Krachtproef voor metro Sommige mensen rij den met dit weer door op gladde banden... en m Alles gaat heel goed" Automobilist rijdt in op helpers bij ongeval Rijkswegenplan 1968 vrijdag openbaar Hoofdcommissaris wil nationale politie Agenda voor Haarlem en de IJmond Treinen konden drukte aan Conflict bij V.N. nog niet opgelost V erkeersongelu k ken Volgens politie onder invloed Minister Bakker op RAI: Pleitnota over nieuw politiebestel MINISTER LUNS IN HONGARIJE Hofarts overleden Iets zachter d MAANDAG 12 FEBRUARI 1968 2 Vertraging door kinderziekten van kaartjesapparatuur \1 B E Goodrich Kinderziekten Dr. Einaar over grensconflict: H aarlem Veisend Jmnid en Beverwijk Heemskerk Ir. H. Vos benoemd in Raad van State l 8e el ès 23 (Van onze correspondent) ROTTERDAM. De nieuwe metro heeft dit weekeinde de grootste kracht proef, die zij wellicht ooit te verwerken zal krijgen, glansrijk doorstaan. Overvolle metrotreinen vervoerden van zaterdag morgen vroeg tot 's avonds laat 243.000 passagiers; meer dan de helft van het aantal reizigers (450.000) dat op een normale werkdag met 240 bussen en 160 trams wordt vervoerd. Zondag was het iets minder druk, maar toch maakten nog ongeveer 200.000 een ritje met de metro. Chaotisch waren de toestanden in de metrostations Centraal Station, Beurs en Zuidplein, waar lange rijen mensen zich voor de kaartjesautomaten en de tourni quets verdrongen. Daarmee vergeleken was het op de perrons en in de treinen ADVERTENTIE en vernieuwen ze pas tegen de vakantie. 2e riskeren hun leven op natte wegen om straks met nieuwe banden met vakantie te kunnen gaan. Waarom? Tip van RU FAY Laat nti nieuwe banden monteren en ga straks met behoorlijke banden op vakantie. VVilt u weten hoe uw banden er voor staan? BEL RU FAY EN MAAK EEN AFSPRAAK I law bandenspecialist levert en monteert nieuwe banden o.a. GOODRICH Radiaal GT 100. AMSTERDAM-Z Pijnackerstraat 34-36 Tel. (020) 733884 HAARLEM Dr.de Liefdestraat 14-16 Tel. (023) 62944 Ook op vrijdagavond open van 6-10 uur ALKMAAR Koelmalaan 342 Tel. (02200) 16390 DEN HELDER Bootsmansteeg 2-8 Tel. (02230) 12389 MEDEMBLIK Oude Haven 7 Tel. (02274) 602 AMSTELVEEN Noorddammerlaan 101 Tel. (02964) 11565 AMSTERDAM-N Grasweg 5 Tel. (020) 365913 Ook op zaterdag open van 9-13 uur Woestelingen. In de nacht van zaterdag op zondag hebben acht jongens, die wegens hun gedrag niet tot een dans zaal in Den Bosch werden toegelaten, zich de zaak binnengevochten. Zij bra ken stoelpoten af en met die wapens en met op de tafels staande glazen sloe gen ze er in het wilde weg op los, tot dat de politie hen overmeesterde. De schade aan meubilair en glaswerk is aanzienlijk. Van veel bezoekers werden de kleren beschadigd. Bovendien zoch ten talrijke bezoekers een goed heen komen zonder te betalen. Van de acht woestelingen konden er drie worden ge arresteerd. Honderd diefstallen. De Groninger politie heeft een 38-jarige inwoner gearres teerd die zich aan 100 diefstallen heeft schuldig gemaakt voornamelijk in wa renhuizen. Ook stal hij portemonnaies uit tassen van winkelende dames. Hij heeft op die manier voor duizenden gul dens buitgemaakt. Leraar bestal leerlingen. De Rotterdamse politie heeft een 29-jarige leraar gear resteerd wegens diefstallen van porte monnaies van zijn leerlingen. Hij wordt ook verdacht van een serie diefstallen bij predikanten in Rhenen, Wageningen en Bennebroek. Hij heeft de diefstallen van portemonnaies met totaal 800.- van zijn leerlingen bekend. Brand in Den Bosch. Een huis in de Ko renburgstraat in Den Bosch is groten deels uitgebrand. In het huis was tot voor enkele weken 'n pension voor bui tenlandse arbeiders gevestigd. De gehe le inventaris van 't pension stond op zol der opgeslagen. Alles werd een prooi van de vlammen. Tegen parkeer-bekeuringen. In Amster dam is zondagmiddag een demonstratie gehouden door een groep van 40 jonge lui tegen de actie van de Amsterdamse politie om automobilisten die de par keerverboden negeren te bekeuren. De actie ging uit van de „Stichting Goed Recht". Twee jongelui bij wie de 29- jarige initiatiefnemer kregen een pro- ces-verbaal. betrekkelijk rustig. De treinen konden de enorme drukte zonder moeite verwerken. R.E.T-directeur drs. C. G. van Leeuwen voelde zich zondagavond als een veldheer, die op het slagveld een moeizame over winning heeft behaald. „Dit weekend heeft natuurlijk geen normaal beeld ge geven. Het publiek heeft de metro als een attractie gezien, een soort kermis. Uit alle delen van het lan'd zijn mensen gekomen om op de eerste de beste dag een ritje te maken. We zijn natuurlijk blij met die belangstelling, hoewel die ons ook wel ernstige moeilijkheden heeft bezorgd: stagnaties bij de in- en uitgangen vooral. In het metrostation onder het stations plein was het een gekkenhuis". Kinderziekten van de kaartjesappara tuur veroorzaakten ook vertragingen, maar de mankementen konden snel wor den verholpen door monteurs, die in alle stations aanwezig waren. De jeugd had al snel ontdekt, dat zij met een druk op de noodknop de roltrap pen tot stilstand kon brengen. Met het gevolg, dat er elke keer een monteur moest worden gewaarschuwd om de rol trap met een speciale sleutel weer draai ende te krijgen. Zondag hadden alle top functionarissen van de R.E.T. zo'n sleutel op zak. Het vervoer i naar en van het Feije- noordstadion veroorzaakte zondagmiddag nog meer drukte, welke met extra trams en extra bussen vlot werd verwerkt. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Het conflict by „Vry Nederland" is nog niet opgelost. Wel heb ben de betrokken partijen besloten een voorstel tot bemiddeling van het dage lijks bestuur van de Federatie van Ne derlandse Journalisten te aanvaarden. In onderling overleg zullen op korte termijn een of meer bemiddelaars worden be noemd. „Vrij Nederland" zal intussen blijven verschijnen met medewerking van de gehele redactie. De beslissing hiertoe is genomen in een zaterdag gehouden vergadering. Deze werd bijgewoond door de zeven redac teuren van het weekblad, die hun ontslag hebben ingediend, de hoofdredac teur, M. Smedts, en een vertegenwoor diger van de raad' van commissarissen van de uitgeefster van „Vrij Nederland", de N.V. Weekbladpers. Het ontslag van de zeven redacteuren van het weekblad is inmiddels aan vaard. Zij hebben een opzegtermijn van drie maanden. SCHIPHOL. „Alles gaat zo goed, dat ik de besprekingen in gevaar zou kunnen brengen als ik er verder op zou ingaan." Dit verklaarde de gevolmachtigd minister van Suriname in ons land, dr. J. F. E. Einaar, na zijn aankomst op Schiphol uit Suriname. Hij weigerde vragen te beant woorden van journalisten over de ont wikkelingen in het grensgeschil tussen Suriname en Guyana. Dr. Einaar arriveerde in gezelschap van mr. Coen Ooft, oud-fractie-voorzitter van de Progresieve Nationale Volkspartij en oud-minister van Economische Zaken. Dr. Einaar zei dat het overleg dat hij met premier Pengel had gevoerd „zeer vruchtbaar" is geweest. Hij vertelde ver der dat mr. Ooft tot bijzonder gemachtig de is benoemd om met dr. Einaar te wer ken aan de voorbereidende besprekingen over de grenskwestie. Over het memorandum, dat zij ter ver duidelijking van het Surinaamse stand punt aan de Nederlandse regering zullen overhandigen, zei dr. Einaar slechts dat dit memorandum alleen voor de Neder landse regering is bestemd. Dr. J. Einaar (rechts) en mr. C. Ooft bijzonder gevolmachtigde) na aankomst uit Suriname op Schiphol. DEN BOSCH. Een 43-jarige man uit Udenhout heeft in Vught een ongeluk veroorzaakt, waarbij vijf personen zijn gewond. De man die volgens de politie onder invloed van alcohol verkeerde, is ingesloten. Op straat lag een meisje, dat gewond was door een ongeval met een brom fiets. Terwijl enige mensen bezig waren haar hulp te verlenen, reed de man uit Udenhout met zijn auto op hen in. Drie omstanders gaven nog waarschuwingen met een zwaailicht, maar dat werd genegeerd. Het slachtoffer kreeg nieu we, ernstiger verwondingen. Een vrouw liep een dubbel bekkenfractuur op. BAARN. Bij een verkeersongeluk is de 56-jarige KRO-medewerker H. J. A. Nijkamp uit Hilversum om het leven gekomen. Bij een inhaalmanoeuvre moest de man plotseling uitwijken voor tegenliggers. Hij kwam eerst met zijn auto in de berm en trachtte vervolgens weer op de rijweg te komen. Hierbij werd hij uit zijn wagen geslingerd. De heer Nijkamp overleed later in het zie kenhuis. VOORST. De 75-jarige mej. C. van der Steeg heeft het leven verloren toen zij AMSTERDAM. Vrijdag zal het ont- nog slechts als routes aangeduid en niet werp Rijkswegenplan 1968 openbaar wor den. Het is reeds toegezonden aan gede puteerden, van verschillende provincies. Dit zei minister Bakker van Verkeer en Waterstaat bij de opening van de ten toonstelling van bedrijfsauto's in de Am sterdamse RAI. Het ontwerp is gebaseerd op het schema voor de hoofdwegen, dat in 1966 in de tweede nota over de ruim telijke ordening is gepubliceerd. Het rijkswegenplan dat nu op tafel komt is dan ook minder vrijblijvend dan die structuur-schets van 1966. Het omvat na melijk alleen hoofdverkeerswegen die al bestaan of die in hooguit de komende tien tot vijftien jaar aangelegd worden. De nieuwe verbindingen zijn, evenals in de structuurschets van 1966 uiteraard, (Van onze correspondent) ARNHEM. „Het is van primair be lang, dat rijks- en gemeentepolitie op gaan in een nationale politie met een centraal beheer onder een daarvoor ver antwoordelijke minister. Hoe ook de par lementaire verantwoordelijkheden wor den verdeeld, de politie heeft een tijde lijke hoogste gezagsinstantie nodig". Al dus de Nijmeegse hoofdcommissaris, mr. F. Perrick in zijn boekje „Naar een nieuw politiebestel een pleitnota", dat zojuist is verschenen. Mr. Perrick wil geen vergroot korps rijkspolitie, maar een eenheidsorganisa tie. welke via de burgemeester als scha kelfiguur, in opbouw en taakuitoefening nauw is verbonden aan de gemeente. Daarbij moet een duidelijk onderscheid worden gemaakt tussen administratief beheer, dat eventueel centraal moet wor den gevoerd en een uitvoering van de politietaak, welke mogelijk gedecentrali seerd moet zijn. De vraag of de ene verantwoordelijke bewindsman de minister van Binnenland se Zaken of Justitie moet zijn dan wel een afzonderlijk minister van Politie of de minster van Algemene Zaken, is vol gens hem primair een zaak van algemeen politiek beleid, welke niet uitsluitend door het politiebelang wordt beheerst. Volgens mr. Perrick zou reeds veel zijn gewonnen als het feitelijk gezag en be heer over één Nederlands politiekorps zou liggen bij een staatssecretaris van politie. Een figuur, die namens de minis ters van Binnenlandse Zaken en Justitie optreedt en onder wie de betrokken de partementsafdelingen tot samenwerking zouden worden gebracht. De geschiedenis van het politievraag- stuk heeft volgens hem enkele dingen duidelijk gemaakt. Vooral dat vanwege de tegenstelling op dit gebied een oplos sing niet vanuit een of andere theoreti sche doctrine of conceptie is te benaderen, maar veel meer met een realistische aan pak en een nuchtere analyse van de be hoeften. Daarom dringt hij erop aan de voorbereiding van herziening van het po litiebestel op te dragen aan een veelzijdig samengestelde commissie van gezagheb bende figuren uit wetenschap, politiek en praktijk. Voorts verdient het aanbeveling de po sitie van de burgemeester ook op breder bestuurlijk vlak nader te bepalen, zowel in de richting van de minister, die voor de ordehandhaving de centrale verant woordelijkheid draagt als ten opzichte van de commissaris van politie als plaat selijk, in dit geval regionaal politiechef. Met deze regeling Hou<jt, aldus mr. Per rick, nauw verband de vraag of en in hoeverre de burgemeester voor zijn poli tiebeleid verantwoordelijk wordt gesteld aan de raad. Tenslotte lijkt het hem gewenst om te komen tot een „raad voor de politie", als vaste adviescommissie voor de minister, die met het centraal beheer over de poli tie wordt belast. Deze raad, samengesteld uit vertegenwoordigers van alle ambte lijke sectoren ,die bij het politiebeheer betrokken zijn, zou de betrokken minis ter op verzoek en uit eigen beweging moeten kunnen adviseren over alle vraag stukken die voor het beheer van de politie van belang zijn. als trace's uitgezet. Over de definitieve tracé's zal als gewoonlijk overlegd worden met overheidsorganen en organisaties die daarbij belangen hebben. Bij de schets uit 1966 was het niet mo gelijk de toekomstige verkeersbehoefte al nauwkeurig te analyseren. Ook aan het nieuwe rijkswegenplan 1968 ligt slechts een ruwe schatting van de verkeersstro men in de toekomst ten grondslag, aldus de minister. Echter is wel aangenomen dat de ruimtelijke ontwikkeling zich in de komende jaren in grote trekken aan de nota van oud-minister Bogaers zal houden. De minister wees in dit verband nog eens op het bestaan van het rijkswegen fonds. Hierdoor wordt het mogelijk dat de achterstand, die wij in de wegenbouw hebben althans in verhouding- tot de groei van het verkeer geleidelijk kan worden ingehaald." ,Wij zullen de ergste knelpunten er het eerst uithalen, om daarna zo spoedig mogelijk de andere vraagstukken die er op het gebied van de wegenaanleg nog zijn op te lossen" zo zei minister Bakker. „Voorop staat echter ons besef, dat een goed wegennet van groot belang is voor onze economie." INCASSO WEEKABONNEMENTEN D«> incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; In uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE. Stadsschouwburg, vandaag en dinsdag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Slip pers", blijspel van Alan Ayckbourn. Re gie: Walter Kous. Minerva Theater (Heemstede), dinsdag 20.15 u.: Wim Sonneveld Show. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: Zwarte markt der liefde", 18 j. Frans Hals, vandaag 20 u.: „Irma la douce", 18 j.,Dinsdag 20.15 u.: „Haarlem se Filmliga met „Aaah Tamara" van Pim de la Parra en „Obchod na Corze" van Jan Kadar en Elmar Klos. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De blonde van Peking", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De getemde feeks", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Bloot? Sla dood!", 14 j. Dinsdag geen voorstelling. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De twaalf ver oordeelden", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Blanke Ve nus in het oerwoud", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Zomer nachten in Zweden", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal (Grote Markt): Expositie van grafiek, keramiek, beeldhouwwerken en wandkleden van Haarlemse en andere kunstenaars. Dagelijks 10 tot 17 u. Op zondag 13 tot 17 u. Tot 26 februari. Vishal (Grote Markt): Expositie van tekeningen, foto's, handenarbeid en hand werk van de deelnemers aan het Inter- scholaire Jeugd toernooi. Dagelijks 10 tot 17 u. Op zondag 13 tot 17 u. Tot en met 12 februari. Bisschoppelijk Museum (Jansstr. 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Gelerie-T (Bakenessergracht 67): „Van Cobra tot New Babyion", expositie van werk van Constant. Dagelijks 11 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 u. Tot 26 februari. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van werk van Joop Koopman. Dagelijks van 10 tot 20 u. Tot 18 februari. Galerie Drengel (Bakkumstraat): Ex positie van werk van Jan Maas en Paul Maas. Maandag t.e.m. vrijdag 20 tot 22u. Donderdag, zaterdag en zondag 13 tot 17 u. Tot 28 februari. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van An gers): Expositie van schilderijen etsen en tekeningen van Ruud Cornelis. Zon dags van 14 tot 17 u. Tot en met 25 fe bruari. MAANDAG 12 FEBRUARI City, 20 u.: „The bridge on the river Kwai". Expositie visserjj en zee, in de Gemeente bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, van 19 tot 21.30 u.: „Het Engelse boek over visserij en zee". DINSDAG 13 FEBRUARI City, 20 u.: „The bridge on the river Kwai". Expositie visserij en zee, in de Gemeente bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, van 9.30 tot 12.30 u. en van 14.30 tot 17.30 u.: „Het Engelse boek over visserij en zee". Felison, Heidestraat 45. IJmuiden-Oost. 14-17 u.: Expositie werken van Rob Schot man. De tentoonstelling duurt tot 18 febru ari. Pieter Vermeulenmuseum, Cultuieei Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9 30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. MAANDAG 12 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Vrouwen als ruilobject". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Daar komen de Russen, daar komen ze aan". DINSDAG 13 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Vrou wen als ruilobject". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Daar komen de Russen, daar komen ze aan". Jozefzaal, Arendsweg, 20 u.: Inleiding „De vrouw, de misdaad en de detentie", door mgr. H. A. J. A. Verheggen, voor Kath. Vrouwengilde. MAANDAG 12 FEBRUARI Slot Assumburg: Tolweg 13-17 u.: ex positie „Beelden en Staal". DINSDAG 13 FEBRUARI Slot Assumburg: Tolweg 13-17 u. ex positie „Beelden van Staal". Marquette Theater, 20 u.: „De Verleid ster". uit een auto stapte en de weg wilde oversteken. Zij werd door een passeren de auto aangereden. MARUM. De 20-jarige G. de Wind is omgekomen toen de auto, waarin hij met zijn broer zat tegen een boom reed. Zijn 25-jarige broer, die chauffeerde, kreeg lichte verwondingen. BERGEN OP ZOOM. In Wouw is een 19-jarige jongeman met zijn wagen uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. Zijn 25-jarige mede-passagiere mej. M. R. Kickaart uit Roosendaal, kwam hierbij om het leven. HALSTEREN De 23-jarige A. H. On- ken uit Breda is dodelijk verongelukt. De man had van een parkeerterrein in Bergen op Zoom een autobusje gesto len en was op een kruising tegen een lichtmast gereden. De wagen was daar na enkele malen gekanteld. DINXPERLO. De 33-jarige A. Termaat is omgekomen toen hij een straat over stak. Hij werd aangereden door een personenauto. WERNHOUT. Toen een 27-jarige machinist uit Rotterdam bij de Rotter damse politie bot ving om hem voor een nacht onderdak te verlenen, nam hij een bij het bureau geparkeerde politie auto weg en reed daarmee naar Bra bant. Vlak bij de Belgische grens slipte hij en reed tegen een verkeerszuil. De wagen werd dn totaal vernield. De man, die onder invloed zou zijn geweest, is gearresteerd. BOEDAPEST. (AP, AFP ANP) De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken mr. Luns, is in Hongarije aangeko- em voor besprekingen met zijn Hongaar se ambtgenoot Janos Peter. Het officiële bezoek van minister Luns duurt vier dagen. Minister Luns zal ook worden ont vangen door de regeringsleider Fock. Volgens Hongaarse bronnen gaan de besprekingen voornamelijk over de oorlog in Vietnam, de Europese veiligheid, het Duitse vraagjstuk en de handel van Hon garije met de EEG-landen. Hongarij heeft een deficit van 20 miljoen dollar in zijn handel met de EEG. Minister Luns zal in Boedapest bilaterale verdragen on dertekenen op het gebied van culturele technische en wetenschappelijke samen werking. Hongarije is het zesde Oosteuropese land waaraan minister Luns een officieel bezoek brengt. Hij is nog nooit eerder in Hongarije geweest. Bulgarije blijft nog over, maar ook dat land heeft al belang stelling getoond voor een bezoek van mr. Luns. DEN HAAG. Thans is het Koninklijk Besluit verschenen waarbij ir. H. Vos te Wassenaar met ingang van 16 februari is benoemd tot lid van de Raad van State. SOESTDIJK. In het ziekenhuis De Lichtenberg in Amersfoort is overleden de arts J. H. W. Tervoert uit Soestdijk, hofarts van de koninklijke familie. Sinds een jaar was hij ernstig ziek. Het K.N.M.I. deelt mee: Een lagedrukgebied ten zuidwesten van de Britse eilanden breidde zijn invloed naar onze omgeving uit. Als gevolg hiervan ruimde de wind zondag naar oos telijke richtingen. Een bij de depressie be horend front trekt over Frankrijk lang zaam in onze richting. Het zal morgen in ons land veel bewolking veroorzaken, waaruit plaatselijk wat regen zal vallen. Achter het front wordt met zuidelijke winden iets zachtere lucht aangevoerd. WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum u i c temperaturen fio 0) 3 binnen- en buitenland Den Helder zw bew. O 3 1 0 Ypenburg geh. bew. O 2 0 0 Vlissingen half bew. ozo 3 1 0 Eelde geh. bew. ozo 3 1 0 De Bilt geh bew. O 4 0 0 Twente half bew ozo 4 1 0 Eindhoven half bew. O 3 0 0 Z.-Limburg half bew. ozo 3 -2 0 Helsinki geh. bew. w -2 -5 0.3 Stockholm geh. bew. wzw -3 -7 0 Oslo mist nno -11 0 Kopenhagen geh. bew wzw 1 -0 0 Aberdeen geh. bew. z 3 1 0 Londen geh bew. ono 5 2 0 Amsterdam geh. bew O 2 0 0 Brussel geh. bew. O 3 -0 0 Luxemburg half bew. ono 4 -3 0 Parijs zw bew. O 6 3 0 Bordeaux zw bew. wzw 16 7 3 Grenoble geh. bew. w.st. 3 0 Nice zw bew. n 13 9 0 Berlijn geh bew. O 2 -0 0 Frankfort licht bew no 5 -2 0 München geh bew. ozo 3 -3 0 Zürich geh bew. O 3 -2 0 Senève regen w.st. 3 1 0.2 Locarno zw bew. 070 7 -1 0 Wenen geh bew. w.st. 1 -4 0 [nnsbruck zw. bew. zo -5 0 0 Belgrado onbew w.st. 9 3 0 Athene zw. bew w.st. 17 10 0 Rome zw bew O 14 Barcelona licht bew. zw 13 11 1 Madrid half bew. zw 12 5 3 Mallorca onbew n 19 13 0 Lissabon onbew zzw 15 10 0 DINSDAG 13 FEBRUARI Zon op 8.01 uur; onder 17.49 uur. Maan op 16.37 uur; onder 8.15 uur. MAANSTANDEN Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan 14 februari 21 februari 28 februari 1.43 uur. 4.28 uur. 7 56 uur. HOOG LAAG WATER IN IJMUIDEN MAANDAG 12 FEBRUARI Hoog watei 2.33 uur en 14 47 uur. Laag water 10.29 uur en 22.53 uur. DINSDAG 13 FEBRUARI Hoog watei 3.18 uur en 15.32 uur. Laag water 11.16 uur en 23.36 uur. Het boog en laag water te Zand voort is 10 tot 15 min. vroeger dan te Umulden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2