Mr. Van Mierlo: CDU BETEKENT GROOT GEVAAR en FOMflAB 1 „In een verbrokkeld Europa zou een bewapend Duitsland probleem zijn" Politie treedt streng op tegen verkeersanarchie ém en de IJmond U BENT TOCH NIET BIJZIENDE? Uiaranka meubelen M Dief kwam met teveel zegels ineens Kroon waakt over Haagse stadsbeeld Koeien met reclame niet verboden A.N.P.-foto gaat verhuizen Premier De Jong beantwoordde vragen over de NAVO Uit enquête blijkt: grote meerderheid vóór de NA VO A nister dam mers verontwaa rdigd Vrijstelling nu na vier jaar definitief Verzetszaak uit 1944 opgerakeld Plaatselijk regen 1 J il s 11 2 DINSDAG 13 FEBRUARI 1968 2 Geen 140 m hoog gebouw Ongerust Navowapens Geen neutraliteit Enquête Dienstplicht bouwvakkers Voor halve ton gestolen LOOP VRIJ IN EN UIT bij: Anegang 39 - Haarlem 1800 m2 MEUBELSHOW Haarlem - Velsen-IJ muiden Beverwijk H e ems kerk iniiiiymmiii TILBURG ETEN VOOR NOORD SUMATRA Protesten il SS ROTTERDAM. De vorming van een C.D.U. in Nederland een samengaan van KVP, ARP en CHU is één van de meest reële gevaren welke onze politieke vernieuwing bedreigen, zo meent mr. Van Mierlo, fractievoorzitter van D '66 in de Tweede Kamer. Hij zei dit op een bijeen komst van zijn partij in Rotterdam. „Als een CDU een gevolg is van de po litieke vernieuwing, dan heb ik er spijt (Van onze correspondent) AMERSFOORT De Amersfoortse po litie heeft een 24-jarige Nijmegenaar aan gehouden, die probeerde in Nijmegen ge stolen winkelzegels in een zaak in Amers foort te verzilveren. De winkelier kreeg argwaan door de grote hoeveelheid zegels die de man aanbood. In diens auto vond de politie nog een grote partij zegels, eveneens afkomstig van een vrijdag in Nijmegen gepleegde inbraak. De auto bleek in Weert gestolen te zijn. Bij zijn verhoor bekende de man ook eerder in braken in Nijmegen en Weert gepleegd te hebben. DEN HAAG. De Kroon heeft be slist, dat de bebouwing tussen het Spui en de Nieuwe Haven in Den Haag niet hoger dan 70 meter mag worden. Het plan-Nervi gaat voor wat het hoogste ge bouw betreft uit van een bouwhoogte van 140 meter, overeenkomstig het door de gemeenteraad vastgestelde saneringsplan voor dat gebied. Tegen deze bouwhoog te heeft de Kroon bezwaar. Een gebouw met een dergelijke afme ting zou aanzienlijk boven de gebouwen van het Binnenhof en naaste omgeving uitsteken en dat historische gebouwen complex overheersen. Vooral vanaf de Lange Vijverberg over de Hofvijver ge zien biedt het Binnenhofcomplex een stadsbeeld van bijzondere aard. Een aan merkelijke wijziging van dit stadsbeeld, door uitvoering van het hoogste deel van het Nervi-project, acht de Kroon ontoe laatbaar. LEIDEN Van de Leidse kantonrech ter mag een autohandelaar koeien-met- reclame houden in zijn weide in zijn woonplaats Oegstgeest. De provinciale verordening „Bescherming Landschap Zuid-Holland" verbiedt bepaalde vormen van reclame in het landelijk deel van de provincie. Maar de kantonrechter achtte niet bewezen dat de koeien met het re- clamedekje in het landelijk deel van Oegstgeest liepen. Het weiland ligt niet ver van het uitgebreide gebouwcomplex van de Koninklijke Marine. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland moeten nog het landelijk gedeelte van de gemeente Oegst geest vaststellen. In zijn vonnis ging de kantonrechter niet in op het verweer dat de provinciale verordening tekort zou schieten en dat zij in strijd zou zijn met de Grondwet. AMSTERDAM De fotodienst van het Algemeen Nederlands Persbureau gaat morgen van het Damrak verhuizen naar de Willem Leevendstraat in West. A.N.P.-foto is een van de best geoutil leerde persbureaus in binnen- en buiten land. De verhuizing wordt een grote krachttoer, aangezien de produktie geen moment mag stilstaan. De Olympische Winterspelen in Grenoble leveren wat dit betreft een groot probleem op. Lijk opgedregd. De rijkspolitie in Bedum heeft nabij de spoorbrug in die plaats het lijk opgedregd van de 43-jarige G. Westerop uit Groningen, die sinds 5 ja nuari vermist werd. Heistelling omgevallen. Bij de bouw van een scheepshelling op de werf van Ve- rolme op Rozenburg is door nog onbe kende oorzaak een heistelling omgeval len. Hierdoor werden twee mannen ern stig en één licht gewond. Een 29-jarige heier stortte met het gevaarte van der tig meter naar beneden en een 29-jarige stoker werd door vallende delen van de heistelling getroffen. De derde man kon na behandeling in een ziekenhuis naar huis. Dr. Awni Dajani overleden. In Amman is overleden dr. Awni Dajani, die jaren lang de post van directeur van het Jor daanse departement van oudheden heeft bekleed. Hij heeft veel gedaan aan de bevordering van het archeologisch on derzoek in Jordanië. Hij heeft een be langrijke rol gespeeld bij het verwer ven van de beroemde „Dode-Zeerollen". Door hem konden aan de Leidse uni versiteit de schriftvondsten worden be studeerd. van dat ik er indertijd met anderen aan begonnen ben." De sleutel voor het zijns inziens „nood zakelijke ontploffingsproces van ons par tijsysteem" ligt in handen van de Chris ten-radicalen, aldus mr. Van Mierlo. „Nu is het de vraag of ze zo radicaal zijn als ze zich hebben aangekondigd". Het is mogelijk dat de wijze mannen van de KVP, die bemiddelen in het con flict over de bestuurszetels van deze par tij, er niet in slagen een oplossing te vin den. „In dat geval", aldus de heer Van Mierlo, „moeten wij er rekening mee hou den dat er in afzienbare tijd een afschei ding ontstaat." „Wat doen dan de AR-radicalen, wat doen de C.H.-radicalen? Ik ben vrij onge rust", aldus mr. Van Mierlo. „De AR- radicalen zouden wel eens een grotere ad hesie kunnen hebben met hun eigen partij dan cohesie met KVP-radicalen. Als dat zo is, dan was," zo zei de heer Van Mierlo, „het congres van de Christen-radicalen een ordinaire flop. Deze hele beweging zal volstrekt onbetrouwbaar worden voor het kiezersvolk". In antwoord op vragen zei mr. Van Mierlo onder meer: „Als de Christen-radi calen niet uittreden dan heeft de ontplof fing van het partijstelsel niet plaatsgehad en dan zal er geen sprake kunnen zijn van een stembusakkoord tussen D '66 en de P.v.d.A." Dit zou een soort fusie zijn. D '66 zal zich dan niet kunnen veroor loven een stuk indentiteit prijs te geven. „Wij zullen dan op lange termijn moe ten opereren en een volgende verkiezing moeten afwachten", aldus de heer Van Mierlo. Van 20 tot en met 22 februari worden landelijke studentenverkiezingen ge houden. De Studenten Vak-Beweging heeft hiervoor affiches gemaakt in de vorm van een ogentestkaart. Op de onderste regel staat in de kleinste lettertjes: „U bent toch niet bijziende? Stem SVB". DEN HAAG.Aan het einde van een uitvoerige tv-reportage van de VARA en een aantal discussies en mededelingen over de Noordatlantische Verdragsorgani satie, heeft minister-president De Jong gisteravond een aantal vragen van Ne derlanders beantwoord, welke tijdens de uitzending waren binnengekomen. De premier zei dat een Russische aan val wel mogelijk is, maar dat deze hem hoogst onwaarschijnlijk lijkt. Hij beant woordde tal van vragen over het aanblij ven van Nederland in de NAVO. Hij was voor het bestaan van deze organisatie, omdat anders een vefbrokkeld Europa zou ontstaan, waarin een bewapend Duitsland zowel voor het Westen als voor het Oosten een bijzonder moeilijke zaak zou worden. „Wij hebben deze ellende al twee keer beleefd", zo zei de heer De Jong. Een heet hangijzer bij vele vragenstellers bleek ook de vraag te zijn „of Griekenland en Portugal, met hun dictatoriale regerin gen, in de NAVO thuishoren". De minister-president vond de kwestie „geen fraaie zaak". „Maar men moet deze lidmaatschappen blijven accepteren om wille van de veiligheid. Indien men deze landen zou afstoten zou dit deze landen isoleren en daarmee zou de veiligheid niet zijn gediend". Wel vond hij deze twee dictatoriale staten „smetten op het NAVO-blazoen". Op een vraag of Portugal in Angola NAVO-wapens gebruikt, antwoordde de premier, dat Portugal zulks ontkent en dat het heïh ook niet bekend is. Op vra gen over het Poolse plan voor een atoom- vrije zone in Midden-Europa, zei de heer De Jong dat het probleem zelf de ver deling van Duitsland is. „Bij het vormen van een atoomvrije zone en daarbij het afbreken van de pacten van de NAVO en Warschau, zou Duitsland wat worden afgestoten. Dit zou het nationalisme in Duitsland aanwakkeren en Europa ge vaarlijk verbrokkelen. Een vermindering van bewapening in Oost en West zou al tijd in het nadeel van West-Europa uit vallen, zo meende de heer De Jong. Het moment om tot een dergelijke regeling te komen, acht hij politiek zowel als militair op het ogenblik niet juist. Voorts werd gevraagd waarom Spanje niet in de NAVO wordt opgenomen, ter wijl Portugal en Griekenland er wel lid van zijn. Het antwoord was dat bij de oprichting van de NAVO Spanje slechtere papieren had dan beide andere landen. Minister De Jong betwijfelde het of het moment gekomen is om Spanje nu wel op te nemen. Verder kwam de vraag of uit NAVO-landen hulp zou komen als de Griekse of Portugese volkeren in op stand zouden komen tegen hun regimes. Dit vond de minister-president te moei lijk voor een concreet antwoord. De premier ontkende dat de NAVO de regimes in Griekenland en Portugal heeft versterkt. Hij acht het tegendeel waar, omdat men in bondgenootschappelijk ver band toch een zekere invloed kan uit oefenen op deze regimes. Premier De Jong merkte op dat hij na 1969, als de leden het NAVO-verdrag kunnen opzeggen, niet zal teruggaan naar neutraliteitspolitiek. Dit zou ook weer leiden naar verbrokkeling en een herbe wapend Duitsland nieuwe kansen kunnen geven. De minister-president wees erop dat de NAVO gezien kan worden als een instrument dat het evenwicht en de rust bewaart in een verdeeld Europa en daar door de weg kan effenen naar gesprek ken en onderhandelingen die op hun beurt weer naar ontspanning kunnen lei den. Hij meende dat deze weg reeds is ingeslagen. Aan het einde van de VARA-uitzen- ding over de NAVO werd nog medede ling gedaan van de uitslagen van een uitgebreid markt-analytisch onderzoek over de opvattingen van ons volk inzake de NAVO. Daaruit bleek dat het Neder landse volk in grote meerderheid vóór de NAVO is. Vijfentachtig percent der ondervraag den in deze steekproef verklaarde zich tegen het uittreden van Nederland uit de NAVO. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Sinds kort houdt een speciale groep van ongeveer 25 politie mannen zich uitsluitend bezig met het uitschrijven van bonnen voor overtredin gen van stop- en wachtverboden. Dat le vert, gezien het gebrek aan ruimte waar parkeren is toegestaan in de binnenstad en de oudere stadsdelen, waar de huizen hoog, de straten smal en de auto's groot in getal zijn, enorme hoeveelheden be keuringen op. De aanzienlijk verscherpte controle is mogelijk geworden doordat de Amster damse politie over wat meer personeel kan beschikken. Het personeeltekort en het gebrek aan mogelijkheden om alle politietaken goed uit te voeren, dat daar van het gevolg was, heeft volgens de politie geleid tot een „volledige verkeers anarchie". Overtreden van stop- en wachtverbo den, dubbel parkeren, parkeren op trot toirs en al wat door het gebrek aan par keerruimte vaak tot wanhoop gebrachte automobilisten aan zondige mogelijkhe den ontdekt hebben het was in Am sterdam gewoortte geworden. Jarenlang heeft autorijdend Amster dam in negen van de tien gevallen straf- DEN HAAG. De minister van De fensie heeft de termijn van zes jaar, gel dend voor de vrijstelling van militaire dienst van bouwvakarbeiders, terugge bracht tot vier jaar. Dit betekent dat zij, die tweemaal gedurende twee jaar als bouwarbeider tijdelijk vrijstelling van mi litaire dienst hebben gekregen op hun verzoek definitief worden vrijgesteld. Het betreft hier bouwvakarbeiders van de lichtingen 1964 tot en met 1967. Met ingang van de lichting 1968 is de vrij stellingsregeling voor bouwvakarbeiders ingetrokken. Voor de definitieve vrijstelling geldt dat de betrokkene onafgebroken in de nieuw bouw van woningen in Nederland werk zaam moet zijn. Het is evenwel mogelijk dat wegens de beperkte werkgelegenheid in de bouwnijverheid, bouwvakarbeiders, niet meer ten volle aan deze voorwaar den voldoen. Voor deze groep wil de mi nister soepelheid betrachten door hen, die reeds vier jaar tijdelijk vrijstelling hebben gehad, toch definitieve vrijstelling te verlenen, als wordt aangetoond, dat een en ancter een, gevolg is van omstandig heden 'buiteti dé schuld of toedoen vbn de betrokkenen. Het gewestelijk Arbeids bureau zal hierbij van advies dienen. Wie pas éénmaal voor twee jaar tijdelijke vrij stelling kreeg en niet meer aan de ge stelde voorwaarden blijkt te voldoen, zal in de militaire dienst worden opgeroepen. DEN HAAG Uit een woning aan de Vlaskamp in Den Haag zijn sieraden, kle dingstukken en tafelzilver met een totale waarde van vijftigduizend gulden gesto len. i ADVERTENTIE Stadsschouwburg, vandaag en woensdag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Slip pers", blijspel van Alan Ayckbourn. Re gie: Walter Kous. (Abonnement C en D). Minerva Theater (Heemstede), vandaag en woensdag, 20.15 u.: „Wim Sonneveld Show". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Zwarte markt der liefde", 18 j. Frans Hals, vandaag 20.15 u.: Haarlemse Filmliga met „Aaah Tamara" van Pim de la Parra en „Obchod na Corze" van Jan Kadér en Elmar Klos. Woensdag 20 uur: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De blonde van Peking", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De getemde feeks", 14 j. Minerva, vandaag en woensdag geen filmvoorstelling. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De twaalf ver oordeelden". 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Blanke Ve nus in het oerwoud", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Zomer nachten in Zweden", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal (Grote Markt): Expositie van grafiek, keramiek, beeldhouwwerken en wandkleden van Haarlemse en andere kunstenaars. Dagelijks 10 tot 17 u. Op zondag 13 tot 17 u. Tot 26 februari. Bisschoppelijk Museum (Jansstr. 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-T (Bakenessergracht 67): „Van Cobra tot New Babyion", expositie van werk van Constant. Dagelijks 11 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 u. Tot 26 februari. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van werk van Joop Koopman. Dagelijks van 10 tot 20 u. Tot 18 februari. Galerie Drengel (Bakkumstraat): Ex positie van werk van Jan Maas en Paul Maas. Maandag t.e.m. vrijdag 20 tot 22u. Donderdag, zaterdag en zondag 13 tot 17 u. Tot 28 februari. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van An gers): Expositie van schilderijen etsen en tekeningen van Ruud Cornelis. Zon dags van 14 tot 17 u. Tot en met 25 fe bruari. DIVERSEN Frans Halsn 'ruin (ingang Klein Heilig land), woensd 20 u.: „Marcel Proust, om de menselijke H°ntiteit", lezing door ds. J. W. van Nieuwenhuizen (Volksuniversi teit). Poppentheater Merlyn (Hasselaersplein 35), woensdag 14.30 u.: „Het sprookje van de zon". De Ark (Nieuw Heiligland), woensdag 20.30 u.: optreden van Ben Davis (gitaar en zang). DINSDAG 13 FEBRUARI City, 20 u.: „The bridge on the river Kwai" WOENSDAG 14 FEBRUARI City, 20 u.: „The bridge on the river Kwai". Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 u.: Concert door Gezamenlijke Kerkkoren. Gemeentebibliotheek, Plein 1945, IJmui den: tentoonstelling „Engelse boeken over visserij en zee", van 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 u.- Expositie werken van Rob Schot man. De tentoonstelling duurt tot 18 fe bruari. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 13 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Vrou wen als ruilobject" Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Daar komen de Russen, daar komen ze aan". Jozefzaal, Arendsweg, 20 u.: Inleiding „De vrouw, de misdaad en de detentie", door mgr. H. A. J. A. Verheggen, voor Kath. Vrouwengilde. WOENSDAG 14 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Vrouwen als ruilobject". Luxor Theater, 19 en 21-15 u.: „Daar komen de Russen, daar komen ze aan". Gebouw Wijkerbaan, Kennedyplein 3a, 20 u.: mevr. N Tegelaar, seer. N.V.V.-Vrou wenbond, over „Is de emancipatie vol tooid?" Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden, 20 u.. concert door Mij. tot Bevordering der Toonkunst, m.m.v. Noordh. Philharm. Or kest, Edith Farnadi, piano. DINSDAG 13 FEBRUARI Slot Assumburg: Tolweg 13-17 u.: ex positie „Beelden van Staal". Marquette Theater, 20 u.: „De Verleid ster". WOENSDAG 14 FEBRUARI Slot Assumburg: Tolweg 13-17 u. ex positie „Beelden van Staal". ADVERTENTIE feloos de parkeerregels kunnen overtre den. Maar nu er 25 politiemannen speci aal zijn belast om, zoals de politie zegt, „eindelijk eens te gaan doen wat wij al jaren moeten doen" is een storm van verontwaardiging losgebroken en wordt er van een „bonnenterreur" gesproken. Er worden protestbrieven gezonden naar het hoofdbureau, anderen luchten hun gal via de telefoon. Er wordt ook, zoals afgelopen zondag, door een vijftig tal, weliswaar veelal niet-autobezittende, maar wel zeer aan het houden van op tochten gehechte jongeren gedemon streerd. „Waarom moet dit vrijwel onaangekon digd plotseling gebeuren, terwijl wij ja ren onze gang hebben kunnen gaan?" vragen de protesterenden. Daarbij komen grieven over het weinig consequente be leid op het stuk van stop- en wachtverbo den. Op plaatsen waar zonder hinder voor het overige verkeer geparkeerd kan worden, mag het niet. Op plaatsen waar een parkeerverbod heeft gegolden, wor den plotseling parkeermeters neergezet. De verkeerspolitie is ook niet gelukkig met dit beleid, waarbij af en toe tegen haar zin of zonder haar medeweten be slissingen zijn genomen. Er wordt nu ge werkt aan een algehele herziening van de stop- en wachtverboden. Die zal nog even op zich laten wachten. Dat is bij de voortvarendheid waarmee de 25 parkeer- politiemannen te werk gaan. een doorn te meer in het oog van de Amsterdam mers. (Van onze correspondent) AMERSFOORT. Oud-verzetslieden hebben dezer dagen een krans gehangen aan het huis in de Scherbierstraat 3 in Amersfoort om daarmee de aandacht te vestigen op een zaak uit de bezettings tijd. Op 11 februari 1944 werd door ver zetslieden een overval gepleegd op het distributiekantoor met het doel een partij bonkaarten te bemachtigen. Een der over vallers, de uit haat tegen de nazi's uit de Duitse „Wehrmacht" gedeserteerde Oostenrijker Fürgler, werd na de mislukte overval in het eethuisje in de Scherbier straat neergeschoten door de toenmalige politieofficier A. J. Hafkamp, die nu de korpschef is in Gorinchem. Na de oorlog is de heer Hafkamp door de verzetsleider R. Wolthuis aangeklaagd wegens moord op Fürgler. Volgens de heer Wolthuis heeft hij op herhaalde ver zoeken om een onderzoek in te stellen geen antwoord gekregen. In augusjus 1947 heeft de toenmalige minister van Justitie na een uitgebreid onderzoek echter bekend gemaakt, dat er geen aanleiding bestond maatregelen tegen de heer Hafkamp te nemen. Ook het Militair Gezag had een onderzoek in gesteld en was tot de conclusie gekomen dat het aandeel van de betrokkene in de schietpartij als een fout kon worden aan gemerkt, echter niet van dien aard dat deze moest leiden tot zijn ontslag bij de politie. Het K.N.M.I. deelt mee: Een frontale storing van een depres sie bij Ierland trok over Nederland en veroorzaakte voornamelijk in het zuiden van het land wat regen. Het weer zal nu onder invloed komen van een ander front van een depressie nabij Scandinavië. Het zal plaatselijk enige regen veroorza ken. Nederland bevindt zich dan in het overgangsgebied tussen de depressie van Scandinavië de depressie bij Ierland, een hogedrukgebied boven Zuid-Europa en een hogedrukgebied dat van IJsland zuidoost waarts trekt. De wind kan uit uiteenlo pende richtingen waaien. De temperaturen zullen daarbij dezelfde waarden bereiken als vandaag of iets lagere. WEERRAPPORTEN Maximum- n minlmum- "3 E temperaturen binnen- en buitenland BS cS Den Helder geh. bew. zw 4 3 0 Ypenburg geh. bew. wzw 5 3 1 Vlissingen zw bew. zw 4 4 0.1 Eelde motregen wzw 5 1 0.1 De Bilt geh bew. zzw 5 3 0.4 Twente geh. bew. zw 6 2 1 Eindhoven geh bew. z 6 4 1 Z.-Limburg zw. bew. zzw 6 3 2 Helsinki motsn. zzw -3 -4 0.5 Stockholm geh. bew. zzw -5 -5 0.1 Oslo sneeuw nw -13 ■13 1 Kopenhagen geh bew. zzo 0 -1 0.1 Aberdeen regen nw 4 0 0.1 Londen geh bew. w.st. 6 5 0.3 Amsterdam motregen zw 4 3 0.1 Brussel onbew z 5 4 2 Luxemburg mist zzw 3 2 1 Parijs mist zzo 9 3 0 Bordeaux zw bew zo 14 7 0 Grenoble geh. bew. w.st. 6 3 2 Nice half bew. nnw 14 8 0 Berlijn zw bew zzo 5 -1 0 Frankfort zw bew. w.st. 6 2 1 München geh bew. w 2 1 0.5 Zürich zw bew. w.st. 4 3 4 Genève mist zw 6 2 2 Locarno onbew w.st. 3 -3 0 Wenen mist w.st. 5 -2 0 Tnnsbruck zw bew w.st. 3 0 2 Belgrado mist O 7 -4 0 Athene regen w.st. 16 11 0.2 Rome mist no 14 6 6 Barcelona geh bew. nnw 18 6 0 Madrid motregen z 12 8 2 Mallorca zw bew. w.st. 17 4 0 Lissabon zw bew wzw 15 12 6 WOENSDAG 14 FEBRUARI Zon op 7.59 uur; onder 17.50 uur. Maan op 18.04 uur; onder 8.34 uur. MAANSTANDEN Volle maan Laatste kwartter Nieuwe maan 14 februari 21 februari 28 februari 1,43 uur. 4.28 uur. 7.58 uur. HOOG LAAG WATER IN IJMUIDEN DINSDAG 13 FEBRUARI Hoog water 3.18 uur en 15.32 uur. Laag water 11.16 uur en 23.36 uur. WOENSDAG 14 E EBRUARJ Hoog water 3.59 uur en 16.10 uur. Laag watei 12.00 uur en uur. Hel hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te Umuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2