VOOR HET EERST SINDS 1960 Tsjechische ijshockey ploeg door Canada overrompeld KEM4U «8_ 98 Blinkerts linkse deed bokswerk niet afdoende Amsterdam wil in drie jaar f 26 miljoen besteden aan uitbreiding sportaccommodaties m iffxn a «8 4 <38 haast U.,. Kansen voor indoor atletiek in Leeuwarden Oosterkwartier blijft in eerste klas micro Saez leider in ronde Andalusië Kruis tegen Bossu Belg Lionel - met gebroken liand- winnaar op punten in profpartij Henk Schoorl maakte opnieuw goede indruk Okker gewipt in Salisbury PIET KRAAK: Het beviel me goed bij Velox ZEEMAN NYLONS WOENSDAG 14 FEBRUARI 1968 17 BAK ^^1 /MET 13FSTPNT5N KLEIN PARTIJTJE |BnD&T0F-| SOKKEN sliet niet WWtÊ \rnöte>^JW wier-Knylons Orawje verpekkwc* bs&ilje...... Wii geen S?5 Europees kampioenschap boksen in Turkije f. m d ;VL^ete stuk (Van een speciale verslaggever) GRENOBLE. De dag van de „grote vier" was een dag van verrassingen. Na de voorpostengevechten in het Olym pisch ijshockeytoernooi, waarin Rusland, Tsjechoslowakije, Zweden en Canada slechts nog de zwakkere landen hadden ontmoet, werd vrijwel algemeen aan een finale RuslandTsjechoslowakije ge- dacht.In die eindstrijd was dan nog Rus land sterk favoriet. De kansen van de Canadezen, die vorige week in een ma tige ontmoeting met 5-2 van de toch waarlijk niet al te sterke Finnen ver loren, werden nauwelijks serieus geno men. Nadat dinsdag voor in totaal meer dan 20.000 toeschouwers in het ijsstadion Rusland een moeizame 3-2 zege op Zwe den had behaald en de Canadezen verrassend teruggekomen de Tsjechen met dezelfde cijfers hun eerste neder laag hadden toegebracht, moesten de voorbeschouwingen worden gewijzigd. Canada werd van figurant een beschei den kanshebber. Tsjechoslowakije zakte terug naar het tweede plan. Uiteraard blijft Rusland, als enige van de acht ploegen na vijf wedstrijden nog ongeslagen, de formatie die de grootste mogelijkheden heeft op de gouden Olym pische medailles. Gemakkelijk zal de we reldkampioen het echter niet Krijgen. Donderdag ontmoet Rusland de ploeg van Tsjechoslowakije. De wedstrijd Rus landZweden van dinsdag heeft geleerd dat de grootmeesters zeker niet onver slaanbaar zijn. Een nederlaag tegen de Russen zou betekenen dat de Tsjechen voor de hoogste plaatsen zijn uitgescha keld. De Canadezen zullen zich zater dagavond in het prestigeduel tegen Rus land al evenmin gemakkelijk gewonnen geven. De zege op Tsjechoslowakije heeft het zelfvertrouwen van de mannen van pater Bauer danig versterkt. Daarbij komt nog dat de „uitvinders van het ijs hockey een nederlaag tegen Rusland als een nationale schande aanvoelen. Het „go-Canada-go" heeft dinsdag- ADVERTENTIE r (restjes hioeben ook uleej) l Kow> kjjjósfi- Yov*i 20eköio d&vtle-s -<=ih I «jpoicUiftderMStefl I LUIERS wit Wa-sie w rrvst leuk loer oooo&ooo 69 OOOOOO OOQO ■Hskellook- koueoio "téener*3 en oyekleurd «CVS- O^sevo CSj-n3 al lewiöa f I OOOOODOOOC-CJO'l' oOOOOOO yt&sdlooe-kosten ivo tabrikavoteio noet-k- vei-pskkiwov 29>e. bij oyys deloelft! [ijMUlOEN santpoort HAARLEM LI«6E ALPHEN [2WW€NW« avond niet vergeefs geklonken. In de tweede speeltijd namen de Canadezen snel een 3-0 voorsprong. De strijd leek beslist. De Tsjechen herstelden zich ech ter knap en na twee minuten in de der de periode was de achterstand tot een doelpunt teruggebracht. daarna stond Canada met de rug tegen de muur vooral dankzij het spectaculaire werk van doel man Broderick werd de zege nog juist gered. Het was de eerste overwinning op de Tsjechen sinds de Olympische Spelen van Squaw Valley in 1960. Twee speeltijden lang heeft het verras send goed spelende Zweden dinsdagavond in het tot de laatste plaats bezette ijssta dion van Grenoble stand kunnen houden tegen Rusland, de grote favoriet voor het Olympische goud. Pas in de derde perio de konden de Russen een 3-1 voorsprong LEEUWARDEN Het grootste deel van de Olympische selectieploeg en verder tal van bekende Nederland se atleten zullen op zaterdag 9 maart in Leeuwarden uitkomen op nationale indoor-atletiekwedstrijden. In de ver warmde Frieslandhal, waar voor de sprintnummers een sintelbaan van 100 meter met zes banen is aange legd en men voor de langere loopnum mers een baan van 200 meter beschik baar heeft, krijgt de indoor-atletiek, die in Nederland een noodlijdend be staan heeft, de hoognodige injectie. De aanleg van de 100 meter-sprint- baan is voor Nederland een unieke gebeurtenis. Door het gebruik van een mijnsteenprodukt coraflex) is het mo gelijk binnen 24 uur een baan aan te 'eggen. De Rus Firsov scoort een doelpunt tegen Zweden. nemen. Drie minuten voor tijd bracht Svedberg de stand op 3-2, waarmee het einde kwam. In deze ontmoeting, waarin de toeschouwers fervente aanhangers van de dappere Zweden werden, bleek duide lijk dat de Russen zeer moeilijk in hun spel kunnen komen als zij zware tegen stand ontmoeten. De wereldkampioenen kwamen lang niet meer tot het verbluf fende aanvalsspel dat zij in vorige ont moetingen tegen zwakkere tegenstanders demonstreerden. Toen de Rus Davidov wegens een over treding in de slotfase voor twee minuten naar het strafbankje werd verwezen, kre gen de Zweden zelfs nog een overwicht Tot doelpunten kwamen zij echter niet Rusland 5 5 0 0 10 395 Tsjechoslowakije 5 4 0 1 8 2611 Canada 5 4 0 1 8 2510 Zweden 5 4 0 1 8 2113 Finland 4 1 0 3 2 919 Ver. Staten 5 1 0 4 2 16—23 Oost-Duitsland 4 0 0 4 0 535 West-Duitsland 5 0 0 5 0 833 ADVERTENTIE WJ MIJNH ARDT (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. Een strijdvaardig Oos terkwartier is er op de valreep in ge slaagd het eersteklasserschap van de K.N.K.B. te behouden door een 5-2 zege op Z.K.C. uit Amsterdam. Door dit resul taat degradeert S.V.K. Oosterkwartier had zich voor deze be langrijke wedstrijd uitstekend voorbereid, hetgeen ongetwijfeld te merken viel aan het veel betere spel dan in voorafgaande wedstrijden. Toch was het begin niet zo fortuinlijk, want reeds vrij snel hadden de gasten een voorsprong genomen. Dit prikkelde de Haarlemmers zodanig, dat zij het spel in handen namen en met suc ces. Met een enorm afstandsschot scoorde R. Jongkind de gelijkmaker, waarna de Oosterkwartier-aanhang gelegenheid tot juichen kreeg, toen mevr. Stringers de stand op 2-1 bracht. Doch ZKC gaf zich niet gewonnen en weldra was de stand gelijk. Nog voor de rust werd het 3-2, toen H. Vis een niet te missen kans be nutte. Onmiddellijk na de rust had Jong kind zijn ploeg reeds in veiligheid kun nen stellen, toen hij een strafworp mocht nemen, doch hij miste jammerlijk. Spoe dig hierna maakte hij zijn fout goed, toen hij handig profiteerde van een verdedi- gingsfout van Z.K.C. (4-2). Dit doelpunt was min of meer doorslaggevend voor de uiteindelijke verdiende 5-2 zege De overige uitslagen waren: Neptunus 2-Parkwijk 2 1-3; Nieuw Flora 1-Aurora 1 4-2; IJmondia 2-Oosthoek 3 4-2; Aurora 2-Haarlem 2 0-4; Animo Ready 2-Aurora 3 3-3; Oosthoek 2-Aurora 4 1-0; Aurora 5- Neptunus 3 2-2. JEREZ DE LAN FRONTERA. De Spanjaard Ramon Saez heeft gisteren de vijfde etappe van de ronde van Andalu sië, een rit over 98 kilometer van Sevilla naar Jerez de lan Frontera, gewonnen. Rini Wagtmans, die als elfde eindigde, was de best geplaatste Nederlander. De Belg Houbrechts, die als twaalfde finishte, ver drong de Spanjaard Ocana van de eerste plaats in het algemeen klassement. De uitslag van de vijfde etappe luidt: 1. Saez (Sp.) 2.35.13 (met bonificatie); 2. Godefroot (Belg.) 2.35.28; 3. Leman (Belg.) z.t.; 11. Wagtmans (Ned.) z.t.; 17. Van Seggelen (Ned.) 2.44.37; 26. Stevens (Ned.) 2.55.02; 33. De Roo (Ned.) z.t.; 41. Tummers (Ned.) 2.57.02; 51. Van der Flaes (Belg.) z.t. Het algemeen klassement na de vijfde etappe luidt: 1. Houbrechts (Belg.) 19.45.50; 2. Granell (Sp.) 19.50.38; 3. Wagt mans 19.52.34; 19. Van Seggelen 20.06.46; 28. Stevens 20.14.56; 32. De Roo 20.15.11; 40. Van der Flaes 20.20.37; 47. Tummers 20.31.29. AMSTERDAM. Joop Kruis, de Am sterdamse middengewidht, zal maandag 26 februari in de hoofdpartij uitkomen van een internationaal boksDrogramma, dat in het Amsterdamse Krasnapolsky wordt gehouden. Kruis bokst een partij van acht ronden tegen de Fransman René Bossu. In de tweede profwedstrijd van de avond maakt de Antilliaan Ety De- fares zijn debuut in een Nederlandse ring. De Curagaose lichtwelter ontmoet de in België wonende Italiaan Umberto. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. De cijfers van de boksjury, die gisteravond de profpartij in het middengewicht tussen de Surinamer Blinkert en de Belg Lionel beoordeelde, gaven aanleiding tot uitgebreide discus sies. Want, de Surinamer leek zich door regelmatig zijn linkse naar een aangesla gen plek van Lionel te brengen, verzekerd te hebben van de zege. De jury besliste anders en kreeg daarmee de instemming van dat deel van het publiek, dat enthou siast de felle slagenwisselingen van Lionel volgde. Toch leken die te incidenteel in vergelijking met het regelmatig scoren van Blinkerts linkse. Het was de Surinamer ook voorge houden, steeds weer. „Je linkse Michel". Vanuit zijn helpershoek door Groothuis. Vanuit een andere hoek door amateur-col lega Herman Schregardus. Blinkert leek zich degelijk aan die opdracht te houden. De wenkbrauwblessure van Lionel, zoals die zich in de vierde ronde openbaarde, werd steeds opnieuw geteisterd. De Belg paste zich er overigens op bewonderens waardige manier bij aan. Zijn links-rechts combinaties bleef hij als uiterst gevaar lijk hanteren. En dat gaf de doorslag (37- 36, 39-36 en 37-37). Bij een onderzoek in de kleedkamer bleek de rechterhand van de Belg gebroken. De profpartij in Krasnapolsky was voor- SALISBURY. Tom Okker, als ge plaatste speler vrijgesteld van de eerste ronde van de internationale indoor-ten niskampioenschappen van de Verenigde Staten, heeft in de tweede ronde verloren van de Amerikaan Jim McManus, 4-6, 3-6. De nederlaag van Okker was een van de twee grote verrassingen op de tweede dag van de wedstrijden in Salisbury, de an dere was de overwinning van de Joego slaaf Jovanovic op de Engelsman Sang- ster, die net als Okker was geplaatst. Sangster verloor met 19-21, 1-6 na in de eerste set, die twee uur en vijf minuten duurde, steeds minder sterk met zijn op slag te zijn geworden. ANKARA. De internationale boks- federatie heeft Turkije aangewezen om de Europese bokskampioenschappen in 1969 te organiseren. Het is de eerste keer dat de Europese bokskampioenschappen in Turkije worden gehouden. AMSTERDAM. Amsterdam is voor nemens in de komende drie jaar (1968/ 70) rond 26 miljoen te besteden aan uitbreiding van sportaccommodaties en speeltuinen. Dit driejarig investerings plan is opgenomen in een sportnota, die gisteren bij de gemeenteraad is inge diend. Tot 1980 wordt een sterke toene ming van de belangstelling voor volley bal en judo en een matige groei bij zwemmen, handbal, atletiek en tennis verwacht. Ook de watersporten zullen een grotere aantrekkingskracht gaan uit oefenen. De belangstelling voor voetbal, zal de komende jaren vrijwel geen wijzi ging ondergaan. Enkele sportaccommodaties die Am sterdam in de komende drie jaar wil rea liseren zijn: drie sportparken, een wieler baan, korfbalvelden en velden in agglo- meratieverband. Voorts wordt gedacht, aan de aanleg van een kanocentrum, jeugdzeilaccommodaties aan de Sloterplas en uitbreiding van de jachthaven Durger- dam. In de nota wordt opgemerkt, dat een verantwoorde uitvoering van het sportbe leid niet denkbaar is zonder verbetering van de financiële positie van de gemeen te. Het beleid van de gemeenten en de provincies zou een onderdeel moeten wor den van een nationaal sportplan. dat met nationale middelen dient te worden gefi nancierd. Het zal volgens B. en W. zo wel gericht moeten zijn op het scheppen van nationale voorzieningen als op de voorziening in de provinciale, gemeente lijke en streekbehoeften. Wethouder A. Verheij (sportzaken) merkte in een toelichting op dat zal wor den gestreefd naar grotere deelneming van vrouwen aan de sport en een groter assortiment van sportmogelijkheden. Dit zal leiden tot verbreding van de onder bouw, waardoor de mogelijkheid wordt geschapen de sport meer toegankelijk te maken. afgegaan door een amateurprogramma, waarin drie provinciale bokstitels te ver dienen waren. Nico Aloserij uit Amster dam greep het kampioenschap in het mid dengewicht; Jan Huppen in het vederge wicht; De Vos in het lichtgewicht. Zij bereikten dat in aantrekkelijke par tijen. Geroutineerde Huppen schotelde zijn tegenstander Alexander (Amster dam) drie ronden lang een hoog tempo met vele treffers voor. Zijn tegenstander bleef moedig op de been, maar stond geen puntenzege van Huppen in de weg. Aloserij en zijn tegenstander Swart trokken uiterst fel van leer. Uiteindelijk kwam de Amsterdammer daaruit als beste te voorschijn. De Zaankanter Swart had al in een eerder gevecht moeten er kennen, dat Aloserij sterker leek, maar toen werd de partij door een blessure bij hem op medisch advies gestaakt. De Vos (Amsterdam) verdiende een provinciaal kampioenschap door een pres tatiepartij te boksen tegen Zaniol uit het Duitse Mulheim. De partij eindigde in on beslist. Lichtwelter Van de Bergh won op pun ten van de Duitser Fanel. Bouman verloor op 'punten van Roitzheim in het zwaar- weltergewicht.. In een andere partij in het zwaarwelter bestookte de nu 35-jarige Herman Schregardus zijn Duitse tegen stander Torkler met slopende stoten op de lever. Schregardus, die in juni van het vorig jaar tijdens de Europese kampioen schappen voor het laatst bokste en thans probeert uitzending naar Mexico waar te maken won royaal op punten. Schoorl De IJmuidenaar Henk Schoorl (De Ring) bevestigde de goede indruk, die hij de laatste maanden maakt. De 24-jarige halfzwaargewicht versloeg gisteren de Duitser Kryzsko. Schoorl kreeg zijn tegenstander in de eerste en derde ronde neer en was daar tussendoor veelal in het offensief door met zijn linker de verdediging van de Duitser aan te tasten en dan met reeht- sen voor de overtuigende punten te zor gen. Het lukte de beweeglijke IJmuide naar goed. Schoorl mikt nu, na drie partijen te hebben gebokst en met overwinningen afgesloten, na anderhalf jaar niet in wed strijden te zijn uitgekomen, op een natio nale titel. In maart beginnen de voor wedstrijden in Eindhoven. Zo'n nationaal kampioenschap lokt ook Haarlemmer Han van Ispelen. Hij is na zijn trip naar Rusland niet meer in de ring geweest. De middengewichtkampioen bereidt zich voor op prolongatie. ff (Van onze sportredactie) De kans is groot dat Piet Kraak vandaag zijn verjaardag in een wat gedrukte stemming zal vieren. Zater dag hoorde de 46-jarige oud-doelman van het Nederlands elftal dat hij als hoofdtrainer bij Velox was vervangen door hulptrainer Daan van Beek. Kraak ging dus niet mee naar AZ'67, waar Velox een uiterst verrassende zege be haalde. Van Beek zal voorlopig het eerste elftal van Velox blijven leiden, Piet Kraak kreeg de reserves toege wezen. Kraak schrijft de zege van Velox op de koploper allerminst toe aan zijn vervanger: „Het zat er het hele sei zoen al in. Het is een talentvol elf tal, dat nog routine moet krijgen. Tot nu toe hebben ze pech gehad. Maar ik verwachtte dat zoiets vroeg of laat zou gebeuren. Velox'voorzitter had een andere mening: „We hebben een schok effect voor ogen gehad. Als je zo in de knoei zit, moet je wat proberen. Nou, wij hebben gewoon de trainers van het eerste en het B-elftal verwis seld. Het heeft geholpen. Voor de rest is er niets aan de hand. Kraak en Van Beek blijven het eerste samen trainen". Wel is het zeker dat Van Beek ook komende zondag met het eerste mee zal gaan. „Zo lang het elftal onder zijn leiding resultaten blijft boeken, kun je die man niet wegsturen. Dat is duidelijk, maar het is niet ondenk baar dat Kraak in de toekomst weer met de leiding van Velox' eerste zal worden belast. Tenslotte heeft Van Beek zijn contract opgezegd, Kraak niet. Hij blijft tot het eind van dit seizoen als zijn contract afloopt in vaste dienst. Wat we daarna doen, daar is nog niet over gesproken". Piet Kraak zelf wenst zich van elk commentaar over de gang van zaken bij Velox te onthouden. Hij wil alleen kwijt dat het hem tot nu toe goed be viel bij de Utrechtse ploeg. „Het les geven is nu eenmaal mijn grote liefde" Dat heeft niet kunnen verhinderen dat Piet Kraak's eerste seizoen bij een be taalde vereniging hij behaalde vo rig jaar het grote trainersdiploma geen doorslaggevend succes blijkt te zijn. De prognoses van Piet Kraak lui den: Telstar-DOS 1 Go Ahead-Feijenoord 3 ADO-Volendam 1 Fortuna '54-DWS 1 NAC-Sittardia 3 NEC-FC Twente 2 Sparta-PSV 3 Xerxes/DHC-GVAV 2 DFC-AZ '67 1 RCH-Eindhoven 1 Elinkwijk-Holland Sport3 NOAD-Wageningen 2 Fortuna VI.-Hermes DVS 2 ADVERTENTIE MB rSt j. I! ...i. "f

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 17