TREINEN GAAN HARDER RIJDEN 100 GULDEN Zuidelijk Flevoland kost twee gulden per m2 Politieke discussies niet in kazernes en Motie-Aarden verworpen Onrendabele lijnen worden nog niet opgeheven K redietgaranties door Kamer aanvaard Geen vergoeding voor Voortman ftfff Politiechef beticht verzetsgroep van smaad Minister houdt voet bij stuk Defensiedebat in Kamer H^Hg Mogelijk goedkoper vliegen naar VS Veel bewolking WSè S'-v-vv, sï it éi WOENSDAG 14 FEBRUARI 1968 2 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De Nederlandse treinen gaan op enkele lijnen harder rijden. Overwogen wordt de snelheid tot 140 km per uur op te voeren op de trajecten Meppel-Groningen, Amersfoort-Zwolle en Amersfoort- Deventer. „We moeten alleen nog na gaan of de automatische halve over wegbomen en de knipperlichtinstal laties wel op tijd op die snelheid rea geren", zei staatssecretaris M. Keijzer van Verkeer en Waterstaat gister avond in de Tweede Kamer. Voor een verhoging van de snelheid op het tra ject tussen Den Haag-Rotterdam en Utrecht zag hij door de grondstruc tuur geen mogelijkheden. Belastingvrije spaarpremie van 20% voor deelnemers aan het Premie Spaarplan tot een maximum van f 100,- per echt paar of f 50,- per persoon per jaar. Motie Blanco wissel tas Jj£, m wmimm wmmm BELANGRIJK RECREATIEGEBIED Ontwikkelingshui p niet hoger TILBURG ETENVOOR NOORD SUMATRA A merikaanse deserteurs Europees complex Civiele taken Meer dan 200 inbraken opgehelderd Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk KEUKENCENTRUM „IJMUIDEN" t SS De staatssecretaris liet de Kamer weten dat er geen onrendabele lijnen zullen worden opgeheven zolang het structuur plan voor de spoorwegen, waaraan thans wordt gewerkt, niet op tafel ligt. Ook de minister van Verkeer en Water staat, drs. Bakker, stelde de Kamer ge rust: „Als het zo ver Is zal het offer van een dergelijke opheffing degelijk moeten worden afgewogen tegen het maatschap pelijke nut van de betrokken spoorlijn. Het is best mogelijk dat een aantal van de vijftien onrendabele lokale lijnen om ADVERTENTIE Spaarvormen(evt.te combineren): hypotheekaflossingen spaarbewijzen effectenbewijzen levensverzekeringen spaarkasinschrijvingen garantiekredietaflossingen Nadere inlichtingen bij Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren, Banken, Borgstellings fondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverzekering maatschappijen, assurantie-tussenper sonen en de Sociale Verzekeringsbank. Of vraag per briefkaart aan Prémie Spaarplan. Postbus 51. Den Haag, vrij blijvend de brochure over dit nationale plan. Pseudo-verpleegster. De kantonrechter in Utrecht heeft de 30-jarige exploitante van een verzorgingspension in Loenen aan de Vecht veroordeeld tot een boete van 1500, waarvan 1000 voorwaar delijk, omdat zij zich in strijd met de waarheid voor gediplomeerd verpleeg ster had uitgegeven en daardoor bejaar den had misleid. Een jaar voor messteek. Een 21-jarige ex- verpleegster, die in de nacht van 1 op 2 juni van vorig jaar in Delft haar 52- jarige minnaar een mes in de hals heeft gestoken tengevolge waarvan hij aan één arm verlamd zal blijven is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf maan den waarvan twee voorwaardelijk. „Employé" van Oude Nol. Twee jaar ge vangenisstraf en voorwaardelijke ter beschikkingstelling eiste de officier van Justitie tegen een 35-jarige Utrechter wegen een serie inbraken en dief stallen, waartoe de bejaarde Utrechter „Oude Nol" hem zou hebben aangezet. Weer raven. De pogingen van Staatsbos beheer en het Wereld Natuur Fonds Nederland de sinds vele jaren in ons land uitgestorven raaf opnieuw te intro duceren, ontwikkelen zich gunstig. Uit op de Veluwe bijeengebrachte jonge vogels hebben zich zes broedparen ge vormd, zodat er mogelijk over enkele maanden voor het eerst sinds meer dan veertig jaar weer in Nederland ge boren raven zullen vliegen. Door blok tin getroffen. In Rotterdam is de 57-jarige havenarbeider C. J. van de Vaart om het leven gekomen. Hij kreeg een blok tin van 20 kilo, op het hoofd, dat uit een hijs viel. die redenen moeten worden gehandhaafd. In ieder geval zullen er geen lijnen wor den opgeheven zonder dat er alternatieve vervoersmogelijkheden zijn geschapen". De minister beloofde nader overleg al vorens over het opheffen van de onren dabele lijnen beslissingen te nemen. Des ondanks diende ir. Posthumus (P.v.dA.) een motie in, waarin de regering werd uitgenodigd geen beslissingen te nemen alvorens nadere voorstellen omtrent de toekomstige structuur van de N.S. aan de Kamer zijn voorgelegd. Over de motie, welke door de staatssecretaris werd ont raden, wordt vandaag gestemd. De regering kreeg gisteravond zonder veel moeite de machtiging van de Kamer om de N.S. tijdelijk financiële steun te verlenen door het garanderen van de le ningen, welke dit bedrijf tot f 315 miljoen wil aangaan om de verliezen te dekken. Erg enthousiast was de Kamer over deze oplossing niet. Zij sprak over een „blanco wissel" omdat elk inzicht in het te ver wachten vervoersaanbod voor de komen de jaren ontbreekt en over de toekom stige positie van de N.S. dus weinig valt te zeggen. Minister Bakker gaf de auto de schuld van de slechte positie van de spoorwegen. Per hoofd van de bevolking is het open baar vervoer over de hele linie afge nomen. De minister, die de directie van de N.S. verweet de bakens niet tijdig ge noeg te hebben verzet, zei dat een hard beleid nodig is om de efficiency en de kostenbewaking op te voeren. Getracht zal worden de rentabiliteit te verbeteren door het afstoten van verliesgevende ac tiviteiten en het bereiken van een opti male integratie van de spoorwegen in het totale openbaar vervoer. De afvloeiing van duizend man personeel per jaar, welke is gepland, levert een besparing op van f 16 miljoen, hetgeen precies vol doende is om de jaarlijkse stijging van de loonkosten op te vangen. De suggestie om de service op te voeren door het inzetten van, nachttreinen, werd door de staatssecretaris verworpen, omdat deze treinen niet rendabel zijn te maken. Wel wordt overwogen ook in de week einden avondretours te verstrekken. In studie is de stichting van een station in Schiedam-Kethel. De N.S. zien geen perspectief in een station in de Hofplein- lijn ter hoogte van de Rotterdamse Cein tuurbaan, waar reizigers uit de Alexan- derpolder kunnen overstappen in de rich ting Den Haag. Overwogen wordt de lijn Groningen-Delfzijl uit te rusten met een centrale radio-verkeersleiding. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft een punt gezet achter de affaire- Voortman, de zaak van de veehouder uit Eefde. die in een conflict met de Provin ciale Gezondheidsdienst voor Dieren van Gelderland zijn veestapel verbeurde. De Kamer verwierp een voorstel van de heer Kronenburg (B.P.) om een onderzoek in te stellen naar de statuten van de Ge zondheidsdienst. Een motie van d eheer Van Koevorden (K.V.P.) om boer Voort- man een schadevergoeding te geven werd ingetrokken nadat gebleken was dat de Boerenpartij daarin een mogelijkheid tot „rechtsherstel" van de heer Voortman zag. 'V ,s Tijdens een persexcursie naar Zuidelijk Flevoland werd gisteren onder meer de plaats getoond, waar de eerste woonkern van het nieuwe land Zee- wolde zal komen. HARDERWIJK. Op zijn vroegst eind april, op zijn laatst begin juni, zal de ruim 43.000 ha metende polder Zuidelijk Flevoland zijn drooggevallen. Dan is er 12 miljoen kubieke meter water uitgemalen, een karwei, waarmee vier maanden gele den werd begonnen. De eerste delen van de polder zullen reeds spoedig droogval len. Het duurt echter nog tot 1980 voor dat de rijksdienst IJsselmeerpolders welke met de inrichting van Zuidelijk Fle voland is belast, in deze polder klaar is. Volgens de berekeningen hebben de kos ten dan 18.000 per ha bedragen, hetgeen neerkomt op nog geen 2 per vierkante meter. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De motie-Aarden, waarin wordt voorgesteld de ontwikke lingshulp voor 1968 te verhogen met 45 miljoen gulden, is in de Tweede Kamer met 85 tegen 45 stemmen verworpen. Andere moties over verhoging van de ontwikkelingshulp van de heren Ruygers (P.v.d.A.) en Van Mierlo (D'66) werden eveneens verworpen, evenals twee moties van de heer Van der Spek (P.S.P.) over het stopzetten van wapenleveranties aan Griekenland en over een uitbreiding van het verdrag tegen verspreiding van kern wapens. Met 88 tegen 41 stemmen verwierp de Kamer ook de motie van de heer Van der Spek waarin gevraagd werd het spe len van het Oostduitse volkslied en het hijsen van de Oostduitse vlag bij sport manifestaties toe te laten. Een motie van de heer Van der Spek over het aanknopen van consulaire be trekkingen met Oost-Duitsland werd ver worpen met 113 tegen 18 stemmen. Aangenomen werden de moties-Schmel- zer over de toetreding van Engeland tot de EEG, over het ontwerpen van een ontwikkelingsprogramma op technologi sche gebieden, over de oprichting van een „commissie voor samenwerking" tussen de Verenigde Staten en de EEG, en over de verhouding tussen de landen van Oost- Europa en de EEG en de oprichting van een comité van overleg inzake vraagstuk ken van gemeenschappelijk economisch en cultureel belang. Ook de moties van de heren Visser (D'66) en Van der Stoel (P.v.d.A.) om te komen tot een veiligheidsconferentie van de NAVO-landen, de landen van het War- schau-pact en de overige Europese mo gendheden werden aangenomen. Dit zeiden gisteren het hoofd van de dienst Zuiderzeewerken, ir. M. Klasema en de plaatsvervangende directeur van de rijksdienst voor IJsselmeerpolders, prof. ir. R. H. A. van Duin. In deze polder zullen twee woongebie den verrijzen namelijk één in het zuid westen voor 350.000 bewoners en één in het zuidoosten voor ongeveer 10.000 later 25.000 inwoners. Met dit laatste woongebied, Zeewolde geheten, waar in het bos en aan het wa ter de woonhuizen zullen verrijzen, wordt reeds dit jaar in de vorm van zandop- spuitingen begonnen. Zeewolde krijgt een sterk recreatieve functie met ondermeer jachthavens. Ten westen van dit woongebied zal een schier eiland van 8000 ha voor recreatieve doel einden ontstaan, in de toekomst een van de belangrijkste recreatiegebieden van ons land. In het midden van de polder komt een landbouwgebied. Ook komt er een in dustriegebied. Als de polder is drooggevallen, zal eerst met vliegtuigen worden begonnen met het inzaaien van riet. Dit zal 6 tot 8 weken vergen. Thans wonen in de reeds drooggemalen IJsselmeerpolders 50.000 mensen, te weten 8.000 in de Wieringermeer, 32.000 in de Noordoostpolder en 10.000 in Oostelijk Flevoland. AMERSFOORT. De korpschef van de Gorkumse politie, de heer A. J. Haf kamp heeft bij de politie in Amersfoort 'n aanklacht wegens smaad ingediend tegen vier voormalige verzetslieden uit Amers foort, die hem betichten van moord op een van de deelnemers aan een overval op het distributiekantoor in Amersfoort in 1944. Het betrof de uit het Duitse leger ge deserteerde Oostenrijker Karl Fürgler, die in 1944 actief deelnam aan het ver zetswerk. Na de overval werd de man door de heer Hafkamp, die toen inspec teur van politie in Amersfoort was, neer geschoten. Volgens de heer Hafkamp zou hij uit noodweer hebben gehandeld. ADVERTENTIE DEN HAAG. In de Tweede Kamer heeft de minister van Defensie verklaard dat het verbod van politieke discussie bijeenkomsten in kazernes gehandhaafd blijft. Militairen mogen wel dergelijke bijeenkomsten buiten de kazerne bijwo nen met een beperking inzake het dra gen van de uniform. Bij de behandeling van de Defensiebe groting in de Eerste Kamer is de kwestie van de Amerikaanse deserteurs in Ne derland ter sprake gebracht. Mr. J. H. van Wijk (P.S.P.) betoogde dat' militai ren, die in het buitenland zijn gelegerd, zich bij desertie naar Nederlands recht niet schuldig maken aan een strafbaar feit, maar dat degenen die hun onderdak verlenen en dit niet melden, de Vreem delingenwet overtreden. Mr. Van Riel (V.V.D.) bepleitte nau wer samenwerking op strafrechtelijk ge bied tussen de NAVO-bondgenoten. Mr. Van Riel vroeg voorts de bewinds lieden of ook naar hun oordeel de com munistische landen hun bewapening op voeren met het doel een zodanig over wicht te bereiken dat Europa door de knieën moet gaan, en of, indien de NAVO-landen nationale oplossingen voor hun defensieproblemen gaan zoeken, er een situatie kan ontstaan dat alleen door het gebruik van atoomwapens weerstand kan worden geboden aan een aanval van de landen van het Warschau-pact. Mr. Burger zei dat de Sovjet-Unie mi litair en diplomatiek een zodanige posi tie heeft opgebouwd dat Europa haar als een rijpe appel in de schoot zou vallen als het geen Amerikaanse ruggesteun had. Europa dient zich te bevrijden van het complex dat het de Sovjet-Unie in be dwang moet houden, maar het moet zich op eigen niveau tegen tegenstanders, be halve de supermachten, kunnen verdedi gen. Dr. De Rijk (P.v.d.A.) meende dat het NAVO-lidmaatschap van Griekenland en Portugal de NAVO-ideologie over demo cratische vrijheid ongeloofwaardig ma ken. De heer Algra (A.R.) noemde niets gevaarlijker dan te denken dat de vol gende oorlog alleen een atoomoorlog kan zijn en deze oorlog door de grootmachten te laten uitvechten. Ir. Gooden (K.V.P.) vroeg zich af of, gezien de overigens onontkoombare „leeg loop" van dienstplichtige militairen, be paalde onderdelen niet zouden kunnen worden ingezet voor civiele taken en merkte op dat het invoeren van broeder- dienst rechtvaardiger lijkt dan het op voeren van de keuringseisen. Civiele werkzaamheden van de strijd krachten werden ook ter sprake gebracht door de Boerenafgevaardgide A. Snoek, die in verband met de mogelijkheid dat Nederlandse genietroepen in India water putten zullen gaan boren verklaarde dat de Indiase regering, „die miljoenen naar Nasser zendt om de onrust in het Nabije Oosten te bevorderen", niet zijn sympa thie had. LEIDEN De rijkspolitie van Leiden en de groep van Leiderdorp hebben in brekers gearresteerd, die hebben bekend in de loop van één jaar, voornamelijk in Zuid- en Noord-Holland, meer dan 200 inbraken te hebben gepleegd. Dit is de grootste serie inbraken welke in ons land ooit bekend werd. Het verdere onder zoek, dat in nauwe samenwerking met de Leidse gemeentepolitie werd verricht leidde reeds tot vijftien arrestaties van overwegend jeugdige lieden. Stadsschouwburg, vandaag en donder dag, 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Slippers", blijspel van Alan Ayckbourn Regie: Walter Kous. (Abonnement D en E). Concertgebouw, donderdag, 20 u.: Or gelconcert door gast-organist Piet Post. Minervatheater (Heemstede), vandaag en donderdag, 20.15 u.: Wim Sonneveld Show. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Zwarte markt der liefde", 18 j. Van don derdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De tortel duif van de geheime dienst", 14 j. Frans Hals, 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De blonde van Peking", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De woestelingen", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De getemde feeks", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Dagvlinder", 18 j. Minerva, vandaag en donderdag geen voorstelling. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De twaalf ver oordeelden", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De wilde engelen", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Blanke Ve nus in het oerwoud", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „In het web der ontucht", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Zomer nachten in Zweden", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „De getemde feeks", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal (Grote Markt): Expositie van grafiek, keramiek, beeldhouwwerken en wandkleden van Haarlemse en andere kunstenaars. Dagelijks 10 tot 17 u. Op zondag 13 tot 17 u. Tot 26 februari. Bisschoppelijk Museum (Jansstr. 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken. handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-T (Bakenessergracht 67): „Van Cobra tot New Babyion", expositie van werk van Constant. Dagelijks 11 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 u. Tot 26 februari. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van werk van Joop Koopman. Dagelijks van 10 tot 20 u. Tot 18 februari. Galerie Drengel (Bakkumstraat): Ex positie van werk van Jan Maas en Paul Maas. Maandag t.e.m. vrijdag 20 tot 22u Donderdag, zaterdag en zondag 13 tot 17 u. Tot 28 februari. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van An gers): Expositie van schilderijen etsen en tekeningen van Ruud Cornells. Zon dags van 14 tot 17 u. Tot en met 25 fe bruari. DIVERSEN Frans Halsmuseum (ingang Klein Heilig land), vandaag, 20 u.: „Marcel Proust, om de menselijke identiteit", lezing door ds. J. W. van Nieuwenhuijzen. (Volksuniver siteit). De Ark (Nieuw Heiligland), vandaag, 20.30 u.: Optreden van Ben Davis (gitaar en zang). Raadhuis Bloemendaal. donderdag, 14.15 u.: Gemeenteraadsvergadering. A. H. Gerhard-Mulo (Raaks), donder dag, 20 u.: „Verkenning onder water", le zing door Bernard Kruysen (Volksuniver siteit). WOENSDAG 14 FEBRUARI City, 20 u.: „The bridge on the river Kwai". Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 u.: Concert door „Gezamenlijke Kerk koren". Expositie Visserij en Zee, Gemeente bibliotheek, Plein 1945, 19 tot 21.30 u.: „Het Engelse boek over visserij en de zee". DONDERDAG 15 FEBRUARI City, 20 u.: „Mijn prinses". Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Theater met „Borak valt", voor Velser Kunstkring. Expositie Visserij en Zee, Gemeente bibliotheek, Plein 1945, 9.30 tot 12.30 u. en 14.30 tot 17.30 u.: „Het Engelse boek over visserij en de zee". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost. 14 tot 17 u.: Expositie werken van Rob Schotman. De tentoonstelling duurt tot 18 februari. Pieter Vermeuienmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. WOENSDAG 14 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Vrouwen als ruilobject". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Daar komen de Russen, daar komen ze aan". Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden, 20 u.. concert door Mij. tot Bevordering der Toonkunst, m.m.v. Noordh. Philharm. Or kest, Edith Farnadi, piano. DONDERDAG 15 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Mijn naan. is Decos". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Mijn prin ses". Harmoniegebouw, Groenelaan, 20 uur: jaarvergadering Ned. Bond van Platte landsvrouwen. Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, 20 u.: Cabaretrevue door „Spotlight" voor vrouwenbeweging NKV. Kennemer Theater, 20 u.: Feestavond voor Algemene Bond voor Bejaarden. WOENSDAG 14 FEBRUARI Slot Assumburg: Tolweg 13-17 u. ex positie „Beelden van Staal". DONDERDAG 15 FEBRUARI Slot Assumburg: Tolweg 13-17 u.: ex positie „Beelden van Staal". Minister Den Toom en premier De Jong (achtergrond) achter de regeringstafel. ADVERTENTIE Wij tonen u in onze 150 m2 toonzaal een keur van Hollandse en Duitse im port keukens, zie verder onze enorme sortering hang-legkasten, buffetten, aanrechten enz. Kennemerlaan 165 - Tel. 0 2550 - 11428 Geopend van maandag t/m zaterdag van 96 uur. AMSTERDAM. De tarieven voor het vervoer van passagiers van Europa naar de Verenigde Staten worden 10 tot 20 percent goedkoper als volgende week de vergadering van de IATA (Internationale Organisatie voor de luchtvaart) daartoe zal besluiten. De tarieven van de VS naar Europa blijven ongewijzigd. Met de maat regel wordt beoogd het toerisme in de VS te vergroten. Het K.N.M.I. deelt mee: Een frontale regenzone strekte zich van morgen uit to over het zuiden en westen van ons land. Een andere storing koerst over het zeegebied ten noorden van Schot land naar Scandinavië. Een bijbehorend front zal over de Britse eilanden en de Noordzee naar het zuidoosten trekken en donderdag dicht bij ons land liggen. Er wordt veel bewolking met plaatselijk enige regen verwacht. In de temperatuur komt weinig verandering. WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum JL 5 (8 temperaturen ■0-2 tt) 3 binnen- en buitenland SS BS 1/ CN Den Helder geh bew. O 7 2 0 Ypenburg regen ono 7 3 0.1 Vlissingen regen ono 6 5 0.4 Eelde zw bew. O 6 -1 0 De Bilt geh. bew. ono 7 3 0.5 Twente half bew. ono 8 1 0.1 Eindhoven motregen ono 8 5 0.1 Z.-Limburg regen ono 10 4 0.4 Helsinki sneeuw wnw -1 -3 6 Stockholm onbew. wnw -1 -8 1 Oslo half bew. w.st. 4 -16 0 Kopenhagen onbew nnw 1 -2 0.1 Aberdeen zw bew. w.st. 2 -1 0 Londen motregen no 9 6 8 Amsterdam zw bew. O 7 2 0 Brussel motregen O 9 5 4 Luxemburg regen O 6 4 5 Parijs geh bew. zw 9 7 7 Bordeaux half bew. ozo 17 6 0 Grenoble zw bew. w.st. 8 5 0 Nice geh. bew. n 18 10 1 Berlijn geh bew. nnw 5 2 1 Frankfort regen ono 9 3 0.1 Mnnchen regen zzw 10 2 0 Zurich regen w.st. 5 3 2 Genève zw bew zzw 5 2 3 Locarno geh bew. w.st. 9 2 0.5 Wenen mist verand. 5 -1 0.4 Innsbruck regen nnw 7 0 1 Belgrado geh bew. w.st. 5 -1 0 Athene zw. bew. w.st. 16 7 0 Rome zw bew. zo 15 10 0 Barcelona licht bew. nnw 16 7 0 Madrid motregen ozo 12 7 10 Mallorca half bew. w.st. 16 7 0 Lissabon zw bew wzw 16 12 0.4 DONDERDAG 15 FEBRUARI Zon op 7.57 uur; onder 17.52 uur. Maan op 19.20 uur; onder 8.49 uur. MAANSTANDEN Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan 14 februari 21 februari 28 februari M3 uur 4 28 uur 7.58 uur HOOG LAAG WATER IN IJMUIDEN WOENSDAG 14 tEBKUAKl Hoog water 3.59 uur en 16.10 uur. Laag watei 12 00 uur en uur. DONDERDAG 15 FEBRUARI Hoog water 4.38 uur en 16 49 uur. Laag water 0.20 uur en 12.43 uur. Het noog en laag water te Zandvourt is 10 tot 15 min. vroeger dan te Umulden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2