Gedrieën in regering of gedrieën in oppositie Amsterdam kandidaat voor Expo 1976? en Studie over afsluiting van Waddenzee overwogen Rennies is nu elke vrijdag avond van 6-10 uur open IJ-tunnel in oktober klaar fPp I „Verklaring van Schmelzer is voorbarig1 Verklaringen in TV-ui tzendi ng van K VP Den Toom zeer bezorgd over verzwakking NAVO Demonstranten aangereden Minister Bakker in Tweede Kamer: Wetsontwerp over aanleg centraal antennesysteem Brandend maagzuur, Opklaringen J it 1 DONDERDAG 15 FEBRUARI 1968 KA .P.-radicaal drs. Aarden: (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De drie confessionele partijen, K.V.P., A.R.P. en C.H.U., zullen bij de volgende kabinetsformatie dezelfde lijn trekken ook als er dan nog geen gemeenschappelijke christen-democratische volkspartij is gevormd. Met deze verklaring, afgelegd in de politieke t.v.-uitzending van de K.V.P., hebben de fractievoorzitters Schmelzer (K.V.P.)Biesheuvel (A.R.P.) en Mellema (C.H.U.) gisteravond de plannen voor nauwere samenwerking tussen hun partijen aangekondigd. Alle drie waren zij van mening dat de drie confessionele partijen hetzij samen in een kabinet moeten zitten hetzij samen in de oppositie. Commentaren TILBURG ETENVOOR NOORD SUMATRA Uitgangspunten Eis van twee weken Bijdragen aan openbaar vervoer Minister Den Toom en kardinaal Alfrink spreken over vrede helpen direkt! Geen subsidies aan streekvervoer Kanaal naar A ntwerpen Haarlem elsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk Oorzaak slagzij „Ocean Sprinter" nog duister Voor automobilist! SU *8 f-e ei li 23 KVP, AR en CHU trekken samen op (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De K.V.P-radicaal drs. Aarden heeft de verklaring van zijn fractievoorzitter drs. Schmelzer „opzienbarend en voorbarig" genoemd Hij kondigde aan dat hij een verkla ring zal vragen. Hij vindt dat de uit spraken moeilijk te rijmen zijn met de resoluties die op de partijraad in de cember vorig jaar zijn aangenomen. Er is toen besloten dat een werkgroep de samenwerkingsvormen tussen poli tieke partijen zou gaan bestuderen, maar deze werkgroep is nog niet eens ingesteld. De redenering was op de partijraad dat de partijen eerst de programma's moeten samenstellen en dat die dan aan elkaar getoetst moeten worden. Drs. Aarden wees erop dat die pro gramma's meestal niet zo heel ver voor de verkiezingen worden samen gesteld. Drs. Aarden vindt het een politiek belangrijke vraag waarom deze frac tievoorzitters nu met een verklaring zijn gekomen aangezien de verkiezin gen pas in" 1971 zullen worden gehou den. „Of verwacht drs. Schmelzer reeds dit of volgend jaar een kabi netscrisis?", zo vroeg hij zich af. De heer Aarden wees er in dit verband op dat de liberale fractievoorzitter mr. Toxopeus onlangs heeft gezegd dat de voorbereiding van de begroting 1969 wel eens heel moeilijk zou kunnen zijn. „Ik zou dat een goede zaak vinden", aldus mr. Biesheuvel. „Wij zijn te vaak alleen gegaan en dat heeft verwarring ge wekt". Hij zei er van overtuigd te zijn dat een progressief, concreet en duidelijk program van de drie partijen als een magneet op de kiezers zal werken. Ver der vond hij dat de drie partijen nu op de goede weg zijn naar een christelijk de mocratische volkspartij. De heer Mellema sloot zich hierbij aan. Hij zag als een belangrijk bewijs van overeenstemming tussen de drie partijen het gemeenschappelijk standpunt dat in de Groep van Achttien (het overlegorgaan van de K.V.P., A.R.P. en C.H.U.) is be reikt over het inkomensvraagstuk. De heer Schmelzer deelde mee dat de drie fractieleiders op 19 februari in Drachten de vraagstukken van de Christen-demo cratische samenwerking in het openbaar zullen bespreken. Het vrij onverwachte optreden van de drie fractievoorzitters leidde gis teravond al tot een aantal kritische com- (Van onze correspondent) AMSTERDAM De mogelijkheid wordt onderzocht om in 1976 in Amsterdam een wereldtentoonstelling te houden. Overleg tussen de- hoóftlsfad, en het ^ministerie van Economische Zaken heeft ertoe geleid dat binnenkort een vertegenwoordiger van het DEN HAAG. De minister van Defen sie, de heer W. den Toom, heeft in de Eerste Kamer gezegd zeer bezorgd te zijn over de wijze waarop de gezamen lijke verdediging van de NAVO is ver zwakt. Ongetwijfeld hebben de landen van het Warschaupact met de verster king van hun strijdkrachten een politiek doel voor ogen, maar zolang de West- europese landen kunnen rekenen op de veiligheidsgaranties van de Verenigde Staten, kan de Sovjet-Unie niet de illusie hebben dat deze landen haar „als rijpe appels in de schoot zullen vallen", zoals mr. Van Riel (V.V.D.) had gezegd. Het NAVO-statusverdrag, volgens het welk de Nederlandse autoriteiten ver plicht zijn mee te werken bij de arresta tie van gedeserteerde Amerikaanse mili tairen, is alleen van toepassing op mili tairen die in Nederland zijn gelegerd of in Nederland op dienstreis zijn. Staatssecretaris Haex (Defensie) wees een voorstel van mr. Van Riel (V.V.D.) af om in afwachting van de aflevering van nieuwe tanks tussentijdse J,kleine seriestanks van voldoende beweeglijk heid" aan te schaffen. Ook aflevering van een overbruggingstank en de oplei ding daarvoor zal vele jaren kosten, zei hij. Goede vangst. De Eindhovense politie heeft een 26-jarige vertegenwoordiger en een 22-jarige decorateur aangehou den, die ervan worden verdacht een groot aantal personenauto's te hebben gestolen. In één der auto's bevonden zich vele sieraden met een waarde van ƒ50.000. Medeverdachte bekent. Bij zijn verhoor door de rechter-commissaris heeft een 48-jarige Amstelveense etaleur bekend betrokken te zijn geweest bij de vier overvallen, die een 20-jarige en een 21- jarige jongeman hebben gepleegd. Aan vankelijk had hij ontkend. De twee jon gemannen pleegden in januari een ge wapende roofoverval op een employé van C. en A. op het Amsterdamse Dam rak. Antilliaanse premier onderscheiden. De premier van de Nederlandse Antillen, dr. E. Jonckheer is benoemd tot com mandeur in de Orde van de Nederland se leeuw. De gouverneur van de Antil len, mr. N. Debrot heeft dr. Jonckheer de bij deze onderscheiding behorende versierselen uitgereikt. Dr. Jonckheer is de eerste Antilliaan, die deze onder scheiding krijgt. ministerie en een van Amsterdam naar Canada gaan om zich door de organisatoren van de Expo in Montreal te laten voor lichten. 1 „De plannenVtfïl3iVlftït»I'Sflt\laag". verklaarde een woordvoerder van Amster dam vanmorgen. ^Of de tentoonstelling jer komt is nog een groot*v?S^W(ten. Het gaat op het ogenblik alleen om een hoopvol on derzoek". Amsterdam heeft eerder reeds plannen gehad voor de organisatie van de wereld tentoonstelling 1972 die nu in Osaka (Ja pan) zal worden gehouden. Uitvoering van de Amsterdamse plannen voor deze expo was niet mogelijk wegens geldgebrek en een te korte voorbereiding. De organisatie van de expo is voor Am sterdam alleen mogelijk wanneer het rijk bereid is zeer grote financiële hulp te bie den. Het overleg dat nu gaande is met het ministerie van Economische Zaken heeft bij de gemeente de hoop op bereidheid tot een dergelijke steun doen toenemen. Een wereldtentoonstelling zou een belangrijke stimulans voor het toerisme naar ons land betekenen. Voor Amsterdam zou het een grote prikkel zijn voor de uifvoering van verkeerswerken en de bouw van hotels. ADVERTENTIE mentaren van niet-confessionele partijen. Drs. Den Uyl (P.v.d.A.) zag in de mede delingen van de fractievoorzitters een aanzet voor een christen-democratische samenwerking die „vooral een vergrote K.V.P. lijkt op te leveren". Politiek ge sproken verwachtte hij er geen vernieu wing van. Het wordt volgens hem een soort centrumfiguratie die alle kanten uit kan: „vlees noch vis". Mr. Van Mierlo (D'66) zag in het gemeenschappelijk'op treden van de drie fractieleiders het kwe ken van een sfeertje voor de aanloop van een grote C.D.U. „Deze aanloop", aldus mr. Van Mierlo, „zou het rode signaal moeten zijn voor de christen-radicalen". „Een Nederlandse C.D.U. zo meende hij, zal naar het midden drijven en zo het poli tieke leven in Nederland verlammen. De radicalen in de confessionele partijen zijn de enigen die dat kunnen voorkomen. Het wordt nu voor hen kiezen of delen". Ook de heren Van der Lek (P.S.P.l en Wiegel (V.V.D.) zagen niet veel heil in de uitlatingen van de confessionele fractie voorzitters. De heer Wiegel verwachtte van een Nederlandse C.D.U. een onduide lijkheid die drie maal zo groot zou zijn als die van de drie confessionele partijen afzonderlijk. Opvallend vindt men het in politieke kringen dat gisteravond in de politieke radiozendtijd van de A.R.P. gewezen werd op de mogelijke resultaten van de staats commissie voor de kieswet. In de radio zendtijd van zijn partij zei de secretaris van de A.R.P., mr. De Kwaadsteniet, dat gedacht wordt aan een opdeling van het land in 12 of 18 kiesdistricten, waardoor een aantal kleinere partijen uit de Twee de Kamer zou verdwijnen. De tegenhan ger van dit verschijnsel zou zijn dat een christen-democartische partij veruit de grootste in het parlement zou worden en wellicht zonder samenwerking met ande re partijen zou kunnen gaan regeren. De Groep van Achttien heeft enkele uren vóór de gemeenschappelijke tv-uit- zending het eerste officiële stuk gepubli ceerd. Het is een „principieel" uitgangs punt dat aan de besturen van de drie be trokken partijen zal wo^n aangeboden. Het stuk bevat een pleidooi voor christe lijke partijvorming en besluit met een schets van, de hoofdtaken dm, jn e^p ge- zamenlijk programma zouden moeten worden opgenomen. Als hoofdzaken worden ondermeer ge noemd: Demping van de kloof tussen arme en rijke mensen en landen. AMSTERDAM.Wegens het aanrijden van 2 deelnemers aan een Vietnamde- monstratie op 14 april 1967 is tegen een 24-jarige monteur uit de hoofdstad twee weken gevangenisstraf en een rijverbod van 10 maanden geëist. Op de rijbaan had hij een 35-jarige de monstrant een wiel ging over beide enkels en de echtgenote van het P.S.P.- Eerste Kamerlid Boetes aangereden. Zij kreeg een bloeduitstorting aan haar lin kerbeen. De monteur zei weggereden te zijn omdat hij bang was dat zijn sport auto zou worden beschadigd en hijzelf gemolesteerd. Een demonstrant was op de motorkap van zijn wagen gesprongen. Uitspraak op 28 februari. De individuele vrijheid en verant woordelijkheid van de mens erkennen en zoveel mogelijk reliëf geven. Betere spreiding van de politieke, maatschappelijke, economische macht en verantwoordelijkheid. Bevordering van de economische groei en de kracht van het bedrijfs leven. Ontplooiinsmogelijkheden en verant woordingsplicht in het bedrijfsleven. Een rechtvaardiger inkomens- en ver mogensverdeling. Ontwikkelingsmogelijkheden voor ie dereen op het gebied van onderwijs en cultuur. Erkenning van het feit, dat in een vol ler en gecompliceerder wordende we reld in toenemende mate openbare voorzieningen nodig zijn. Het scheppen van een eigentijdse rechtvaardige samenleving en het handhaven van een daaraan dienstba re openbare orde. In oktober van dit jaar zal de IJ- tunnel worden geopend. Deze foto toont de zuidelijke ingang bij de Valkenburgerstraat. DEN HAAG. Minister Bakker van Verkeer en Waterstaat heeft in de Twee de Kamer meegedeeld dat studie van af damming en drooglegging van de Wad denzee ernstige overweging verdient met het oog op het aflopen van de grote wa terstaatswerken in het zuidwesten en in het IJsselmeer Er is een wetsontwerp te verwachten, waardoor invoering van een centraal-an- tennesysteem mogelijk kan worden. Binnenkort krijgt de minister een rap port waarin een tracé voor een Wester- scheldetunnel wordt aangegeven. A"'T>e $£N9tssec^ÉHris heefl* maakt wélke steden een deel zullen krij gen varycte 30J miljoen. bëgrbtih!g*ff'*nS5it|etroklïèn ,7„ voor openbare vervoersbedrijven."De ne gen steden zijn: Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Groningen, Maas tricht .Dordrecht, Arnhem en Nijmegen. DEN HAAG. Maandag zal de minis ter van Defensie, de heer Den Toom, een onderhoud te hebben met kardinaal Al frink over de briefwisseling, welke de minister heeft gehad met de rooms-katho- lieke organisatie „Pax ChriSti" over on der andere dienstplicht, ontwikkelings hulp en ontwapening. Kardinaal Alfrink is nationaal en in-, ternationaal voorzitter van „Pax Christi". ADVERTENTIE druk op de maag, opgeblazen gevoel? Nog niet bekend is hoe het bedrag tussen de steden zal worden verdeeld. Het is niet de bedoeling de bijdrage permanent te maken. Er zullen dit jaar geen subsidies gege ven worden aan str eek vervoer sbe drijven. Daaraan kan volgens de staats secretaris pas worden gedacht als alle andere middelen om bedrijfsrekeningen sluitend te krijgen zijn uitgeput. Hij dacht daarbij aan kostenbesparende voor zieningen .tariefsverhogingen en ophef fing van onrendabele lijnen. Hij wees een motie van de heer Van Thijn (P.v.d.A.) ook ondertekend door P.S.P. en D'66 van de hand, waarin voor de busbedrijven ontheffing wordt voor gesteld'van de 255 opcenten op de motor rijtuigenbelasting voor dieselvoertuigen. De heer Keijzer merkte op dat de invoe ring van het omzetb'elastingstelsel op de toegevoegde waarde een aanzienlijke ver- -hejt,..o©enbare- vervoer zal De staatssecretaris heeft een rapport van de taxibedrijven ontvangen waarin voorstellen worden gedaan om de taxi populairder te maken. Hij zal nagaan of er maatregelen genomen moeten worden om het gebruik van taxi's als openbaar vervoermiddel te bevorderen. De regering is bereid mee te werken aan de aanleg van een kanaal van Ant werpen naar Baalhoek in Zeeuws-Vlaan deren, dat Antwerpen een rechtstreekse verbinding met de Westerschelde moet geven. De Nederlandse zeehavens zullen geen nadelige invloed mogen ondervin den van het nieuwe kanaal. Minister Bakker deelde nog mee dat de administratie van de Rijkspostspaar bank binnenkort voor een belangrijk deel in Arnhem zal geschieden met de compu ter van het Arnhemse girokantoor. De Kamer verwierp de motie-Posthu- mus, waarin gevraagd werd geen onren dabele spoorlijnen te sluiten voordat het structuurplan voor de spoorwegen aan de Kamer is voorgelegd. Staatssecretaris Keijzer zegde toe geen beslissingen te zullen nemen dan na overleg met de Kamer. Stadsschouwburg, vandaag en vrijdag, 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Slip pers", blijspel van Alan Ayckbourn. Re gie: Walter Kous. (Abonnemeijt E en F). Concertgebouw, vandaag, 20 u.: Orgel concert door gast-organist Piet Post. Vrij dag, 20.15 u.: Vijfde B-Concert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends, Soliste: Edith Frarnadi (piano). Minervatheater (Heemstede), vandaag en vrijdag, 20.15 u.: Wim Sonneveld Show. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De tortelduif van de geheime dienst", 14 j. Frans Hals, 20 u.: „Irma la douce", 18 j. Vrijdag, 23.30 u.: „De vuurproef van Ur- sus", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De woeste lingen", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Dagvlinder", 18 j. Vrijdag, 23.30 u.: „La guerre est finie", 18 j. Minerva, vandaag en vrijdag geen voorstellingen. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „The wild angels", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „In het web der ontucht", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De getem de feeks", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal (Grote Markt): Expositie van grafiek, keramiek, beeldhouwwerken en wandkleden van Haarlemse en andere kunstenaars. Dagelijks 10 tot 17 u. Op zondag 13 tot 17 u. Tot 26 februari. Bisschoppelijk Museum (Jansstr. 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-T (Bakenessergracht 67): „Van Cobra tot New Babyion", expositie van werk van Constant. Dagelijks 11 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 u. Tot 26 fe bruari. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van werk van Joop Koopman. Dagelijks van 10 tot 20 u. Tot 18 februari. Galerie Drengel (Bakkumstraat): Ex positie van werk van Jan Maas en Paul Maas. Maandag t.e.m. vrijdag 20 tot 22 u. Donderdag, zaterdag en zondag 13 tot 17 u. Tot 28 februari. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van Angers): Expositie van schilderijen, etsen en tekeningen van Ruud Cornelis. Zon dags van 14 tot 17 u. Tot en met 25 fe bruari. DIVERSEN A. H. Gerhard Mulo (Raaks), vandaag, 20 u.: „Verkenning onder water", lezing door Bernard Kruysen (Volksuniversi teit). Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstr.), vrijdag, 20 u.: Hootenanny-avond. DONDERDAG 15 FEBRUARI City, 20 u.: „Mijn prinses". Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Theater met „Borak valt" voor Velser Kunstkring. VRIJDAG 16 FEBRUARI City, 20 u.: „Mijn prinses". Stadsschouwburg, 20 u.: „Django schiet het eerst". Expositie visserij en zee, Gemeentebi bliotheek, Plein 1945, 14.30-17.30 u. en 19- 21.30 u.: tentoonstelling „Het Engelse boek over de visserij en de zee" (laatste dag). Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 u.: Expositie werken van Rob Schot man. De tentoonstelling duurt tot 18 fe bruari. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DONDERDAG 15 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Mijn naam is Decos". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Mijn prin ses". Harmoniegebouw, Groenelaan, 20 uur: jaarvergadering Ned. Bond van Platte landsvrouwen. Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, 20 u.: Cabaretrevue door „Spotlight" voor Vrouwenbeweging N.K.V., t.g.v. het 20- jarig bestaan. Kennemer Theater, 20 u.: Feestavond voor Algemene Bond van Bejaarden. VRIJDAG 16 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Mijn naam is Decos". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Mijn prin ses". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie van Adriaan Engelman, monotypes, beeldende objecten; geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. DONDERDAG 15 FEBRUARI Slot Assumburg: Tolweg 13-17 u. ex positie „Beelden van Staal". VRIJDAG 16 FEBRUARI Slot Assumburg: Tolweg 13-17 u.: ex positie „Beelden van Staal". MARYSTOWN (AP) Deskundigen hebben niet kunnen ontdekken waar door het Nederlandse vrachtschip „Ocean Sprinter" vorige maand op de Atlantische Oceaan zware slagzij maak te, waardoor de bemanning was gedwon gen de boot te verlaten. Het schip, dat in dok ligt, is nauwkeurig onderzocht. Er is geen schade geconstateerd, waar door het schip slagzij zou hebben moe ten maken. De „Ocean Sprinter" is de vorige week „van de ketting" gekomen. ADVERTENTIE üw bandenspecialist Rufay is er voor zijn klanten. Als u overdag geen tijd hebt kunt u nu vrijdagsavonds terecht bij Rufay. Noteer even het adres Rufay, Dr. de Liefdestraat 14-16 HAARLEM, tel. 62944 Als u een afspraak maakt reserveren we uw plaats. U kuntvoorvan alles terecht: levering en montage van nieuwe banden bandencontroie balanceren van uw wielen beanen'(uitlijnen) accu's schokbrekers. Denkt u ook aan onze nieuwste troef. Wij vullen banden met stikstof, i.p.v. lucht Kosten 95 ct per personenwagenband (per 5 banden niet f4,75 maar f4,251), bijvullen gratis. Uw banden gaan dan veel langer mee en ze blijven lange tijd op spanning. Ja, RUFAY is er voor zijn klanten 1 Het KNMI deelt mee: Een front behorend bij een depressie boven Noord-Finland trekt over de Noordzee naar het zuidoosten. In de ko mende nacht kan het in ons land enkele buien veroorzaken. Achter het front wordt met noordelijke winden poollucht aangevoerd, welke boven de Noordzee verwarmd wordt tot enkele graden boven het vriespunt. In deze lucht komen enkele opklaringen voor. WEERltAPPORTEN Maximum- an minimum v •a h temperaturen l 9 0) 9 binnen- en buitenland Den Helder onbew. nno 2 0 2 Ypenburg geh. bew. nno 2 0 2 Vlissingen geh. bew. nno 5 1 11 Eelde geh. bew. nno 2 -0 0 De Bilt geh. bew. n 4 0 1 Twente geh. bew. nno 4 0 1 Eindhoven geh. bew. O 4 2 3 Z.-Limburg motregen n 7 2 6 Helsinki sneeuw wzw -3 -9 0,2 Stockholm sneeuw. zwz -1 -4 0,3 Oslo lichtbew nnw -2 -5. 0 Kopenhagen zw. bew. wzw 1 -4 0 Aberdeen sneeuw nno 4 -0 5 Londen ónbew. n 6 -0 0,1 Amsterdam zw. bew. nno 3 0 0,1 Brussel motregen n 6 2 5 Luxemburg regen windst. 7 4 8 Parijs geh. bew n 13 5 0 Bordeaux regen zw. 18 9 9 Grenoble geh. bew. windst. 14 1 5,2 Nice geh. bew. ono 16 11 0,2 Berlijn regen O 5 1 0,4 Frankfort regen zzw 8 5 2 Mhnchen t\v bew. windst. 7 -0 5 Zürich mist zo 12 1 2 Genève mist windst. 10 2 3 Locarno geh. bewv windst. 12 2 2 Wenen geh. bew. zzo 4 1 0,4 Innsbruck mist windst. 6 -1 0 Belgrado zw. bew. O 7 5 1 Athene onb. windst. 14 10 0 Rome regen z 14 11 8,4 Barcelona zw. bew. nnw 17 7 0 Madrid regenbui windst. 11 4 7 Mallorca licht bew. wzw 16 6 0 Lissabon regenbui w 16 9 5 VRIJDAG 16 FEBRUARI Zon op 7.55 uur; onder 17.54 uur. Maan op 20.55 uur; onder 9.01 uur. MAANSTANDEN Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan 14 februari 21 februari 28 februari -43 uur 4.28 uur 7.58 uur HOOG LAAG WATER IN IJM UIDEN DONDERDAG 15 FEBRUARI Hoog water 4 38 uur en 16.49 uur Laag water 0.20 uur en 12.43 uur VRIJDAG 16 FEBRUARI Hoog water 5.12 uur en 17.23 uur. Laag water 1.01 uur en 13.21 uur. Het noog en laag water te Zandvoorl ts 10 tot 15 min. vroeger dan te Umuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2