Nevenvestiging Van Hattum en Blankevoort de beste tabak -rijp, is NORTON tabak echt... wsii m mam NORTON HUE! AKKOORD OVER VERKOOP VAN RECREATIEDEEL LINNAEUSHOF Bescheiden uitkering aan schuldeisers Nieuw rampenplan voor Noordzeekanaalgeb ied is in voorbereiding Burgerlijke stand van Velsen Faillissement van R. Grijpstra aangevraagd Wplfl m mmiiêm 25/1.50 Bod R. Grijpstra en R. Hoogendoorn geaccepteerd Grote handicap voor Anton Kort IJmondnieuws Overleg tussen Haarlem Veisen en Amsterdam Afwasauiomaat 1650.- VRIJDAG 16 FEBRUARI 1968 A: "'mii''". NORTON is er! Drie simpele woorden een wereld van verandering NORTON heeft het bereikt. Planters kweekten nieuwe soorten volle, weelderige tabak, de tabak voor Norton NORTON - rijp, vitaal, echt Koop een pakje. Probeer er een, juist, dat is Norton! United Cigarette Factories Inc. „BRANDENBURG" Eigendomsaanspraken Uitkering BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK J. F. GROOT GEZELLIGE ZAAL VOOR BRUILOFTEN en PARTIJEN Koffiehuis B A C O BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het Beverwijkse aan nemingsbedrijf van weg- en waterbouw kundige werken Van Hattum en Blanken voort n.v. gaat in samenwerking met de Spaarndammer Scheepswerf Stapel n.v., die aan 't Beverwijkse bedrijf is gelieerd, in de Noord-Brabantse gemeente Fijnaart en Heijningen een nevenvestiging stichten. Hiertoe heeft Van Hattum en Blanken voort van de bovengenoemde gemeente 7,5 ha van het industrieterrein aange kocht. Op nog eens 3,8 ha heeft het be drijf optie genomen. Op het industrieterrein Dintelmond, ge legen tussen de Beneluxweg en het Vol kerak, worden door de twee bedrijven vier eenheden tot ontwikkeling gebracht. Deze eenheden bestaan uit een vestiging van de scheepswerf Stapel voor repara tiewerkzaamheden, een thuishaven voor materieel van breder dan 12 meter, een opslagplaats voor het in de omgeving van Dintelmond gebruikt materiaal en een voor beton- en utiliteitswerken in de pro vincie Zeeland en Noord-Brabant. Deze laatste drie eenheden zijn alle ten behoeve van Van Hattum en Blankenvoort. Aanvankelijk zullen de bedrijven aan circa 40 mensen werkgelegenheid bieden. Een uitbreiding van de vestiging in de verre toekomst is echter niet uitgesloten. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Op verzoek van Ruig- rok Hekwerken n.v. in Vogelenzang is bij de arrondissementsrechtbank in Haarlem door mr. J. Roggeveen een faillisements- aanvrage voor de heer Grijpstra gede poneerd. De heer Grijpstra zou bij de firma Ruigrok een schuld hebben van 8.000. Volgens mr. Roggeveen zou de heer Grijpstra een totale schuld van 80.000 hebben bij diverse crediteuren. Toen mr. Roggeveen beslag wilde laten leggen op de bankrekening van de heer Grijpstra, bleek deze volkomen blanco te zijn. ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggever) HAARLEM. Tijdens de verificatie vergadering, die donderdag in Brinkmann in Haarlem is gehouden door de crediteuren van de n.v. Linnaeushof in Bennebroek en de heer Henry W. Roozen, directeur van de hof, hebben de schuldeisers zich ak koord verklaard met een bod van 450.000 gedaan door de heren R. Grijpstra en J. Hoogendoorn op het recreatiegedeelte van de Linnaeushof. Over 14 dagen heeft de overdracht plaats; de failliet-verklaarde heer Roozen kan met zijn gezin tot 31 maart in zijn huis. dat ook tot de failliete boedel behoort, blijven wonen. In het verslag, dat de curatoren, mr. H. J. Pot en mr. H. J. Sluyter gisteren aan de crediteuren uitbrachten, achtten zij zoals we gisteren in een deel van onze oplaag berichtten het gevaar ech ter niet geheel denkbeeldig, dat hoewel de ADVERTENTIE Eén van onze Miele modellen zonder waterontharder f 1495. Bel ons voor een demonstratie. Elektrotechnisch Bureau Oosterduinweg 20, IJmuiden. Tel. 13405 Licht-, kracht- en geluidsinstallaties - sterk- en zwakstroominstallaties - nieuwbouw en onderhoud. met de kopers geloten overeenkomst niet meer ongedaan kan worden gemaakt, een of meer geldschieters zullen proberen hun toezegging in te trekken. In dat geval zul len de kopers niet tijdig met het geld op tafel kunnen komen en zal alsnog een faillissementsveiling volgen. Tijdens de vergadering werd de wens naar voren gebracht om voor de verdere afwikkeling van de zaak een commissie te benoemen, die regelend zou optreden tussen de curatoren en crediteuren. Als leden van de commissie werden benoemd drs. Demenint, een vertegenwoordiger van de Bataafse Petroleum Maatschappij en een vertegenwoordiger van het aanne mingsbedrijf Nelis uit IJmuiden. Met betrekking tot het feit, als zou de koopprijs te laag zijn, zeiden de cura toren in de vergadering, dat de activa, die de heren Grijpstra en Hoogendoorn wilden kopen, waren getaxeerd op een executiewaarde van 377.700, echter met inbegrip van de speeltuinapparatuur, die door de heer Hoogendoorn was gefinan cierd en waarop deze eigendomsaanspra ken deed gelden. Aanvankelijk hebben de curatoren aan de heren Grijpstra en Hoo gendoorn medegedeeld, dat slechts een bod in overweging kon worden genomen, dat een belangrijke uitkering aan de credi teuren zou garanderen. De curatoren had den daarbij een bedrag van ƒ650.000 in het hoofd. De aspirant-kopers hebben ech ter een dergelijk bod niet kunnen doen. Na afloop van het zomerseizoen hebben zij tenslotte een bod gedaan van 450.000 en dit bod moest naar het oordeel van de curatoren onder de gegeven omstandig heden worden aanvaard. Zonder deze aan vaarding zou, bij gebrek aan geldmidde len, het niet langer mogelijk zijn geweest de activa van de boedel nog langer bijeen te houden, aldus de curatoren. De verdere afwikkeling van de boedel vormt een groot probleem in verband met de dooreengestrengelde belangen van de heer Roozen en de N.V. De heer Roozen stelt, dat hij een vordering heeft van omstreeks 450.000 op de N.V. Deze vordering zou zijn ontstaan, doordat de heer Roozen gedurende een reeks van jaren geldsbedragen aan de N.V. zou heb ben doen toevloeien. De curatoren hebben deze vordering geplaatst op de lijst van voorlopig betwiste vorderingen, aangezien de vordering uit de, volgens curatoren gebrekkige boekhouding van de heer Roo zen en de N.V., niet kan worden bewezen. Ook in verband met de afwikkeling van de speeltuincombinatie zullen nog een aantal problemen moeten worden opge lost. Volgens de thans beschikbare gegevens bedragen de boedelschulden en algemeen preferente vorderingen in de beide boe dels ongeveer 330.000, terwijl de heer Hoogendoorn, die ten behoeve van de heer Roozen betalingen heeft verricht aan een der hypotheekhouders, nog een alge mene preferentie pretendeert van ruim 34.000. Wanneer, aldus het verslag der curatoren, de gesloten overeenkomst nor maal kan worden afgewikkeld, is het ac tief in de beide boedels te stellen op on geveer ƒ460.000, zodat, na voldoening van de bedoelde schulden, in het ongunstigste geval ongeveer 96.000 zal overblijven. De voorlopige erkende concurrente vorde ringen belopen in beide boedels ruim 660.000, zodat een bescheiden uitkering aan de crediteuren in de lijn der ver wachtingen ligt. (Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG Aan Anton's vorm schijnt geen einde te kunnen komen, want voor de derde achtereenvolgende maal is hij zondagmiddag in Hilversum weer present. Hij start met een han dicap van veertig meter, die hem opnieuw zal nopen tot een zware inspanning. Het is zelfs de vraag oi hij deze achterstand kan goed maken op de snelle Dave Fez, die in vorm tot een zeer snelle tijd kan komen. Ook de Grote Februari- prijs over 2400 meter met maar liefst zeven.ien deelnemers is een fraai nummer, dat de nimmer opvallende Doriethe J kan inpalmen. De tips: 1. Martha-prijs. 1. Ghia, 2. Flying Lady, 3. Fannie Blankers. Outsider: Edel Signal. 2. Don Pasquale-prijs. 1. Ganymedes. 2 Gea Vo- lann, 3. Gamin B Outsider: Esmeralda. 3. Porgy- en Bess-prijs. 1 Fietje Princess, 2 Emeline Heny, 3. Edsel. Outsider: Frickson R. 4. Amateurwin- terkampioenschap IV. 1. Cunera, 2. Edelreiger S 3. Diamant Dear. Outsider: Elma Kinley s' Maria Christine-prijs. 1. Anton, 2. Dave Fez, 3 Amigo. Outsider: Bonaire. 6. Orphee-prijs 1. Keuze H. J. Pools (Fernanda Hanover, Fabiana H), 2. Fernanda D, 3. Eros Hollandia. Outsider: Benjamin. 7. Grote Fehruari-prijs. 1. Donetje J 2. Emprit S 3. Camlllo. Outsider: Aleph 8. Faust-prijs. 1. El Cid d'Aster, 2. Diana Hanover, 3. Dumas Z. Outsider: Electra W 9. Don Pasquale-prijs. 1. Generaal Padua B, 2. Flipsen. 3. Gonny T. Outsider: Frankolijn S. Dinsdagavond (6.30 uur) in het sportpark Hil- sum opnieuw een zeer grote bezetting in de negen drafnummer, waarvan die in het interna tionale hoofdnummer de kroon spant. Merk waardig is dat er slechts drie paarden aan de kop starten en elf stuks er twintig meter achter. Hoewel Wagenaar Jr. in het nieuwe seizoen nog niet veel heeft gepresteerd heeft hij nu goede kansen met Canard S. De tips: 1. Poedel-prijs. 1. Edsel, 2. Fararia, 3. Fannie Blankers. Outsider: Daria DN. 2. Set- ter-prijs. 1. Excellent Narciso, 2. Ebarth van Eiberhof, 3. Forth Cox. Outsider: Fais ce que doit. 3. Herder-prijs. 1. Edoublaise, 2 Faola Hol landia, 3. Empereur CH. Outsider: Cotland 4. Amatrice Winterkampioenschap V. 1. Eros Hol landia, 2. Carrière, 3. Brunhilde N. Outsider: Egyptian Princess. 5. Terrier-prijs. 1. Canard S, 2. El Hadie, 3. Satan Hanover. Outsider: Beach comber. 6. Fox-prijs. 1. Boarnster, 2 Bente Vic toria, 3. Empereur Mac. Outsider; Barrelina 7. Setter-prijs, 2e afd. 1. Fresia Fez, 2. Excellentie S, 3. Flying Lady. Outsider: Epona II. 8. Heide- wachtel-prijs. 1. Dox van Rood en Noot, 2 Zir koon, 3. Esmeraud Outsider: Black Hollandia. 9. Heidewachtel-prijs, 2e afd. 1. Blanchefloor, 2 Entry Volaan, 3. Dazy H. Outsider: Carmen. Donderdag hebben 10 vaartuigen in Urk zeevis aangevoerd. Aanvoer in kilogram men en prijzen in guldens: 5624 tong, 3.73-7.25, 431 tarbot, 2.77-7.75, 133 griet 1.32-1.59, 26.280 schol, 0.30-0.43, 4800 ka beljauw 0.35-0.41, 560 wijting 034-0.37, 150 schar 0.25-0.32. GeBOREN Maria T., d.v. B. A. H. Noordman en M. Zwier; Sandra d.v. W. de Groot en W. de Lang; André z.v. G. Braaij en L. J. Muller; Siegmund z.v. A. J. Metselaar en C. Commandeur; Mar griet, d.v. R. de Vries en J. M. Ripke; Bart M. d.v. J. J.J. van der Kolk en G. M. Rumping; Edwin z.v. L. J. van Straalen en T. J. van Kamp; Ilona J. C. d.v. F. J. Kabel en J. D. A. Oorschot; Arjen z.v. K. L. Hey en H. G. Julius; Cornelia M., d.v. J. T. Thuis en C. C. van den Brande; Wouter J. M. z.v. J. J. M. vari den Bosch en B. M. Vervoort; Wilmar J. M. z.v. P H. A. Schmit en C. L. A. van Rijn; Ri chard A. z.v. G. A. Neve en M. K. Tuijn; Maria, C. d.v. H. W. van Zon en M. W. Hessing; Harraid C. z.v. N. Binnendijk en G. C. Swemle; Frangois C. G. z.v. L. Poel man en A. H. C. Stroomer. ONDERTROUWD: J. C. H. Wolterman en M. Biesbrouck; H. van den Kommer en J. W. Rademakers; J. H. M. van Koo- ten en M. Gorter; N. G. Masteling en A. M. C. Mooij; P. J. Kuijs en A. B. V. van den Burg; W. K. Tuijn en J. de Wit; M. A. Bruijns en H. Bestenbreur. GETROUWD: P. J. J. Meegdes en P. Belkom; P. H. Keirsgieter en M. C. van Zutphen; S. L. Snelle en C. Cox; B. P. P. Tuijn en G. A. M. Burger; E. Zijlstra en E. M. Barnhofer; A. J. F. Bannink en F. E. M. Eijking. OVERLEDEN: B. A. Smit 73 jaar; J. A. van der Zee 93 jaar geh. gew. m. J. M. Kolkman; S. H. J. Wegman 79 jaar geh. m. W. H. Lubbers; M. Pekel 75 jaar geh. gew. m. H. de Jong; R. Bok 71 jaar geh. m. A. M. Vermeulen. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De voorbereiding van een geheel nieuw plan voor een rampen- dienst vcor het Noordzeekanaal verkeert in een gevorderd stadium. De burgemees ters van Haarlem, Velsen en Amsterdam plegen hierover met elkaar overleg. Het rampenplan omvat niet alleen de bestrij ding van branden, maar zal eveneens voor ADVERTENTIE Verh. van GELEGENHEIDSKLEDING Arendsweg 52 - Beverwijk Telefoon 0 2510-24896 HEREN CONFECTIE - MAATKLEDING BEVALLEN: A. Slim-Hali, z., Marnix laan 6, Driehuis; A. de Haan-Glas, d., Celsiusstraat 42, IJmuiden; Th. E. Berk- man-Otto, z.. Pieter Keylaan 9, Bloemen- daal; H. C. M. Willemse-van Galen, z., de Clecqstraat 153, Haarlem; G. C. Böhm- Arends, z., Hoofdstraat 164, Santpoort; C. Spoelstra-J ongema, z., Molenstraat 7, Santpoort; Th. M. Rutte-Wijngaarden, z„ Lange Nieuwstraat 4, IJmuiden; M. M. A. Glas-de Feber, z., Huijgensstraat 18, IJmuiden; M. Polman-Blom, d., de Ruij- terstraat 100, IJmuiden. ONDERTROUWD: A. Stravers, Bloe- mendaalsestraatweg 88, Santpoort, en A. M. van der Peijl, Stratingsplantsoen 44 rd, Velsen (noord); J. Boekesteijn, Noordbra- bantlaan 25, Eindhoven, en B. C. Brou wer, Brederoodseweg 30, Santpoort, t.a. Eindhoven, Rigelstraat 22; G. T. C. de Boer, Le Mairestraat 16, IJmuiden, en P. H. Viskil, Orionweg 65, IJmuiden, t.a. IJ muiden, Le Mairestraat 16; A. R. de Boer, Lange Nieuwstraat 411, IJmuiden, en A. J. de Man, Planetenweg 37, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Lange Nieuwstraat 411; L. D. Sipman Tollenslaan 5, Driehuis, en A. W. van Gelderen. Middeloolaan 6, Driehuis; W F. Minneboo, Sionstraat 14, Beverwijk, en E. C. M. Remmers, Wijkeroogstraat 188, Velsen (noord), t.a. Beverwijk, Sionstraat 13; J. H. Dols, Terrasweg 17, Santpoort, en A. Bielsky, Terrasweg 17, Santpoort; T. C. A. Hoogland, Ladderbeekstraat 3, Velsen (noord), en A. M. G. Metten, Dijckmansstraat 5, Velsen (noord), ta Alkmaar, Aert de Gelderlaan 296; C. J. van Zeelt, Johan Kernstraat 19, Amster dam, en G. Romeijn, Keizer Wilhelm straat 3. GEHUWD: E. M. van Steenkiste en W M. Veldman, de Noostraat 139, IJmuiden; H. de Jong en G. A. Ritskes, de Genestet- laan 22. Driehuis; R. T. M. Imming en H. W. Plokker, de Roemerstraat 11. IJ muiden; P. M. K. van Kuijeren en M. C. Franken, J. Luyckenstraat 10, Heerhuko- waard; H. A. P. Boot en M. Wiedijk, Kas tanjestraat 46, IJmuiden; A. Boelhouwers en Y. Taverne, Wouwermanstraat 1 rd., Haarlem; K. Henstra en A. E. Verschoor, Prunellapad 33, Eindhoven. OVERLEDEN: J. Karemaker, 81 j., we duwnaar van N. M. H. Engel, Lange Nieuwstraat 11, IJmuiden; R. Zwaai, 65 j„ echtgenote van J. Sanis, Velserbosstraat 14, Velsen (noord); D. Bakker, 77 j., weduwe van A. Schippers, Trompstraat 18, IJmuiden; A. van der Horst, 72 j., echt genoot van J. C. van Bergen, Venusstraat 23, IJmuiden; R. ter Steege, 63 j., echt genoot van A. Maas, Atjehstraat 59 rood, Haarlem; D. Blaauboer, 74 j., weduwnaar van H. Hopman, Planetenweg 280, IJmui den; M. Ros, 79 j., weduwe van A. Oost veen, Anemonenstraat 16, Santpoort; A Wijker, 97 j., weduwe van T. Groen, Rijn straat 4, IJmuiden; J. C. de Zwart, 90 j., weduwnaar van J. Bol, Rijnstraat 4, IJ muiden; C. H. Vink, 87 j., weduwe van J. C. Kleijn, Willemsbeekweg 36, IJmui den; A. Slijver, 85 j., echtgenote van G. Wijninga, Hoofdstraat 220, Santpoort ADVERTENTIE En waar vindt u zulke billijke prijzen? Zaalhuur 25.- voor 6 uur. ieder uur langer 2.50 extra Consumptie tegen winkelprijs. Kromhoutstraat 36-38, IJmuiden (bij strandweg, even voorbij Fa. Nelis) Telefoon 16591; b.g.g. 11798 zien in de bestrijding van de gevolgen van calamiteiten van andere aard. Dit antwoorden B. en W. van Haarlem drs. J. J. Voogd (P.v.d.A.) naar aanlei ding van diens schriftelijke vragen met betrekking tot de onlangs door burgemees ter Bührmann van Velsen geuite wens om tot een rampendienst voor het Noord- zeekanaalgebied te komen. B. en W. wijzen er op dat de voorberei ding van een voorlopig rampenplan voor de gemeente Haarlem reeds geruime tijd geleden ter hand is genomen. Dit voor zag in een coördinatie van het personeel en van het potentieel bij de desbetreffen de gemeentelijke diensten en bedrijven, alsmede in het instellen van een eenhoof dige leiding bij de bestrijding van de ge volgen van een calamiteit van uitzonder lijke omvang. De versnelde ontwikkeling van het Noordzeekanaalgebied heeft echter, aldus het college, mede geleid tot een hernieuw de bezinning omtrent de wijze van op treden in een dergelijke situatie, welke de krachten van het totale technische apparaat van een enkele gemeente te bo ven gaat. Een recente brand in de gemeen te Velsen, die ernstige gevolgen had kun nen hebben, heeft tot nadenken gestemd. Bij deze brand is de beroepsbrandweer van Velsen volledig uitgerukt. De brand weer van Haarlem is toen plaatsvervan gend opgetreden door de Velsense brand weerkazerne te bezetten. B. en W. van Haarlem wijzen voorts op de in 1962 met de gemeenten Benne broek, Beverwijk, Bloemendaal, Haarlem- merliede en Spaarnwoude, Haarlemmer meer, Heemstede, Velsen en Zandvoort gesloten gemeenschappelijke regeling in zake wederzijdse hulpverlening bij brand. GEBOREN: Els d. v. H. Jongetjes en J. C. van Oosterhout; Hendrikus A. M. z. v. J. de Jong en A. S. Tuin; Gerarda W. A. d. v. A. T. M. Hulscher en A. C. Bodewes; José z. v. L. Carcoba Alonso en P. Jevtic; Gerard z. v. S. van der Veen en E. Bantema; Sylvia J. d. v. M. G. Plok ker en K. W. Postma; Anna J. M. d. v. J. Bakkum en M. M. van Keulen; Hans D. z. v. C. W. Rab en C. Stoker; Erick z. v. W. de Vries en C. Knol; Evelyn J. M. d. v. P. A. Prenen en S. W. M. Hoedeman; Bianca d. v. L. Kluft en B. Plas; Jan W. z. v. J. Hutter en J. Waterlander Elisa beth J. M. d. v. J. M. E. Warmerdam en J. A. M. Pronk; Maria J. d. v. M. A. van der Lans en M. T. J. van Goethem; Ma ria J., d. van W. J. de Ruyter en G. C. Peekei. ONDERTROUWD: A. M. Duijn en C. A. M. Limmen; H. A. Oudshoorn en A. den Heijer; C. Dekker en Th. J. Bruin. GETROUWD' Th. C. M. Rietkerk en M. C. Koper; A Bakker en A. Boersma. OVERLEDEN: N. de Vries, 86 jaar; E. M. Klumper, 75 jaar; R. H. Antenbrink, 69 jaar.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4