„Welvaart op de Antillen is in wezen schijn Prof. Piccard gaat een maand onder water Nieuwe Britse wetgeving voor echtscheidingen Lichte elektrische motor in Engeland uitgevonden Populariteit van Frankrijk in VS is sterk gedaald Kijk op het verleden door een gat in het poolijs Amerikaan bestudeert er de drie talen Automobilisten DR. JONCKHEER GELUKKIG MET NEDERLAND Zonnebad aan Zuidpool Project vliegende schotels Rattenprobleem in Parijs Gebaseerd op Nederlandse theorie Zentveld en Van Breemen Jonge metaal bewerkers uit Italië willen naar Nederland Bij vierde kind gaan rechten van gezin verloren Radarkaart van Venus Propeller verloren VRIJDAG 16 FEBRUARI 1968 Zorgenkind Te klein Federale staat Als initiatiefwet wordt aanvaard Hopeloos verouderd Eerste ronde Let op en doet uw voordeel WEEK AANBIEDING EEN AUTOWASBORSTEL 4,45 winkelwaarde 7,25 Mystère neergestort In Indische staat HINDELOPEN, HYNLJIPPEN, HYLPEN McNamara legt functie op 29 februari neer (Van onze speciale verslaggever) WILLEMSTAD. „De welvaart van de Nederlandse Antillen is in wezen een schijnwelvaart. Wij zijn een service gevend bedrijf dat slechts met grote moeite in stand is te hou den en erg gevoelig is voor conjunc turele schommelingen. De dienstver lening die wij verstrekken in de vorm van toerisme, raffineren van olie, het dokken van schepen, is een te smalle basis voor onze economische ontwik keling. Wij gaan ons nu meer dan ooit toeleggen op het aantrekken van industrieën. Daarom zijn wij dank baar dat twee Amerikaanse elektro nische industrieën, Solitron en Texas Instruments, besloten hebben zich hier te vestigen". Aldus de aftreden de Antilliaanse premier dr. E. Jonck- heer. „In mijn nieuwe functie van gevolmachtigd minister in Den Haag hoop ik het Nederlands bedrijfsleven voldoende te kunnen interesseren om zich ook te richten op de Nederlandse Antillen". Dr. Jonckheer, die dertien jaar de Nederlandse Antillen heeft geleid in de moeilijkste periode van hun geschiedenis, het tijdvak waarin door automatisering bij de olieraffinaderij duizenden werkne mers werden ontslagen en het land op de rand van eeri economische instorting ba lanceerde, realiseert zich dat met de huidige toeristische bloei de sociaal-eco nomische gevaren niet zijn geweken. „Het grootste gevaar is dat men ons als een welvaartsstaat gaat beschouwen terwijl wij in feite een ontwikkelingsge bied zijn. Wij zijn economisch nog sterk afhankelijk van de steun welke wij van Nederland ontvangen en van de Europese Economische Gemeenschap. Zonder deze steun kunnen wij geen wegen aanleggen, ons volkswoningprobleem niet aanpakken en ons onderwijs niet op een verantwoord niveau houden", zo zegt hij. „Vooral het onderwijs is ons zorgen kind. Zestig percent van onze begroting wordt besteed aan het onderwijs. Het zou een enorme verlichting zijn indien dit percentage geheel gefinancierd zou kun nen worden door de ontwikkelingsfondsen en wij het vrijgekomen bedrag op onze begroting kunnen besteden in andere sec toren. Bij het overleg over ontwikkelings hulp met Nederland hebben wij dit vaak ter sprake gebracht. Men wees ons er echter steeds op dat ontwikkelingshulp in de eerste plaats gericht moet zijn op pro jecten welke in de toekomst economische vruchten zullen afwerpen. Men vergeef echter dat ontwikkelingshulp in de vorm van steun aan het onderwijs een cultureel aspect heeft. De Nederlandse cultuur wordt gepropageerd". Over de verhouding met Nederland zegt dr. Jonckheer: „Wij zijn happy met de huidige staatkundige verhouding met Nederland. Wij zijn te klein om onafhan kelijk te zijn, we zijn te sterk econo misch afhankelijk van Nederland. Boven dien beschikken wij niet over voldoende mankracht om de taken te vervullen welke zullen voortvloeien uit een vol komen onafhankelijke status. Al deze overwegingen maken dat wij thans geen enkele behoefte hebben aan onafhanke' lijkheid. Dit betekent geenszins dat de drang naar onafhankelijkheid bij ons niet bestaat. Mochten er onverhoopt redenen zijn dat wij toch onafhankelijk worden dan zullen de bestuurders er voor moeten oppassen dat wij niet het slachtoffer wor den van een economisch kolonialisme. De mini-staten, zoals wij die zien in Afrika, vind ik een belachelijke zaak". Dr. Jonckheer tilt niet zwaar aan de thans op Aruba heersende tendens voor grotere eilandelijke zelfstandigheid in de vorm van een federale staat, waarbij het centrale gezag niet op Curacao is geves tigd maar in Nederland. De tegenstelling Aruba-Curagao is niet helemaal echt. Het Arubaanse bestuurscollege zou meer voor het eiland kunnen bereiken als de heren zich intensiever richtten op bestuursda den. In feite gebeurt er op Aruba niets aan de economische ontwikkeling van het eiland. De tegenstelling wordt door het bestuurscollege op Aruba kunstmatig in stand gehouden. De rivaliteit is meer een kwestie van rassendiscriminatie tegen over de lichtgekleurde bevolkingsgroepe ringen op Curagao, waarbij de conflict stof voortdurend wordt aangedragen door Arubaanse bestuurders. Indien de Aru baanse bestuurders hun taak serieus zou den uitoefenen, dan zou Aruba binnen enkele jaren een even grote ontwikkeling op het gebied van het toerisme kunnen doormaken als bijvoorbeeld St. Maarten. Laatstgenoemd eiland is een schone slaapster die wakker is gekust door de dollar. Dit gouden eiland waar elke Ame rikaanse toerist per dag gemiddeld 50 MOSKOU (Reuter) Russische pool vorsers hebben aan de Zuidpool een meertje ontdekt waar het goed zwem men en zelfs zonnebaden is, aldus het persbureau Tass. De „Schirmacher Oase", zoals het oord is genoemd, ligt in een ijsvrije kloof. Het water van het meer had een temperatuur van 15 graden Cel sius in december. In januari was de temperatuur nog hoger. WAIBSTADT, Duitsland (AP). Een Wetsduitse ingenieur kijkt uit naar bui tenlandse deelnemers om te helpen bjj de financiering van zjjn project een hele serie vliegende schotels te maken. Josef Zelko, 57 jaar, plaatste in Parijs een advertentie in de Herald Tribune, die luidde „Zoek deelgenoot in zaken met kapitaal voor de vestiging van een maatschappij op aandelen voor de financiering van het ontwerpen, ontwikkelen en massaal pro duceren van vliegende schotels met straal aandrijving als nieuw vervoermiddel en/ of boten die beslist niet kunnen kapseizen en zinken, in Frankrijk, Spanje of Amerika". Het zijn mijn eigen uitvindingen", al dus Zelko toen hij in Waibstadt op zijn kantoor werd opgebeld. Aan ieder die mi; dit vraagt zal ik gedetailleerde beschrij vingen sturen. Aan de telefoon'zal ik"'geen enkel commentaar leveren". deeld. dat op de uitvindingen patent voor twintig jaar in de drie voornoemde landen is verkregen dollar achterlaat, is over twee jaar self supporting. De door de oppositiepartijen van de Nederlandse Antillen vaak geuite beschul diging van paternalisme, favoritisme en corruptie aan het adres van het door dr. Jonckheer geleide kabinet wijst de ex- premier af met de verklaring: „Voor zover wij kunnen nagaan bestaat er bij ons geen corruptie, favoritisme of pater nalisme. Wij kunnen ons geen corruptie veroorloven aangezien Nederland dan geen financiële steun meer zou ver strekken". Op het vliegveld van Chattanooga in de Verenigde Staten verloor een vliegtuig waarin piloten werden op. geleid een propeller. Het toestel kwam niet helemaal volgens de be doeling op de landingsbaan terecht maar de drig mannen aan boord bleven ongedeerd. - -.V- y. V BRUSSEL Prof. Jacques Piccard, de bekende Belgische diepzeevorser, bereidt een nieuwe expeditie voor waarbij hij ge durende een maand op grote diepte de Golfstroom zal volgen om het onderwater leven te bestuderen. PARIJS (AFP). De tweehonderddui zend ratten uit de hallen in Parijs gaan een ernstig probleem vormen na de ver plaatsing van de voedseldepots naar de voorstad Rungis. Het gevaar bestaat dat deze dieren wild van de honger, de om liggende wijken intrekken en, zoals al een keer is voorgekomen, mensen op straat gaan aanvallen. In de rioolbuizen van de Franse hoofd stad, die een totale lengte van tweedui zend kilometer hebben, huizen drie tot vijf miljoen ratten, die elk jaarlijks veer tien kilo voedsel verzwelgen. Ze sterven als ze drie dagen niets te eten hebben gevonden, maar worden van de tweede dag af agressief. De ratten van Parijs, in de achttiende eeuw uit Azië gekomen, zijn grijs, zeer vraatzuchtig, tamelijk groot (gewicht 250 tot 300 gram) en door hun slimheid moeilijk te bestrijden. De bestrijdingsmiddelen zijn overigens zeer beperkt. De gemeente heeft slechts tien verdelgers in dienst. Een gemeenteraadslid heeft deze dagen een alarmkreet laten horen. De experts 'scHij'tiè'h echter de zaak niet pessimistisch in te zien. Volgens hen zijn alle maat- Met een nieuwe experimentele duikboot, de PX-15, zal Piccard in juni vergezeld van drie Amerikanen en twee Zwitsers proberen een onderwatertocht van zes we ken te maken van Florida naar Nieuw Schotland in Canada. De PX-15 zal op een diepte van honderd tot zevenhonderd meter met de Golfstroom meedrijven, zo meldt het Belgische persbureau „Belga". De PX-15 is ruim veertien meter lang, heeft een diameter van ruim drie meter en weegt 130 ton, zonder de vier buitenboord motoren van elk 25 pk. Op de tocht zullen gedroogd voedsel en tweeduizend liter drinkwater worden meegenomen. De on derzeeboot zal constant in verbinding zijn met een geleideschip, dat aan de oppervlak te de gehele reis van 2500 km met de schroef langzaam achteruit zal moeten slaan. De PX-15 zal namelijk onder in de Golf stroom meedrijven met een snelheid van twee knopen per uur, terwijl de stroom snelheid aan de oppervlakte vier knopen bedraagt. Het geleideschip zal dus constant met een snelheid van twee knopen achter uit moeten varen om Piccard en de zijnen te kunnen bijhouden. De nieuwe duikboot is op het ogenblik in aanbouw in Zwitserland en zal in maart naar Antwerpen worden vervoerd, om na voltooiing aldaar naar Palm Beach te wor den verscheept. In de advertentie werd verder meege- regelen genomen onj de, bestrijding van dê ratten in het gebied van de hallen zo danig ter hand te nemen dat „emigratie wordt voorkomen. (Van onze correspondent) LONDEN. Sinds de oorlog is Engeland bezig een modern land te worden. De sociale hervormingen, die gestadig worden ingevoerd, vormen daarvan een van de belangrijkste as pecten. De doodstraf werd afgeschaft evenals de nog voor gewelddadige ge vangenen bestaande lijfstraffen. Om gang tussen volwassen homofielen is niet langer een strafbaar feit en de wetgeving inzake abortie is verruimd. Thans staan de wettelijke regels die al meer dan een eeuw de echtschei ding beheersen op de helling. (Van onze correspondent) LONDEN. In Engeland is een geheel nieuw type elektrische motor (superge leidingsmotor genaamd) uitgevonden, die hoewel licht in gewicht een enorm ver mogen kan ontwikkeien en van grote be tekenis kan worden onder andere voor de motorindustrie, de scheepvaart, de papierfabrikage en de elektrische cen trales. De uitvinding is gebaseerd op een 57 jaar geleden gedane ontdekking door een Nederlandse geleerde, die waarnam dat zekere metalen en metaalmengsels bij afkoeling tot min 270 graden Celsius hun weerstand voor elektriciteit verliezen. Zij kunnen daardoor krachtige elektrische stromen zonder hitteverlies doorlaten ter wijl tevens een enorme besparing kan worden bereikt wat betreft omvang en gewicht van de voor een motor te ge bruiken metaaldelen. De Britse nationale corporatie voor ont wikkeling van wetenschappelijk onder zoek heeft aangekondigd de nieuwe uit vinding te steunen met een bedrag van ruim veertig miljoen gulden om de pro- duktie van deze 3000 pk-motor mogelijk te maken. De motor zal worden gecon strueerd in de elektrische centrale van Fawley bij Southampton en zal daar wor den gebruikt om een van de grote koel installaties aan te drijven met als doel de industriële toepassing ervan op grote schaal aan te tonen. In wiel gemonteerd De firma, die deze technische doorbraak tot stand heeft gebracht, de International Research and Development Company in Newcastle, onthulde dinsdag een kleine versie van de motój-, die reeds verschei dene maanden met tweeduizend om wentelingen per minuut vijftig pk op wekt. De ontwerper, de heer A. D. Apple- ton, verklaarde dat de nieuwe motor bij toepassing in elektrische voertuigen in een wiel daarvan kan worden gemonteerd. Berekend is dat een gewone elektrische motor, wegende 370 ton van f 18 miljoen en met een efficiency van 94 percent, kan worden vervangen door een supergelei dingsmotor, die veertig ton weegt voor een prijs van nog geen f 11 miljoen en met 97 percent efficiency. Andere landen met inbegrip van de Ver enigde Staten hebben jarenlang tever geefs getracht deze theorie waarop de motor berust in praktijk te brengen. De Britse marine heeft de mini-motor helpen financieren omdat deze kan leiden tot lichtere en snellere schepen die met minder geruis varen. Zoals in Engeland de gewoonte is bij al deze niet aan partijpolitiek gebonden maatregelen, neemt de regering een neu trale houding aan en berust de zaak op een initiatief-ontwerp van een gewoon fractielid. De actie is steeds van Labour uitgegaan, maar met instemming van de overgrote meerderheid der conservatie ven en van alle liberalen. De gangma kers van het nieuwe echtscheidingsont werp zijn William Wilson, een advocaat die Coventry-zuid vertegenwoordigt en zijn altijd exotisch geklede en van lange bakkebaarden voorziene collega Leo Ab- se, de afgevaardigde van Pontypool. Algemeen is men het erover eens dat de bestaande echtscheidingswet hopeloos is verouderd. Dit betekent echter niet dat het nieuwe ontwerp algemeen wordt toe gejuicht. Zij die het huwelijk als een sacrament beschouwen zijn het minst ge lukkig. Voor de meerderheid van het En gelse volk betekent echtscheiding echter een sociaal vraagstuk, voor de oplossing waarvan theologische en juridische for mules tekort schieten. Het nieuwe ontwerp tracht de altijd twijfelachtige kwestie van schuld bij hu welijksmoeilijkheden zoveel mogelijk naar de achtergrond te dringen en het mogelijk te maken dat vastgelopen hu welijken op humane manier worden be ëindigd. Het nieuwe voorstel aanvaardt de norm dat een huwelijk onherstelbaar ten gronde is gegaan en dat de partners met wederzijds goedvinden besluiten hun nog slechts formele band te verbre ken. Daardoor zal een eind komen aan de onsmakelijke situatie dat de ene part her de ander van een onaanvaardbaar huwelijks vergrijp beschuldigt. Dit heeft geleid tot de mensonwaardige enscene ring van slippertjes, waarbij de hulp moest worden ingeroepen van particulie re detectives, kamermeisjes en kelners Het ontwerp is door het Lagerhuis met 159 tegen 63 in eerste ronde goedgekeurd Het is echter nog niet zeker of het de eindstreep zal halen, omdat het op de details aankomt waaromtrent veel con troversen, bestaan. De initiatiefnemer moet met gebrekkige hulpmiddelen wer ken om het ontwerp in de juiste vorm te gieten, aangezien de officiële staf van deskundigen in dit geval niet beschikbaar is. Velen achten het onaanvaardbaar dat een zo ingrijpende maatregel aan een fractielid wordt overgelaten, en erger nog, dat het bij toeval uit de bus is ge komen. Welke initiatief-ontwerpen aan de orde zullen worden gesteld, wordt in Engeland namelijk door loting beslist. ADVERTENTIE Geldig /m vrijdag 23 februari Bij een bedrag van 10,of meer benzine getankt aan ons Caltex- benzinestation te IJmuiden, krijgt u Ook banden verkopen wij met een speciale korting en dan nog gratis monteren. Service-station geopend: Weekdagen van 7.30 tot 21.30 uur. Zaterdag van 8.30 tot 18.00 uur Zondag van 8.00 uur tot 18.00 uur Leuke attracties voor uw kinderen Automobielbedrijven Wijk aan Zeeërweg 194, IJmuiden Telefoon 1 21 81 PRINCETON (AP). De anti-Ameri kaanse politiek van president De Gaulle van Frankrijk heeft ertoe geleid dat de populariteit van dit land in de Verenigde Staten sterk is gedaald. Frankrijk, dat altijd bijzonder populair is geweest in Amerika staat nu vrijwel onder aan de ranglijst van „meest geliefde volkeren". Alleen Egypte, Rusland, Noord-Vietnam Cuba en China komen er nog slechter af. Frankrijk behoorde in de tweede we reldoorlog tot de bondgenoten van de V.S. maar de vroegere Amerikaanse vijanden Japan en West-Duitsland, blijken volgens een Gallup-opinieonderzoek onder 1583 volwassen Amerikaanse burgers nu ver boven Frankrijk te staan. Sinds januari 195*7, toen De Gaulle aan de macht kwam, is Frankrijk negentien punten op de lijst gedaald. PARIJS (Reuter) Een straaljager van de Franse luchtmacht van het type Mystère-4 is in het zuiden van Frankrijk neergestort. De piloot is om het leven gekomen. Het toestel stortte neer enkele minuten nadat het van de basis Orange was opgestegen. Een tweede Mystère wordt vermist, na dat het van een Corsicaanse basis voor een oefenvlucht was vertrokken. De ranglijst in percentages ziet er' als volgt uft: Canada 94, Zwitserland 90, Australië 89, Nederland 88, Noorwegen 88, Zweden 87, Denemarken 85, Engeland 85, Finland 85 Italië 81, Brazilië 76, West-Duitsland 75, Argentinië 74, Israel 74, Japan 72, Grie kenland 71, Oostenrijk 69, Uruguay 67, In dia 62, Iran 54, Frankrijk 49, Egypte 39, Rusland 19, Noord-Vietnam 7, Cuba 6 China 5. (Van onze correspondent) UTRECHT Via de Europese Com missie heeft Italië 1083 jonge geschoolde metaalbewerkers aan Nederland aange boden, welk aanbod thans bij de verschil lende arbeidsbureaus in ons land wordt bestudeerd en getoetst aan de vraag. Het zijn allen ongehuwde jonge mensen in de leeftijd van 18 tot 25 jaar, die in eigen land zijn opgeleid op scholingscentra met snelle cursussen. De directie van het Utrechtse geweste lijke arbeidsbureau verwacht, dat zij met dit aanbod kan voldoen aan de nog steeds vrij grote vraag naar geschoolde metaal arbeiders in haar rayon. Ook bij de andere arbeidsbureaus in het westen van het land zou een grote belangstelling bestaan voor de Italianen. Behalve aan Nederland is het contingent ook aan de andere EEG- landen aangeboden. De behoefte in Duits land is op het ogenblik niet zo groot, zodat de kans groot is dat het merendeel van hen in Nederland terecht zal komen. LUCKNOW* (Reuter). De völkri.ikste staat van India, Uttar Pradesj, heeft be slaten dat elk gezin waarin een .vierde kind geboren wordt, zijn recht op vrije me dische behandeling, onderwijs, regerings leningen, staatswoningen en landtoewij- zing verliest. De regering van deze staat voelde zich hiertoe genoodzaakt nadat is gebleken dat de bevolking van 48,6 miljoen in 1901 is gestegen tot 85 miljoen vorig jaar. WASHINGTON, (AP). Amerikaanse geleerden hebben met succes een gat van bijna twee en een halve kilometer geboord door het ijsplateau van de Zuidpool. Oude ijsmonsters, die zij hebben verkregen, zullen een nieuwe blik op het ver leden van de aarde moge lijk maken, heeft een woordvoerder van de Ame rikaanse regering ver klaard. De prestatie is de eerste volledige penetratie van het enorme door de mens. ijsdek, IJskernen afkomstig uit de bodem van het boorgat dat een middellijn van vijf tien centimeter heeft, kun nen volgens de nationale stichting voor natuurwe tenschap wel „enkele hon derdduizenden jaren" oud zijn. De stichting heeft meegedeeld dat de bodem op 29 januari werd bereikt, als hoogtepunt van onge veer zes maanden boren in een periode van twee jaar. Er is reeds voorlopig be wijsmateriaal dat op zijn minst gedeelten van het continent waarschijnlijk zijn gebombardeerd met steenachtige overblijfselen van hevig werkende vulka nen. Daarna begon het huidige ijsplateau zich op te stapelen. Er werd een dicht samengepakte massa gevormd, die ongeveer ne gen tiende van alle zoet water van de hele wereld bevat. GRONINGEN. Een Amerikaansf hoogleraar, die maar een paar woor den Nederlands spreekt, heeft zich voor een half jaar in het Friese stadje Hindeloopen gevestigd om de daar ge sproken talen te bestuderen. Professor William Charles McCormack van de Duke-universiteit in Durham, Noord- Carolina, noemt zich taaipsycholoog of -socioloog. Hij is dan ook niet naar Hindeloopen gekomen om talen te le ren, maar om uit te zoeken welk ver band er bestaat tussen taalgebruik en sociale status en situatie. Dat in Amerika zijn aandacht werd getrokken door één van de kleinste stadjes van Nederland, vindt zijn oor zaak in het feit dat er in Hindeloopen niet alleen Fries en Nederlands, maar ook nog Hindeloopens, een taaltje apart, wordt gesproken. En hoewel Hindeloopen maar 900 inwoners heeft, ging prof. McCormack erheen om deze gecompliceerdere taalsituatie te bestu deren. Dat de taal van Hindeloopen sterk afwijkt van Nederlands en Fries blijkt wel uit de plaatsnaam, welke in het Nederlands Hindeloopen, in het Fries Hynljippen en in het Hindeloo pens Hylpen is. Prof. McCormack gaat de inwoners op een geluidsband opgenomen vragen stellen en de antwoorden ook op de band opnemen. Op die manier vermijdt hij de moeilijkheden die hij heeft met het opschrijven van voor hem vreemde klanken. Als het onderzoek over een maand of twee klaar is hoopt de Ame rikaan een inzicht te hebben in het verband tussen de taal van de Hinde- loopers en hun sociale status. Dergelijke taalonderzoeken deed prof. McCormack bij de Fox-indianen van Iowa en in een dorp in India. In Hindeloopen heeft hij, al lijsten opgesteld met woorden die in de drie talen een kenmerkend andere schrijf- en zegwijze hebben. Daarbij werd hij geholpen door een jongeman, die zo wel Fries, Hindeloopens, Nederlands en Engels spreekt. Hoewel prof. Mc Cormack wetenschappelijk nog niets weet van de verhoudingen in dit ta lendoolhof waar velen drie talen ge bruiken, afhankelijk van de situatie waarin zij verkeren, heeft hij reeds vastgesteld dat het Hindeloopens de laatste jaren sterker is veranderd dan bijvoorbeeld vóór de tweede wereld oorlog. Meer en meer worden woorden van het Nederlands overgenomen. Voor prof. McCormack en zijn vrouw in september terugkeren naar Durham hopen zij de resultaten van hun onder zoek te publiceren. ITHACA (NEW YORK) (D.P.A.) Amerikaanse geleerden van de Cornell- universiteit hebben met radarimpulsen uit de radiotelescoop van Areciho in Porto Rico de oppervlakte van de planeet Venus afgetast en daarmee een kaart van onge veer eenderde van de oppervlakte van Venus kunnen vervaardigen. Het blijkt dat het noordelijke halfrond van de planeet Venus zeer bergachtig is en dat op het zuidelijke halfrond over wegend vlakke gebieden voorkomen. De opnamen met de driehonderd meter- spiegel van genoemde telescoop zijn in 1964 en 1967 gemaakt, dus in de jaren waarin de planeet de aarde het dichtst naderde. De resultaten kunnen wat oplos send vermogen en beeldhelderheid be treft vergeleken worden met foto's, die met behulp van een hoogwaardige opti sche telescoop zouden zijn gemaakt wan neer deze door de dichte wolkenmassa rond de planeet zou kunnen dringen. Uit de radaropnamen blijkt tevens de juistheid van het vermoeden dat Venus steeds dezelfde kant naar de aarde ge richt houdt. De oppervlaktelagen bestaan uit dichter materiaal dan die van de maan. De gegevens moeten nog door een com puter worden bewerkt. WASHINGTON, (Reuter). De Ame rikaanse minister van Defensie, Robert McNamara, heeft in Washington meege deeld dat hij zijn functie op 29 februari zal neerleggen. Zoals bekend is McNamara tot president van de Wereldbank be noemd.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 9