V olkstuindersvereniging reikte diverse prijzen uit d L fl O uit Iran, Turkije en Afganistan L h L S 0 EU ru i|ter IN DE VISHAL EN OP ZEE fgJr3EPEJT^BPEJ]=g[gJrgfgifT [L pgEpm PHILIPS PHILISHAVE*» Winkelier ving vier merels Vechtpartij in automatiek En Slippartijen op Rijksweg 9 Victor Linford exposeert bij Felison Havenberichten lekker glad geschoren en toch geen schrale huid OOSTERSE TAPIJTEN GRATIS LIGHTEN CONTROLE EN KOPLAMPEN AFSTELLEN!! SI MC A MAANDAG 19 FEBRUARI 1968 4 Verplichtingen 2 Komt U eens kennis maken met onze met zorg samengestelde collectie. O.a. Belouch, Kiras, Hamadan, Kabristan. 'n Oosters tapijt is de mooiste basis voor uw interieur. Wij verzorgen vrijblijvend [P zichtzendingen U=d marktpleingalerij 50 ijmuiden Provinciale schaaktitel voor Witte Paard BIJ INIA TANKEN: Garage INIA Kennemerlaan IJ m u i d en 224 Ronde Philishave scheerhoofden, voor compleet scheercomfort Verrassend snel en gemakkelijk-Altijd lekker glad-Nooit een schrale huid Stoer en degelijk-de nieuwe Philishave 3 met drie ronde scheerhoofden! Overal (zelfs in Amerika) het meest gevraagde apparaat! (Van onze correspondent) BEVERWIJK. Het afgelopen jaar is voor de volkstuindersvereniging Bever wijk op bestuurstechnisch gebied nogal moeilijk geweest. Er zijn onder meer verschillende mutaties in het bestuur nodig geweest om het vele werk in de steeds groeiende vereniging vlot te laten verlopen. Een en ander viel onder meer te beluisteren uit de woorden van de voorzitter, de heer D. Sonderwal, op de zaterdagmorgen gehouden jaarvergade ring. Als hoogtepunten uit het verenigings jaar konden worden aangemerkt de ge- houten groente-, bloemen- en fruitten- toonstelling en de in Zeevanck in Wijk aan Zee gehouden bloemen- en fruitdag. De samenwerking met de zustervereni ging uit Heemskerk is zeer goed geweest. Tijdens de bijeenkomst werden ook de prijzen van de onderlinge tuinkeuring uit gereikt. Voor het complex Stappershof ging de eerste prijs naar M. Hoek met 108 punten. De heer Hoek werd ook win naar van de wisselbeker, omdat hij het hoogste aantal punten over de drie com plexen behaalde. Tweede in dit complex werd G. Molenkamp met 107 punten en derde M. Mouthaan met 106 punten. Voor het complex Molenweide luidde de uit slag: 1. M. Timmerman 107 p.; 2. W. Douma 106 p.; 3. J. Groot 106 p. In het complex Gladiolenhof legde H. Johansen met 105 punten beslag op de eerste prijs. Tweede en derde werden hier N. Smit en P. Bakker met respectievelijk 97 en 95 punten. Het complex Stappershof heeft het afgelopen jaar tevens een derde prijs gewonnen in de landelijke keuring van volkstuinen. Enige veranderingen in het huishoude lijk reglement leverden nog al wat stof tot discussies. Met name gold dit voor het bestuursvoorstel ieder lid de verplichting op te leggen een aantal uren tot een maximum van 12 uur per jaar voor de vereniging op een der complexen te .ver ken. Bij moedwillig ingebreke blijven zou het bestuur volgens het voorstel het recht hebben een boete op te leggen. Veel leden waren sterk gekant tegen de verplichting en kwamen met tegenvoorstellen. Het be stuur meende echter in deze voet bij stuk te moeten houden, omdat het werk aan sloten, paden en singels voor enkele goed- willenden zou blijven liggen. Het hoofdbe stuurslid, de heer Visser, ondersteunde het bestuursvoorstel door erop te wijzen, dat deze wijze van vrijetijdsbesteding dan pas vruchten afwerpt als men er iets voor doen wil. Bovendien zal dan ook het gemeentebestuur eerder bereid zijn een definitief complex aan te wijzen. Het voorstel werd na een kleine wijziging in de tekst aangenomen. In het bestuur werden gekozen de heer D. Sonderwal, N. J. Weisoen, B. van Goor, J. Swint, P. van der Meij, G. Pou- wels en W. van Halderen. De heer D. Sonderwal werd wederom tot voorzitter gekozen. Tenslotte werd nog gesteld, dat de ver eniging, die nu 141 leden telt, met be langstelling uitziet naar de toewijzing van een vast tuincomplex door de gemeente Beverwijk. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Tegen een 64-jarige win kelier uit Santpoort heeft de Velsense politie proces-verbaal opgemaakt terzake het vangen en houden van vier merels. In verband met diefstal van een twee wielige aanhangwagen, gepleegd op 15 december 1967, werd als verdachte ge hoord een 31-jarige vislosser uit IJmui- den, die ontkent de diefstal te hebben ge pleegd. Hij zou de aanhangwagen van een onbekende hebben gekocht. Een sigarenwinkelier aan de Wijker- straatweg heeft de vernieling van zijn sigarettenautomaat aangegeven. Er wer den vijfendertig pakjes sigaretten ont vreemd. Tussen vrijdagavond en zondagmorgen is ingebroken in het visrestaurant „De gouden karper" aan de Halkade. Men klom aan de achterzijde over een twee meter hoge muur. In het aangebouwde magazijn werd alles doorzocht en men heeft daar enige flesjes frisdrank leeg gemaakt. De deuren van het magazijn en van het restaurant zijn geforceerd. In het restaurant werden alleen wat snoep en enkele koeken weggenomen. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. In de nacht van zondag op maandag zijn om even over half één jon gelui slaags geraakt in een automatiek op het Marktplein. Een twintigjarige jonge man die juist kwam aanlopen zag dat een op de grond liggende jongen een schop tegen zijn hoofd kreeg. Onmiddellijk gaf hij de dader een flinke klap, deze moest met een gescheurde wenkbrauw naar het Antoniusziekenhuis worden gebracht door de inmiddels gealarmeerde politie. ADVERTENTIE k&ww-m (Van onze schaakmedewerker) IJMUIDEN. De schaakclub Witte Paard uit Koog aan de Zaan is kampioen geworden van de Noordhollandse Schaak bond. De wedstrijd tegen de schaakclub Castricum werd met 6% -3 Vi gewonnen, waardoor de ploeg buiten bereik van de naaste concurrent Heemstede bleef. Cas tricum degradeert door dit resultaat naar de le klasse NHSB. In het voorjaar zal Witte Paard promotiewedstrijden met de kampioenen van enkele andere onderbon den mogen spelen om een plaats in de landelijke schaakcompetitie. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN Vrijwel op hetzelfde mo ment zijn zaterdagmorgen om half elf on afhankelijk van elkaar twee auto's geslipt op de westelijke rijbaan van Rijksweg 9, nabij de splitsing van de afvoerweg naar „Beeckestein" in Velsen. Beide auto's kwamen via de middenbermbeveiliging op de westelijke vluchtstrook tot stilstand. Bij het slippen van de tweede auto werd de 24-jarige echtgenote van de bestuurder, een 29-jarige ambtenaar uit Alkmaar, uit de auto geslingerd. Zij kwam in aanra king met een juist passerende auto, maar na een onderzoek in het Antoniuszieken huis kon het echtpaar met enige ontvel lingen per taxi naar huis. Er ontstond verder alleen materiële schade. ADVERTENTIE (Van een medewerker) IJMUIDEN. Maandagmorgen hebben 95 vaartuigen in IJmuiden aangevoerd: 10.870 kisten vis, 50.000 kilogram tong, en 6200 stijve kabeljauwen. Bij de aan voer waren: 110 kisten schelvis, 50 klei ne nisten schelvis, 820 wijting, 260 kleine kisten wijting, 1800 gul en kabeljauw, 2940 koolvis, 10 haring, 30 makreel, 90 kleine kisten makreel, 3680 schol, 60 tarbot 420 varia. Prijzen per kilogram in guldens: heil bot 5.80, tarbot 8-7.70, grote tong 3.81-3,70, grootrpiddel tong 3.8263,70, kleinmiddel to 4,51-4,30, tong een 5,59-5,30, tong twee 5,70-5,51. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 66- 58, middel kabeljauw 62-56, grote kool- vis 84-64. middel koolvis 37-50, grote en middel heek 580-4,90. Per tien stuks: grote kabeljauw 71- 52, middel kabeljauw 32-23. Per 50 kilogram: grote schelvis 62, middel schelvis 62, kleinmiddel schelvis 51-43, schelvis een 58-55, schelvis twee 58-44, witte kabeljauw een 27-21, kabel jauw twee 25-18, kabeljauw drie 21-17, koolvis een 15, koolvis twee 15, grove schol 24-20, schol twee 24-19, schol drie 28-15, schar 42-27, poon 84-58, haai 44, gestripte wijting 25-17, dichte wijting 15- (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De Engelse schilder en tekenaar Victor Linford exposeert van 24 februari tot en met 17 maart bij Felision aan de Heidestraat 45 in IJmuiden-Oost. Deze expositie wordt vrijdagavond om acht uur geopend door mr. Maarten Beks, waarna Frits Grimmelijkhuizen experimen tele muziek ten gehorezal brengen en waarbij het de bedoeling is. dat de aan wezigen hun vokale medewerking zullen verlenen. 12. tarbot 240-172, schartong 38-25, kleine kuit 80-42, grote kuit 17-10, lever 17-13, heek een 180-160, heek twee 120. heek drie 36-30. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond maandagmorgen uit: 180 kisten wijting, 700 gul en kabeljauw, 1500 import ha ring, 225 kleine kisten import haring, 750 schol en 13.000 kilogram tong. Zaterdag te IJmuiden aangekomen: Heinz Wilhelm, van Frodike, Zaandam; Amstelstroom, Hull; Hoegh Binny, Casablanca; Schiekerk, Antwerpen; Tor Hollandia, Immingham; Merwe- borg, Swansea; Anna Bogelund, Bayonne; Mus ketier, Ipswich; Gerhard Jacobs, Tyburon; Par thenon, Paramaribo; Londen Bridge, Fremantle; Rolf Behrmann, Londen; Hollandia, Duinkerken; Cherié, Antwerpen; Jans, Londen; Kinnaird Head, Barry; Cerro Altamira, Middlesborough; Tor Anglia, Gothenburg; Dependance, Londen, Zaandam; Stentor, Rotterdam; Claus, Londen, IJmuiden, Steven. Rotterdam; Brittenburgh, Middlesborough; Liberty, Huil; Wotan, Dagen- ham; Hondsbosch, Londen, Zaandam; Alignity, Felixtowe; Shoreham, Cork; Aeneas, Bremen. Zaterdag van IJmuiden vertrokken: Werratal, naar Bremen, IJmuiden Zeevaart. Londen; Göthaland, Hamburg; Liberiakust, Rotterdam; Bergit, Helsingborg, IJmuiden; Dione, Mena al Ahmadi; Wim 2, Runcorn, IJmuiden; Jean-E., Londen; Hydra, Londen; Schieborg, Mostyn, IJmuiden; Tor Hollandia. Gothenburg; Water land, Santa Cruz. Cherie, Great Yarmouth; Claus, Londen, IJmuiden; Tor Anglia, Imming ham. Zondag te IJmuiden aangekomen: Vliestroom, van Leith; Brunto, Grimsby, IJmuiden; Taras, Antwerpen; Mabel Warwick, Narvik, IJmuiden; IJstroom, Dagenham; Winchesterbrook, Londen; Noblesse. Immingham; Friedel, Swansea; Otello, Iggesund, Zaandam; Nogi, Oslo; Maas, Huil; Nora, Rochester, IJmuiden; Barken, Karlstad; Chemical Enterprise, Rotterdam; Nerlandia, Aar- hus; Dania, Kopenhagen; Rita Holst, Hamburg; Korbach, Le Havre, IJmuiden; Starbay, Rotter dam. Velsen; Keynes, Southampton; Ignition, Boston; John Kruse; Staley Bridge, Middles borough; Jean Guiton, Duinkerken; Madjoe, Llandulas; Köln, Antwerpen; Nordhelm, Karls- ham; Makkum, Par; Zwaantiena, Cowes, Zaan dam; Gisela, Goole; Ryeka, Tuapse. Zondag van IJmuiden vertrokken: Liberty, naar Londen, Ripon, Monrovia, IJmuiden; Clio, Hamburg; Sondith, Rotterdam; Rijnstroom, Shoreham; Musketier, Londen; Amstelstroom, Huil; Medon, Rotterdam; Agapi, Londen; Reind, Kopenhagen; Henning Oldendorff, Brake, IJ muiden; Hontestroom, Sheerness. Maandag te IJmuiden aangekomen: Dithmar- schen, van Vasteras; Dornbusch, Llandulas; Ravenstein, Bremen; Yewmount, Swansea; Spaarneborg, Perth; Göttingen, Bremen. Maandag van IJmuiden vertrokken: Mabel Warwick, naar Moermansk, IJmuiden. „Elk scheerapparaat is goed als het maar ronde scheerhoofden heeft.." imYiiiiitamiTOi miüVmmï DE NIEUWE NUMETINRUILPREMIETOT F 20-

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4