Huisonderwijs wordt geschrapt in nieuwe Leerplichtwet en STUDENTEN STEMMEN Geen gelijkstelling voor volwassenen-doop Kruidenier gaat treinreizen verkopen Pastoor Miedema niet in beroep bij Vaticaan 100 GOLDEN vlees eten is verantwoord eten a voor Haarlem en de I Staatssecretaris komt Kamer tegemoet Uitzondering in zeer speciale gevallen Vragen over de zaak-Delf gaauw Hervormde Synode beslist: ONTSLAGEN DOOR BISSCHOP Enquête over het priesterambt Politiechef buiten functie gesteld W oonwa genwet door Senaat aanvaard Veel bewolking „Optreden lijkt op paleisrevolutie" WOENSDAG 21 FEBRUARI 196 8 2 Uitzondering Subsidie Schoolverzuim Jurgens over Schmelzer: Belastingvrije spaarpremie van 20% voor deelnemers aan het Premie Spaarplan tot een maximum van f 100,- per echt paar of f 50,- per persoon per jaar. In n Utrecht Haarlem KEUKENCENTRUM „IJMUIDEN" Velsen-lJ muiden Beverwijk i Sis ét SI 11 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Staatssecretaris Gros heide van Onderwijs en Wetenschappen is bereid het huisonderwijs uit de nieuwe Leerplichtwet te schrappen. Het moet evenwel in bijzondere gevallen mogelijk blijven. Hij kwam daarmee tegemoet aan het verlangen van de Tweede Kamer, die scherpe critiek had geleverd op de moge lijkheden tot huisonderwijs, welke het ontwerp openlaat. Die critiek werd nog kracht bijgezet door een aanvullend amendement op het amendemant van de heer Masman (P.v.d.A.), waarin schrapping van het huisonderwijs wordt gevraagd. Dat aan vullende amendement, ingediend door K.V.P., A.R., V.V.D., P.v.d.A. en D'66, wil individueel uitzonderingen toelaten in zeer speciale gevallen, waarbij moet wor den aangetoond, dat het betrokken kind goed onderwijs krijgt. Kinderen van schippers en kermisexploitanten zullen daar niet ond,er vallen. Het wetsontwerp liet de mogelijkheid open voor kinderen van schippers en an deren zonder vaste woonplaats om huis onderwijs, bijvoorbeeld schriftelijk on derwijs, te volgen. Dat stuitte op fel ver zet van de Kamer. De staatssecretaris wees erop, dat het in de praktijk vrijwel onmogelijk zou zijn om toestemming te krijgen voor schriftelijk onderwijs en dat hij daarom wel zou kunnen meegaan met het amendement-Masman. Huisonderwijs moet echter, zo betoogde hij, mogelijk blijven in bijzondere geval len, zoals voor kinderen van mensen die uit het buitenland terugkeren. Die kun nen vaak niet direct in het onderwijs systeem worden ingepast. Voor hen moet het mogelijk blijven om via huisonder wijs op de school te worden voorbereid. De staatssecretaris deelde mee, dat hij werkt aan een subsidieregeling voor schippers die door de nieuwe Leerplicht wet min of meer worden gedwongen hun kinderen in internaten of bij pleeggezin nen onder te brengen. Daarbij zal wor den uitgegaan van het inkomen van de ouders. De heer Masman (P.v.d.A.) was het daar niet mee eens. Hij vroeg in een motie om een subsidieregeling welke los staat van het inkomen of vermogen van de ouders. De datum van invoering wil mr. Gros heide nog openhouden, omdat de kosten van leerplichtverlenging een belangrijke factor vormen bij het opstellen van de prioriteitennota, waaraan op het ministe rie van Onderwijs wordt gewerkt. Het toezicht op het schoolverzuim dat in handen van de gemeenten wordt ge legd, zal de gemeenten in de meeste ge vallen weinig extra-geld kosten. Het toe- zich zal vaak een nevenfunctie worden voor een ambtenaar van de secretarie, al dus de staatssecretaris. Bij de uitkerin gen aan de gemeenten zal rekening wor den gehouden met de kosten van de leer plichtverlenging. Benoeming. Hoofdinspecteur Tj. P. de Vries, chef van de recherche van de Utrechtse politie, is met ingang van 1 april benoemd tot commissaris der rijkspolitie. Hij wordt chef van de rijksrecherche in Den Haag. De heer De Vries is sinds juli van het vorige jaar belast met de leiding van de Utrechtse recherche. Hij had een be langrijk aandeel in de leiding van het onderzoek tegen de drievoudige Utrechtse moordenaar. Uitbreiding Maastricht. De minister van Binnenlandse Zaken heeft bij de Twee de Kamer een wetsontwerp ingediend dat beoogt de gemeentegrenzen van Maastricht zodanig te wijzigen dat het inwonertal van ruim 95.000 thans tot over de 110.000 zal stijgen. Een aantal gemeenten zal worden opgeheven en van enige worden de grenzen gewij zigd. Niet vervolging agent gegrond, Het Amsterdamse gerechtshof heeft de klacht die de Amsterdamse fotograaf Eddy de Jongh had ingediend over het niet vervolgen van een bereden politie agent, die hem vorig jaar op 1 mei op de Dam had geslagen, ongegrond ver klaard. De fotograaf werd bij relletjes toen hij niet snel genoeg aan de somma tie om door te lopen, met een wapen stok in het gezicht geslagen. De officier van Justitie, mr. Hartsuiker had de klacht van de fotograaf geseponeerd. Vergiftigingspoging. Wegens poging tot moord op zijn vader heeft de Maas trichtse rechtbank een 19-jarige stuka door uit Schaesberg veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf en ter be schikkingstelling van de regering. De officier van Justitie had vijf jaar en ter beschikkingstelling van de regering geëist. De stukadoor had getracht zijn vader te vergiftigen. Nederlander uitgewezen. De 42-jarige Ne derlander Marinus Groeneveld is in Malawi tot ongewenste vreemdeling verklaard en moet vóór woensdag het land verlaten hebben, aldus hebben of ficiële kringen in Blantyre dinsdag medegedeeld. De reden voor de uitwij zing is niet gegeven. De heer Groene veld is in augustus 1967 in Malawi aan gekomen om onderwijs te geven aan een lekenopleidingscentrum van de United Church in Zuid-Malawi. Indonesiërs naar Nederland. Twee func tionarissen van het Indonesische Direc toraat-generaal voor de vliegtuigbouw gaan vandaag naar Nederland. Kapitein Handjojo Nitmihardjo komt het ont werpen en bouwen van transporttoe stellen bestuderen en Soetadi Djaja- koesoema zal een studie maken van de juridische en economische aspecten van de luchtvaart. Bende ingerekend. De Haagse politie heeft een bende opgerold, welke wordt verdacht van diefstal en heling. De bende heeft voor tienduizenden guldens aan juwelen, schilderijen en andere goederen gestolen en zich beziggehou den met heling. Tegen uitstel militaire dienst. De Unie van studerenden aan hogere technische en hogere textielscholen heeft minister Den Toom van Defensie gevraagd het besluit ongedaan te maken, waarbij baccalaurei van de Technische Hoge school in Twente twee jaar uitstel van militaire dienst kunnen krijgen als zij na het baccalaureaatsexamen een func tie in het bedrijfsleven aanvaarden. De Unie vindt dat in dit besluit een on rechtvaardige beoordeling schuilt en een duidelijke vorm is van discrimina tie ten opzichte van het hoger technisch onderwijs. Gisterochtend tien uur zijn de stem bureaus opengegaan voor de stu- denienraadverkiezingen. Hier het stembureau in het Van Nispenhuis in Amsterdam. De suggestie om de wet in de streken met grote werkloosheid eerder in te voe ren dan in de rest van het land, wees de staatssecretaris van de hand. Het zou een vreemd element zijn in de onder wij swetgeving, waarvan hij de gevolgen niet kan overzien. DEN HAAG. Drs. Ed van Thijn, lid van de Tweede Kamer voor de P.v.d.A., heeft minister Polak van Ju stitie schriftelijke vragen gesteld naar aanleiding van diens beslissing om van een vervolging van prof. Delfgaauw af te zien. Hij vraagt in hoeverre het wetsartikel over de belediging van een bevriend staatshoofd voor wijziging vatbaar is. In zijn vragen wijst de heer Van Thijn er op dat een snelle beslissing over een her ziening of eventuele schrapping van dit artikel uit een oogpunt van rechtszeker heid en rechtsgelijkheid noodzakelijk is. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. „Het optreden van drs. Schmelzer lijkt op een paleisrevolutie die de bedoeling heeft de K.V.P. in een rich ting te krijgen die de partijraad indertijd niet wilde", aldus de K.V.P.-radicaal mr. E. Jurgens in het KRO-radioprogramma „Contekst". De heer Jurgesn noemde de activiteiten van drs. Schmelzer via de televisie en tijdens de vergadering van eergisteravond in Drachten „onverteer baar". „Het ligt mij zwaar op de maag". Mr. Jurgens wees erop dat de K.V.P.- partijraad in december vorig jaar had besloten om eerst over het program ma te praten en daarna pas te beslissen met welke andere groeperingen dit pro- graïnma eventueel zou worden uitge voerd. De heer Jurgens betreurde het dat de heer Schmelzer tijdens het forum van K.V.P.A.R.P. en C.H.U. in Drachten zijn woorden niet heeft teruggenomen. Hij merkte op dat drs. Schmelzer het werk van de commissie, die de moeilijk heden tussen radicalen en de K.V.P. tracht op te lossen, heeft doorkruist. Ongedekte giroeheques. In Amsterdam is een 35-jarige barbediende aangehou den, verdacht van oplichting. Hij „kocht" met ongedekte cheques van de girodienst kleding, horloges en ju welen, die hij daarna beleende. Totaal bemachtigde hij zo voor een waarde van meer dan 5.000,- aan goederen. (Van onze correspondent) ZEIST. Er komt voorlopig niet meer ruimte in jie hervormde kerk voor de vol- wassenendoop naast de kinderdoop. De generale synode heeft gisteren in Woud- schoten bij Zeist na uitvoerige besprekin gen voorstellen van de raad voor de za ken van kerk en theologie verworpen, waarin kinder- en volwassenendoop kerk- ordelijk volkomen gelijkwaardig werden gesteld. Volgens de meerderheid van deze raad zitten er in de argumenten voor de vol wassenendoop zoveel legitfeme bijbelse elementen dat deze gehonoreerd moeten worden. Het. voorstel verzette zich tegen het overdopen. Het gaf op grond van de bij- bel-als-geheel aan de kinderdoop iets ster ker accent dan aan de volwassenendoop, maar in de kerkorde zouden ze gelijkge steld moeten worden. Op het ogenblik geldt in de hervormde kerk dat de kin deren der gelovigen „behoren gedoopt te wezen". Sinds het begin van de jaren zestig wordt over het tijdstip van de doop ge studeerd, nadat enkele bezwaarschriften tegen de kinderdoop waren ingediend. Daarnaast devalueert de kinderdoop in veler ogen doordat nogal wat onkerkse ouders hun kinderen ten doop aanbieden, uit gewoonte, en ook uit bijgelovigheid: in de Bommelerwaard zeggen ze volgens ds. P. Koeman uit Bruchem op de vraag naar het waarom van de doop dat „de kinderen daar zo goed van groeien". Van mier dan" een zijde "wërd tijdeitó de zitting gezegd dat Voorstanders van de kinderdoop wel wat meer ruimte kun nen geven aan de volwassenerfdoop, die zij niet verwerpen, maar dat omgekeerd voorstanders van de volwassenendoop de kinderdoop niet willen erkennen. In de theologische sfeer werd zulk een zwaar geschut op het voorstel afgevuurd, dat een der indieners, prof. dr. C. G. van Niftrik (een vooraanstaand man in de C.H.U.) uitriep, dat de synode de meest christelijk-historische synode was die hij ooit had meegemaakt. C.H. dan wel in de slechtste zin: het christelijke geheel overwoekerd door het historische. UTRECHT. De Nederlandse Spoor wegen vinden dat ze de bonafide reisbu reaus niet in gevaar brengen door het verkopen van minitrips via de kruidenier. Dit heeft de chef van de afdeling reizi- gersvervoer van de Spoorwegen, drs. C. P. van Strien, meegedeeld. De N.S. en het Sperwerverbond gaan samenwerken bij het organiseren van korte reizen naar Limburg, Duitsland en Brussel. Dat initiatief heeft bij de reisbureaus nogal wat beroering verwekt. De Spoor wegen leggen er de nadruk op dat zij zichzelf beschouwen als „fabrikant van izen". Wanneer hun produkt als merk artikel in een levensmiddelenzaak wordt verkocht zien de Spoorwegen daarin niets merkwaardigs. De heer P. Renkema, directeur van de Sperwerverbond meent dat het aanbieden van een „branchevreemd artikel" op zichzelf niets vreemd meer is. Zo ver- ook kopen de kruideniers tegenwoordig boeken en tijdschriften. Het Sperwerverbond biedt de minitrips aan ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van hun coöperatieve bond. De trips worden tegen speciale prijzen aan geboden. ROERMOND. De bisschop van Roer mond, mgr. P. Moors, heeft thans pastoor Miedema met ingang van 23 februari ont slagen als pastoor van de Michael- UTRECHT Aan alle Nederlandse priesters, diakens en subdiakens zal een vragenlijst worden toegezonden om in formatie te verkrijgen over hun houdin gen en opvattingen met betrekking tot een aantal aspecten van de ambtsvervul ling en met name de levensstaat van de priester. Het onderzoek geschiedt in op dracht van het Nederlandse episcopaat. De uitvoering van het onderzoek is op gedragen aan het instituut voor toege paste sociologie in Nijmegen. ADVERTENTIE Spaarvormen (evt. te combineren): spaarkasinschrijvingen hypotheekaflossingen spaarbewijzen effectenbewijzen levensverzekeringen garantiekredietaflossingen Nadere inlichtingen bij Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raitfeisenbanken, Postkantoren, Banken, Borgstellings fondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverzekering maatschappijen, assurantie-tussenper sonen en de Sociale Verzekeringsbank. Of vraag per briefkaart aan Premie Spaarplan, Postbus 51, Den Haag, vrij- blijvend de-brochure over dit nationale plan. UTRECHT. De rijksrecherche heeft op verzoek van de procureur-generaal in Amsterdam een onderzoek ingesteld naar het optreden van een hoofdinspecteur van de Utrechtse gemeentepolitie bij een aan rijding tussen twee auto's, waarbij hijzelf betrokken was. Naar aanleiding van dit onderzoek heeft de officier van justitie in Utrecht een gerechtelijk vooronderzoek gevorderd. Hij wil laten onderzoeken in hoeverre de hoofdinspecteur zich schuldig heeft gemaakt aan het laten prevaleren van zijn eigen belang boven de eisen van het opsporingsonderzoek. In afwachting van het resultaat van het onderzoek is de politiechef voorlopig buiten functie gesteld. ADVERTENTIE Want vlees houdt fit De eiwitten in vlees zijn onontbeerlijk voor een goede conditie. Conclusie? Vlees uw hoofdschotel, elke dagl '-V-.; V,fT H i (V V Minervatheater (Heemstede), vandaag, 20.15 u.: Concert in de Mozart-Cyclus door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Soliste: Viviane Gomori (piano). Electric Centre (Bakenessergracht), vandaag, 21 u.: Jazzconcert door altsaxo fonist Cecil Payne. M.m.v. Pim Jacobs (piano), Ruud Jacobs (bas), Wim Over- gauw (gitaar) en Steve McCall (drums). Concertgebouw, donderdag, 20.15 uur: Kamermuziekconcert. Programma: Felix Mendelssohn Bartholdy. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De tortelduif van de geheime dienst", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Ik Jan Adamsson", 18 j. Frans Hals, 20 u.: „Irma la Douce", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De woestelin gen", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.1 5u.: „Goudschat op de Caribo", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Dagvlinder", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „En eeuwig zingen de bossen", 14 j. Minerva, vandaag geen voorstelling. Van donderdag af 20.15 u.: „De huwelijks nacht", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „The Wild Angels", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Sektie S contra Goldman", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „In het web der ontucht", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Strip-Poker", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De getem de feeks", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vishal (Grote Markt): Expositie van werken van „Kunst Zij Ons Doel". Dage lijks 10-17 u. Op zondag 13-17 u. Tot en met 11 maart. Vleeshal (Grote Markt): Expositie van grafiek, keramiek, beeldhouwwerken en wandkleden van Haarlemse en andere kunstenaars. Dagelijks 10 tot 17 u. Op zondag 13 tot 17 u. Tot 26 februari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen be- v M halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-T (Bakenessergracht 67): „Van Cobra tot New Babyion", expositie van werk van Constant. Dagelijks 11 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 u. Tot 28 fe bruari. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158): Expositie van schilderijen van C. Nierop. Dagelijks 14-17 u. (ook zater dags en zondags). Tot en met 9 maart. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van Angers): Expositie van schilderijen, etsen en tekeningen van Ruud Cornells. Zon dags van 14 tot 17 u. Tot en met 25 fe bruari. ADVERTENTIE Wij tonen u in onze 150 m2 toonzaal een keur van Hollandse en Duitse im port keukens, zie verder onze enorme sortering hang-legkasten, buffetten, aanrechten enz. Kennemerlaan 165 Tel. 0 2550 11428 Geopend van 'maandag t/m zaterdag van 96 uur. WOENSDAG 21 FEBRUARI City, 20 u.. „Mijn prinses". DONDERDAG 22 FEBRUARI City, 20 u.: „Anna" (speciale voorstelling). Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 21 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Weg van elkaar". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Mijn Prinses". Galerie Boumans, Breestraat 122. Ex positie van Adriaan Engelman, monotypes, beeldende objecten, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. DONDERDAG 22 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Slach ting in Chicago". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Blow-up". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie van Adriaan Engelman, monotypes en beeldende objecten, geopend van 9- 12.30 uur en 13.30-18 uur. Café „Parkzicht", Zeestraat, 20 u.: jaar vergadering Kennemer Motor en Autoclub (K.M.A.C.). parochie in Schaesberg. De pastoor was uitgenodigd vóór 20 februari ontslag te vragen, maar hij heeft laten weten dat hij dat niet zou doen. De bisschop ver klaart dat pastoor Miedema in gebreke is gebleven zijn parochieel beleid te plaat sen binnen het kader van het bisschoppe lijk beleid. Ook heeft hij de verhouding pastoor-bisschop uit het oog verloren. Pastoor Miedema behoudt zijn bevoegd heden als priester. Hij is alleen ontslagen uit zijn herderlijke functie als pastoor. De bisschop heeft pastoor Miedema mededeling gedaan over de mogelijkheid in Rome in beroep te gaan en over de wijze, waarop dit kan geschieden. Met de tijdelijke leiding van de parochie is met ingang van 23 februari belast J. H. Lumey aalmoezenier van Sociale Werken in Kerkrade, in wiens district Schaesberg ligt. Hij hoeft zich 'niet in de parochie te vestgen. De verzorging van de kerkelijke diensten staat onder zijn verantwoorde lijkheid en hij is voorzitter van het kerk bestuur. Mocht pastoor Miedema niet in beroep gaan, dan wordt met inschakeling van de diocesane diensten bezien of hij binnen het kader van het bisdom werk zaam kan blijven, zo niet dan wordt er een financiële regeling voor hem getrof fen. Ook wil het bisdom hem naar moge lijkheid helpen bij het zoeken naar een passende woongelegenheid. De pastoor denkt er echter niet aan gebruik te maken van de door de bisschop aangestipte mogelijkheid in beroep te gaan bij het Vaticaan. De Limburgse kunstenaar Ad de Haas werkt reeds aan een herinneringsmedaille welke bij het afscheid van de pastoor zal worden uitgegeven. Het eerste exemplaar hoopt hij donderdag gereed te hebben. Pastoor Miedema houdt de deur van zijn huis stijf dicht. „Ik ben het meer dan zat", zegt hij. „Donderdag is de grote finale. Om 7 uur in de kerk van het Eikske." (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De Eerste Kamer heeft met 43 tegen 12 stemmen de Woonwagen- wet aangenomen, welke de gemeenten de plicht oplegt regionale kampen in te rich ten voor de trekkende woonwagenbevol king. De wet legt de reizende woonwa genbevolking geen trekverbod op, maar beoogt wel deze woonvorm geleidelijk uit te bannen door een vergunningsstelsel. Een vergunning wordt in principe alleen verleend aan de directe afstammelingen van woonwagenbewoners en aan perso nen die een woonwagen voor hun be roep nodig hebben. Tegen het wetsontwerp waren vier le den van de P.v.d.A., twee leden van de C.H.U., twee leden van de A.R.P. en de fracties van P.S.P. en B.P. De tegenstem mers hadden over het algemeen bezwaren tegen de te grote beperking van de vrij heid van keuze van deze woonvorm, tot Het K.N.M.I. deelt mee: Ons land bevindt zich in een breed overgangsgebied tussen poollucht welke boven Noord-Europa wordt aangetroffen en vochtige, zachte lucht welke over de Golf van Biscaye naar Zuidwest-Frank rijk is doorgedrongen. De voorste be grenzing van de koude lucht drong door tot de noordelijke provincies van ons land, waar zij wat lichte sneeuw veroor zaakte. Langs de voorste begrenzing van de zachtere lucht boven Frankrijk ont wikkelde zich een storing welke zich met regen naar Duitsland verplaatste. Samen hangend hiermede wordt er veel bewol king verwacht en plaatselijk ook regen of natte sneeuw. De kans hierop is in de zuidelijke provincies het grootst. WEERRAPPORTEN Maximum- «n minimum jJ temperaturen binnen- en buitenland BS BS cS Den Helder geh. bew. O 5 l 0 Ypenburg geh. bew. O 5 -2 0 Vlissingen geh bew. O 5 1 0 Eelde geh bew. ozo 4 -1 0 De Bilt geh. bew. ozo 5 -1 0 Twente geh. bew. ozo 6 -1 0 Eindhoven geh bew. O 7 -2 0 Z.-Limburg zw bew. O 5 0 2 Helsinki geh. bew. zzo -6 -9 0 Stockholm onbew. w.st. -1 -16 0 Oslo licht bew. w.st. -3 -16 0 Kopenhagen onbew w -1 -8 0 Aberdeen licht bew. w.st. 2 -8 0 Londen geh bew. nno 5 1 0 Amsterdam geh. bew. ozo 5 -1 0 Brussel geh. bew. O 7 1 1 Luxemburg geh. bew. O 5 1 2 Parijs regen ozo 6 4 5 Bordeaux mist zzw 15 8 2 Grenoble geh. bew. O 5 5 0 Nice regen n 13 9 3 Berlijn Frankfort geh bew. O 4 1 9 München geh. bew. zfco 7 2 5 Zürich regen zzo 9 4 12 Genève mist w.st. 10 4 2 Locamo regen O 9 2 1 Wenen geh bew. n 6 1 2 Innsbruck geh. bew. w.st. 4 1 Belgrado zw. bew. O 8 0 0 Athene geh. bew. w.st. 9 3 0 Rome geh bew. zzo 13 8 0 Barcelona geh. bew. w.st. 14 9 0.4 Madrid zw. bew. zw 10 5 4 Mallorca geh. bew. w.st. 17 10 0 Lissabon regen zzw 16 10 3 DONDERDAG 22 FEBRUARI Zon op 7.43 uur; onder 18.05 uur. Maan op 4.15 uur; onder 10.59 uur. MAANSTANDEN Laatste kwartier Nieuwe maar 21 februari 4.28 uur. 28 februari 7.56 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN WOENSDAG 21 FEBRUARI Hoog water 8.35 uur en 21.06 uur. Laag water 4.07 uur en 16.37 uur. DONDERDAG 22 FEBRUARI Hoog water 9.38 uur en 22.18 uur. Laag water 4.57 uur en 17.37 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2