Gebied rond Noordzeekanaal moet goed worden benut Voor u 31/2°/o op uw salarisrekening en desgewenst een maand salaris extra als gezinskrediet en voor u j] de ru uter Wflmi Floei Voor verdere economische groei m Bollen lonken naar het voorjaar De nieuwe Dessoiorto tapijttegel van Desso is makkelijk zelf te leggen. Dessoforto tapijttegel van COMMISSIE ONDERZOCHT ONTWERP STREEKPLAN Gouden ring voor presidente Vrouwengilde „Isaac Sweers" op proeftocht Opbrengst actie gehandicapten Leden NCVB in Petrazaal bijeen de bank waar ook u zich thuis voelt GMH A-kandidaten geslaagd Beloning van ideeën Havenberichten VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND BUNGALOWTENTEN WOENSDAG 21 FEBRUARI 1968 Velsen-IJmuiden Wijzigingen OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLv mm9S èlN'N* ~~CnN IMA- En Dessoforto is zelfklevend, houdt op elke vlakke vloer. Is mooi en gezellig. Opneembaar, dus snel te verwisselen. Heel makkelijk schoon te maken, dus ideaal voor uw jonge gezin. Meteen te stofzuigen. Slijtvast. Dessoforto plet niet en kost f 4,95 per tegel (50 x 50 cm) of f 19,80 per m2. Te zien, te bewonderen bij: marktplein galerij 50 ijmuiden Examens Hoe? Heel eenvoudig. Open een salarisrekening bij onze bank, de NMB. U profiteert dan van 31/2% rentevergoe ding. Bovendien kunt u als u wilt een maandsalaris extra opnemen als gezinskrediet. Natuurlijk regelt de NMB als u wilt óók alle betalingen voor u. Vraag ons gratis NMB/PS Pakket! De NMB biedt u alles wat een moderne bank u kan bieden en daarenboven nog de Persoonlijke Service. De NMB is groot genoeg om die Service groot te zien. En de NMB is juist klein genoeg om die service Persoonlijk te houden. De NMB zendt u het PS Pakket graag en gratis toe. Telefoontje of briefkaart is voldoende. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK SPORTHUIS V^- (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De commissie van onder zoek inzake het ontwerp-streekplan voor het Noordzeekanaalgebied kan zich in meerderheid verenigen met de opzet van dit ontwerp-streekplan zo blijkt uit het thans vrij gegeven verslag van de onder zoekingen. In eerste instantie wordt het van groot belang geacht, dat de voor ons land bijzonder gunstige mogelijkheden voor de vestiging van basisindustrieën en havenbedrijven, welke het Noordzeeka naal biedt, op verantwoorde wijze worden benut en dat daarmede de basis wordt gelegd voor een verdere economische groei, zowel van Amsterdam, als van de gehele provincie Noord Holland. De instemming heeft eveneens het voor stel om terwille van de leefbaarheid in de streek, scheidende groenzones tussen in dustrie- en woongebieden aan de noord-, west- en zuidzijde van het industriegebied te projecteren. De meerderheid van de commissie staat op het standpunt, dat in het ontwerp- streekplan een juiste verdeling is tot stand gekomen tussen de beide primaire bestem mingen industrie- en groengebied en kan niet inzien, dat de aangevoerde milieu-hygiënische bezwaren tegen een industrialisatie van het Noordzeekanaal gebied bij de huidige stand van de tech niek van zodanige aard zijn, dat zij door slaggevend zouden moeten worden geacht. De luchtverontreiniging zal bij de bron bestreden moeten worden; de bezwaren van visuele aard kunnen opgevangen wor den bij de vaststelling van de bestem mingsplannen. Al is de industriële ontwikkeling aan de zuidoever reeds in volle gang, terwijl aan de noordoever nog tal van moeilijkhe den overwonnen moeten worden; toch is de meerderheid van de commissie van oordeel, dat het van belang en reëel is, dat het streekplan nu reeds de mogelijk heid van industriële ontwikkeling aan de noordoever aangeeft. In het noord-oostelijke gedeelte dienen de aan de Zaanstreek grenzende terreinen bestemd te worden voor havenbedrijven en met de scheepvaart verband houdende weinig hinderlijke industrie. Zulk een be stemming wordt door de meerderheid van de commissie mede van belang geacht, voor de verwezenlijking van de selectief uitgiftebeleid ten aanzien van de voor „basis-industrie" aangewezen gronden. Het noord-westelijke gedeelte dient dan (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De plaatselijke afde ling van het r.-k. Vrouwengilde heeft een nieuwe presidente. Het is mevrouw Jans- sen-Haussmann, de Noostraat 52. Zij heeft de plaats ingenomen van mevrouw Van der Ven-Marks, die gedurende twintig jaar bestuurslid is geweest, waarvan de laatste jaren voorzitster. Alvorens de ver kiezing van de nieuwe presidente aan de orde werd gesteld in de gehouden leden- vergadering, heeft mevrouw Van der Ven een terugblik geworpen op 20 jaar be- stuursarbeid voor het Vrouwengilde en uiting gegeven aan haar dankbaarheid voor de ondervonden medewerking. Het bestuur is tevens met drie nieuwe leden aangevuld. De vergadering koos daarvoor mevrouw Groen, mevrouw Buyck en mevrouw Van Dijk. De nieuwe presidente heeft uit naam van de leden dank gebracht aan de af tredende voorzitster, welke woorden zij onderstreepte met de aanbieding van een gouden ring als herinnering aan het werk verricht voor het Vrouwengilde in IJmui- den. WOENSDAG 21 FEBRUARI Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 20 u.: Ontwikkelingsavond, Pa cifistisch Socialistische Partij. Wit-Gele Kruisgebouw, Zeeweg, IJmui- den-Oost, 20 u.: E.H.B.O.-oefening. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 uur. DONDERDAG 22 FEBRUARI Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost, 14.30 en 20 u.: Modeshow Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen. IJmuiden, 20 uur: praatavond Aquarium Vereniging Velsen. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: van 9.30 tot 12 u. in de Willebrordstraat 102 in IJmui den, tel. 02550-10715. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 10 tot 12.30 uur en 14.30 tot 17.30 u.; uitleenpost IJmuiden-West, boven zaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c: 16 tot 17.30 u.; Gem. bibliotheek en r.-k. bi bliotheek in Santpoort-Zuid, Wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.15 uur. Stadhuis, Plein 1945. IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. gereserveerd te blijven voor de meest hoogwaardige industriële ontwikkeling: dus voor „basis-industrie". Ook kan de commissie zich in meerderheid verenigen met het geprojecteerde stelsel van tun nels, havens, spoorwegen en wegen. Dat betekent dus voorts, dat men zich er ook mee kan verenigen, dat aan beide oevers van het Noordzeekanaal ruimte wordt ge reserveerd voor een groepsgoederenhoofd- station; dit met de bedoeling een keuze mogelijkheid te behouden. Gedeputeerde Staten dienen zo is het standpunt van de commissie in verband met de onze kerheid over de periode van realisering van de bestemmingen, op de noordoever, duidelijk tot uitdrukking te brengen, dat in de overgangsperiode aan het huidige gebruik van de grond zo weinig mogelijk belemmeringen in de weg gelegd zullen worden. Het wordt betreurd, dat de bestemmin gen op de noorderoever zullen leiden tot de amovering van een belangrijk deel van de woningen van Assendelft en Westzaan. Een goede maatschappelijke begeleiding kan de gevolgen hiervan voor de bewo ners verlichten. De meerderheid van de commissie stelt voorts voor, in het ontwerp-streekplan ter tegemoetkoming aan een aantal bezwaren, de volgende wijzigingen naar voren te brengen: het gebied rondom de Westhaven, ge legen tussen de geprojecteerde en de bestaande Hemspoorlijn. de aandui ding te geven: „havenbedrijven en weinig hinderlijke industrie"; ter uitbreiding van het in Beverwijk gelegen industriegebied „De Pijp" ten oosten van het industriegebied en ten- westen van de „vuurlinie" circa 45 ha. bruto aan te wijzen voor „overige in dustrie"; een en ander met inachtne ming van een verlegging van de lei dingzone en met handhaving van en groenzone langs de „vuurlinie"; de terreinen ten oosten van Spaarn- dam, die thans voor industriële doel einden worden aangewezen, aan te duiden voor „overige industrie de bollengronden ten oosten van de rijksweg Haarlem-Velsen de aandui ding „agrarisch gebied" te geven; o uitbreidingsmogelijkheden aan de noordzijde van de dorpskommen van Assendelft en Westzaan aan te geven de spoorlijn van het emplacement op zuidoever in de richting van Sant poort; alsmede de aftakking van deze lijn in de richting van Haarlem te doen vervallen; de weg van Beverwijk over Zijkanaal A naar het noord-west gedeelte niet op de streekkaart aan te geven; met handhaving van de preoriteit van de Stamwegtunnel geen verdere prio- teiten met betrekking tot de aanleg van de tunnelverbindingen in het streekplan op te nemen; tot uitdrukking te brengen, dat het gebied ten oosten van de bestaande Velsertunnel-traverse zoveel mogelijk zodanig dient te worden ingericht, dat de aanleg van een tweede Velsertun- nel niet bij voorbaat geblokkeerd wordt. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 14886 M A (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Alhoewel een ieder I nog volop met de gedachten bij de winter is, er in de huiskamers nog druk gestookt wordt, de autobezitters 's morgens met man en macht het ijs van de autoruiten staan te krabben en de wereld er 's mor gens ook nog dikwijls berijpt uitziet, oor deelt men in het bollenvak anders. De kwekers denken al weer volkomen aan het ogenblik, waarop de bollen hun bloe men gaan tonen en voornamelijk aan de tijd waarop de opbrengst van de bollen velden kan worden vastgesteld. Daarom, dat men met man en macht aan het werk is geslagen om het beschut tend stro op te ruimen en de nu nog kleine puntjes jong groen de ruimte te verschaffen omhoog te groeien. Langs de Santpoortse Dreef is dit werk in volle gang. ADVERTENTIE 7 V-V (juf- ADVERTENTIE F'"" intermeubel Het fregat „Isaac Sweers". (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Het door de NDSM in I Amsterdam gebouwde fregat „Isaac Sweers" is naar zee vertrokken voor een proeftocht welke enige weken zal duren. Het is het zesde en tevens laatste schip va nde Van Speijk-klasse. De NDSM buwde drie van deze sche pen. (Van een verslaggever) IJMUIDEN De televisie-actie ten behoeve van de Stichting geestelijk en lichamelijk gehandicapten heeft op het hoofdpostkantoor Houtmanstraat, het bij kantoor aan de Kanaalstraat, het post agentschap Canopusplein, het postagent schap Driehuis en het hulppostkantoor Velsen en op de diverse scholen in totaal 12.849,82 opgebracht. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De plaatselijke afdeling van de Nederlandse Christenvrouwen Bond heeft dinsdagavond haar zestiende jaarvergadering gehouden in de Petra zaal, alwaar de dames zijn verwelkomd door de presidente mevrouw C. Huizinga. Het eerste gedeelte van de jaarbijeen komst droeg een huishoudelijk karakter. De bestuursverkiezing was daarin wel het belangrijkste moment. Door de vergade ring werden gekozen mevrouw L. Iwema als hoofdpropagandiste en mevrouw Van Vliet als tweede secretaresse. Alvorens de pauze inging, is de ont vangende afdeling toegesproken door me vrouw Kolkman, uit naam van de zuster- afdelingen. In het gedeelte van de avond na de pauze heeft de afdeling Santpoort een toneelstukje opgevoerd, dat de naam t nichtje uit Brussel" droeg en waarnaar met veel waardering is gekeken en ge luisterd. NIJMEGEN Geslaagd voor doctoraal examen sociale aardrijkskunde A. B. M. Hijl, Velsen. de heer K Koopmans beheerder bijkantoor Sneek IJmuiden: Plein 1945 no. 46. (Van een verslaggever) VELSEN Van de Gemeentelijke Mid delbare Handelsavondschool in Velsen slaagden voor de onlangs gehouden exa mens van de Nederlandse Associatie voor Praktijkexamens de volgende kandidaten: Nederlandse handelscorrespondentie: G. M. van den Bos, C. G. de Groot, E. M. de Jong, W. C. Kruiswijk, A. Siebenlist, C. Willems. Duitse handelscorrespondentie: J. C. Pel- lemans. J. D. Waal. Engelse handelscorrespondentie: J. A. Jansen D. J. Menkveld, G. A. Michel, W. I Oort, J. M. Post, A. P. Witlox, J. Wolzak. Boekhouden: C C. van Essen, F. Ger ritsen, J. H. de Geus, P. J. v. d. Linden C. G. J. van Schooten, Th. J. Selier. Voor Moderne bedrijfsadministratie slaagden: H. van Eerden, P. Exterkate. ADVERTENTIE TEGEN WINTERPRIJZEN BREESTRAAT 158 Afdeling Camping BREESTRAAT 115 BEVERWIJK - TEL. 02510-26043 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Donderdagmorgen half twaalf zal wethouder J. van Leeuwen de eerste beloningen uitreiken in het kader van de in de gemeente Velsen ingevoerde gemeentelijke ieëenbus. Dit uitreiken zal die dag ten raadhuize plaats hebben. Dinsdag aangekomen te IJmuiden: Artemii, van Rotterdam; Hontestroom, Sheerness; Ask, Rotterdam: Intrepid, Galveston; Seefalke. Mal- mö; Zeus 2. Wismar; Oranje Nassau, Southamp ton; Rijnstroom, Shoreham; Tor Hollandia, lm- mingham; Arne Hilek, Londen; Yew Forest, Londen; Ovenjsel. Antwerpen; Stolt Sommer- stad; Malmö; Reestborg, Rotterdam, IJmuiden; Claus Londen, IJmuiden; Gosport, Dover: Alca, Ipswich IJmuiden; Nieuwe Waterweg, Londen; Hertz Rotterdam; Stella Maris, Hamburg; Alpha, Rotterdam. Seeschwalbe, Rotterdam; Helios 2, Kopenhagen; Bourgogne, Rotterdam; Fauna, Talkis, IJmuiden; Voline, Dagenham; Nevales, Leningrad, IJmuiden. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Kopionella, naar Essider; Nora, Uddevalla, IJmuiden; Win chester, Londen; Merweborg, Delfzijl; Maas, Norwich; Elch, IJstad, IJmuiden; Keynes, Lon den; Otello, Antwerpen, Zaandam; Friedel, Rot terdam; Amstelstroom, Huil; Schiekerk, Rotter dam; Vliestroom, Grangemouth; Jean Guiton, Antwerpen; Jans, Londen; Hondsbosch, Roches ter Zaandam; Rolf Behrmann, Londen; Audacia, Whitstable; Göttingen, Antwerpen; Gisela, Malmö; Tor Hollandia, Gothenburg; Ask, Rot terdam; Brunto. Savona, IJmuiden; Taras, Rot terdam; Stalev Bridge, Felixtowe; Kinnaird Head, Manchester; Aardenburgh, Rotterdam; Selectivity, Leith. Woensdag aangekomen te IJmuiden: Pericles, van Rotterdam; Heyshott, Dordrecht; Stevns- klint, Vhssingen, IJmuiden; Advent, Londen, IJmuiden; Geert, Londen; Gemma, Klaipeda. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Raven- stein. naar Antwerpen; Prudentia, Helsingborg, IJmuiden; Köln, Bremen; Nieuwe Waterweg, Huil; Stentor. Algiers. (Indien achter de haven van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit, dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5