Radicalen moesten partij in de K.V.P. DO en ophouden te zijn V.g.l.o.-leerlingen blijven vaak onnodig achter Nederlander in België van de weg geraakt en verongelukt I VOLGENS COMMISSIE-RAPPOR T: Gebrek aan vertrouwen Jongelui bekeurd 3 Demonstratie van Amerikanen in Amsrerdam Een feest moet feestelijk blijven! Medisch onderzoek bij tweelingen Drs. Wel ten voor onderwijzers: Minister Luns naar Italië Meisje verdronken in bad Discussie over verkiezingsbeloften R.-k. karakter van universiteit van geen betekenis Luchtvaartpionier ir. Castendijk overleden Februari-staking herdacht Wolkenvelden li d MAANDAG 26 FEBRUARI 1968 2 Vervolg van pagina l Johnson beledigd? Doorkruisen decwne our names uneuvwraulate mp&m Achter rapport Nijmeegse studenten: H aarlem \elsen-lJ muiden Beverwijk Sr 11 li SX (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Het rapport van de com missie, die bestaat uit mr. Cals, prof. mr. Romme, mr. Van Rijckevorsel en de heer Maenen, had de kennelijke bedoe ling te laten zien dat alles was gepro beerd om een breuk te voorkomen. Het rapport voorzag in een bestuur van ne gen personen, één meer dan het bestaan de partijbestuur. Van deze negen zouden er drie tot de radicalen behoren, name lijk drs. Bogaers, N.K.V.-secretaris Van der Gun en mr. Van Ruiten. Voorzitter zou zijn mr. Van der Stee en vice-voor- zitters naast drs. Bogaers het Tweede Ka merlid mej. Kok en drs. Van Eisen, se cretaris van de Federatie van katholieke en protestants-christelijke werkgevers. Verder zouden in 't bestuur behalve de he ren Van der Gun en Van Ruiten zitting GRONINGEN De politie heeft pro cesverbaal opgemaakt wegens mogelijke belediging van president Johnson tegen drie studenten, een typograaf en een dag blad cerrector, die zaterdag in de stad demonstreerden met borden met het op schrift „Volgens Neurenberg en Tokio Johnson oorlogsmisdadiger". Ook in Utrecht zijn twee studenten be keurd omdat zij anti-Johnson-plakkaten voor hun ramen hadden gehangen. hebben de heren Hermes, wethouder van Beverwijk, ir. Siepman. voorzitter van de kring Den Bosch, drs. Veringa, voorzitter van de kring Limburg. De radicalen zouden volgens de com missie moeten ophouden als partij in de partij op te treden en menings-verschillen zouden voortaan binnen het bestuur moe ten blijven en alleen in bijzondere geval len het liefst door de voorzitter naar buiten moeten worden gebracht. Vrije me ningsvorming en partijverbondenheid zou den volgens de commissie-Cals de kernen van de spelregels moeten zijn. De com missie meldt in haar rapport dat de mees te kringvoorzitters en een afvaardiging van de radicalen bestaande uit de he ren Aarden, Van Doorn en Van Eerd de voorstellen „niet onaannemelijk" ach ten. Mede op grond daarvan was de commis sie van oordeel dat haar voorstel een re delijke basis voor het herstel van vertrou wen zou geven. Maar zelf erkennen zij in de slotalinea van hun rapport reeds dat er zich ontwikkelingen zouden kunnen voordoen die de verwezenlijking van hun voorstellen alsnog zouden kunnen doorkruisen. Die ontwikkelingen hebben zich, zo blijkt uit de reacties van de voornaamste radicalen, intussen ruim schoots voorgedaan. Het voornaamste bezwaar van de radi calen, ligt, zo mag worden aangenomen, niet in de voorgestelde bestuurssamenstel ling, al is die wat anders dan de radi calen zelf wensten. De heer Aarden maak te bekend dat de radicalen liever als voorzitter hadden gezien de huidige minis ter van Onderwijs, prof. Veringa, de broer van de Limburgse kringvoorzitter, drs. Veringa. V-V,;- Drieëntwintig in Nederland wonen de Amerikanen hebben zaterdag middag onder het motto „Ameri kanen in Nederland tegen de oorlog in Vietnam" een demonstratie ge houden, die begon op de Wester- markt in Amsterdam en eindigde voor het Amerikaanse consulaat op het Museumplein. Daar wilden zij een brief aanbieden. Omdat er in het consulaat niemand aanwezig was, werd de brief in de brievenbus gegooid. Voor de demonstratieve optocht was door burgemeester Samkalden toestemming verleend. Abba Eban naar Nederland. De Israëli sche minister van Buitenlandse Zaken, Abba Eban, zal in maart een bezoek brengen aan Nederland en enkele an dere Europese landen, in hoofdzaak om te spreken over E.E.G.-aangelegenhe- den. Borstbeeld prof dr. L.E.J.Brouwer. In het Trippenhuis in Amsterdam, de ze tel van de Koninklijke Nederlandse Aka demie van Wetenschappen, is een borst beeld onthuld van prof. dr. L. E. J. Brouwer, de wereldberoemde wiskundi ge die 2 december 1966 op 85-jarige leef tijd na een verkeersongeval is overle den. Prof. Brouwer is 52 jr. lid geweest van de Koninklijke Akademie van We tenschappen. Het beeld is vervaardigd door de Larense beeldhouwer J. G. Wertheim. Ballonvaart in Marokko. In Rabat in Marokko zal tijdens troonfeesten op 3 maart de Nederlandse ballon „Nimbus" met Nini en Jan Boesman opstijgen. De ballon zal post meenemen welke van een bijzonder herdenkingspoststempel zal worden voorzien. Etherpiraten. In Noord-Friesland zijn de clandestiene radiozenders „Monte Car lo" en „BX 50" opgespoord. De „Monte Carlo" werd bediend door een 19-jar- rige jongeman uit Zwaagwesteinde, „de BX 50" door een 46-jarige losarbeider uit Wouterswoude. Zij werden op heter daad betrapt door opsporingsambtena ren van PTT. Brand in Hunze-centrale. In de Hunze- centrale in Groningen heeft een felle binnenbrand gewoed in het ketelhuis. Doordat een kijkluikje niet goed geslo ten was, viel vuur uit een ketel op een olieleiding. De ketel werd beschadigd, maar de stroomvoorziening werd niet gestoord. ADVERTENTIE Een plezierige avonddie kan ineens vergald worden. Door maag- en darmstoomissen. Neem geen risico! Niets is een voudiger dan Norit altijd bij de hand te hebben. U geniet onge stoord nfiet Norit. De bekende gitzwarte tabletjes. Die hel pen. Vraag Norit aan uw apotheker o d r-" Wezenlijk schijnt in het hele con flict te zijn het gebrek aan vertrouwen dat de radicalen hebben in een voort zetting van de gang van zaken. Gisteravond reeds schaarden de huidige voorzitter van de K.V.P.mr. Aalberse en de fractievoorzitters van de KVP in de Tweede Kamer en de Eerste Kamer, de heren Schmelzer en Van Lieshout zich achter het rapport van de wijze mannen. Zij noemden het van grote positieve be tekenis. De fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid in de Tweede Kamer, drs. Den Uyl, zei in een reactie op de gebeurtenis sen in de K.V.P., dat de stap van de ra dicalen grote gevolgen zou hebben voor de Nederlandse politiek. Hij sprak van een keerpunt. „Er wordt nu een progressie ven concentratie mogelijk. Er kan op een heel nieuwe manier aan politiek worden gedaan. Het betekent ook voor de Partij van de Arbeid het opgeven van een aantal hobby's om te geraken tot een grote voor uitstrevende concentratie", zo zei hij. Eén van de woordvoerders van de Anti- Revolutionaire radicalen, de heer Kuyper, zei teleurgesteld te zijn over het feit dat de K.V.P.-radicalen niet waren geslaagd in hun eerste doelstelling: het omvormen van de KVP tot een radicale partij. Over zijn eigen groepering in de A.R.P. zei hij: „Wij gaan rustig door". De heer Kuyper wees er op dat er nu zeker een nieuw beraad in de Groep van Achttien nodig zal zijn om na te gaan of de voort zetting van de bespreking mogelijk is nu de radicalen uit de K.V.P. zijn getreden. Eén van de deelnemers aan dit over leg van de drie confessionele partijen was de K.V.P.-radicaal mr. Jurgens. Hij heeft zich reeds teruggetrokken uit het beraad. Vandaag zouden de Achttien wederom bijeenkomen om hun besprekingen voort te zetten. Deze bespreking was reeds vastgesteld voordat het conflict in de K.V.P. zich openbaarde. De Unieraad, het politiek adviescollege van de C.H.U., heeft het recente t.v.-op- treden van de C.H.U.-fractievoorzitter, de heer Mellema, met de fractievoorzitters van de K.V.P. en de A.R.P. een bijdrage in het streven naar verdergaande samen werking van de christelijke partijen ge noemd. Het centraal comité van de A.R.P. zegt bezorgd te zijn over de moeilijkheden in de K.V.P. Het comité dringt er op aan al het mogelijke te doen om een breuk te vermijden. (Van onze correspondent) UTRECHT. Tijdens de in Utrecht ge houden jaarvergadering van de Neder landse Vereniging van Tweelingen ten dienste van Wetenschap en Volksgezond heid, is een raad van medische advi seurs geïnstalleerd. Deze raad heeft ten doel het uitbreiden van contacten met medici, zodat bij onderzoekingen meer tweelingen betrokken kunnen worden. Momenteel wordt in Leiden een onder zoek ingesteld naar de schildklierhormo nen bij honderd tweelingen. Dit onderzoek wordt verricht door het instituut voor Anthropogenetica van de Leidse universi teit en staat onder leiding van de Italiaan se professoren Siniscalco en Carfagna. Het instituut dient hiervoor de beschik king te hebben over sera van één- en twee-eiige mannelijke tweelingen. De Ne derlandse Vereniging van Tweelingen heeft hieraan haar medewerking verleend. "1 UTRECHT. Bij het voortgezet ge woon lager onderwijs (vglo) zijn veel leerlingen die achterblijven bij hun capa citeiten. Hun belangstelling is gericht op het concrete doen en veel minder op het verbale onderwijs, hetgeen zich demon streert door hun gebrekkige belangstel ling voor lezen. Oorzaken van dit achter blijven van de vglo-leerling zijn sociale en andere omstandigheden, waardoor hij geen optimaal gebruik maakt van zijn capaciteiten. Dit zei drs. V. J. Weiten van het Hoog land-instituut in Nijmegen op de jaarver gadering van de vglo-sectie van de Pro testants-christelijk onderwijzersvereni- SCHIPHOL. De minister van Bui tenlandse Zaken, mr. Luns, is van Schip hol naar Italië vertrokken. Dinsdagavond zal hij in Milaan voor de Nederlands- Italiaanse Kamer van Koophandel een rede houden over de toestand in Europa. Hij zal in Rome het Italiaanse initiatief voor een conferentie met Engeland en de EEG-landen over de toetreding van Engeland bespreken met zijn ambtgenoot Fanfani. BRUSSEL. In de nacht van zaterdag op zondag is een Nederlandse auto bij Boirs in België van de weg geraakt en verongelukt. De Maastrichtse chauffeur die werd gezocht door de Belgische po litie omdat hij in België nog gevange nisstraf heeft uit te zitten is per taxi teruggekeerd naar Maastricht. Hij keek niet om naar zijn beide passagiers. Eén van hen, de eveneens uit Maastricht afkomstige 24-jarige J. Ghyssen was op slag dood. De andere is in levensge vaarlijke toestand naar een ziekenhuis overgebracht. JOURE. Op de weg tussen St. Nico- laasga-Langweer is de 68-jarige heer W. Pijlman uit Drachten om het leven gekomen. Zijn echtgenote, een 35-jari ge zoon, die de auto bestuurde en een 8-jarig kleinzoontje, werden ernstig ge wond. De auto waarin zij zaten, botste tegen een boom. DID AM. De 19-jarige B. J. J. Tervoort heeft het leven verloren toen hij met zijn motor tegen een linksaflsaande (Van onze correspondent) SOEST Het 17-jarige meisje G. T. Bunck is dood aangetroffen in de bad kamer van haar ouderlijk huis. Waar schijnlijk heeft de brandende gasgeiser in de badkamer de zuurstof opgebruikt, waarna het meisje bewusteloos raakte en in het bad is verdronken. vrachtauto reed. De man was bezig de vrachtwagen in te halen. APELDOORN. De 25-jarige A. H. Nieuwland is omgekomen toen hij op zijn motor tegen een linksafslaande door een tegenligger. Deze laatste was bezig met een inhaalmanoeuvre. HEERENVEEN. Een 77-jarige vrouw is verongelukt toen zij bij het overste ken van een rijksweg door een auto werd aangereden en vervolgens door drie anderen overreden. (Van onze correspondent) ROTTERDAM. Over de vraag in hoeverre de politieke partijen hun ver kiezingsbeloften op het gebied van een grotere opnheid zijn nagekomen, zullen donderdag enige fractieleiders uit de Tweede Kamer en enkele Kamerleden discussiëren onder leiding van professor dr. L. de Jong, in de aula van de Neder landse Economische Hogeschool in Rot terdam. Drs. Den Uyl (P.v.d.A.), mr. Aantjes (A.R.) en H. Wiegel (V.V.D.) hebben hun medewerking toegezegd, evenals onder voorbehoud mr. Ne- lissen (K.V.P.), J. T. Mellema (C.H.U.) en mr. Van Mierlo (D'66) o.m. zal gespro ken worden over de plaats van het leger en de alternatieve dienstplicht, de rech terlijke macht en de politie, en het on dernemingsrecht. ging in Utrecht. De heer Weiten is be trokken geweest bij een onderzoek van drie pedagogische centra, die de vglo- en vhmo-leerlingen hebben doorgelicht. Ze werden daarbij getest op belangstelling, schoolvordering en intelligentie. Gebleken is dat de doorstroming via het vglo naar het ulo en het vhmo van 1961 tot 1965 an- derhalfmaal zo groot is geworden, dat één van de 14 leerlingen van het lager onderwijs naar het vglo gaat en dat de vglo-leerling met de schoolse vakken is achtergebleven bij het eigen intelligentie niveau Het prestatieniveau is in de re kenvakken het laagst, waarna de taal vakken volgen. Slechts twee percent van de vglo-jongens is wat betreft intelligen tie geschikt voor het hbs-onderwijs. Bij de test is ook het verschil in niveau tussen vhmo en vglo nagegaan aan de hand van de interesses van de leerlingen. Daaruit bleek een duidelijk onderscheid De vhmo-leerlingen demonstreren meer een culturele belangstelling. De vglo-leer ling daarentegen heeft meer belangstel ling voor de handel. NIJMEGEN De Nijmeegse Politi cologische Faculteitsvereniging heeft een onderzoek ingesteld naar de mening van de studenten over het confessionele ka rakter van hun universiteit. Vrijwel alle 926 ondervraagden waren katholiek gedoopt, namelijk 97,14 percent, 30 percent was niet praktiserend. Onder meer werd de vraag gesteld of de con- fessionaliteit van de Nijmeegse universi teit nog bepaalde functies heeft. Meer dan de helft (57 percent) meende dat het katholieke karakter van de universiteit geen betekenis heeft; 20 percent kende wél functies aan een confessionele uni versiteit toe en 23 percent had geen me ning of gaf geen antwoord. De faculteitsvereniging is van oordeel dat men moet oppassen met het trek ken van conclusies uit deze enquête. De studenten, die aan het onderzoek hebben deelgenomen zijn allen leden van de Nij meegse Unie van Studenten. Alleen degenen die vorige week voor het stu- dentenparlement gestemd hebben, zijn on dervraagd. DEN HAAG. In Utrecht is op 77-jarige leeftijd overleden ir. R. J. Castendijk, oud-hoofdingenieur in algemene dienst bij de Rijksluchtvaartdienst. Hij was een luchtvaartpionier, die zich op 16-jarige leeftijd al bezig hield met modellenbouw. In 1946 werd hij belast met de leiding van de burgerluchtvaartdienst in de Ne derlandse Antillen. In 1951 werd hij in ons land inspecteur bij de Rijkslucht vaartdienst. Op 1 februari 1956 verliet hij de rijksdienst. De crematie is in stilte ge schied. Een beeld van de plechtigheid bij „De Dokwerker". AMSTERDAM. Ongeveer 6000 Am sterdammers hebben zondagmiddag op nieuw de slachtoffers van de staking in Amsterdam in februari 1942 herdacht, in welk jaar de Duitsers openlijk met de jodenvervolging begonnen.. Zij defi leerden langs het standbeeld van de Dok werker, dat het symbool is van het in verzet gekomen Amsterdam. Voorop liep burgemeester Samkalden, die namens alle Amsterdammers een krans legde aan de voet van het beeld. Zijn voorbeeld werd door velen gevolgd zodat na afloop van het ruim een uur durend défilé de sokkel onder een schat van bloemen bedolven was. In het défilé liepen vooraanstaanden uit de joodse religieuze gemeenschappen mee, gemeenteraadsleden:, parlementsleden, deelnemers aan de staking, familieleden van omgekomen vertegenwoordigers van betrokken bedrijven en gemeentelij ke diensten, leden van verzetsorganisaties als ook veel jongeren. De herdenking die zich in alle stilte voltrok had een heel rustig verloop. INCASSO WEEKABONNEMENTEN D» incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; In uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE. Het KNMI deelt mee: Een uitgebreid hogedrukgebied, dat zich van de oceaan naar de Britse eilan den verplaatste en een tweede boven Noordwest-Rusland beheersten zondag het weer. Zij veroorzaakten vrij zonnig weer en een oostelijke wind, welke koude lucht uit Duitsland aanvoerde. In de nacht van zondag op maandag werden plaatselijke minimumtemperaturen van 6 tot 7 graden onder het vriespunt geno teerd. Om het hogedrukgebied heen trek ken frontale storingen van IJsland naar Scandinavië. Eén ervan zal via Denemar ken en Noord-Duitsland tot Nederland doordringen. Daardoor komen wolkenvel den binnendrijven. Zij zullen de nachte lijke afkoeling temperen. Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: To neelgroep Theater met „Hooggeëerd pu bliek" van Peter Handke. Regie: John van de Rest. Dinsdag, 20 u.: Toneelvereniging V.Z.O D. met „Een dolle boel om de voet balpool". Concertgebouw, vandaag en dinsdag, 19.45 u.: Jeugdconcerten door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Soliste: Vera Beths (viool). Minervatheater (Heemstede), dinsdag, 20.15 u.: Concert door het ensemble Arpa- Triada. (Heemsteedse Kunstkring). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Ik, Jan Adamsson", 18 j. Frans Hals, 20.15 u-: „Irma la Douce", 18 j. Dinsdag 20.15 u.: De Haarlemse Film liga. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Goudfort op Caribo", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „En eeuwig zingen de bossen", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „De huwelijksnacht", 14 j. Dinsdag geen filmvoorstellling. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Sectie S contra Goldman", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „In het web der ontucht", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De ge temde feeks", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62); Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vishal (Grote Markt): Expositie van werken van „Kunst Zij Ons Doel". Da gelijks 10-17 u. Op zondag 13-17 u. Tot en met 11 maart. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken. handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-T (Bakenessergracht 67): „Van Cobra tot New Babyion", expositie van werk van Constant. Dagelijks 11 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 u. Tot 28 fe bruari. De Ark (Nieuw Heiligland)Expositie van werk van Henk Schoorl. Dagelijks van 10-20 u. Tot 16 maart. Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstr.): Expositie van werken van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks 13-17 u. Op zondag 14-17 u. Tot 11 maart. Galerie Drengel (Bakkumstraat): Ex positie van werk van Jan Maas en Paul Maas. Maandag tot en met vrijdag 20-22 u. Donderdag, zaterdag en zondag 13-17 u. Tot 28 februari. Gemeentehuis O verveen (Bloemendaal- seweg 158): Expositie van schilderijen van C. Nierop. Dagelijks 14-17 u. (Ook zater dags en zondags). Tot en met 9 maart. DIVERSEN Koudenhornkazerne (kamer vijf), dins dag, 20 u.: Platenavond van de Haarlemse Jazzclub. Provinciehuis (Dreef), woensdag, 9.30 u.: Vergadering Provinciale Staten. Streekplan Noordzeekanaalgebied) MAANDAG 26 FEBRUARI City, 20 u.: „Mondo infame". DINSDAG 27 FEBRUARI City, 20 uur: „Mondo Infame". Stadsschouwburg, 20 uur: „De architect en de keizer van Assyrië". Toneel met Ton Lutz en Marius Crans. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 u.: Expositie schilderijen en teke ningen van Victor Linford. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. MAANDAG 26 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 „Zeven maal vrouw". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: up". ,Blow- WEERRAPPORTEN Maximum- «n minimum - ta temperaturen binnen- en buitenland Den Helder licht bew. ZO 1 -2 0 Ypenburg onbew. no 2 -5 0 Vlissingen onbew. no 2 -3 0 Eelde zw. bew. ozo 2 -6 0 De Bilt onbew. nno 1 -6 0 Twente onbew. w.st. 1 -7 0 Eindhoven onbew. no 1 -6 0 Z.-Limburg onbew. ono 1 -6 0 Helsinki sneeuw w -5 -11 0.6 Stockholm zw bew. w -3 -9 0 Oslo geh. bew. wzw -3 -10 0 Kopenhagen onbew w -2 -8 0 Aberdeen licht bew. w.st. 3 -4 0 Londen onbew. nno 3 -2 0 Amsterdam onbew. no 1 -5 0 Brussel onbew ono -1 -5 0 Luxemburg zw. bew. no -1 -5 0 Parijs geh. bew. ono 2 0 0 Bordeaux zw. bew. ono 11 5 0 Grenoble geh bew. ono 5 0 Nice zw. bew. n 15 8 0 Berlijn licht bew. no 2 -8 0 Frankfort onbew. no -0 -7 0.1 München geh. bew. nno 3 -3 2 Zürich geh. bew. no 4 -1 0 Genève geh. bew. ono 9 2 0 Locarno onbew w.st. 14 -2 0 Wenen geh bew. nnw 5 -3 0.3 Innsbrück geh. bew. O 4 -1 0 Belgrado zw. bew. nnw 21 2 7 Athene zw. bew. w.st. 16 11 4 Rome mist ono 17 4 0 Barcelona regen w.st. 13 7 10.1 Madrid regen zw 11 5 2 Mallorca onbew. wzw 16 12 8 0 Lissabon onbew. nw 16 2.6 MAANDAG 26 FEBRUARI Zon op 7.35 uur; onder 18.13 uur. Maan op 7.28 uur; onder 15.49 uur. DINSDAG 27 FEBRUARI Zon op 7.32 uur; onder 18.14 uur. Maan op 7.45 uur; onder 17.12 uur. MAANSTANDEN Nieuwe maar 28 februari 7.58 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN MAANDAG 26 FEBRUARI Hoog water 2.31 uur en 14.51 uur. Laag water 10.30 uur en 23.01 uur. DINSDAG 27 FEBRUARI Hoog watei 3.20 uur en 15.36 uur. Laag water 11.22 uur en 23.46 uur. Het boog en laag water te Zandvourt is 10 tot 15 min. vroeger dan te Umulden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2