K.V.P. Meer viswater voor sportvissers Bonaparte Uej voor Haarlem en en Classificatie van hotels Nieuwe tanks voor leger Socialistische jeugd gaat plakkatenactie houden Autohandelaar spant kort geding aan tegen krant Man overleden na klap met bierfles VOORSTEL VAN REGERING: Veel slachtoffers in verkeer m Inbraken op bevel van „Oude Nol" Vrijspraak voor man die op inbreker schooi zemen zonder zorgen „Er klopt niets van de begroting" pi - r- Pensioenfonds van Frans Beeren kan rechten verhogen Wolkenvelden li KAMERBREED iï DINSDAG 27 FEBRUART 1968 2 (Vervolg van pagina 1) Overleg opgeschort Mr. Biesheuvel Stiefzoon in arrest DEUX TROIS VOILA! KEIJZER TAPIJT EEN fjHi TAPIJT v.a. -*Q Project van ANW „Johnson oorlogsmisdadiger" TIJDELIJK met gratis wafeldoekje Raadslid Culemborg: -r' f r. vt t y Haarlem m - Ji l elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk 31 (Van onze parlementaire redactie) UTRECHT-DEN HAAG. In de loop van de avond en de nacht kwamen diver se voorstellen ter tafel, waarin werd ge poogd de dreigende scheuring alsnog te lijmen. In één daarvan werd voorgesteld om nogmaals met het dagelijks bestuur van de K.V.P. en met de Groep van Acht tien, welke werkt aan samenwerking tus sen de drie grote christelijke partijen te gaan praten over de mogelijkheden van de radicalen binnen de partij. Met name zou uitgemaakt dienen te worden in hoeverre het ontwerpprogram van de Achttien te rijmen valt met de ra dicale beginselen. Pas als dit allerlaat ste overleg tot niets zou leiden, zo werd gesuggereerd, zouden de radicalen met de K.V.P. moeten breken. Het overleg dreigde meermalen vast te lopen. Tweemaal moest de vergadering worden geschorst. Zo ging de hele avond voorbij en werd het nacht. Van tijd tot tijd ontvluchtten bezwete radicalen de ro kerige en warme vergaderzaal om uit te blazen in het café van hotel Terminus waar de marathon bijeenkomst werd ge houden. Daar kropen ze dan fluisterend boven een glas bier bij elkaar om in een particulier vergaderingetje hun terug komst in de rumoerige zaal nummer 28 voor te bereiden. Een volgende stap die de radicalen kunnen doen, namelijk oprichting van een christelijke progressieve volkspartij is in het beraad ook nog terloops ter spra ke gekomen. De Groep van Achttien, waarin de drie confessionele partijen samen bezig zijn een gezamenlijk programma te ontwer pen, heeft in afwachting van nadere on wikkelingen besloten de besprekingen tij delijk op te schorten. De Groep wil eerst de partijbesturen in de gelegenheid stel len zich op de ontstane situatie te be raden. Voorzitter van de bijeenkomst was drs. Tiianus (C.H.U.). Blijkens het na afloop verstrekte com muniqué wordt tevens van de gelegen heid gebruik gemaakt om de partijbe sturen over de vorderingen in de Groep van Achttien te informeren. Drs. Tiianus trachtte zelfs de indruk te wekken dat juist om deze reden het beraad is opge schort. Als de partijbesturen op de stuk ken hebben gereageerd zullen de drie par tijvoorzitters het initiatief nemen voor een nieuw gesprek van de Achttien. Er zou geen gevaar voor een breuk in de Groep van Achttien bestaan. De fractie-voorzitter van de A.R.P. mr. Biesheuvel, zei de zienswijze van de heren Bogaers en Aarden te betreuren. Voorts deelde hij mee dat hij en het Tweede-Kamerlid en kandidaat-voorzitter van de A.R.P., dr. Vierman, vanavond een gesprek met de A.R.-radicalen zullen heb ben. DE RIJP. Een 29-jarige bouwvakker uit De Rijp is op verdenking van mishan deling, de dood ten gevolge hebbend, ge arresteerd. Tijdens een familiefeest kreeg hij ruzie met zijn 46-jarige stiefvader, die hij een klap met een bierfles op het hoofd gaf. Na de ruzie verlieten de andere gas ten de woning, ook de vrouw, met wie de stiefvader samenleefde. Toen zij enkele dagen later in de woning terugkeerde, trof zij de man in bed aan, hij klaagde over hevige hoofdpijn. Een dokter achtte overbrenging naar het zie kenhuis in Purmerend raadzaam. Daar is de stiefvader gisteren overleden. Onderzoek tegen agent. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de handelwij ze van een Haagse agent, die een 21- jarige verkeersovertreder wilde aan houden. Toen deze zich verzette, maakte de politieman gebruik van de wapen rok en de knevelketting. Omstanders waren het niet eens met de wijze waar op de agent optrad. De agent is voor lopig buiten dienst gesteld. Gewonden bij explosie. Bij de gist- en Spiritus-fabriek in Delft heeft zich een explosie voorgedaan. Een 32-jarige voor werker werd daarbij zodanig gewond, dat hij in een ziekenhuis moest worden opgenomen. De brand, die na de explo sie ontstond, kon door personeel worden geblust. Koninklijke belangstelling. Koningin Juli ana heeft de tentoonstelling van ge brandschilderde ramen van Joep Nico- laas in het Centraal Museum in Utrecht bezocht. Zij maakte begeleid door de di rectrice van het museum, mej. dr. M. E. Houtzager, en door de kunstenaar Joep Nicolaas een rondgang langs de ex positie. Herstel booreiland. Het booreiland „Sea Quest", dat vorige maand in de Noord zee tijdens een zware storm in moei lijkheden raakte, zal naar de Rotterdam- sche Droogdokmaatschappij morden versleept. Er zullen extra voorzieningen worden getroffen om het booreiland be ter bestand te doen zijn tegen on gunstige weersomstandigheden. Jeugdige redder. De 13-jarige Robert Westerink, heeft in Amsterdam de 39- jarige mevrouw H. Klein-Steltman die met brandende kleren de straat oprende de kledingstukken van het lichaam ge rukt en haar zo wellicht het leven ge red. De kleren van de vrouw waren in brand geraakt door een steekvlam uit een oliekachel. Met auto te water. In Utrecht is een 31- jarige vrouw uit Amsterdam met haar auto in de Leidse Rijn gereden. Zij werd uit de wagen geslingerd. Een 21- jarige student heeft haar gered en een andere voorbijganger is in het water gedoken om te zien of zich in de auto nog andere passagiers bevonden. DEN HAAG. De regering heeft voor gesteld de visserijwet zodanig te wijzi gen dat de mogelijkheid voor sportvissers om de beschikking over viswater te krij gen, wordt vergroot. Tot dusver, aldus minister Lardinois van Landbouw en Visserij en minister Polak van Justitie in een toelichting op de voorgestelde wijziging, staat het over grote deel van het nog voor de visserij in de eigenlijke binnenwateren geschikte viswater ter beschikking van beroepsvis sers. Van de beroepsbinnenvissers beoefenen slechts enkele honderden de binnenvisse rij als hoofdberoep en voor hen is tegen woordig slechts in het algemeen de aal visserij van belang. Daarom is de thans van kracht zijnde bescherming van de beroepsbinnenvissers niet langer gerecht vaardigd. Volgens de nieuwe wet zal een hengel met een lijn met meer dan drie haken niet als een hengel of „speciale hengel' worden beschouwd. De thans van kracht zijnde vrijstelling van het bezit van een ADVERTENTIE UN MOTECHT m P. STR. MTR. POSTBUS 39 - HILVERSUM DEN HAAG. De Algemene Neder landse Vereniging voor Vreemdelingen verkeer (A.N.V.V.) zal overgaan tot een landelijke classificatie van hotels, bunga lows, kampeercentra en restaurants. Wegens de steeds feller wordende con currentie op de internationale toeristen- markten acht de A.N.V.V. het niet langer verantwoord in dit opzicht achter te blij ven bij landen als België, Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Ierland, Spanje, en Portugal waar hotelclassificatie reeds lang is ingevoerd. Classificatie van logies- en restaurant bedrijven is bevorderlijk voor de propa ganda voor Nederland als toeristenland. Bovendien kan het bijdragen tot ver hoging van het peil van deze bedrijven. Het is de A.N.V.V. bij herhaling gebleken, dat het ontbreken van deze classificatie bij toeristen, reisbureaus en vervoerbe drijven als een groot gemis werd be schouwd. vergunning voor het vissen met ten hoog ste twee gewone hengels wordt, teneinde sportvisserij in de kustwateren te verge makkelijken, uitgebreid tot de speciale hengel en de peur. Deze uitbreiding zal de visstand in de kustwateren niet nadelig beïnvloeden. Voorts zullen volgens de nieuwe wet niet alleen verenigingen van sportvissers, maar ook federaties van hengelsportver enigingen de bevoegdheid hebben vergun ningen te verlenen. Ook niet-leden zouden vergunningen moeten worden verstrekt. UDEN. Op de weg tussen Uden en Vorstenbosch is een personenauto uit een bocht gevlogen, gekanteld en ten slotte tegen een boom gebotst. Eén der inzittenden, de 36-jarige smid-bankwer ker J. M. Ulehake uit Schijndel, kwam daarbij om het leven. ZELHEM. De 21-jarige A. F. M. Wae- nink uit Hengelo (Gld) raakte met zijn auto van de weg en botste tegen een boom. Hij overleed ter plaatse. DEN HAAG. De 32-jarige bakker W. Bod reed met zijn bromfiets tegen een rechtsafslaande vrachtwagen. Hij over leed aan zijn verwondingen in een zie kenhuis. AMSTERDAM. De 28-jarige kelner J. A. Schrijver slipte met zijn auto, waar door hij zodanig werd gewond dat hij later in een ziekenhuis overleed. HOOGEZAND. De 23-jarige G. Eising uit Musselkanaal is om het leven geko men toen hij met zijn auto tegen een boom botste. Zijn vriend die naast hem zat, werd ernstig gewond. AMSTERDAM. De 24-jarige natuur kundig ingenieur R. A. van der Veen uit Den Haag is omgekomen toen hij met zijn auto slipte en tegen een boom botste. BAARLE NASSAU. Op weg naar een carnavalsfeest is een auto met vijf inzit - zittenden tegen een boom gereden. Eén van de inzittenden, de 27-jarige J. Kerk meester uit Utrecht verongelukte daar bij. TILBURG. In een ziekenhuis is overle den de 20-jarige mej. M. Baak, die op 23 februari bij een verkeersongeval ern stig letsel opliep. Zij was met haar auto tegen een bestelwagen gereden. (Van onze correspondent) LEUSDEN. Staatssecretaris Haex van Defensie gaat in mei naar de Vere nigde Staten om daar de MBT 70 tank te bekijken, welke met twee andere types nog steeds kandidaat is voor de vervan ging van de „Centurions". Zoals bekend zijn de naaste concurrenten van het Ame rikaanse produkt de Engelse „Chieftain" en de Duits-Amerikaanse „Leopard". Van deze drie is de MBT 70 de mo dernste, maar mede daardoor komt hij later voor levering beschikbaar dan de twee andere. Er moet een keuze worden gemaakt tussen de late en ook dure Ame rikaan en de twee reeds op korte termijn leverbare, veel goedkopere, maar ook minder moderne Europese types. Op elk van de 3 is uitdrukkelijk bedongen dat de Nederlandse industrie minstens de helft van de produktie krijgt toebedeeld. Thans worden op de Leusderhei de „Chieftain" en de „Leopard" beproefd. UTRECHT. De rechtbank in Utrecht veroordeelde een 35-jarige man uit Utrecht tot een jaar gevangenisstraf en voorwaard elij ke terbeschikkingstelling van de regering wegens het plegen van een serie inbraken en diefstallen. Hij zou tot deze misdrijven zijn aangezet door „Oude Nol". De 35-jarige Utrechter heeft al elf ver oordelingen op zijn strafblad staan en is van zijn zevende jaar af opgegroeid in gestichten en gevangenissen. De landmacht heeft proeven ge nomen met een tank van de types „Leopard" (Duits) en „Chieftain" (Engels), resp. rechts en links op de foto. De tanks kosten ongeveer 800.000 gulden per stuk. BREDA. Voor de Bredase recht bank moest een garagehouder uit Ulven- hout terechtstaan omdat hij op 31 juli met een jachtgeweer een inbreker in diens been had geschoten, met als gevolg dat het been moest worden afgezet. Reeds twee keer was er bij hem een tas gestolen met de dagopbrengst van de benzine pomp. Op 31 juli betrapte hij de inbre ker op heterdaad in dwong hem te wach ten tot de politie kwam. Deze probeerde toen het geweer omlaag te drukken en tij dens de worsteling om het wapen ging dit af. De inbreker, een woonwagenbe woner, ontkende, toen hij maandag voor de rechtbank stond, in de garage te zijn geweest. De eis tegen hem luidde vier maanden gevangenisstraf voorwaardelijk omdat hij door het verlies van zijn been reeds zwaar is gestraft. Tegen de garage houder werd 500 gulden boete geëist. De rechtbank was het echter met de officier van Justitie niet eens en sprak de gara gehouder onmiddellijk vrij. (Van onze correspondent) AMSTERDAM De Socialistische Jeugd een ongeveer 500 leden tellende organisatie heeft meegedeeld dat er een landelijke actie zal worden gehouden om de tekst „Johnson oorlogsmisdadiger" op grote schaal aan te brengen achter de ra men van woningen, op auto's en dergelij ke. Dit is een reactie op het uitblijven van een vervolging van de Groningse hoogle raar, prof. dr. Delfgaauw, die Johnson een oorlogsmisdadiger volgens de maatstaven van Neurenberg heeft genoemd. Tegen studenten in Utrecht en Groningen die soortgelijke acties hebben ondernomen is eveneens proces-verbaal opgemaakt. AMSTERDAM. Een autohandelaar uit Oegstgeest heeft tegen Het Vrije Volk een kort geding aangespannen over het artikel „Wassenaarse autohandelaar na vier jaar voor rechter." Volgens hem is het lasterlijk en beledigend. De autohandelaar zal op 18 april voor de Haagse rechtbank terecht staan we gens onjuiste of onvolledige aangifte voor de vennootschapsbelasting. De autohandelaar meent dat het gevaar niet denkbeeldig is dat zijn rechtzaak door de sfeer, die in de gewraakte publi- katie daaromheen wordt geweven, ongun stig zal worden beïnvloed. Hij vraagt de krant te veroordelen in alle edities het vonnis te publiceren (dwangsom 25 mille) en voorts zich te onthouden van alle publikaties in dit blad, die met betrekking tot de tegen hem aanhangige rechtzaak of met betrekking tot hem onwaarheden bevatten, een on juiste voorstelling van zaken geven of niet de objectiviteit in acht nemen, die ten op zichte van hem bij een behandeling van zulk een zaak in een dagblad past. Ook hierop wil hij een dwangsom van 25.000 bij overtreding van deze gevraagde voor ziening. Dit laatste gevraagde gebod is vermoedelijk een novum. ADVERTENTIE vileda CULEMBORG. „Wij hebben geen ge meentehuishouding, maar een huishouden van Jan Steen", zei de fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid in de ge meenteraad van Culemborg, de heer J. Kerkhof, bij de behandeling van de ge meentebegroting. Hij zei dat van de cijfers in die begroting niets klopten. Dat de cijfers van 1965 en 1966 door elkaar zijn gehaald en zijn verwerkt in de totaal telling voor 1967. C. de Raad (V.V.D.) wenste indeling van Culemborg bij Utrecht, „omdat Ge deputeerde Staten van Gelderland zich weinig van Culemborg aantrekken". „Slechter kunnen we het nooit treffen", zei hij. Mr. Wiggelinkhuizen (A.R.) nam het B. en W. kwalijk dat zij eerst vier ambte naren van Openbare Werken hadden be vorderd, maar dat zij later op dat be sluit zijn teruggekomen. De ambtenaren moeten het te veel ontvangen salaris nu terugbetalen. „Dat is kwalijk en karak terloos", zei de A.R.-woordvoerder. De heer K. Manuel van de Boeren partij wilde weten waarom van de aan trekkelijke overeenkomst met een zand- winningsbedrijf niets is terechtgekomen. Deze transactie zou Culemborg vier tot acht ton opleveren en voorts stelde het bedrijf een renteloos voorschot van een ton in het vooruitzicht voor de inrichting van een jachthaven. Er is echter een con tract afgesloten met een ander bedrijf, dat de gemeente geen voordeel oplevert. Critiek was er ook op de raadsvoorzit ter, burgemeester drs. L. J. Hermans, die de raadsvergaderingen te slap zou leiden. B. en W. zullen donderdag op deze critiek antwoorden. y" v/''"':- Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: To neelvereniging VZÓD met „Een dolle boel om de voetbalpool". Woensdag, 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Inter view" van Marie-Sophie Nathusius. Regie: Pim Dikkers. Minervatheater (Heemstede), vandaag, 20.15 u.: Concert door het ensemble Arpa- Triada. (Heemsteedse Kunstkring). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Ik, Jan Adamsson", 18 j. Frans Hals, 20.15 u-: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Goudfort op Caribo", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „En eeuwig zingen de bossen", 14 j. Minerva, vandaag geen voorstelling. Woensdag 14.30 u.: „De avonturen van Pietje Bell", a.l.; 20.15 u.: „De Huwelijks nacht", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Sectie S contra Goldman", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „In het web der ontucht", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De ge temde feeks", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vishal (Grote Markt): Expositie van werken van „Kunst Zij Ons Doel". Da- v' a - ,v F j - 1 gelijks 10-17 u. Op zondag 13-17 u. Tot en met 11 maart. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van werk van Henk Schoorl. Dagelijks van 10-20 u. Tot 16 maart. Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstr.) Expositie van werken van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks 13-17 u. Op zondag 14-17 u. Tot 11 maart. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158): Expositie van schilderijen van C. Nierop. Dagelijks 14-17 u. (Ook zater dags en zondags). Tot en met 9 maart. DIVERSEN Haarlemse Jazzclub, Koudenhornkazer- ne (kamer 5), vandaag, 20 u.: Platen- avond. Frans Halsmuseum (Ingang Klein Hei ligland), woensdag 20 u.: „Massada-op- gravingen", lezing voor de Volksuniversi teit door prof. dr. M. A. Beek. Poppentheater Merlijn (Hasselaerplein 35), woensdag, 14.30 u.: „De Apebrood- boom". De Ark (Nieuw Heiligland), woensdag, 20.30 u.: Optreden van Mariolijn van Bu ren (volksliedjes). Provinciehuis (Dreef), woensdag, 9.30 u.: Vergadering Provinciale Staten Streekplan Noordzeekanaalgebied) DINSDAG 27 FEBRUARI City, 20 u.: „Mondo infame". Stadsschouwburg, 20 u.: Toneel „De architect en de keizer van Assyrië". WOENSDAG 28 FEBRUARI City, 20 u.: „Mondo infame". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie schilderijen en tekeningen van Victor Linford. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9 30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DINSDAG 27 FEBRUARI Kennemer Theater: 19.00 en 21.15 uur „Zeven maal vrouw". Luxor Theater: 19.00 en 21.15 uur „Blow up". Café Sport, Alkmaarseweg: 20.00 uur Ledenvergadering volièrevereniging „Vo gelvreugd". Verenigingsgebouw „De Schans": 20.00 uur De Gieteling. Hervormd bureau Maatschappelijk werk, Zeestraat 149: geopend van 19.00- 19.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie Adriaan Engelsman geopend van 9.00-12.30 uur en 13.30-18.00 uur. WOENSDAG 28 FEBRUARI Kennemer Theater: 19.00 en 21.15 uur „Zeven maal vrouw". Luxor Theater: 19.00 en 21.15 uur „Tra nen over Vietnam" Galerie Boumans, Breestraat 122: 9.00- I ys 12.00 uur en 13.30-18.00 uur: Expositie Adriaan Engelsman. Gebouw „Wijkerbaan", Pres. Kennedy- plein 3a: 20.00 uur Voorlichtingsprogram ma door productschap voor pluimvee en eieren uit Zeist. Hervormd bureau maatschappelijk werk, Zeestraat 149: geopend van 8.30-9.30 uur en 19.00-19.30 uur. Creatief centrum, Hoflanderweg: 15.30- 17.30 jeugdcursussen door Kennemer Sta ten; 20.00 uur Pottenbakken en boetseren o.l.v. de heer Wil de Bie door Kennemer Staten. Huize „Westerhout", Westerhoutplein 5: 10.00 uur recreatie bejaarden - tekenen en schilderen. Vrijetijdscentrum „De Slof", Kruisweg 99: 19.30 uur Pottenbakken volwassenen o.l.v. mevr. A. M. Teensma-Van 't Wout door het Groene Huis. Buurthuis „De Lichtboei", Maasstraat 5: 14.00-15.00 uur kleuterclubjes (4-5 jaar); 16.00-17.30 uur handenarbeid voor meisjes van 6-12 jaar; 19.00-20.00 uur modenaai- groep voor meisjes van 12 tot 17 jaar (o.l.v. mevr. A. v. Gurp); 14.00-15.30 uur knutselclub voor jongens van 6 tot 12 jaar 20.00-21.30 uur toneelclubs voor jongeren boven 16 jaar; 20.00-22.00 uur knip- en naaicursus o.l.v. mevr. A. van Gurp. DINSDAG 27 FEBRUARI Marquette Theater: 20.00 uur Hombre. De Jansheeren, Kerkweg: 20.00 uur: Jaarvergadering EHBO-ver. St. Christo- phorus; 20.00 uur: Volksonderwijs. Herv. Jeugdgebouw „De Magneet", Ten Katestraat: 20.00 uur: Begroetingsavond. Jeugdhuis „De Schakel", Maerlelaan: 20.00 uur; gecostumeerd bal Progress-so- cieteit m.m.v. The Ekseption. Volgens de Socialistische Jeugd is prof. Delfgauw bereid bij een eventuele rechts zaak als getuige a décharge op te treden. De Amsterdamse politie heeft gisteren plakkaten met het opschrift „Johnson oor logsmisdadiger" in beslag genomen, die waren geplakt op vensterluiken van het hoofdkwartier van de Socialistische Jeugd. De politie trad op in opdracht van de officier van Justitie mr. J. Hartsuiker. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de vraag wie verantwoordelijk is voor het ophangen van de plakkaten. Er zal proces-verbaal worden opgemaakt wegens het beledigen van een bevriend staats hoofd. De Amsterdamse politierechter heeft een 22-jarig meisje conform de eis van de officier van Justitie veroordeeld tot 40 boete. Zij had bij een demonstratie in de hoofdstad „Johnson moordenaar" geroe pen. De anarchistische jeugdgroep „Volte" zal zaterdag 2 maart in Utrecht een grote demonstratie houden als protest tegen het proces-verbaal dat een student heeft ge kregen voor het beledigen van president Johnson. De student had op het raam van zijn flat het opschrift „Johnson oorlogs misdadiger" geplakt. BREDA. Blijkens een mededeling van de curator zal het vermogen van de Stichting Pensioenfonds Beeren groot ge noeg zijn om in aanzienlijke mate de rechten van de werkers van de failliete Tricotagefabrieken v.h. Frans Beeren in Weert te verhogen. „Ook al komt van de vordering van het fonds op het faillisse ment van 1.250.000 niets terecht dan is het vermogen niet alleen groot genoeg om alle rechten van verzekerden ten vol le te waarborgen, maar bovendien nog ruimte laat om de rechten te verhogen", aldus de 'curator. IWWMIIMUIIIIIIWKIJIIWMMIIUKMWWMUMIIIAIIimWAAIIiyMWWIIU Het K.N.M.I. deelt mee: Langs de westflank van een hogedrukgebied boven de Noordzee trokken frontale storingen in noordelijke richting over de oceaan naar IJsland en zetten van daaruit koers naar Noord-Europa. Een dergelijke storing veroorzaakt in het noorden van ons land wolkenvelden, welke de nachtelijke af- keling temperden. Er werden minimum temperaturen van 3 graden bereikt. In het midden en zuiden van het land waar het onbewolkt bleef, vroor het plaatselijk 6 tot 7 graden. De wolkenvel den boven Noord-Nederland breiden zich iets verder naar het zuiden uit. In de ko mende nacht wordt opnieuw lichte en op enkele plaatsen matige vorst verwacht. WEERRAPPORTEN t Maximum- tn minimum temperaturen binnen- an buitenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbrück Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. oonbew. onbew. motregen onbew. licht bew. onbew. onbew. no ono ono w nno ono no ono half bew. wnw zw. bew. windst. mist windst. mist n zw. bew. windst. zwaar bew. nno onbew. half bew. zwaar bew geh. bew. geh. bew. windst. geh. bew. nnw sneeu onbew. geh. bew geh. bew geh. bew. geh. bew. ono ono nno n w no no no geh. bew. geh. bew. zw. bew. weerlicht regenbui mist lichtbew. licht bew. o nw w.st. zzo nnw windst. wzw n 3 a 6 i cS 2 -0 0 3 -4 0 3 -2 0 3 -3 0.1 4 -3 0 2 -7 0 3 -4 0 1 -5 0 1 -5 0.6 3 -4 0 2 -19 0 1 -1 0 7 -2 0 6 1 0 3 O -5 0 Z 5 -2 0 10 2 0 10 3 0 9 7 33 0.1 -8 0 1 -8 0 1 -4 0 0 -2 0 2 0 0 12 2 0 1 -2 1 6 -1 0 12 12 0 15 9 0 18 8 7 10 -1 0 17 9 0 13 7 3 WOENSDAG 28 FEBRUARI Zon op 7.30 uur; onder 18.16 uur. Maan op 7.59 uur; onder 18.31 uur. MAANSTANDEN Nieuwe maar 28 februari 7.56 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMU1DEN DINSDAG 27 FEBRUARI Hoog watei 3.20 uur en 15.36 uur. Laag water 11.22 uur en 23.46 uur. WOENSDAG 28 FEBRUARI Hoog watei 4.03 uur en 16.15 uur. Laag water 12.05 uur en uur. Het noog ai. laag watei te Zand voort is 10 tot 15 min. vroeger dan te EJmulden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2