Bogaers meldde uittreden uit KVP reeds vrijdag aan commissielid Radicale fractie treedt als „Groep-Aarden" op Oprichting nieuwe partij is nog niet zeker en Nederlands instrument in kunstmaan van VS Tien mannen in arrest Griep? Chefarine „4" doet wonderen Belangstelling voor beroep van huisarts daalt niet Agenda voor Haarlem en de IJmond Vietnameesjes op Schiphol li MORGEN LANCERING A.N.W.B. is boos op de A.N.V.V. Somber weer it WOENSDAG 28 FEBRUARI 1968 2 Raadselachtig Oriëntatie Zedenmisd rijven in Den Haag r De vier middelen, verenigd in Chefarine »|4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nog beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. PROEFSCHRIFT VAN DR. VROEGE Verdronken na vreemd gedrag hij aanrijding Ti - w Haarlem KEUKENCENTRUM S „IJMUIDEN" - M I V elsen-IJ muiden Beverwijk l L S n 38 Iö ït 13 il (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Sinds gistermiddag vormen de drie radicale ex-K.V.F.'ers Aarden, Janssen en me.j. Kessel een onafhankelijke fractie die voorlopig zal optreden als de „groep-Aarden". De vierde radicaal, KRO-voorzitter Van Doorn, heeft zich teruggetroken als Tweede-Kamerlid en zal worden opgevolgd door een niet-radicaal. De radicale voorman drs. Bogaers deelde gistermiddag mee dat hij zijn lidmaat schap van de K.V.P. heeft opgezegd Op verzoek van de fracties van de P.v.d.A. en van D '66 zal premier De Jong morgen een verklaring aflegden waarin hij de positie van het kabinet ten opzichte van de nu ontstane si tuatie zal duidelijk maken. Door het uittreden van de drie radi calen loopt de K.V.P.-fractie terug van 42 naar 39 leden. Het regeringsgezinde blok in het parlement komt daardoor op 83 in plaats van 86 zetels zeven meer dan de absolute meerderheid. De nieuwe driemans-fractie beschouwt zichzelf niet volledig als oppositie, maar wil de da den van het kabinet-De Jong zakelijk be oordelen. Of de Groep-Aarden het begin zal zijn van een nieuwe vooruitstreven de christelijke partij is nog geen uitge maakte zaak. De radicalen hebben daar over nog geen beslissing genomen. Als een van de voornaamste redenen van zijn uittreden uit de K.V.P. zei drs. Bogaers gisteravond voor de televisie dat hij het vertrouwen had verloren in het beleid van de werkgelegenheid Ook was hij teleurgesteld over de activiteiten inzake ruimtelijke ordening. Voorts twijfelde hij eraan of er dit jaar wel volgens plan 125.000 woningen zullen worden gebouwd. Volgens hem worden het er maar 100.000 De ontwikkelingspolitiek vond hij niet aangepast aan deze tijd en er wordt, zo zei hij, niets gedaan aan de diepe kloof, welke er voor de moderne mens bestaat tussen eigenmondigheid in leven en be drijfsleven, namelijk meer democratise ring. De verklaring van de commissie-Cals verleden zondag vond drs. Bogaers vol komen raadselachtig. Verleden donderdag avond besloot hij uit te treden en hij heeft dit vrijdagochtend aan een der be langrijkste functionarissen duidelijk ge maakt. Op een vraag of er nog een kleine kans inzat om op zijn besluit terug te ko men heeft hij letterlijk geantwoord: „He laas is het voltooid verleden tijd". Spre kend over een „afschuwelijk misverstand" zei hij het onbegrijpelijk te achten dat de commissie haar advies om hem als vice-voorzitter van de K.V.P. te aanvaar den, heeft uitgebracht. Op een vraag of de K.V.P.-radicalen een grote aanhang hebben zei hij dat de naaste toekomst dit zal leren. In de ko mende dagen zal men nader spreken over het vormen van een nieuwe partij. Deze zal eventueel veel ruimer zijn dan een partij van K.V.P.-radicalen. Minimaal zit de oprichting van ee nChristenradicale Duitse grondaankopen. Volgens het Land bouwschap is er geen sprake van een plotseling oplevende verkoop van Ne derlandse landbouwgronden aan West duitsers. Evenmin is iets te bespeuren van een doorwerking van het Duitse „Groene plan" aan deze zijde van de Duitse grens. Er was een onderzoek hiernaar ingesteld, omdat volgens pers berichten veel gronden in Gelderland aan Duitsers werden verkocht. Uitlaatgas. De 46-jarige mevrouw F. de Lege-Rüb uit Oosterhout is om het le ven gekomen toen zij zich en haar 19- jarige en 12-jarige dochter vannacht warm trachtte te houden in haar auto in een garage. De vrouw had de motor aangezet. Spoedig werd het drietal be dwelmd door de uitlaatgassen. De vrouw was haar huissleutel vergeten. De meisjes zijn buiten gevaar. Bijlmermeer. Bij de eerste woningen in het nieuwe Amsterdamse stadsdeel Bijl mermeer worden tijdelijk houten win kels gebouwd. Ook komt er een houten postkantoor, politiebureau, brandweer post alsmede een spreekruimte voor artsen. In augustus komen de eerste bewoners in de Bijlmermeer. Niet toegelaten. „Waarom heeft de rege ring de toegang geweigerd aan twee in Praag wonende leden van de Unie van Studenten voor de bevrijding van Zuid- Vietnam", heeft het Tweede-Kamerlid Van der Spek (P.S.P.) de ministers van Buitenlandse Zaken en van Justi tie gevraagd. De studenten waren door de studentenvakbeweging uitgenodigd om lezingen voor afdelingen van de S.V.B. te houden. Voor informatie bin nen de universitaire sfeer. De heer Van der Spek vraagt een eventueel nieuw verzoek om een visum wel in te willi gen. partij erin, doch wellicht zou men nog breder om zich heen willen grijpen. De fractieleider van de P.v.d.A. drs. Den Uyl heeft meegedeeld dat het be stuur van de P.v.d.A. zich zal beraden of, en in welke vorm besprekingen met de K.V.P.-radicalen moeten worden ge opend. De P.v.d.A. zou hiertoe het initia tief kunnen nemen. Drs. Den Uyl herinnerde eraan dat het partijcongres het bestuur heeft gemach tigd tot besprekingen om te komen tot 'n progressief stembusakkoord. Voorwaar de hiertoe was echter dat de Christenra dicalen een „eigen adres" kregen. De fractieleider van de V.V.D., mr. Toxopeus noemde het onjuist dat drie van de vier radicalen in ,de Kamer blijven zitten. Het uittreden kon volgens hem niet uitblijven wilden de radicalen hun gezicht niet verliezen. Voor een wijziging van de regeringscoalitie zag hij geen reden. Dat in de K.V.P.-fractie nog radicalen zitten vond mr Toxopeus niet riskant. Hij ver wachtte dat deze groep zal gedwongen zijn zich af te keren van de uitgetreden radi calen. Het leek hem niet onmogelijk dat de radicalen tegen de verkiezingen nog eens in de K.V.P. zouden terugkeren. De fractieleider van D'66 mr. Van Mier- lo, verklaarde blij te zijn met het uittre den van de radicalen uit de K.V.P.-frac tie: „Precies een jaar geleden hebben wij gesproken over het ontploffen van de poli tieke partijen, en nu hebben wij de eerste echte knal gehoord. De mogelijkheid moet worden gescha pen dat de groep haar parlementaire func tie kan verrichten. D'66 zal voor zover mogelijk hierbij hulp verlenen." Mr. Van Mierlo zei te verwachten dat hij deze kwestie met drs. Aarden zal bespreken De voorzitter van de C.H.U., drs. Tila- nus, zei te verwachten, dat wanneer de groep-Aarden een politieke partij gaat worden een aantal leden van de A.R. en van de Unie zich daarbij zullen aanslui ten. De heer Koekoek van de Boerenpartij zei de breuk binnen de K.V.P. toe te juichen, „omdat daardoor een verduidelij- keling en verbetering zijn ontstaan." De heer Bakker (C.P.N.) zei de ontwik keling in de K.V.P. niet te betreuren. Hij noemde het logisch en zeker niet verba zingwekkend De K.V.P. valt overal uit een, aldus de heer Bakker, en waarom zou dit dan niet-in de Tweede Kamer gebeuren. De heer Bakker zegt een af wachtende houding te willen aannemen, wat betreft de politieke houding van de groep-Aarden. Het gesprek dat de A.R.-fractieleider, mr. Biesheuvel gisteravond met de radi calen in zijn partij heeft gehad, heeft geen directe resultaten opgeleverd. Het had, zo werd gezegd, „een zuiver oriënterend ka rakter". Het is niet zeker of het gesprek zal worden voortgezet. (Van een speciale verslaggever) LEIDEN. Wanneer morgen de lan cering van een Atlas-Agena-raket van de Amerikaanse basis Kaap Kennedy gelukt zal daardoor voor de eerste keer een in Nederland ontworpen instrument voor we tenschappelijk onderzoek in een baan om de aarde worden gebracht. Het is een apparaat om de eletronen in de kosmische straling te meten en hun energiespectrum te analyseren. Het instrument is ontworpen door de werkgroep Kosmische Straling van de Ko ninklijke Nederlandse Academie van We tenschappen, welke werkgroep is gevestigd bij de Leidse universiteit. Utrecht, met name het ruimtevaartlabo ratorium van deze universiteit, heeft de primeur van een Nederlands experiment in een kunstmaan gemist doordat onge veer een jaar geleden de lancering van de eerste Europese sateliet mislukte. Daarin was een Utrechts instrument op genomen voor registratie van de röntgen straling van de zon. De kosten van het Leidse experiment hebben bijna anderhalf miljoen gulden be dragen, welke het rijk aan de werkgroep ter beschikking had gesteld. Het instrument is geheel ontworpen door de Leidse werkgroep. Het is één van de 24 instrumenten die in de raket in de ruimte zullen worden gebracht. Hiervan zijn 21 instrumenten van Amerikaanse ori gine, één van Nederlandse, één van En gelse, en één van Franse herkomst. De Nederlandse industrie heeft nog te weinig ervaring gehad om het ontwerp uit te voeren, zodat de Leidse apparatuur is ver vaardigd door Ball Brothers in Bouldérs in Colorado (V.S.). Men hoopt echter met tertijd ook in ons land een technische vaardigheid te ontwikkelen, die de eigen produktie van instrumenten voor ruimte onderzoek mogelijk maakt. (Van onze correspondent) DEN HAAG. De Haagse politie heeft tien mannen gearresteerd, die ervan worden verdacht te zijn betrokken bij drie zeer ernstige zedenmisdrijven, waar van drie meisjes het slachtoffer zijn ge worden. De meisjes van 16 en 18 jaar zijn meegelokt en vervolgens met geweld en onder bedreiging vele malen ernstig misbruikt. Zij hebben zich onder dokters behandeling moeten stellen. Bij de drie misdrijven zijn elf mannen betrokken. Tien van hen zijn afkomstig uit Den Haag. De elfde is een 23-jarige bedrijfsleider uit Leidschendam. Ver wacht wordt dat nog meer arrestaties zul len volgen. Een 16-jarig meisje uit Delft werd meegelokt naar een huis in de binnen stad. In een openbare gelegenheid die veel door jongelui wordt bezocht, maakte zij kennis met een jongen, die aanbood haar met de auto thuis te brengen. On derweg beweerde hij even een boodschap te moeten doen. Hij ging een huis binnen en het meisje bleef onder aan de trap wachten. Na veel aandringen ging zij ook naar boven. In een kamer werd zij door twee mannen vastgepakt en mishandeld Er verschenen nog drie mannen, die dreigden haar uit het raam te zullen gooien. Het meisje is daarna door de vijf mannen misbruikt. Hetzelfde gebeurde met een 18-meisje. dat met een jongen mee'ging naar een bioscoop en daarna naar een bar. De jon gen nam het meisje vervolgens mee in een huis in de Haagse binnenstad, waar vier mannen haar overmeesterden. De jongen zou voor het „aanbrengen" van het meisje geld hebben ontvangen. Bij het derde geval zijn drie jongeman nen betrokken, die na een bezoek aan een dancing drie meisjes naar huis brachten. Twee meisjes zetten zij onderweg op straat. Het derde 18-jarige meisje werd naar de Scheveningse Bosjes gebracht, waar zij onder bedreiging met geweld werd misbruikt. Eén van de jongemannen is een militair. De Haagse politie heeft de marechaussee verzocht hem te arresteren. DEN HAAG. De AN.W.B. zegt met verbazing en ontstemming kennis te heb ben genomen van de plannen van de Al gemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer (ANVV) om een landelijke classificatie van hotels, kam- peercentra, bungalows en hotels in te voeren. Deze actie, aldus de A.N.W.B. loopt vooruit op de resultaten van ge zamenlijk overleg, temeer daar het ini tiatief reeds jaren geleden door de A.N.W.B. werd genomen. Ook waren door de A.N.WB. reeds alle voorberei dingen voor de praktische uitvoering ge troffen. Een classificatie van kampeer- en bun- galowbedrijven wordt door de A.N.W.B. in de praktijk al jarenlang gehanteerd. ADVERTENTIE Vier middelen in één tablet - waaronder het betrouwbare maagmiddel Chefarox - helpen snel en... doen wonderen SCHIPHOL Dank zij de stich ting „Terre des Hommes Nederland" zijn gisteren drie Vietnamese kin deren, die het slachtoffer zijn ge worden van de oorlog, ter ver pleging in ons 'land aangekomen. Een vierde Vietnameesje heeft in Zwitserland waterpokken gekregen en zal later komen. Ondanks ernstige brandwonden bleek het drietal bij aankomst in goede stemming. De 10-jarige jon gen Le Van Lo, zat in een rolstoel, daar hij twee granaatscherven in zijn rug heeft. De kinderen gaan voorlopig naar de buitenkliniek van prof. dr. S van Creveld in Huizen. Zij zullen daarna chirurgisch worden behan deld in ziekenhuizen. Totaal heeft de stichting „Terre des Hommes Nederland" nu achttien Vietnamese kinderen naar ons land laten komen, van wie er inmiddels zes naar hun geboorteland zijn teruggekeerd. De foto toont twee van de drie „nieuwelingetjes" op Schiphol met zojuist gekregen speelgoed. UTRECHT. Van een verminderde belangstelling voor het huisartsenberoep is niets gebleken. Dit is één van de con clusies van dr. N. H. Vroege na een on derzoek naar de carrièrekeus van ruim 1600 artsen, die tussen september 1952 en 1963 in Utrecht hun artsexamen de den. In deze periode is de verhouding tussen het aantal artsen dat koos voor het huisartsenberoep en het aantal dat een specialistenfunctie prefereerde, con stant gebleven. De resultaten van zijn onderzoek heeft hij- verwerkt in zijn proefschrift „Socio logie van de arts" waarop hij aan de Utrechtse universiteit promoveerde tot doctor in de- geneeskunde. Promotor was prof. R. Hornstra, hoogleraar in de so ciale geneeskunde. Uit het proefschrift blijkt dat van de mannelijke studenten die het artsexamen behaalden, 44,7 percent uit een hoger milieu kwam, 50,1 uit een middelbaar en 4,8 percent uit een lager milieu. Voor de vrouwelijke artsen waren deze percenta ges respectievelijk 54, 41,4 en 3,4. Van de overige 0,5, respectievelijk 1,1 percent was de sociale herkomst onbekend. Van MAASBRACHT. De politie heeft in het Julianakanaal bij Roosteren het li chaam van een 20-jarige jongeman uit Echt opgehaald. Hij werd sinds 13 janua ri vermist. Op die dag reed hij met zijn auto in Nieuwstadt twee zusjes aan. Een van de meisjes werd daarbij gewond. De jonge man reed eerst door, keerde toen terug en sloeg met een stuk hout op de meisjes in. Daarna verdween hij. Zijn auto werd diezelfde dag bij het Julianakanaal on beheerd aangetroffen. J Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met. „Interview" van Marie-Sophie Nathusius. Regie Pim Dek kers. Donderdag, 20 u. Het Nationale Ballet. Concertgebouw, vandaag en donderdag, 19.45 u.: Jeugdconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Soliste Vera Beths. (viool). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Ik, Jan Adamsson", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Vijanden", 14 j. Frans Hals, 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Goudfort op Caribo", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Bad sensaties", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „En eeuwig zingen de bossen", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Winden waaien om de rotsen", 14 j. Minerva, 20.15 u.: ,,De huwelijksnacht", 14 j. Van donderdag af 20.15 u.: „The War Wagon", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Sectie S contra Goldman", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Op blote voeten in het park", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „In het web der ontucht", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Vrouwen in het donker", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De ge temde feeks", 14 j. 'A v; -. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vishal (Grote Markt): Expositie van werken van „Kunst Zij Ons Doel". Da gelijks 10-17 u. Op zondag 13-17 u. Tot en met 11 maart. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van werk van Henk Schoorl. Dagelijks van 10-20 u. Tot 16 maart. Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstr.): Expositie van werken van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks 13-17 u. Op zondag 14-17 u. Tot 11 maart Gemeentehuis Overveen Bloemendaal- seweg 158): Expositie van schilderijen van C. Nierop. Dagelijks 14-17 u. (Ook zater dags en zondags). Tot en met 9 maart. DIVERSEN Frans Halsmuseum (Ingang Klein Hei ligland), vandaag, 20 u.: „Massada-opgra- vingen", lezing voor de Volksuniversiteit door prof. dr. M. A. Beek. De Ark (Nieuw Heiligland), vandaag, 20.30 u.: Optreden van Mariolijn van Bu ren (volksliedjes). Lion d'Or, donderdag, 20 u.: „Onze hui dige kennis omtrent de Etrusken", lezing voor het Klassiek Verbond door dr. E. Friezer. Kennemer Sporthal (Delftlaan), don derdag 13-17 en 19-23 u. en vrijdag 10-17 en 19-23 u.: Haarlemse Voorjaarsbeurs voor Haar en Hem. Provinciehuis (Dreef) Donderdag, 930 u.: Vergadering Provinciale Staten van Noord-Holland. ADVERTENTIE Wij tonen u in onze 150 m2 toonzaal een keur van Hollandse en Duitse im port keukens, zie verder onze enorme sortering hang-legkasten, buffetten aanrechten enz. Kennemerlaan 165 - Tel. 0 2550 - 11428 Geopend van maandag t/m zaterdag van 96 uur. WOENSDAG 28 FEBRUARI City, 20 u.: „Mondo Infame". DONDERDAG 29 FEBRUARI City, 20 u.: „James Bond 007 Casino Royal". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie schilderijen en tekeningen van Victor Linford. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. WOENSDAG 28 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Zeven maal vrouw". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Tranen over Vietnam". Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie van Adriaan Engelman, monotypes, beeldende objecten; geopend van 9 tot 12.30 u. en 13.30 tot 18 u. „De Wijkerbaan", Pres, Kennedy- plein 3a, 20 u.: Voorlichtingsavond door het Produktschap voor Pluimvee en Eieren uit Zeist, voor N. V.V.-Vrouwen- bond. DONDERDAG 29 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ja mes Bond 007, Casino Royal". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „008 Sex, onze agente in de Oriënt". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie Adriaan Engelman, monotypes, beeldende objecten; geopend van .9 tot 12.30 u. en 13.30 tot 18 u. alle mannelijke artsen was 13,9 percent de zoon van een arts. De gemiddelde leeftijd waarop het artsdiploma werd behaald lag voor de mannelijke studenten op 28,78 jaar en voor de vrouwelijke op 28,31 jaar. De mannen deden gemiddeld 9,07 jaar over hun studie, de vrouwen 8,58 jaar. Vol gens dr. Vroege bestaat er een positieve correlatie tussen de leeftijd waarop de toekomstige artsen met hun studie be ginnen en de studieduur. De jongere stu-' deren namelijk wat vlotter. Opvallend is dat de vrouwelijke stu denten minder lang over hun studie de den dan hun mannelijke collega's. Man nelijke artsen met een hbs-opleiding heb ben een langere gemiddelde studieduur dan artsen die op het gymnasium zijn geweest. Voor de vrouwen geldt dit niet. Het sociaal milieu van herkomst is niet van invloed op de studieduur. ''vwwiiiimwwiwiwiidiimvumiiiimiiiiiimiimiiiiimiiiniiniyyi, wifWMiwfiiwwiiMiiimiiiiiwHimiwiiwimwMiwmiiwMwwwwi Het KNMI deelt mee: Een hogedrukgebied boven de Noord zee bepaalt het weer in West-Europa. Er omheen werd met noordelijke winden minder koude lucht aangevoerd. In deze lucht komt veel bewolking voor, welke nagegnoeg het gehele land bedekt. Als ge volg daarvan kwam de temperatuur in de afgelopen nacht net even onder het vriespunt. Alleen in Zuid-Limburg bleef het onbewolkt en daar vroor het 3 gra den. Het hogedrukgebied trekt langzaam naar het oosten, terwijl boven de Britse eilanden de luchtdruk daalt door nieuwe oceaanstoringen. Het blijft somber weer met veel bewolking en hier en daar mist. In de temperatuur komt weinig verande ring. WEERRAPPORTEN Maximum- cn minimum •3 H temperaturen J a binnen- en buitenland d A Den Helder geh. bew. O 3 1 0 Ypenburg geh bew. O 4 0 0 Vlissingen geh bew. ono 4 0 0 Eelde geh bew. no 4 1 0 De Bilt geh bew. ono 5 0 0 Twente geh bew. ono 4 0 0 Eindhoven zw bew. O 5 0 0 Z.-Limburg onbew. 1 no 4 -3 0 Helsinki zw. bew. nw 3 -2 0 Stockholm licht bew. w 5 -5 0 Oslo geh bew. w -4 -11 0.2 Kopenhagen geh. bew. nw 0 -2 0 Aberdeen onbew. zzw 7 -0 0 Londen geh bew. O 7 2 0 Amsterdam geh. bew O 4 0 0 Brussel onbew. ono 6 -2 0 Luxemburg onbew. no -4 0 Parijs onbew. nno 6 -2 0 Bordeaux half bew. nw 8 -1 0 Grenoble geh. bew. w.st. 6 1 0 Nice onbew. nnw 14 3 0 Berlijn geh. bew w 1 -1 0 Frankfort onbew no 3 -4 0 München geh bew. O 3 -5 0 Zürich onbew. O 4 -2 0 Genève zw bew. no 2 -1 0 Locamo geh bew w.st. 7 2 1 Wenen geh. bew. nnw 2 -1 0 Innsbruck onbew. O 4 -7 0 Belgrado zw. bew. w.st. -0 -2 0.1 Athene onbew no 14 5 20 Rome zw bew. no 14 5 20 Barcelona geh bew. n 12 7 2 Madrid onbew. w.st. 10 -2 0 Mallorca geh. bew. nno 14 7 3 Lissabon half bew. w 15 7 0 DONDERDAG 29 FEBRUARI Zon op 7.28 uur; onder 18.18 uur. Maan op 8.10 uur; onder 19.47 uur. MAANSTANDEN Eerste kwartier 7 maart 10.20 uur. Volle maan 14 maart 19.52 uur. Laatste kwartier 21 maart 12.07 uur. Nieuwe maan 28 maart 23.48 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN WOENSDAG 28 FEBRUARI Hoog watei 4.03 uur en 16.15 uur. Laag water 12.05 uur en uur. DONDERDAG 29 FEBRUARI Hoog water 4.39 uur en 16.51 uur. Laag water 0.23 uur en 12.44 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2