Schepen, werven en rederijen Schaakduel tussen abonnees en Kijk Uit DIfl RAIFFEISENBANK Bij Albert Heijn is het druk. En dat betekent: zó staat een artikel in de winkel en zó vliegt het weg. Daarom is alles verser bij Albert Heijn (het krijgt gewoon de tijd niet om oud te worden!) albert heijn Havenberichten Iets van u bij? FAILLISSEMENTEN kEERSEMAKER Johs. v. Reeuwijk WING0 I j ÉÉMMMMI KlNi WOENSDAG 28 FEBRUARI 1968 4 VERVOLG KNIPSELPRI7SVRAAGD fc «V Gezondheids- ondergoed van Angorawol DENK AAN DE VITAMINEN als reklame ZILVERZEGELS Misschien spaart u allang, op één van de manieren die u kent. De Raiffeisenbank kent vele spaarvormen, waaronder die ene manier die u het meeste voordeel biedt. Ruim twee miljoen spaarders, spaarden samen ruim zes miljard gulden bij de Raiffeisenbank. Maar wij bieden meer dan sparen-naar-maat. Wij kunnen u laten verdienen op uw salaris door middel van girale salaris-uitbetaling en privé-rekening. En... de Raiffeisenbank is graag uw adviseur voor alle financiële aangelegenheden. Uw belang staat daarbij altijd voorop. SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN Hebt u er ooit bij stilgestaan waarom de ene winkel „verser" is dan de andere? Deze en volgende AH-publicaties wijzen op een interessant verschijnsel: al wat u koopt is verser bij Albert Heijn. (Van een medewerker) IJMOND. Door de Scheepswerf Ton Bodwes N.V. te Franeker is de hekkotter Jacob UK. 141 overgedragen aan de Fir ma H. Snoek Zonen in Urk. Het schip lang 26 meter en groot 101 bruto register ton, bereikte tijdens de proefvaart op het IJsselmeer de snelheid van ruim 11 kno pen. De hoofdmotor is een Stork van 600 PK. De bij de Scheepswerf Verolme in Heus- den in aanbouw zijnde motortrawler voor Talisman Trawlers Ltd in Lowestoft is te water gelaten en heeft de naam Wav- ney Queen gekregen. Het schip heeft een lengte over alles van 38,10 meter, lengte Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven; sjaal, sportbroekje, zwembroek, parkiet, rechter dames handschoen, bril, kinderwant, bos sleutels, handdoek met zwembroek, paar herenhandschoenen, zegelring met inscriptie, sleuteltje aan hanger, herenportemonnee, badhanddoek, trainingsbroek, jack, damesarm bandhorloge, twee paar herenhand schoenen, étui met sleutels, twee autosleuteltjes, oorbel, ringetje, vier spoelen van naaimachine, bankbil jet, twee paar damesschoenen, want, turnpakje, boodschappentas met een paar schoenen, paar handschoe nen, paar rolschaatsen, windjack, portemonnee met inhoud, twee sleu tels aan ring. Inlichtingen over deze voorwerpen kunnen dagelijks wor den verkregen op het hoofdbureau van politie in Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden afgegeven. Dinsdag aangekomen te IJmuiden: Catharina- W„ van Londen, Meppei; Doni, Selbv; Finna- more Meadow, Pepel, IJmuiden: Luise Buhk, Uddevalla, Beverwijk; Delfinus. Rotterdam; Bal- tysky-28, Gdynia, IJmuiden; Meteor, Norrköping; Rijnstroom, Shoreham; Neutron, Antwerpen: Zuiderkerk, Antwerpen; Berkelborg, Oskars- hamn; Ubena, Rotterdam; Baltique, Rotterdam; King Jaja, Hamburg; Henfield, Shoreham. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Castor, naar Rochford; Anholt, La Rochelle, IJmuiden: Aegir, Rochford; Cerro Altamira, Puerto Ordaz; Nevales, Bremen, IJmuiden; Brinda, Birken head, IJmuiden; Emsland, Solvesborg, IJmui den; Annika, Hamina, IJmuiden; Windhund, Boston, IJmuiden; Hanfried, IJstad, IJmuiden; Cadans, Londen; Jubilation, Rochford; Amstel- stroom, Hull; Brisk, Oslo; Jason, Bremen; Jacob Teekman, Sharpness, IJmuiden; Dreestrom, Hamburg, IJmuiden; Cranborne, Glasgow; Aqui- taine, Duinkerken; Vliestroom, Grangemouth; Hondsbosch, Rochester, Zaandam; Tannstein, Hamburg; Achilles, Bremen; Zaanstroom, Goole; Embla, Rotterdam; Jans, Londen; Bieberstein, Antwerpen; Sleipner-1, Bremen, Westzaan; Te- mar, Rochford; Golina, Rotterdam: Mithras, Rotterdam; Laertes, Antwerpen; Gazelle, Bos ton, Zaandam; Spes, Swinojscie, IJmuiden; Similarity, Manchester; Vetlugales. Gdynia; Hartwarden, Solvesborg, IJmuiden: Offshore-1, Harwich, IJmuiden. Woensdag aangekomen te IJmuiden: Portslade, van Cowes; Köln, Hamburg; Mags, Rotterdam; Alcetas, Hamburg; Christa-T., Borgholm; Me doc, Rotterdam; Voline, Dagenham; Krakow, Freetown; IJstroom, Dagenham; El Cafetero, Cristobal. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Rolf Behr- mann, naar Londen; Sarpedon, Bremen; Bal- tysky-28, Gdynia, IJmuiden; Helios-2, Gothen burg; Korle Lagoon, Antwerpen; Jan, Belfast; Meteor, Rotterdam; Aristides, Griekenland, Be verwijk; Overseas Courier, Narvik; Isis, Ham burg. (Indien achter de haven van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit, dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan). tussen de loodlijnen 32,25 meter, breedte 7,20 meter en een holte van 4.00 mter. Als hoofdmotor zal geplaatst worden een Bri tish Polar van 850 pk. De stoomsleepboot Cintra, die onder Pa namese vlag heeft gevaren en in IJmui den geen onbekende is omdat het schip enig.e sleepreizen voor Bureau Wijsmuller heeft gemaakt, is naar Griekenland ver kocht. De 716 ton metende en in 1945 door Cochran Sons in Selby gebouw de sleepboot was het eigendom van Supre- ma Nav S.A. in Lissabon en gaat nu on der Griekse vlag varen voor Tsavliris Ltd te Piraeus. De motorkotter Arnd Cornelis KW.68, die geruime tijd in de IJmuidense Haring haven opgelegd is geweest, is verkocht aan J. Lourens in IJmuiden en zal onder de naam Inktvis IJM.31 aan de sportvis- serij gaan deelnemen. Dit is thans het zesde IJmuidense vaartuig, dat voor dit doel wordt ingericht. De overige schepen, die geregeld bij gunstig weer met sport vissers naar zee gaan ,zijn de kotters De Bruinvis IJM.27, Zwaardvis IJM.32,' Dolfijn IJM. 34, Walvis IJM.40 en de log ger Potvis IJM. 33. In december werd door D. Krijnen in Oude Schild Texel een nieuwe kotter Drie Gebroeders TX.19 in de vaart gebracht. De bestaande kotter van die naam is in tussen verkocht aan de Firma B. van der Knaap in Den Burg en zal in de vaart komen onder de naam Neptunus TX.10 De kotter Drie Gebroeders HD.8, die vrij geregeld in IJmuiden aan de markt kwam en toebehoorde aan K. Post, is verkocht aan J. N. Slot in Den Helder. Het vaartuig zal onder naam Albert Marie HD. 1 in bedrijf komen. De rechtbank in Haarlem heeft op dins- dag 27 februari in staat van faillissement verklaard: Catharina Johanna Maria Driessen, echtgenote van D. G. J. W. van Ommeren, wonende in Haarlem, Engelandlaan 650, Rechter-Commissaris; Mr. J. D. Vink. Cu rator mr. P. Heidinga in Haarlem. Johannes Boudewijn Taskin, handelen de onder Theaterbureau Taskin, wonende in Zandvoort, van Galenstraat 8, Rechter commissaris: Mr. J. D. Vink. Curator: mr. B. C. Romijn in Haarlem. Jacob Slegt, wonende in Hoofddorp, Vijfhuizerweg 673, Rechter-Commissaris: mr. J. D. Vink. Curatrice: mej. mr. E. Baanders in Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd op dins dag 27 februari uitgesproken de ophef fing van het faillissement van: A. W. Blanken in Haarlem, Nieuw Guineastraat 24, uitgesproken op 7 november 1967. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslij st is op 17 februari ge ëindigd het faillissement van Johanna Happe, echtgenote van wijlen Johan Bör- geling, wonende in Zaandam, Parkstraat 45, uitgesproken op 11 oktober 1966. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op, 1,6 februari ge ëindigd het failisserrient van de M'amTöké' Vennootschap Witjas N.V., gevestigd en kantoorhoudende in Haarlem Stgphenson- straat 37-39, uitgesproken op lï april 1967. Bij beschikking van de rechtbank in Haarlem van 27 februari is met ingang van 2 januari voor de tijd van anderhalf jaar definitief surséance van betaling ver leend aan: Hendrik van Malsen, wonende in Haarlem, Engelandlaan 164. handelende onder de firma Machinefabriek en Con structiewerkplaats ZIJMA, Bewindvoer der is mr. D. Rens in Haarlem. De stand na de 17e zet van zwart; „KIJK UIT" XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX>DOOOCXXXXX>H 'M De schaakwedstrijd tussen de schaak club Kijk Uit en onze lezers is als volgt voortgezet: 17. Ddl-c2; g7-go. Behalve de gekozen zet kwamen ook nogal wat stem men binnen voor de zet Th4-h5 welke dus net niet uitverkoren werd. Uw acht tiende zet wordt uiterlijk met de eerste postbestelling van vrijdag 1 maart op één der navolgende adressen verwacht: IJmuider Courant, Lange Nieuw- straat 427, IJmuiden; Beverwijkse Cou rant, Zeestraat 18, Beverwijk of bij onze schaakmedewerker de heer Tj. de Jong, Santpoortse Dreef 104, Santpoort-Noord. „LEZERS" R«uma lsohUa Jicht Gelukkig Is Uw 8p«olaatea«li DROGISTERIJ Kennemerlaan 83 IJmuiden Tel. 14053 LEVERTRAAN DAVITAMON A D DAVITAMON 10 ACTIFRAL SINATRAN SANOSTAL VITAMINE C-tabletten Drogisterij-, Verf-, Behang en Glashandel WILLEMSBEEKWEG 92 IJmuiden-O. Tel. 15327 Kennemerlaan 145 Theepotten met decor nu 1.75 en 2.05; kop en schotels van 2.25 voor 1.45; Kinderdejeu ners vanaf 1.50; Kinderbe kers met oor en decor 50 ct.; Bekers met ruitdecor van 55 ct. voor 45 ct; Bloemhangers met ketting 4.60; nest glazen schalen 6 delig nu 2.65; gla zen; vazen vanaf 55 ct.; 12 onderzetters in étui 3.75; Borrelglaasjes vanaf 16 ct.; Schuimplastic bloempotten vanaf 26 ct.; Bloembakken vanaf 90 ct.; Afwasbakken met oor 98 ct.; Werkmans trommel nu 1.20; Springtouw met klos vanaf 55 ct.; Grote plastic bal vanaf 1,gladde ringen 25 ct.; Armband met plaatje 85 ct.; Feestslingers vanaf 55 ct.; Feesthoedjes enz. enz. De Raiffeisenbank is goed voor uw geld Uw spaargeld bijvoorbeeld. CB-6802 M fltfiv i is 'ïexri s-3 rjV) a *l ib lBtsi u* i.if nils p °y%.<y. ver

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4