Van Dalfsen ontkent woorden van schaatsleiders Huiskes overweegt juridische stappen tegen bestuur KNSB VAN CAMPEN'S Belousova met Protopopov opnieuw wereldkampioen KNGV viert op gevarieerde wijze honderdjarig bestaan Fernbergers, Amerikaanse familie in de tenniswereld De met grote faam Merckx vaster aan de top Eugen en Lykke uit de strijd in Antwerpen Dopingcontrole bij nieuwelingen Protest tegen IOC van Joegoslavië Officieel protest van Oostenrijk V eldloopkampioen Piet Beelen wacht zware strijd Tweekamp Donner-Gligoric Okker: elke deelnemer kreeg sportwagen te leen van DONDERDAG 29 FEBRUARI 1968 23 Bedelaars Diskwalificatie Schranz KLAPPER VAN DE WEEK UITSLUITEND GELDIG OP VRIJDAG EN ZATERDAG Rose ontnam Harada zijn wereldtitel in het bantam Tennis op straat Aces Ashe Langste partij Praalwagens (Van onze speciale verslaggever) MAARN „Niemand zal top atleten ontspanning na inspanning misgunnen, het wordt alleen angst wekkend als de ontspanningen leiden tot ontsporingen". Dit hebben enkele KNSB-officials dinsdagavond na een vergadering in Amersfoort naar aan leiding van de affaire-Schenk-Ver- kerk verklaard over Anton Huiskes die over deze uitlatingen hevig ont stemd is. „Deze aantijging neem ik principieel niet. De KNSB-officials zullen hun woorden met bewijzen moeten staven of terugnemen en als dat niet gebeurt, zal ik contact zoe ken met een juridisch adviseur", zo zegt de vroegere coach van de KNSB. „Verder zou ik de rijders hebben ge leerd. hoe zij profijt kunnen trekken van behaalde successen en dat niet alleen op financieel gebied. Ook dat zijn verdacht makingen, die ik niet tolereer"; aldus vervolgt Huiskens. „Ik wil van de KNSB- officials, die hun namen volgens kranten verslagen niet genoemd wensten te zien, wat ook geen teken van kracht is, precies weten over welke jongens het gaat en op welk gebied. Verder zou ik op het menselijk vlak enorme tekortkomingen hebben getoond. Mag ik weten welke? Nu lijkt het net of ik de Nederlandse schaat senrijders op het verkeerde pad heb ge bracht. Zulke beschuldigingen kan ik be slist niet accepteren." Ook over de startgelden, die Huiskes de jongens zelf liet houden, heeft Huiskes nog wel iets te zeggen. „De KNSB vergeet dat ik er eens voor gezorgd heb dat de hele Nederlandse ploeg, dus ook de min dere goden, wekenlang voor niets in Noor wegen kon rijden", aldus Huiskes. „In derdaad vind ik het echter niet zo vreemd als de toprijders startgelden ontvangen om hun onkosten te dekken. Een ama teur mag wel geen geldelijk voordeel hebben, maar toch ook geen nadeel? Zo'n jongen moet toch ook de winter doorko men? Of niet soms? De Noorse ploeg van zo'n tien tot twaalf man heeft vanaf 1 oktober niet meer normaal gewerkt. Fred Anton Maier leidt een herenleven en dat NUORO De Belgische wereldkam pioen Eddy Merckx heeft zijn leiders positie in het tweede gedeelte van de vijfde etappe verstevigd, door als win naar over de eindstreep te gaan. Merckx had 3 uur 17 min. 5 sec. nodig voor de 102 km lange rit van Arbatax naar Nuoro, die bijzonder zwaar was door de ijzige kou bij de beklimming van de berg Genna Silana. De Italiaan Franco Bitos- si, die op de tweede plaats eindigde, had 24 sec. achterstand. Dino Zandegu, die het eerste deel van de rit had gewonnen, viel met acht man (o.a. Bracke) uit. De uitslag van het tweede gedeelte van de vijfde etappe: 1. Merckx 3.17.05; 2. Bitossi op 24 sec.; 3. Armani (It.) op 51 sec.: 4. Taccone (It.) z.t.; 5. Zilioli (It.) z.t.; 13. Karstens op 5.17. Het algemeen klassement na de vijfde etappe luidt: 1. Merckx 22.59.13: 2. Ar mani op 7.28; 3. Adorni op 7.51; 4. Zilioli op 8.06; 5. Taccone op 8.21; 9. Pingeon (Fr.) op 12.44; 10. Gimondi (It.) op 12.58; 11. Van der Vleuten op 13.18; 22. Kar- 'stens op 25.06. (Van onze sportredactie) ANTWERPEN. Jo de Roo, die de eerste dagen van de Antwerpse zesdaagse een goed uitzicht had op een beste klas sering, aangezien hij een koppel vormde met de Denen Lykke en Eugen, zal van avond niet starten in het laatste uur achter dernies. Gisteravond moest De Roo, die bij de neutralisatie van vanoch tend 5 uur nog zesde stond op vier ronden, het werk alleen opknappen. Lykke was 1 dag eerder ziek geworden. Bleven over Eugen en De Roo, die gisteravond gedeel telijk geneutraliseerd mochten rijden van de wedstrijdleiding. Eugen wilde een nog sterker doorgevoerde neutralisatie. Men stelde hem toen voor de keus: opgeven of rijden volgens de opdracht van de wedstrijdleiding. Eugen stapte af en De Roo bleef alleen doorrijden. Vanochtend was de stand in de zes daagse van Antwerpen als volgt: 1. Post/Pfenninger/Van Looy (Ned.- Zwits.-Belg.) 921 punten; 2. Sercu/Bug- dahl/Janssen (Belg.-Dld.-Ned.) 894 pnt. Op één ronde: 3. Verschueren/Renz/ Severeyns (Belg.-Dld.-Belg.) 829 pnt. 4. Kemper/O ldenburg/Proost (Dld.-Dld- Belg). 525 pnt.; 5." Deloof/Seeuws/Van Loo (België) 435 pnt. Op vier ronden: 6. De Roo (alleen) 413 pnt. Op 8 ronden; 7. Bongers/De Wit/Koel (Ned.) 336 pnt. (Van onze sportredactie) HAARLEM. De KNWU heeft, in overleg met de medische commissie, be sloten dat er het komende wielerwegsei- zoen ook dopingcontroles bij gewone cri teria voor amateurs zullen worden gehou den. Men gaat er ook toe over nu en dan dopingcontrole uit te voeren bij wedstrij den voor nieuwelingen. Het is ook zeker, dat er zoals vorig jaar weer zal wor den gecontroleerd in Olympia's Tour en de zogenaamde klassiekers. verdient hij ook. De Zweden krijgen on kostenvergoedingen van hun werkgevers, clubs of industriëlen. Dat alles hebben de Nederlanders niet." „Göran Claesson, reserve van de Zweedse ploeg, krijgt in het schaatssei zoen zijn loon doorbetaald en ontvangt bovendien ongeveer dertig gulden per dag zakgeld. Is het dan fout als ik voor mijn rijders op de bres spring en ervoor zorg dat zij in de winter niet als bedelaars hoe ven te leven? Verder schijnen de KNSB-officials mij te verwijten dat ik persoonlijke relaties onderhoud met enkele rijders. Als ze dat niet begrijpen, snappen ze niets van de sport. Natuurlijk heb ik een persoonlijke relatie met de rijders. Dat moet. Alleen dan kan ik mijn werk doen. Maar nogmaals, die beschuldigingen over ontsporingen en tekortkomingen in BELGRADO Het Joegoslavische Olympische Comité heeft fel protest aan getekend tegen de beslissing van het In ternationale Olympische Comité om Zuid- Afrika tot de spelen in Mexico-stad toe te laten. De Joegosalviërs noemden de be slissing een regelrechte aanval op de be ginselen van de Olympische gedachte. De Olympische Comité's van Denemarken Finland, Zweden eQ Noorwegen zullen op 12 maart in Stockholm rond de tafel gaan zitten om zich gezamenlijk te beraden over de door het internationale comité geschapen situatie. het menselijke vlak, zullen de KNSB- officials terug moeten nemen, of ik neem stappen op juridisch gebied. De KNSB kan het zich trouwens gemakkelijk ma ken. Laten de heren op mijn herhaalde uitnodigingen ingaan van een open ge sprek voor de televisie of in het bijzijn van de pers." Huiskes belde overigens in mijn bij zijn de heer Van Dalfsen op, voorzitter van de technische commissie in de KNSB, die uitdrukkelijk ontkende, dat in Amers foort beschuldigingen over ontsporingen op het menselijke vlak van Anton Huis kes en de rijders door schaatsofficials zouden zijn geuit. INNSBRUCK. De Oostenrijkse ski federatie heeft gisteren een offcieel pro test gestuurd naar de internationale ski federatie naar aanleiding van de diskwa lificatie van Karl Schranz bij de reuze slalom tijdens de Olympische winter spelen. Zoals bekend werd Schranz ge diskwalificeerd omdat hij twee poortjes had gemist. Schranz en de Oostenrijkse ploegleider voerden echter aan, dat de skiër werd beïnvloed door een Frans of ficial, die zich ten onrechte op het par koers had bevonden en dat hij daardoor zijn kostbare fout had gemaakt. Schranz had de snelste tijd in de afdaling ge maakt, door zijn diskwalificatie na de mistige afdaling van Chamrousse werd de Fransman Jean Claude Killy ook op dit alpine-nummer olympisch kam pioen. ADVERTENTIE Remington Selectric scheerapparaat met regelknop voor 6 verschillende standen. Ook geschikt als tondeuse. Normale prijs f. 98,- Klapper van de week prijs DE ZAAK WAAR U NU EENMAAL VEEL MEER VOOR VEEL MINDER KOOPT CREMERSTRAAT 69 Riulio-T.V. Bandrecorders en*, enopéénminuiitafstand DR. SCHAEPMANSTRAAT 23 Koelkasten,- HAARLEM-OOST TEE: 023-14750 H h.imarhinps. Stofzuigerenz. DEN HAAG Ruim vijfhonderd atle ten en atletes hebben ingeschreven voor de Nederlandse veldloopkampioenschap pen, die zondag in Helmond worden ge houden. De grootste belangstelling bestaat voor de 10.000 meter heren, waarop alle prominente Nederlandse lange-afstand- lopers hebben ingeschreven. Titelhouder Piet Beelen (De Spartaan), die zes jaar geleden op hetzelfde parkoers kampioen bij de junioren werd, zal ongetwijfeld de meeste concurrentie ondervinden van Nol Opdenoordt (Kimbria). clubgenoot Wim van Gerven, Jan Zijderlaan (Gouda) en Dirk de Bruin (AVR.) Bij de dames is Mia Gommers, de we reldrecordhoudster op de 1500 meter, de grote favoriete. De Limburgse atlete zal op het geaccidenteerde parkoers waar schijnlijk de meeste tegenstand krijgen van Tineke van Wonderen (Trias), de Friezin Greta Negenman en de kampioene van het vorig jaar, Anneloes Bosman. EERSEL. De eerste partij uit de tweekamp tussen de Joegoslavische groot meester Gligoric en Jan Hein Donner, die in Eersel wordt gehouden, is na 32 zetten in remise geëindigd. Gligoric speel de met wit. Met de tweekamp hoopt de KNSB aan te sluiten op de roemruchte vooroorlogse tweekampen, die voor Ne derland zijn hoogtepunten vonden in de tweekampen tussen Euwe en de tot Frans man -genaturaliseerde Aljechin met de wereldtitel als inzet. De tweekamp Donner- Gligoric is een uitbouw van de zogenaam de Aio-vierkampen, die vijf jaar geleden als regionale wedstrijden zijn begonnen Het ligt in de bedoeling elk jaar een tweekamp te houden. - GENEVE Het Russische paar Loed- milla Belousova en Oleg Protopopov heeft voor de vierde maal in successie beslag gelegd op de wereldtitel paarrijden. De ruim 6.000 toeschouwers in het Geneefse Ijsstadion kregen een zeer fraaie kür voorgeschoteld, die echter niet helemaal vlekkeloos verliep. Het enthousiaste pu bliek beloonde het Russische echtpaar na afloop met ovationeel applaus. Het Westduitse paar Margot Glock- huber-Wolfgang Danne dat brons ver overde in Grenoble zorgde voor een schandaal in het toernooi. Het duo, dat na de verplichte figuren slechts een tien de plaats bezette, was woensdagmiddags niet verschenen voor de laatste training. Toen de paren 's avonds voor de kür aan traden lieten de Westduitsers verstek gaan. De eindstand luidt: 1. Belousova/Pro- topopov (Rusl.); 2. Schuk/Gorelik (Rusl.) 311,5; 3. Cynthia en Ronald Kauffman (VS) 304,3. Niet de grote favoriet Emmerich Danzer maar de Amerikaan Tim Wood voert na de twee resterende verplichte figuren het veld aan in het toernooi om de wereld kampioenschappen kunstrijden in Genève. De 19-jarige zilveren medaillewinnaar van Genoble slaagde erin woensdagmid dag zijn achterstand, die na vier verplich te figuren ruim tien punten bedroeg, te verkleinen tot 1,3 punt. De plaatscijfers waren echter doorslaggevend. Na de vier verplichte dansen heeft het Britse paar Diane Towler-Bernard Ford de leiding in het ijsdansen behouden en de voorsprong op hun landgenoten Yvon ne Suddick-Malcolm Cannon nog ver groot. Ludmilla Belousova en Oleg Proto popov waren oolc nu weer opper machtig. TOKIO. De 20-jarige Australiër Lio nel Rose heeft gisteravond in Tokio de wereldtitel in het bantamgewicht veroverd op Masahiki Harada. Harada, die het kampioenschap in mei 1965 had behaald in een gevecht met de Braziliaan Edre Jofre ,had zijn titel eerder vier keer met succes verdedigd. (Van onze turnmedewerker) HAARLEM. Het programma ter ge legenheid van de viering van het hon derdjarig bestaan van het Koninklijk Ne derlands Gymnastiek Verbond bevat niet minder dan twaalf nationale evenemen ten. Voegt men daarbij de viering in alle regionale en plaatselijke centra, dan is het niet overdreven om van een waar lijk grootse herdenking te spreken van het eeuwfeest van de oudste en op één na grootste sportbond van Nederland. Ook voor Haarlem en Kennemerland (Door Tom Okker) SALISBURY De Amerikaanse „Fernbergers" zijn nu al een legen darische familie in de tenniswereld en ieder tennisser die aan belangrijke toernooien heeft deelgenomen kent wel Ed en Marilyn, hun beide zoons Ted en Jim en hun dochter Ellen. Wat deze familie voor tennis doet is wer kelijk fenomenaal. Zij zetten zich stuk voor stuk met hart en ziel in om de tennissport tot grotere bloei te bren gen. Hun huis staat open voor elke tennisspeler, ongeacht nationaliteit ras of stand en spelers als John New- combe, Tony Roche, Allen Stone John Cottrill, Owen Davidson en Brian Tobin van Australië zijn hij hen te gast geweest. Ook Manual Sant ana van Spanje, Graydon Garner, Ray Moore en Robert Maud van Zuid- Afrika, Thomas Koch van Brazilië en Nicola Spear van Joegoslavië hebben de gastvrijheid van deze unieke fa milie leren kennen. Tijdens mijn laatste verblijf in Aus tralië had ik met Ed en Marilyn kennis gemaakt en daarvan een invitatie voor de Philadelphia „indoors" overgehouden. Dat was verleden jaar februari en ik heb toen van mijn extra militaire verlofdagen ge bruik gemaakt om over te wippen naar Philadelphia, waar ik een fantastische week heb doorgebracht. Ed maakt hon derden foto's van de spelers en na mijn terugkeer in Nederland heb ik al ver schillende keren een pak prachtige spel- opnamen van hem ontvangen. Fotografe ren is zijn tweede hobby, die hij uitleeft bij zijn eerste hobby, zijn liefde voor het tennisspel. Het is niet voor niets, dat deze familie, allen gezamenlijk, in 1965 de „Marlboro Award" hebben ontvangen, voor alles wat zij voor het tennisspel en de tennissers hebben gedaan en vooral voor hun gastvrijheid, die legendarisch geworden is in de tenniswereld. Tom Okker Ook dit jaar heb ik weer aan het toer nooi in Philadelphia deelgenomen. De or ganisatie was weer uitstekend, hoewel meer tijd werd besteed aan alles er om heen, dan aan het eigenlijke toernooi zelf. Over vervoer hadden wè ook niet te kla gen, want bijna iedere speler kreeg een nieuwe sport Buick 350 pk. ter beschik king, zodat we wel uit de voeten konden. Ik logeerde bij bijzonder aardige mensen, die een droomhuis hadden. Mijn gastheer was één van de bekendste architecten van Philadelphia en hij had alles in en aan het huis zelf ontworpen. De Fernbergers hadden weer ontzettend veel propaganda gemaakt voor „hun" toernooi. Alles was ingeschakeld: radio, televisie en vooral niet te vergeten de pers. Alle spelers werden geïnterviewed en kwamen voor de radio en op de tele visie. Om het toernooi meer onder de aan dacht van het publiek te brengen werd er 's maandags door Thomas Koch en Torben Ulrich een wedstrijdje op straat gespeeld, tegen de kou gewapend met bontmutsen en bontjassen. De uitwerking was enorm, want er verschenen grote stukken in de krant en tijdens het toer nooi zijn er in die drie dagen 23.000 men sen in het tennisstadion geweest. Toch was dit nog niet voldoende, want het fan tastische stadion kan 15.000 toeschouwers bevatten. Naar mijn smaak is het te groot voor een tennisstadion. Als er 7.000 men sen waren, hetgeen toch een behoorlijke opkomst is voor een tenniswedstrijd, dan was het er nog maar half vol, hetgeen noch voor de spelers, noch voor het pu bliek zelf plezierig is. De baan waarop we speelden was een rubber mat, de langzaamste vloer waarop ik ooit heb gespeeld en het effect van de bal kwam er heel sterk op uit. Het spè- lersveld was bijzonder sterk. Vrijwel alle beste amateurs van de wereld waren er: Passarell, Orantes, Koch, Richey, Osuna, Leschley, Ashe, Ulrich en Santana. San- tana had het daar wel naar zijn zin, want op trage banen speelt hij nog altijd zijn beste spel, niettegenstaande dat hij één maal Wimbledon-kampioën is geworden. Hij is een „touch" speler en de langzame baan in Philadelphia lag hem erg goed, omdat hij daardoor steeds veel tijd had om zijn diverse spinslagen te slaan. Ashe kreeg tegen hem geen voet aan de grond en ging erin met 6-1 en 6-3. Ik had San tana nog nooit zo goed zien spelen. Mijn spel tegen Ashe was niet al te best Ik had gedacht wel een goede kans tegen hem te hebben, omdat Ashe evenals ik meer van snelle banen houdt, maar toch ging ik in 2 sets ten onder: 5-7, 9-11. Zijn service, waaraan hij zijn bijnaam „Aces Ashe" te danken heeft, is nog steeds erg goed en heel moeilijk te retourneren. Jan Leschley was ook goed op stoot en bereikte via Richey en Passarell de eind strijd, waarin hij echter vrij kansloos was tegen Santana, die in 2 sets over hem zege vierde. Mijn wedstrijd tegen Ashe werd pas op zaterdag gespeeld, terwijl ik al dinsdagavond was gearriveerd. Gelegen heid om te oefenen had ik nauwelijks ge had, omdat we iedere dag een heel pro gramma van ontvangsten, cocktail- en dinnerparties, hadden af te werken. Het was allemaal veel te druk, maar je kunt toch niet „nee" zeggen. 's Zondagsavonds ben ik met Thomas Koch in 2% uur naar Salisbury gereden. Ook daar hadden we praktisch geen ge legenheid om te oefenen en aangezien het hiér een snelle canvas-baan betrof, was ook mijn eerste wedstrijd in het enkelspel in Salisbury geen succes. Ik verloor in de 2e ronde van Mc. Manus, in de eerste had ik een bye. Hij speelde vrij goed en re tourneerde in elk geval beter dan ik, wat op dit soort banen het belangrijkste is. Ze zijn werkelijk heel snel en het lukte me niet zo best plotseling van het lang zame rubber naar het snelle canvas over te schakelen. Uitslag: 3-6, 4-6 voor Mc. Manus. Toen ik aan het dubbelspel toe was, was ik beter gewend en dit onderdeel is dan ook een succes geworden. Thomas Koch en ik veroverden de titel van „indoor- kampioenen van de V.S." in het dubbel spel door overwinningen op Kukal/Kodes, Graebner/Riessen (die 1 waren geplaatst), McManus/Osborne en Lutz/Smith. Onze Amerikaanse tegenstanders waren achter eenvolgens de eerste, tweede en derde dubbel van Amerika. Onze prijs was een mooie zilveren schaal en een zilver ten nisballetje. Een vermeldenswaardige wed strijd was die van Cox/Wilson tegen Pas- sarell/Holmberg. Die partij duurde nl. 6 uur en 23 minuten, hetgeen geloof ik de langste tenniswedstrijd is, die ooit is ge speeld. De uitslag was: 26-24, 17-19 en 30- 28 voor Cox/Wilson. De volgende dag moest Passarell in het enkelspel in de halve finale tegen Graebner aantreden en voelde zich vanzelfsprekend niet zo erg fit. Hij verloor in 5 sets in een strijd die 3V2 uur duurde. Dit betekende, dat Passa rell binnen 24 uur, 10 uur op de baan had gestaan. De grote verrassing van dit toernooi was Stan Smith, een van de jongere Ame rikanen, die het tot de halve finale bracht, waarin hij in Cliff Richey zijn meerdere moest erkennen. Smith versloeg o.a. Ashe, die nog steeds in dienst is en elke avond naar zijn onderdeel in New York moest terugvliegen, wat natuurlijk niet zo ple zierig was. Richey heeft uiteindelijk het toernooi verdiend gewonnen door Graeb ner met driemaal 6-4 te kloppen. is deze feestviering belangrijk, omdat niet alleen allerlei plaatselijke evenementen op het programma staan, maar omdat Haarlem de eer heeft de première te krij gen van de tournee der Russische keur- ploegen. Dat zal zijn op 7 mei in de Kennemer Sporthal, waarvoor nu reeds grote belangstelling bestaat. Daar kan men het beste van het beste zien op het gebied van het keurturnen, zowel van dames dis heren. De grote dag van de herdenking van het eeuwfeest is op 16 maart juist een dag na de oprichtingsdatum in het Congresgebouw van de RAI te Amster dam. Daar komen 's morgens om elf uur niet minder dan veertienhonderd afge vaardigden, ereleden en functionarissen bijeen om een eeuw gymnastiek in Ne derland te herdenken. Minister Klompé zal er spreken namens de regering en jhr. mr. A. Feith, voorzitter van de Ne derlandse Sport-Federwtie, namens spor tief Nederland. In hetzelfde gebouw wordt 's avonds een gala-avond gegeven, waar het puikje van turnend Nederland te zien zal zijn. Een week later, op zaterdag 23 maart, houdt het KNGV-bestuur receptie in het Hilton-hotel te Amsterdam voor autori teiten, binnen- en buitenlandse sportor ganisaties. Daarna volgen een hele reeks sportie ve gebeurtenissen, zoals de galarournee van twee Russische keurploegen en in de zomermaanden een paar internationale ontmoetingen voor onze nationale ploeg keurturnsters onder meer tegen Honga rije in de sporthal in Drachten en in Den Haag tegen Roemenië. Deze ontmoetingen vormen tevens een test voor onze turn sters voor eventuele delneming aan d Olympische Spelen in Mexico. Bij het feest van een honderdjarige horen bloemen, veel bloemen zelfs. Daar om neemt het KNGV deel aan twee bloe mencorso's die befaamd zijn in binnen- en buitenland. Op zaterdag 27 april neemt het KNGV deel met een speciaal ontworpen praal wagen aan het Bloemencorso Bollen streek en op 7 september rijden praal wagens van de jubilerende sportbond in het grote Aalsmeers Bloemencorso dat naar Amsterdam zal trekken. Natuurlijk worden deze praalwagens bezet door turnsters en turners om er een sportief accent aan te geven. De sport en de lichamelijke oefening worden wetenschappelijke beschouwd op 14 september, alweer in het Congresge bouw van de RAI te Amsterdam, op een wetenschappelijk congres. Inleiders op dit congres zijn dr. W. v. Zijl, D. Schmüll en K. van Driel. Aanvankelijk zou dit het waardige slot vormen van de viering van het eeuw feest, maar de Internationale Trampoline- Bond heeft de wereldkampioenschappen trampolinespringen toegewezen aan het KNGV ter gelegenheid van zijn hondrd- jarig jubileum. Deze kampioenschappen zijn vastgesteld op 30 november in de nieuwe sporthal in Amersfoort. Dit is het scala der feestelijkheden en sportieve gebeurtenissen, aan de organi satie waarvan reeds twee jaar lang tien tallen mannen en vrouwen hebben ge werkt en waaraan heel wat organisatie vermogen is te pas gekomen. BASKETBAL. Sparta Praag heeft in de thuiswedstrijd in de halve eindstrijden van het toernooi om de Europese basket balbeker voor damesteams met 69-47 over MTK Boedapest gezegevierd.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 23