A.R.-Kiesvereniging had interessante praatavond a R A1FFEISEN BANK Nu zachter, nu fijner en rijker van smaaken...booraevolhouwstoffen, vitamine en caroteen voor de groei en de stoei en de ener gie Open brief van „Idee '67" aan wethouder H. de Boer Geen voorrang Mr. Hoogendijk legde veel uit Aanvaring bij mist |op Noordzeekanaal Nederland levert weer haring aan Polen Mijn uit 1914-18 opgevist Nieuw deel van Coentunnelweg in gebruik waarom zijn wij iedere dag paraat? Nutsspaarbank opent bijkantoor Kort IJmondnieuws Drie mille voor muziekschool waar krijgt «tegenwoordig nog zoveel voor zo weinig! 7 VERENIGINGSNIEUWS SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN DONDERDAG 29 FEBRUARI 1968 Vels en-IJmuiden Koersen Hilversum BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK 1 ijfmki... eiï k étèmz#n& 1 (Van een medewerker) IJMUIDEN. Op de openbare ver gadering van de Kiesvereniging van de Anti Revolutionaire Partij van de afde (Van een verslaggever) IJMUIDEN. In de dichte mist heeft belang achtte een partij te scheppen die de gemeenschappelijke geloofsovertuigin gen kan herbergen. Na een korte pauze traden enkelen met mr. Hoogendijk over deze punten in dis- cussie, waarbij het echter niet tot opmer kelijke verschilpunten kwam, zodat de avond rustig doch interessant verliep. Na afloop van de vergadering dankte de voorzitter van de Kiesvereniging, de «.nil nevoiuuonaire .rami van ue aiue- ling IJmuiden, die woensdagavond in de hete/ M. de Kooi, de spreker voor zijn zaal onder de Petrakerk werd gehouden U1 e zijn de gebeurtenissen binnen de K.V.P. welke begin deze week voorpagina nieuws bij de dagbladen vormden, nage noeg niet aan de orde geweest. De spreker op deze vergadering was mr. W. C. D. Hoogendijk, adjunct-direc teur van de Dr. A. Kuyperstichting in Den Haag, die in deze hoedanigheid op trad als vervanger van de heer Hans de Boer uit IJmuiden. die op het laatste donderdagmorgen 9p het Noordzeekanaal moment wegens partijwerkzaamheden el- e9n aanvaring plaatsgehad tussen twee ders verstek rpoest laten gaan, uit de richting van Amsterdam komende Niettemin was het mr. Hoogendijk toe- schepen, vertrouwd om op sympathieke wijze een Beide schepen liepen zeer geringe scha- discussie op gang te brengen omtrent de op en konden hun reis vervolgen doelstelling, uitgangspunt en opvatting Bij deze aanvaring waren betrokken de binnen de confessionele partij, waarbij hij Engelse veerboot „Free Enterprise een er van uitging om, door verandering van kleine veerboot die in Amsterdam was de bestaande wereldorde, de politieke gerepareerd, en het Finse vrachtschip spanningen die er momenteel bestaan en „Delphinus' welke voornamelijk veroorzaakt worden door de dreiging van een eventuele derde wereldoorlog en door de tegenstellingen tussen de arme en de rijke volken, te niet te doen. Mr. Hoogendijk noemde de politiek ook een geestelijke strijd. In dit verband noemde hij het evangelie een geweldige regenererende kracht, die in staat is de samenleving grondig te vernieuwen. Om onze eigenlandse problemen, zoals VELSEN. Het bestuur van de jeugd - de ruimtelijke ordening, gezondheidszorg sociëteit „Idee 67 uit IJmuiden stel en ook de werkloosheid, te bestrijden de ons ervan in kennis aan de heer H. de noemde de spreker samenwerking van Boer, wethouder van onderwijs en jeugd prirpair belang, waarbij hij opmerkte dat zaken in Velsen, een open brief met de do rozijn vereenzelviging met de verdrukte, volgende inhoud te hebben verzonden: zer zijn al lang niet meer de belangrijkste Geachte heer De Boer, Het bestuur van IDEE '67 heeft kennis „De Christelijke partij is te herkennen genomen van Uw uitlatingen m.b.t. de door zijn vereenzelving met de verdrukte, jeugd in het algemeen en de jeugd van doch men zal in de eerste plaats in staat IDEE 67 in het bijzonder (tijdens de vijf- moeten zijn te onderkennen waar onder- de dag van de begrotingszitting, d.d. 15 drukking, dus onrecht, plaats vindt", al- februari 1968; zie IJmuider Courant, d.d. dus mr. Hoogendijk. Hij betoogde verder 16 februari 1968.). dat er hierbij wel degelijk afstand ge- Deze uitlatingen worden zeer betreurd, nomen dient te worden van de gevestigde omdat ze het accent leggen op een eens orde. voorgevallen incident, terwijl U voorbij Wat betreft een samenwerking van de gaat aan de talrijke door IDEE 67 geor- confessionele partijen of een komen tot ganiseerde evenementen en ontplooide ac- (Van onze correspondent) DEN HAAG. De Nederlandse bond van haringhandelaren heeft een contract gesloten voor de levering van 15.000 tot 20.000 vaten haring aan Polen. Met deze transactie, die telegrafisch beiderzijds is bevestigd, is een bedrag van anderhalf tot twee miljoen gulden gemoeid. Tien jaar geleden leverde Nederland de laat ste haring aan Polen. DEN HAAG —Een mijn- en bomde- monteerploeg van de. Koninklijke Marine heeft onder leiding van luitenant ter zee B. C. de Koningh een mijn gedemonteerd, welke was opgevist door het visserijvaar tuig Oudijk 18 „Johanna" op ongeveer vijftien mijl ten westen van Scheveningen. Via Scheveningen-Radio had de schipper van de OD 18 zijn „vangst" gemeld. Hij kreeg opdracht voor Scheveningen te blij ven, waarna de mijn- en bomdemonteer- ploeg uit Den Helder met de reddingboot „Insulinde" naar het vissersvaartuig ging, teneinde de mijn te demonteren. De mijn bleek afkomstig te zijn uit de eerste we reldoorlog. voor de wethouder, die het bestuur daar om adviseerde zo mogelijk nog eens na te gaan, aan wie het te danken is dat Idee '67" destijds in de Snelliusstraat kon starten. Overigens meende de heer De Boer dat het bestuur zal moeten be- effen dat, hoe groot de sympathie van een wethouder voor jeugdwerk ook mag zijn, het niet de juiste weg is om te trach ten via open brieven een bepaalde subsi die te verkrijgen. Op deze wijze zouden de kranten immers dagwerk hebben, het geen niet wegneemt dat „Idee '67" door de beste wensen van de wethouder zal worden vergezeld). tivjteiten. Naar het inzicht van het IDEE 67-bestuur maakt U zich dan ook schul dig aan een te vlotte generalisatie op grond van het feit dat U de jeugdsocië- teit Idee '67 (met meer dan 200 leden!!) over een kam scheert met dat kleine percentage jongeren dat verantwoorde lijk was voor het door U aangehaalde incident. Eveneens is het bestuur van IDEE 67 van mening dat de kwalificatie „jonge- renterreur" in geen verhouding staat tot de „bedreven wandaden". Het is spijtig dat U zich over de vermeende moeilijk heden niet nader heeft geïnformeerd bij ons bestuur Als U van de jongeren verdraagzaam ..jid t.o.v. ouderen verlangt, dan impli- de Coentunnel in gebruik werd gesteld ceert dit uiteraard ook het omgekeerde. Het nu opengestelde wegvak ligt tussen Un het verleden is het meermalen voor het knooppunt Zaandam-Zuid en het kla- gekomen dat de „omwonende ouderen verblad Zaandam-Noord. Het grootste (misschien de man die zoveel last had deel van de route door de bebouwde kom van de bromfietsen?een hoop visafval van Zaandam zal daardoor zijn oorspron- voor de deur van IDEE 61 deponeerden, kelijke functie voor plaatselijk verkeer terwijl ook al eens de toegangsdeur met verkrijgen vele draadnagels was dichtgespijkerd en Eind 1968 zal een gedeelte van het kla- de beide sloten met een zich verhardende verblad Zaandam-Noord en het aanslui- substantie waren dichtgesmeerd met als tende wegvak naar de in aanbouw zijnde doel de onbruikbaarheid van de sloten te brug over de Zaan te Koog aan de Zaan bewerkstelligen. Wij zijn er van over- worden opengesteld. Dan zal de door- tiiigd dat l niet op de hoogte was van gaande verkeersstroom ook het laatste bovengenoemde „verdraagzaamheidsbe- deel van de route door Zaandam kunnen I wijzen een grote confessionele partij was hij op timistisch gestemd, waarbij hij het van DEN HAAG. Vandaag is een onge veer drie kilometer lang wegvak van de Coentunnelweg opengesteld voor het ver keer. Dit weggedeelte sluit aan op het gedeelte, dat in juni 1966 gelijktijdig met I he*jd" t.o.v. vermijden. Het knooppunt Zaandam-Zuid, uitge voerd als half klaverblad, wordt thans volledig in gebruik genomen. De kosten van het thans opengesteld weggedeelte bedragen 11.800.000, onge- daar U ze anders beslist ver werkt zou hebben in Uw oproep tot we derzijdse verdraagzaamheid. Met deze open brief is beoogd de voor stelling van zaken juister weer te geven. IDEE 67 probeert een gevarieerd cultu reel programma te presenteren, maar veer vier miljoen per kilometer.' Deze hjet .^h daarbij geplaatst voor legio. relatief hoge kosten worden voornamelijk door de grondverbeteringen veroorzaakt. vnl. financiële, moeilijkheden. Een twee de gemeentelijke subsidie in 1967 al toegezegd en waarom nog nooit verleend? zou zowel voor de accommodatie (komt U eens kijken) als voor het programma van IDEE 67 zeer welkom zijn. in welke sociëteit wordt door een groepje jongeren een tweede speelfilm (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. - Woensdagavond ÜTrf^.lkf^oclëfeJt vmrril om half twaalf verzuimde een 24-jarige spuiter uit Haarlem-Noord, die met zijn bromfiets uit de Ladderbeekstraat in Vel- in welke sociëteit wordt een cursus beat-moving gegeven? I in welke sociëteit worden avonden met schrijvers gehouden? (Vinkenoog, van sen-Noord de Watervlietstraat wilde m- Ker^ij^) v* rr 1 j-\ t— 1 r\ v"\ n OOM QOK1 nof- I rijden, voorrang te verlenen aan een per-1 Welke sociëteit organiseert cabaret- sonenauto, die door een -6-jarige lift-1 2angavonden? (Harlekijk, Marius monteur uit Uitgeest werd bestuurd. Er Monkau). volgde een aanrijding, waarna de brom- welke sociëteit heeft een vrije expres fietsrijder, vermoedelijk met een bekken- sjegroep dje de aankleding van de lokali- fractuur. door de ongevallendienst naar ve2zoret? 1A. I 1 J - V „111 ftlr Avi Ui 111 n 1 vi W QlTQniTl 11/ I het Roode Kruisziekenhuis in Beverwijk werd overgebracht. DONDERDAG 29 FEBRUARI Dat een dergelijk ambitieus program ma veel geld kost is vanzelfsprekend Een dringend verzoek aan U, als wethou der van jeugdzaken, om U, met het oog op de positieve doelstellingen van IDEE 67, alsnog in te spannen voor een sub sidie vormt dan ook het slot van deze open brief. (Op ons verzoek om commentaar op Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, dezg brigf gaf de heer De Boer te hennen IJmuiden, 20 u.: Voordracht over cactus- bef volkomen eens te zijn met de brief - sen en andere succulenten voor „Succu- schrijvers, wanneer zij stellen dat de lenta" jeugd de ouderen moeten accepteren en Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, \omgeheerd. Dit laatste geld eveneens Santpoort-Zuid, filiaal Wijkcentrum „De Duinplan", Willem de Zwijgerlaan 19 tot 21.15 uur. HILVERSUM De uitslagen van de gister avond in Hilversum gehouden koersen: Karbonkel-prijs: 1. ex aequo: Generaal Padua B (M. Bouwhuis): Excellent Narciso tW. de Leeuw); 3. George van Rhea. Win. 1.60, 4 30 pi. 1.40, 1.40. 1.30, cov. 1.80, 2 80, koppel 2.80 3.10, trio 29.70, 42.80 Jaspis-prijs lie afd.): 1. Fresia Fez (R. Koppe jam; 2. Gaela van Amstel; 3 Goldfinger. Win 2.40, pi. 1.40, 2.80, 2.10, cov. 7.20, koppel 7.80. Amateur Winterkampioenschap VII: 1. Eros Hollandia (G. v. d. Touw); 2. Dores; 3. Bema VRIJDAG 1 MAART Werkplaats „De Schelp", Houtmanstraat 1, IJmuiden, 16 u.: Officiële opening. Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost, 20 u.: „Zonnebrand en bla ren", door Hervormde Toneelgroep, voor bejaarden. Wereldgebedsdag voor vrouwen, 20 u.: in de Petruskerk en in de Bethelkerk. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is dotte. Win 4.60, pi. ï.so, 2.60, 3.io, cov. 5.10, te bezichtigen op werkdagen van 10 tot °Robijn-prijS:n°i. ''Baiios <R Kromkamp); 12 U. Don Stuermann W, 3. Eddy Six. Win. 3.90, pi, Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, 110, 1.30, 1 20, cov. 5.40, koppel lLio ,.nft irT nn 1 n 4. 4 o 1 o a Parel-prijs: 1. Anton (J. Ham); 1. Zanto, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 U.. Amad Kinley. Win 1.50, pi. 1.10, 1 20, 1.40, cov filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord; 3.30, koppel '3.50. 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.15 uur; filiaal van j: «iet?°«.70 de Gemeentebibliotheek en de r.-k. biblio- pl 12o, 1.70. 1.60, cov. 7.10. koppel 5.20, trio theek in Santpoort-N„ gebouw „Spaarn- 35.—. ho,-v" Wliotolaan 7Q- 19 tnt21 3(1 11 r-k Jaspls-prijs1. Go Away Gerda (R. Koppejan i berg wusteiaan /a. ia touuu u., r. k. 2 Frankolijn s. 3 Gravln Rlta w win. !.4o. openbare leeszaal en bibliotheek, Willems- pl l 10> 150 j 30 <.ov 4.50, koppel 6.10 beekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en Salfier-prijs (2e afd.): 1. Amor Hollandia (M 1Q tot 91 I, - filiaal r k onenbare lppszaal I Houwhuis); 2. Bruert Beet3. Cunera, 3 D10- 19 tot 21 u., niiaai r. k. openoare leeszaai medea w)n i.10> 1.10, cov en bibliotheek in Velsen-Noord, Banjaert- 4._ koppel 18 .80. straat 13, 14 tot 17 en 19 tot 21 u. I Totalisator-omzet 214.608,50. ADVERTENTIE omdat geld in liuis risico geeft, voorkom dat risico en zet uw geld op onze bank. dat is niet alleen veilig maar het levert bovendien rente op. wij zijn iedere dag paraat voor u! Beverwijk Velsen-Noord Wijk aan Zee Heemskerk IJmuiden Driehuis Groenelaan 52 President Kennedyplein 4 Europaplein 22 Wijkerstraatweg 204 Verlengde Voorstraat 12 Raadhuisplein 6 Kennemerlaan 57 Canopusplein 1 Driehuizerkerkweg 89 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Op woensdag 6 maart des middags om vier uur vindt de officiële opening plaats van het bijkan toor Velsen-Noord van de stichting Nuts spaarbank. Het bijkantoor is gevestigd in het pand Wijkerstraatweg 189. De bijeen komst wordt gehouden in de ruimte aan de achterzijde van het bankgebouw, in gang Coymansstraat. IJMUIDEN. Door een pater van het klooster in IJmuiden-Oost werd de Vel- sense politie ervan in kennis gesteld, dat uit de hal van het achter de katholieke bibliotheek aan de Willemsbeekweg ge legen gebouwtje een transistor-radio is ontvreemd. Voorts heeft een elektro-monteur namens zijn Amsterdamse firma bij de Velsense politie aangifte gedaan van dief stal van vier dozen, elk met een inhoud van honderd meter elektrisch draad. Zij zijn gestolen uit een afgesloten transfor matorruimte voor een blok woningen in aanbouw in Zeewijk. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Met de expositie van oude instrumenten en de tijdens deze ten toonstelling gegeven concerten heeft de instrumentenactie van de stedelijke mu ziekschool een bedrag van 3000,— bij eengekregen. Hoewel dit bedrag bij lange na niet voldoende is om het gestelde doel de aanschaffing van een Unit-orgel en een vleugel te realiseren, is de direc teur van de school, de heer André Kaart, toch wel tevreden over dit eerste resul taat. Met zeer veel tevredenheid denkt de heer Kaart ook terug aan de concerten, waarvoor een zeer grote belangstelling bestond. Bovendien blijkt de akoestiek in huize „Westerhout" beter te zijn dan in Scheybeeck. Ook de huiselijke sfeer is door de ruimte, waarin de concerten zijn gegeven, nog eens extra geaccen tueerd. Juist hierdoor overweegt men in de toekomst over te gaan tot het geven van een serie kamerconcerten. GEBOREN: Sylvia M. en Sandra M. d. v. G. T. Weel en M. C. de Leeuw; Fran ces H. d. v. S. Dol en J. F. de Jong; Ewoud z.v. A. Kansen en A. J. Romeijn; Afra E. d. v. B. M. de Ruijter en A. E. Pronk; Angelique M. d. v. C. G. v. Gelde ren en A. M. Kippersluis; Geertruida T. d. v. T. J. T. Besteman en M. J. Stengs; Margo J. d. v. C. F. M. Versteege en T.A. M. Wester; Hendrikje M. J. d. v. J. van Nieuwkerk en H. J. E. Eckhardt; Robert z. v. S. Hemstra en W. Binnema; Huibert z. v. H. de Vries en M. Dekker; Paulus A. A. z. v. J. P. de Reus en A. M. de Lange; Liesbeth C. M. d. v. S. Kos en A. J. M. Brandjes; Petrouska N. d. v. P. de Vries en M. C. G. Admiraal; Nicole A. M. d. v. E. Jonker en M. E. H. van Bakel; Catharina J. d. v. J. J. Glorie en J. Ursem. ONDERTROUWD: J. J. Zoon en M. A. C. Adrichem; R. Bekkering en B. B. J. Hoff man; K. Harens en G. Zuiderveld. GETROUWD: J. Herder en M. J. Doel- wijt; H. A. Oudshoorn en A. den Heijer; C. A. J. Mink en C. Snijders: J. Hatzmann en A. T. van Hoesel; J. C. M. Handgraaf en H. C. M. Unkel. OVERLEDEN: C. J. Beentjes, 75 jaar; C. J. Dobber, 45 jaar; S. W. Kabel, 76 jaar; C. Janneman, 66 jaar. Nu duBBel lekker Blue Band is vernieuwd. Proef 't zdf &B//6

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7