Bromfiets ten toon stelling COROLY Modern droogdok in IJmuiden Velsen maakt haast met bouw bejaardencentra zaanlandsche Ergerlijke baldadigheid m bij Arfa Overleden na ongeval Kustvaarder voor vervoer van zeer grote stukken Vissers willen weerbericht in Nederlands zit ie midden in de mode Jubilarissen bij Hoogovens Drie nieuwe tehuizen 9 DONDERDAG 29 FEBRUARI 196S schoenhandel IJMUIDEN ïi j FRISOMEL EEN FRIESCHE VLAG PRODUCT I modinette strijkster en/of leerling-perser, De hypermoderne kraan van het nieuwe droogdok voor vissersvaar tuigen, die een maximum last van 3.000 kilogram heeft. ADVERTENTIE DE TOPPERS VAN DE RAI bij en wat u op de RAI niet ziet EXTRA AANBIEDINGEN Breestraat 108 BEVERWIJK HOOGEZAND Bij de scheepswerf „Voorwaarts" in Hoogezand is het ms. „Constance" te water gelaten.-Het schip is gebouwd voor v. Wijnne en Barends' Car gadoors- en Agentuurkantoren NV in Delf zijl en is de derde 800 tonner van de maat schappij. De ervaringen, opgedaan met de reeds in de vaart zijnde „Claudia" en „Cla rissa" hebben geleid tot enige ingrijpende veranderingen. Een luik van 27,50 bij 5,50 meter en een vrije hoogte onder de patent luiken van 4,22 meter maken het schip geschikt voor transport van zeer grote stukken. Volgens de technische dienst van de rederij kunnen stukken tot een lengte van 31 meter onder dek geladen worden, daar in het ruim geen enkel obstakel meer voorkomt. De „Constance" die wordt geschilderd in de voor de rederij kenmerkende oranje kleur, zal eind april in de vaart komen. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Nederlands eerste vis sershaven beschikt sinds donderdagmid dag over een modern drijvend dok, dat in staat is de grootste eenheden van de zeevissersvloot te ontvangen en in de kortst mogelijke tijd weer zeewaardig of te leveren om ter visserij te gaan. Het nieuw dok in IJmuidens trawler- haven is voor het Staatsvissershavenbe- drijf gebouwd bij de NDSM in Amsterdam. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Door een bewoonster van een woning aan de Orionweg werd bij de politie gemeld dat men dinsdagavond vier lakens, die achter haar huis aan een droogrek hingen met een zwarte sub stantie heeft besmeurd. De lakens zijn hierdoor totaal onbruikbaar geworden. Een andere dame, die een flat aan de Orionweg bewoont, stelde de Velsense po litie ervan in kennis dat een achter haar woning geparkeerde witte personenauto met bruine teer was besmeurd. Bij nade re beschouwing bleek dit echter tectiel een roestweringsmiddel te zijn. dat met een spuitbus op de lak was gespoten. Dit zelfde was het geval met een witte per sonenauto, die voor een woning aan de Schutterstraat stond geparkeerd. Beide au to's konden echter met een bepaald op lossingsmiddel worden gereinigd. (Van onze correspondent) GRONINGEN. Een delegatie van de vereniging visserijbelangen in Urk heeft in het Duitse Norddeich (Oost-Friesland) gevraagd of het radiostation in deze plaats de weersverwachtingen behalve in het Duits ook in het Nederlands wil uit zenden. Zij heeft als antwoord gekregen, dat deze zaak zal worden onderzocht. Radio-Norddeich zendt regelmatig weerberichten uit voor alle gebieden van de Noord- en de Oostzee. Nederlandse vissers luisteren veel naar deze berichten, maar enkelen hebben wel eens moeilijk heden met het feit dat zij in het Duits worden gesproken. nieuws voor pittig X-x!..- ^waijiiu' is er frisomel met minder dan 0,2%vet Literfles (1075 gr129 ct. Halve-literfles (538 gr.) 71 ct Originele Boetiekstijl Kennemerlaan 63 Telefoon 1 47 81 BOETIEK V- V hee Maerelaan 5 HEEMSKERK Telefoon 02510-32641 BOETIEK BOETIEK V ARFA maakt leuke regenjassen. zoals je er hier een paar ziet. Wil je er ook aan meewerken, b.v. als informeer dan eens bij: Het is 65 meter lang, 16 meter breed, 9 meter hol en de diepgang tot de boven kant van de kielblokken is negen meter. De bouwopdracht werd in januari van het vorig jaar gegeven. Het oude dok in IJmuiden was circa 50 jaar, toen het vorig jaar naar de sloper werd gesleept; zijn eind zou in Hendrik Ido Ambacht komen. Maar de sloper bedacht zich en heeft het dok toch maar doorverkocht aan een scheeps- reparatiebedrijf in Stellendam, dat er nog wel brood in zag. Het nieuwe dok is voorzien van de meeste moderne hulpmiddelen voor het dokken van schepen, zoals een slagzij- meter en twee elektrisch gedreven pom pen, elk met een capaciteit van 1400 kubieke meter water per uur. Met deze twee pompen kan men het dok binnen een uur leegpompen. Op de bovenkant van het dok, tegen over het bedieningshuis, zijn rails gemon teerd voor de dokkraan. Deze kraan heeft een maximum vlucht van acht meter en een maximum last van 3000 kilogram. De sterke zeer moderne kraan is een produkt van de Machinefabriek IJmuiden, een dochter van de NDSM in Amsterdam. Naast het bedieningshuis is een dekhuis geplaatst, dat dienst doet als bemannings ruimte. Een comfortabele verblijfplaats, waar de mannen kunnen koffietafelen. Voorts'zijn er de nodige sanitaire voor zieningen. (Van een verslaggever) IJMOND. In de maand maart zal Hoogovens onder zijn personeelsleden ze ven jubilarissen tellen. Het zijn de heren L. L. Kroone, afdeling kooksovens uit IJmuiden, H. Buys, afdeling railvervoer uit Haarlem en ir. A. J. van Walraven, nieuwbouw uit Aerdenhout, die allen 40 jaar in dienst van het bedrijf zullen zijn. Een vijfentwintigjarig dienstverband zullen de volgenden heren hebben: J. D. van Eykelen, technische dienst Mekog en J. van Beek, afdeling railvervoer, bei den uit Velsen-Noord P. Schelvis salaris administratie uit Wijk aan Zee en J. H. Vreenegoor, vetinnerijen uit Heemskerk. (Van een onzer verslaggevers) AKERSLOOT. De 77-jarige heer P. Broersen, die woensdagmorgen op zijn bromfiets in botsing kwam met een auto bus is aan zijn verwondingen overleden. Na aanvankelijk in het Sint Elisabeth- ziekenhuis in Alkmaar te zijn opgenomen werd het bejaarde slachtoffer overge bracht naar de Ursulakliniek in Wasse naar voor het ondergaan van een opera tie. Om half acht 's avonds is de heer Broersen overleden. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De bouw van twee ver zorgingstehuizen voor bejaarden in de ge meente Velsen. respectievelijk een twee de gemeentelijk bejaardencentrum in IJmuiden-West en een verzorgingstehuis voor bejaarden in Duinwijk van de Pro testants Christelijke Stichting zal volgens raming 8 miljoen gulden vergen. Het tot stand komen van beide tehuizen zal 254 plaatsen toevoegen aan de thans beschikbare 91 bedden van het gemeente lijk W. F. Vissershuis. Deze 345 plaatsen zullen de helft van de plaatselijke be hoefte dekken. De twee nieuwe tehuizen worden in de woningwetsector gebouwd. Het plan van de Stichting Katholiek Be jaardencentrum Kennemerland om in Driehuis een bejaardentehuis te bouwen zal in de premiesector moeten worden verwezenlijkt. Realisering van dit plan zal het aantal plaatsen voor bejaarden in verzorgingstehuizen in de gemeente Vel sen op 525 brengen. De gemeente Velsen heeft met de twee betrokken stichtingsbesturen overleg ge pleegd en overeengekomen werd, dat de verdere ontwikkeling van hun plannen in team-verband zal plaats hebben, waarbij het gemeentebestuur een coördinerende taak zal hebben. Het verzorgingstehuis in Duinwijk zal door de gemeente worden verwezenlijkt in de vorm van een intergrale herhaling van het plan voor het tweede gemeente lijke tehuis, in IJmuiden-West gesitueerd. Er is veel aan gelegen de uitvoering van de ontwikkelde plannen zo spoedig mogelijk op gang te doen komen. In de komende openbare gemeenteraadsverga dering op 6 maart zal de raad daartoe een aantal te nemen besluiten worden voorgelegd. De pensionprijs per verzorgde bejaar de zal rond de 550 per maand komen te liggen. Nieuwe Harwicliboot. Een 7000 ton me tende veerboot voor de dienst Hoek van Holland-Harwich, welke wordt onder houden door de Nederlandse maat schappij „Zeeland" en de Britse spoor wegen, is in Wallsend te water gelaten. Een dergelijk schip is in aanbouw voor de maatschappij „Zeeland".

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 9