Wet belediging kan mogelijk staatshoofd Rath Doodeheefver Daders van roofmoord in arrest vlees eten is verantwoord eten Agenda voor Haarlem en de IJmond „Handelingen van hoogleraren zijn kwetsend" Alweer on ijzerste staaltje van en Kunstnier thuis In Groot-Groningen geen tussentijdse verkiezingen Waarschuwing voor pil leidt niet tot geboortengolf Antwoord minister in kwestie-Delfgaauw Scheiden van een buitenlander nu mogelijk Kamer verwierp voorstel D'66 Drie personen van abortus verdacht Mr. M. de Niet fractieleider P.v.d.A. Autohandelaar wint geding Na 12 jaar Vrees bleek ongegrond Wind neemt af 0 WOENSDAG 6 MAART 1968 Vervolg van pagina l Onzeker Verontrusting m 1 j«r KEUKENCENTRUM „IJMUIDEN" Eerste Kamer Slachtoffer in duinen te Overveen begraven - - - /y-\ n T aarletn BIOSCOPEN Velsen-IJmuiden Beverwijk V lo dl lü Minister Polak liceft in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid drs. Van Thijn (P.v.d.A.) gezegd dat wordt nagegaan of artikel 117 van het Wetboek van Strafrecht, dat de belediging van een bevriend staatshoofd strafbaar stelt voor wijziging vatbaar is. De studie hierover, aldus de minister, is nog niet afgeslo ten. Er bestaat inderdaad aanleiding het artikel in nadere ogenschouw te nemen en de studie zal zoveel mogelijk worden bespoedigd. Het gaat er hier om dat er onderscheid wordt gemaakt tussen het gebruik van scheldwoorden en zakelijke kritiek. Minister Polak zegt dat het artikel is ontstaan in een tijd en een wereld die verschillen van de onze, en dat de toen malige positie van staatshoofden op een aantal punten afwijkt van die van menig staatshoofd van thans. Het betrokken artikel kan echter niet worden los gezien van de overige bepa lingen van het Wetboek van Strafrecht waarin belediging of het gebruik van een beledigende vorm strafbaar wordt ge steld. Ook bij belediging van andere per sonen dan staatshoofden heeft het Open baar Ministerie de plicht een vervolging te overwegen. De minister herinnert aan zijn antwoord aan het Tweede-Kamerlid, mevr. Singer- Dekker. Van vervolging van prof. Delf- gaauw is afgezien omdat, aldus mr. Po lak, niet vaststaat wat deze op de bijeen komst van 21 oktober precies heeft ge zegd. Zijn verklaring tegenover de rijks recherche wijkt op belangrijke punten af van hetgeen hij gezegd zou hebben vol gens het aan de officier van Justitie uit gebrachte rapport. Het belang van de vrijheid van meningsuiting brengt mee, dat niet wordt vervolgd als het onzeker is, dat de uitlatingen onder het bereik der strafwet vallen, zo zegt de minister. Minister Polak zegt verder in zijn brief aan de hoogleraren: „U wijst erop hoe ADVERTENTIE Uw behangleverancier heeft ijzersterke staaltjes voor u klaarliggen. Radoeota superafwasbaar behang van Rath Doodeheefver. Mooi behang dat tegen een stootje kan. Niet verkleurt. Waarvan u alle vlekken in een wip verwijdert. Ideaal voor èlk vertrek. Kwaliteitsbehang dat overal fleurig schoon biijft. Jarenlang. Vraag uw vakman. 53 cm Breed; 1.20 per strekkende meter. ontwerpers en fabrikanten van behang Marihuana. De politie in Terneuzen heeft een 30-jarige man en een 26-jarige vrouw aangehouden, die in het bezit waren van 2 kg marihuana. De han delswaarde ervan is 2000. Explosie in fabriek. Het produktiegedeel- te van valeriaanzuur van een chemi sche fabriek in Winschoten is uit elkaar gesprongen doordat een ketel explodeer de. Eén man werd door glassplinters gewond. De schade wordt geschat op enkele tonnen. Pastoor Miedema. De parochianen van Het Eikske in Schaesberg hebben een ruimte gehuurd, waar pastoor Miedema de mis kan opdragen. De ruimte is echter zo klein dat de parochie in enkele wijken wordt onderverdeeld. Voor elke wijk wordt een aparte mis opgedragen. Verstekeling. De zaak van de Roemeense verstekeling, die onlangs in een ruimte van een vliegtuig meevloog van Boeka rest naar Schiphol is nog steeds on duidelijk. Hij verblijft nog in het vreemdelingenverblijf voor politieke vluchtelingen in Den Haag. gevaarlijk het is als een tegenstelling ontstaat tussen wet en geweten, waarbij de jonge generatie op haar morele ver ontrusting geen ander antwoord krijgt van de oudere generatie dan een formele verwijzing naar artikel 117 van het Wet boek van strafrecht met alle strafrechte lijke en civiele gevolgen van dien. Het verbaast mij allereerst, dat u zes sen op 27 februari reeds weet, dat al de genen tegen wie op 24 en 25 februari pro cesverbaal is opgemaakt wegens hun han delen in strijd met artikel 117 van het Wetboek van Strafrecht, daarbij han delden krachtens hun geweten. Afgezien daarvan, u spreekt van een formele ver wijzing naar artikel 117 van het Wetboek van Strafrecht. Dat artikel staat niet op zichzelf. Immers, niet alleen het beledi gen van het hoofd van een bevriende staat is strafbaar maar ook het beledigen van ieder ander. Het verschil is, dat be lediging van andere personen slechts ver volgd kan worden na klacht of tenzij de klager daartegen bezwaar maakt op gronden aan het algemeen belang ont leend. Belediging en met name het gebruik van onnodig grievende en krenkende uit latingen wordt, naar ik meen, van ouds her ook een ethisch laakbare handeling geacht. Het strafbaar stellen daarvan heeft met de vrijheid van meningsuiting niets te maken. Wie in zijn geweten of pm welke andere reden ook meent de politiek en de daden van een regering te moeten afkeuren, heeft daartoe, althans in een democratische samenleving, volop de gelegenheid, mits hij een vorm kiest, waarin beledigingen achterwege blijven. Deze spelregel van de democratie is ook daarom goed, omdat hij de mogelijkheid van discussie openlaat. Het gebruik van beledigingen daarentegen mist elke over tuigingskracht en 'sluit elke gedachten- wisseling bij voorbaat uit." Minister Polak besluit zijn brief met het uitspreken van droefenis over de houding der hoogleraren. Het Kamerlid Boetes (P.S.P.) heeft de minister van Onderwijs en Wetenschap pen bij de behandeling van de onderwijs- negroting in de Eerste Kamer een af fiche Johnson oorlogsmisdadiger" aange boden. Hij pleitte voor het vak „vrede- kunde" op middelbare scholen. Het raam biljet zou gebruikt kunnen worden als visueel hulpmiddel. Mr. G. J. P. Cammelbeeck uit Eind hoven zal de vier Utrechtse studenten verdedigen, die op 12 maart voor de Utrechtse rechtbank terecht moeten staan voor het „beledigen van een bevriend staatshoofd". (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Eerste Kamer is ak koord gegaan met opzegging door Neder land van het internationale echtscheidings verdrag. Daardoor kunnen Nederlandse vrouwen, die met buitenlanders zijn getrouwd, schei den. Het verdrag, dat al eerder is opgezegd door België, Frankrijk, Zwitserland en Duitsland, is actueel geworden door het grote aantal huwelijken van buitenlandse arbeiders met Nederlandse vrouwen. In veel gevallen kan zo'n huwelijk niet wor den ontbonden, omdat de wet in het land van de man scheiding in de weg staat. Door opzegging van het verdrag is de Ne derlandse wet van toepassing, volgens wel ke een Nederlandse vrouw door een huwe lijk met een buitenlander haar Nederlandse nationaliteit niet verliest. De Utrechtse student Rob van Gemert heeft minister Polak fotokopieën gestuurd van de handtekeningenlijsten, waarop 755 personen hebben verklaard Johnson een oorlogsmisdadiger te vinden. Hij wil op zeer korte termijn weten hoe de minister zal handelen ten aanzien van de onderte kenaars. ADVERTENTIES Wij tonen u in onze 150 m2 toonzaal een keur van Hollandse en Duitse im port keukens, zie verder onze enorme sortering hang-legkasten, buffetten aanrechten enz. Kennemerlaan 165 - Tel. 0 2550-11428 Geopend van maandag t/m zaterdag van 96 uur. Een 41-jarige man uit Zeist, een chronische nierpatiënt, past sinds 29 februari thuis zelfstandig een kunstnierbehandeling toe. Het is voor de eerste maal in ons land dat een patiënt zich op deze wijze met een kunstnier behandelt. In de toe komst zullen er geleidelijk meer kunnen volgen. Er is reeds een begin gemaakt met de opleiding van enige patiënten. Op de foto de man in bed met daarnaast de benodigde apparatuur. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Groot-Groningen zal pas in 1970 naar de stembus gaan. Het wetsvoorstel van mejuffrouw Goudsmit (D'66) om liet door grenswijziging ver grote Groningen dit jaar reeds een nieuwe gemeenteraad te laten kiezen, is gister avond in de Tweede Kamer met 73 tegen 38 stemmen verworpen. Vóór het voor stel stemden de fractie van D'66, de Boe renpartij, de heer Jongeling (G.P.V.), de groep-Aarden, de heren Van der Lek en Van der Spek van de P.S.P. en alle leden van de P.v.d.A.-fractie, behalve de heren Franssen, Nederhorst en Masman. Alle regeringsgezinde fracties alsmede de fracties van de S.G.P., de C.P.N. en de heren Wiebenga en Lankhorst van de P.S.P. stemden tegen. Mejuffrouw Goudsmit kreeg zowel van voor- als tegenstanders complimenten voor de heldere stijl waarin zij haar voor stellen had vervat. Alle tegenstanders onderschreven het advies van de Kiesraad, dat bij grens wijzigingen alleen dan verkiezingen moe ten worden gehouden als de nieuwe ge meente in politieke samenstelling sterk verschilt van de oude gemeente, dat is volgens de Kiesraad in Groot-Groningen niet het geval. Verder werd, onder meer door de heren Koning (V.V.D.) en de Fievez (K.V.P.), als bezwaar aangevoerd dat mejuffrouw Goudsmit met de indie ning van haar voorstel een verkeerd ge bruik maakt van het recht op amende ment. Tegenstanders wezen er verder op dat de op te heffen gemeenten Hoogkerk en Noorddijk pas om verkiezingen vroe gen toen de Groningse grenswijzigingen al door de Tweede Kamer was behandeld. De heer Schakel (A.R.) noemde als be zwaar dat een nieuw gekozen gemeente raad niet langer als anderhalf jaar zal functioneren. Namens een kleine minder heid van de P.v.d.A.-fractie voerde drs. Franssen aan, dat de Eerste Kamer zal kiezen tussen twee voorstellen: één met verkiezingen en één zonder. Dat is in strijd met de positie van de Eerste Kamer, meende hij. De voorstanders, drs. Voogd (P.v.d.A.), drs. Dijkstra (D'66) de heer Jongeling (G.P.V.) en drs. Aarden (Radicaal) zei den dat als er bij de op te heffen ge meenten behoefte bestaat aan verkiezin gen, die gehouden moeten worden. Drs. Voogd zei dat men de inspraak maximaal en niet minimaal diende te be naderen. Drs. Aarden beschouwde het al of niet houden van verkiezingen als een politieke zaak, waarop het op zakelijke gronden gebaseerde advies van de Kies raad geen invloed hoeft te hebben. Mejuffrouw Goudsmit bestreed de staatsrechtelijke bezwaren. In het verle den werd het indienen van een wijziging van een aanhangig wetsontwerp niet be schouwd als een verkeerd gebruik van het recht van amendement. Zij meende dat het tijd werd de beleidslijn, welke de Kiesraad hanteert bij het adviseren inza ke vervroegde verkiezingen te laten hou den als gemeenten door annexaties gaan verdwijnen. Alleen door een nieuwe ge meenteraad te kiezen zullen de nieuwe inwoners van Groot-Groningen voldoende vertegenwoordigd zijn. Zij was het eens met drs. Aarden: de Kiesraad is een tech nisch lichaam, waarvan de adviezen wei nig te maken hebben met de politieke vraag of er wél of geen verkiezingen moeten worden gehouden. DELFT De Delftse politie heeft een 24-jarige loswerkman, uit Delft, zijn 19- jarige vriend uit Den Haag en een 29-jari- ge Haagse prostituee gearresteerd, die er van worden verdacht betrokken te zijn ge weest bij het plegen van abortus provoca- tus. Tengevolge hiervan is de 19-jarige verloofde van de loswerkman in een zie kenhuis kort daarna overleden. Volgens de politie heeft de prostituee de feitelijke abortus gepleegd. De verdachten ontken nen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Mr. M. de Niet is be noemd tot fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid in de Eerste Kamer. Hij volgt daarmee ir. H. Vos op, die lid van de Raad van State is geworden. Ir. J. Visser uit Nijmegen is beëdigd als lid van de Eerste Kamer. Hij volgt in de PvdA-fraètie mevrouw F. de Leeuw- Mertens op. AMSTERDAM. „Het Vrije Volk" moet zich onthouden van publikaties die onwaarheden bevatten over de bij de Haagse rechtbank aanhangige zaak tegen een autohandelaar uit Oegstgeest, aldus de Amsterdamse rechtbank. De handelaar had tegen het blad een kort geding aan gespannen naar aanleiding van een artikel over zijn rechtszaak. Het blad moet het vonnis in zijn gebruikelijke lettertype op pagina 3 publiceren. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Het aantal onopge loste moorden in Amsterdam is met één verminderd. De „moordbrigade" van de hoofdstedelijke politie heeft bijna twaalt jaar na hun misdaad de daders gearres teerd van de moord op „Tante Bet", een 56-jarige caféhoudster. De twee mannen, een 44-jarige koopman en een 52-jarige garderobier, hebben bekend de moord in oktober 1956 gepleegd te hebben. Het stoffelijk overschot hebben zij be graven in de duinen bij de Erebegraaf plaats in Overveen. De afgelopen dagen hebben twintig politiemannen en vijf mi litairen met mijndetectors en een graaf machine vrijwel onafgebroken naar het stoffelijk overschot gezocht. Het is niet gevonden. De caféhoudster, E. van Schevenhoven, had een café in de Sint Jacobssteeg bij de de Nieuwendijk. In de onderwereld was bekend, dat zij altijd veel geld bij zich had en dat zij in oktober 1956 van plan was voor 20.000 gulden een hotel te kopen. In de verwachting dat „Tante Bet" die 20.000 gulden bij zich zou hebben legden de twee hun plannen in de nacht van 16 op 17 oktober 1956 ten uitvoer. De garde robier bood haar een lift aan. De koop man, die zich achter in de auto had ver borgen, gaf haar onderweg met een ijze ren staaf een slag op het hoofd. De vrouw moet direkt of zeer kort daarna' zijn overleden. Na ontdekt te hebben dat „Tante Bet" niet 20.000 maar slechts 2.000 gulden bij zich had reden de moordenaars naar Overveen. De koopman stapte daar op de Zeeweg uit en begroef het stoffelijk over schot een eind verder in de duinen. De politie is de moordenaars op het spoor gekomen na de arrestatie van vier mannen en een vrouw in verband met een diefstal van stimulerende tabletten uit een farmaceutische fabriek in Haarlem, vorig jaar juli. Bij het verhoor van deze verdachten kreeg de politie aanwijzingen, welke thans tot arrestatie van de moor denaars hebben geleid. (Van onze correspondent) DEN HAAG. De geruchtmakende waarschuwing van prof. dr. J. G. De- fares, dat de vrouw door het gebruik van de pil de kans zou lopen vroegtijdig te verouderen, zal nu negen maanden la ter niet tot een spectaculaire geboorten, golf leiden. Uit een rondvraag bij Haagse kraamklinieken blijkt, dat het aantal aan staande moeders dat in maart of april een baby verwacht naar schatting 10 tot 15 percent hoger is dan in dezelfde twee maanden van het vorige jaar. De toename moet men echter in de eerste plaats toeschrijven aan de stijging van het aantal huwelijken in 1967 ten opzichte van voorgaande jaren. Het res terende percentage dat eventueel het ge volg van het plotseling stoppen met het gebruik van de pil zou kunnen zijn is daardoor betrekkelijk gering. De voorzitter van de medische raad van de N.V.S.H., de Amsterdamse huis arts F. P. Wibaut, sprak vlak na de op zienbarende verklaring van de Leidse hoogleraar de vrees uit, dat de uitlatingen van prof. Defares een geboortengolf tot gevolg zouden hebben. Nu, negen maan- ADVERTENTIE Want vlees houdt fit De eiwitten in vlees zijn onontbeerlijk voor een goede conditie. Conclusie? Vlees uw hoofdschotel,elke dagl Ml— /V- -j •f'S'tiZx-' - - -- .1 Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De Vijanden", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Voor goud en wat dollars", 14 j. Frans Hals, 20-15 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Badsensaties", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Sabotage complot gouden zeven", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Winden om de rotsen", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21-15 u.: „Helden zonder glorie", 14 jaar. Minerva, Vandaag geen voorstelling. Donderdag, 20.15 u.: „De ongelooflijke overwinning", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Op blote voeten in het park", a.l. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Ik een killer", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Sexy in neon", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u-: „De ge temde feeks", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vishal (Grote Markt): Expositie van werken van „Kunst Zij Ons Doel". Da gelijks 10-17 u. Op zondag 13-17 u. Tot en met 11 maart. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 „ot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-t (Bakenessergracht): Exposi tie van grafiek uit eigen bezit. Dagelijks 11-17 u. Op zondag 13-17 u. Tot 18 maart. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van werk van Henk Schoorl. Dagelijks van 10-20 u. Tot 16 maart. Galerie Drengel (Bakkumstraat): Expo sitie van werk van Ron Brandes. Dagelijks van 20-22 u. en donderdag, zaterdag en zondag ook van 13-17 uur Noord Schalkwijkerweg 160: Expositie van wandtapijten schilderijen en tekenin gen van Kees Vis. Dagelijks van 13-17 u. Tot 25 maart. Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstr.) Expositie van werken van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks 13-17 u. Op zondag 14-17 u. Tot 11 maart. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158): Expositie van schilderijen van C. Nierop. Dagelijks 14-17 u. (Ook za terdags en zondags). Tot en met 9 maart. DIVERSEN Raadhuis Halfweg, vandaag, 19.30 uur: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer- liede. Kennemer Sporthal (Delftlaan), dagelijks 10-17 en 19-23 u.: Haarlemse Voorjaars- beurs voor Haar en Hem. Gerhard Mulo (Raaks), donderdag, 20 u.: „Land boven de Poolcirkel", lezing door Alice Mommersteeg (Volksuniversiteit). Concertgebouw, donderdag, 20 u-: „Ster avond" van de NCRV. Raadhuis Hoofddorp, donderdag, 14.30 u.: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer meer. WOENSDAG 6 MAART City, 20 u.: „James Bond 007 Casino Royal". DONDERDAG 7 MAART City, 20 u.: „De strijd tegen verdoven de middelen". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie schilderijen en tekeningen van Victor Linford. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. WOENSDAG 6 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „James Bond 007, Casino Royale". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Man, vrouw en het huwelijk". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie van Adriaan Engelman, monotypes, beeldende objecten; geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Kelder Regina Caeli, Hilbersplein, 20 u.: demonstratie-avond door Maggi, voor Vrouwenbeweging N.K.V. DONDERDAG 7 MAART „Ja- Kennemer Theater, 19 en 21.15 u mes Bond 007. Casino Royale". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Django, de man zonder genade". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie van Adriaan Engelman, monotypes, beeldende objecten; geopend van 9-12.30 uur en 13 30-18 uur Pius X-College, Büllerlaan, 20 u.. Show ensemble Cinderella voor Ned. Ver. van Huisvrouwen. den later, zei hij desgevraagd nog over geen aanwijzingen te beschikken die op een spectaculaire bevolkingstoename dui den. Wel is het zo, aldus de Amsterdamse, arts, dat veel vrouwen ondanks het feit dat de beweringen van prof. Defares door tal van vooraanstaande medici met klem werden bestreden de pil met meer argwaan zijn gaan slikken of an dere anticonceptieve middelen zijn gaan gebruiken. Het KNMI deelt mee: Door een depressie boven Denemarken en een krachtig hogedrukgebied bij Ier land nam de wind aan onze kust tot stormachtig toe uit richtingen tussen noordwest en noord. Een bij de depressie] behorend front veroorzaakte in de nacht van dinsdag op woensdag enkele millime ters regen. Daarna stroomde onstabiele lucht binnen, waarin enkele buien voor komen. Het hogedrukgebied bij Ierland breidt zich naar het noordoosten uit. De buiig heid en de wind nemen hierbij geleidelijk af. In de middagtemperaturen komt wei nig verandering, WBERRAPPORTEN -jl Maximum- ai i minimum- u i 5 h temperaturen E» I s binnen- en buitenland 5-C C M Den Helder regenbui nnw 6 4 2 Ypenburg regen nnw 8 4 2 Vlissingen regen nw 6 5 0.1 Eelde regen nnw 8 4 4 De Bilt regen nw 8 4 4 Twente regen wnw 7 3 5 Eindhoven regen nw 8 3 4 Z.-Limburg regen wnw 6 4 4 Helsinki geh bew. z 0 -2 3 Stockholm sneeuw zo 6 -1 2 Oslo zw. bew. zo 4 -5 0.4 Kopenhagen regen Z70 5 2 0.3 Aberdeen regenbui nnw 11 2 2 Londen regenbui n 12 7 0.1 Amsterdam regenbui nw 8 4 2 Brussel regen nw 8 4 3 Luxemburg regen wnw 5 2 3 Parijs regen nw 9 5 0.6 Bordeaux geh bew. wnw 12 -1 0 Grenoble geh bew. no 9 5 0 Nice onbew n 13 4 0 Berlijn regen wzw 5 3 6 Frankfort regen wzw 6 4 5 München sneeuw w 2 4 3 Zürich sneeuw zw 5 2 1 Genève motregen zzw 9 1 0 Locarno half bew. zzw 13 -2 0 Wenen zw. bew. wnw 4 2 3 Innsbruck geh bew. w.st. 4 -0 0.3 Belgrado regen no 5 -7 0.1 Athene zw bew. w.st. 12 5 7 Rome mist O 13 2 0 Barcelona onbew. nnw 13 4 0 Madrid onbew. w.st. 7 -1 0 Mallorca onbew w.st. 13 0 0 Lissabon motregen w.st. 13 9 0.2 DONDERDAG 7 MAART Zon op 7.13 uur; onder 18.31 uur. Maan op 9.57 uur; onder 3.05 uur. MAANSTANDEN Eerste kwartlei Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan l maart 10.20 uur 14 maart 19.52 uur. 21 maart 12.07 uur 28 maart 23.48 uur. HOOG EN LAAG WATER iN IJMUIDEN WOENSDAG 6 MAART Hoog water 7.54 uur en 20.13 uur. Laag water 3.22 uur en 15.47 uur. DONDERDAG 7 MAART Hoog water 8.36 uur en 21.06 uur. Laag water 3.58 uur en 16.27 uur. Het noug en laag «valei te Zandvoort is 10 tot 15 min vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2