Raadsleden informeren naar Huize „De Westerburcht" i Stormvogels moet sterke concurrent op afstand houden Hoofdopzichter „Westerveld" koninklijk onderscheiden Amsterdam wil afvalleiding naar Wijk aan Zee H. van Doel bij PvdA Velsen-N. B. en W. weten niets officieels IJmond wil meer huizen bouwen met behulp G.S. Vara-vergadering in Velsen-N. Toeristisch belang van Linnaeushof niet in gevaar Hindernisrennen voor halfbloeds TEL. 15000 ZATERDAG 9 MAART 1968 P O S T Z E GELS G. BAKKER TAXI 3000 TEL. 23000 PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING Staatssecretaris: - ADVERTENTIE vandaag besproken in de ERBIJ Postzegelrubriek zijn verkrijgbaar bij POSTZEGEL-, SIGA REN- EN MUNTEN- HANDEL Snelliusstraat 53, IJmuiden Telefoon 15053 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Sinds enige tijd heeft Amsterdam plannen om een afvalwater leiding van deze gemeente in Wijk aan Zee te laten uitmonden. Het college van burgemeester en wethouders van Bever wijk heeft deze plannen en de daarom trent ontvangen rapporten uiteraard ern stig beoordeeld, doch nog geen absoluut negatief standpunt ingenomen. Wel is gewezen op enige onvolkomenheden in het onderzoek omtrent de gevolgen van -de lozing van afvalwater in zee, met name voor wat betreft de gevolgen daarvan voor Wijk aan Zee; het geprojecteerde tracé van de leiding en de samenstelling van de commissie van onderzoek. Deze bezwaren en de gedane suggesties hebben een gewillig oor gevonden bij het Amster damse gemeentebestuur. Het gevolg daar van is, thans ook het hoogheemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kenne- merland en West Friesland, als beheer der c.q. toekomstig beheerder belast met de zuivering van het oppervlaktewater ten noorden van het Noordzeekanaal, in het onderzoek te betrekken. Aan het TNO is tevens opdracht gegeven de gesigna leerde onvolkomenheden in het onder zoek, mede gelet op de inmiddels tot stand gekomen verlenging van de pieren in IJmuiden nader te onderzoeken. Van dit laatstgenoemde onderzoek is nog niets bekend, reden waarom B. en W. zich vooralsnog van een definitief stand punt wensen te onthouden. ADVERTENTIE IJMUIDEN en tel. 14864 - Garage: Scheldestraat 87 Voor BEVERWIJK GARAGE BREESTRAAT 55 (Van onze correspondent) VELSEN NOORD. De afdeling Vel- *en-Noord van de Partij van de Arbeid houdt woensdag 13 maart haar jaarver gadering in het gemeentelijk vèrgaderlo kaal aan de Smidt van Gelderstraat. In de bijeenkomst zal Hans van den Doel, een van de jongste leden van de Tweede Kamer-fractie van de Partij van de Ar beid, een inleiding houden over de loon- en prijspolitiek. Er zal ruim gelegenheid zijn tot het stellen van vragen of de batteren. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Zoals wij al eerder berichtten wordt reeds enige t(jd over wogen een bejaardentehuis te bouwen ter vervanging van „Dé Westerburcht". Eni ge raadsleden hebben thans het gemeen tebestuur gevraagd mee te delen, waar om hiervoor geen grond beschikbaar kan worden gesteld. B. en W. hebben te dien aanzien meegedeeld dat de toekom stige onteigening van de benodigde gron den teveel tijd vergt. In hun uiteenzetting wijzen B. en W. er op, dat als resultaat van het onder zoek met betrekking tot de nieuwe niet- woningelementen, die in het plan moe ten worden opgenomen en waarbij de reeds lopende aanvragen om bouwgrond mede in aanmerking werden genomen onder andere een protestants-christelijk tehuis voor bejaarden eén plaats in het plan zou moeten krijgen. Het bestuur van de stichting was daar bij uitgegaan van ligging in een midden standswijk; mogelijke situering in en na bij groenpartijen en ligging nabij een verkeersweg. Op een deel van de gronden in het plan is daarom de bestemming ge legd: „bijzondere woondoeleinden", het geen betekent dat deze grond bestemd is voor één of meer gebouwen ten be hoeve van de huisvesting van alleenstaan den en kleine en/of onvolledige gezinnen. Daar het B. en W. bekend was, dat het stichtingsbestuur bij de verwezenlijking van de nieuwbouwplannen in tijdnood kwam te verkeren is door het college aldus B. en W. met voortvarend heid de totstandkoming van het bedoel- Bejaardentehuis „De Westerburcht" aan de Scheybeecklaanvoor welk gebouw plannen bestaan het op een andere plaats door een nieuw te laten vervangen. de bestemmingsplan bevorderd. Vooral om dat dit plan als basis moest dienen voor 'n toekomstige onteigening van de nodige gronden. Helaas echter vergde evenwel de formele afdoening zowel van het bestem mingsplan als van een toekomstig onteige- ningsplan, de nodige tijd. Op de beper-> king van die tijd konden B. en W. slechts een geringe invloed uitoefenen. Het college hebben nu allerlei berich ten bereikt, als zou het stichtingsbestuur gemeend hebben nu grond in de gemeente Heemskerk te moeten aanvaarden tenein de daar het nieuwe bejaardentehuis voor „De Westenburcht" te laten bouwen. Officieel is B. en W. hiervan echter niets bekend. Met betrekking tot de hernieuwde po gingen om het bejaardentehuis „Huis ter Wijck" te verwezenlijken, dêlen B. en, W. mede, dat bij de ontwikkeling van het plan voor de bouw van „Huis ter Wijck" op de oorspronkelijke bouwplaats in Oos terwij k zich zoveel niet te voorziene te genvallers hebben voorgedaan, dat uitein delijk moest worden afgezien van de bouw op die plek. Een ander geschikt terrein is gevonden ten zuid-oosten van het kruispunt van de Alkmaarseweg met de Plesmanweg. Het plan wordt nu ontwikkeld door een plaat selijk aannemingsbedrijf en bevindt zich in de fase, waarbij de kostprijs en de exploitatiecijfers bekend zijn. Omtrent de financieringsmogelijkheid dient nader be raad plaats te hebben. B. en W. verwach ten indien zich ditmaal geen onvoorziene tegenslagen voordoen, dat nog dit jaar met de bouw zal kunnen worden begonnen. I (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De gemeentebesturen van Beverwijk, Heemskerk, Castricum en Uitgeest zullen zich in het najaar wen den tot Gedeputeerde Staten van Noord- Holland teneinde medewerking te krijgen voor bouwmogelijkheden, welke in de IJmond niet meer aanwezig zijn. Het vraagstuk van de woningbouw en de woningverdeling in deze streek, in het bijzonder gezien in het licht van het nij pend gebrek aan grond voor woningbouw, is uitvoerig besproken met delegaties uit de gemeentebesturen van Heemskerk, Castricum en Uitgeest. Daarbij is door het gemeentebestuur van Beverwijk naar voren gebracht, dat de situatie in Bever wijk reeds zodanig is, dat er nagenoeg geen mogelijkheid meer aanwezig is voor woningbouw; terwiil er nog veel onver vulde woningbehoefte is. Voorts verwacht men, dat de bevolkingsdruk op de IJmond-Noord zal toenemen door de nog steeds doorgaande uitbreiding van Hoog ovens en de vestiging van nieuwe indu strieën aan het Noordzeekanaal. Bij de be spreking is gebleken, dat in de naburige gemeenten de bouwmogelijkheden even eens beperkt zijn, dan wel dat die ge meenten zich niet tot taak hebben gesteld in de in Beverwijk aanwezige woningbe hoefte te voorzien. Bij nader overleg is daarop besloten, dat de vier gemeenten nog voordat de contingenten voor 1969 worden vastge steld, zich met betrekking tot deze zaak in het najaar zullen wenden tot Gedepu teerde Staten. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Allerwegen in hét land worden afdelingsjaarvergaderingen van de VARA gehouden, waarin onder andere discussie openstaat betreffende omroeprapport en televisie-rapport. De leden kunnen gratis over deze rapporten beschikken. Een dergelijke vergadering vindt ook plaats in Velsen-Noord op don derdagavond 14 maart in het gemeente lijk ontspanningslokaal aan de Smidt van Gelderstraat. De bestuursverkiezing voor de afdeling houdt in het aftreden van de heren S. Goes, J. Notemboom en Klaasen die zich niet herkiesbaar stellen. Voorts kunnen de leden hun mening kenbaar maken inzake de verkiezing van districts verenigingsraad- en hoofdbesturen. Na afloop van de vergadering wordt er ge kiend. (Van een medewerker) IJMOND. Voor de KNVB-amateurs is een programma vastgesteld dat zo langzamerhand een obsessie is geworden voor de eompetitieleider van west 1. Reeds viermaal werd deze wedstrijdenserie afgelast, zodat men zondag voor de vijf de maal zijn geluk gaat beproeven. In de tweede klasse A wordt het duel tussen Zandvoortmeeuwen en Stormvogels de wedstrijd van de dag. Voor eigen publiek mogen de Zandvoorters gaan proberen om Stormvogels te verslaan. Door een ze ge komt Zandvoortmeeuwen op gelijke hoogte met Stormvogels dat sinds 24 sep tember alleen aan de leiding gaat. Of het zover zal komen? Het zal voornamelijk een strijd worden tussen de sterke Storm vogels-defensie en de schotvaardige Zand voortmeeuwenaanval (42 doelpunten in 16 wedstrijden). Hoewel Stormvogels niet in zijn beste vorm steekt, zjjn de IJmui- denaren niet kansloos. Ook voor DEM wordt het een belang rijke zondag. DEM dat vanaf begin ok tober kansloos onderaan staat, verliet j.l. zondag de laatste plaats, maar moet nog een plaats klimmen om in de tweede klasse te kunnen blijen. EVC bezet mo menteel die plaats met een voorsprong van drie punten op DEM. De uitwedstrijd die de Beverwijkers zondag tegen EVC spelen zal door de ploeg van trainer Cor Wilders gewonnen moeten worden, anders lijkt degradatie niet meer te voorkomen. VVB dat theoretisch ook nog niet veilig staat, gaat op bezoek bij WSV'30 dat eveneens nog enkele punten nodig heeft. In de derde klasse A is de rol van de IJmond-vertegenwoordigers in de strijd om het kampioenschap practisch gespro ken uitgespeeld. Alleen de Kennemers heeft nog een theoretische kans: de Be verwijkers staan met nog zeven wedstrij den voor de boeg vijf punten op kop loper Alcmaria Victrix achter en moe ten nog tweemaal tegen deze club uitkomen. Zondag gebeurt dat voor de eerste keer en wel in Alkmaar. Alleen door een zege behoudt De Kennemers zijn theoretische Geen spreekuur. De wethouder voor sociale zaken in Velsen, de heer J. van Leeuwen, houdt op woensdag 13 maart geen spreekuur. (Van een onzer verslaggever?) VELSEN. Tijdens een intieme bij eenkomst op zijn kamer in het Velsen- se raadhuis heeft burgemester mr. J. C Bührmann vrijdagmiddag een koninklijke onderscheiding uitgereikt aan de heer H. Velde uit Driehuis. Deze ere-medailie ADVERTENTIE AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3, tel. 14576-IJmuiden-O. Begrafenissen en Transporten door het gehele land KERKDIENSTEN IJMUIDEN. Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 u.: ds. J. M. D. van den Berg; 17 u: ds. G. A. Alma; Bethlehemkerk, 10 u: ds. J. van den Berg; 19 u.: ds. Tighelaar, jeugddienst; Wijkgebouw, 10 u.: G. J. Kwakkel, Jeugdkerk. Gereformeerde Kerk, Ichthuskerk, 9.30 u.: ds. W. Diepersloot; 17 u.: ds. J. A. Tiemens; woensdag 13 maart, 19 u.: ds. J. M. van den Brink, bidstond voor maatschappelijke zegeningen; Petra- kerk, 9.30 en 17 u.: ds. J. M. van den Brink; woensdag 13 maart, 19 u.: ds. J. A. Tiemens, bidstond voor maat schappelijke zegeningen. Christelijk Gereformeerde Kerk, Marco nistraat 17, 10.30 en 17 u.: ds. G. de Vries. R.K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.: Petruskerk, 8. 9.30 11.30 en 17 uur. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 18.30 u.: meditatie; woensdag 09.30 uur: h. mis. Leger des Heils, Edisonstraat 1, 10 uur: heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 19.30 u.: evangeliebijeenkomst. Baptistengemeente IJmond, in de Elon- kapel, Valeriusstraat 1, 9.30 u.: Jeugd dienst, T. Boeschoten en J. Hofman; 19 u.: ds. R. Reiling; 9.30 u: zondags school, 20.15 u.: jeugdbijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 u.: ds. R. Gaaikema. IJMUIDEN-OOST. Nederlands Herv. Kerk, Goede Herder kerk, 10 u.: ds. J. H. W. Dickhout; 19 u.: ds. Joh. Gerritsen jr. Geref. kerk, Bethelkerk, 9.30 u.: ds. C. Meijer; 17 u.: ds. W. Diepersloot. Oud-Kath. kerk, Slingermuur, Zeeweg 260, 10 u.: hoogmis. R.-k. Kerk, H. Laurentius van Brindi- sië Willemsbeekweg, heilige mis: 8.30, 9.45 11.15, 12.30 en 18 uur. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, zondag 18.30 uur: openbare lezing; 19.30 u.: Wachttorenstu die. Vrijdag 19.30 uur; Theocratische school 20.30 uur: Dienstvergadering. Onafh. Baptistengemeente, Gem. Ver gaderlokaal, Abeelenstraat, 10 u.: B. Polderman. Ver. van Vrijzinnig Hervormden, kerk gebouw ,,'t Braambos", Zeeweg 264, 10.30 u: ds. M. de Jong. Antonius Ziekenhuis, Zeeweg, 15.30 u.: ds. L. Brink. Pinkstergemeente, Velserduinweg 161, 10 en 19 u.D. P. Hartendorp. DRIEHUIS R.k. Kerk, St. Engelmundus, 8.15, 9, 11.30 en 18 uur. SANTPOORT Herv. Gemeente, Dorpskerk, 10 u.: ds. K. J. F. Keuning; 19 u.: ds. J. Veenen- daal; De Hoeksteen, 10 u.: ds. D. J. Spijkerboer; Adventskerk (Prov. Zie kenhuis), 19 u.: ds. K. J. F. Keuning. Volle Evangelie Gem. gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, 10 u.: J. J. Bronsveld, met gelijktijdig een kindersamenkomst; 19.30 u.: A. J. Horst. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel,Pastorie- weg, 10 u.: ds. K. Boersma; 17 u.: ds. W. de Graaf. R.-k. Kerk, O. L. Vrouwe v. Altijdd. Bij stand: 8, 9.45, 11.30 en 18 uur. VELSEN-ZUID Herv. Gemeente, gedurende de restau ratie van de Engelmunduskerk in het oude raadhuis, 10 en 19 u.: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD Herv. gemeente, 10 en 19 u.: ds. A. J. van der Linden. Evangelisatie Emmanuël, Gem. Ont spanningslokaal, 10 uur.: J. B. de Kok. BEVERWIJK R.K. Kerk, St. Agatha (Breestraat), 8, 9.15, 10.30 (hoogmis), 12 en 19 u.; Apos telkerk, Westerlaan, 8, 9.15 (hoogmis), 11 en 12 en 17 u.; St. Jozef, Laan der Nederlanden, 9 (hoogmis), 10.30, 11.45 en 19 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg, 7.45, 9 (hoogmis) 10.30, 11.45 en 19 u.; Regina Caeli, Hilbersplein 9 (hoogmis), 10.30, 11.45 en 19.30 u. Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, 10 u.: ds. Th. van Sprang; De Opgang, Flora straat, 10 u.: bevestiging ambtsdragers; 19.15 u.: ds. J. Borghardt; Jeugdkapel, 10 u.: ds. M. C. Don sr.; Luxemburglaan L.T.S., 10 u.: ds. J. A. Don; 19 u.: ds. G. van Schuppen, dis- cussiedienst; Prinsesselaankerk, (Vrijz. Herv.) 10 u.: ds. R. van 't Lindenhout. Geref. Kerk, Middelaarskerk Moenspl., dienst om 9.30 en 17 u.; Vredevorstkerk Laan der Nederlanden, dienst om 9.30 en 17 u. Chr. Geref. Kerk, Koningstraat 9 u.: ds. G. de Vries; 14.30 u.: ds. J. P. Ver steeg. Maranatha, Baanstraat 74, 10 u.: ds. T. Kort. Geref. Kerk, (Vrijgemaakt) Prinsesse laankerk, dienst om 9.30 en 17 u. De Schans, dienst om 9, 14.30 en 17 u. Vrije Evang. Gemeente, Van Riemsdijk laan, dienst om 10 en 18.30 u. Lutherse Gemeente, Koningstraat 119, 10.30 u.: ds. M. N. H. Riemens. Pinkstergemeente, Verenigingsgebouw „Meerestein", Parmentierstraat 2, hoek Plesmanweg, vrijdag 15 maart, 20 u.: voorganger G. R. Mik. Doopsgez. Gem., Meerstraat 60, 10 u.: ds H. Luikinga. Baptisten gemeente IJmond, gebouw: „De Fuik", Joh. Vermeerstraat, 11 u.: ds. G. van 't Wout; 11 u.: Zondagsschool. Leger des Heils, Geyssendorfferstraat, dienst om 10 u. en 16 u. Hersteld Apostolische Zendingsgemeen te, gebouw „Jeugd en Vreugde", Mer- wedestraat 2, hoek Belgiëlaan, diensten om 10 en 17.15 u. HEEMSKERK Ned. Herv. Kerk, 9 u.: ds. Th. van Sprang; 10.30 u.: ds. H. L. Goud, Her.- vormde Kapel, 19 u.: jeugddienst, ds. J. ter Linden; Oosterwijk-Meerestein, Lu xemburglaan, dienst om 10 en 17 u.; L.T.S., Luxemburglaan 231, 10 u.: ds. J. A. Don; 19 u.: ds. G. van Schuppen (discussiedienst)Vrijz. Herv., Prinses selaankerk, 10 u.: ds. R. van 't Lin denhout. Geref. Kerk, Vrijburglaan, dienst om 10 en 17 u. Nieuw Apostolische Kerk, Gounodstraat dienst om 9.30 en 16 u. R.K. Kerk, h. Laurentius, A. Verhaerent- laan 9, 9.15 (hoogmis), 10.45, 12 en 17.45 u.; H. Maagd Maria, Spoellaan 7.30, 8.45 10, 11, 12 en 17 u. WIJK AAN ZEE Ned. Herv Kerk, Oude Dorpskerk, 10 u.: ds. J. Borghardt; 18.30 u.: Zeevanck. R.K. Kerk, St. Odulfskerk, heilige mis sen om 8, 9.15, 11 en 18.30 u. in zilver van de Orde van Oranje Nassau was de heer Velde toegekend op grond van zijn veertigjarig dienstjubileum bij de n.v. Begraafplaats „Westerveld". Alvorens tot deze uitreiking over te gaan vestigde de burgemeester er de aan dacht op, dat de jubilaris ongetwijfeld een moeilijke werkkring heeft, welke evenwel tot grote tevredenheid van de directie aanleiding heeft gegeven. Getuige zijn diverse promoties tot hoofdopzichter en vertegenwoordiger van het hoofdkan toor. Ook de burgemeester kon hier per soonlijk van getuigen, want als hij ambts halve op de begraafplaats aanwezig was, viel het hem steeds op dat de heer Vel de over de gave beschikte „er te zijn en toch niet te zijn". Ook bracht burgemees ter Bührmann zijn erkentelijkheid onder woorden voor de subtiele wijze waarop bij „Westerveld" telkens de jaarlijkse do denherdenking wordt georganiseerd. Voorts herinnerde mr. Bührmann er aan dat de heer Velde zich ook in het maatschappelijk leven bijzonder verdien stelijk heeft gemaakt, onder meer als ac tief lid van de transportkolonne van het Roode Kruis, de Tuinbouwstudieclub en de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Volgens spreker was dit alles het ministerie evenmin ontgaan, van daar het advies van deze zijde om de heer Velde koninklijk te onderscheiden. Onder het uitspreken van zijn hartelij ke gelukwensen en een „Draag het nog vele jaren met ere", spelde de burge meester hem de medaille op de borst. Een dankwoord van de heer Velde maakte daarop aan deze korte plechtigheid een einde. kans. Beverwijk-ADO'20, meestal een fel gevecht, zal ditmaal niet zoveel sensa tie opleveren, omdat beide ploegen geen belangen meer hebben te verdedigen. In de derde klasse C gaat VSV op be zoek bij koploper Rippè'-da. De VSV-ers kunnen vrijuit spelen, terwijl Ripperda ohder druk speelt. Toch start Ripperda als favoriet. Velsen gaat op bezoek bij RKAVIC dat voor zijn laatste kampioen kansen vecht. Velsen is zeker niet kans loos. Staartclub IEV gat zondag op be zoek bij De Germaan dat op de een na laat ste plaats staat. Alleen een overwinning kan IEV van de laatste plaats afhelpen. In de vierde klasse C gaat Wijk aan Zee op bezoek bij Halfweg. De Wijk aan Zee-ploeg die door een 1-0 zege op WH. weer op gelijke hoogte kwam met NAS en GVO, zal zondag weinig kans krijgen op succes. Kinheim speelt thuis tegen DSS. Een wedstrijd waarin weinig op het spel staat en Kinheim als favoriet start. (Van onze streekredactie) DEN HAAG. De jongste ontwikke lingen rond de Linnaeushof in Benne- broek geven, aldus de staatssecretaris Van der Poel (Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk) in zijn antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Ka merlid drs. J. J. Voogd (P.v.d.A.), geen aanleiding tot bezorgdheid voor de re creatieve en toeristische belangen. De hulp die de overheid in het voorjaar van 1967 heeft gegeven bestaande uit de aankoop door de provincie Noord-Holland van acht hectare van het terrein en de verstrekking door de rijksoverheid van een garantie voor een opgenomen kre diet was erop gericht te voorkomen, dat de Linnaeushof in percelen zou wor den verkocht en daardoor voor recratie en toerisme verloren zou gaan. In over eenstemming hiermee stelden de bewind voerders zich ten doel de exploitatie van het resterende terrein, waarop zich ver schillende toeristische voorzieningen be vinden, weer op gang te brengen om daardoor de mogelijkheid te verkrijgen tot een sanering van de financiële struc tuur. Uiteindelijk heeft dit geleid tot het aanvaarden van een bod op de Linnaeushof. Gezien de doelstellingen, die de kopers met de exploitatie van de Linnaeushof beogen, is niet in te zien, dat aan de recreatieve en toeristische waarde ervan afbreuk wordt gedaan. De staatssecretaris ziet dan ook geen reden voor een nader onderzoek. DEN HAAG De plannen van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport jm in samenwerking met de Nederlandse Hippische Sportbond en de Landelijke Ruiterunie te komen tot de organisatie van hindernisrennen voor halfbloeds zul- en dit seizoen reeds gerealiseerd kunnen worden. De voorlopige startlijst, waarop nog halfbloeds kunnen worden geplaatst, bevat 43 paarden, waarvan er dit seizoen al 33 startgerechtigd zijn. Eenendertig van deze paarden hebben een Engelse volbloed als vader. De algemene verwachting in de hippi sche wereld is dat na de eerste rennen mede gezien de zeer sterke ontwikkeling van de halfbloedfokkerij het aantal paarden op de startlijst beduidend zal toenemen. De eerste hindernisren zal wor den gehouden op koninginnedag (30 april) op de baan Emmeloord in de Noordoost- polder. Op dezelfde baan zullen ook op andere wedstrijddagen deze rennen tus sen het normale drafprogramma door worden gehouden. Ook op de Dag van het paard, woensdag 17 juli, op de ren baan Duindigt, zal in het programma een hindernisren worden opgenomen. Zwolle m Bergen op Zoom staan eveneens op de nominatie. De prijzen per ren bedragen mgeveer 750, waarvan 400 voor de winnaar.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4