Bevolking het van wil verandering Kuenenplein VERENIGINGSNIEUWS Schipper „Kemphaan mag twee weken niet varen TAXI BESTELLEN, dan. 16200 bellen! Veel en dure bloemen aan de veiling Werkcomité opgericht C.J. RADEMAKERS Raad bezocht ziekenhuis Ideaal voor recreatie Iets meer voorjaarsgroenten in het veilingbeeld Tegen onverlichte verkeersgeleider Verkeer kon wel beter geregeld Voorlichting over Mammoetwet IN DE VISHAL Irissen zijn in trek „Caroline North" naar Amsterdam Vakantie minder valide kinderen Prijs van witlof is opgelopen H. Buys gehuldigd bij Hoogovens Kort IJmondnieuws ZATERDAG 9 MAART 1968 V elsen-H muiden Beverwijk Heemskerk er zijn zóveel aparte geschenken in de stoutenbeek Trouwauto's it Toerritten if Zittend Ziejkenvervoer „Ook internationaal" (Van een verslaggever) BEVERWIJK. Sinds kort is een voor lopig werkcomité Kuenenplein en omge ving in het leven geroepen. Dit comité dankt zijn bestaan aan een initiatief van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad. welke door het college van B. en W. is benaderd in verband met een mogelijke reconstructie van het Kuenenplein. Plan nen hiertoe zouden door de gemeentelijke overheid worden overwogen. Het comité heeft tot doelstelling: de wensen en belangen voor zover moge lijk van de bewoners in het gebied rond het plein te verzamelen, uit te werken en hierover met de overheid in contact te treden. Het bedoelde gebied wordt om grensd door Hilbersplein, Westerlaan, ZATERDAG 9 MAART Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost, 20 u.: „Zij leven onder ons" toneel door Entre Nous. De Ark, jeugdsociëteit, Kerkplein, Vel- »en-Zuid, 20 u.: Beatavond met „Sense of Humor". Gymnasium Felisenum, Van Hogendorp- laan, Velsen-Zuid, 20 u.: „De levenden en de doden", toneel. Ichthusburcht, Fahrenheitstraat, IJmui- den. 20 u.: Disco-bal. Jeugdsociëteit Idee '67, Snelliusstraat 41, IJmuiden, 20 u.: Jazz-avond. ZONDAG 10 MAART Jeugdsociëteit Idee '67, Snelliusstraat 41, IJmuiden, 20 u.: Beat-avond met „Mom's price". MAANDAG 11 MAART Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen. IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945- 14.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord, Wijker- «traatweg 77: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Santpoort, „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.-k. bibliotheek): 14.30 tot 17.30 uur tn 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; Uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur. Wijk aan Duinerweg, Laan van Kanaan en Grote Houtweg. Het comité wil in open contact en nau we samenwerking met de bewoners ko men tot voorstellen en plannen, waarover zinvol overleg met het gemeentebestuur en andere personen kan plaatshebben. Re alisering van mogelijke plannen zal, zo meent het comité, dan in overeenstem ming kunnen zijn met de belangen van de gehele wijk. Gezien de financiële con sequenties van een en ander en de moei lijke situatie van de overheid in deze weet het comité, dat men niet kan rekenen op econstructie van het plein op zeer korte termijn. Dat wil echter niet zeggen, dat nu maar niets ondernomen moet worden. Wanneer nu immers niet gedacht en ge sproken gaat worden, zal er des te meer tijd verloren gaan, wanneer zich gunsti ger omstandigheden voordoen. Een eerste aanzet vanuit het comité is geweest een ondervraging van ongeveer 120 bewoners uit het betreffende gebied om te vernemen wat er ten aanzien van het plein op dit moment gedacht wordt. Hierbij is duidelijk komen vast te staan, dat men weinig gelukkig is met de hui dige situatie. Bij deze ondervraging vaak gehoorde woorden als „doelloos" en „ka le vlakte" bewijzen, dat een initiatief nu op zijn plaats is. Dat het plein en de omgeving momen teel in het middelpunt van de zorg van de BSCR staan, vindt zijn aanleiding in twee feiten. Allereerst een dooi- de BSCR eind augustus 1967 van het college van B. en W. ontvangen schrijven, waarin werd meegedeeld.dat men plannen overwoog voor een aanpassing van het Kuenenplein. De BSCR werd verzocht contact met de bewoners op te nemen. De stagiair A. Klijn heeft via informele gesprekken een 20-tal personen benaderd, met wie over deze zaak werd gesproken. De tweede aanleiding vormde de moeilijke situatie in de Bremmerstraat in verband met de daargelegen zandbak. In december wer den 24 gezinnen hierover benaderd en werd er advies aan B. en W. uitgebracht. Het advies luidde: „handhaving van de ze speelgelegenheid, zij het met meer passende voorzieningen om het stuiven van zand tegen te gaan". De dienst open bare werken heeft het advies op dit mo ment nog in studie. In de gesprekken kon ook de recreatie- ZONDAG 10 MAART Sportfondsenbad, Kuikensweg 84: Ge opend van 9 tot 13 u. Het Groene Huis, Kruisweg 100, 14 tot 17.30 u.: Danssociëteit „Ingioup". MAANDAG 11 MAART Huize „Schevbeeck", Velserweg 2, 13 30 en 19 u.: Naaien door de St. v. Huish. en Gezinsverzorging; 19.30 u.: Toneel, door Toneelwerkgroep „Perine". Huize „Westerhout", Westerhoutplein 5, 10 u.: Toneelspelen o.l.v. C. 'edema; 14 u Handwerken door de St. Recreatie Be jaardenzorg. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Beeldhouwen o.l.v. Nico Betjes, door Kennemerstaten. Vrijetijdscentrum „De Slof", Kruis weg 99. 19.30 u.: Schilderen o.l.v. Kik de Swart, door „Het Groene Huis". Het Groene Huis, Kruisweg 100, 16.30 tot 19.30 u.: Balletgroepen; 19.30 tot 21.30 u.: Cursus fotografie Buurthuis „De Lichtboei". Maasstraat 5 16.30 tot 17.30 u.: Algemene clubs voor jongens, schilderen, timmeren, biljarten en zaalspelen, voor jongens van 6 tot 8 jaar; 19 tot 20 u.: Sieramen maken on der leiding van een specialist, tieners van 12 tot 17 jaar; 19 tot 20.30 u.. Toneelclubs voor meisjes en jongens van 12 tot 16 jaar: 19.30 tot 20.30 u.: Bereiden van Indische gerechten, door mevrouw W. Quitz; 19.30 tot 21.30 u.: Film- en televisievorming, o.l.v. Bert Huizinga. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. ge opend van 7 tot 17.30 u., 18.30 tot 19.45 u en 20.45 tot 22 u. Verenigde Openbare Bibliotheek Bevr- wijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw.: 15 lot 17.30 u. en 19 tot 21 u.; jeugd; 15.30 tot 17.30 u. ^n 19 tot 21 u.; Arendsweg 61, volw.: 15 tot 17.30 u. en 19 tot 21 u.; jeugd: 15.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21 u.: Oosterwijk, Am- stelstraat 44, volw.: 15 tot 17.30 u.; jeugd 19 tot 21 u.; Meerestein, Parmentier straat 2, volw.: 19 tot 21 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a: Gesloten; Heems kerk, Kerkweg 45, volw.: 13 tot 17.30 u en 19 tot 21 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd 19 tot 21 u. ZATERDAG 9 MAART Marquette Theater, Deutzstraat, 20.00 u. „Elvis a-go-go". ZONDAG 10 MAART Marquette Theater, Deutzstraat, 14.15 u.: „Wraaktocht der Apachen"; 16.00 u. „Elvis a-go-go"; 20.00 u.: „Khartoem' MAANDAG 11 MAART Marquette Theater, Deutzstraat, 20.00 u.: „Khartoem". Verenigingsgebouw „De Vrijbureht" Vrijburglaan, 20.00 u.: Lezing voor NCVB door mevrouw Ooms-Vinckers over Ara bische landen. ve mogelijkheid, die het Kuenenplein kan bieden, naar voren worden gebracht. Via deze gesprekken breidden de contactmo gelijkheden zich uit. Eind januari 1968 zijn negen personen voor de eerste maal bijeen geweest, waarbij over een concre te aanpak van deze zaak is gesproken. Actie-mogelijkheden en wijze van naar buiten treden werden en worden nog be sproken. „Zoals in de naamgeving tot ui ting komt", aldus het comité, „lijkt het ons niet wenselijk om in dit stadium al te komen tot definitieve vormgeving van comité en werkwijze." Om echter1 geïnteresseerden de kans te bieden contact met het voorlopige comi té op te nemen volgt hier de huidige sa menstelling. Mevrouw F. J. G. Gulden mond Swaab, Hilbersplein 6; mevrouw C. van Gelderen, Wijk aan Duinerweg 61; mevrouw W. Swarts, Eenhornlaan 9; Ch. de Gelder, Arie Dekkerlaan 35: J. W. Jansen, V. d. Palstraat 20; H. J. Duiker, Hilbersplein 4; mevrouw D. W. Otte, Bremmerstraat 45; mejuffrouw J. E. An- doetoe. Westerlaan 79; P. Schoorl, Nielen- laan 25; H. Witteman, Arie Dekkerlaan 3 en J. de Wit, Bremmerstraat 27. ADVERTENTIE sunart de kunst- nijverheids- afdeling van WONINGINRICHTING BEVERWIJK (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Een personenauto, bestuurd door een inwoner van Heems kerk, is vrijdagavond op de Beneluxlaan tegen de geïmproviseerde verkeersgelei der, die deze week ter hoogte van de Maasstraat werd geplaatst, gereden. Deze verkeersgeleider was niet verlicht. De auto werd geheel vernield. De bestuur der kwam met de schrik vrij. (Van een verslaggever) IJMUIDEN De schipper van de hektrawler „Kemphaan" IJM 36 is voor een aanvaring op 9 mei van het vorig jaar gestraft. De Raad voor de Scheep vaart heeft hem de bevoegdheid om als schipper en als stuurman te varen op vissersvaartuigen ontnomen voor de tijd van twee weken. De „Kemphaan" kwam, nadat de traw ler de IJmuidense Vissershaven had ver laten, ih aanvaring met het binnenko mend motorschip „Zeeburgh (499 brt). De IJM 36 kreeg schade aan bakboord: huidplaat met dekplaat over een af stand van twee meter en een diepte van een halve meter 20 cm ingedeukt, waar bij een scheur is ontstaan van anderhalve meter lengte; vandaar naar achter werd het dekhuis beschadigd en een golfbre- (Van een verslaggever) VELSEN. Gedurende de afgelopen maanden zijn talrijke publicaties ver schenen over de ingrijpende veranderin gen in het onderwijsbestel als gevolg van de inwerkingtreding van de Wet op het voortgezet onderwijs (meer bekend ónder de naam Mammoetwet) op 1 augustus 1968. jiiuiokitnja u Desondanks is het' de wethouder van onderwijs in de gemeente Velsen bij zijn contacten met ouders gebleken, dat nog vele van de bij hen aanwezige vragen on beantwoord zijn gebleven. In verband hiermee heeft wethouder H. de Boer, in overleg met de hoofden van de openbare scholen voor voortgezet onderwijs, beslo ten om een drietal voorlichtingsavonden voor de ouders te houden, waarop door deze hoofden van onderwijsinrichtingen vragen van de ouders worden beantwoord. Ten gerieve van de ouders wier belang stelling in verband met de aanleg van hun kind uitgaat naar technisch onderwijs is in dit team van deskundigen ook opge nomen de directeur van de technische school Velsen. Voor degenen die wat moeilijk hun vra gen mondeling kunnen overbrengen, be staat de gelegenheid deze schriftelijk in te dienen bij de afdeling onderwijs van de gemeentesecretarie. De beantwoording zal dan op de voorlichtingsavond plaats hebben. Voor de ouders die een van deze avon den willen bijwonen is van belang dat het team op 11 maart aanwezig is in het Her vormde Wijkcentrum aan de Burgemees ter Enschedélaan 67 in Santpoort (noord), 15 maart in het Gemeentelijk Vergader lokaal aan de Smidt van Gelderstraat in Velsen(noord) en 18 maart in het Fide- lisgebouw, hoek Zeeweg-Willemsbeekweg in IJmuiden-Oost. Alle bijeenkomsten be ginnen om acht uur 's avonds. ADVERTENTIE Service DAG en NACHT UW ADRES voor Rijnstraat 91 IJMUIDEN Scheveningen. Scheveningen had zaterdagmorgen een aanvoer van 6000 kilogram tong, 750 kis ten schol, 700 gul en kabeljauw en 150 wijting. Urk. Vrijdag is in Urk door 24 vaartuigen zeevis aangevoerd. Aanvoer in kilogram men en prijzen in guldens per kilogram: 5090 tong, 3.70-6.75; 195 tarbot, 2.75-6.27 63 griet, 1.65-2.10; 8100 schol. 0.30-0.90; 1500 kabeljauw, 0.50-0.80; 25 schar, 0.90-1; 250 wijting 0.55-0.92. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Aan de bloemenvei ling ,,'t Centrum" is deze week niet veel verandering gekomen. Er waren over het algemeen grote aanvoeren, met dezelfde prijzen, zoals men ze nu al geruime tijd kent. De bloemen waren dus ook de af gelopen week weer duur. Er komt een kleine verschuiving in het aanvoerpa- troon. Bij de bolbloemen is er nu even een tekort aan tulpen en narcissen; er zijn al kwekers die door hun warmekas bolbloemen heen raken. Het wachten is op de warenhuizen, die straks hun voor raden gaan spuien, al komen de stookwa- renhuizen ook al met hun bolbloemen aan de markt. De tulpenprijzen waren deze week vrij hoog. Zo zag men zelfs vrijdag de markt weer oplopen, waarbij een soort als Lus tige Witwe tot 185 cent per bos kwam. Spring Son, Apeldoorn, Prominence en Oxford kwamen boven twee gulden per bos. De lelieachtige Aladdin bracht het zelfs tot 325 cent per bos. Narcissen waren er minder dan men de laatste weken ge wend was. Dit had tot gevolg, dat de prij zen in het laatste week aantrokken. Voor Carlton werd tot 135 cent per bos betaald, de Golden Harvest ging tot 160 per bos, lichte .Flower Records gingen tot 110 cent per bos. Er komen'grote partijen irissen. Hoofd zakelijk Wedgewood, die rond twee gul den per bos opbrachten. Hyacinten zou den wel iets meer kunnen opbrengen te- IJMUIDEN Na de „Caroline Soutli" gaat nu ook het tweede radiopiraten- schip „Caroline North" naar Amsterdam Het schip werd uit de Ierse Zee op sleeptouw genomen door de „Utrecht" van Bureau Wijsmuller, die het „naar een haven" zou brengen. In het Engelse kanaal heeft de „Utrecht" het radioschip overgegeven aan de „Titan", die zaterdag middag met de „Caroline North" in IJ muiden wordt verwacht. De „Simson" van Wijsmuller is vrij dagmiddag naar de Deense kustvaarder „Miranda", die ter hoogte van Den Hel der machineschade had, gevaren. De Deen werd echter door de loodsboot uit Den Helder naar het Molengat gesleept, waar de coaster voor anker is gegaan. genover de andere bolbloemenprijzen. Boven 40 cent per stuk ging er niets weg. Blauwe druifjes lopen nog al wat in prijs uiteen, namelijk van 25 tot 77 cent per bosje. Bij de fresia speelden de dubbele weer de hoofdrol. Er werd hiervoor tot 690 cent per bosje betaald; voor andere variëteiten werd van 100 tot 260 cent per bosje besteed. Anjers kwamen tot ruim dertig cent per stuk. Rozen waren duur en gingen tot 110 cent per stuk.Er komen nu steeds meer lelies in de soorten Enchantment, Harmony en Brandewin, die van 65 tot 185 cent per tak noteerden. Gerbera's ko men er ook weer meer. Er werd tot 69 cent per stuk voor betaald. In het ruime potplantensortiment is het nog steeds de azalea die zowel in aanvoer als in prijs de hoofdrol speelt. Doordat er steeds met twee klokken geveild wordt, zijn de veilingen snel afgelopen en staan de klokken meestal voor vier uur stil. (Van een verslaggever) BEVERWIJK. Op uitnodiging van het college van regenten van het Rode Kruis Ziekenhuis hebben burgmeester en wethouders alsmede de leden van de Be verwijkse gemeenteraad de nieuwe vleu gel van het ziekenhuis bezichtigd. Tijdens een rondgang door het nieuwe gedeelte toonden de gasten grote waarde ring voor de allernieuwste apparatuur in de röntgenologische- en de cardiologische afdeling. Uit de toelichtingen van dr. Per- sijn van Meerten en dr. M. A Smit op de nieuwe aanwinsten bleek duidelijk, dat de ze afdeling een grote verbetering bete kent en dat alle nieuwe voorzieningen in belangrijke mate bijdragen tot een bete re verzorging van de patiënten. Namens het gemeentebestuur van Be verwijk sprak burgemeester J. G. S. Bruinsma zijn grote waardering uit voor deze aanwinst voor de volksgezondheid in Beverwijk en omgeving. Hij complimen teerde het college van regenten en de ge neesheer-directeur dr. R. Mees met de uitbreiding. In een korte inleiding uitte de voorzitter van het college van regen ten, de heer R. J. Vos, zijn dankbaarheid voor de garantie van het gemeentebe stuur voor de aangegane lening. Geen spreekuur. Wethouder W. J. Vessies houdt op dinsdag 12 maart geen spreekuur. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De mogelijkheid niet uitgesloten, dat de zogenoemde vuur lijn in de Wijkermeerpolder opgenomen kan worden in een recreatiegebied voor deze streek. Jaren geleden als is door een rijksambtenaar een mondeling aan bod gedaan om le komen tot overdracht van het in de gemeente Beverwijk gele gen deel van de zogenoemde „vuurlinie Bij de daarna genomen stappen bleek echter, dat de daarvoor nodige machti ging ontbrak. De besprekingen werden stopgezet. Dezer dagen echter is bericht ontvangen, dat de minister van finan ciën de machtiging heeft verleend. Over de voorwaarden van overdracht kan nu worden onderhandeld. ker verbogen en van de bovenbouw wer den enkele ruiten vernield. Een geringe schade dus, maar de raad ..am het de schipper van de „Kemp haan" wel zeer kwalijk toen hij beweerde nooit van een voorrangsregel te hebben gehoord. Wat de schipper had gedaan noemt de raad „onzeemanschappelijk en in strijd met de reglementsbepalingen": hij is na melijk voor de „Zeeburgh" langs over gestoken, terwijl als algemene regel geldt dat men een vaarwater niet mag overste ken indien daardoor de doorgaande scheepvaart wordt gehinderd. De bewering van de schipper ter zitting van de raad, dat hij van bedoelde voor- rangregel nooit had gehoord en dat hem is gebleken dat die op de vissersvloot in het algemeen niet bekend is, neemt de raad wel met een korreltje zout. De kapitein van de „Zeeburgh" heeft ter zitting voorgesteld om, speciaal op de maandagen en de dinsdagen, als de vissersvloot uit IJmuiden naar zee gaat door middel van een licht bij de mond van de Vissershaven het uitvaren van de ze haven te regelen van de Semafoor uit. De raad kan niet beoordelen of aan een dergelijke regeling behoefte bestaat en of het voorstel praktisch uitvoerbaar is. Het zou kunnen zijn, dat een beter toezicht bij de havenmond, bij voorbeeld door de rijkspolitie te water, op de da gen dat de vissersvloot uitvaart, reeds heilzaam zou werken. (Van een verslaggever) VELSEN De „Commissie minder valide kinderen" van de sociale sectie van de Velser Gemeenschap organiseert van 15 tot 22 juni weer een vakantieweek voor minder valide kinderen uit de ge meente Velsen. De vakantie wordt door gebracht in „De Leemkule" in Hattem. Ieder jaar opnieuw blijkt dat de mind ;r valide kinderen tijdens zo'n week volop genieten van een aangepaste vakantie, van een goede en toegewijde verzorging. Zij zijn dan letterlijk en figuurlijk een weekje uit. Het is begrijpelijk, dat sommige ouders van minder valide kinderen niet zo ge makkelijk de zorg voor hun kind aan an deren overlaten. Zij die deze stap een maal hebben gezet weten niet alleen dat hun kind in vertrouwde en ervaren han den is, maar ondervinden tevens dal zij nu ook zelf eens een weekje de handen vrij hebben om te gaan en te staan waar zij willen. Zij kunnen even met vakantie, familiebezoeken afleggen, of zij bliivon gewoon thuis, maar dan bevrijd van de zorgen, die er de rest van het jaar con stant ziin. De Commissie MIVAKI werkt achter de schermen, In" gesprekken met de ouders, in het organiseren van alles wat er voor zo'n vakantieweek komt kijken. Maar lang niet alle minder valide Kin deren, die van deze vakantie zouden kun nen profiteren, zijn bij de commissie he kend. Er kunnen zeker wel twintig kin deren mee. Daarnaast houdt de commissie zich ook aanbevolen voor aanmeldingen van dames en heren die bereid zijn een week van hun vakantie aan dit mooie en dankbare werk te geven. Vooral zij d'e dit al meer bij de hand hebben genad. Tenslotte kan nog worden vermeld, dat minder validen in de leeftijd van 16 tot 25 jaar dit jaar kunnen deelnemen aan een bootreis op de Rijn. Deze bootreis wordt al vroeg in het seizoen gehouden. Het vertrek vindt plaats op 15 april. Voor nadere inlichtingen en voor aan meldingen kan men zich wenden tot de leden van de commissie MIVAKI, te weten: P. A. G. Faassen de Heer. Wüste laan 56, Santpoort, tel. 02560-7089: L. J. Helmer, Jacob Catslaan 15, Driehuis, tel. 02550-14136; mevrouw A. Tik-v. d. Woude, Hazevlak 48, IJmuiden, tel. 02550-14968; P. Hooy, Corantijnstraat 23, Santpoort, tel. 02560-7051; J. F. van Mook, Saturnus- straat 17, IJmuiden, tel. 02550-11350. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Hoewel nog steeds van bescheiden omvang komt er toch een iets grotere aanvoer van voorjaarsgroen te aan de veiling „Kennemerland". Er zijn nu ook kwekers, die met spinazie, Sla, radijs en rabarber komen. De handel in de voorjaarsartikelen had een vlot verloop, met vrij regelmatige prijzen. De prijs van spinazie varieerde vén 92 tot 120 cent per kilo, terwijl de sla de gehele week tot 40 cent per kropje kwam. De radijs werd zelfs duurder, hier voor werd tot 59 cent per bosje betaald. Rabarber lag rond een gulden per bos. Opvallend is ook het herstel in prijs van het witlof. Lange tijd werd hier nau welijks een gulden per kilo voor betaald maar nu is er beneden een gulden niets meer te koop, er werd van 100 tot 152 cent per kilo betaald. De aanvoer van spruiten is heel klein geworden. Voor de geschoonde spruiten werd ook nu weer veel geld betaald, met als hoogste note ring 260 cent per kilo. Prej ging vrij vlot weg. maar er is al heel weinig goede kwaliteit, 105 cent was wel de beste kiloprijs. De prijs van peen en uien veranderde niet veel. De peen noteerde van 8 tot 20 cent per kilo en de uien kwamen tot 23 cent per kilo. In de koolsector was er nog wat boerenkool, ook al niet van al te beste kwaliteit, welke het tot 78 cent per kilo bracht. Rode kool kwam zowaar boven 20 cent per kilo, de gele varieerden van 14 tot 17 cent per kilo. Waspeen is er weinig en van geen eerste kwaliteit meer. Er werd tot 28 cent per kilo voor betaald. De sel derijknollen noteerden van 12 tot 24 cent per stuk. De noteringen waren vrijdag: spinazie 92-120, radijs 55-58, witlof 100-152, prei 55-105, waspeen 14-28, peen 8-20, uien 12-23, rode kool 8-14, gele kool 14-17, spruiten 105-260, selderijknollen 12-24 en boerenkool 52-78. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De heer H. Buys, die veertig jaar in dienst is van Hoogovens IJmuiden, is op het bedrijf gehuldigd. De jubilaris geboren Velsenaar maar nu woonachtig in Haarlem ontving het gouden bedrijfsinsigne, de zeester met briljant, en een gouden polshorloge. Hij werd onder meer toegesproken door ir. B. van Hasselt, hoofd van de afde ling Transport, die de jubilaris een goed locodrijver, een gemoedelijke en serieu ze werker, die goed kan samenwerken met chefs en collega's, noemde. Me vrouw Buys kreeg onder meer rode an jers aangeboden. Tavido: De toneelvereniging „Tavi- do" van Hoogovens speelt op vrijdag 26 april in het Hervormd Jeugdgebouw in IJmuiden en op zaterdag 27 april in het Kennemer Theater in Beverwijk het blij spel „Met blote voeten in het park" van Neil Simon. Hierin treden op de dames Blok en Brakenhof en de heren Böhm, de Boer en Fiege. De regie is in handen van P. Fiege.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5