Edward Bonds Antiek Aangrijpend beeld van een afgestompte samenleving Boutensexpositie in Middelburg Choreograaf Béjart geopereerd Eigen kerk voor pastoor Miedema Maandag: Vietnamfilm van Joris Ivens Een weekend vol chansons Bandje bij VARA in beslag genomen Antillenzender Wereldomroep Televisie-vanavond Radio-zondag Radio-maandag Televisie-programma ZATERDAG 9 MAART 1968 7 Dit zijn slechts vier ringen uit de eindeloze Siebei. In een plezierige, gastvrije omgeving gemak passen en meten. Graveren zonder kosten en terwijl u wacht. De ringen wor den uw hele leven lang gega randeerd en - indien nodig - gratisvergroot of verkleind. Model|Madeleine, met 1 briljant, f155,- per stuk. collectie van kunt u op uw Model Klassiek, 3,5 mm, f88,- p.p. Model Romance, f192,- per paar. Model Claudia 690, f162,- p.p. Haarlem - Grote Houtstraat 63 Amsterdam - Kalverstraat 123 Den Haag - Lange Poten 11 Rotterdam - Stadhuisplein 24-26/CoolsingeI 50 Schilder Crommelvnck in Luik overleden Ramses Shaffy failliet yj (Van onze toneelcriticus) HAARLEM Ruim twee jaar ge leden is er in Londen een nogal hevig conflict van opinies geweest voor en tegen het toneelspel „Saved" („Ge red") van de jonge Britse schrijver Edward Bond. Zowel de menselijke als de dramatische waarde ervan, zo wel de wenselijkheid als het nut van de opvoering van een dergelijk stuk ln het algemeen werden heftig om streden. Pas toen een algemeen ge respecteerde toneelkunstenaar als Sir Laurence Olivier zijn stem ten gun ste van het stuk verhief en het prees om zijn „schitterend geobserveerde dialoog en voortreffelijke dramatische vorm", deden diegenen die er niets anders dan „schandelijke smeerlap perij" in hadden gezien, er verder maar liever het zwijgen toe. Gisteravond heeft de Toneelgroep Cen trum in de Haarlemse Stadsschouwburg de Nederlandse première van „Gered" gegeven, na een zeer intensieve maar ook zeer verstandige publiciteitscampagne waarin het schouwburgpubliek grondig werd voorbereid op wat het te verwach ten had. En dat is niet gering: een milieu „Gered" „Saved")toneelspel van Edward Bond. Vertaald door Óerben Hellinga. Nederlandse première bij de Toneelgroep Centrum op 8 maart in de Stadsschouwburg te Haarlem. Regie en decor: Peter Oosthoek. Hoofdrollen: Jules Hamel, Marja Kok, Karin Haage, Joop Admiraal, Lou Steenbergen. waarin een weerzinwekkend brok afge stompte samenleving wordt geschilderd, een dialoog die wemelt van de obsceni teiten, en bovenal de meest-omstreden scène van het stuk: de steniging van een baby uit louter dierlijke, op hol geslagen agressiviteit door een troep rekels die met hun vrije tijd niets anders weten te doen dan „keet trappen". De leiding van Centrum heeft, door dit alles vooraf waar schuwenderwijs bekend te maken, de ook hier te verwachten weerstanden tegen het stuk in grote mate bij voorbaat opge vangen en daardoor kan men Edward Bonds werk nu gelukkig los van alle on gewenste sensatie bekijken en beoordelen. Daarmee is de schrijver ongetwijfeld ge diend, want „Gered" is een eerlijk en ernstig werkstuk waarmee stellig geen sensatie is beoogd maar waarmee Bond wel de ogen van het publiek heeft willen openen voor het gruwelijke tekort aan menselijke waardigheid en zelfrespect waaronder onze samenleving lijdt. „GERED" is naar mijn mening vóór •lies een aanklacht, een striemende aan klacht tegen de afstomping, het gevoel van nutteloosheid van het bestaan, het volslagen ontbreken van enig ideaal en van enige ethische norm, die alle veroor zaakt zijn door de massificering, de automatisering van de hedendaagse maat schappij. Het gezin van de „oppassende" werkman Harry, zijn vrouw Mary en zijn dochter Pam vormt een microbeeld van deze samenleving, die wordt gekenmerkt door volslagen onderlinge onverschillig heid. De jongen Len, die voor een nachtje met Pam naar huis gaat en daar blijft wonen, is in wezen een apart geval, om dat hij niet onverschillig is maar binnen zijn beperkingen werkelijk belang stelt in de mensen van zijn omgeving en met hen meeleeft. Maar hij is ook weer niet sterk genoeg om tegen de algemene on verschilligheid, waarin zelfs \oor egoisme maar f ernauwernood plaats is, op te tor nen. En tenslotte past hij zich aan, geeft hij zich gewonnen, en door stilzwijgend ADVERTENTIE verloven L JUWELIERS LUIK, (AP). De Luikse schilder Ro bert Crommelynck is op 73-jarige leeftijd overleden. Crommelynck wordt be schouwd als een der beste Belgische schil ders van het einde der vorige eeuw. Hij doceerde van 1949 tot 1960 monumentale decoratieve kunst aan de academie van Luik. (Van onze correspondent) MIDDELBURG. Mr. J. Drijber, bur gemeester van Middelburg heeft vrijdag middag de tentoonstelling „P. C. Boutens 1870-1943" in de Vleeshal van het Middel burgse stadhuis geopend. Dat gebeurde tijdens een bijeenkomst in de Burgerzaal waar voor deze gelegenheid enkele hon derden personen aanwezig waren, onder wie familieleden van Boutens en de uit gever Johan W. B. Polak, die de eerste exemplaren van de bij hem verschenen twee delen verzamelde lyriek naar Mid delburg had mee genomen. De Boutens- kenner dr. Karei de Clerck, letterkundige in Brugge en auteur van onder meer „Het leven van Boutens" hield een betoog over leven, werk en betekenis van Boutens, speciaal in verband met Middelbug en Zeeland. (Van onze correspondent) BRUSSEL. Maurice Béjart, choreo graaf en leider van het ballet van de XX eeuw, dat de Koninklijke Muntschouwburg van Brussel tot thuishaven heeft, is in een Brusselse kliniek opgenomen. Hij heeft een breukoperatie ondergaan. Tot eind maart zal hij voor herstel in het ziekenhuis blijven. Daarna vertrekt hij tot 15 mei met vakantie naar India. Zijn toestand werd gisteravond „zeer bevredi gend" genoemd. HEERLEN. De volgelingen van de ontslagen pastoor Miedema hebben een kerkgebouw voor hem gezocht. Het is het voormalige AMF-gebouw in Schaesberg, waar pastoor Miedema van morgenavond af weer zijn missen zal l$zen. Om het ge bouw te kopen is de stichting Gemeen schapshuis in Eiske in het leven geroe pen. Het bestuur van deze stichting wordt gevormd uit voormalige bestuursleden van de inmiddels afgetreden parochie raad. Volgende week wordt begonnen met een verbouwing, zodat er plaats komt voor 350 personen. Marja Kok en Joop Admiraal in „Gered" van Edward Bond. zijn plaats in te nemen tussen de anderen is hij „gered" voor een wereld die ge maakt is voor de innerlijk-legen, de liever-niet-denkenden, degenen voor wie alleen geweld nog iets is om even wakker bij te worden. Die titel „Saved" zou ook wel kunnen slaan op de in zijn kinder wagen vermoorde baby, die er door deze zinloze gewelddaad althans voor gespaard is gebleven, op te groeien bij een moeder zonder enig moederlijk gevoel, een vader die zijn vaderschap verloochent, en een verdere omgeving die dodelijker is dan de dood. EDWARD BOND heeft van dit alles een afstotelijk maar daarom juist waar heidsgetrouw beeld gegeven. Hij ver bloemt niets, hij doet geen enkele poging om de schouwburgbezoeker een prettige avond te bezorgen; het is zelfs zo (en dat kan men, zo men wil, als een zwak punt van zijn stuk beschouwen) dat hij de toe schouwer ook geen tragische emotie ver schaft. Maar hij laten mensen zien, echte mensen, hoe weinig menselijk hun doen en laten ook is, en het is wel nodig dat de aanwezigheid van die mensen mil joenen van hen gesignaleerd en erkend wordt, omdat zij een ziekteverschijnsel van onze samenleving vertegenwoordigen. PETER OOSTHOEK heeft dit moeilijke en riskante stuk met grote toewijding en bijzonder veel tact geregisseerd. Bij de „beruchte" scène met de kinderwagen heeft hij de uitstekende inval gehad, het stenigen van de baby niet realistisch maar mimisch te laten uitbeelden, waar door het weerzinwekkende element klei ner en het dramatische effect groter is geworden. Van de vertolkers noem ik in de eerste plaats Jules Hamel, als een buitengewoon levensechte Fred, Lou Steenbergen als de zwijgende, zijn haat en teleurstellingen verkroppende Harry, en Karin Haage als diens pesterige maar toch nog slovende vrouw Mary. Marja Kok had mimisch zeer goede scènes maar de monotone huilerigheid van haar stem werkte op den duur irriterend. Joop Ad miraal was een heel gevoelige Len, maar kon nog niet vlot en natuurlijk met het volksidioom onderweg. Ben Hulsman, Jacques Commandeur, Wim van der Grijn en Hans Dagelet vormden de groep op „keet" beluste vrienden, waaraan ten slotte Elsje de Wijn als happig vriendin netje werd toegevoegd. Een opvoering waarmee Centrum zich opnieuw heeft doen kennen als een gezel schap dat artistiek-verantwoorde risico's durft te nemen en daarmee een reper toire opbouwt dat uniek is in Nederland. Simon Koster (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De 34-jarige acteur cabaretier Ramses Shaffy is failliet ver klaard door de Amsterdamse rechtbank. Het gaat om een persoonlijk failissement. In dit failissement is tot curator benoemd mr. A. E. Duperron. Het faillissement is uitgesproken op grond van een niet-betaalde vordering van een kleine tweehonderd gulden. De curator ziet voorlopig geen aanleiding om het cabaret van Ramses Shaffy, Shaf fy Chantant, te sluiten. ADVERTENTIE tegen BILLIJKE PRIJS, t.w. voltaires, Palissander en mahonie stooelen, ta fels en kabinetten, collectie 17e en 18e eeuwse eiken kasten, dekenkisten, ta fels, broodspinden alsmede staande en hangende klokken. Alles met GARANTIECERTIFICAAT. „Persiah", privé-adres: Schotland straat 44, Haarlem. Telef. 023 - 2 04 84. Ook 's avonds en zondags. (Van onze correspondent) PARIJS. Met zijn nieuwe Viet namfilm „De zeventiende breedte graad" geheten, die deze week in Pa rijs zijn première beleefde en maan dagavond, enigszins verkort, door de KRO-televisie zal worden uitgezonden, heeft de Nederlandse cineast Joris Ivens opnieuw van zijn onbegrensd ge loof en bewondering voor het Vietna mese volk willen getuigen. De onderti tel luidt dan ook: „De oorlog van een volk". Nadat Ivens in 1966 al de documen taire „Hemel en Aarde" aan de Viet- namoorlog had gewijd, is hij vorige zomer naar het strijdtoneel terugge keerd om samen met zijn Franse assi stente Marceline Loridan en een Viet namese filmploeg opnamen in het dis trict Vimh-Limh, vlakbij de Noordzuid grens van het land, te maken, De ver schillen tussen beide documentaires zijn wel opvallend. Poogde hij, en met briljant succes, in zijn eerste film een indruk te geven van de politieke mo tieven waardoor de Vietcong tot deze strijd op leven en dood bewogen werd, Ivens houdt zich in deze film bezig met het dagelijkse leven van de bevol king die het zwaarst beproefde district van het hele land en daardoor ze ker van de wereld bewoont. Een streek die de Vietnamezen toch niet willen verlaten, want alleen de kinderen werden kortgeleden naar het noorden gestuurd. Ivens heeft op zijn 72ste jaar dat bij na onvoorstelbare leven van de Vietna mezen gedurende maanden gedeeld, om zijn tijd, als hij even niet filmde grotendeels ook onder de grond door te brengen. Vimh-Limh wordt, zo vertel de hij ons, dag en nacht vanuit de lucht, het zuiden en vanuit de zee met granaatvuur, bommen en napalm be stookt en tijdens al die weken had hij nog geen kwartier rust in die hel mee gemaakt. De totale oorlog is over Viet nam losgebarsten, verklaarde Joris Ivens met zijn rustige stem, maar van verslagenheid of wanhoop, laat staan van paniek heb ik nergens enig spoor kunnen bekennen. Van het rustige ver trouwen in de overwinning en de wat nonchalante, maar niettemin verbeten discipline die door alle Vietnamezen worden gedemonstreerd heeft Joris Ivens met deze nieuwe film willen il lustreren: een meeslepende illustratie waarvan men maandagavond via de televisie getuige zal kunnen zijn. HILVERSUM Een paar hoogtepun ten uit de tv-programma's van dit weekend: zaterdag op het eerste net om kwart over tien een Hitchcockfilmpje. Op het tweede net om vijf voor negen „B(j Dorus op schoot" en even later „Snarenspul", een programma rond de gitaar. Zondagavond op Nederland 2 om vijf over half negen de filmster- chansonniere Marie Laforêt, om kwart over negen gevolgd door „Geweld in Opdracht", een „documentaire speel film" van Nederlandse bodem. In chronologische volgorde iets over de Nederlandse televisie op zaterdag en zondag. Het eerste net begint met de dierenserie Daktari. Mensen helpen die ren en omgekeerd in deze aflevering. Na het journaal he# amusements-pro- gramma „Het Gulden Schot", gevolgd door Brandpunt, dat veertig minuten krijgt. Alfred Hitchcock presenteert het filmpje „Niets dan de waarheid", waar in verscheidene personen in hun slaap door hen gepleegde moorden bekennen. Het tweede net begint zaterdag met een Bruce Forsythe-show. Gasten zijn het zangeresje Julie Rodgers en Harry Secombe. Het journaal en dan, na „Bij Dorus op schoot" de derde aflevering van „Snarenspul". Gasten: Pierre Ba- rouh, Floortje Klomp, Dick Poons, Ste fan Grossman, John Rearse, Julian Co- co en Cuby and the Blizzards. Daarna nog een aflevering van de serie „Crisis", ditmaal over een advocaat, die wraak neemt op de moordenaars van zijn vrouw. Zondagavond op het eerste net eerst vijf en vijftig minuten NTS-sport, waarin aandacht wordt besteed aan het concours-hippique in Den Bosch, de nationale biljartkampioenschappen in Goirle, de nationale indoorkampioen schappen in Leeuwarden, de derde etappe van de wielerwedstrijd Parijs Nice en de schaatswedstrijden in Inzel. Na het journaal de serie „Kent u mijn vrouw". De loodgieter en zijn echtge note krijgen een nichtje te logeren, dat er modernere opvattingen op na houdt dan zij zelf. Daarna een „Tweekamp" tussen studenten van de landbouwhoge school in Wageningen en de technische in Delft. De studenten worden gevolgd door negentiende-eeuwse Oostenrijkers in „Radetzky Mars", het laatste deel van de serie over de ondergang van de Habsburgers naar het boek van Joseph Roth. De avond wordt besloten met de Zeventigers, een gesprek tussen jonge ren en ouderen. Het tweede net begint om zes uur met een een uitzending ih kleur van de voetbalwedstrijd AjaxFeijenoord. Om half acht jazz uit Leiden (Art Farmer, Jilly Heath, Mal Waldron, Jimmy Wood en Steve McCall). Na het journaal een cabaretje over ruimtevaart waaraan meewerken: Rob van Houten, Feike Boschma, Gerard Cox en Ann Burton. Zij wijken voor de Frangaise Marie Laforêt, die ook in het Engels zingt. „Geweld in opdracht" beleefde zijn première tijdens de Utrechtse Cine- manifestatie. De hoofdrollen in deze ge speelde documentaire: Jules Hamel en Gerben Hellinga. Een spion wordt in zijn vrije tijd verliefd, waarna zijn bazen hem niet meer vertrouwen. Tot slot „Een mens is maar een mens". De Haagse politie heeft in Hilversum bij de VARA het bandje in beslag ge nomen, dat de redactie van de radio rubriek „Dingen van de dag" gebruik te voor de uitzending waarin een in terview werd weergegeven met een onbekende naar aanleiding van de bomaanslagen op ambassadegebouwen en over mogelijke volgende aanslagen en de organisatie, die er achter zou zitten, „De 1 mei groep". „Niet misdadig" De interviews van het Vrije Volk en de VARA over deze organisatie zijn niet „misdadig", maar „uiterst onver antwoordelijk", aldus de hoofdcom missaris van de Haagse politie. Hij wijst op de emotionele sfeer, die was ontstaan, mede door de vele critiseren- de reacties op het bewuste VARA- programma en de krantepublikatie. Hij realiseert zich, dat in dit verband het woord „misdadig", dat een woord voerder van de politie gebruikte, te zwaar geladen is. Hij is bereid dit te vervangen door „uiterst onverantwoor delijk". (Van onze correspondent) UTRECHT. Aan de westkust van het Antilleneiland Bonaire wordt in de komende maanden een relaiszendsta- tion gebouwd voor Radio Nederland Wereldomroep. De apparatuur die de ze sterkste kortegolfzender ter wereld zal voeden is ontworpen en geconstru eerd door het Utrechts bedrijf de Al gemene Elektro-Machine en Appara ten-fabrieken n.v. A.E.M.A.F. Volgen de week verscheept A.E.M.A.F. 200 ton aan installaties. HILVERSUM I. 8.00 Nws. 8.15 Klassieke gramm. mu ziek. 8.55 Inleiding hoogmis. 9.00 Eu charistieviering. 10.00 Nws. 10.15 Ge wijde muziek. 11.00 Klassieke en mo derne muziek. 11.50 Buitenlands com mentaar. 12.00 Kerkorgelconcert. 12.40 Klassiek platenprogramma. 13.00 Nws. 13.07 Voor de jeugd. 13.30 Klassieke muziek. 13.55 Oude muziek. 14.10 Voor dracht. 14.30 Langs de lijn: sport. 17.00 Kerkdienst Baptistengemeente. 18.00 Gewijde muziek. 18.30 Kom over de Brug:. 18.35 Muzikale lezing. 18.50 Kerk veraf en dichtbij. 19.00 Nws. 1907 Klassieke gewijde muziek. 19.30 Leren leven met de oekumene, lezing. 19.45 Klassieke gramm. muziek. 20.10 Gees telijke liederen. 20.30 Sterioclub. 21.00 De openbaring des Heren. 21.30 Het weerhuis. 22.00 Kruispunt. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Audio. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 8.00 Nws. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer. 9.45 Reken schap afleggen. 10.00 Kinderdienst. 10.30 Hervormde kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 Vragen over De Kinderdoop. 12.00 Muzikaal Ont haal. 13.00 Nws. 13.07 Radiojournaal. 13.25 Knipperlicht. 14.00 Licht instru mentaal ensemble. 14.15 Klassieke mu ziek. 16.30 Amusementsmuziek. 16.55 Lichte gramm. muziek. 17.15 Klank beeld over ontwikkelingen in maat schappij en wetenschap. 17.50 Nws. 18.05 Langs de lijn: sport. 18.30 Vrij entree: cabaret. 18.50 Journalistenfo rum. 19.30 Nws. 19.35 Chansons. 20.00 Kritische Universiteit. 20.30 Rits. 21.30 Moderne muziek. 22.20 Franse a Cap- pellakoren van deze eeuw. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.50 't Mag geen naam hebben. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Pyamissimo. 10.00 Nws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nws. 11.02 Muziek Mozaiek. 12.00 Nws. 12.02 Verzoekplaten. 13.00 Nws. 13.07 VA- RA's Popshow. 13.45 Gramm. muziek. 14.00 Nws. 14.02 Rome-Ankara-Madrid. 15.00 Nws. 15.02 Athene-Rabat-Belgra- do. 16.00 Nws, 16.02 Rhythm and blues. 16.35 Country and Western. 17.00 Nws. 17.02 Sport. 17.05-18.00 Muziek-Mélan- cre. BRUSSEL 324 m. 12.00 Gevarieerd muziekprogramma. 13.00 Nws. 13.20 Voor de soldaten. 1400 Nws. 14.03 Opera- en Belcantoconcert. 15.00 Lichte muziek. 15.30 Sport. 18.30 Katholieke godsdienstige uitzending. 19.00 Nws. 19.30 Wij worden Europeeër 20.00 Concert. 22.20 Nws. 22.30 De ge voelige snaar. 23.40 Nws. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassieke gramm. muziek. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. 10.00 Het muziekleven in Nederland van vóór 1940. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 11.30 Tussen piep en stok. 12.00 Lichte gramm. muziek 12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualitei ten. 12.50 Variant. 13.30 Lichte gramm. muziek. 13.50 Schoolradio. 14.15 Grote sopranen van deze tijd. 15.00 Gerefor meerde middagdienst. 15.30 Zoeklicht op de provincie Noord-Brabant. 17.20 Overheidsvoorlichting. 17.30 Voor de kleuters. 17.45 Voor de kinderen. 18.00 Meisjeskoor. 18.19 Uitzending van D'66. 18.30 Nws. 18.46 Actualiteiten. 19.00 Praatje. 19.05 Gewijde muziek. 19.30 Lichte gramm. muziek. 20.30 Klassieke gramm. muziek. 22.15 Literama: radio kroniek over boeken, schrijvers en to neel. 22.30 Nws. 22.40 Saudara Sau- dari. 22.50 Mozart: schrijver van mu ziek en brieven, klankbeeld. 23.30 Lich te gramm. muziek. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Uitgeslapen. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Actualiteiten. 8.20 Uitgesla pen. 9.00 Engels kamerorkest. 10.00 Voor de vrouw 11.00 Nws. 11.02 Moder ne muziek. 12.00 Blauwe maandag. 12.27 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Muzikale aanwinsten. 12.50 Praat je. 13.00 Nws. 13.11 Ontwikkelingshulp. 13.20 Pro memorie. 13.25 Klassieke gramm.muziek. 14.25 Schoolradio. 14.45 Kleintje cabaret. 15.00 Voor de vrouw. 15.40 Lichte orkestmuziek. 16.00 Nws. 16.02 Beschouwing over de opera La Traviata v. Verdi. 17.45 Den Haag aan de lijn. 18.00 Nws. 18.16 Radiojournaal. 18.30 Gevarieerd programma 19.35 Muzikaal Spectrum. 20.05 Kunst. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Jazzpla ten. 23.25 Radiorama. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Fit. 10.00 Nws. 10.02 Popmuziek. 12.00 Nws. 12.02 Actuali teiten. 12.10 Verzoekplaten. 13.00 Nws. 13.03 Actualiteiten. 13.08 Knalmuziek. 14.00 Nws. 14.03 Kick. 15.00 Nws. 15.03 Swing-time. 16.00 Nws. 16.03 Tiener show. 17.00 Nws. 17.02 Actualiteiten. 17.07-18.00 Verzoekplaten. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Gramm. muziek. 12.08 Landbouwkroniek. 12.15 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht. 12.48 Lichte muziek. 12.55 Buitenlands persover zicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.30 Lich te muziek. 16.00 Nws. 16.03 Beurs. 16.09 Voor de zieken. 17.00 Nws. 17.15 Volks muziek 18.00 Nws. 18.03 Voor de sol daten. 18.28 Paardesport. 18.30 Protes tante godsdienstige uitzending. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Gramm. muziek. 19.00 Nws. 19.40 Gramm. mu ziek. 19.45 Missieklankbeeld. 20.00 Ope ra. 22.00 Nws. ZATERDAG 9 MAART Nederland I 13.15 Teleac. 16.00 Nieuws. 16.01 Klokke Vier, familie-magazine 17.00 Voor de kinderen. 18.50 Pipo de clown. 18.56 Reclame. 19.00 Journaal. 19.03 Reclame. 19.06 Judy in moeilijkheden (TV- feuilleton). 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Het gulden Schot. 21.35 Brandpunt. 22.15 Niets dan de waarheid, Hitch- cock-film. 22.40 Evangelie. 22.45 Journaal. Nederland II 18.50 Pipo de clown. 18.56 Reclame. 19.00 Journaal. 19.03 Bruce Forsyth, showprogramma 19.53 Reactie op reacties. 20.00 Journaal. 20.6 Reclame. 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Bij Dorus op schoot. 20.55 Snarenspul. 21.30 Even of oneven (TV-feuilleton). 22.20 Journaal. ZONDAG 10 MAART Nederland I 14.00 15.30 15.31 17.00 18.55 19.00 19.05 19.30 20.25 20.30 21.05 21.35 22.20 22.50 Teleac: 14.00 Problemen van het brugjaar (1): De Mammoetwet; 14.30 Mens in de ruimte (4); 15.00 Russische les (23). Nws. in het kort. Monitor (15.35 Paulus de Boska bouter; 16.00 Skippy; 16.30 Voet baluitslagen). Nieuwe avonturen van Sebas- tien (jeugdfeuilleton). Pipo de clown. Bijbelvertelling voor de kinderen. Zingend geloven. Sport Journaal. Kent u mijn vrouw?, tv-spel. Tweekamp: quiz tussen studen tenteams. Radetzky-Mars, Duits toneelstuk naar Joseph Roth. (Laatste deel). Discussie over de zending. Journaal. Nederland II 18.00 Voetbalwedstrijd Ajax-Feijenoord 19.30 Jazz uit Leiden. 20.00 Journaal. 20.05 Impressies van een maanreiziger. 20.35 Marie Laföret zingt Franse chansons. 21.15 Geweld in opdracht, speelfilm. 21.55 Interview. 22.20 Journaal. MAANDAG 11 MAART Nederland I 18.50 Pipo de clown. 18.56 Reclame. 19.00 Journaal. 19.03 Reclame. 19.06 Kenmerk. 19.31 De Hamer, tv-film. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Per seconde wijzer: quiz. 21.30 De Forsyte Sage. 22.20 Journaal. Nederland II 18.50 18.56 19.00 19.03 19.28 19.53 20.00 20.16 20.20 21.05 22.15 Pipo de clown. Reclame. Journaal. Het personeelsreisje, tv-film. Samenvatting hearing van de bijzondere Kamercommissie voor het noorden des land. Proloog. Journaal. Reclame. American Folkblues Festival. De 17e Breedtegraad, documen taire film over Noord-Vietnam van Joris Ivens. Journaal.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7