Werkelijkheid tot kunst geregistreerd Gruwelijk moordverhaal van Truman Capote goed verfilmd Lili Boulanger herdacht KOOT PIANO's UITGAAN IN HAARLEM ter gelegenheid van haar vijftigste sterfdag Laatste Forsyte Perschef VPRO neemt ontslag „Niemandsliedjes" Ernst van Altena NTS financiert Festival-toneel 21 Televisie-vanavond Radio-vanavond Radio-zaterdag Televisie-programma VRIJDAG 15 MAART 196 8 Mislukking ZIJLWEG 57 - HAARLEM Telefoon 1 10 36 Jos de Klerk Charles Boost POPPENTHEATER. (Van onze filmcriticus) AMSTERDAM. In zijn documentaire roman „In cold blood" hijzelf spreekt van „non-fiction novel" heeft Truman Capote in details een misdaad en de weer slag ervan op verschillende mensen be schreven. Hij koos daarvoor een gruwe lijke moord die in november 1959 de VS opschrikte en die als de „Clutter-murder" de annalen van de Amerikaanse misdaad is ingegaan. In de nacht van 15 november van dat jaar werden de hereboer Herbert Clutter, uit het plaatsje Holcomb in de staat Kan sas, zijn vrouw, zoon en dochter ver moord. Een motief voor die gruwelijke daad was er ogenschijnlijk niet. Iedereen in de buurt wist dat Clutter nooit geld in huis had en alle financiële zaken per chèque of via de bank afdeed en ook dat hij geen vijanden had. In zekere zin vormde de Clutter-familie een ideaal ge zin en heel Holcomb en omgeving rouw de over de dood van vier mensen die nooit iets gedaan hadden om een derge lijk gruwelijk lot te verdienen. Enkele dagen na de moord, toen het politie-onderzoek naar de daders nog in volle gang was, vertrok Truman Capote naar Kansas om zich ter plaatse te oriën teren, de weerslag van de misdaad te pei len en de activiteiten van de plaatselijke politie op de voet te volgen. Capote had als schrijver van Other voices, other rooms", waarmee hij zo succesvol debu teerde en verder van het bijzonder popu laire „Breakfast at Tiffany's" (dat met Audrey Hepburn in de hoofdrol verfilmd werd door Blake Edwards) een bekende naam, hoewel de critiek hem nooit hele maal als de grote schrijver behandelde die hij in de aanvang beloofde te worden. Het verwerken van een ware gebeur tenis in een roman maar dan in de vorm van perfecte journalistiek, dus zonder persoonlijke ingrepen of toevoegingen van eigen inventies, had de schrijver al enige tijd als een nieuwe litteraire kunst vorm voor ogen gestaan en de moord in Holcomb scheen door het ontbreken van enig motief een goede aanleiding om het nieuwe procédé eens uit te proberen. Weinig kon Truman Capote toen vermoe den, dat een verdere ontwikkeling van ADVERTENTIE <3oud - ^iloer - ctyorlogeó - ^Celtum^leet Gr. Houtstraat 6. Haarlam, Tal. 02500-10616 zaken hem de stof zou verschaffen voor een litteraire sensatie. Voorlopig ging hij zich in Holcomb vestigen om materiaal te verzamelen over de familie Clutter, over de manier van leven in de kleine ge meenschap van Holcomb en over de werkwijze van de politie die zonder ge tuigen, zonder enige aanwijzing en met als achtergelaten sporen de afdruk van een schoen en wat stukken touw, waar mee de slachtoffers waren gebonden, de daders moest vinden. Een verklaring van een gevangene, die zich herinnerde een tip over de rijkdom van boer Clutter, bij wie hij vroeger ge werkt had, aan een celgenoot tehebben doorgegeven, leidde tenslotte tot de ar restatie van Perry Smith en Richard Hickock als de daders van de viervoudige moord. Capote was niet alleen aanwezig bij de eindeloze verhoren van beide ver dachten, maar had na hun bekentenis en veroordeling tot de strop toegang tot de gevangenen, met wie hij tenslotte als vrienden omging. Vijf jaar hebben de ver oordeelden op de voltrekking van hun vonnis moeten wachten, waardoor Ca pote alle gelegenheid kreeg hen uitvoerig te interviewen over hun jeugd en hun leven en over de motieven van hun daad. Het bleek dat Hickock inderdaad inge gaan was op de tip van zijn celgenoot en toen hij eenmaal vrij was, zich de assistentie verzekerd had van een andere kennis uit de gevangenis, de enigszins mismaakte Perry Smith. In de vaste over tuiging door een roofoverval op de boer derij van de Clutters de slag van hun leven te slaan, waardoor zij verder on bezorgd hadden kunnen leven, trokken beide ex-gevangenen naar Holcomb, dron gen in de nacht het woonhuis van de familie Clutter binnen, vonden er echter niet meer dan veertig dollar en schoten toen de getuigen van hun misdrijf, maar vooral de getuigen van hun pijnlijke mis lukking een voor een dood. Capote's boek over misdaad en vergel ding in de USA werd een bestseller en maakte hem meerdere malen miljonair en het lag voor de hand dat de film industrie zich voor dit litteraire succes zou interesseren. Tenslotte is aan Richard Brooks („Cat on a hot tin roof", „Lord Jim", „The professionals") de verfilming van „In cold blood" toevertrouwd en men kan al dadelijk constateren, dat hij er een benauwende film van heeft gemaakt die uiteraard voortdurend profiteert van de omstandigheid dat de toeschouwer zich bewust maakt met ware gebeurte nissen geconfronteerd te worden. Capote bouwde zijn „non-fiction novel" op volgens wat men zou kunnen nemen een „montage"-procédé, waarbij gelijktij dige handelingen in snelle afwisseling bijeengebracht worden tot een dramati- (Van onze muziekmedewerker) HAARLEM Vandaag, 15 maart, is het een halve eeuw geleden dat de befaam de Franse componiste Lili Boulanger op 24-jarige leeftijd overleed. Met haar gin gen rijke beloften voor de ontwikkeling van de Franse muziek verloren. Men kan zich afvragen hoe dit buitengewoon be gaafde meisje, die de „Grand Prix de Rome" verwierf toen ze nog geen twin tig was, zich ontwikkeld zou hebben. Zou haar vroegrijp talent, dat 't muzikale onweer van „le Sacre du Printemps" on gehinderd doorstaan had, de verwarren de naoorlogse invloeden hebben verwerkt op een wijze waarvan haar leeftijdge noten en ook ouderen hebben blijk gege ven? Nutteloze vraag. Het is ons genoeg te weten dat haar stijlrichting een periode afsluit met enkele zeer persoonlijke werken van waarde, die representatief kunnen worden geacht voor de tijd van hun ont staan. De tijd die aan Lili Boulanger toege meten was, was niet alleen kort, maar ook hoogst wankel wegens een zwakke gezondheid die haar vaak noopte in bed te componeren en bij momenten van uiter ste zwakte haar muzikale ingevingen te dicteren aan haar oudere zuster, de ver maarde compositiepedagoge Nadia Bou langer. Het lijkt alsof de doodsengel het korte leven van Lili van de wieg tot het graf begeleid heeft, en dat het meisje zich daarvan al vroegtijdig bewust was. De lijst van haar composities vangt aan met een op dertienjarige leeftijd ge schreven lied, dat de veelzeggende titel draagt „La lettre de Mort" (de Doods brief); verder domineren in haar oeuvre een vrij groot aantal psalmen, waaron der een van haar rijpste werken Psalm 129 „Du fond de l'abime" (De profundis), en even voor haar dood componeert zij nog een orkestwerk getiteld „Un soir triste" om daarna haar muzikale levenstaak te besluiten met een „Pie Jesu" voor jon genssopraan, strijkkwartet, harp en orgel. In een vijftigtal composities heeft zij zich uitgesproken met een kracht die van bin nen uitging en naast gevoelens van be rusting en overgave, ook van sterke per soonlijke spanningen blijk geeft. LILI BOULANGER was op 21 augustus ADVERTENTIE KLEINE PIANO'S (ook voor huur) - BECHSTEIN - FÖRSTER - PLEYEL - IBACH - en andere. 1893 te Parijs geboren als dochter van een geëerd conservatoriumleraar en van een talentvolle zangeres. Evenals haar oudere zuster Nadia kwam zij vroegtijdig tot componeren en musiceren. Doch wegens haar zwakke gezondheid kwam zij niet aan systematisch studeren toe. Doch toen zij achttien was besloot zij naar het conservatorium te gaan voor hoofdvak compositie. Na een studietijd van amper tweeën eenhalf jaar verwierf zij, als leerlinge van Paul Vidal, met de cantate „Faust et Hélène" de Premier Grand Prix de Ro me. Het was voor het eerst in de geschie denis dat een dame een kind nog deze hoge onderscheiding veroverde. Het mag verwonderlijk heten dat, afgezien nog van haar wankele gezondheid, in zo'n korte spanne tijd£ dit resultaat kon worden be reikt, het wijst in ieder geval op de mach tige invloed van de artistieke omgeving waarin zij opgroeide en op het met wel licht kinderlijks speelsheid onbewust bouwen aan de ontplooiing van haar rijke talent. DE „PRIX" noodzaakte haar in 1914 te Rome in de „Villa Médicis" te werken, deze verplaatsing scheen aanvankelijk goe de invloed op haar gezondheidstoestand te hebben. In 1915 is ze weer in Parijs en zet zich in voor de slachtoffers van de oor log. Men vindt het voor haar gezondheid verkieselijk dat ze naar Rome terug gaat. Maar haar toestand bleek ook daar te verergeren; nochtans ontstonden in die tijd haar beste werken. In het voorjaar van 1916 keerde zij doodziek naar huis terug. Een operatie op leven en dood bracht een korte opleving, maar weldra kwam haar einde in zicht. Op 15 maart 1918 sloot zij voor altijd de ogen. Toen in 1914 de oorlog uitgebroken was begon Lili Boulanger aan een koorwerk met orkest, „Vieille prière Bouddique", dat ze in haar laatste levensdagen vol tooide; zij noemde het een „dagelijks gebed voor het heelal" met in het kort gevat deze verklaring: „Dat ieder we zen zich in vrijheid moge richten naar de weg die voor hem bestemd is". En dan volgde nog het „Pie Jesu" in alle eenvoud van stille overgave. Direct na de eerste wereldoorlog begon de internationale faam van Lili Boulan ger te rijzen. Het was vooral de uitge breide Psalm „Du fond de l'abime" die haar betekenis bevestigde. Wij herinneren ons nog levendig de machtige indruk die George Robert er destijds met de C.O.V. in Haarlem mee verwekte. Het lijkt ons van belang erop te wijzen dat „Koor Ka tholiek Haarlem" dit werk voor zijn voor jaarsuitvoering in de maand mei ook op zijn programma heeft. Waarschijnlijk heeft deze halve-eeuw- herdenking van het overlijden van de kunstenares daartoe aanleiding gegeven. Het is nu eenmaal zo: herdenken doet gedenken. De arrestatie van Perry Smith (Robert Blake) in de film „In cold blood". sche climax. Zo leidden beschrijvingen van het rustige leven van alledag in huize Clutter, afgewisseld of liever doorschoten met verslagen over de voorbereidingen die Smith en Hickock troffen voor hun beraamde roofoverval, tot een spanning die, als in de klassieke tragedie, door het onafwendbare van de_ gebeurtenissen werd opgewekt. Een soortgelijke simultaan-montage komt in het verdere verloop opnieuw voor als beschrijvingen van de reizen die de moordenaars ondernemen om aan de po litie te ontkomen gecombineerd worden met de vorderingen van de politie, die tenslotte de volledige identiteit van de daders kent en slechts op hun komst wacht om te kunnen toeslaan. Het lag voor de hand, dat Richard Brooks dit procédé nagenoeg onveranderd zou over nemen, zodat ook de film „In cold blood" een deel van zijn dramatische kracht ont leent aan de afwisseling van met elkaar verband houdende acties. Overigens heeft de filmer het vooral gezocht in een bijna documentaire be handeling van de stof, waarbij vooral de sfeer van de afzonderlinge plaatsen van handeling en het landschap van Kansas en andere zuidelijke staten een voorname rol spelen. Er is daardoor een hard, mee dogenloos en onafwendbaar drama ont staan, dat bepaald wordt door typisch Amerikaanse omstandigheden en gestalte krijgt in door die omstandigheden be paalde karakters. Die authentieke kant van het drama heeft Brooks prachtig ge troffen, waardoor de film die in Amster dam in Du Midi in première is gegaan een cinematografische gebeurtenis bete kent, die nog speciaal reliëf heeft gekre gen door de aanwezigheid van auteur en regisseur in de hoofdstad mwwwtniiwiimiiwwwwwww****1 HILVERSUM. Fenklup, de laatste Forsyte-aflevering en Mies op het eer ste net, op Nederland twee de eerste aflevering van de TROS-rubriek „Het uur U" De VARA verzorgt de vrijdagavond op het eerste net. Dat houdt in, dat we na Pipo, de reclame en het journaal beginnen met Fenklup, voor de derde maal door Sonja Barend gepresenteerd. Gasten zijn de Outsiders, de Londense straatmuzikant Don Patridge en Sam Baker. Na het journaal een aflevering in kleur van Achter het Nieuws. De Forsyte Saga beleeft z'n allerlaatste aflevering. „Zwanenzang". We zien Soames terugkeren in Dorset, het land van zijn voorouders en we zien Fleur, Jon en Anne. Dan nog „Mies en scène" en „Uitgerekend", de consumentenru briek met Gerrit Eerenberg en Netty Rosenfeld. Tussen zeven en acht op het tweede net NTS-programma's: Pipo, reclame, journaal, weekjournaal en Open Oog. Met ingang van 1 maart is Gerard Soe- teman eindredacteur geworden. Er is een redactieteam gevormd met Char les Boost en Bert Garthoff en er wordt meer aandacht geschonken aan natuur, hobby, theater en film. Overigens op deze avond de TROS. Na het journaal eerst „Oktobervaart", een documen taire van Charles Huguenot van der Linden, gemaakt in opdracht van de Shell, over de Nederlandse binnen vaart. Honey West beleeft vervolgens een gevaarlijk avontuur onder de titel „a nice little thing to lap". Honey krijgt opdracht een bende te ontmas keren, die zich onledig houdt met het plegen van bankovervallen. De beste manier om de daders op heterdaad te betrappen lijkt Honey West: zelf mee doen met zo'n actie. Ze dringt zich in de bende in, maar wat te doen als ze zelf ontmaskerd wordt? Het laatste uur van de TROS heet „Het uur U", en be vat een programma onder regie van Jan Kea In deze eerste uitzending mimispelers, een Nederlandse te kenfilm en werkopnamen van een film van Jean-Luc Godard. Voornamelijk jonge mensen werken aan dit program ma mee, dat zich tot de jongere kij kers richt. Het ligt zelfs in de bedoe ling er wat satire in te brengen. HILVERSUM. In de radiopro gramma's van vanavond vallen vooral op de hoorspelen. Op Hilversum één om negen uur „De insluiper" van Ger rit Pleiter, op Hilversum twee om tien voor acht „Abel, waar is je broeder", van J. Edliss. (Van onze rtv-medewerker) HILVERSUM. Mejuffrouw Ank de Visser, perschef van de VPRO en hoofdredactrice van het programma blad „Vrije Geluiden" heeft per 1 juli ontslag aangevraagd. Bestuur en di rectie van de VPRO hebben haar ver zoek ingewilligd. Het wordt een eervol ontslag. Als reden voor haar ontslagaanvra ge noemde mejuffrouw de Visser, sinds veertien jaar aan de VPRO verbon den, een diepgaand verschil van in zicht tussen directie en bestuur ener zijds en haarzelf anderzijds en een voortdurend struikelen over het ge brek aan bestuurvaardigheid, waarvan zowel de voorzitter als de directie ver schillende keren heeft blijk gegeven, onder andere in de affaire-Kleywegt. (Van onze rtv-medewerkster) HILVERSUM. „Liedjes voor nie mand, een programma van Nederland se chansons die misschien niet voor iedereen zijn", is de titel van het pro gramma dat Ernst van Altena voor de VPRO gemaakt heeft. Het wordt op 23 maart via Nederland twee uitge zonden. Aan dit programma werken mee: Annet Nieuwenhuis, Eric Schnei der, André van den Heuvel en Marti- ne Bijl. Alle teksten zijn van Ernst van Altena, de muziek is geschreven door Harry Bannink, Rudi van Hou ten, Henk van der Molen, Henk van Dijk en Tony Nolten, welke laatste de leiding van het orkest heeft. De re gie is in handen van Ro van der Linden. Van dit programma zal tege lijk een langspeelplaat worden uitge bracht. (Van onze correspondent) UTRECHT. De NTS heeft de or ganisatie van het Holland Festival dit jaar uit de brand geholpen door de financiering van de traditionele Neder landse toneelmanifestatie voor haar rekning te nemen, uiteraard met recht van uitzending. Het Holland Festival had zónder deze steun de toneelma nifestatie moeten opgeven wegens de te lage subsidie. De keuze is deze keer gevallen op de tragi-komedie .jLucelle" (1616) van Bredero onder regie van Johan de Meester. TENTOONSTELLINGEN. Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur, zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de collectie Van Looy". Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van twintig kunstenaars. Dagelijks 10- 17 uur en zondags 13-17 uur. Tot 7 april. Opening: zaterdag 16 maart om 20.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 19): Permanente expositie van oude reli gieuze kunst, schilderijen, middeleeuw se kunstnijverheid. Dagelijks behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 uur en van 13 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossie len, mineralen en historische natuur kundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-T, Bakenessergracht 67): Expo sitie van grafiek uit eigen bezit. Dage lijks 11-17 uur. Op zondag 13-17 uur. Tot 18 maart. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van werk van Henk Schoorl. Dagelijks van 10-20 uur. Tot 16 maart. Galerie Drengel (Bakkumstraat)„Van Harlekijn en de Droom", expositie van werk van Maggi Giles. Dagelijks van 20-22 u. en donderdag, zaterdag en zon dag ook van 13-17 uur. Tot 11 april. Gemeentehuis O verveen (Bloemendaalse- weg 158): Expositie van werk van Kees Verkade en Willem Snitker. Dagelijks (ook zondags) van 10-17 uur. Tot 7 april. Noord Schalkwijkerweg 160: Expositie van wandtapijten, schilderijen en teke ningen van Kees Vis. Dagelijks van 13- 17 uur. Tot 25 maart. TONEEL. Zaterdag 16 maart, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep Ensemble met „Pygmalion", blijspel van G. B. Shaw. Vertaling: Alfred Pleiter. Regie: Karl Guttman. Met medewerking van Sigrid Koetsp, Roger Coorens, Paul Deen, Jo han Kaart, Magda Janssens, Vera Bon dam, Arnold Gelderman, Pleunie Touw en vele anderen. Maandag 18, dinsdag 19, woensdag 20, donderdag 21 en vrijdag 22 maart, Stadsschouwburg, 20 uur: Nederlandse Comedie met „De Vrek" van Molière. Vertaling: Hans Roduin. Regie: Erik Vos. Met medewerking van Bob de Lan ge, Nell Koppen, Petra Laseur. Kittie Courbois, Julien Schoenaerts, Wim van den Brink, Rudolf Lucieer. Dick Swid- de, Pierre Myin, Hidde Maas, Wim Poncia, Peter Hoeksema en Pim Peters. (Abonnement B. C, D, E, en F). AMATEURTONEEL. Zondag 17 maart. Stadsschouwburg, 20 uur: Haarlems Toneel Ensemble met „Soubrette". BALLET. Vrijdag 15 maart, Stadsschouwburg, 20 uur: Nederlands Dans Theater met „Jeux", „Sargasso", „Circles" en „Re cital voor cello en acht dansers". Met medewerking van Anner Bijlsma (cel lo). CABARET. Vrijdag 15 maart, Minervatheater, (Heemstede), 20.15 uur: Cabaret Fons Jansen met „Hoe meer zielen MUZIEK. Vrijdag 15 maart. Concertgebouw, 20.15 uur: Zesde B-Concert door het Noord hollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Benedict Silberman. Soliste: Elfie Mayerhofer (sopraan). Programma: Schubert, Mozart. Richard Strauss en Johann Strauss. Zaterdag 16 maart, Provinciale Griffie, (Dreef 3). 20 uur: Kamermuziekconcert door leden van het Noordhollands Phil harmonisch Orkest. Met medewerking van het Noordhollands Philharmonisch Blaaskwintet en het Noordhollands Ka merorkest o.l.v. Kees Bakels. Solist: Jan Schaap (bas-bariton). Programma: K. Ph. E. Bach, Beethoven, Schubert, Flothuis, Janacek, Rossini en Cimarosa. Zondag 17 maart, Waalse Kerk (Begijn hof 30), 14.30 uur: Restauratieconcert door Mare Schaefer, organist te Straats burg. Dinsdag 19 maart, Concertgebouw, 20 uur: Leerlingenuitvoering van de Mij. tot bevordering der toonkunst o.l.v. Marinus Adam. Vrijdag 22 maart, Concertgebouw, 20 uur: Concert door de Heemsteedse Christe lijke Oratoriumvereniging o.lv. Jan Pasveer. Programma: Johannes Passion van J. S. Bach. JAZZ. Koudenhornkazerne (kamer vijf): Haar lemse Jazz Club met vrijdag 15 maart, 20 uur: Optreden van „The Count Quin tet". Dinsdag 19 maart, 20 uur: „Blues- session" en vrijdag 22 maart, 20 uur: Optreden van „The Midgetown Jazz band". VOLKSUNIVERSITEIT. Frans Halsmuseum (ingang Klein Heilig land), maandag 18 maart, 20 uur: „Grie kenland als kruispunt van Oost en West' cursus door mr. Henrik Scholte. Dins dag 19 maart, 20 uur: „De internatio nale politiek: het Middenoosten", le zing door de heer H. J. Neuman. Donderdag 21 maart. 14 u.: „De kunst schatten van het Frans Halsmuseum", cursus door H. P. Baard. Vanavond kunt u eabaretier Fons Jansen in het Minerva Theater onder meer in deze spirituele scène uit „Hoe meer zielen.bewon deren. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein plein 35), toegang 5 jaar, 14.30 uur: Za terdag 16 maart: „Het torenhaantje" woensdag 20 maart: „Het Onderwater- avontuur". DIVERSEN. Waagtaveerne (hoek Sparne-Damstraat) Dagelijks, behalve maandag vanaf 20 uur geopend. Vrijdag, 20 uur: Hoote- nanny-avond. Zaterdag, 20 uur: Optre den van Paul Mac Neill en Linda Pe ters. De Ark (Nieuw Heiligland), iedere avond, behalve dinsdag, van 20-23 uur gram- mofoonplatenconcert. Thijsse's Hof (Mollaan, Bloemendaal) Doorlopende openluchtexpositie „Bomen in wintertijd". Zondag 17 maart, Hildebrandzaal (Sme- destraat), 20 uur: Dansavond met mede werking van „Berry and his Sky De vils". Dinsdag 19 maart, Frans Hals Theater, 20.15 uur: De Haarlemse Filmliga met „Micky One" van Arthur Penn en „On deraards" van Kees Hin. Muziek van Albert de Klerk. HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Moderne gramm. muziek. 7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten. 7.45 Klassie ke liederen. 8.10 Nws. 8.11 Gewijde muziek. 8.30 Nws. 8.32 Voor de vrouw. 9.15 Muzaiek. 10.55 Saudara - Sauda- ri. 11.00 Nws. 11.02 Leren leven met de oekumene, lezing. 11.17 Solistenka mer. 12.00 Country and Western Ex press. 12.14 Marktberichten. 12.16 Over heidsvoorlichting: voor de landbouw. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten. 12.50 Zonder grenzen. 13.00 De betekenis van de doop, vraaggesprek. 13.15 Vliegende schijven. 14.00 P.M. 16.30 Franse les. 17.00 Vragen aan Krishna- moerti. 17.30 Voor de tieners. 18.30 Nws. 18.46 Actualiteiten, j.9.05 Gramm. muziek. 19.10 De 40 dagen Vastentijd. 19.30 Sjook: programma voor de twin tigers. 20.00 Verzoekplaten. 21.50 We gen door de wildernis. 22.00 Cabaret. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Goal.23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gramm. muziek. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Van de voorpagina. 8.15 Z.O. 135. 10.30 Discussie. 10.50 Wegwijs. 11.00 Nws. 11.02 Licht instru mentaal ensemble. 11.25 Afrikaanse kroniek. 11.45 Salonorkest met zangso list. 12.10 Betalen wij te veel belasting? lezing. 12.20 Lichte gramm. muziek. 12.27 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Actueel sportnieuws. 13.00 Nws. 13.11 VARA-Varia 13.15 Tijd voor teen agers. 14.00 Hoor en wederhoor. 15.00 Wat biedt de Mammoetwet uw kind, lezing. 15.10 De wijd waarin wij leven, gesprek. 15.30 Volksmuziek uit Spanje 16.00 Nws. 16.02 Zestig jaar jazz. 16.30 Operamuziek. 17.10 Elektronisch orgel spel. 17.30 Radioweekjournaal. 18.00 Nws. 18.16 Commentaar op het nieuws. 18.20 Melodieën-Express, verzoekpla- tenprogramma. 19.30 Nws. 19.35 Tan- go-Rumba-orkest. 20.00 De communica tie tussen politicus en burger. 22.00 Modern strijkkwartet. 22.30 Nws. 22.40 Loco. 23.05 Bis. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Djinn. 12.00 Nws. 12.03 Klein chanson. 13.00 Nws. 13.03 Millers Mixture 13.30 Zuid-zee-Serenade. 14.00 Nws. 14.03 T(w)ienerama. voor tieners en twens. 15.00 Nws. 15.03 Halte: pro gramma voor twintigers. 15.30 Country and western. 16.00 Nws. 16.03 Actuali teiten. 16.07 lichte platen. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Hier en nu. BRUSSEL 324 m 12.00 Nws. 12.03 Amusementspro gramma. 12.40 Weerbericht. 12.45 Lich te muziek. 12.55 Buitenlands persover zicht. 13.00 Nws. 14.15 Gevarieerd pro gramma. 17.00 Nws. 17.10 Noord en Zuid. 17.35 Jazz en poëzie. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paarde- sport. 18.30 Franse les. 18.52 Lichte muziek. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. VRIJDAG 15 MAART Nederland I 10.20 Schooltelevisie. 18.50 Pipo de clown. 18.56 Reclame. 19.00 Journaal. 19.03 Reclame. 19.06 Fenklup. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Achter het nieuws. 20.50 De Forsyte Sage. 21.45 Mies en scène. 22.45 Uitgerekend: consumenten rubriek. 22.50 Journaal. Nederland II 18.50 Pipo de clown. 18.56 Reclame. 19.00 Journaal. 19.03 Weekjournaal (voor gehoor gestoorden). 19.25 Tips voor vrijetijdsbesteding. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Oktobervaart, film over de Nederlandse binnenvaart. 20.55 A nice little till to tap, tv-film. 21.20 Uur U: mime, tekenfilm en film fragmenten. 22.20 Journaal. ZATERDAG 16 MAART Nederland I 13.30 Teleac. 16.00 Nws.. 16.01 TV-film over dieren. 16.25 Pepijn op wieletjes: kinderfilm. 16.45 Voetbal voor de jeugd. 17.20 Kabouter Kandelaar. 18.50 Pipo de clown. 18.56 Reclame. 19.00 Journaal. 19.03 Reclame. 19.07 Vier eilandjes voor de Joego slavische kust. 19.30 Wereld op wielen. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 De universiteit stelt zich niet aansprakelijk, documentaire. 20.45 Gilbert Bécaud Show. 21.15 Onaantastbaar, tv-film. 22.10 Show rond Julie London. 22.40 Journaal. Nederland II 18.50 18.56 19.00 19.03 20.00 20.16 20.20 20.45 21.35 21.55 22.20 22.25 Pipo de clown. Reclame. Journaal. Montparnasse: reisverslag van de wilde jaren. Journaal. Reclame. De Lucy-Show. Gevraagd: een sociaal werker (ster). Spaans showorkest. Romeo en Julia, dansduet van Serge Lifar, op muziek van Tsjaikofsky. Evangelie. Journaal.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 21