de beste tabak is NORTON tabak vitaal, echt... m IliiMMlIl MÉS NORTON HE® STREEKPLAN KENNEMERLAND Velsen pleit voor een nieuwe woonwijk TUSSEN ZEEWIJK EN DRIEHUIS Ir. A. J. v. Walraven 40 jaar in dienst van Hoogovens 1U*, mêmm Automobilisten Jaar geëist voor poging tot zware mishandeling Geen bewijzen tegen Haarlemse rijschoolhouder mm 25/1.50 Jaarvergadering van Sparta Ook bekend buiten het bedrijf 1 In Velsen-Noord 520 Vara-leden ÊÊsihiilu Zentveld en Van Breemen ri<a,| VRIJDAG 15 MAART 1968 Haarlemse rechtbank Vrijspraak geëist PTfl tl NORTON is er! Drie simpele woorden, een wereld van verandering NORTON heeft het bereikt. Planters kweekten nieuwe soorten volle, weelderige tabak, de tabak voor Norton NORTON - rijp, vitaal, echt Koop een pakje. Probeer er een, juist, dat is Norton! United Cigarette Factories Ine, J n» nub/! ioov i T t 1 - UM"! Let op en doet uw voordeel WEEK AANBIEDING SCHOONMAAKPAKKET Verpauper ing Aantal bezwaren Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen kolen,olie, gas? Eén van onze MIELE- modelienMONOKNOP DE LUXE 1495.- „BRANDENBURG" (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. Een jaar gevangenisstraf met aftrek wegens poging tot zware mis handeling heeft de officier van justitie donderdag bij de "aarlemse rechtbank te gen een 20-jarige Aalsmeerse beglazer ge eist. De jongeman had in de nacht van 2 op 3 december in Aalsmeer met een brief opener naar een plaatsgenoot gestoken terwijl hij riep: „Ik steek jullie aan het mes". De aangevallene kreeg alleen een snijwond in zijn hand en sneden in zijn leren jas. Het was die nacht in Aalsmeer alles behalve rustig geweest. Behalve de begla zer moesten ook diens broer en twee plaatsgenoten terechtstaan. De broer van de beglazei had een bank in een park ver nield. Hij hoorde daar een eis van een week gevangenisstraf voor. Een 18-jarige kwekersknecht gooide een ruit /an het politiebureau in, wat hem een eis van zes veken opleverde. Een 20 jarige automonteur liet met een lucifei in het ventiel een van de voorbanden van een politieauto leeglopen. Daarvoor eiste de officier van justitie twee weken. Hij sprak van een ..Protestdemonstratie te gen de nolitie". Uitsm a: k op „3 maart om half tien 's morgens. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. „Ik kan het niet bewij zen en moet wel vrijspraak vragen", zei donderdag de officier van justitie mr. J. Schilder bij de Haarlemse rechtbank in een zaak tegen een rijschoolhouder uit Haarlem. De 33-jarige rijschoolhouder werd ervan verdacht dat hij onjuiste notariële aktes had laten opstellen. HIJ had via leningen, hypotheken en verkoop van huizen een be slaglegging op zijn eigendommen kunnen voorkomen. Die beslaglegging dreigde toen de geschei den vrouw van de rijschoolhouder ach terstallige alimentatie eiste. Inmiddels is de zaak van de Haarlemmer opgeheven en leeft hij van de bijstandswet. Uitspraak op 28 maart om half tien 's morgens. ADVERTENTIE v A\YvY\V (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND Het Streekplan voor Zuid-Kennemerland lioudt blijkens de daarbij behorende kaart geen rekening met verdere bebouwingsmogelijkheden in de ge meente Velsen. Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn echter van mening, dat, nu de plannen Zeewijk en Velsen-Oost binnen afzienbare tijd zijn gereali seerd, in de toekomst een mogelijkheid moet worden geschapen om de natuurlijke groei van de eigen bevolking op te vangen. Met dat probleem kampen alle gemeenten in Kennemerland en de IJmond. Het provinciale bestuur is van mening dat in de toekomst de bevolkingsgroei in dit gebied niet moet worden opgevangen in dit gebied zelf, dat dan veel te vol zou worden, maar in Groot-Alkmaar. Met die gedachtengang zijn de betrokken ge meenten vooralsnog niet zo gelukkig en zij zullen dat eerstdaags aan het provin ciale bestuur meedelen. De gemeente Velsen is al een stapje verder gegaan door de aandacht van het provinciale bestuur te richten op uitbreidingsmogelijkheden binnen de eigen gemeente door een voortzetting van de bebouwing van Zeewijk in oostelijke richting rondom het bosgebied van De Heerenduinen naar het noordelijke gedeelte van de Duin en Kruidbergerweg in Driehuis. Burgemeester en Wethouders van Vel sen hebben aan de raad voorgesteld om bij Gedeputeerde Staten bezwaar te ma ken tegen het feit dat in het Streekplan Zuid-Kennemerland niet is voorzien in verdere bebouwingsmogelijkheden op het gebied van de gemeente en aan dit col- ADVERTENTIE Geldig t.m. vrijdag 22 maart Bij een bedrag van 10,of meer benzine getankt aan ons Caltex- benzinestation te IJmuiden, krijgt u inh. vliegenspons, gewone spons originele zeem 3.45 Winkelprijs 5.95 Ook banden verkopen wy met een speciale korting en dan nog gratis monteren. Service - station geopend Weekdagen van 7.30 tot 21.30 uur. Zaterdag van 8.30 tot 18.00 uur. Zondag van 8.00 uur tot 18.00 uur. Leuke attracties voor uw kinderen Automobielbedrijven Wijk aan Zeeërweg 194, IJmuiden Telefoon 12181 lege te verzoeken de hierboven aange geven bebouwing alsnog in het vooront werp te doen opnemen. In het algemeen zijn alle bij het Streekplan Zuid-Kennemerland betrok ken gemeenten het er wel over eens dat een overloop van de bevolking uit Zuid- Kennemerland en de IJmond naar de om geving van Alkmaar velerlei problemen oplevert, die door het Haarlemse ge meentebestuur in een voorstel aan de raad als volgt zijn samengevat. Het Haarlemse gemeentebestuur is vooralsnog van oordeel, dat een dergelijke oplossing psychologisch noch praktisch aanbeveling verdient. Men vindt het uiter mate gewenst, dat dit onderwerp nader wordt bestudeerd door een door Gedepu teerde Staten in te stellen commissie, bestaande uit vertegenwoordigers van Ge deputeerde Staten en de daarbij betrok ken gemeenten. Daarbij zou dan ook aan de orde moeten worden gesteld op welke wijze men zich deze woningbouw elders voorstelt. Met name de in de toelichting op het streekplan gemaakte opmerkingen, dat in de totale ontwikkeling van de streek er voor dient te worden gewaakt, dat bij voorbeeld door aanmerkelijk hoger ge kwalificeerde woon- en werkgelegenheid elders, welgestelde of meer ontwikkelde bevolkingsgroepen de streek gaan ver laten en daarmee een verslechtering van de bevolkingsstructuur zal ontstaan, maakt het volgens de gemeentebesturen noodzakelijk dat door een complex van te treffen maatregelen wordt gewaar borgd, dat Zuid-Kennemerland in groter verband een duidelijke functie zal kunnen vervullen. De gemeente Velsen onderschrijft dit standpunt van de gemeentebesturen, maar wenst kennelijk niet af te wachten wat er op langere termijn zal gebeuren en doet daarom maar direct een concreet voorstel aan Gedeputeerde Staten om meteen een nieuwe wijk voor Velsen in het streekplan op te nemen. De Hoog ovengemeente wenst het ijzer te smeden als het heet is. Overigens heeft de gemeente Velsen nog een aantal bezwaren tegen het Streekplan Zuid-Kennemerland, waarvan thans een voor-ontwerp tot herziening op tafel ligt. De voornaamste zijn puntsge wijze samengevat de volgende. De bestemming handel en nijverheid is in Oud-IJmuiden ter plaatse van de Oranjestraat te ruim getekend en dient te worden teruggebracht tot de be grenzing van het goedgekeurde Weder- opbouwplan C Oud-IJmuiden. Het tracé van de spoorbaan vanaf de Julianabrug in IJmuiden in de rich ting van het strand is niet juist. In overleg met de n.v. Nederlandse Spoorwegen is een tracé ontworpen, dat gelegen is tussen de Dokweg en de woonbebouwing aan de Orionweg. Dit voorkomt ook de afsnijding van het gemeentelijk industrieterrein op de hoek van de Ampèrestraat en de Dok- weg. In de Heerenduinweg, ter hoogte van de Grote Beerstraat, staat het symbool aangegeven voor „recreatieverblijf". Kennelijk wordt hiermee bedoeld een bestaande, provisorische, kampeerge legenheid. Ter plaatse ontbreekt ech ter elke sanitaire voorziening en het is bekend, dat de eigenaar van het terrein niet van plan is om ter plaatse een camping te gaan exploiteren. B. en W. achten het gewenst, dat dit symbool wordt weggelaten, omdat hier in geen enkel opzicht wordt voldaan aan de eisen, welke aan het kamperen moeten worden gesteld. De partiële herziening van het plan Nieuw-IJmuiden Slingerduin is niet in het voorontwerp opgenomen. Het uitbreidingsplan Velsen-Oost is op de kaart aangegeven met de arcering „woongebied met ruime bebouwing". Gezien de dichtheid en de aard van de bebouwing zal dit volgens B. en W. van Velsen gewijzigd moeten worden in „woongebied met voorstedelijke be bouwing". De weilanden, gelegen tussen Beecke- stein en de Velsertunnel, hebben de bestemming gekregen „Stedelijke re creatie en groenvoorziening". Deze be stemming, krachtens welke de gronden voor actieve recreatie, bijvoorbeeld sportvelden, in gebruik zouden kun nen worden genomen, verdraagt zich naar de mening van B. en W. uit een oogpunt van landschapsschoon beslist niet met de aan de westzijde van de rijksweg gelegen gerestaureerde buitenplaatsen Beeckestein en Water land. i De gronden, gelegen nabij de spoor baan ten zuiden van Driehuis en ten oosten van de Van den Vondellaan, alsmede de grondstrook ten zuiden van het landgoed Beeckestein tussen dé spoorbaan en de Kweekensteins- weg, welke voor „beperkt agrarisch bedrijf" zijn aangewezen, kunnen vol gens B. en W. gezien hun toekom stige recreatieve bestemming voor „recreatie te land" worden aange wezen. De geprojecteerde weg langs de Jan Gijzenvaart vanaf de Wijnoldy Da- niëlslaan en aansluitend op de Delft laan in de gemeente Haarlem, heeft naar de mening van B. en W. van Velsen geen zin, aangezien de waarde van deze verbinding niet op zou wegen tegen de zeer hoge kosten welke ge moeid zullen zijn met de aansluiting van deze weg op de zeer drukke Delft laan. Indien de raad hiermee in de eerstvol gende vergadering akkoord gaat zullen B. en W. deze bezwaren ter kennis van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland brengen. (Van een onzer correspondenten) VELSEN-NOORD. De oudste gym nastiekvereniging in Velsen-Noord „Spar ta" zal woensdag, 20 maart in de ge meentelijke vergaderzaal aan de Smidt van Gelderstraat haar jaarlijkse leden vergadering houden. Het belangrijkste agendapunt is de be stuursverkiezing. Voorzitter P. Burghout, die vorig jaar reeds zijn bestuursfunctie als tijdelijk beschouwde, treedt af. Er zal nu 'n' nieuwe voorzitter dienen te worden ge kozen. Geen eenvoudige taak, daar het bestuur daarin tot dusver niet is geslaagd. Voorts zijn aan de beurt van aftreden mevrouw Kok-Van der Werf, penning meesteres, mevrouw De Leeuw-Van Veen en de heer J. de Reus. Zij hebben zich herkiesbaar gesteld. Tijdens deze bijeen komst zal ook het jaarprogramma worden behandeld. ADVERTENTIE Kies een doel en spaar ervoor. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Het hoofd van de van de hoofdafdeling nieuwbouw van Hoogovens ir. A. J. van Walraven uit Aer- denhout is vandaag veertig jaar bij dit bedrijf, vanmiddag zal hij door de raad van bestuur worden ontvangen waarna een besloten bijeenkomst voor Nieuw- bouwpersoneelsleden volgt. Tenslotte zal de heer Van Walraven op deze dag voor de bedrijfsgenoten recipiëren in het direc tierestaurant. Maandag 18 maart zal in „De Bokke doorns" in Overveen een ontvangst voor buitenrelaties worden gehouden. Toen de heer Van Walraven begin 1928 als 24- jarige ingenieur in dienst trad van Hoog ovens, kwam hij van het Waterbouwkun dig Laboratorium van de Technische Ho geschool in Delft. Na enkele jaren werd hem bij Hoogovens de leiding opgedra gen van de toenmalige bouwkundige be drijfsafdeling. Na de oorlog werd hij be noemd tot chef van de bouwkundige afde ling Nieuwbouw. In deze functie is sinds dien veel en veelsoortig bouwkundig werk onder zijn directe leiding tot stand ge komen. Ook leidde hij een aantal belang rijke bouwwerken buiten het eigenlijke Hoogovencomplex, onder andere de Mar griethal (Jaarbeurs in Utrecht), de Soda- fabriek en de Aluminiumfabriek in Delf zijl en Demka in Utrecht. De heer van Walraven, die Ridder is in de Orde van Oranje-Nassau was tot voor kort regent van het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis in Haarlem. Hij maak te zich voorts verdienstelijk ten behoeve van het Koninklijk Instituut van Inge nieurs. Ir. A. J. v. Walraven ADVERTENTIE MAAR IN IEDER GEVAL kennemerlaan 150. telefoon 10745*, ijmuiden (Van een onzer correspondenten) VELSEN-NOORD. De VARA-afde- ling Velsen-Noord heeft donderdagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat haar jaarverga dering gehouden. Bij de bestuursverkie zing traden drie bestuursleden af. Zij stel den zich niet herkiesbaar, zodat alleen de voorzitter, de heer E. J. ten Brinke over bleef na aandrang van enkele leden de vacatures te gaan bezetten en mevrouw Niemeijer-Kremer werd benoemd tot waarnemend secretaresse wegens tijde lijke afwezigheid van de heer W. D. Ree. De heer A. P. Dekker werd bereid ge vonden een van de open plaatsen te be zetten. Het jaarverslag vermeldde een recordjaar ten aanzien van de activiteiten in de VARA-speelgoedactie, mede dank zij de steun van vele Velsense winkeliers. Het ledental bedaagt thans 520 Vier leden zullen de districts jaar vergade ring in Zandvoort op 30 maart bijwonen. Een zeer geanimeerde discussie ont stond omtrent het omroep- en televisie rapport, waarbij vele wensen werden ge uit. Tenslotte besloot men te trachten de herdenking van het veertigjarig bestaan van de afdeling in oktober een feestelijk tintje te geven. ADVERTENTIE CTZJ BEL ONS VOOR N DEMONSTRATIE Elektrotechnisch Bureau Oosterduinw. 20, IJmuiden - Tel. 13405 Licht-, kracht- en geluidsinstallaties - sterk- en zwakstroominstallaties - nieuwbouw en onderhoud.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4