Geen grootse prestaties vermoeide Nederlandse van ploeg Toch records voor Marjan Janus en Henny Penterman Dames Laren kampioen van westen Raymond Ceulemans klasse appart Zevende titel in driebandenspel Indrukwekkende viering van eeuwfeest KNGV Hoogzaad had ge„Ster"nte een gelukkig Zwolle in Valbovol aan kop bij dames TOT RUST KOMEN IN MINSK DOOR HET ZWEMMEN VAN WEDSTRIJDEN Zwemcijfers uit Minsk DWR versloeg VZV in Velserbad SERPENTI, BLOM EN BAARS OP VOORPLAN Nederlands record voor Wim Mulder Nederlands tiental klopte Westduitse schaakformatie Zege van Scylla maakt beslissend duel nioodzakelij k Succes voor Leidelmeyer en Lily Ter Metz Van Dalfsen verliet TC schaatsbond 11 MAANDAG 18 MAART 1968 MINSK Zwemcoach Rob Kerkhoven wil de geselecteerde zwemmers en zwemsters voor Mexico laten wennen aan verregaande vermoeidheids verschijnselen met het oog op de Olympische Spelen. Daarom was er ook in Minsk, waar internationale wedstrijden worden gehouden tot en met woensdag, nauwelijks rust voor de vermoeide zwemformatie. Zij moeten zich maar door de moeilijkheden heenslaan heet de remedie. Zaterdag en zondag gelukte dat overigens bij sommigen wonderwel. De eerste twee wedstrijddagen werden weliswaar beheerst door de Russen zij wonnen negen van de twaalf nummers maar vooral op zondag stonden de Nederlandse zwemsters vaak op het ereplatform. Ada Kok troonde na de 100 meter vlinderslag zelfs op de allerhoogste trede, maar zij bereikte die plaats niet dan 11a harde strijd met de Russische Tatjana Devjatova en Nel Bos. Ada, die in Rusland bijzonder populair is, had zich in de ochtenduren samen met Nel op haar gemak in de finale gezwommen. De Nederlandse meisjes plaatsten zich als één en twee en een dubbele triomf leek geen al te gewaagde voorspelling. Het pakte anders uit. Tot op de 50-meterlijn bleef de situatie ongewijzigd: Ada Kok één, Nel Bos twee en pas na 70 meter maakte Tatjana Devjatova zich los van de achtervolgsters. Ze won steeds meer terrein op Nel Bos, die snipverkouden was en daardoor te weinig lucht had om deze Russische aanval te weerstaan. Ada Kok bleef echter onbereik baar voor de driftig aanhoudende Russin en finishte als eerste in 1.07.9, slechts een fractie van een seconde boven de tijd, die zij in de series had laten afdrukken. Twee andere Nederlandse meisjes, die goede prestaties leverden, waren Marjan Janus en Hennie Penterman. Beiden ver beterden hun Nederlandse record op res pectievelijk de 100 m schoolslag voor as piranten (1.20.3) en de 200 m wisselslag (2.34.6). Van Henny werd een record min of meer verwacht, maar van Marjan Ja nus kwam de verbetering als een verras sing. In de series, zaterdagochtend scheen de 16-jarige scholiere uit Heemstede het rit me te hebben teruggevonden. Dat werd niet alleen gehonoreerd met een nieuw record, maar zij plaatste zich tevens, sa men met Klenie Bimolt, voor de eind strijd. Daarin hebben de beide Nederland se vertegenwoordigsters overigens geen prominente rol gespeeld. Galina Prozoe- mensjikova won zoals ze wilde en Marjan en de met een van pijn vertrokken ge zicht zwemmende Klenie eindigden-op de twee laatste plaatsen. Ook Dolly Maane- man (derde op de 400 m in een persoon lijke recordtijd van 4.56.9), Coby Sikkens (derde plaatsen op respectievelijk 100 en 200 m rugslag) en Coby Buter (tweede op de 100 m rugslag) kwamen tot goede pres taties. Bep Weeteling, van wie velen een nieuw Nederlands record op de 200 m rugslag hadden verwacht, was zo verkou- 100 meter vlinderslag dames: 1. Ada Kok (Ned.) 1.07.7; 2. Devjatova (Rusl.) 1.08.4; 3. Nel Bos (Ned.) 1.09.0; 4. Heike Hustede (W.- Dld.i 1.09.8. 200 meter wisselslag dames: 1. Zacharova (Rusl.) 2.31.6; 2. Henny Penterman (Ned.) 2.34.6; 3. Miasova (Rusl.) 2.40.5. 100 meter schoolslag dames: 1. Prozumen- schikova (Rusl.) 1.17.0; 2. Babanina (Rusl.) 1.18.4; 3. Grebennikova (Rusl.) 1.19.6; 7. Mar jan Janus (Ned.) 1.20.4; 8. Klenie Bimolt (Ned.) 1.20.7 100 meter rugslag heren: 1. Roland Matthes (O.-Did.) 59.8; 2. Gromak (Rusl.) 1.01.5; 3. Mazanov (Rusl.) 1.01.7. 200 meter rugslag dames: 1. Saveljeva (Rusl.) 2.30.6; 2. Kogardt (O.-Dld.) 2.33.3; 3. Coby Sikkens (Ned.) 2.33.5; 4. Bep Weeteling (Ned.) 2.33.7. 400 meter vrije slag dames: 1. Koziceva (Tsj.-Sl.) 4.52.0; 2. Sosnova (Rusl.) 4.56.0; 3. Dolly Maaneman (Ned.) 4.56.9; 4. Zarchi- kova (Rusl.) 4.57.0; 8. Ada Kok (Ned.) 5.07.2. 400 meter vrije slag heren: 1. Toeretski (Rusl.) 4.24.9; 2. Nikolajev (Rusl.) 4.25.3; 3. Skroznikov (Rusl.) 4.25.7. 100 meter schoolslag heren: 1. Prokopenko (Rusl.) 1.07.5; 2. Kosinski (Rusl.) 1.08.1; 3. Pankine (Rusl.) 1.08.1. 100 meter vlinderslag heren: 1. Mentshilov (Rusl.) 59.3; 2. Souzdaltsev (Rusl.) 59.6; 3. Konov (Rusl.) 1.00.1. 100 meter rugslag: 1. Saveljeva (Rusl.) 1.09.8; 2. Cobi Buter (Ned.) 1.10.7; 3. Cobi Sikkens (Ned.) 1.10.7; 8. Bep Weeteling (Ned.) 1.12.4. 100 meter vrije slag heren: 1. Iljichev (Rusl.) 53.4; 2. Gusev (Rusl.) 54.6; 3. Kulikov (Rusl.) 54.7. 100 meter vrije slag dames: 1. Ustinova (Rusl.) 1.03.1; 2. Rudenko (Rusl.) 1.03.3; 3. Sosnova (Rusl.) 1.03.4; 4. Nel Bos (Ned.) 1.03.7; 8. Mirjam van Hemert (Ned.) 1.05.4. 200 meter wisselslag heren: 1. Danilov (Rusl.) 2.18.8; 2. Kravchenko (Rusl.) 2.19.2; H; w 3. Peter Lazar (Hong.) 2.20.4. 200 meter vlinderslag heren: 1. Sharygin (Rusl.) 2.13.8; 2. Konov (Rusl.) 2.14.1; 3. Diat- lov (Rusl.) 2.14.4. (Van onze zwemmedewerker) HAARLEM DWR bracht zaterdagavond voor de eerste klasse kringcompetitie he ren een bezoek aan VZV in het Velserbad in IJmuiden. DWR was in deze wedstrijd flink op schot, al speelden Sint en Cluis- tra niet mee. Het werd 7-3. In de eerste periode scoorden Terpoor ten en v. d. Booren voor DWR en Vis- man voor VZV. In de tweede periode bleef de stand 2-1, waarna Terpoorten, Ouwerker (voor VZV), Borgerding en Vis man (voor VZV) in de derde periode scoorden. 4-3. Oortwijn miste voor de Vel- ser ploeg een strafworp. In de laatste pe riode liep DWR uit tot 7-3 door treffers van Schulze, Borgerding en Terpoorten. Voor de tweede klascompetitie ontving Haarlem de reserves van DWT in het Sportfondsenbad in Haarlem. DWT won met 10-4 (tussenstanden 3-2, 0-4, 0-3 en 1-1.). De doelpunten van Haarlem werden gemaakt door Hölsken, Vermeer en Van Goor (twee maal). De treffers van DWT 2 kwamen van Botman (2), Lex van Gaa ien (2x), Theo de Dood, Rob van Gaaien (2x), Louis Ruiter (2x) en Ben Zwager man. In dezelfde afdeling won HPC 2 met 4-3 van HVGB 2. De dames van Njord waren kansloos tegen HPC. Loes Wildschut kon nog wel voor 1-1 zorgen, nadat Hetty Bakker de score had geopend, maar tot andere tref fers was Njord niet in staat, ook al door dat de keepster van HPC, Ineke van Huis steden. goed werkte. Voor HPC scoorden Hetty Witmans (2x), Christa Driessen en Hetty bakker. den dat Rob Kerkhoven er een ogenblik over heeft gedacht haar niet te laten star ten. De Zaandamse wilde zelf echter graag zwemmen en deed dat naar om standigheden niet eens gek, want ze be reikte in de beide rugslagnummers de finale. De Nederlandse heren stelden teleur. Vooral op de 100 m ruslag was het een geduchte tegenslag, dat Bob Schouten zich niet voor de finale kon plaatsen. Kramp achtig en zigzaggend over zijn baan zwemmend kwam de Amsterdammer op een tijd uit, die hem ver verwijderd hield van de eindstrijd. Daarin liet de Oostduit ser Roland Matthes duidelijk zien hoe nu eigenlijk rugslag gezwommen dient te worden. De lange, broodmagere wereld recordhouder zwom zich schijnbaar moei teloos en gemakkelijk naar een tijd even beneden de minuut. Het was een prestatie, waaraan de Russen Yoeri Gromak en Viktor Masanov bij lange na niet konden tippen. Rusland nam echter revanche op de 100 m vrije slag en de 100 m school slag, die door respectievelijk Ilitsjev en George Prokopenko met overmacht en goede tijden werden gewonnen. Bij de Nederlandse ploeg is er nu een tijd van betrekkelijke rust aangebroken. Men traint weinig en zwemt alleen maar wedstrijden. Tot en met woensdag is er tijd om zich enigszins te herstellen van de inspanningen en vermoeiende reizen van de afgelopen twee weken. Of dat echter genoeg zal zijn om alsnog tot de vrij scherpe prestaties te komen, die Kerkhoven al bij het begin van de trip van deze wedstrijden had geëist, valt te bezien. Daarvoor maakt de ploeg momen teel een te vermoeide indruk. (Van onze hockeymedewerker) HAARLEM. SCHC behield door een 1-0 overwinning op het Amsterdamse HIC zijn theoretisch kansje om nog met Kam pong gelijk te komen. Uit de resterende twee wedstrijden heeft Kampong echter nog maar een punt nodig om het weste lijke kampioenschap te kunnen prolonge ren. HIC staat nu met 2 punten voor sprong op HHIJC op de voorlaatste plaats. Hattem werd oostelijk kampioen. SCHC en HIC speelden een zeer matige wed strijd. Jeroen Zweerts scoorde in de 18de minuut het enige doepunt. Het dames elftal van Laren heeft het kampioenschap van de eerste klasse west behaald. Het versloeg Amsterdam met 3-0. De Larense dames kunnen op een uitnemend seizoen terugzien, want vorig jaar speelden zij nog in de tweede klasse. Bovendien werden zij ongeslagen kampioen. Eerste klasse Kampong SCHC HGC HDM Laren 16 25 Amsterdam 16 17 16 21 Hilversum 16 13 16 19 BMHC 16 11 16 18 HIC 16 10 16 18 HHIJC 16 8 MADRID. De 30-jarige Belg Ray mond Ceulemans heeft in Madrid zijn Eu ropese driebandentitel geprolongeerd. Na een bijzonder sterk toernooi eindigde de Vlaming ongeslagen en met het fraaie gemiddelde van 1.379 voor de zevende maal in successie als eerste in een Euro pese titelstrijd. De biljarttovenaar Ceu lemans uit het Belgische Grobbendonk was weer een» een klasse apart. Dat kwam niet alleen tot uiting in het grote verschil in moyenne met Scherz (1.125) en Boulanger (1.150), maar vooral in de siotpartij tegen de Oostenrijker, die door Ceulemans als een beginneling werd over speeld: 32 60 in 36 beurten. Dat Scherz als tweede eindigde had hij te danken aan Cees van Oosterhout, die op de laatste dag voor een surprise zorg de door Laurent Boulanger in 44 beurten gedecideerd te kloppen: 60-34. Daardoor werd Boulanger derde. Voor Van Ooster- (Van onze turnmedewerker) AMSTERDAM. Op indrukwekkende wijze heeft het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond zijn honderdjarig bestaan herdacht. Met enkele manifesta ties in grote stijl in het Concertgebouw van de RAI te Amsterdam heeft de oud ste sportbond van Nederland zaterdag getoond kaarsrecht en verjongd in deze tijd te staan. Bij dit unieke jubileum heeft het KNGV 201.340,74 bijeengebracht voor steun aan elf instellingen. Dat is gebeurd in de actie getiteld „Vreugde be leven is vreugde geven", waarvan het re sultaat op de ochtendbijeenkomst werd bekendgemaakt, in aanwezigheid van mi nister Klompé, namens de Nederlandse regering. In haar toespraak, na de opening door bondsvoorzitter J. D. de Jong, zei de mi nister, dat de regering veel waardering heeft voor het voortreffelijke werk, dat het KNGV onder leiding van bekwame bestuurders en technische leiders in hon derd jaar heeft verricht. Namens sportief Nederland voerde de voorzitter van de Nederlandse Sportfede ratie, jhr. mr. A. Feith, het woord, die het werk roemde van de jubilerende sport bond bij de bestrijding van de bewegings armoede van het Nederlandse volk. Voor haar pioniersarbeid bij de moder nisering van het vrouwepturnen in ons "land, huldigde voorzitter De Jorig' 'het voormalige bestuurslid mevrouw Jeanne van der Most-Leijerweert door haar het (Van onze sportredactie) ZWOLLE. KNWU-coach Joop Mid- delink, die zijn vijf selectierenners thuis had gelaten in de eerste wielerklassieker voor amateurs in dit jaar, de Ster van Zwolle ze moeten zich voorlopig spa ren heeft geen nieuwe jonge renners gezien, die eruit sprongen. Dat kon ook niet, eerlijk gezegd, in deze eerste koers. Er zat weinig verschil tussen kopgroep en peloton. De jongens in de kopgroep heb ik nog wel kunnen observeren, maar in het peloton niet. Toch waren er „oudere" renners, die er flink voor fietsten zoals een Jan Serpenti, een Rink Cornelisse, een Cees Rentmeester, een Leen Poort vliet, een Henk Hoekstra. Middelink noemde niet de winnaar van de Ster van Zwolle 1968, Herman Hoogzaad. De 22- jarige renner uit Venhuizen van Bruggen- kamps Peugeot-ploeg had „de zaak goed bekeken", zoals zijn Santpoortse ploeglei der zei. Hoogzaad had ook wel enig ge luk gehad, want toen hij samen met Cees Rentmeester dicht bij de finish was op anderhalve kilometer gingen zij achter de het parcours aangevende politiewagen aan, die echter van de route afging. Hoog zaad had het snel in de gaten, keerde en kwam alleen over de finish. Tien secon den later kwam een gedesillusioneerde UTRECHT. De Zwemlustzwemmer Wim Mulder, die wegens een minder goede conditie alleen werd uitgekozen om het laatste gedeelte van de voorjaarstrip van de voor-Olympische ploeg mee te maken (het verblijf in Font Romeu) heeft zondag bewezen in uitstekende vorm te verkeren. Hij deed in het binnenbad van De Hommel een aanval op het Nederlands record (25 meterbanen) van de 200 meter wisselslag en slaagde met glans. De pupil van Jan Bouman finishte in 2.19.5. De limiet voor dit nummer stond op 2.21.0. Rentmeester over de streep. Hij bleef nog net vóór een grote jachtgroep. Het was voor ploegleider Bruggenkamp een beste seizoenstart, want doordat Ser penti zich als negende plaatste, veroverde zijn Peugeots de eerste plaats in het ploe- genklassement. Er was overigens bij de Santpoorter wel enige critiek. „Men had nog scherper moeten selecteren. 200 man was te veel op dit parcours door Overijssel met nogal wat smalle wegen en bruggetjes. Er kwamen nu valpartijen voor. Daarvan werd onder anderen Aad Duiker het slachtoffer. Hij werd stevig gewond aan de handen." Het is wel een aardige, maar geen bij zonder boeiende wedstrijd (over 150 km) geweest. Rentmeester, Serpenti („het is dit jaar voor mij alles of niets" hij was zeer actief), Cornelisse, Solaro en Nieuw- kamp forceerden na 90 km de beslissende ontsnapping samen met Hoogzaad, Hoek stra, v.d. Burg, Poortvliet en Ben Groen. Na 50 km zorgde een tweede groep, waar van de Haarlemmers Ted Blom en Cor Baars met Prinsen uit Hank de inspira tors en werkers waren, vooraan. Het scheen een massasprint te worden, maar Hoogzaad en Rentmeester zagen kans weg te komen. Ted Blom was net iets te laat. Hij kwam vlak bij de vluchters, maar kon de laatste tien meter niet meer overbrug gen en viel terug in de groep. Rink Cor nelisse won de spurt van de groep. Na hem kwamen 4. Nieuwkamp, 5. Solaro, 6. Bogers, 7. Baars, 8. Douma, 9. Serpenti, 10. Blom, 11. v.d. Winden, 15. Van Leeu wen, 21. Snijder. erelidmaatschap van het KNGV aan te bieden. De bekendmaking van het financiële resultaat van de actie „Vreugde beleven is vreugde geven" vormde hét grote ogen blik van deze voorbeeldig geregisseerde herdenking. Terwijl het toneel zich vulde met in het wit geklede turnsters en tur ners, omringd door vele kleurige vlaggen en vaandels, kwamen acht meisjes het toneel op, ieder met een boord waarop een cijfer was geschilderd. Naast elkander opgesteld, toonden zij op deze wijze het verrassend grote eindbedrag van de inza meling. Zij werden door de vijftienhonderd af gevaardigden uit alle hoeken van ons land beloond met een geestdriftige ova tie. In zijn slotwoord riep voorzitter De Jong zijn woorden werden door de radio uitgezonden de jeugddeputaties in het land op, om op hetzelfde ogenblik uit te zwermen met bloemen en fruit, maar ziekenhuizen, verpleeginrichtingen en bejaardencentra, om ook minder be deelde landgenoten in de vreugde van het KNGV-jubileum té laten delen. In de middaguren werd voor de afge vaardigden een receptie gehouden waar het bondsbestuur namens alle turnkrin gen geschenken in ontvangst mocht ne men voor het recreatieoord in Beekber gen en voor het nieuwe bondsgebouw in de Brigittestraat in Utrecht, dat binnen kort zal worden betrokken. Drie bestuurs leden werden geëerd djoor het aanbieden van de gouden erespeld van het Verbond: de bondssecretaresse mejuffrouw H. E. Fentsahm, mevrouw Jeanne Klazema en de initiatiefnemer van de inzameling, de heer H. F. Kok. Een ander hoogtepunt van de herden king was de gala-avond, eveneens in het Congresgebouw, waar het moderne tur nen in al zijn veelzijdigheid werd ge toond door keurgroepen van een aantal der beste verenigingen en van de keur- turnsters en -turners van de centrale training. Herman Hoogzaad gaat als winnaar van de Ster van Zwolle over de streep. '-■<5 •- - hout betekende deze zege het ontsnap pen aan de morele kater, die het toernooi in Madrid voor hem dreigde op te leveren. Voordat hij door Ceulemans werd ver slagen was Van Oosterhout zaterdag im mers door Scherz ook al als een figurant behandeld: 28-60 in 44 beurten. Die winst op Boulanger kwam dan ook juist op tijd om Van Oosterhout, die als vijfde zeker is van een plaats in het we reldkampioenschap in Düren, voor dat on getwijfeld nog zwaardere toernooi een steuntje in de rug te geven. Hij had het hard nodig. Nu immers vijzelde hij zijn eindgemiddelde op tot 0.847, maar gezien zijn prestatie in het natinale kampioen schap in Rotterdam, waar hij met 1.014 de titel behaalde, is dit een teleurstellend resultaat. Hoe sterk er in Madrid is gespeeld, blijkt wel uit het feit, dat van de 55 par tijen er niet minder dan 27 binnen de 60 beurten uit waren. Daarvan nam Ceule mans er negen voor zijn rekening, Scherz zeven en Boulanger zes. Eindstand: Ceulemans 20 600 435 15 1.379 Scherz 16 567 504 13 1.125 Boulanger 14 552 480 8 1.150 Hanoun 13 572 673 9 0.849 Van Oosterhout 11 532 628 3 0.847 Tiedtke 8 485 621 13 0.780 Blanc 8 520 672 7 0.773 Rico 6 506 590 7 0.857 Christensen 6 457 569 13 0.803 Ribeiro 4 472 617 9 0.781 Nadal 4 435 584 7 0.744 HENGELO. Het Nederlandse schaak tiental heeft dit weekeinde in Hengelo de dubbelrondige ontmoeting tegen West- Duitsland met 10,5-9,5 gewonnen. De eer ste ronde eindigde in een overwinning van 6,5-3,5 voor Nederland, zondag werd met 4-6 verloren. De tientallen beston den uit acht senioren, één dame en één junior. Dit experiment met de dame en de jeugdschaker heeft in belangrijke ma te bijgedragen tot de Nederlands over winning. Mevrouw Vreeken won haar bei de partijen en Jan Timman bleef met 1,5 tegen 0,5 in het voordeel. De uitslagen luiden: Donner (Ned) Darga (W-Dld) 2x remise; ReePfle- ger remise, 0-1; Bouwmeester Besser 1-0, remise; Langeweg Hecht 1-0, 0-1; Kuijpers Tröger 2x remise; Prins Eising remise 0-1; Van Scheltinga Ge- rusel 2x remise; Van den Berg Ell- rich remise 0-1; Mevr. Vreeken mej. Sorger 1-0, 0-1; Timman Kanonen- berg remise, 1-0. (Van onze tafeltennismedewerker) LEIDEN. In de ereklasse van de Nederlandse Tafeltennisbond heeft Scyl la zich in zijn laatste wedstrijd niet la ten verrassen door Maasbree. De Leide- naars wonnen met 7-3, waardoor een be slissingswedstrijd noodzakelijk is gewor den tussen Scylla en Nedlloyd. Bert van der Helm en Gerard Bakker wonnen al hun wedstrijden al moesten ze tegen Harry Vaessen beiden een game afgeven. De tegenpunten voor Maasbree scoorden Vaessen en Piet Verspa door winst op Fallaux. Ook het dubbelspel was voor de Limburgers. De beslissingswed strijd. om uit te maken wie kampioen van Nederland wordt, zal op 6 april bij SVE in Utrecht gespeeld worden. In de degradatiegroep viel wel de beslissing. Swift won van mede-degradatiekandidaat De Treffers met 7-3. Vooral Jaap van Hummel zorgde voor dit resultaat met niets dan winst. Overweg en Huisman maakten de 7 vol. Bij de Treffers moest Van Ruiten alleen de eer aan Van Hum mel laten. De Treffers zal nu met de nummers 2 uit de hoofdklasse degradatie wedstrijden moeten spelen om één plaats in de ereklasse. Alleen voor de statistiek was van belang SVE—Wibats: 6-4. Eindstanden: Scylla en Nedlloyd 8-14, Maasbree 7-5, AMVJ 7-3, Hunter 25 8-2. Degr.groep: Wibats 8-10, A VGA en SVE 8-9, Swift 8-8, Treffers 8-4. (Van onze badmintonmedewerkster) LONDEN. Lily Ter Metz en Herman Leidelmeyer hebben in Londen het hoofd toernooi van de officieuse wereldkam pioenschappen badminton „AU England" bereikt. In het voortoernooi voor m ixed- dubbels bleven zij ongeslagen. Aan deze voorronden deden veertig paren mee, waarvan er vijf over gingen naar het hoofdtoernooi. Twee andare Nederlandse deelneemsters Margot Ter Metz, die met de Mexicaan Oscar Lujan een dubbel vormde, en jeugdkampioene Joke van Beusekom samen met de Engelsman Kurk slaagden er niet in zich voor het hoofdtoernooi te plaatsen. AMERSFOORT. De heer J. F. van Dalfsen is afgetreden als voorzitter van de technische commissie hardrijden van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrij- dersbond. Op een in Amersfoort gehouden vergadering, waar de TC „nieuwe stijl" (vijftien leden in plaats van zeven), is gekozen, stelde hij zich niet herkiesbaar. De vijftien leden van de nieuwe tech nische commissie zijn: J. Crisius (Fries land), H. van der Grift (Noord-Holland- Utrecht), W. Mulder (Overijssel), J. Koe- leman (Zuid-Holland), R. Weitering (Groningen), B. Jansen (Drente), J. Blok (Noord-Brabant-Limburg), J. Pomper (Zeeland), H. Lamberts (Gelderland), J. de Koning (Noord-Holland-Utrecht), S. Wynia (Friesland), J. Harkema (Fries land), H. Roos (Noord-Holland-Utrecht), A. van de Ven (Noord-Holland-Utrecht), G. Wolbers (Noord-Holland-Utrecht). De nieuwe technische commissie zal woensdag weer in Amersfoort bijeenko men om een nieuwe voorzitter te kiezen. (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM. De grote verrassing in de volleybal-eredivisie vormde de neder laag van de dames van Achilles, die in Enschede voor eigen publiek door het Haagse HML/CLV werden verslagen. De teruggelopen vorm van de internationaals Ans Snuverink en Truus Grunnekemeyer zullen aan de nederlaag niet vreemd zijn. De setstanden waren 8-15, 12-15, 15-10 en 11-15. De nederlaag van Achilles bracht Valbovol, dat in Woerden Armada met 15-10, 15-1 en 15-6 klopte, alleen aan de leiding. De Woerdense club heeft een goed seizoen want het herenteam van Valbovol werd zaterdag door een 3-0 zege op Blokkeer 2 kampioen van de hoofd klasse. De Hagenaars hebben echter ge protesteerd tegen het feit dat zij moesten spelen terwijl het eerste team voor de Europacup moest aantreden, waarbij uiteraard enkele reserves op de wissel bank in voorraad moesten worden ge houden. Bijna had ook Celebes een misstap be gaan. Tegen het voortreffelijk debuteren de Karanoi kwamen de Haagse dames met 2-0 achter, „veterane" Anneke van Beelen kwam in actie om Celebes er door heen te helpen; 15-13, 15-11, 11-15, 8-15 en 2-15. Rapid won zonder moeite van SOS (15-1, 15-9 en 15-8) en Kweekschool bedwong PSV met 15-10, 8-15, 10-15 en U-15. Bij heren kan geen ploeg AMVJ van zijn voornemens afbrengen. Welis waar bracht Tornado na 15-6 met gelijke cijfers de balans weer in evenwicht, doch hierna bleken de Amsterdammers onge naakbaar; 15-6 en 15-7. Orawi en Libanon speelden een spannende strijd, die door de Dordtse gastheren werd gewonnen met 15-5, 17-19, 15-13, 11-15 en 15-10. Valuas had geen moeite met Olhado (15-2, 15-8, 11-15 en 15-8). Heren Dames Blokkeer 19 38 Valbovol 16 30 AMVJ 19 36 Achilles 16 28 Orawi 20 26 Celebes 16 28 Libanon 20 22 HML/CLV 17 20 Hevok 20 20 Rapid 16 18 Valuas 18 18 Karanoi 18 8 HML/CLV 18 16 Boemerang 16 12 Cito 19 16 Kweeksch. 17 12 Tornado 19 14 Armada 16 8 U.S. 19 10 PSV 17 6 Oranje Nas. 19 6 SOS 17 2 Olhaco 18 4

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 11