Minister: Huren van nieuwe woningen zijn niet te hoog i Kustvaarder vergaan bij Hoek van Holland X 1 L Agenda voor Haarlem en de IJmond Alweer zon ijzers staaltje van Rath Doodeheefver Kort en bondig Man vermoord in station VERDRIJF VERKOUD HEID Wildreservaat in Arnhem Zeezout dringt gevaarlijk op Speciale beroepsopleiding nodig voor huisartsen „Aanvullende subsidie voorbarig" Dit jaar 50.000 particuliere woningen Zuiderzeemuseum uitgebreid H. van den Doel critiseert zijn eigen groep Meer rijkssubsidie voor Amsterdamse universiteit Loodsboot redde opvarenden Lekgestoten op onverlichte boei WITTE KRUIS ANWB-kantoor in Het Dorp Ir. H. de Groot Kerk stortte in door slecht materiaal Veel bewolking WOENSDAG 20 MAART 1968 2 %i}" ontwerpers en fabrikanten van behang Europese primeur Vragen over militaire leveranties aan Griekenland KEUKENCENTRUM „IJMUIDEN" Nieuwe havens doen anti-maatregelen teniet Rapport Huisartsengenootschap: TNO-rapport: Haarlem elsen-IJmuiden 8ê S* DEN HAAG. Minister Schut acht de huurprijzen van nieuwe woningen voor werknemers met een normaal inkomen niet te hoog. Als in de komende tijd de huren verder stijgen kan een aanvullende individuele subsidiëring voor bepaalde la ge inkomensgroepen worden overwogen Thans zou dit voorbarig zijn. In gemeenten in Noord-Brabant en Lim burg, waar op 1 mei de huurliberalisatie ADVERTENTIE Uw befiangleverancier heeft ijzersterke staaltjes voor u klaarliggen. Radocota superafwasbaar behang van Rath Doodeheefver. Mooi behang dat tegen een stootje kan. Niet verkleurt. Waarvan u alle •vlekken in een wip verwijdert. Ideaal voor èlk vertrek. Kwaliteitsbehana dat overal fleurig schoon biijft. Jarenlang. Vraag uw vakman. 53 cm Breed; 1.20 per strekkende meter. (Van onze correspondent) ENKHUIZEN De minister van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mejuffrouw dr. Klompé heeft de nieuwe ontvangsthal van het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen geopend. Tegelijkertijd opende de minister de zomertentoonstelling van het museum, bestaande uit schilderijen, tekeningen en aquarellen van J. H. van Mastenbroek, over de Zuiderzeewerken van de jaren dertig. De expositie is getiteld „Epos der Zuiderzeewerken". NAVO-oefening. Van 17 tot 19 mei wordt in het gebied tussen de Maas in Brabant en Limburg en de Rijn in West-Duits- land een grote NAVO-oefening gehou den. Hieraan nemen Nederlandse, Bel gische en Duitse militairen deel. Café uitgebrand. In Bellingwolde heeft een felle brand een café geheel ver woest. De schade wordt geschat op 200.000. Van de boedel kon niets wor den gered. Pensioen. De heer W. J. van Dijk, die in 1936 met pensioen ging en op 26 maart 100 jaar hoopt te worden krijgt per maand evenveel pensioen als hij aan premies heeft betaald. Hij heeft in zijn leven 177 weken 80 cent premie bijge dragen aan het bedrijfspensioenfonds, bij elkaar ongeveer 141. Hij heeft 55 jaar bij een Schiedamse drukkerij ge werkt. Samenwerking grensgebieden. Het Twee de-Kamerlid Willems (P.v.d.A.) heeft bij de minister van Binnenlandse Zaken gepleit voor meer samenwerking van enkele grensprovincies met streken die net over de grens liggen. Zodoende zou den gemeenschappelijke belangen beter kunnen worden behartigd. Berooid. Een architect heeft bij de politie aangifte gedaan van het feit dat een lifter zijn auto zou hebben gestolen. De lifter zou de motor van de auto na kijken, reed vervolgens met de wagen weg om deze zogenaamd te proberen en kwam niet meer terug. In de wagen lag de gehele administratie van de ar chitect. De man kwam berooid in Nederland aan. „Door de eeuwen trouw". De jongerenor ganisatie van de stichting „Door de eeuwen trouw" houdt met het actieco mité „West-Irian geen kolonie" in maart, april en mei een propaganda- toernee door ons land. Op het program ma staan de rechten van de Zuid-Mo- lukkers en de Papoea's. Bewusteloos geslagen. Een Amsterdam mer is in zijn bed bewusteloos geslagen en beroofd van ƒ1500 en enige sieraden. Toen hij gerucht hoorde werden direct de lakens over zijn hoofd getrokken en kreeg hij een klap op zijn hoofd. nog niet van kracht wordt, zal deze waar schijnlijk op 1 januari 1969 worden inge voerd. Het onderzoek naar de mogelijkheden om het vrijere huurbeleid ook in andere delen van het land in te voeren wordt voortgezet. Wanneer de situatie op de wo ningmarkt zo zal zijn dat de huurlibera lisatie in het gehele land mogelijk zal zijn is thans nog niet te zeggen, aldus minister Schut. Op grond van de intensieve contacten tussen beleggers en bouwers over de bouw van particuliere huurwoningen en het aantal subsidieaanvragen voor huur- en eigen woningen, heeft de minister goe de hoop dat bij de particuliere bouw het voor dit jaar gestelde doel van het in uitvoering nemen van 50.000 gesubsidieer de woningen zal worden bereikt. Dit heeft de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, ir. Schut, meege deeld in antwoord op opmerkingen van Eerste-Kamerleden over de begroting van zijn ministerie. In de eerste twee maanden van dit jaar werd machtiging tot gunning ver leend voor de bouw van 10.076 woningwet- APELDOORN. Het Tweede-Kamer lid H. van den Doel, initiatiefnemer van „Nieuw links", heeft nogal critiek op zijn beweging geuit tijdens een vergadering van de Partij van de Arbeid in Epe. Hij betoogde dat van het begin af er binnen „nieuw links" twee stromingen zijn geweest: de D'66-achtige figuren bij wie de democratische vernieuwing van het vastgeroeste politieke bestel in Neder land voorop staat, en de traditioneel link se, marxistische vleugel onder aanvoe ring van Han Lammers. „Nieuw Links" is twee jaar geleden opgericht om binnen de PvdA te zorgen voor een democrati sche vernieuwing. Nu echter de voor mannen ervan in het partijorgaan zijn op genomen, André van der Louw als vice- voorzitter en Hans van den Doel als Twee de-Kamerlid, is de marxistische vleugel op de voorgrond getreden. Gezien de ar tikelen die Han Lammers als hoofdredac teur in de „Groene Amsterdammer" schrijft, toont deze vleugel een te weinig critische houding ten opzichte van de lan den als DDR en Cuba. Zij hebben bijna geen belangstelling en zelfs een minach ting voor de binnenlandse vernieuwing, waarvoor „Nieuw Links" heeft geijverd Deze identificatie met de „Groene Am sterdammer" heeft „Nieuw Links" veel schade berokkend. Wij moeten ons weer veel meer richten op de democratische vernieuwing binnen de PvdA, maar ook in het kader van het Nederlandse politie ke bestel", verklaarde Hans van den Doel. DEN HAAG. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend, dat voor ziet in een verlenging van de verhoogde rijkssubsidie voor de bijzondere universi teiten en hogescholen van 98 XA percent in de kosten van exploitatie en investeringen over 1968. Verder is in dit wetsontwerp opgenomen een verhoging van het rijks aandeel in de bijdrage voor de gemeen telijke universiteit van Amsterdam van 95 tot 98'/i percent in de kosten van ex ploitatie en investeringen voor de jaren 1966 tot en met 1968. De bijdrage van de gemeente Amster dam in die kosten daalt daardoor van 5 tot l'/t percent. De memorie van toelich ting is ondertekend door de minister van Onderwijs en Wetenschappen, dr. Verin- ga. Dit wetsvoorstel gaat vooraf aan het nog in te dienen voorstel tot een definitie ve herziening van de subsidieregeling voor het bijzonder wetenschappelijk on derwijs die financiële gelijkstelling met het openbaar wetenschappelijk onderwijs beoogt, en van de subsidieregeling voor de gemeentelijke universiteit, waarbij de rijksbijdrage eveneens op 100 percent zal worden gebracht. woningen en subsidie toegezegd voor 4.392 particuliere woningen .waarvan 3.190 eigen woningen en 1.202 huurwonin gen. De nieuwe lagere schatting van het Centraal Bureau voor de Statistiek van het inwonertal van Nederland in het jaar 2000, 17,9 miljoen, is voorlopig geen aan leiding om de hoofdlijnen van het ruim telijke ordeningsbeleid te herzien, aldus de minister. Het is niet de bedoeling binnen afzien bare tijd nieuwe verplaatsingen van rijks diensten aan de orde te stellen. //A/„ '',//Z siï///////fc ROTTERDAM. De 500 brt. metende Nederlandse kustvaarder „Bern" is even voor elf uur voor de Noorderhaven van Hoek van Holland gezonken. Nauwelijks een uur nadat via Scbeveningen-Radio een dringend verzoek om assistentie werd uit gezonden is het schip in de golven ver dwenen. De negen bemanningsleden zijn gered. Met de loodsboot „Betelgeuze" zijn zij naar Hoek van Holland gebracht. De „Bern" vroeg om gisteravond tien uur om een reddingboot en een sleep boot. Het schip maakte slagzij. De sleep boot „Maasbank" uit Rotterdam, die zeer snel de twee mijl uit de kust liggende „Bern" bereikte, vond een leeg schip. Ook een in de nabijheid drijvende dinghy- was verlaten. De bemanning bleek reeds aan boord te zijn gegaan van een sloep van het loods wezen. Kort daarna is de „Bern" in zee verdwenen. De geredden werden in het Groene- Kruisgebouw in Hoek van Holland wat op (Van onze correspoTideTitT VLISSINGEN. Een 33-jarige machi ne-bankwerker heeft gisteravond in het Vlissingse station een 30-jarige metaalbe werker uit Middelburg met een flobert geweer neergeschoten. De Middelburger is later aan z(jn verwondingen overleden. De machine-bankwerker zei dit te heb ben gedaan omdat het slachtoffer met zijn vrouw overspel zou hebben gepleegd. De man werd door twee wachtmeesters van de marechaussee overmeesterd. Eerst had hij nog zijn wapen op één der wachtmeesters gericht. De tweede besprong hem van achteren en kon hem zodoende ontwapenen. Na zijn arrestatie ging hij gewillig mee. ADVERTENTIE Poeders, tabletten, cachets. (Witte Kruis spaart bovendien de maag.) verhaal gebracht, t' Waren acht mannen en de 31-jarige vrouw van de kapitein. De kapitein, de 33-jarige K. Meersma uit Zuidwolde, wilde geen commentaar op het gebeurde leveren. Ook geen van de bemanningsleden wilde ook maar iets over de ramp loslaten. Tegenover de politie zou de kapitein ver klaard hebben dat hij in zeer slecht weer vermoedelijk op een blinde, niet van licht voorziene boei was gevaren. Het schip was hierdoor lekgestoten en maakte door het binnenstromende water slagzij. Tien minuten nadat allen aan boord van de loodsboot gegaan waren, was het schip gezonken. Bij de bemanningsleden waren vier Spanjaarden. Het schip was op weg van Amsterdam naar Zwijndrecht. (Van onze correspondent) ARNHEM. Eind april worden in het Burgers Dierenpark op een bos- terrein van 25 ha 35 leeuwen losgela ten. Het gebied krijgt een sterke om heining van vier meter hoog. Het park zal alleen toegankelijk zijn voor men sen in een auto. Zij zullen er oog in oog komen staan met deze wilde die ren. Arnhem heeft hiermee het eerste Europese wildreservaat. Als beveili ging zullen vier landrovers de gehele dag door het gebied kruisen. De leeuwen krijgen geen vaste voe derplaatsen zodat zij zich door het ge hele bosgebied zullen verspreiden. De bezoekers zullen niet het raampje van hun wagen mogen opendraaien; dat zou alleen maar de eetlust van de wilde dieren opwekken. Ook mag de auto geen linnen kap hebben. In het park, dat op 1 mei opengaat, worden jaarlijks 70.000 bezoekers ver wacht. (van onze correspondent) DEN HAAG. Het tweede-Kamerlid, Van der Spek (P.S.P.) heeft minister Luns gevraagd of de spoedige levering door West-Duitsland van vijf motortorpedobo ten aan Griekenland valt onder wat de minister op 7 februari 1968 in de Tweede Kamer aanduidde met „nog uitvoering geven aan onder oudere programma's aangegane verplichtingen", waarbij het volgens de minister „ging om betrekke lijk bescheiden bedragen, die overigens voor een belangrijk deel niet in de vorm van wapens, doch in de vorm van andere goederen aan Griekenland ter beschikking werden gesteld". Zo dit niet het geval is, zou de heer Van der Spek willen weten of er dan in middels toch een N.A.V.O.-defensie-hulp programma voor 1968 is vastgesteld, waaronder deze leverantie zou vallen. De ANWB heeft gisteren in Het dorp in Arnhem een bijkantoor ge opend, waar ook inwoners van Het Dorp zullen gaan werken. r ADVERTENTIES IM—MMM Wij tonen u in onze 150 m2 toonzaal een keur van Hollandse en Duitse im port keukens, zie verder onze enorme sortering hang-legkasten, buffetten aanrechten enz. Kennemerlaan 165 - Tel. 0 2550 - 11428 Geopend van maandag t/m zaterdag van 96 uur. IH ROTTERDAM „Het midden van West-Nederland wordt door het opdringen van het zeezout via de Nieuwe Waterweg en het Noordzeekanaal in een verziltings- tangbeweging gevat", meent de ingenieur directeur van het hoogheemraadschap Rijnland, ir. H. de Groot. Hij zei dit in de jaarvergadering van de Zuidhollandse Waterschapsbond, waar over de water voorziening van West-Nederland werd ge sproken. De tegenwoordige situatie is volgens ir. De Groot voor West-Nederland niet aan vaardbaar. In een droge periode en bij lage rivierafvoeren zal het inlaatwater naar hoeveelheid en naar kwaliteit ontoe reikend of te zout zijn. Eén van de op lossingen van Rijkswaterstaat, het minder diep maken van de Waterweg en de Nieuwe Maas moet, aldus ir. De Groot, tegelijkertijd plaatshebben met het op diepte brengen van de vaargeul voor mammoettankers voor de kust van Hoek van Holland. Tot dusver is er echter nog niets gedaan aan het vastleggen en „ver- ondiepen" van deze vaarwegen. Ir. De Groot waarschuwde met klem tegen het nemen van nieuwe risico's voor dat is gebleken dat de zoetwaterhuishou ding veilig is gesteld. Hij doelde op de plannen voor de aanleg van nieuwe ha vens zoals de Rijnpoorthaven bij Hoek van Holland, welke mogelijk de winst van nu genomen maatregelen om de verzil- ting van het rivierwater tegen te gaan, teniet kunnen doen. Ir. De Groot bepleitte verder spoedige voorzieningen om de Hollandse IJssel als watervoorzieningsbron voor Rijnland, Delfland en Schieland te gebruiken. Aansluitend bij het rapport over de wa tervoorziening, opgesteld door een werk groep van de provinciale besturen van Noord-Holland, Zuid-Holland, Utrecht en het hoogheemraadschap Rijnland, stelde ir. De Groot dat een zoetwaterverbinding tot stand dient te komen met het IJssel- meer in verband met het hoge zoutgehal te en andere verontreinigingsconcentra ties in de Rijn. (Van onze correspondent) UTRECHT. Huisarts zijn en de be oefening van de huisartsgeneeskunde zijn zulke specifieke zaken, dat de tegenwoor dige opleiding tot arts daar onvoldoende voor opleidt. Daarom dient, na de alge mene artsenstudie, de mogelijkheid open gesteld te worden voor speciale studie en begeleide praktijkervaring tot huisarts Practiserende huisartsen moeten nauw betrokken worden bij deze opleiding, om dat van de medische docenten van van daag vrijwel niemand huisarts is geweest. Dat zijn enkele belangrijke punten uit het zojuist verschenen rapport „Huisarts en universiteit" van het Nederlands Huis artsengenootschap, de wetenschappelijke instelling der huisartsen. Volgens het rapport pleiten vele argu DEN BOSCH. Het instorten van het voorportaal en de sacramentskapel van de Lucaskerk in Den Bosch op 13 januari is te wijten aan een slechte middenkolom Deze was van slecht materiaal gemaakt en mogelijk zijn ook de afmetingen van deze kolom onjuist gekozen. Aldus de con clusie van het rapport dat T.N.O. voor Bouwmaterialen in Delft op verzoek van het kerkbestuur heeft opgesteld. De gewapende-betonbalk had een zoda nig laag wapeningspercentage dat deze doormidden is gebroken, evenals de dak plaat. De berekeningen vertonen fouten. Soms zijn geen spanningen berekend in het metselwerk. De constructie van de beton balk onder de klokkenstoel was niet vol doende tegen temperatuurswisselingen bestand. Het gebruikte materiaal van het metselwerk bleek niet voldoende bestand tegen vocht, aldus het rapport. Stadsschouwburg, vandaag en donder dag, 20 u.: Nederlandse Comedie met „De Vrek" van Molière. Regie: Erik Vos. (Abonnement D en E). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.45 u.: „De tien geboden", a.l. Frans Hals, 20.15 u.: „Irma la Douce", 18 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: Lokkend Havenkwartier", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Tam tam in Tokio", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De Cobra", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „To grab the ring", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Red een huwelijk en verknoei je leven", 14 j. Minerva, vandaag en donderdag geen voorstelling. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Strip tease, verboden sex", 18 j. Van donder dag af 14, 19 en 21.15 u.: „En de vrouw schiep de liefde", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het huis der begeerte", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Gevaren der liefde", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De ge temde feeks", 14 j. Van donderdag af 14.15 19 en 21.15 u.: „Liefdesdossier van een telefoniste", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van twintig kunstenaars. Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur. Tot 7 april. Vleeshal (Grote Markt)Expositie van beeldhouwwerk, wandkleden, keramiek en grafiek uit de verzameling moderne kunstwerken van het Frans Halsmuseum. Dagelijks 10-17 u. Zon en feestdagen 13- 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, be- holve maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-t (Bakenessergracht 67): Ex positie van grafiek uit eigen bezit. Dage lijks 11-17 u. Zondags 13-17 u. Tot 25 maart. Galerie Drengel (Bakkerstraat): „Van Harlekijn en de Droom", expositie van werk van Maggi Giles. Dagelijks van 20-22 u. en donderdag, zaterdag en zondag ook van 13-17 uur. Tot 11 april. Gemeentehuis O verveen (Bloemendaal- seweg 158): Expositie van werk van Kees Verkade en Willem Snitker. Dagelijks (ook zondags) van 10-17 u. Tot 7 april. Noord-Schalkwijkerweg 160: Expositie van wandtapijten, schilderijen en tekenin gen van Kees Vis. Dagelijks van 13-17 u. Tot 25 maart. Stadskweektuin (Kleverlaan), gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kassen. Woensdags van 14-17 u. en zaterdags en zondags van 10-12 en 14-17 uur. DIVERSEN Stadhuis Haarlem, vandaag, 20 u.: Ge meenteraadsvergadering (streekplan Zuid-Kennemerland). Raadhuis Bloemendaal, donderdag, 14.15 u.: Gemeenteraadsvergadering. WOENSDAG 20 MAART City, 20 u.: „Een gravin van Hong kong". DONDERDAG 21 MAART City, 20 u.: „Rose Marie" (speciale voorstelling). Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. menten voor het instellen van een speci fieke opleiding tot huisarts. De omvang van de medische wetenschap neemt zo snel toe, dat niet meer alle stof kan wor den gedoceerd. Een deel ervan zal moe ten worden overgeheveld naar een speci fieke opleiding. Een ander argument is het statusmotief. Voor iedere medische specialist bestaat een duidelijk omschre ven beroepsopleiding, maar huisarts is iedereen met het artsexamen. „De specifieke problematiek, verbonden aan het werken in de huisartsenprakrijk, wordt onderschat door te veronderstellen dat een specifieke beroepsopleiding niet nodig zou zijn. Ook krijgen de studenten tijdens de opleiding geen hoge dunk van de huisarts. Het is dus geen wonder dat de huisarts tijdens de opleiding door de studenten wordt gezien als een weinig im posante figuur van wie nauwelijks enige aantrekkingskracht uitgaat", aldus het rapport. Zeer waarschijnlijk zal een spe cifieke opleiding t ot huisarts veel van deze negatieve instelling tegenover h et huisartsenberoep wegnemen. WWMWMWWMWWWIWOIIWWIIIIimmiiyimMIIMIIIIMMIIMWWmiWMI Het KNMI deelt mee: Een depressie ten noorden van Schotland trekt naar het noordoosten weg, maar het frontensys teem blijft het weer in West-Europa be- invloeden. Ook is een kleine storing uit Spanje naar Frankrijk getrokken en be weegt verder naar het noordoosten. De zuidelijke wind voert minder koude lucht uit Frankrijk naar ons land. Er blijft in het algemeen veel bewolking en er kan er af en toe wat regen vallen. Er zullen ook perioden zijn met vrij dun ne bewolking en wat zonneschijn. WEERRAPPORTEN W) Maximum- en minimum- c temperaturen g xt binnen- en buitenland "fi Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. sneeuw zw. bew. regen zw. bew. geh. bew. geh. bew. half bew. licht bew. geh. bew. zw bew. geh. bew. zw. bew. licht bew. half bew. half bew. mist zw. bew. geh. bew licht bew. zw bew. licht bew licht bew. geh bew. zw. bew. geh bew. zw. bew. zw. bew. zzw zzw zzw zw z zzw wzw zzo z zw w.st. zzw zzw wzw w.st. n zzw w.st. zzo n n w.st. zzo wnw w.st. nno ozo nnw w.st. w.st. nw 0) w rs (4 w a' CL l 3 SB 0> 3 BH BH 8 6 0 10 6 0 10 6 0 10 7 0.5 10 6 0.1 9 6 0 10 6 0 10 5 0 0 -11 1 3 -4 0 4 0 1 6 3 4 10 -2 0 11 8 0 10 7 1 12 5 0 9 1 0 12 2 0 14 9 0 16 6 0 18 9 0 8 4 0.2 11 -2 0 8 -2 1 10 -3 1 13 -1 0 19 1 0 11 1 0 8 -3 0 8 1 8 17 12 0 15 8 0 15 7 0 18 7 2 17 9 0 16 10 0.1 DONDERDAG 21 MAART Zon op 6.40 uur; onderl8.55 uur. Maan op 3.22 uur; onder 9.46 uur. MAANSTANDEN Laatste kwartier 21 maart 12.07 uur. Nieuwe maan 28 maart 23.48 uur HOOG EN LAAG WATER IN IJ MUIDEN WOENSDAG 20 MAART Hoog water 7.28 uur en 19.55 uur. Laag water 3.11 uur en 15.39 uur. DONDERDAG 21 MAART Hoog water 8.21 uur en 20.57 uur. Laag water 3.52 uur en 16.23 uur. Het hoog en laag watei te Zandvoort ls 10 tot 15 min. vroeger dan te IJ muiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2