Meerderheid voor prijs van half miljoen in toto f.75.000= Lager tarief voor geheelonthouders Plantenkadobon Fa. v. EMPELEN en VAN DIJK Agenda voor Haarlem en de IJmond NIEMEYER TELEFOON-QUIZ NIEMEYER en Rapport over vernieuwing bestuursvorm Amsterdam in kleur Argumentatie van de VS over bombarderen niet ontkracht Enkele bezwaren in Kamercommissie Tegen concurrentie van Duitse Lotto Voor slachtoffers nazi-kampen geen extra pensioen Vervroeg militair vervoer op vrijdag Speciale verzekeringsmaatschappij geeft Nieuwe depressie K 'Vv#; si DONDERDAG 21 MAART 1968 2 Er waren deze week weer 50 gelukkigen die een geldprijs ontvingen. KOFFIE Staatssecretaris: Wildpark Omroepwet I oor universiteit II M Jï Ir. Posthumus: Minister Luns over Vietnam ZANDVOORTSELAAN 192 AERDENHOUT Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Leidse hoogleraar in conflict met collega s .£•5 (Van onze correspondent) DEN HAAG. De meerderheid van de Tweede Kamer staat achter het voor stel van de regering de eerste prijs van de sporttoto tot een half miljoen gulden te verhogen. Dat blijkt uit het voorlopig verslag van de bijzondere Kamercommis sie, welke de behandeling van het wets ontwerp tot wijziging van de Wet op de Kansspelen voorbereidt. Vele leden van de commissie verklaren dat met het voorstel wordt tegemoetge komen aan de redelijke verlangens, wel ke er in brede kringen bestaan. Zij ho pen dat de wetswijziging de deelneming aan buitenlandse kansspelen zal beper ken. Door deze deelneming zijn grote sommen gelds verloren gegaan voor de sportbeoefening en voor allerlei onmis bare instellingen in Nederland. Verscheidene andere leden, die zich overigens geheel konden verenigen met het voorstel, waren minder optimistisch over de mogelijkheid door verruiming van de faciliteiten voor de kansspelen een dam op te werpen tegen de deelne ming aan buitenlandse kansspelen. ADVERTENTIE Vele hoofdprijzen van 1000,- Morgen kunt u de gelukkige zijn. Vraag de folder bij uw winkelier. Stelende deserteurs. De politie van Frankfort aan de Main heeft twee 20- jarige militairen aangehouden, die uit het Westduitse leger waren gedeser teerd. Zij werden aangehouden op een aanwijzing van Interpol. In Roosen daal hadden zij bij kennissen gelogeerd en van hen 3000 en een radio gestolen. Kosten dubbelstad. Deventer gaat bij het rijk geld terugvragen, dat het gesto ken heeft in de uitbreidingsplannen op de linkeroever. Het gaat om 2 mil joen. De ministers Schut en Beernink waren tegen de plannen gekant en be sloten dat Deventer zich naar oostelijke richting moet uitbreiden. Twee maal vier lammeren. In Oudorp heeft een 4-jarig schaap vier lamme ren ter wereld gebracht. Zij deed dit ook vorig jaar, hetgeen een zeldzaam heid mag worden genoemd. Prof. dr. B. O. Becker overleden. In Amsterdam is op 83-jarige leeftijd over leden prof. dr. Bruno Oscar Becker. Hij werd in St. Peters burg (tegenwoor dig Leningrad) geboren. In 1930 werd hij hoogleraar voor Oosteuropese cul tuurgeschiedenis en in 1945 hoogleraar in Russische geschiedenis, taal en let teren. In 1948 werd hij directeur van het Ruslandinstituut. In 1955 kreeg hij eervol ontslag. Expositie. Van 7 tot 29 april wordt in het Goois museum in Hilversum met mede werking van de stichting „Helpende handen" de tentoonstelling „Ons kind tekent" gehouden. Er wordt werk ge toond van kinderen van blo-scholen. Miljoenste Grote Bos. Prins Bernhard heeft het miljoenste exemplaar van de Grote Bosatlas in ontvangst genomen. Hst werd hem aangeboden door de di rectie van de uitgeverij Wolters-Noord- hoff in Groningen. De atlas verscheen voor het eerst in 1877. Leerlingen van het middelbaar onderwijs, die op hun paasrapport een 10 voor aardrijkskunde hebben, krijgen een speciaal exemplaar aangeboden. Verdacht van ontucht. De Assense politie heeft een 58-jarige man ingesloten, die wordt verdacht van ontucht met een 11-jarig meisje. Kind verdronken. In Den Haag is het 2% jaar oude jongetje W. M. Kentie tijdens het spelen in een kanaal geval len en verdronken. Bedrijfsongeval. De 46-jarige P. Doorne- weerd uit IJsselmuiden is omgekomen toen hij in Kampen bezig was met het plaatsen van betonnen elementen op een vrachtauto. Hij viel over de rand van de vrachtwagen en kwam onder een stuk beton. Roegholt. Het ministerie van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk werk heeft aan Richter Roegholt in Amsterdam een subsidie van duizend gulden toege kend voor zijn periodieke publikatie van poëzie „Spiegel van Sem". De heer Roegholt geniet vooral bekendheid door zijn werk voor de NVSH. Enige andere leden van ae commissie hadden bedenkingen tegen het voorstel. Zij achtten het waarschijnlijk dat de nieuwe opzet zal leiden tot versterkte aandrang om meer of zelfs volledige vrij heid voor gokspelen tot stand te brengen. Voorts meenden zij dat een tegenspraak bestaat tussen enerzijds de redenering van de regering dat een hoofdprijs van een half miljoen gulden nodig is om te concurreren tegen buitenlandse kansspe len, welke een dergelijk bedrag regelma tig uitkeren, en anderzijds de constate ring dat bij aanvaarding van de nieuwe regeling het slechts zelden zal voorkomen dat de maximumprijs aan één enkele winnaar zal toevallen. Sommige leden verklaarden dat in het voorstel de grenzen zo ruim zijn getrok ken dat van het enerzijds ruimte laten voor de speelbehoeften en anderzijds het aanvaarden van duidelijke beperkingen om misstanden en uitwassen zoveel mo gelijk te voorkomen, weinig of niets over blijft. Sommige andere leden verklaarden dat te weinig rekening is gehouden met bezwaren van bepaalde delen van de bevolking tegen kansspelen. Enkele ande re leden hadden principiële bezwaren te gen het wetsvoorstel. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Staatssecretaris Van der Poel van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk ziet voorlopig geen re den om de overlevenden van de Duitse concentratiekampen een bijzonder pen sioen toe te kennen. Wel beloofde hij te zullen nagaan of de rijksgroepsregeling voor oorlogsslachtoffers voor de betrok kenen wel juist wordt toegepast. Hij zou proberen om de regeling beter op de be hoefte af te stemmen. Hij wees erop dat bijzondere uitkerin gen mogelijk zijn als de betrokkenen voor speciale lasten komen te staan zoals me dische behandeling of opname in een me dische inrichting. Daar de mogelijkheden bij de slacht offers van de kampen niet voldoende be kend blijken te zijn, overweegt de staats secretaris een brochure uit te geven waar in alle gegevens staan over de rechten van de betrokkenen op een uitkering. Hij wil bij de toekenning van uitkeringen geen onderscheid maken tussen ex-ge vangenen van de concentratiekampen en de andere slachtoffers van het nazi-re gime. De staatssecretaris zou contact opnemen met zijn ambtgenoot van Verkeer en Wa terstaat over de suggestie van de senator Van Riel (VVD), om enkele gebieden in Nederland, b.v. de Flevopolder en het Enkhuizerzand, in te richten als natuur parken voor bedreigde diersoorten. Minister Klompé zei te hopen dat de Omroepwet in de herfst in werking kan treden. Het ontwerp van de desbetref fende algemene maatregel van bestuur zal eerst aan de Radioraad en aan de radio-instanties in Hilversum worden toe gezonden. De minister is niet van plan het kijk geld voor kleurentelevisieontvangers te verhogen. De lage opbrengst zou de hier aan verbonden hoge kosten niet recht vaardigen. DEN HAAG. De universiteit moet in de toekomst geleid worden door een presidium, dat verantwoordelijk is voor het onderwijs, het wetenschappelijk on derzoek en het beheer van de hogeschool. Dit presidium van drie leden zal in zijn besluitvorming worden bijgestaan door een algemeen college van overleg, waarin de leiders van de verschillende facultei ten zitting hebben. In de universitaire organisatie dient voorts een universiteits raad te komen, waar de in de hogeschool gemeenschap levende inzichten en verlan gens naar voren kunnen worden gebracht. Dit is de kern van een rapport over de zelfstandige taakvervulling van de uni versiteit en hogeschool, dat een commis sie uit de Academische Raad, de com- missie-Maris heeft uitgebracht. De be langrijkste van de voorgestelde wijzigin gen is de afschaffing van het bestaande universiteitsbestuur, het college van cura toren en de senaat. De commissie is vhn mening, dat deze bestuursvorm niet lan ger kan voldoen aan de zware eisen, die de steeds groeiende universiteiten aan organisatie en leiding stellen. De commissie wil ook een algemene universiteitsraad in het leven roepen, wel ke de universitaire „publieke opinie" ver tegenwoordigt. Hoogleraren, lectoren, we tenschappelijke en administratieve amb tenaren, studenten en leden van het pre sidium moeten er zitting in hebben. Zij stelt verder een vertikaal bestuurs systeem voor dat eenheid van beleid kan waarborgen, verder een goede communi catie horizontaal en verticaal en duidelijk vastgelegde verantwoordelijkheden en verplichtingen. Deze structuur maakt het voor de minister van Onderwijs mogelijk de universiteit (intern en extern) een gro tere vrijheid van handelen te geven, meent de commissie. T iss. Bij het Rijksmuseum in Amsterdam is het al volop lente. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Ir. Posthumus, lid van de Tweede Kamer voor de P.v.d.A., heeft aan de minister van Defensie en de staats secretaris van Verkeer en Waterstaat ge vraagd of zij bereid zijn het militaire vervoer op vrijdag te verleggen naar een moment, dat enige uren vroeger ligt, op dat een belangrijk betere voorziening voor civiele en militaire reizigers kan worden verkregen. Hij wil weten of het personenvervoer met de spoorwegen op vrijdag wordt overbelast. Om overbelasting te vermij den zouden de vervoerspitsen veel meer moeten worden gespreid. DEN HAAG. Het feit dat enige le den van de Amerikaanse senaatscommis sie voor buitenlandse betrekkingen de toedracht van de incidenten in de Golf van Tonkin in 1964 zoals weergegeven door de Amerikaanse regering in twijfel trekken, maakt publieke stellingneming van de Nederlandse regering ten aanzien van de bombardementen op Noord-Viet- nam niet noodzakelijk, aldus heeft de mi nister van Buitenlandse Zaken, Luns, ge antwoord op vragen van de Tweede-Ka merleden Van der Lek en Van der Spek (beiden P.S.P.). Minister Luns zegt dat de opvatting van deze leden van de senaatscommissie niet door de meerderheid van de com missie wordt gedeeld. Bij haar motive ring van de bombardementen op Noord- Vietnam beroept de Amerikaanse rege ring zich niet op het Tonkin-incident, doch op de noodzaak de aanvoer van Noord- vietnamese troepen en militair materieel naar Zuid-Vietnam te belemmeren, aldus minister Luns. Dr. Van der Lek en de heer Van der Spek hadden gevraagd of (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Geheelonthoudende Nederlanders hebben hun oude wens wer kelijkheid zien worden. Zij kunnen zich bij de ANSVAR verzekeringsmaatschap pij in Amsterdam verzekeren tegen tarie ven die lager liggen dan die voor land genoten die alcoholica niet schuwen. De maatschappij meent dat geheelont houders voor een verzekeringsmaatschap pij minder riskant zijn dan gebruikers van alcohol. De Ansvar (de naam betekent ver- ADVERTENTIE Geef uw familie, vrienden of relaties een plantenkadobon (ook bij ons goed voor kamerplanten, plantenbakken en tuingereedschappen), door overschrijving van een bepaald bedrag op onze giro (nr. 32247) met ver melding „plantenkadobon" krijgt u de bon p.o. thuis gestuurd. U kunt de bon ook bij ons tuincentrum halen. TUINCENTRUM Boom-, bloem- en vaste plantenkwekerijen POST HEEMSTEDE bij station Heemstede-Aerdenhout Tel. (023 - 419 50 - 419 51 Tuincentrum zaterdags tot 5 uur geopend. Ruime parkeergelegenheid op kwekerij. antwoordelijkheid) baseert zich hierbij op een lange ervaring in Zweden, waar de maatschappij ongeveer 40 jaar gele den werd opgericht door een verbond van geheelonthoudende automobilisten. Volgens de directeuren is in Zweden vast kotnenMe staan dat mensen die geen alcohol gebruiken 15 tot 20 percent min der ongelukken maken dan mensen die dit wel doen. Het gehele levenspatroon van de geheelonthouder speelt hierbij een rol. Vooralsnog beperkt het aanbod van deze maatschappij zich tot de belangrijk ste schade de motorrijtuigen de persoonlijke ongevallen en de brand verzekering. Binnenkort zal ook een wet telijke aansprakelijkheidsverzekering voor personen in het programma worden op genomen. Voorts zal Ansvar als enige ver zekeringsmaatschappij in ons land een speciale verzekering gaan brengen, waarmee men zich in één keer kan dek ken voor alles wat zijn huis en gezin be treft. Ook wordt gedacht aan een levens verzekering voor geheelonthouders. In ons land zijn rond 2500 geheelont houders geregistreerd, maar er zijn er wellicht veel meer. Gegadigden voor een dergelijke verzekering zullen een verkla ring moeten ondertekenen dat zij geen al cohol gebruiken. De oprichting van de maatschappij in ons land is geschied in nauw overleg met drankbestrijdingsorga- nisaties. In de raad van commissarissen hebben onder meer zitting de heren M. J. Maas, algemeen voorzitter van de Alge mene Nederlandse Drankbestrijdersorga nisatie en K. J. Kuiper bestuurslid van de ANDO. Stadsschouwburg, vandaag en vrijdag 20 u.: De Nederlandse Comedie met „De Vrek" van Molière. Regie: Erik Vos. (Abonnement E en F). Concertgebouw, vrijdag 20 u.: Uitvoe ring van de „Johannes Passion" van Bach door de Heemsteedse Chr. Oratorium Ver eniging o.l.v. Jan Pasveer. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.45 u.: „De tien geboden", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Lokkend Havenkwartier", 18 j. Vrijdag 23.30 uur: ,.De stalen klauw", 18 j. Lido. 14, 19 en 21.15 u.: „De Cobra", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Red een hu welijk en verknoei je leven", 14 j. Vrijdag 23.30 u.: „Hiroshima mon amour", 18 j. Minerva, vandaag geen voorstelling. Vrijdag 20.15 u.: „Wacht tot 't donker is", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „En de vrouw schiep de liefde", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Gevaren der liefde", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Liefdes- dossier van een telefoniste", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van twintig kunstenaars. Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur. Tot 7 april. Vleeshal (Grote Markt): Expositie van beeldhouwwerk, wandkleden, keramiek en grafiek uit de verzameling moderne kunstwerken van het Frans Halsmuseum. Dagelijks 10-17 u. Zon en feestdagen 13- 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, be halve maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-t (Bakenessergracht 67Ex positie van grafiek uit eigen bezit. Dage lijks 11-17 u. Zondags 13-17 u. Tot 25 maart. Galerie Drengel (Bakkerstraat): „Van Harlekijn en de Droom", expositie van werk van Maggi Giles. Dagelijks van 20-22 u. en donderdag, zaterdag en zondag ook van 13-17 uur. Tot 11 april. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158): Expositie van werk van Kees Verkade en Willem Snitker. Dagelijks (ook zondags) van 10-17 u. Tot 7 april. Noord-Sclialkwijkerweg 160: Expositie van wandtapijten, schilderijen en tekenin gen van Kees Vis. Dagelijks van 13-17 u. Tot 25 maart. Stadskweektuin (Kleverlaan), gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kassen en bloemgewassen. Woensdags van 14-17 u. en zaterdags en zondags van 10-12 en 14-17 uur. DIVERSEN Koudenhornkazerne (kamer vijf), vrij dag 20 u.: Haarlemse Jazz Club met een optreden van „The Midgetown Jazzband". DONDERDAG 21 MAART City, 20 u.: „Rose Marie" (speciale voorstelling). VRIJDAG 22 MAART City, 20 u.: „Wat deed jij nou in de oorlog, pappie?" Stadsschouwburg, 20 u.: „De nacht der generaals". Pieter Vermeulenmuseum, Culturele Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DONDERDAG 21 MAART Kennemer Theater, 19.30 u.: „De Tien Geboden". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Helden zonder Glorie". Ver. Gebouw Dommelsingel, 20 u.: Le denavond voor Aquariumver. „Kennemer- land". Harmoniegebouw, Groenelaan, 20 u.: Le zing over woninginrichting, gordijnstoffen enz., door mevr. Smit-Goeman, voor Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Kennemer Theater, Zeestraat, 20 u.: Filmavond voor Mij tot Nut van het Al gemeen. Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie Adriaan Engelman, monotypes, beel dende objecten; geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. Huize „Westerhout", Westerhoutplein, 10.30 uur: Muziekochtend voor bejaarden o.l.v. de heer Kaart door stichting recrea tie bejaarden. Torenflat „Humanitas", Warande, 20.00 uur: J. C. v. d. Waals spreekt voor het Hu manistisch Verbond over: „Constant's New Babyion". VRIJDAG 22 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De Tien Geboden". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Helden zonder Glorie' Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie Adriaan Engelman, monotypes, beel dende objecten; geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Huize „Scheijbeeck", Velserweg, 20.30 u.: Barok-ensemble voor Micro-theater. Jongerencentrum „Dizzy", Meerplein, 20 u.: Disco-avonc' Jazz-sicieteit „Time out". Het „Groene Huis", Kruisweg, 20 u.: Discotheek-avond m.m.v. van jazz-combo Joop van Enkhuizen. de minister niet met de senaatscommis sie van mening is dat de oorspronkelijke argumentatie voor het bombarderen van Noord-Vietnam is ontkracht door wat de vragenstellers noemen de conclusie van de commissie, dat de weergave door de regering van het incident in de Golf van Tonkin onjuist is. In antwoord op een vraag of de mi nister bereid is te verklaren dat de Ne derlandse regering, mede in het licht van wat nu bekend is geworden over de toe dracht van het incident in de Golf van Tonkin, de bombardementen van Noord- Vietnam veroordeelt en van de Ameri kaanse regering verlangt dat deze worden gestaakt, verwijst minister Luns naar het standpunt van de regering zoals uiteen gezet tijdens het Vietnam-debatin de Tweede Kamer, begin vorige maand. Minister Luns zegde toen toe een mo tie van de P.v.d.A.-afgevaardigde Van der Stoel te zullen uitvoeren waarin de Ka mer, „overtuigd van de noodzaak om door een onvoorwaardelijke beëindiging van de bombardementen op Noord-Vietnam de weg te helpen openen tot het beëindi gen van de strijd", de regering vraagt er bij alle betrokken partijen op aan te dringen de vijandelijkheden terstond te staken. (Van onze correspondent) LEIDEN. De Leidse hoogleraar in de Engelse taalkunde en hoofd van de En gelse sectie van de litteraire faculteit, Prof. dr. A. A. Prins, heeft ontslag ge vraagd per 1 september. Deze ontslagaan vrage is het gevolg van een conflict tus sen prof. Prins en zijn collega prof. dr. A. G. H. Bachrach, hoogleraar in de En gelse letterkunde. Prof. Prins heeft bezwaar tegen de werkwijze van prof. Bachrach. Het K.N.M.I. deelt mee: Een gecompliceerd depressie-systeem bij Schotland beheerst het weer in West- Europa. Met zuidwestelijke wind wordt vrij zachte lucht naar het noordoosten ge transporteerd, maar van de oceaan komt koudere lucht met een westelijke stroming. In de overgangszone tussen beide lucht soorten trok vandaag een uit Spanje af komstige storing met regen over ons land. De lucht welke achter deze storing aange voerd wordt is tamelijk onstabiel van op bouw. Bovendien bevindt zich op de oceaan weer een volgende storing, welke waarschijnlijk morgen ons land bereikt. Het weer zal dan ook een vrij onbestendig karakter behouden. De temperatuur zal nog weinig veranderen. WKERRAPPORTEN U Maximum en minimum 110 «J temperaturen d BB binnen- en buitenland Pi! BS BS C N Den Helder regen ozo 9 2 0.2 Ypenburg regen z 11 4 0.1 Vlissingen regen z 10 4 1 Eelde zw bew. z 12 1 0 De Bilt regen zo 11 1 0.4 Twente half. bew z 11 3 0.1 Eindhoven regen zzo 12 4 0.3 Z -Limburg regen z 11 5 1 Helsinki zw bew. zzw 0 -0 5 Stockholm regen zzw 5 3 0.1 Oslo zw bew. 7 W 7 1 2 Kopenhagen licht bew wzw 9 3 0 Aberdeen licht bew. w St. 8 -5 0 Londen regen zzo 11 3 2 Amsterdam regen zzo 12 3 0.1 Brussel zw beiy. z 12 4 1 Luxemburg zw bew. z 12 5 6 Parijs regen •Z 13 7 0.3 Bordeaux regen w 15 7 1 Grenoble zw bew. no 15 7 0.4 Nice geh bew. n 16 11 0.2 Berlijn zw. bew. zzw 13 5 0.1 Frankfort zw bew. 2 15 7 0.2 München licht bew z 16 4 0 Zürich mist zo 11 5 11 Genève mist zw 13 3 1 Locarno regen O 5 3 Wenen mist w.st. 17 5 0 Innsbruck licht bew. nw 15 0 0 Belgrado zw bew z 16 1 0 Athene zw. bew. w.st. 18 8 0 Rome geh bew zzo 16 12 1 Barcelona mist nnw 15 8 0 Madrid licht bew. wzw 14 6 6 Mallorca mist w.st. 17 7 0 Lissabon regenbui nnw 16 10 2 VRIJDAG 22 MAART Zon op 6.38 uur; onder 18.57 uur. Maan op 4.24 uur; onder 10.52 uur. MAANSTANDEN Laatste kwartiei 21 maart 12.07 uur Nieuwe maan 28 maart 23.48 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN DONDERDAG 21 MAAKT Hoog watei 8.21 uur en 20.5? uur Laag wateï 3.52 uur en 16.23 uur VRIJDAG 22 MAAR'I Hoog watei 9.31 uur en 22.21 uur. Laag water 4.45 uur en 17.27 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te Umuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2