Velsen-Noord wil actief zijn voor actie Sam-Zam VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Uitspraken rechtbank LENTE 1968 Aanrijdingen in IJmuiden Politietoezicht verscherpt Sparta huldigt leden en strikt haar voorzitter Ere-goud voor J. v. d. Horst Het eerste kievitsei was voor burgemeester Bruinsma - 0 Gevonden bij de vuurlinie Haarlemse raad geheel achter rondwegenplan St. Caecilia met het Leedy-trio Plannen van Pax Christi IJmondvissers gaan de strijd weer aan Vergadering van D'66 Ledental liep terug KABO-leden en de ARKA DONDERDAG 21 MAART 1968 5 Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk 25 Kamerlid drs. Voogd vraagt politieke vrijheid voor ambtenaar DONDERDAG 21 MAART Sociëteit Idee '67, Snelliusstraat 41, IJmuiden, 20 u.: Volksmuziek. Ned. Rode Kruis, Silngermuur, Zeeweg 260, IJmuiden-Oost, 20 u.: Afscheid N. Kloosterhuis en installatie L. de Vries. Velser Sportstichting, in kantine Stad huis, Plein 1945, IJmuiden, 20 u.: Jaar vergadering. N.C.V.B.. in Wijkgebouw Radarstraat, IJmuiden, 20 u.: ds. Baas spreekt over theorie „God is dood". Gem. Huishoudschool, Troelstraweg 1, IJmuiden, 19-21.30 u.: Kookcursus Huis houdelijke Gezinsvoorlichting; de les gaat over koude slaatjes en warme hapjes. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Santpoort-Zuid, filiaal Wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan, 19 tot 21.15 u. VRIJDAG 22 MAART Ned. Ver. v. Huisvrouwen, in Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 13.30-16.30 uur: Verkoopmiddag. Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandt- laan, IJmuiden-Oost, 20 u.: Toneelvoor stelling door toneelploeg uit Den Helder, Toneelvereniging „Fryske Trou". Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 30 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945; 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen- Noord: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.15 u.; filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, ge bouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 19 tot 21.30 u.; r.-k. openbare leeszaal en biblio theek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek in Vel sen-Noord, Banjaertstraat 13: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. DONDERDAG 21 MAART Huize „Scheybeek", Velserweg 2, 19 u.: Gast en gastvrouw, door de St. Huish.- en gezinsvoorlichting. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Tekenen, schilderen, o.l.v. dhr. Beekman, door Kennemerstaten. Het Groene Huis, Kruisweg 100, 19-21 u.: Volksdansen, beginnersgroep boven 14 jaar; 19.30-21.30 u.: Cursus houtbewerking Buurthuis „De Lichtboei", Maasstraat 5, 16.30 u.: Ballet voor meisjes van 7-15 jaar o.l.v. mevr. lies; 19-20 u.: Radiotechniek voor jongens van 12-16 jaar; 19.30-22 u.: Cursus bloemschikken voor dames, o.l.v. dhr. P. Steyn; 20-22 u.: Doe-het-zelf club, o.l.v. dhr. Verschoor. Sportfonsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 u. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk: Alle leeszalen zijn ge sloten. VRIJDAG 22 MAART Vrijetijdscentrum „De Slof", Kruisweg 99, 19.30 u.: Pottenbakken 15-18 jaar, o.l.v. mevr. A. M. Teensma-van 't Wout, door Het Groene Huis. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Pottenbakken-boetseren o.l.v. Klaas de Boer, door Kenemerstaten. Het Groene Huis, Kruisweg 100, 20- 23.30 uur: Discotheek voor meisjes boven 17 jaar; idem voor jongens boven 18 jaar. Buurthuis „De Lichtboei", Maasstraat 5, 19-20 u.: Cursus huidverzorging en make-up, voor tieners van 12-17 jaar. 19.30-21 u.: Pottenbakken voor dames en heren gevorderden; 20-22 u.: Tafeltennis voor heren, 17 jaar en ouder, o.l.v. dhr. Visser. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 u. en 20.15-21.30 u. Verenigde Openbare Bibliotheken Be verwijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw. 15-17.30 u. en 19- 21 u.; jeugd 15.30-17.30 u. en 19-21 u.; Arendsweg 61, volw. 15-17.30 u. en 19-21 u.; jeugd 15.30-17.30 u.; Oosterwijk, Am- gtelstraat 44, volw. 19-21 u.; jeugd 15.30- 17.30 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2 volw. 15-17.30 u. en 19-21 u.; jeugd 15- 17.30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a. volw. 19-21 u.; Heemskerk, Kerkweg 45, volw. 19-21 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd 15.30-17.30 u. DONDERDAG 21 MAART Verenigingsgebouw „De Vrijburcht", Vrijburglaan, 20 u.: Wedstrijdavond Foto kring Heemskerk. VRIJDAG 22 MAART Zaal „Flora", Deutzstraat, 20 u.: Ruilen en lezing voor postzegelclub „Heemskerk". Verenigingsgebouw „De Vrijburcht", Vrijburglaan, 20 u.: Diploma-uitreiking Verbond voor Veilig Verkeer. „De Jansheeren", Kerkweg, 20 u.: Jaar vergadering ODIN. (Van een verslaggever) HEEMSKERK. Het fanfarekorps en de drumband van St. Caecilia geven on der leiding van de dirigent, de heer Jac Wildschut en de tambour-maitre C. Koe dijk op vrijdagavond 29 maart een dona teursconcert in het Marquette-theater aan de Deutzstraat. Tussen het zeven num mers omvattende programma van het fan farekorps en de drie marsen van de drum band is een optreden ingelast van de leer lingen, die bij de volksmuziekschool in opleiding zijn. Het gedeelte na de pauze wordt verzorgd door het Leedy trio. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. De Vredesbewe ging Pax Christi in de IJmond, die veel jngeren onder haar leden telt, heeft een gespreksgroep, die zich de laatste tijd veel heeft beziggehouden met ontwikke lingshulp. De in de gemeente Velsen ontwikkelde actie van de Stichting „Sam-Zam" (samen Zambia) heeft het initiatief doen ontstaan om vanuit deze groep Pax Christi mede werking te verlenen aan de activiteiten die door Sam-Zam reeds in Velsen wor den ondernomen. Het was de Pax Christi- jongeren echter opgevallen, dat bij alle activiteiten in Velsen in het noordelijke deel van de gemeente blijkbaar nog niets werd gedaan voor Sam-Zam. Het initiatief van de jongeren is nu uitgegaan om ook Velsen-Noord voor het doel, een ton bij een te brengen voor het landbouwproject in Zambia, te interesseren. De Pax Chris- tri-groep van jongeren wil daartoe zoveel mogelijk verenigingen, instanties, kerkge nootschappen en ieder die voor dit doel voelt aansporen tot hulpverlening. Con crete activiteiten zouden zijn te vinden in een tentoonstelling van tekeningen door kinderen gemaakt, films over Zambia, een fancy-fair, alle zaken die het meest zou den aanspreken. De Pax Christi-groep alléén kan het niet tot uitvoering brengen en daarom zou men graag een flink aantal personen en liefst ook jongeren bijeenbrengen om in onderling overleg tot daden te kunnen geraken, waarbij iedereen een eigen in breng heeft. Om zich achter de activitei ten van de Pax Christi-groep in de IJmond te scharen, kan men zich melden bij mejuffrouw M. Schuurmans, Geel- vinckstraat 79, Velsen-Noord, telefoon 02510-27493, die het voorlopig secretariaat op zich heeft genomen. Het secretariaat van Pac Christi in de IJmond is gevestigd bij mejuffrouw B. Buur, Duinvlietstraat 38, Velsen-Noord, telefoon 02510-23558. (Van onze correspondent) BEVERWIJK. In een goed bezochte jaarvergadering hebben de leden van de hengelsportvereniging „De IJmondvissers" nog eens een terugblik geworpen op het afgelopen jaar en daarnaast het pro gramma voor het komende seizoen be sproken. De data voor het wedstrijdvis- sen in het komende seizoen zijn vastge steld op 16 juni, 30 juni, 14 juli, 18 augustus, 8 september en 22 s eptember. Afhankelijk van de weersomstandigheden is met algemene stemmen besloten de eerste vier wedstrijden te houden in het eigen viswater of het Noordzeekanaal. De laatste twee wedstrijden zijn gepland in het Noordhollands kanaal bij Akersloot. De jaaroverzichten werden zonder meer goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden de heren H. Oosterwold en J. Kortlang bij acclamatie herkozen. In de vacatures G. Aalbersberg en C. Kranen burg werd voorzien door de benoeming van de heren C. de Regt en P. Kops. Voor de jeugdvereniging „De Voorntjes" werden de heren T. Vrijhoef en P. Put gekozen. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. De Haarlemse recht bank heeft vanmorgen een 19-jarige koopman uit Velsen veroordeeld tot twee weken hechtenis en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid voor het in gevaar brengen van de veiligheid van het ver keer. Er was acht weken gevangenisstraf en twee jaar ontzegging tegen de Velse- naar geëist. Hij reed op 11 november op de Amsterdamsevaart in Haarlem een hem tegemoetkomende personenauto aan. De bestuurder hiervan, een 33-jarige Haarlemse leraar, kwam ten gevolge van de aanrijding om het leven. De koopman zou geslipt zijn. J WMM Vandaag 21 maart laten we het anker vallen in de lente. Wie IJmuiden binnenkomt ziet op het Pontplein deze oogbekorende com binatie van het stoere, antieke an ker, omgroeid door de lieflijke crocusjes, die zich door geen storm hebben laten weerhouden om hun taak te vervullen: de lente aankondigen. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Woensdagmiddag om half drie reed een 20-jarige machinebank werker uit IJmuiden op zijn bromfiets over de Planetenweg, met een 21-jarige duopassagier. Ter hoogte van Linnaeus- straat werden zij plotseling gesneden door een bestelauto, bestuurd door een 69-jari ge chauffeur uit Haarlem, die deze straat wilde inrijden. Ten gevolge van deze ma noeuvre kwam de bromfiets met de be stelauto in aanraking, waardoor beide berijders ten val werden gebracht. De bestuurder van de bromfiets moest daar op door de ongevallendienst met een sleu telbeenfractuur naar het Antoniuszieken- huis worden overgebracht. De chauffeur van de bestelauto verklaarde niets van het geval te hebben gemerkt. Dezelfde middag omstreeks vijf uur stak een 7-jarig meisje uit IJmuiden op de Kennemerlaan de rijbaan over, waar bij zij op het midden gekomen onver wacht weer terugkeerde. Voor een nade rende personenauto, bestuurd door een 55-jarige firmant uit Driehuis, werd toen een aanrijding onvermijdelijk, waardoor het meisje op het wegdek terechtkwam. Met verwondingen aan de rechterhand en een hersenschudding werd zij door de on gevallendienst naar het Antoniuszieken- huis vervoerd, om hier te worden opge nomen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In het kader van de aan gekondigde actie voor een verscherpt toe zicht op het naleven van de bepalingen met betrekking tot stoplichten en ver- keersaanwijzingen, werden woensdag door de Velsense politie eenentwintig weggebruikers bekeurd. Hiervan waren er 15 door het rode stoplicht gereden, terwjil de andere zes de doorgetrokken witte streep in het midden van de rij baan niet in acht hadden genomen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In de bovenzaal van café Promenade heeft woensdagavond de IJmond-afdeling van D'66 vergaderd. Het bestuur, een hoofdbestuurslid en drie le den woonden deze bijeenkomst bij. Als gevolg van de geringe opkomst kon de afwerking van de agenda niet geheel ten uitvoer worden gebracht. Wel vernamen de aanwezigen het standpunt van het hoofdbestuur inzake de bestuurlijke inde ling in de IJmond. Deze mening was een fusie van de drie gemeenten, zijnde dus het plan Beernink. Een samenvoeging van Beverwijk met Heemskerk het plan Toxopeus werd geen haalbare zaak genoemd. In verband hiermede werd de mening van de vergadering gevraagd. De drie leden bleken er twee meningen op na te houden, doch gingen tenslotte mee met het standpunt van het hoofdbe stuur. In verband hiermede wilde het IJmond- bestuur een werkgroep gemeentepolitiek samenstellen. Dit werd echter uitgesteld. Wel besloot de vergadering te trachten leden te vinden, die zitting willen nemen in zulk een werkgroep. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. De bijna vieren- zestigjarige gymnastiekvereniging „Spar ta" in Velsen-Noord, die woensdag haar jaarvergadering hield in het gemeente lijk vergaderlokaal aan de Smidt van Gelderstraat, heeft twee van haar trouwe (Van een onze rverslaggevers) BEVERWIJK. Ten kantore van de dienst Sociale Zaken in het voormalige raadhuis van Wijk aan Zee aan Duin is woensdagmiddag de heer J. van der Horst een koninklijke onderscheiding ten deel gevallen. De heer Van der Horst, die de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, ontving uit handen van burgemeester J. G. S. Bruinsma de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau. In zijn toespraak heeft de burge meester de carrière van de heer Van der Horst welke wij in ons blad van woensdag publiceerden nader belicht. De directeur van de dienst Sociale Za ken, de heer C. P. Bossers getuigde van zijn blijdschap voor de gehuldigde met diens onderscheiding en schonk hem uit naam van het personeel een draagmedail- le en een set draaglintjes. Daar de heer Van der Horst nog enkele maanden blijft werken, zal diens afscheid op een latere datum in kleinere kring plaats hebben. Dan ook wordt hem het afscheidsgeschenk aangeboden zo deelde de heer Bossers mede. Ook wethouder E. Gerritse sprak zijn vreugde uit over de onderscheiding, welke hij tevens wilde zien als een on derscheiding voor de gehele dienst. De heer Gerritse benadrukte, dat de heer Van der Horst zijn werk deed en nog doet met toewijding en grote stiptheid. Tal van speciale genodigden woonden deze plech tigheid bij. Op de foto speldt de burgemeester de heer Van der Horst de onderscheiding op en wenst hem geluk. Tussen hen bie den mevrouw Van der Horst. jj| ,1%. -:;y: j - T. i „V 'jij' (Van een verslaggever) BEVERWIJK. Woensdagavond om zeven uur is het eerste kievitsei aangebo den aan burgemeester J. G. S. Bruinsma in diens ambtswoning aan de Vondellaan. De heer A. Inia, woonachtig aan de Du- montstraat 16, heeft het ei gevonden. De heer Inia, een geboren en getogen Fries, is afkomstig uit Sint Anna-pa- rochie. Sinds 1 mei 1962 woont hij in Beverwijk, waar het hem bijzonder goed bevalt! In zijn hart blijft de heer Inia echter een Fries en zodra de tijd van het eierenzoeken nadert, krijgt hij evenals de meeste Friezen „de kriebel in het bloed", zoals burgemeester Bruinsma het uitdruk te. Reeds vorige week vrijdag was de heer Inia op pad, maar hij vond het te storm achtig en als rechtgeaarde Fries had hij bovendien al heel gauw door, dat het niet zou lukken. Gisteren lukte het beter. Op ongeveer 70 meter van de weg vond de heer Inia in een weiland in de Wijker- meerpolder achter de vuurlinie het ei! Het kievitsei, dat in dank door burge meester Bruinsma is aanvaard en is ge honoreerd met de traditionele rijksdaal der, wordt gekookt en daarna door me vrouw Bruinsma opgegeten. De heer Inia overhandigt burge meester Bruinsma het eerste kie vitsei. De burgemeester geeft de heer Inia op zijn beurt de traditio nele rijksdaalder. leden gehuldigd wegens hun koperen lid maatschap. Het waren mejuffrouw W. Martinius en mevrouw A. Kok-v.d. Werf, welke laatste tevens tien jaar bestuurslid is. Beiden ontvingen het fraaie jubileum bekertje en de laatste bovendien een fraaie plant, aangeboden door het be stuur. De heer P. Burghout, voorzitter en tevens leider was tevreden over de op komst. Het jaarverslag van mevrouw C. Roschar-Zalm herinnerde aan vele activi teiten en de vele jubilarissen van vorig jaar, waarbij zelfs twee „gouden" leden. Het ledental liep echter terug van 204 naar 181 leden. Het financiële verslag kon met een tekort van bijna 600 on danks een ruimte subsidie van Van Gel ders Papierfabriek, over een sluitende kasstand van omstreeks 8000 niet opti mistisch zijn. Geprobeerd zal worden om door verkoop van balpennen het tekort in te lopen. Moeilijk werd de bestuursverkiezing, aangezien de heer Burghout reeds vorig jaar voor slechts één zittingsjaar te van gen was geweest. Omdat geen enkele kan didaat zich had gemeld en moeilijk aan wijsbaar bleek, kwam hij op zijn voor nemen terug om voorlopig nog weer het voorzitterschap te aanvaarden De overi ge bestuursleden: mevrouw A. Kok-v.d. Werf, penningmeesteres, mevrouw De Leeuw-van Veen en de heer J. de Reus, leden, werden allen herkozen. Het nieuwe jaarprogramma staat in het teken van het KNGV-eeuwfeest, waar voor reeds twee kleuters in de actie „Vreugde geven, vreugde beleven" hun aandeel leverden. Onderlinge wedstrijden staan eind april te verwachten en op 23 mei wordt de Sporthal in Wormer be zocht om met vier turnkringen uit Noord- Holland het KNGV-eeuwfeest te vieren. Sparta wil voorts de turntechniek gaan opvoeren om mede daardoor invloed te hebben op een groter ledental. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Eenstemmig heeft de gemeenteraad woensdagavond na bijna drie uur vergaderen zich achter het pre advies van B. en W. gesteld inzake het voorontwerp tot herziening van het streek plan Zuid-Kennemerland. Hoewel verscheidene raadsleden op detailpunten van een afwijkende mening over het voor gestelde wegenplan blijk gaven was men het toch wel met de algemene opzet van 't ontwerp, dat onder meer voorziet in de aanleg van een rondwegenstelsel om de agglomeratie Haarlem eens. In de krant van 15 maart hebben wij uit voerig over deze voor onze streek uiterst belangrijke verkeersvoorzieningen mel ding gemaakt. Het gisteravond genomen raadsbesluit met de daarin vervatte voor stellen tot de aanleg van rondwegen in dit deel van Zuid-Kennemerland zal aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland worden voorgelegd. Het woord is nu, na ruim tien jaar van studie, het afwegen van bezwaren en overleg tussen de betrokken gemeenten onderling en met de provin cie, aan het provinciaal bestuur. Op voor stel van drs. Vissers (K.V.P.), dat door B. en W. werd overgenomen, besloot de Haarlemse raad bij G.S. aan te drin gen op een zo groot mogelijke versnelling van de procedure, opdat zo spoedig mo gelijk begonnen kan worden aan de uit voering van de door alle acht gemeenten in Zuid-Kennemerland dringend gewenste rondwegen. (Van een verslaggever) HEEMSKERK. Tijdens de jaarver gadering van de afdeling Heemskerk van Katholieke Bond van Overheidspersoneel (KABO) in het verenigingsgebouw „De Vrijburcht" heeft de hoofdbestuurder, de heer J. Leijgraaf, onder meer een toelich ting gegeven op de voorgestelde wijzi gingen van de statuten en het huishoude lijk reglement. Eveneens is uitvoerig van gedachten gewisseld over de verhouding ARKA-KABO. De heer Leijgraaf stelde, dat in de uit gesproken slechte verhouding tussen de twee organisaties, vooral op het persoon lijke vlak wel een zekere verbetering valt waar te nemen. Het grote struikel blok bij de controverse tussen deze beide ambtenarenorganisaties is de aansluiting bij het NKV, welke naar het oordeel van de heer Leijgraaf voor de totale belan genbehartiging absoluut noodzakelijk is. Dit is ook de voorwaarde, waarop de KABO op ieder gewenst moment bereid is de eigen organisatie op te heffen om daarna met de ARKA samen te komen tot de oprichting van een katholieke bond voor overheidspersoneel. Spreker zei er van overtuigd te zijn, dat het op de lange duur wel tot een groter verband zou ko men. Er zal geduld geoefend moeten wor den. De overige agendapunten werden in een vlot tempo afgewerkt. Zo werden de pe riodiek aftredende bestuursleden H. Den- neman en C. Zonneveld bij acclamatie herkozen. Het financieel overzicht ver meldde een behoorlijk voordelig saldo. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Het Tweede-Kamerlid drs. J. J. Voogd (P.v.d.A.) is het er niet mee eens, dat de voorzitter van het Co mité Nederland Vrij, de heer J. Boo gaards, op aandrang van zijn chef, de korpschef van de rijkspolitie in Alkmaar, zijn functie in dit comité heeft neerge legd. De heer Voogd wil weten of de minister van Binnenlandse Zaken dit een juiste gang van zaken acht Drs. Voogd stelt dat het dient te wor den gewaardeerd, dat ook ambtenaren in hun vrije tijd zich bezighouden met de publieke zaak.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5