Expositie met fantastisch realisme als hoofdschotel Ongelooflijk geluk voor bestuurder „20 IN DE VISHAL" De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... Uw spaargeld bijvoorbeeld. jy S RAIFFEISENBANK Auto onder trein in Haarlem VCIJ met twee teams in hoogste afdelingsklasse White Stars in bekerfinale IJmuiden R. Beens tijdelijk ontvanger Velsen Beverwijk Redders hadden uur werk om hem te bevrijden Heemskerk Studenten geven oordeel over hoogleraren Man overleden na val in Nieuwe Gracht Verzending zeepost DONDERDAG 21 MAART 1968 7 Plastieken Hein Steehouwer Stadsschouwburg City Kennemer theater Luxor (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM - „Ongelooflijk", con stateerden woensdagmiddag op het station in Haarlem tientallen mensen met een zucht van verlichting toen de 43-jarige machinist de heer Z. Buurkes uit Haarlem vrijwel onge- Marquette theater deerd uit het wrak van zijn auto was gehaald nadat deze vijftien meter door een trein was meegesleurd. Een locomotief en een wagon van een posttrein waren over de auto gereden. Het achterdeel van de auto zat onder de trein geklemd, en was geheel ver pletterd. Het voorste deel, waarin zich de bestuurder bevond, was tot een totaal verwrongen massa staal en blik gemangeld. Een der voorwielen was een halve meter in de keiharde grond geperst. HAARLEM Twintig kunstenaars uit Haarlem en omgeving exposeren thans in de Vishal. Merendeels zijn het leden van de groepen De rode stip en X 65, aangevuld met enkele gasten. Het is een vrij willekeurige groep van georganiseerde en „loslopende" kunstenaars. De tentoonstelling is er niet minder om, integendeel. Als geheel ziet de expositie er eigentijdser uit dan in lange tijd met een groepstentoonstelling in Haarlem het geval is geweest. Hiermee bedoel ik niet, dat in het algemeen deze kunstenaars „moderner" werken, want zulks heeft met kwaliteit niets te maken. Wel, dat een vrij groot aantal van hen zeer bewust naar eigen wegen zoekt en naar een zo persoonlijk mogelijke expressie. ADVERTENTIE Er zijn vele spaarvormen. De Raiffeisenbank kent ze allemaal. Inclusief de beste spaarvorm voor u. Sparen is onze specialiteit. Daarom sparen ruim twee miljoen mensen bij onze bank. SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN Beverwijk Groenelaan 52 President Kennedyplein 4 Europaplein 22 Velsen-Noord Wijkerstraatweg 204 Wijk aan Zee Verlengde Voorstraat 12 Heemskerk Raadhuisplein 6 IJmuiden Kennemerlaan 57 Canopusplein 1 Driehuis Driehuizerkerkweg 89 Opvallend is onder de jongeren de groei naar het fantastische realisme, onder welke noemer ik de stijlen wil samen vatten die een schijnwereld uitbeelden als of die werkelijkheid is. Met andere woor den het samenvoegen van werkelijkheids fragmenten tot een onwerkelijke voorstel ling. Zo'n stijl kan variëren van realisme met een bijzondere gevoelsspanning ge laden, tot aan het volstrekte surrealisme toe. Om bij dat laatste te beginnen. Bart Holt heeft mij al eens eerder in verba zing gebracht met uitstekend surrealis tisch werk in de „klassieke" opvatting. Hij schildert soms nog zo, maar ander zijds komt er een vernieuwing in zijn werk. Het blijft surrealistisch, maar het (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM Door een puntenverdeling tegen rivaal DSS heeft de reserveploeg van VCIJ gisteravond in de Kennemer sporthal het kampioenschap van de twee de klasse heren behaald. De IJmuidena- ren hebben nu recht op een plaats in de hoogste afdelingsklasse, waar het eerste team vanuit de overgangsklasse juist is teruggekeerd. Voor het kampioenschap van de afde ling is bij de heren de „nek aan nek race" van OVRA en Alliance weer ingezet. Na een langdurige stilstand ontmoette OVRA de Haarlemse politiesportvereniging en won met 3-1, terwijl Alliance het team van Gios geen set gunde; 3-0. Het overgangsklasse team van die Raeckse verloor van het hoofdstedelijke St. Martinus met 1-3, doch had al geen uitzicht meer op het behoud van een plaats in de overgangsklasse. Bij de dames heeft Gios ten koste van het reserveteam van Vesmia 2 de strijd om het kampioenschap met het eerste team van Vesmia voortgezet. Fel wordt er in de tweede klasse gestreden om het kampioenschap waarbij zijn betrokken; de Blinkert, DSS en Alliance 2. De Blin- kert verspeelde een kostbaar punt in Zandvoort aan OSS, maar DSS maakte tegen die Raeckse 4 geen fout. De uitslagen van gisteravond luidden; Heren; OVRA PSVH 3-1, VCIJ 2 DSS 2-2, de Blinkert PSCB 0-3, Triumph HVS 4 1-3, HSVC FES 2-2, die Raeckse St. Martinus 1-3, Alliance Gios 3-0. Dames; die Raeckse 3 VCIJ 3-0, OVRA FES 3-0, Alliance'22 Sloter- meer 1-3, DSS die Raeckse 4 3-0, Serve JBS 2 1-3, OVRA 2 FES 2 3-1, Gios Vesmia 2 3-0, WIK-Gios 3 0-3. Gios 4 de Blinkert 2 3-1, HBC 2 DSS 3 0-3, JBS HVS 2 1-3. (Van onze basketbalmedewerker) AMSTERDAM. De dames van White Stars hebben zich wederom als echte „cupfighters" ontpopt. In de halve finale van de basketbalbeker klopten zij, in Amsterdam nummer drie van de rang lijst Herly met 48-52. Blue Stars won vol gens verwachting in Oud-Beyerland van BOB met 26-76. De finale zal dus gaan tussen de „witte" en „blauwe" sterren. In de Kennemersporthal vindt op vrij dag- en zaterdagavond het volgende bas ketbalprogramma plaats: Vrijdagavond: 7.15 uur: Dames 2B: ETO 2Typhoons 2; Spetters 4HOC 3; Heren 2A: ETO 2Haarlem Cardinals 2; Heren 2B: Exercitia 3Antilopen 3. 8.15 uur: Dames 2A: Sea DevilsWhite Stars 3; Dames 2B: Spetters 3Exercitia 2; ExeptionAkrides 2; Heren 2A: Anti lopen 2Flamingo's 3. 9.15 uur: Dames 2A: ETOSpetters 2; Heren 2A: Akri des 2-White Stars 2; Heren 2C: ETO 4 HOC 3. Zaterdagavond: 7.30 uur: Heren rayonklasse: TyphoonsSlotermeer; Haarlem CardinalsAlbino's; Heren 1: Akrides White Stars; Heren 2A: HOC 2 Typhoons 3. 8.45 uur: Heren rayonklasse: Antilo penHOC; Heren 1: SchotenTyphoons 2; ETOExercitia 2; Heren 2B: Haarlem Cardinals 3Typhoons 4. wordt eigentijdser. Hij laat invloeden toe uit de richting van de popart en derge lijke. Het blijkt uitstekend te kunnen, want zijn werk blijft er niet minder per soonlijk om. Het is jammer dat dit werk niet veel vaker te zien is. Saul Belem is in zijn tekeningen wat meer naturalistisch geworden dan ik vroeger wel eens van hem zag. Zijn „The gate of Eden" spreekt mij sterker aan. Het is een heel eigen fantastische stijl. André Gouw is volop surrealistisch met reminiscenties aan Yves Tanguy. Hij werkt bijna monochroom en daardoor ook monotoon. Meer kleur zou het werk veel interessanter maken. Dat laatste is gelukkig begrepen door Berend Pasman, die zich in zijn laatste werk tot fellere kleuren heeft gewend om zijn surreële boodschap over te dragen. Ook in andere opzichten is zijn werk veel beter geworden. Zijn „programma" is vrij eenvoudig. Hij plaatst wiskundige figuren tegen een achtergrond van plane taire oppervlakten en bereikt daarmee soms een sterke spanning. De wereld van Michel van Overbeeke is wel fantastisch, maar behoort in deze zin niet tot het surreële omdat ze een andere gevoelsspanning heeft. Tot nu toe kende ik zijn speelse fantasieën alleen maar uit grafisch werk, maar hier blijkt hij ook een uitstekend schilder te zijn in een stijl, die bij zijn grafiek volkomen aansluit. Zijn werk is sterk poëtisch met een speelse inslag, maar met achtergron den szie zijn titels) die hij aan het oosterse denken ontleent. Fantastisch realist, maar met de na druk op realistisch is Gerrit van Dijk, die heftige spanningen oproept in een stijl, waarin vele elementen zijn verwerkt tot een heel persoonlijke expressieve uiting. Zijn grafiek in de Vishal acht ik heel ge slaagd. In zijn enige olieverf haalt hij niet helemaal het peil van vorig werk. Hij zoekt daar in zijn kleur naar nieuwe wegen, die hij wel zal vinden. Fantastisch expressief is ook Piet ZwaansWijk in zijn etsen. Dit werk is qua inhoud veel humaner dan zijn oorlogspro testen van enige maanden terug. Hij heeft veel aan kleur gewonnen en zijn stijl is nog altijd heel persoonlijk en heel sterk. Qua stijl en expressie staat Ruud Cor- nelisse zo'n beetje tussen twee laatstge noemden in. Zijn opzet is veel eenvoudi ger, daardoor ook direct aansprekend en aan uitdrukkingskracht heeft hij na enige jaren zoeken in verschillende rich tingen veel gewonnen. Rob Clous heeft hier onder meer een paar heel grote etsen, die bewondering afdwingen. Hij groeit gestatig door naar een grootsere conceptie in een nu wel helemaal gesettelde stijl. Zijn „Ruimte vaart" is een vondst: een kerktoren in de vorm van een raket die naar de hemel wordt geschoten, een ruimtevaart in tweeërlei zin Ger Daniëls is een hoofdstuk apart. Je zou hem nieuw-figuratief kunnen noemen, als er ook geen reminiscenties waren aan de Boeren-Breughel enerzijds en het naïeve schilderen anderzijds. Ik geloof dat Daniëls een veel breder bekendheid zou moeten genieten. Zijn werk is bijzon der oorspronkelijk en binnen zijn stijl blijkt hij alle kanten op te kunnen. Karei Slingervoet valt geheel „buiten de tijd". Hij inspireert zich sterk op de primitieve kunst van natuurvolkeren, zon der echter tot navolging te vervallen. De vormgeving doet daar wel aan denken, de technische verwerking, waarin hij uitste kend met structuren werkt, geeft dit werk een heel eigen uiterlijk. Corrie Wortel werkt non-figuratief en drukt daar poëtische of romantische ge voelens in uit, waardoor het werk toch inleefbaar wordt, zoals bijvoorbeeld in het goede „Rood sprookje". Jenny Kramer hanteerd een somber-ex pressieve stijl in haar tekeningen die soms tegen het surrealisme aanleunt en dan een sterke indruk achterlaat. Zij schildert een wereld, die om verlossing schreeuwt en waaruit toch alle geluid is geweken. Mieke van Dijk maakt zich meer en meer los van het naturalisme in een stijl, die een hang naar het visionaire verraadt Als haar werk wint aan vormkracht en kleurgevoeligheid kan zij op deze weg voortgaande tot een poëtische stijl komen. Van Schoutens zijn er goede tekeningen in een Amerikaans beïnvloede stijl. Een ontdekking is Thomas Attridge, een jonge Amerikaan met bronzen in een aparte stijl. „Meerpalen" lijken het vaak te zijn, althans wat de grondvorm be treft. Met die grondvorm gaat hij dan Een blik in de Vishal. Op de voor grond de plastieken van Thomas Attridge. aan het werk tot er abstracties ontstaan die een geheel eigen zeggingskracht heb ben. Ook is er werk van hem dat te sterk op Arp is geïnspireerd. Fred Benjamins blijkt een heel soepel talent te zijn, die zowel non-figuratief in koper werkt (vaak aangezet met kleur), maar die ook hout gebruikt of beschil derd schroot. Door hun grote vormkracht bevallen zijn kleine plastieken mij nog het best. Een beeld van Janneke Ducro, een engel, is eerder in deze kolommen be sproken. Er is nu nog een tweede groot beeld, een ontwerp in gips voor een „Fenix". Het is volkomen voortgevloeid uit haar stijl van de laatste jaren en is daardoor een geslaagd semi-abstract „teken" geworden. Liesbeth Sayers is er met een nogal schools portret, maar ook met experimen tele vormen in de ontwerpen voor een paar speelplastieken. Dat nieuwe werk is nog te prematuur om nu al een defini tief oordeel te kunnen vellen. Er is ook potterie en wel van Anke Blan kevoort, die heel speels blijkt te werken, vooral in haar dierfantasieën, die een eigen stijl hebben. Met haar vazen, die vaak minaret-achtige vormen hebben is dat ook zo. Het is beminnelijk werk. DE OMVANGRIJKE en groots op gezette film „De nacht der gene raals", die tot en met zondag in dit theater zal worden vertoond, speelt zich af over een periode van ongeveer twintig jaar en begint in 1942 in het bezette Warschau. Een gruwelijke lustmoord op een prostituée brengt daar, temidden van alle oorlogsellen de Omar Shariff als Duitse majoor in actie, als hij met het opsporen van de moordenaar wordt belast. Bij zijn eerste onderzoekingen blijkt al dui delijk dat alleen een Duitse generaal de dader kan zijn en deze ontdekking beperkt het aantal verdachten voor lopig tot drie. De gehele oorlog door volgt de hardnekkige majoor een be paald spoor, maar net als hij in Parijs wil toeslaan wordt hij door zijn tegenstander, generaal Tanz (Peter O'Toole) geliquideerd. Een Franse politie-inspecteur zet het onderzoek dan voort en hij is het die vele jaren later, tijdens een reünie van oud- strijders in Neurenberg, de schuldige dan weliswaar niet arresteert, maar in ieder geval toch tot zelfmoord drijft. HET IS EEN VRIJ fantastisch verhaal geworden, met drie lustmoorden op drie verschillende plaatsen: Warschau, Parijs en Hamburg en een dader, die zich dank zij het optreden van Peter O'Toole, on middellijk van de andere verdachten on derscheidt. In de rolbezetting komen, naast de reeds genoemde acteurs nog voor Donald Pleasance, als een eveneens verdachte generaal, Tom Courtenay als een ondergeschikte due bij de Parijse moord betrokken raakt en Philippe Noiret in een excellent rolletje van de Franse inspecteur, die het onderzoek van ,1e ver moorde Omar overneemt. DE BEKENDE Nederlandse kinderfilm „Sjors van de rebellenclub" wordt hier in de matinee van zondag weer eens ver toond, zodat de jeugd met de denderende avonturen van de populaire Sjors en Sjimmie een allerplezierigste middag kan worden gegarandeerd. DE VRAAG WELKE in de titel van de Amerikaanse film „Wat deed jij nou in de oorlog, pappie?" wordt gesteld, zou wel licht pijnlijk kunnen zijn in Europese verhoudingen, omdat in de destijds be zette gebieden het informeren naar een oorlogsverleden misschien tot onaange name onthullingen omtrent collaboratie of nog erger zou kunnen leiden. In Ame rika houdt deze vraag hoogstens enige argwaan in tegen de vele heldenverhalen, die uit de tweede wereldoorlog zijn over gebleven. (Van een verslaggever) VELSEN Het college van burge meester en wethouders heeft in de ge meenteraad voorgesteld om met ingang van 1 mei de heer R. Beens te benoemen tot ontvanger van Velsen. De benoeming is tijdelijk. De heer R. Beens is administrateur, chef van de tweede afdeling der gemeen tesecretarie. Vorig jaar zijn de bepalingen van de gemeentewet met betrekking tot de ont vanger gewijzigd. De kern van de wijzi ging is, dat de raad de bevoegdheid heeft gekregen regelen te stellen voor de finan ciële administratie en het kasbeheer, waarbij wordt afgeweken van de voor schriften betreffende het ontvangerschap en de inrichting van de boekhouding. Het college heeft zich nog geen oordeel gevormd over de definitieve organisatie vorm voor de financiële administratie. Het acht het doen van een keuze thans inopportuun, nu rekening dient te worden gehouden met de mogelijkheid van een ge wijzigde bestuurlijke indeling in het IJmondgebied, die het bestuur van de nieuwe gemeente wellicht andere moge lijkheden zou bieden. IN DEZE FILM worden echter de le gendes over dapperheid en uithoudings vermogen slechts ondergraven met een kluchtig verhaal over de operette-achtige verovering van een Italiaans dorpje, wel ke zo vlot en vriendschappelijk verloopt, dat later allerlei trucs moeten worden aangewend om het hoofdkwartier van de ernst van de strijd te overtuigen. Blake Edwards heeft er als regisseur en pro- duktieleider een dolkluchtig verhaal van gemaakt, dat bij ons het sterke vermoe den deed rijzen dat over tien of vijftien jaar ook nog wel eens een komische film over Vietnam zal worden gemaakt. Deze vragen worden hier tot en met zondag gesteld. HET WEEKPROGRAMMA van dit theater bestaat verder uit de thriller „Slachting in Chicago", een realistisch verhaal over de beruchte Al Capone en zijnbende (van maandag tot en met woensdag), de western „Furie der Apa chen" (voor de matinee van zondag) en „Zij waren naakt en moesten sterven", een bloedige historie over moordenaars en naaktmodellen, dit alles voor de spe ciale voorstelling op donderdagavond. CECIL B. DE MILE'S bijbels filmepos „De Tien Geboden" is thans na jaren aan een tweede zegetocht door de Neder landse bioscooptheaters begonnen en wordt aldus tot en met woensdag ook weer in Beverwijk vertoond. Men her innert zich wellicht dat deze uitzonderlijk lange film de spectaculaire historie van Mozes behandelt, zodat hij onder meer de exodus van het joodse volk omvat, de tien plagen van Egypte en de wonderbaarlijke tocht door de Roode Zee. Alles op waar lijk indrukwekkende wijze in technicolor verfilmd, met een even uitzonderlijke rolbezetting. Deze wordt aangevoerd door Charlton Heston als Mozes en Yul Bryn- ner in de rol van de Egyptische prins Ramses, die later pharao zal worden. Voorts speelt Anne Baxter een verleide lijke prinses Nefretiri, portretteert Ed ward G. Robinson de slavendrijver Da- than en ziet men Yvonne de Carlo als Sephora, Mozes' vrouw. Elk woord van aanbeveling lijkt ons voor deze majes tueuze film verder overbodig. KUNGSLEDEN IS EEN beroemde weg door de bergen van Noord-Zweden en zijn rol is in de film „Zomernachten in Zweden" zo belangrijk, dat de oorspron kelijke titel hiervan simpelweg .Kungs- leden" luidt. Langs deze weg gaat de hoofdpersoon van het verhaal als op een soort bedevaart naar zijn jeugd. Want tien jaar geleden heeft hij met het rr.eisje Leni diezelfde tocht gemaakt en in zijn herinnering laat hij deze gelukkige da gen herleven van jeugdige liefde en over moed, die echter zo dramatisch zijn ge ëindigd. ER KOMT DAN EEN onverwachte wending in deze lichtelijk melancholieke combinatie tussen actualiteit en in flash backs weergegeven herinneringen, door dat de sentimentele reiziger onderweg zijn grote jeugdliefde terugvindt, echter dood en misschien wel vermoord. Het verhaal krijgt dan plotseling ook het ef fect van een thriller mee en de vraag, of een vreemdeling die hij ontmoet de moordenaar is, of de verliefde pelgrim zelf, voegt hier nog een extra pretentieus aspect aan toe. VANDAAR DAT er met deze film van Gunnar Höglund van een opvallend de buut kan worden gesproken, mede door dat de regisseur erin is geslaagd de kij ker voortdurend bezig te houden. Bo vendien speelt de fraaie kleurenfilm zich af temidden van het indrukwekkende Zweedse landschap. Door dit alles be tekent „Kungsleden" van zondag tot en met woensdag een voortreffelijk onder deel van het weekprogramma. DIT VERMELDT voor tot en met za terdag reeds de al enige jaren oude, maar daarom niet minder boeiende oorlogsfilm „Helden zonder glorie", bewerkt naar Norman Mailers beroemde roman „The naked and the dead". Terecht wordt dit verhaal aangekondigd als een kolossale oorlogsfilm in kleuren, vol spanning, actie en realisme. Zondagmiddag zal er in Lu xor evenmin gebrek aan sensatie zijn, hier staat immers de reputatie voor borg van de onversaagde Eddie Constantine. Ditmaal speelt hij de titelheld in „Nick Carter keer terug". MET DE FILM „Het meisje Areane" is wellicht een nieuwe waarschuwing be doeld voor meisjes, die ervan dromen een beroemde danseres te worden, doch daar bij afzakken naar de eenvoudige strip tease. Na een teleurstellende ervaring bij het echte ballet, ziet het publiek aldus ook Areane in contact komen met de eigenaar van een druk bezochte nacht club, die haar voor een strip-tease num mer engageert. Het meisje heeft hiermee zoveel succes dat zij de aandacht trekt van playboy Jean Loup, die haar prompt to tzijn maitresse weet te maken. Maar Areane moet al spoedig tot de conclusie komen dat alleen naakt niet gelukkig maakt en eenmaal door haar minnaar verlaten is zij opnieuw genoodzaakt een toevlucht tot de dans te zoeken. Inmid dels heeft regisseur Pointrenaud een dankbaar gebruik gemaakt van de gele genheid het bioscooppubliek een kijkje te gunnen achter de schermen van het Pa rijse nacht- en uitgaansleven, zodat men hierbij weer voor het spreekwoordelijke dubbeltje op de eerste rang kan plaats nemen. HIERVOOR HEEFT het publiek zondag en dinsdagavond de gelegenheid, nadat zaterdagavond en zondagmiddag de sen satiefilm „Flint vecht met vrouwen" reeds werd vertoond. Bij dit alles kan op de eerste matinee van zondag ock de jeugd hier weer eens terecht, om zich te laten amuseren met de kwajongensstreken van „Pietje Bell". UTRECHT. Voor het eerst in Neder land hebben ongeveer 60. met vragenlijs ten gewapende studenten zeven hooglera ren die verbonden zijn aan de Utrechtse rijksuniversiteit, beoordeeld naar de wij ze waarop zij een gemeenschappelijk on derwerp benaderen. De hoogleraren kre gen geheel onvoorbereid 't onderwerp de verantwoordelijkheid van de wetenschaps mens te bespreken. Aan het einde van het gesprek dienden de studenten een tweede vragenlijst in en gaven daarmee antwoord op de vraag, welke hoogleraren in hen meningen het verst uiteenliepen, welke gesprekspart ners elkaar het best begrepen en wiens standpunt het beste overkwam met de vi sie van de observerende student zelf. Deze gegevens zullen op een later tijd stip door de commissie vormingswerk sta tistisch worden verwerkt. AMSTERDAM Het Amsterdamse ge meenteraadslid mr. Heiermann (B.P.) dringt er bij het college van B. en W aan op het houden van een „hearing" inzake de eventueel aan te leggen stadsspoor (metro) alvorens de raad een beslissing zal nemen. Hij meent dat het stadsspoor een controversiële zaak is en dat het goed is de leden van de gemeenteraad de nodige tijd te geven tot bezinning over de me ningen, voordat besluiten worden genomen. Toen de Haarlemse brandweer na een uur werk met pneumatische beitels en staalkabels ruimte in het onherkenbare wrak van de auto had gemaakt, kon de bestuurder er uit worden getild. De span ning van de tientallen kijkers, brand weerlieden, mensen van de politie en per soneelsleden van de NS ontlaadde zich op dat moment in een opgelucht applaus voor de gereddene. Deze zag weliswaar bleek en had enige schrammen opgelo pen, maar bleek verder niet gewond te zijn. De heer Buurkes was omstreeks kwart voor drie woensdagmiddag klaar met zijn werk, toen hij in zijn auto van het par keerterrein op de perrons over een spoor wegovergang op het emplacement het station via de Baljuwslaan wilde verla ten. De overgang was niet met bomen afgesloten, maar er brandde een rood waarschuwingssignaal. Terwijl de heer Buurkes met zijn wa gen wachtte, naderde een posttrein van uit het station. Toen hij de koppeling van de wagen liet opkomen in de verkeerde veronderstelling dat hij d e versnelling had vrij gezet, schoot de wagen onder de trein die enige tientallen meters nodig had om tot stilstand te komen. Op het eerste gezicht leek het volkomen onmogelijk dat zich in het wrak van de auto nog een levende zou bevinden. Nadat de bestuurder uit het knellend restant van zijn wagen was verlost, ig hij per ambulance naar het Groote Gast huis vervoerd. Toen hij na enkele uren enigszins van de eerste schrik was be komen, is hij met enkele pleisters op zijn schrammen naar huis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De 71-jarige, zo goed als blinde heer A. Elsnerus uit Heemste de, die woensdagmorgen in de Nieuwe Gracht te water raakte, is woensdagmid dag in het Grote Gasthuis aan de gevol gen van dit ongeval overleden. Vermoedelijk is de man, terwijl hij langs het water liep, misleid omdat de weg ter plaatse is opgebroken. Hij werd vrij snel door een der omstanders op het droge gebracht maar had toen reeds veel water binnengekregen. De heer Elsnerus was vroeger een be kende straatmuzikant in Haarlem. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk te post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip. Argentinië: ms „Cap San Nicolas" (26/3); Australië: ms „Orcades" (28/3); Brazilië: ms „Amstelland" (26/3); Canada: ms „Tariq" (27/3); Chili: ms „Ganymedes" (26/3); Indonesië: ms „Darmstadt" (26/3); Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Mokario" (29/3; Ned. Antillen: ms „Neptunus" (26/3); Nieuw-Zeeland: ms „Orcades" (28/3); Suriname: ms „Oranje Nasau" (27/3); Verenigde Staten: ms „Atlantic Song"(28/3); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.- W.-Afrika: ms „Algol" (27/3). Inlichtingen betreffende de vei/endings- data van postpakketten geven de post kantoren. ms= IN DE IJMOND

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7