Mertens verontrust over brief groep-De Quay Geen sport op zondag Vakantiereizen geannuleerd Streng arrest zal verzacht worden Studiecommissie V.V.D. vóór stembusakkoord Géén gekozen burgemeester F. J. DRIESSEN N.V. Agenda voor Haarlem en de IJmond fl.45 1*1 Mr. Aalberse verontwaardigd over publicatie brief „Financiële band tussen KVP en werkgevers" en KIESDE BRILDIE BIJUPAST KIES UW BRIL BUl Kantoorbediende verduistert 37.000 Wetsontwerp aangekondigd Geen subsidie meer voor Stichting Recreatie? ■gm A Zachter "^TRESLONG VRIJDAG 22 MAART 1968 2 Boos In Barneveld Raad wijst voorstel af Intern Naar Israel Nieuwe gouverneur van Suriname recipieerde iCthtrwatl&l/iikiAvit). GEEN VERANDERING KIESSTELSEL ragen van Kamerlid IlfJUÏJli'i ONDANKS DE STERK GESTEGEN GOUDPRIJS BLIJVEN WIJ VOORLOPIG NOG ZONDER VERHOGING VAN PRIJS VERKOPEN! Haarlem I elsen-IJmuiden Beverwijk Kandidatenlijsten Burgemeester STALEN REKKEN COMPLEET MET 6 STALEN LEGBORDEN VERSTELBAAR 200X 90X30cm N.V. V.E.R.MJ.F.A. isterhouti HA AR LI westerhoutpark 14 EM ZATERDAGS GEOPEND TELEFOON: E -5 3 O-O -5 z J S Eiü £o c .a o J}** HENGELO/DEN HAAG. De heer Mertens, voorzitter van het Nederlands Katholiek Vakverbond, heeft zich in Hen gelo tijdens een bijeenkomst van de af deling Twente van de St. Adelbertvereni- ging verontrust getoond over het optreden van de stichting „Politieke studie en voor lichting". Hij doelde op persberichten waaruit blijkt, dat een groep K.V.P.'ers rondom oud-premier De Quay, pogingen doet om ondernemingen financieel te interesseren in partijpolitieke voorlichting en vorming. Deze publikaties zijn ontleend aan een brief die de groep-De Quay naar enkele bedrijven in ons land heeft gestuurd. Het ging hem niet om de partij-politieke doelstellingen. Hij had echter wel bezwaar tegen het feit dat aan de ondernemingen wordt gevraagd, partij-politieke activi teiten te financieren. Hiermee wordt vol gens hem een financiële band gelegd tussen een politieke partij en een belangengroep, in dit geval tussen de K.V.P. en de werkgevers. K.V.P.-voorzitter Aalberse, tevens be stuurslid van de „Politieke studie en voor lichting", is verontwaardigt over de publi catie van de brief. „Er staat notabene vertrouwelijk boven", zo merkte hij op. „Er is geen sprake van", aldus mr. Aalberse, „zoals in enkele publicaties is gesuggereerd, dat binnen de partij een groep zou zijn gevormd met andere doel einden dan die, welke zijn omschreven in de statuten van Politieke studie en voor lichting. De stichting, die al in 1965 is opgericht, heeft als doel gelden bijeen te brengen om BARNEVELD. De gemeenteraad van Barneveld heeft donderdagavond uitvoe rig en langdurig gediscussieerd over de vraag of de gemeentelijke sportterreinen op zondag worden opengesteld. Men be sloot tenslotte met 11 tegen 9 stemmen de- se maatregel niet te nemen. Het college van B. en W. waarin twee CHU- en één ARP-wethouder zitting heb ben, had op verzoek van twee plaatselijke verenigingen een voorstel ingediend om de bepaling, dat op zondag de gemeente lijke sportterreinen gesloten blijven, wel te handhaven maar aan B. en W. de be voegdheid toe te kennen ontheffing te ver lenen. Een minderheidsvoorstel om de gehele verbodsbepaling om de terreinen op zon dag gesloten te houden op te heffen werd met 15 tegen 5 stemmen verworpen. Paaswandelingen. De ANWB organiseert van 12 tot en met 15 april ieder dag een tweetal paaswandelingen in het Natio naal Park „De Hoge Veluwe". Door het openstellen van bepaalde gebieden die tot dusverre voor het publiek waren gesloten, konden twee toeristische aan trekkelijke routes worden samengesteld. De startplaats bevindt zich in Hoender - loo bij een mobiel kantoor van de ANWB dat is geplaatst voor het café restaurant „Rust een Weinig." Muntenvondst. De 294 oud-zilveren mun ten, die in november in Groenekan bij grondwerkzaamheden zijn opgegraven blijken 3000 waard te zijn. Naar Indonesië. Vijf en vijftig Ambonezen zijn van Schiphol naar Indonesië ver trokken, waar zij zich voorgoed zullen vestigen. In mei vertrekt wederom een groep. Rechtbank en parkeren. Hoe nijpend het parkeerprobleem in Amsterdam is bleek bij een rechtszaak tegen drie Engelsen. Toen het de beurt van de raadsman was om vragen aan zijn cliënt te stellen, moest hij worden verontschuldigd. Hij was even weggelopen om een kwartje in de parkeermeter te gooien. Van 15 meter. Een 18-jarige jongen heeft van een balkon van een pand in Dor drecht een val van vijftien meter ge maakt. Hij viel in de Voorstraathaven Hij kreeg geen letsel. Parlementariërs naar Antillen. Begin april gaat zowel uit Suriname als uit Nederland een parlementaire missie naar de Nederlandse Antillen. De parle mentsleden van de landen van het ko ninkrijk bezoeken elkaar geregeld. Dit keer zijn de Antillianen gastheer. Zweefvliegtuig in beslag. De douane van het grenskantoor Babberich heeft een zweefvliegtuig in beslag genomen. De auto met aanhangwagen, waarop het vliegtuig werd vervoerd negeerde de stop tekens van de douane. Het vliegtuig is ongeveer 45.000,— waard. Brandspuit weg. Uit het gemeentehuis van Vlagtwedde is sinds februari een 19de eeuwse brandspuit verdwenen. Aanvan kelijk werd gedacht dat het een carna- valsgrap was. de studies te subsidiëren. De stichting verricht haar taak los van de K.V.P.al dus de heer Aalberse. en heeft reeds op bescheiden schaal gelden bijeen gebracht. De fractievoorzitter van de A.R. de heer Biesheuvel heeft gezegd de brief in de eerste plaats een interne aangelegen heid van de K.V.P. te vinden en evenzeer op welke manier de partij aan geld wenst te komen. „In die brief is de suggestie gewekt, dat bijdragen mede ten behoeve van een christen-democratische samen werking zouden worden gebruikt. Deze samenwerking", aldus de heer Biesheuvel „is er nog niet. En daarom kan die sug gestie ook niet letterlijk worden ge nomen". Het argument, dat het geld ook ge bruikt zou worden ten behoeve van bete re voorlichting, waar pers, radio en tele visie door eenzijdigheid te kort zouden schieten, zou mr. Biesheuvel niet gebrui ken. Dat de K.V.P.-brief invloed zou heb ben op de vergadering van het centraal comité van de A.R., die zaterdag wordt gehouden, geloofde mr. Biesheuvel niet. „Er zijn wel belangrijker zaken aan de orde", zo zei hij. De heer Mellema zei het altijd wat vreemd te vinden, als een vertrouwelijk schrijven wordt gepubliceerd. Ook hij acht de C.H.U. niet bij de brief, de publicatie of de gevolgen daarvan betrokken. Beide commentatoren merkten op dat K.V.P., A.R. en C.H.U. in de Groep van Achttien overleg over samenwerking plegen. ADVERTENTIE 'te *Le vering ook aan 'irken/oruüleden Haarlem, Grote Houtstr. 137 - Tel. (023) 11640 Beverwijk, Breestr. 118 - Tel. (02510) 23217 AMSTERDAM. Enkele honderden Nederlanders, die voor het komend zo merseizoen een vliegvakantiereis hadden geboekt naar Israel, zien hun droom in lucht opgaan. Het reisbureau, dat de veer tiendaagse vliegreizen organiseerde, heeft alle vluchten naar aanleiding van de moeilijkheden in het Midden-Oosten, die gisteren hebben geresulteerd in een hand gemeen tussen Israel en Jordanië, geannuleerd. De gedupeerden wordt thans de mogelijkheid geboden zonder extra- kosten over te boeken op een andere va kantiebestemming aan de Middellandse Zee. AMSTERDAM. Een 19-jarige kan toorbediende wordt ervan verdacht zijn werkgever, een Amsterdamse makelaar in tabak, voor bijna 37.000 te hebben opgelicht. Het bedrag inde hij dinsdag middag bij een bank met een van de ma kelaar gestolen cheque, die hij van een valse handtekening voorzag. De kantoor bediende is sinds gistermorgen spoorloos verdwenen. Omdat hij onder meer zijn paspoort meenam, wordt vermoed dat hij naar het buitenland is uitgeweken. Bijna de voltallige Nederlandse mi nisterraad, vele oud.ministerstal rijke politici en vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven waren donder dagavond n.afrr de Ridderzaal in Den Haag gekomen om kennis te maken met de nieuwe gouverneur van Suriname en mevrouw Ferrier. De receptie werd aangeboden door de vice-minister-president, drs. J. A. Bakker. Ook de gevolmachtigde ministers van Suriname en de Nederlandse Antillen, respectievelijk dr. Einaar en dr. E. Jonckheer, gaven acte de presence. De belang stelling voor deze kennismaking was zo groot, dat het geruime tijd duurde, eer alle genodigden de Ridderzaal konden betreden. Op de foto maken de Indonesische ambas sadeur, generaal Taswin (links) en zijn echtgenote hun opwachting. ADVERTENTIE Dagelijks' diner-dansant HIILEGOM 1 El 0 2520 53 47 Zaterdag 30 maart grootse Italiaanse avond met mede werking van o.a. Willy Alberti. DEN HAAG Minister Den Toom van Defensie heeft gisteravond in een t.v.-uit- zending meegedeeld, dat binnenkort bij de Tweede Kamer een wetsontwerp wordt ingediend waarbij de uitvoering van de militaire straf van het streng arrest wordt verzacht. De bedoeling is, dat de ge strafte overdag normaal dienst doet en 's avonds „in afzondering" gaat, hetgeen onder de huidige omstandigheden overi gens nog wel opsluiting in de cel bete kent. De wijziging van het gehele reglement op de krijgstucht zal moeten wachten op het gereedkomen van het advies der com missie-Lagerwerf, die de herziening van het militair tuchtrecht bestudeert. De mi nister zei te hopen dat dit advies hem voor het eind van dit jaar zal bereiken. Daarna zal er al het mogelijke aan wor den gedaan om een herziening langs wet telijke weg zo snel mogelijk aan de Sta- ten-Generaal voor te stellen. Tevoren had generaal-majoor Lager- werff in een t.v.-documentaire gezegd, dat de commissie van oordeel is, dat de verantwoordelijkheid van de dienstplichti- Eis van vier jaar. De officier van de Bre dase rechtbank heeft tegen een 45-jarige man uit Breda vier jaar gevangenis ge ëist wegens het plegen van een groot aantal inbraken. ge meer op de voorgrond zal moeten wor den gesteld dan zijn ondergeschiktheid. De commissie acht celstraffen uit de tijd. Wel meent zij dat er, ter bescherming van de dienstplichtige zelf, mogelijkheden tot strenge straffen moeten kunnen blij ven bestaan in zeer ernstige gevallen. De commissie adviseert, behalve de verzach ting van het streng arrest, ook het la ten vervallen van het zogenoemd ver zwaard arrest. De commissie bestudeert de procedure van het beklagrecht. Zij is ook nog be zig met de duur van de arreststraffen en met de strafoplegging. Het kan zijn dat degene, die in de toekomst een straf oplegt, van een hogere rang is dan nu. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De studiecommissie van de V.V.D.„Kiezer-gekozene", heeft zich eenstemmig uitgesproken vóór handha ving van de evenredige vertegenwoordi ging en tegen de mogelijkheid om kandi datenlijsten binnen een kieskring te ver binden en kleine partijen uit de volksver tegenwoordiging te weren door het leggen van een „minimumdrempel". De com missie, die onder leiding staat van het Tweede-Kamerlid mr. Geertsema (V.V.D.) is voorts van mening dat aan het uit brengen van voorkeurstemmen grotere invloed moet worden toegekend en dat de opkomstplicht bij de verkiezingen moet worden afgeschaft. De commissie beschouwt het sluiten van stembusaccoor- den als een goed middel om de kiezer een grotere invloed te geven op de re geringsvorming. Verder beveelt de commissie aan: Voordracht van een kabinetsformateur, tevens kandidaat-premier, door de Tweede Kamer direct na de Kamerverkiezingen; Gelijktijdige verkiezing van de gehele Eerste Kamer voor vier jaar; Beperking van de begrotingsbehande- ging in de Eerste Kamer tot de algemene politieke en financiële beschouwingen. De commissie die vorig jaar werd inge steld met het doel de mogelijkheden tot verbetering van de verhouding tussen kie zers en gekozenen te bestuderen heeft het eerste deel van haar rapport uitgebracht aan het hoofdbestuur van de V.V.D. Dit handelt over het kiesstelsel en de aanstel ling van burgemeesters. De rest van het rapport zal betrekking hebben op referen dum, communicatie en staatsburgerlijke vorming. Ook veranderingen binnen het stelsel van evenredige vertegenwoordiging die tot DEN HAAG. Het Tweede-Kamerlid dr. J. G. H. Tans (P.v.d.A.) heeft de staatssecretarissen van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk en van Eco nomische Zaken schriftelijk gevraagd of het waar is, dat de subsidie voor de Stich ting Recreatie, een instelling die zich heeft ingespannen voor de vakantiesprei ding voor 1968, is ingetrokken. Vraagsteller is er benieuwd naar of de bewindslieden, bij bevestigende beant woording, bereid zijn deze maatregel te herzien, teneinde de stichting in staat te stellen alsnog te doen wat mogelijk is aan de vakantiespreiding nu deze dit jaar weer totaal illusoir dreigt te worden als gevolg van het feit dat de vakanties in Duitsland zijn vervroegd en opnieuw met die van Nederland samenvallen. „Zijn de bewindslieden eveneens bereid de nodige stappen te doen bij de Duitse overheid, teneinde te bereiken dat in de toekomst de vakantieregelingen in Duits land en in Nederland op elkaar worden afgestemd?", zo besluit dr. Tans zijn serie vragen. ADVERTENTIE JUWELIERS SINDS 1776 BARTELJORISSTRAAT 1, HOEK SMEDESTRAAT - HAARLEM - TEL. 13131 "w -vj Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Ne derlandse Comedie met „De Vrek" van Molière. Regie: Erik Vos. (Abonnement F). Zaterdag 20 u.: Solotoneel van Lia Do- rana. Regie: Toon Hermans. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Uitvoe ring van de „Johannes Passion" van Bach door de Heemsteedse Chr. Oratorium Ver eniging o.l.v. Jan Pasveer. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.45 u.: „De tien geboden", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Lokkend Havenkwartier", 18 j. Vandaag en zater dag 23.30 u.: „De stalen klauw", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De Cobra", 18 j. Zaterdag 23.30 u.: „Cowboy", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Red een hu welijk en verknoei je leven", 14 j. Van daag en zaterdag 23.30 u.: „Hiroshima mon amour", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Wacht tot 't donker is", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „En de vrouw schiep de liefde", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Gevaren der liefde", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Liefdesdos sier van een telefoniste", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken N uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van twintig kunstenaars. Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur. Tot 7 april. Vleeshal (Grote Markt)Expositie van beeldhouwwerk, wandkleden, keramiek en grafiek uit de verzameling moderne kunstwerken van het Frans Halsmuseum. Dagelijks 10-17 u. Zon en feestdagen 13- 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, be halve maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-t (Bakenessergracht 67): Ex positie van grafiek uit eigen bezit. Dage lijks 11-17 u. Zondags 13-17 u. Tot 25 maart. Galerie Rrengel (Bakkumstraat)„Van Harlekijn en de Droom", expositie van werk van Maggi Giles. Dagelijks van 20-22 u. en donderdag, zaterdag en zondag ook van 13-17 uur. Tot 11 april. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158): Expositie van werk van Kees Ver kade en Willem Snitker. Dagelijks (ook zondags) van 10-17 u. Tot 7 april. Noord-Schalkwijkerweg 160: Expositie van wandtapijten, schilderijen en tekenin gen van Kees Vis. Dagelijks van 13-17 u. Tot 25 maart. Stadskweektuin (Kleverlaan), gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kassen en bloemgewassen. Woensdags van 14-17 u. en zaterdags en zondags van 10-12 en 14-17 uur. DIVERSEN Koudenhornkazerne (kamer vijf), van daag 20 u.: Haarlemse Jazz Club met een optreden van „The Midgetown Jazzband". Waagtaveerne (hoek Spaarne-Dams- traat), vandaag 20 u.: „Hootenanny- avond". Zaterdag 20 u.: Tour de trouba dour met Simon Vinkenoog. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35), zaterdag 14.30 u.: „De Apebrood- boom". Minervatheater (Heemstede), zaterdag 14.30 u.: Het Aerdenhouts Kindertoneel met „Hans en Grietje". VRIJDAG 22 MAART City, 20 u.: „Wat deed jij nou in de oorlog, pappie?" Stadsschouwburg, 20 u.: „De nacht der generaals". ZATERDAG 23 MAART City, 19 en 21.15 u.: „Wat deed jij nou in de oorlog, pappie?" Stadsschouwburg, 20 u.: „De nacht der generaals". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. VRIJDAG 22 MAART Kennemer Theater, 19.30 u.: „De tien geboden". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Helden zonder glorie". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie Adriaan Engelman, monotypes, beel dende objecten; geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Micro-Theater, huize Scheybeeck, 20 u.: Amsterdams Barok-ensemble: Hans Lin- nartz, fluit, Annemarie Metz, sopraan, Lucas Vis, cello, Wim Sutherland, clave- cimbel. ZATERDAG 23 MAART Kennemer Theater, 19.30 u.: „De tien geboden". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Helden zonder glorie". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie Adriaan Engelman, monotypes, beel dende objecten; geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. het verdwijnen van kleine fracties uit het parlement zouden leiden, verwerpt de commissie. Volgens haar laat de Grond wet een dergelijke verandering niet toe. Een evenredige vertegenwoordiging bin nen vier kieskringen acht zij weliswaar niet in strijd met de Grondwet maar ook deze verandering verwerpt zij, omdat daarmee geen aanwijsbare voordelen worden bereikt. Ook het verbinden van de kandidaten lijsten van verschillende partijen binnen één kieskring verwerpt de commissie. Zij plaatst zich daarmee tegenover de groei ende voorkeur van de confessionele par tijen voor deze mogelijkheid. Aan voorkeurstemmen wil de commis sie meer invloed verschaffen door kandi daten reeds verkozen te verklaren als zij een kwart van de kiesdeler hebben be haald. De commissie is voor handhaving van het stelsel van de benoemde burgemees ter, maar wil wel dat meer aandacht wordt besteed aan de herbenoemingen. Over herbenoeming zou om de vier jaar moeten worden beslist en niet om de zes jaar zoals thans. De burgemeesters van gemeenten klei ner dan 100.000 inwoners zouden na twaalf jaar vervangen moeten worden. Tenslotte zou in de Gemeentewet de verantwoordingsplicht van de burgemees ter voor het politiebeleid moeten worden opgenomen. Aanbevelingen inzake nieuwe burgemeesters door de gemeenteraad zou den een vaste regel moeten worden. ADVERTENTIE O 25 O Ou 1519 O 023" 15947 Ou =5 *- is o a z O LU - U I c ij n -o u v O >o O O Het KNMI deelt mee: Op de Atlantische Oceaan heerst al enkele dagen een vrij grote depressie acti viteit, welke momenteel nog verder toe neemt. De voornaamste centra vinden we op het noorden van de oceaan met een luchtdruk van 970 mb en nabij Zuid- Noorwegen met een druk van 980 mb. Een randstoring van laatstgenoemd lage drukgebied is via Noord-Frankrijk naar het oosten getrokken en veroorzaakte ook in Limburg vanmorgen nog regen. Daar de over ons land aangevoerde lucht on stabiel is, kwamen elders ook enkele buien voor. Een nieuwe frontale depressie steekt zeer snel de oceaan over en diept daarbij sterk uit. Het centrum wordt za terdag ten westen van Schotland ver wacht, waardoor dan met een harde, mo gelijk stormachtige wind vrij zachte en vochtige lucht in onze omgeving gestuwd wordt. Dat zal veel bewolking en regen of motregen geven. WEERRAPPORTEN Maximum en minimum to -5 «n M temperaturen C-ö a o M «o ei ai 3 binnen- en buitenland *73 BS BS ai ->r C M Den Helder regenbui zzw 9 4 4 Ypenburg half bew. zw 9 4 6 Vlissingen zw. bew. zzw 9 4 3 Eelde regen zzw 10 3 6 De Bilt regen zzw 10 4 7 Twente zw. bew. zw 10 4 6 Emdhoven half bew. zzw 4 4 4 Z.-Limburg zw. bew. z 10 3 4 Helsinki zw. bew. zzo 4 -3 l Stockholm regen z 7 2 2 Oslo geh. bew. ozo 7 1 4 Kopenhagen zw. bew. zw 7 4 1 Abei deen regen w.st. 5 1 12 Londen licht bew. w 9 1 5 Amsterdam regen zw 10 4 11 Brussel zw. bew. zzw 10 3 5 Luxemburg zw. bew. z 11 2 5 Parijs regen z 11 4 9 Bordeaux regen wzw 12 5 1) Grenoble onbew. w.st. 12 -1 19 Nice onbew. w 11 5 28 Berlijn zw. bew. zzw 15 6 2 Frankfort zw. bew. zzw 15 5 10 München zw bew. z 15 12 Zürich onbew. zo 11 1 5 Genève licht bew. zzw 11 -1 10 Locamo onbew. o 7 1 39 Wenen regen wnw 18 7 0.1 Innsbruck sneeuw w.st. 14 0 7 Belgrado onbew. z 17 10 1 Athene onbew. w.st. 17 7 0 Rome zw. bew. z 17 13 0 Barcelona licht bew. w 20 5 0 Madrid licht bew. zzw 12 1 1 Mallorca licht bew. w.st. 18 2 0 Lissabon motregen w 14 8 0.1 ZATERDAG 23 MAART Zon op 6.36 uur; onder 18 58 uur. Maan op 5.06 uur; onder 12.11 uur. MAANSTANDEN Nieuwe maan 28 maart 23.48 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN VRIJDAG 22 MAART Hoog water 9.31 uur en 22.21 uur. Laag water 4.45 uur en 17.27 uur. ZATERDAG 23 MAART Hoog water 11.10 uur en uur Laag water 6.05 uur en 19.10 uur. Het Hoog en laag water te Zandvoort ls 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmulden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2