Half april eerste bewoners in EGKS-woningen „Sporthal misschien in gebruik voor zaalsportseizoen 1969-70" Mammoetwet biedt mogelijkheden voor technisch onderwijs Burgerlijke stand van Velsen lunchroom 2 ELU&: Automobilisten G.Inia Plan „De Maer zeer aantrekkelijk I Kievitseieren voor de burgemeester van Velsen Hof veroordeelt Beverwijker tot anderhalf jaar Rijmonders houden april-rit VOORZITTER VELSER SPORTSTICHTING: Zentveld en Van Breemen BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK SIMCA1301/1501 VRIJDAG 22 MAART 1968 7 f-j w. STUURHOES J. F. GROOT ••••••••••000 DE LUNCHROOM Dodelijk ongeluk Uitspraken Hof ADVERTENTIE kenn*m«rl«an 150. telefoon 10745*, ijmuiden ft (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Uitbreidingsplan „De Maer" behoort tot een van Heemskerks mooiste nieuwbouwbuurten. Hier wordt woningbouw toegepast op een wijze zoals men dat graag overal zou wensen te zien: met veel ruimte tussen de eengezinswo ningen. die in blokken van verschillende grootte zijn opgetrokken. Woningen met voor- en achtertuinen, sommige voorzien van garages zijn hier gerealiseerd met financiën uit het fonds van de Europese Gemeenschap voor Ko len en Staal. Tien zogenoemde units van 40 wonin gen worden er verwezenlijkt. Iedere „unit" bestaat uit vier blokken van acht woningen en twee blokken van vier wo ningen. Ruime huizen zijn het, waarvan verwacht wordt, dat een eerste blok van acht woningen, gelegen aan de Linthorst Homanstraat ongeveer half april zal wor den opgeleverd. Met tussenpozen van ongeveer tien da gen worden dan de overige woningen voor bewoning beschikbaar gesteld. In die tussentijd moet er nog wel een en ander gedaan worden aan de bestra ting, daar de wegen thans dienst doen als „bouwwegen" en danig te lijden hebben van de zware vrachtauto's, die af en aan rijden. Een doorkijkje in een van de straten waar de E.G.K.S.-woningen zo goed als gereed zijn. w*.** y-'-tv H. »-W* - 61 fctó (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De sporthal, die Velsen al geruime tijd wordt toegedacht, maar waarvoor de aanbesteding van de bouw nog moet gebeuren, zal misschien voor de aanvang van het zaalsportseizoen 1969/ 70 in gebruik kunnen worden genomen. Zo voorzichtig drukte de voorzitter van de Velser sportstichting, de heer G. J. Tim mermans zich gisteravond uit in de alge mene vergadering van de V.S.S., die in de kantine van het stadhuis werd ge houden. De heer Timmermans hielp onder de aanwezigen, afgevaardigden van 35 van de 70 in Velsen bestaande sportvereni gingen, een discussie op gang over beheer van de hal en een actie, die het Velser sportleven bij het tot stand komen zou kunnen voeren. Dat werd een oeverloos debat, hetgeen niet tot conclusies leidde, wel tot toezeggingen, dat het bestuur van de V.S.S. zich over de beheersvorm van andere sporthallen zal oriënteren. Ten aanzien van andere accommodaties deel de de heer Timmermans mee, dat de bouw van kleedkamers voor de sportcomplexen in Zeewijk en Driehuis aanbesteed is en dat in Zeewijk al met de bouw is be gonnen. Over de sportvoorzieningen in Velsen Noord deed de heer Timmermans geen mededelingen en dat verbaasde de heer Luitjes, voorzitter van VVB. Hij veronder stelde een matige interesse bij de sport stichting voor de gang van zaken met be trekking tot het sportpark het Konings veld. De voorzitter van de V.S.S. sprak dat tegen door te wijzen op het overleg dat de V.S.S. in dat opzicht met de ge meente Velsen heeft onderhouden. De Velser sportweek, die dit jaar van 18 tot en met 26 mei wordt gehouden, zal -y*': /V, v i*.:- Xi J*'- 'f jj^aSPI VELSEN Zoals bekend treedt 1 augustus van dit jaar de Mammoet wet in werking en worden de leerlingen, die zes klassen van het basis onderwijs (lagere school) hebben doorlopen, dan in een brugklas geplaatst. Er zijn hiervan twee soorten, namelijk een brugklas voor havo en mavo (gymnasium, hbs en ulo) en een voor het beroepsonderwijs (lbo). In alle brugklassen voor het lbo is een leerplan van drieëntwintig lestijden per week voor algemeen vormend onderwijs gelijk en verplicht gesteld. Alleen de resterende negen lestijden per week voor creatieve arbeid kunnen per school verschillen. Maar omdat voor Velsen, in samenwerking met Bever wijk een gelijkluidend leerplan is opgesteld zal, wat de leerstof betreft het overgaan naar een andere brugklas lbo heel goed mogelijk zijn. Op welke school de leerling deze brug- naar het beroepsonderwijs toe, zodat zij klas dan ook volgt, een plaatsing in het tweede leerjaar op een andere school zal altijd mogelijk zijn. Wel verdient het in dit geval aanbeveling de jongen of het meisje te plaatsen in de brugklas van die school, waar ook de verdere opleiding kan worden voltooid. In het brugjaar groeien de leerlingen Een aantal woningblokken moet nog worden voorzien van dakpannen. Op deze foto is men druk bezig de pannen op stapels op de daken te deponeren, waarna de dakdekkers aan de slag kunnen. ADVERTENTIE Let op en doet uw voordeel WEEK AANBIEDING Geldig t.m. vrijdag 29 maart Bij een bedrag van 10,of meer benzine getankt aan ons Caltex- benzinestation te Ijmuiden, krijgt u machtig mooi 2.45 winkelprijs 6,25 Ook banden verkopen wij met een speciale korting en dan nog gratis monteren. Service - station geopend Weekdagen van 7.30 tot 21.30 uur. Zaterdag van 8.30 tot 18.00 uur. Zondag van 8.00 uur tot 18.00 uur. Leuke attracties voor uw kinderen Automobielbedrijven Wijk aan Zeeërweg 194, IJmniden Telefoon 12181 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Ten huize van burgemees ter mr. J. Ch. Bührmann zijn donderdag avond de eerste kievitseieren, welke in deze gemeente zijn gevonden, aangeboden aan Velsens eerste burger. Evenals vorig jaar was de heer B. Minkes, Gildenlaan 237 in Velsen-Noord de vinder. Hij had de eieren, twee stuks, geraapt op een weiland nabij de ingang van de Velsertunnel. De eerste kievitseieren in Velsen werden vo rig jaar door hem gevonden op 15 maart. Dit jaar raapte hij de eerste dus een week later. Uit handen van de burgemeester heeft de heer Minkes de traditionele geldelijke be loning ontvangen. Hij zal deze deponeren in de spoorpot van zijn dochtertje van zes maanden. BEVALLEN: E. Verkooij-Tuinstra. d„ Lekstraat 23, IJmuiden; K. de Jong-Lok. z., Kennemerlaan 59, Ijmuiden; Chr. M. Taat-Boer, d„ Oosterduinweg 26, IJmui den; B. Houtkamp-Koning, z., Vergierde- weg 49, Haarlem; E. Otte-van der Wal. z., IJsselstraat 77, IJmuiden; E. M. Chr. To massen-Groenendijk, z., Pegasusstraat 25, IJmuiden; M. Herkemij-Nierop Groot, z., Mercuriusstraat 26, IJmuiden; H. J. M. Smit-Vreenegoor, z., Nes 8, Woerden; L. H. Zuurbier-Langeveld, d.. Wijk aan Zeeërweg 100, IJmuiden. ONDERTROUWD: L. D. Gege, Terras- weg 40, Santpoort en G. A. I. Coté, Ter- rasweg 40, Santpoort; S. Schaafsma, Meervlietstraat 53, Velsen (zuid) en M. H. Sanders, Zeestraat 133, Beverwijk, t.a. Velsen (zuid), Zuiderdorpstraat; H. de Vries, P. C. Hooftlaan 14, Driehuis en M. Schaap, Heerenduinweg 69, IJmuiden, t.a. Driehuis, P. C. Hooftlaan 14; G. Mirosch, Schulpweg 180, Velsen (noord) en G. Kuperus, Schulpweg 180, Velsen (noord); R. Jansen, Eikenstraat 23, IJmuiden en E. J. Luiken, Abelenstraat 10, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Cederstraat 6; E. van Kampen, Kon. Wilhelminakade 91, IJmuiden en F. W. Kliphuis, de Noostraat 84, IJmuiden, t.a. Velsen (zuid), 's-Gravenlust 21; G. C. Verswij veren, Lekstraat 13, IJmuiden, t.a. Zaandam, van Houtenstraat 38; T. L. Irik, van Valkenburgstraat 2, Velsen (noord) en W. A. Jasperse, van Valken burgstraat 2, t.a. Velsen (noord), van Valkenburgstraat 2; N. Hulsman. Vale- riuslaan 45, Driehuis, en E. F. Bakker, Lijsterlaan 8, IJmuiden; R. van den Goor- bergh, Watermanstraat 6, IJmuiden, en L. S. Snelders, Scheldestraat 136, IJmui den, t.a. IJmuiden, Watermanstraat 6; A. Haeck, Endegeeststraat 4, Hoofddorp en W. M. Ottevanger, Bonifaciusstraat 5, IJmuiden. GEHUWD: A. E. van der Meij en R. A. de Jong. Wijkerstraatweg 234. Velsen (noord); J. L. Vlot en E. Dreckmeier, Wil genstraat 58 II, Leeuwarden; M G. van Gooi en M. A. P. Mooij, Laan van Blois 76, Beverwijk; T. J. Jansen en A. A. M. Thijs- sen, Jacob Marisstraat 17, Heerhugowaard; W. H. Harmsen en M. C. Vreugd. Plan- ciusstraat 75, IJmuiden; W. van Wonde- ADVERTENT1E GEZELLIGE ZAAL VOOR BRUILOFTEN en PARTIJEN En waar vindt u zulke billijke prijzen? Zaalhuur 25.- voor 6 uur, ieder uur langer f 2.50 extra. Consumptie tegen winkelprijs Koffiehuis B A C O Kromhoutstraat 36-38, IJmuiden (bij strandweg, even voorbij Fa. Nelis) Telefoon 16591; b.g.g. 11798 ren en G. Ros, J. van Polanenstraat 88, Heemskerk. OVERLEDEN: H. Roodnat, 86 j„ wedu we van H. Hendrikse, Middeloolaan 12, Driehuis; D. van der Veer, 83 j., weduwe van H. C. Schmid, Rijnstraat 4, IJmuiden; T. Keizer. 65 j., echtgenote van H. Spieker, Esdoornstraat 28, IJmuiden; J Laureng, 65 j., echtgenoot van C. van Donselaar, Lange Nieuwstraat 85, IJmuiden; H. W van Reeuwijk, 63 j., echtgenoot van G. J. Boorsma, Groeneweg 13, IJmuiden. ADVERTENTIE Verh. van GELEGENHEIDSKLEDING Arendsweg 52 - Beverwijk Telefoon 0 2510-2 48 96 HERENCONFECTIE - MAATKLEDING GEBOREN: Sonja F. S., d. van S. F. Waagmeester en A. A. Heshusius; Leen- dert C., z. van C. L. Bakker en E. H. Ko- lijn; Alexandra L., d. van S. J. van Baar- sen en M. Slotemaker; Annette S., d. van A. J. Wigman en C. E. Sino; Clarisse J. M., d. van J. Böhmer en W. E. Fijth; Gil- lermo A., z. van M. Iglesias Lago en MdlC. Torres Garduno; Marinus, z. van A. Ni- cola en A. C. M. Breugelmans; Judith, d. van D. E. Tamminga en J. Kamstra; Maar ten F., z. van E. van den Bos en B. H. Brown; Jacqueline, d. van A. T. Schol - tens en H. M. van de Pas; Sytze T., z. van T. van der Hoek en A. F. Rensen; Judy M. P., d. van W. G. E. Lens en A. J. Mus- kita; Nicoline A., d. van N. van der Wel en W. C. Hage; Jolanda M.. d. van J. R. van der Zwan en C .J. A. Zonneveld; Ti mothy, z. van W. van Leeuwen en C. C. M. Kleinman; Maria A. F., d. van B. W. van Domselaar en M L. F. van den Aakster; Judith A. J., d. van H. M. Bloedjes en H. E. van der Hulst. ONDERTROUWD: E. W. Hilbers en W. J. Colijnj-C. P. Gunneman en M .H. ter Hoeve; J. de Boer en C. Faas; J. T. Lief- ting en M. J. Grapendaal; S .A. van Leeu wen en J. A. P. de Laat; J. Spruit en M. Foliant; F. J. B. Klauwers en Y. A. van Frank. GETROUWD: J. A. M. van Leeuwen en B. Q. Gooijer; G. van Leer en E. F. von Wolzogen; T. A. Jacobs en A. T. Talsma; R. P. A. M. Abrahams en M. D. C. Bakker. OVERLEDEN: A. de Vries. 84 j., geh. gew. met C. H. Schellevisch; W. J. Tolsma. 78 j., geh. met A. N. C. Kraft van Ermel; G. Cats, 63 j.; A. M. Köhne. 90 j.. geh. gew. met D. T J. Blüm; P. N. Brakeboer, 47 j.; J. M. Scholtens, 82 j., ongeh.; H. Nijdam, 15 j. ongeh.; N. T. M. Braun, 69 j. aan het eind daarvan geheel zullen zijn geacclimatiseerd. Tevens hebben de lera ren dan een voldoende inzicht verkregen voor een gefundeerd oordeel over de leer ling en kan aldus voor beroepsonderwijs of een andere richting worden geadvi seerd. Voor elke brugklas zijn per week twee studielestijden uitgetrokken. Zij zijn be doeld om de leerlingen te laten studeren en de zwakken onder hen te begeleiden en zo mogelijk over hun moeilijkheden heen te helpen. De Mammoetwet staat immers zogenoemde „taakuren" toe, die onder meer kunnen worden aangewend om de leerstof te ontwikkelen die nodig wordt geacht om ook de minder begaafden beter tot hun recht te laten komen. Op dezelfde wijze kunnen dan de meer begaafde leer lingen tot een grotere ontplooiing worden gebracht. Technisch onderwijs Wat het technische onderwijs betreft kunnen leerlingen, na de brugklas te heb ben doorlopen, bij de Technische School in Velsen naar keuze een drie- of vierjari ge cursus volgen en wel: Driejarige cursus; bouwkunde (bank- timmeren, machinale houtbewerking, sneltimmeren), metaalbewerken (bank- werken, mechanische metaalbewerken, elektrisch en autogeen lassen, konstruktie bankwerken), installatietechniek (sanitair monteur, koeltechniek, centrale verwar ming), schilderen (praktijkschilderen, spuittechniek, dekoratief- en reklameteke- nen). Vierjarige cursus: fijn metaalbewerken (een metaaltechniek met een grote preci sie als grondslag: machinaal metaalbe werken, plaatwerken, elektrisch en auto geen lassen), elektrotechniek: (elektro- montage, meten en beproeven, elektro technisch metaalbewerken), autotechniek (meten en beproeven, automontage, me taal- en plaatbewerken, autogeen en elek trisch lassen). De leiding van de Technische School in Velsen gaat van het standpunt uit dat met het oog op de snel veranderende en voort schrijdende techniek, voor de jeugd van rijpere leeftijd een algemene praktische en theoretische vorming als een eerste vereiste moet worden beschouwd. Door gerichte scholing en ontwikkeling kunnen de leerlingen dan als waardevolle mede werkers voor het bedrijfsleven aan de maatschappij worden overgegeven. Meisjes. Ook houdt men er hier rekening mee dat door vrouwen een steeds grotere plaats bij de techniek zal worden ingenomen. Zo is er reeds een meisje op school dat vol gend jaar een cursus in autotechniek wil volgen. Daarbij is het allerminst denkbeel dig dat in de beroepen elektroteclfhlèk (elektronika), fijnmetaal (instrumentma ken in laboratoria), auto- en installatie techniek en reklameschilUeren door< vrou wen een goed bestaan kan worden gevon den of, indien zij zijn gehuwd, een zinvolle bijverdienste verkregen. Na het behalen van het schooldiploma en plaatsing in het bedrijfsleven kan een contract worden afgesloten voor een ge controleerde 2-jarige vakopleiding in het leerlingenstelsel en aanvullende theoreti sche opleiding op de school. Goede leer lingen met voldoende ijver en ambitie kunnen, indien zij na de Techn. School verder willen studeren, in de zogenoemde „T"-groep worden geplaatst. Deze leerlin gen krijgen dan aanmerkelijk uitgebrei der algemeen vormend onderwijs. Na het slagen hiervoor kunnen zij, zon der toelatingsexamen worden geplaatst in de schakelklas van de MTS (Middelbaar Technische School, voorheen UTS), ETS (Elektrotechnische School), School voor scheepswerktuigkundigen,Luchtvaarttech nische School, Autotechnische School en Nationale Schildersschool. Op deze wijze biedt de Mammoetwet straks een goede doorstroming naar ver dere opleidingen op middelbaar niveau. Desgewenst kan door deze leerlingen bij een pater of dominee nog godsdienston derwijs worden gevolgd, welke lessen tijdens de schooluren zullen worden gege ven. ADVERTENTIE Spaarzaamheid is wijs beleid Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen ADVERTENTIE voor de meest verwende smaken heeft ook van die zalige hapjes voor bij u thuis. Saté een specialiteit f2.00 0 Halve Kippen- 2.75 Kroketten, nasi- en bamiballen - 0.50 Zalmsalades60 ct., 1.25 en 2.- Huzarensalades50 ct., 1.-, 2.- 0 Diverse belegde broodjes 70 tot 1.10 In onze zaak kunt u in een gezellige sfeer genieten van uitgebreide nasi- en bami- 0 schotels 3.25 - 5.- 10 i 88 vermoedelijk in het teken van een uit wisseling met Hilversum staan. Met het Belgische Lokeren en het Duitse Bergisch Gladbach zullen eveneens weer uitwisse lingen plaats vinden. De heer Smit van het bestuur van de V.S.S. vroeg de ver enigingen om medewerking bij de activi teiten in de herfstvakantie, waarbij steeds meer schoolkinderen betrokken raken. De drie aftredende bestuursleden in de Velser sportstichting J. Smit, K. de Wit en C. van Overeem, werden herkozen in hun functies, aangezien er geen tegenkandi daten waren. Voor de vergadering werd een ogenblik stilte in acht genomen ten nagedachtenis van de vorig jaar overleden heer Smak man, ambtenaar van sportzaken in Vel sen. ADVERTENTIE Maak aan proefrit bij: KENNEMER GARAGE Kennemerlaan 222 -226 IJMUIDEN Telef 02550 - 1 43 24 1 62 38 (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Het Amsterdamse ge rechtshof heeft donderdag een 36-jarige B'éverwijksë rhonteur tót een gevangenis straf van anderhalf jaar en vijf jaar ont zegging van d.e rijbevoegdheid veroor deeld'. Hétbof bevestigde hiermee het vonnis van de Haarlemse rechtbank. De monteur heeft in de nacht van 11 september van het vorig jaar, terwijl hij dronken was, op de weg Castrieum-Be- verwijk een frontale aanrijding met een tegemoetkomende auto veroorzaakt. Beide auto's vlogen hierbij in brand. Een 24-jarige verpleegster uit Alkmaar kwam in de vlammen om, haar 26-jarige zuster werd ernstig gewond. De Officier van Justitie bij de Haarlem se rechtbank, die indertijd drie jaar ge vangenisstraf tegen de m onteur geëist had. was van het Haarlemse rechtbank- vonnis in hoger beroep gegaan. De procu reur-generaal bij het gerechtshof, had veertien dagen geleden, eveneens een ge vangenisstraf van drie jaar geëist. AMSTERDAM. Het gerechtshof in Amsterdam heeft donderdag het vonnis bevestigd dat de Haarlemse rechtbank een 27-jarige Heemstedenaar had opgelegd voor diefstal. Negen maanden, waarvan voorwaardelijke gevangenisstraf en 500 tijd. De man had zijn moeder in Zand- voort voor 5000,bestolen. Er was een jaar, waarvan 3 maanden voorwaardelijk, geëist. Een 38-jarige viskoper uit Velsen is door het hof veroordeeld tot een maand voorwa.ardelijke gevangenisstraf en 500 boete. Hij had vis gestolen en geheeld. De Haarlemse politierechter had hem tot twee maanden gevangenisstraf veroor deeld. De procureur-generaal bij het hof had tien weken, waarvan vier voorwaar delijk, geëist. (Van een verslaggever) IJMOND. Op zaterdag 6 april houdt de automobielvereniging „De Rijmonders" een april-rit. Het bestuur hoopt, dat deze rit een jaarlijkse traditie gaat worden voor de vereniging. Voor de winnaar is er een wisselbeker beschikbaar. De start is vastgesteld om 13.01 uur bij Paviljoen „Schoonenberg" in IJmui den, waar 's avonds om half acht tevens de prijsuitreiking zal plaatsvinden. Er kan worden ingeschreven in de klas sen A, B en C. De afstand bedraagt voor de klassen A en B negentig en voor de klasse C tachtig kilometer. In alle groe pen wordt gereden volgens het nieuwe Na tionaal Reglement voor Betrouwbaarheids- ritten van de KNAC. Er zijn in vergelij king met het vorige reglement nogal wat wijzigingen. Het bestuur van de vereni ging heeft daarom voor de deelnemers een instructieavond belegd op donderdag 28 maart 's avonds om acht uur in Paviljoen „Schoonenberg". Bovendien zal dan met de leden de wenselijkheid van het aanvra gen van een koninklijke goedkeuring voor de statuten en het huishoudelijk reglement van de vereniging worden besproken. Aartbisschop. De politie van Guate mala City verdenkt een rechtse onder grondse organisatie van de ontvoering van aartsbisschop Mario Casariego.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7