Nederlanders gaven gul ,Kom over de brug' werd groot succes Antiek en Wij zijn AUTO-SPECIALISTEN ANTI-ROEST BEHANDELING genda voor Haarlem en de IJmond Ik zou gaarne willen trouwen MAAR MET WIE? „DE ELF PROVINCIËN" Verwachtingen overtroffen PTT-computer als adresseercentrale Prof. B. Delfgaauw in debat met collega J. Prins Vragen in Kamer over wekaminen en kazernebeleid Dr. M. Barnard in ons land Mejuffrouw Kessel uit KVP-fractie Kaartje kopen in de trein Vrij zacht N.V. CARROSSERIEFABRIEK GHRISTIAANSE ZATERDAG 23 MAART 1968 Pas Regelmaat Cijfers Radicalen doen mee aan raadsverkiezingen Groot-Maastricht Registratie bij inzameling Bisamrat viel fietser aan Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk Santpoort-N .-IJ muiden .si 2i (Van onze correspondent) DEN HAAG. De actie ,.Kom over de brug", die was bestemd voor het werk voor de kerken overzee heeft tot nu toe 24 miljoen opgebracht. De organisatoren ervan hadden op 21 miljoen gerekend. De verwachting is dat het eindbedrag nog aanzienlijk hoger zal zijn. De defi nitieve uitslag zal pas over enkele weken kunnen worden bekend gemaakt. In het hoofdkantoor van de Amro-bank in Den Haag, het centrale punt van de actie stroomden de miljoenencijfers binnen. Via 38 telefoonlijnen en vier telexen wer den de cijfers uit het hele land doorge geven. Veertig personeelsleden van de bank hadden zich beschikbaar gesteld voor het verwerken van de cijfers en het uitrekenen van de tussenstanden. Om half twaalf bleek de 21 miljoen te zijn overschreden, maar dat verbaasde eigen lijk niemand meer. Het totaal van de stad Apeldoorn was namelijk ruim 280.000, en een berekening had uitgewezen dat dit hoog moest zijn. Vijftien districtsbanken van de Amro in het hele land gaven elk half uur hun totalen op. Zij verwerkten tezamen de be dragen die waren ingezameld door 150.000 medewerkers en medewerksters. Deze hadden op ruim 1,9 miljoen adressen en veloppen met geld opgehaald. Deze enve loppen waren maandagavond bezorgd. Alle medewerkers aan de actie waren in bezit van een pas en een collectezak. In Den Haag werd de eerste „oplichting" bekend. Toevallig zat in de envelop geen geld maar een toezeggingskaart. Uit ande re erste uitslagen, onder meer Vriezen- veen, Doorn, Winschoten, Goes en Weert, bleek dat de giften gemiddeld boven de 30 per zakje lagen. Weert vormde een uitschieter met 88 gemiddeld. Om kwart voor tien was de stand 3,5 miljoen. Tien minuten later was dit op gelopen tot 5,6 miljoen, om kwart over tien was de 8 miljoen gepasseerd. Een half uur later was dat al 14 miljoen. ADVERTENTIE tegen BILLIJKE PRIJS, t.w. gave col lectie voltaires, palissander en mahonie stoelen, tafels en kabinetten, schrijfbu reautjes, collectie 17e en 18e eeuwse eiken kasten, dekenkisten, tafels, broodspinden alsmede staande en han gende klokken. Alles met GARANTIE CERTIFICAAT „Persiah", privé-adresSchotland straat 44, Haarlem. Telef. 0 23 - 2 04 84. Ook 's avonds en zondags. Bond bestolen. De r.k. bouwvakkersbond St. Jozef in Maastricht is bestolen. Bij een inbraak werden 40.000 in contan ten en 35.000 aan vakantiebonnen meegehomen. Verdronken. De 10-jarige Freddy Janssen uit Zaandijk is in de Zaanse Schans in het water gevallen en verdronken. Hij probeerde op een zelfgemaakt vlotje de Zaan over te steken. Geldtransporten. Twee brochures over de beveiliging van geldtransporten zullen de leden van de Nederlandse bankiers vereniging, de Raffeisenbanken, de Boe renleenbanken en de leden van de Ne derlandse spaarbankbond aanbieden. De brochures zijn samengesteld aan de hand van een rapport over de beveili ging van geldtransporten dat vorig jaar werd uitgebracht. Dr. G. H. van Senden overleden. Op 83- jarige leeftijd is in Den Haag overleden dr. G. H. van Senden, emerituspredikant van de Nderlands Hervormde Kerk. Hij was bekend als wijsgerig denker. Hij maakte naam door zijn werk aan de In ternationale school voor wijsbegeerte en zijn cursussen voor de Woodbrookers in ons land. Brand in hotel Wittebrug. In hotel Witte- brug in Den Haag heeft een korte, maar felle brand gewoed. Eén sluite brandde uit. De schade bedraagt ongeveer 10.000. Vermoed wordt dat de brand is ontstaan, doordat een Amerikaanse gast die kort tevoren het hotel had verlaten, zijn sigaret niet goed had gedoofd. Munten vondst. Uit de grindhopen aan de Goese havendijk zijn bijna 300 dunne zilveren munten tevoorschijn gekomen. Vorige week werden er 200 munten ge vonden. Het betreffen munten uit de Karolingische tijd. Van een aantal zilve ren penningen wordt de waarde op 75 tot 100 per stuk geschat. Diepenveen. De regering zal aan de Twee de Kamer voorstellen de gemeente Die penveen op te heffen en toe te voegen aan Deventer en Bathmen. Grenswijzigingen. Gedeputeerde Staten van Gelderland hebben een plan opge steld volgens hetwelk onder andere de gemeente Ermelo en Harderwijk zul len worden opgeheven en een nieuwe gemeente Nunspeet, een nieuwe ge meente Harderwijk, bestaande uit Har derwijk en Ermelo, zullen worden ge vormd. Voorts worden Doornspijk en El burg opgeheven en wordt een nieuwe gemeente Elburg gevormd. Oplichting. De Apeldoornse politie heeft een 51-jarige bouworganisator aange houden, verdacht van oplichting en ver duistering van 120.000. In dit bedrag zat één miljoen aan giro bijschrijvingen begrepen. De helft van het bedrag van de actie is bestemd voor In donesië. Het hoofdkantoor van de bank was her schapen in een rommelige televisiestudio waar ondefinieerbare mensen heen en weer renden met geheimzinnige papieren. Met de regelmaat van een klok kwamen de tussenstanden door. Het werk van de televisiemensen trok ieders aandacht. Geestdrift was te lezen op ieders gezicht. Dat een grote volks actie voor een goed doel in Nederland suc ces heeft was al jaren geleden gebleken, maar dat men met zo gulle hand zou geven, had niemand gedacht. In de grote centrale ruimte van het bankgebouw stonden de t.v.-camera's, Het geld werd door vrijwilligers ingezameld. De volgende bedragen werden geno teerd voor de provincies en enige grote steden: Utrecht (Prov.) 2,8 miljoen; Noord-Hol land 2,4 miljoen (exclusief Amsterdam); Overijssel 2 miljoen; Gelderland 2 mil joen; Zuid-Holland (noord) 1,8 miljoen; Zuid-Holland (zuid) exclusief Den Haag en Rotterdam 1,5 miljoen; Friesland 1,3 miljoen; Den Haag 1,4 miljoen; Rotter dam 1,1 miljoen; Groningen 975.000; Drente 658.000; Amsterdam 900.000; Brabant 600.000; Zeeland 780.000; Lim burg 100.000. (Van onze correspondent) DEN HAAG. PTT heeft de oprichting van een adresseercentrale in voorberei ding, die bestaat uit een computer met massageheugens, welke in eerste instantie een aantal gegevens zal bevatten over ongeveer drieëneenhalf miljoen gezins hoofden en alleenwonenden. Dit adressenbestand zal met behulp van een code op straat en huisnummer wor den gerangschikt, zodat de computer van deze volgorde kan profiteren om stukken te adresseren. Doordat wordt gewerkt met PTT-coderingen is het adressenmateriaal volledig afgestemd op de postale eisen. Overigens liggen op dit terrein voor de toekomst nog interessante mogelijkheden. Zo is het mogelijk adressenbestanden van tijdschriftenuitgevers in de PTT- adresseercentrale op te nemen, waardoor ook de adresseer- en sorteerwerkzaam- heden voor de postale grootgebruikers door PTT zouden kunnen worden verricht. In beginsel zou ook de abonnementenad ministratie door PTT kunnen worden ge voerd, waarbij zich aantrekkelijke combi natiemogelijkheden voordoen met bijvoor beeld het computercentrum van de Post- chèque- en girodienst. yw&fc: DEN HAAG Het comité Nederland Vrij dat op 16 maart een pro-Amerikaan se demonstratie organiseerde is voorne mens op 6 april een kathederdiscussie te doen houden in het Haagse „Amicitia". De discussie zal gaan over het al dan niet gerechtvaardigd zijn van de uit spraak „Johnson oorlogsmisdadiger". Dit debat zal wordenge voerd door de Utrecht se hoogleraar in de niet-westerse sociolo gie professor dr. J. Prins en de Groning se hoogleraar professor dr. B. Delfgaauw. Professor Delfgaauw heeft de hoop uit gesproken dat „er gelegenheid zal zijn tot ongehinderd spreken" en dat er geen conflicten zullen ontstaan tussen de sym pathisanten van „Nederland Vrij" en zijn eventuele eigen geestverwanten. „Ik zal mijn standpunt zelf uiteenzetten en heb daarbij geen steun van medestanders van node" aldus professor Delfgaauw. (Van onze correspondent) MAASTRICHT. De radicalen zijn van plan deel te nemen aan eventuele verkiezingen voor de nieuwe gemeente raad van Groot-Maastricht. Die verkie zingen zullen nodig zijn als de regering haar goedkeuring heeft gehecht aan de samenvoeging van Limburgs hoofdstad met enkele randgemeenten. ADVERTENTIE Wij weten hoe en waar wij uw auto de volgens het Zweeds M.L.-systeem moeten geven. Door het gebruik van hoogwaardige produkten kunnen wij VIER JAAR SCHRIFTELIJKE GARANTIE verstrekken. In ons modern bedrijf (opp.vl. 1200 m2) kunnen wij u die service geven welke u verwacht. CRUQUIUSWEG 31 HEEMSTEDE TEL. 023 - 8 47 87 (Van onze correspondent) DEN HAAG. Ret lid van de Tweede Kamer dr. M. J. J. A. Imkamp (D'66) heeft aan de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid gevraagd of deze niet van mening is, dat, ondanks een beschikking waarbij de bereiding en af levering van wekaminen (verdovend mid del) aan een vergunningenstelsel is on derworpen, toch het gevaar blijft be staan dat aanzienlijke hoeveelheden we kaminen in Nederland ingevoerd wor den? Indien het antwoord op deze vraag posi tief luidt, is de staatssecretaris dan bereid te bevorderen dat maatregelen worden getroffen, waardoor eveneens het illegaal houden van wekaminen strafbaar wordt gesteld? In een toelichting merkt de heer Imkamp op dat wekaminen betrekkelijk veelvul dig gebruikt schijnen te worden in het internationale vrachtvervoer. De beschik king van 6 maart 1968 waarop het heer Imkamp doelt, verbiedt de invoer van wekaminen niet. DEN HAAG. Mejuffrouw Barendregt lid van de Tweede Kamer voor de PvdA, heeft aan de minister van Defensie ge vraagd of het waar is, dat in de Prins Alexanderkazerne in Den Haag een inza meling is gehouden voor een ponystal voor de verjaardag van prins Willem- Alexander, waarbij geregistreerd is wie wel en wie niet gaf. Is deze wijze van inzamelen niet in strijd met de opvatting van de vorige minister van Defensie, neergelegd in zijn antwoord van 7 februari 1966 aan de heer Wieldraaijer, dat hij registratie vol strekt onjuist acht, vraagt mejuffrouw Barendregt, die tenslotte de minister ver zoekt maatregelen te treffen, opdat bij volgende inzamelingen generlei wijze van registratie zal worden toegepast. (Van onze correspondent) PUTTEN. Een bisamrat van niet geringe omvang heeft in het Belgische grensdorp Putten een wielrijder aange vallen en hem aan zijn been verwond. Tussen het drukke verkeer aan de grens dook de rat plotseling te voorschijn. Hij werd door een auto aangereden en sprong vervolgens tegen de fietser op. Een ijlings toegesnelde douaneambtenaar sloeg het beest ter plaatse dood. De rat is op het gemeentehuis afgeleverd. Er heerste een koortsachtige bedrij vigheid in het hoofdkwartier van de actie „Kom over de brug". Op de achtergrond leiders en organi satoren. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Dr. Marius Barnard, de broer van Zuid-Afrika's beroemde hart specialist is op het paspoort van een niet bestaande ons land binnengekomen. Het heeft de marechaussee op Schiphol even doen aarzelen, maar blijkbaar waren de beroemde naam en het feit dat drt Barnard de gast was van de KLM door slaggevend. Dr. Barnard, die in Leiden de Zuidafri- kaanse harttransplantaties heeft bespro ken met de Nederlandse hartspecialist dr. A. G. Brom, maakt deel uit van het ope ratieteam van zijn broer Chris. Voordat de federatie van Rhodesië en Nyasaland (de Centraal Afrikaanse Fe deratie) in drie staten uiteenviel, werkte hij in een ziekenhuis in Zuid-Rhodesië Zijn paspoort is uitgegeven door het land van Ian Smith en draagt de stempels van de niet meer bestaande Centr. Afrikaan se Federatie. Toen dr Barnard de uit nodiging kreeg naar Europa te komen, ontbrak hem de tijd om de zaak nog in orde te brengen. Vanmiddag verlaat hij ons land en keert via Frankrijk en Spanje terug naar zijn vaderland. Dr. Barnard zei dankbaar te zijn voor de critiek die vele Europese medici heb ben geleverd op de transplantaties in Zuid-Afrika. Deze critiek is het gevolg van andere basisopvattingen, maar zij stimu leert toch wel de mate van ethische zorg vuldigheid, zoals die waar ook ter wereld bij de uitoefening van het medische be roep in acht moét worden genomen. Voorts deelde hij mede, dat ook in Zuid-Afrika een ander team de donor be handelt en diens dood vaststelt dan het team dat de harttransplantatie verricht Op de noodzaak van een dergelijke situa tie is ook door Nederlandse medici her haaldelijk gewezen. DEN HAAG. Nadat eerder drs. J. M. Aarden en drs. P. J. Janssen de KVP- fractie uit de Tweede Kamer verlieten, heeft nu ook mejuffrouw A. A. Kessel of ficieel bedankt als lid van de KVP-fractie Hiervan heeft zij schriftelijk medede ling gedaan aan de president van de Tweede Kamer, mr. F. J. F. M. van Thiel. Met terugwerkende kracht tot 27 febru ari wil mejuffrouw Kessel gerekend wor den als te behoren tot de groep-Aarden in de Tweede Kamer. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Solo toneel van Lia Dorana. Regie: Toon Her mans. Zondag 20 u.: Toneelgroep Studio met „Hoera Amerika" van Jean Claude van Itallie. Regie: Kees van Iersel. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.45 u.: „De tien geboden", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „Lokkend Havenkwartier", 18 j. Vandaag 23.30 u.: „De stalen klauw", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De Cobra", 18 j. Vandaag 23.30 u.: „Cowboy", 18 j. Zondag 11 uur: „Die Fledermaus", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Red een huwelijk en verknoei je leven", 14 j. Vandaag 23.30 u.: „Hiroshi ma mon amour", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Wacht tot 't donker is", 18 j. Zondag 14.30 u.: „Roy Rogers, koning der cowboys", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „En de vrouw schiep de lief de", 18 j. Zondag 11 u.: „Het oerwoud roept", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Gevaren der lief de", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Liefdesdossier van een telefoniste", 18 j. Zondag 11 uur: „In het jachtgebied der haaien", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van twintig kunstenaars. Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur. Tot 7 april. Vleeshal (Grote Markt): Expositie van beeldhouwwerk, wandkleden, keramiek en grafiek uit de verzameling moderne kunstwerken van het Frans Halsmuseum. Dagelijks 10-17 u. Zon en feestdagen 13- 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, be halve maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-t (Bakenessergracht 67): Ex positie van grafiek uit eigen bezit. Dage lijks 11-17 u. Zondags 13-17 u. Tot 25 maart. Galerie Drengel (Bakkumstraat): „Van Harlekijn en de Droom", expositie van werk van Maggi Giles. Dagelijks van 20-22 u. en donderdag, zaterdag en zondag ook van 13-17 uur. Tot 11 april. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158): Expositie van werk van Kees Verkade en Willem Snitker. Dagelijks (ook zondags) van 10-17 u. Tot 7 april. Noord-Sehalkwijkerweg 160: Expositie van wandtapijten, schilderijen en tekenin gen van Kees Vis. Dagelijks van 13-17 u. Tot 25 maart. Stadskweektuin (Kleverlaan), gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kassen en bloemgewassen. Woensdags van 14-17 u. en zaterdags en zondags van 10-12 en 14-17 uur. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat) vandaag 20 u.:' „Tour de troubadour" met Simon Vinkenoog. Concertgebouw, vandaag 20 u.: „Gert en Hermien Timmerman-show". Hildebrandzaal (Smedestraat), zondag 20 u.: Dansavond m.m.v. „The Jolly Jo kers". ZATERDAG 23 MAART City, 19 en 21.15 u. ..Wat deed jij nou in de oorlog, pappie?" Stadsschouwburg, 20 u.: „De nacht der generaals". ZONDAG 24 MAART City, 14.30 uur: „Furie der Apachen"; 19 en 21.15 u.: „Wat deed jij nou in de oorlog, pappie?" Stadsschouwburg, 15 u.: „Sjors van de Rebellenclub"; 20 u.: „De nacht van de generaals". MAANDAG 25 MAART City, 20 u.. „Slachting in Chicago". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZATERDAG 23 MAART Kennemer Theater, 19.30 uur: „De Tien Geboden"; 23.30 uur: „Marlon Brando". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Helden zonder glorie" Galerie Boumans, Breestraat 122, Expositie Adraan Engelman, monotypes, beeldende objecten; geopend van 9-12.30 uur en 13.30- 18 uur. ZONDAG 24 MAART Kennemer Theater, 14.30 uur: „Voorbij Mombasa dreigt de dood"; 16.30 uur: „Mar lon Brando"; 19.30 uur: „De Tien Geboden". Luxor Theater, 14.15 uur: „Nick Carter keert terug"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Zo mernachten in Zweden". MAANDAG 25 MAART Kennemer Theater, 19.30 uur: „De Tien Geboden". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Zomer nachten in Zweden. UTRECHT. De Nederlandse Spoor wegen zullen met ingang van de nieuwe zomerdienst '68 op 26 mei op enkele tra jecten ook het treinpersoneel plaatskaar- ten laten verkopen. Dat zal gebeuren op de baanvakken Santpoort noord - IJmui- den, Sauwerd - Roodschool en Heerlen - Sittard. Het treinpersoneel wordt op deze lij nen Uitgerust met speciale draagbare plaatskaartenautomaten. De conducteur zal hier dus geen extra toeslag meer hef fen voor reizigers, die geen tijd meer had den om op het station een treinkaartje te kopen. Er zijn enkele proeven met het nieuwe kaartjesapparaat genomen, die gunstig zijn uitgevallen. Indien deze nieu we wijze van kaartverkoop inslaat, zul len de spoorwegen de „draagbare" kaart verkoop verder uitbreiden. ADVERTENTIE Nou ja direct trouwen laten we zeggen dat U graag met een passende man of vrouw zoudt willen kennismaken waarbij vanzelf sprekend de mogelijkheid van een huwelijk aanwezig moet zijn. Verschillende factoren spelen daarbij een rol: leeftijd, geloof, milieu, betrouwbaarheid. Ongehuwden realiseren zich op een gegeven moment dat hun vrienden of vriendinnen bijna allen gehuwd zijn, maar dat zij dat zelf nog niet mochten ervaren. De weduwe ,de weduwnaar, de gescheiden man, zouden graag weer een normaal huwe lijksleven wensen maar waar is de man of vrouw die bij hen past Mogelijk woont deze man of vrouw in hun omgeving of in een van de andere windstre ken van ons land. De vraag: „Hoe komt men met deze man of vrouw in contact?" zoudt u kunnen stellen aan ons bureau „De Elf Provinciën". Sinds 1950 verlenen wij bemiddeling, vele huwelijken welke door ons bureau tot stand zijn gekomen hebben bewezen dat een be trouwbaar bureau als „De Elf Provinciën" zijn plaats in de maatschappij waard is. Mogen wij U helpen Vraagt U eens geheel vrijblijvend volledige inlichtingen, deze worden U gezonden in blanco couvert als brief zonder afzender onder absolute discretie. Mocht U daarna een persoonlijk onderhoud wensèn dan is dat mogelijk ongeacht waar U woont. HAARLEM SCHOTERSINGEL 87 Tel. 0.23 -51894 DETECTIVE-ECHTPAAR DE VRIES (Radio, Pers en Teleyisie). nrwnimnji Het KNMI deelt mee: Ten zuiden van IJsland ligt een diepe depressie met een luchtdruk in het cen trum van omstreeks 965 mb. Boven Spanje en de Middellandse Zee is een gordel van hoge luchtdruk. Beide druk- systemen houden een sterke zuidweste lijke luchtstroming in stand. Zachte en vochtige lucht, afkomstig uit het zeege bied ten westen van de Azoren, werd door deze luchtstroming in de richting van West-Europa gestuwd en bereikte zaterdagmorgen ons land. Het binnen dringen van deze lucht ging gepaard met veel bewolking en enige regen en mot regen. De vochtige luchtmassa wordt bij Ierland begrensd» door een front, dat ver traagd oostwaarts trekt en in de loop van zondag in onze omgeving verwacht wordt. Het ziet er nu nog niet naar uit dat de drogere lucht achter dit front ons land gedurende het weekeinde zal bereiken, zodat het zachte weertype met hier en daar regen of motregen nog aanhoudt. WEERRAPPORTEN -j Maximum en minimum- c (0 temperaturen Bo j ft <o B 0) 3 binnen- en buitenland BS BS rt> C M Den Helder regen z 7 4 4 Ypenburg regen zw 8 5 1 Vlissingen motregen zw 7 6 2 Eelde geh. bew. z 8 1 1 De Bilt regen z 9 4 0.6 Twente regen z 7 3 2 Eindhoven regen zzw 8 3 2 Z.-Limburg regen zzw 7 3 8 Helsinki geh. bew. zzw 5 -0 4 Stockhojm licht bew. z 6 0 3 Oslo zw. bew. w.st. 5 1 0.3 Kopenhagen half bew. wzw 7 4 2 Aberdeen regen zzo 8 2 0.3 Londen motregen zw 11 5 4 Amsterdam regen zzw 9 4 1 Brussel motregen zw 11 7 16 8 Luxemburg regen zzw 5 1 Parijs zw. bew. zw 10 5 10 Bordeaux mist zw 14 8 33 Grenoble zw. bew. w.stil 11 4 1 Nice half bew n 15 6 0 Berlijn 1. bewolkt wzw 11 2 1 Frankfort regen zzw 8 2 1 München half bew. zzw 13 2 0.1 Zürich geh. bew. z 7 2 1 Genève geh. bew. wzw 7 1 9 Locamo onbew. ozo 14 2 0 V enen zw. bbew. w 9 2 0.4 Innsbruck licht bew. w.stil 8 -2 4 Belgrado half bew. zw 22 2 1 Athene zw. bew. w.stil 17 11 0 Rome onbew w.stil 17 7 0 Barcelona half bew. nnw 20 7 0 Madrid zw. bew. w.stil 14 5 0 Mallorca mist windstil 16 4 0 Lissabon niet ontvangen ZONDAG 24 MAART Zon op 6.34 uur; onder 19.00 uur. Maan op 5.34 uur; onder 13.34 uur. MAANDAG 25 MAART Zon op 6.31 uur; onder 19.02 uur. Maan op 5.53 uur; onder 14.56 uur. MAANSTANDEN Nieuwe maan 28 maart 23.48 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN ZONDAG 24 MAART Hoog water 0.09 uur en 12.52 uur. Laag water 7.56 uur en 20.52 uur. MAANDAG 25 MAART Hoog water 1.32 uur en 13.57 uur. Laag water 9.18 uur en 21.58 uur. Het hoog en laag watei te Zandvoort Is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2