Spijkerman door Kerkhoven naar Nederlands record gejaagd Maleisië's badmintoncoach NEDERLANDERS MOETEN ERVARING OPDOEN Duinwijckers niet naar Europese titelstrijd Verbon bleef ongeslagen prof-bokser „óf een tijd van 23.3 óf je gaat naar huis" Toptennissers - op Okker na - moetencompetitie spelen Haarlem versloeg Kennemer Turnkring met groot gemak Marty Riessen klopte Okker in Willemstad Hans van Dalsum weer aanvoerder Davis Cupploeg Torpedo-Cardiff in Augsburg Mexico wil Zuid-Afrika weren van OS Spanning in zwemcompetitie kring Haarlem Agnes Geene negeert opdracht van clubbestuur Oud geschil van badmintonbond en vereniging DINSDAG 26 MAART 1968 15 Indeling tafeltennissers voor EK in Lyon Biljartuitslag'en Agnes Geene (Van een speciale verslaggever) Warschau. Hans Spijkerman moest wel. Rob Kerkhoven had het hem duide lijk en zonder veel omhaal te verstaan gegeven: „óf je zwemt in Warschau op de 2000 meter schoolslag een tijd van rond 23,3, óf ik zet je woensdag na de wedstrijden in Polen op het vliegtuig naar Amsterdam". De Zwollenaar had de waarschuwing, die hem in Minsk werd gegeven, zwijgend geïncasseerd. Toen al echter maakte hij zich gereed voor de zware krachtsinspanning. Toen al ging hij zich concentreren op die ene, in wezen onbelangrijke wedstrijd in de Poolse hoofdstad. Nerveus t- tot het uiterste gespannen klom „Spijker" gistermorgen in de derde serie van de 200 meter schoolslag op het startblok. Hans toonde zich dankbaar voor de aanmoedigingen van zijn ploeggenoten. Ver voor zijn concurrenten uit zwem mend, legde hij de eerste honderd meter af in 1.11. Een tijd van om en nabij de 2.30 leek tot de mogelijkheden te beho ren, toen Spijkerman na 150 meter nog steeds in dezelfde cadans en in dezelfde snelheid voort ging. De terugslag bleef echter niet uit. De armen en benen maal den nog wel in het zelfde hoge tempo door, maar de pure snelheid was eruit. Met het restje energie dat hij nog be zat, worstelde hij zich echter ook door die laatste 50 meter heen om tenslotte na 2 min. en 31.4 seconden zijn handen tegen de bassinwand te plaatsen. Hans Spijkerman was leeg, maar hij had met alleen een Nederlands record verbeterd: hij stelde met zijn prestatie tevens zijn reis naar Font Romeu zeker. En hoe blij hij met vooral dat laatste was, bleek uit de wilde indianendans. die hij tot groot vermaak van het Poolse publiek samen met de Nederlandse ploeg op de bassm- rand uitvoerde. Dat dit resultaat van grote invloed is geweest op de prestaties van de andere leden van de Nederlandse formatie is duidelijk. In de avonduren bij de finales, toen Hans Spijkerman zijn wil om goede tijden te zwemmen nog eens onderstreep te door de 200 m schoolslag nu in 2.33.3 af te leggen, mocht Rob Kerkhoven we derom enige goede tijden in zijn boekje noteren. Nadat Aad Oudt op de 100 m vrije slag had teleurgesteld door deze afstand in de matige tijd van 57.5 af te leggen (hij werd er zesde mee), klom Dolly Maane- man na de 400 m vrijeslag met een per soonlijke recordprestatie van 4.51.5 uit het water. De donkere Rotterdamse maakte deze goede tijd ondanks het feit dat zij van het begin af leidde. Zij miste de strijd, die Ada Kok enNel Bos later op de 100 m vlinderslag tot zulke uitsteken de tijden zou opjagen. Ada, die zich in de morgenuren met 1 08.0 gemakkelijk in de eindstrijd had geplaatst, moest in de finale Nel Bos tot bij het 50 m keerpunt naast zich dulden. Toen echter toonde de wereldrecordhoud- ROTTERDAM. Joop Verbon heeft maandagavond in het Rotterdamse Odeon zijn ongeslagen record als profbokser ge handhaafd. De Utrechtse zwaarwelter ontmoette voor de tweede maal in zijn carrière de Fransman Joel Depauw, die evenals in het najaar van 1966 een ruime puntennederlaag leed. Verbon, die in het nieuwe seizoen de nationale kampioen Ro nald Riedewald wil uitdagen, begon zo agressief dat de Fransman direct volledig in de verdediging ging. Er ontspon zich zo een eenzijdig gevecht, waarin de Ne derlander superieur was Verbon scoorde voortdurend met zijn felle linkse directe terwijl hij Depauw nog meer respect af dwong met spectaculaire series op het lichaam. Toch bleef het oppassen met Depauw De Fransman kwam met zijn rechtse di recte en korte opstoot soms gevaarlijk uit de verdediging. Door het tempo op te vogren probeerde Verbon zijn tegenstan der meer in de aanval te lokken. Depauw volhardde echter consequent in zijn pas sieve houding. Pas in de achtste en laatste ronde liet hij die even varen. Hij verraste Verbon toen met een zuivere rechtse hoek op de kaak waar de Utrechter even hin der van scheen te ondervinden. De korte fase tot de laatste gong was voor Depauw niet voldoende om nog een overwinning te forceren. (Van onze correspondent) SCHIEDAM. Hans van Dalsum, di recteur van de Mets-banen in Scheve- ningen, zal Wim Breuking opvolgen als aanvoerder van de Davis Cup-ploeg. Van Dalsum vervulde deze functie reeds in 1965. Willem Breuking, die de ploeg de laatste twee jaar leidde, heeft geen tijd meer in verband met zijn intensieve be moeiingen met het wielrennen. Hoewel Van Dalsum eveneens weinig tijd heeft zal hij zich voor de wedstrijd tegen Span je en de daaraan voorafgaande oefenwed strijd kunnen vrijmaken. Voor de Davis Cup-ploeg zijn voorlopig geselecteerd Tom Okker, Jan Hajer, Evert Schneider, Peter Soeters, Fred Hemmes en Jan Hor dijk. Schneider heeft nog geen toestem ming van de militaire autoriteiten. Jan Hajer verloor dezer dagen zijn broer ten gevolge van een auto-ongeluk Aangezien die broer samen met Jan Hajer diens sportschool in Eindhoven beheerde, is het nog niet zeker of Hajer zich voor de Davis-Cup zal kunnen vrijmaken. Hans Spijkerman ster haar grote klasse. Nel moest haar la ten gaan, maar raakte overigens toch niet zover achter, dat Ada het op de laatste baan rustig aan kon doen. Integendeel. De Futen-zwemster moest zelfs nog een aanval pareren, die de blonde sportlera- res twintig meter voor het einde inzette. Dat lukte haar echter en ze werd eerste in de voortrefrelijke tijd van 1.05.3. Nel Bos moest zich met de tweede plaats te vreden stellen, maar haar tijd (1.06.9) stemde Kerkhoven evenzeer tevreden. Na de dubbele Nederlandse zege, die Klenie Bimolt (1.18.4) en Marjan Janus (1.19.2) op de 100 m schoolslag behaal den, demonstreerde Beb Weeteling nog eens haar goede vorm van dit moment. Zij zwom de 200 m rugslag voor het eerst in haar carrière beneden de twee- eneenhalve minuut (2.29.4 en dat was ruim genoeg voor de eerste plaats vóór Coby Sikkens (2.32.5) en Coby Buter (2.32.8). De Zaandamse studente had ecR ter nog sneller gekund. Ze zwom de eer ste honderd meter in 1.15 en de laatste in 1.14.4. Een vreemde combinatie, die FRANKFORT. De beslissingswed strijd Torpedo MoskouCardiff City wordt definitief op woensdag 3 april in Augsburg gespeeld. De winnaar van de ontmoeting plaatst zich in de halve finale van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars, waarin Hamburger SV als tegenstander fungeert. Bekerhouder Bayern München en AC Milan ontmoeten elkaar voor de eerste keer in Milaan op 24 april, de tweede wedstrijd wordt op 1 mei in München gespeeld. Beb verleidde tot de uitspraak: „o, maar nu kom ik nog wel onder de 2.28.0". Henny Penterman was de laatste van de Nederlandse ploeg, die maandag op de bovenste trede van het ereplatform stond. Zij won de 200 m wisselslag in de uitstekende tijd van 2.30.9. Mirjam van Hemert verrichtte goed werk door op dit voor haar vreemde nummer op de tweede plaats te eindigen in 2.39.6. Men toonde zich in de Nederlandse ploeg echter nauwelijks verbaasd over de prestatie van de Vlaardingse. Tenslotte lijken de Nederlanders nu alles te kun nen, zelfs op nummers waarop ze zelden eerder zijn gestart. De bewijzen daarvoor waren onder meer de 1.12 waarin Corrie Mulder de 100 m vlinderslag aflegde en de tijd van even boven de 4.31.1 waarmee Rinus van Beek de 400 m vrije slag be ëindigde. Schans werd in 4.24.2 derde. Over de 1.13.8, die Marjan Janus in de series van de 100 m rugslag maakte, wordt dan maar niet eens gesproken. PARIJS. Negenentwintig landen zul len deelnemen aan de zesde Europese ta feltenniskampioenschappen voor landen ploegen en individuelen, die van 17 tot 24 april in Lyon zullen worden gehou den. De Nederlandse herenploeg is voor de strijd om de Swaythling cup ingedeeld met Roemenië, Spanje en Turkije. Bij de dames, waar de Corbillon cup inzet is, zal Nederland uitkomen tegen Roemenië en Turkije. De dameswedstrijden omvat ten vier enkelspelen en een dubbel, de herenwedstrijden negen enkelspelen. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. De Koninklijke Neder landse Lawntennis Bond gaat eindelijk ernst maken met de competitie in de top klassen, die 13 april weer beginnen gaat. Vele jaren heeft de tenniscompetitie in de hoogste klassen een kommervol be staan geleid omdat de spelers weinig interesse toonden voor deze jaarlijkse zesweekse krachtmeting. De reden waar om de spelers en speelsters niet erg warm konden lopen voor deze clubcompetitie was het feit, dat zij eikaars krachten in allerlei toernooien al zo dikwijls hadden gemeten en omdat de competitie minstens zes hele zondagen in beslag neemt. Thans is er echter een nieuwe commis sie speltechniek gekozen, die het in te genstelling tot de oude commissie ook voor de topspelers belangrijk vindt, dat zij competitie spelen. De spelers en speel sters hebben dan ook het advies gekre gen om mee te doen, omdat de competitie „past in het kader van de training". Reeds in januari hebben zij moeten op geven of zij gevolg zouden geven aan dit verzoek. Het mag echter geen half werk meer zijn. Wie zich voor de competitie opgeeft moet alle wedstrijden meespelen en in die tijd zal geen toestemming wor den gegeven aan buitenlandse toernooien deel te nemen. Alle topspelers en -speel sters, met uitzondering van een enkele, zoals Tom Okker bijvoorbeeld, die al ja ren geen competitie speelt, zijn voor de zachte, maar veelbetekenende drang van de commissie speltechniek bezweken en hebben zich voor de competitie opgege ven. De vroegere commissie speltechniek, onder andere bestaande uit mevrouw Blaisse, was er voor, dat de top na de hele week intensief getraind te hebben zondags rust nam. De commissie vindt dit standpunt uit zuiver speltechnische overweging absurd en is van mening, dat de spelers dan maar de zaterdag als rust dag moeten nemen. Zij vindt het niet al leen belangrijk met het oog op de aan wijzing van spelers voor het buitenland, dat er competitie wordt gespeeld, maar ook om de jaarlijkse ranglijst zo zuiver mogelijk te kunnen opstellen. De competitie zal in het paasweekeinde met een dubbel programma in alle he vigheid ontbranden. In totaal zullen er ongeveer 1730 ploegen binnen de lijnen (Van onze turnmedewerker) HAARLEM. Met flinke puntenvoor- sprong heeft de Kring Haarlem van de Ned. Katholieke Gymnastiek-Bond op één na alle ploegen van de Kennemer Turn kring (KTK) verslagen tijdens de jaar lijkse wedstrijd in de Van der Leyschool te Haarlem. Het eindresultaat was 793,10 p.-768,25 p. Als verontschuldiging voor de nederlaag van de Kennemer Turnkring kan worden aangevoerd, dat topturnster Margo Klees in verband met de training voor Mexico verstek moest laten gaan. Alleen de heren-junioren van de KTK brachten het tot een zege, dank zij de turners Gert Butter en Hans Keesman. Overigens is de beoordeling ongewoon mild geweest. Een turner als Gert But ter eindigde met een puntentotaal van 54,10; een resultaat waarmee de Neder landse kampioen Cor Smulders die heus wel iets meer presteert heel blij zou zijn. Ook het totaal van de winnares bij de dames, 36,15 p. is onwaarschijn lijk hoog. Men bewijst de turnsters en turners beslist geen dienst door hun pres taties zo hoog te beoordelen. In andere wedstrijden ondervinden zij er de terug slag van. Het is anders wel jammer, dat de Ken nemer Turnkring niet in staat was een herenploeg voor deze wedstrijd samen te stellen. Hopelijk zijn de prestaties van de junioren in de toekomst van dien aard, dat dan een representatieve herenploeg kan worden geformeerd. De resultaten waren: Meisjes, ploegtotaal: 1. District Haar lem 153,05 p.; 2. KTK 141,10 p. Persoonlijk:' 1. Yolanda Settels (Dis trict Haarlem) 33,05 p.; 2. Joke Kos (District Haarlem) 31,45 p.; 3. Olga Smul ders (KTK) 29,50 p. Dames ploegtotaal: 1. District Haarlem 167,55 p.; 2. KTK 157,90 p. Persoonlijk: 1. Margoth Hilders (Dis trict Haarlem) 36,15 p.; 2. Agelien Ver kerk (District Haarlem) 34,75 p.; 3. Jan nie Stadegaard (KTK) 33,15 p. Jongens ploegtotaal: 1. District Haar lem 239,10 p.; 2. KTK 235,35 p. Persoonlijk: 1. Fons Schellevis (Dis trict Haarlem) 50,35 p.; 2. Marius Dek ker (District Haarlem) 50,25 p.; 3. René Meinders (District Haarlem) 50 p. Heren-junioren, ploegtotaal: 1. KTK 233,60 p.; 2. District Haarlem 232,40 p Persoonlijk 1. Gert Butter (KTK) 54.10 pnt.: 2 Leon Schelvis (District Haarlem) 53,85 p.; 31 Hans Keesman (KTK) 51,25 p. verschijnen, hetgeen in vergelijking met vorig jaar een toename van 130 ploegen betekent. .,De normale uitbreiding van het aan tal ploegen per jaar bedraagt ongeveer 30 a 40", aldus de administrateur van de KNLTB, de heer Otto v. d. Heul. Hij knippert echter nauwelijks met de ogen bij deze versterkte uitbreiding van „de kurk waar de tennisbond op drijft". Het komt erop neer, dat ongeveer vijftien duizend deelnemers elkaar in de vele klassen op het gravel zullen gaan bestrij den. En dan laat Otto v. d. Heul er een verrassende mededeling op volgen: „als er echter overal banen genoeg waren zou de competitie dubbel zo groot zijn". Dat betekent niet, dat er een reële behoefte bestaat aan het dubbele aantal banen, dat Nederland op het ogenblik telt. Het wil wel zeggen, dat er, vooral in de tijd van de competitie, een groot tekort aan ba nen in de weekeinden bestaat. Maar ook afgezien hiervan zal er tóch meer gele genheid moeten worden geschapen om te kunnen tennissen, want er is reeds een aantal clubs, dat een ledenstop heeft moe ten invoeren. Op het ogenblik telt ons land ongeveer 2300 tennisbanen. De laat ste tijd zijn er jaarlijks gemiddeld een honderd bijgekomen, een toename die dus kennelijk nog steeds niet groot genoeg is. Het is derhalve een duidelijke zaak, dat vele duizenden gegadigden voor de competitie wel nimmer aan hun trek zullen kunnen komen. WILLEMSTAD. Tom Okker heeft de finale van het herenenkelspel van het tennistoernooi op Curasao verloren van de Amerikaan Marty Riessen. In een uit stekende wedstrijd won Riessen de eerste set met 7-5, maar hij moest de volgende twee sets aan de Nederlandse kampioen afstaan, 3-6, 9-11. Na de pauze speelde Okker aanzienlijk minder goed. Na enke le beslissingen van de lijnrechters ,die in het nadeel van Okker uitvielen, had de Amerikaanse speler weinig moeite meer met de Haarlemmer, 6-2, 6-2. Met Marty Riessen won Tom Okker het heren dubbelspel. Zij versloegen in twee sets het Tsjechische duo Jan Kodes Jan Kukal, 6-3, 10-8. Okker heeft zich gisteravond geplaatst voor de achtste finales van het interna tionale tennistoernooi dat in Madison Square Garden te New York wordt ge speeld. De Haarlemmer versloeg de Ame rikaanse daviscupspeler Jim MacManus met 6-4, 13-11. Hij komt nu uit tegen Emerson, die Kodes met 6-1, 6-2 uit schakelde. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Na de badmintoninter- land tussen Nederland en Maleisië, gis teravond gespeeld in de Haarlemse Duin- wijckhal, verdienden de Nederlandse heren een complimentje van de Maleisi sche coach Teh Gin Sooi. „Ze spelen echt niet slecht. Ze hebben alleen wat tijd nodig. Alle Nederlandse spelers zijn erg jong. Ze hebben nog geen ervaring. Voor al internationaal". Een interland tegen het sterke Maleisië, winnaar van de Thomas Cup, is voor het opdoen van die ervaring natuurlijk ideaal. Het feit dat de Maleisiërs alle partijen wonnen en dus een 5-0 zege boekten is daarom niet zo belangrijk. Daar kwam nog bij dat deze wedstrijd nauwelijks een officiële interland mocht worden genoemd. De Maleisiërs wilden na de All England op weg naar huis alleen nog maar wat partijtjes spelen, vooral geen officiële wedstrijden. Coach Teh Gin Sooi: „We waren hier nog nooit geweest. Daarom. Het is nuttig voor de contacten". Ook de leidster van de Nederlandse ploeg mevrouw Van Beusekom was eigen lijk verbaasd, dat de wedstrijd van gis teravond op een officiële landenwedstrijd bleek te zijn uitgedraaid. „We hadden in Engeland afgesproken, dat we gewoon een paar partijtjes zouden spelen. Nu is het zo, dat er niet eens een officiële leider is. Die taak heb ik maar op me genomen". De vermoeide Nederlandse ploeg giste ren pas teruggekeerd uit Londen kwam in deze in alle haast op touw gezette in terland voor zo'n 100 belangstellenden toch nog tot redelijke prestaties. Zo was het zeer verdienstelijk van Herman Leidel- meyer en Piet Ridder de winnende com binatie in het herendubbel op de All England kampioenschappen Tan Yee Kan /Ng Boon See één set af te nemen. Ondanks de successen op de All Eng land, verklaarde coach Teh Gin Sooi, dat zij daar niet waren heen gegaan om er titels te veroveren. „We zijn er naar toe gegaan om de Thomas Cup in ontvangst te nemen. Toen we er waren hebben we natuurlijk wel gespeeld, maar we hadden ons nauwelijks voorbereid. We zijn maar tien dagen in Engeland geweest. Wil je successen boeken, dan moet je een veel betere voorbereiding hebben. Maar de All England zijn tenslotte maar individuele kampioenschappen. Wij hebben de Tho mas Cup, dat wil zeggen dat we het sterkste team van de wereld zijn. Dat is Herman Leidelmeyer in actie tegen Tan Aik Huang (op achtergrond). voor ons Maleisië veel belangrijker" De uitslagen luiden: Herman Leidelmeyer Tan Aik Huang 5-15, 8-15, Boudewijn Ridder Yew Cheng Hock 7-15, 13-18, Piet Ridder Tan Aik Mong 4-15, 3-15, Vic Leunissen/ Loek Alders Yew Cheng Hoe/Abdul Rahman 7-15, 5-15, Tan Yee Kan/Ng Boon See Herman Leidelmeyer/Piet Ridder 16-17, 15-6, 15-7. MEXICO-CITY De organisatoren van de Olympische Spelen, die in oktober in Mexico worden gehouden, zijn vastbeslo ten de deelneming van Zuid-Afrika te ver hinderen. De Mexicanen zullen alles in het werk stellen bij het Internationale Olym pische Comité een meerderheid voor hun standpunt te verkrijgen. Het organisatiecomité heeft hiermee stelling genomen tegen de brief van Avery Brundage, de president van het IOC, waarin deze vraagt meer begrip te tonen voor het besluit Zuid-Afrika toe te laten tot de Spelen. De Mexicanen zijn van mening dat Brundage is vergeten conclusies te trek ken uit het rapport van de commissie, on der leiding van de Ierse Lord Killanin, die in 1967 Zuid-Afrika bezocht. Op grond van dit rapport en de reglementen van het IOC achten de organisatoren de toelating van Zuid-Afrika onaanvaardbaar. {Van onze zwem-medewerker) HAARLEM Ue vierde ontmoeting van de zwemcompetitie Kring Haarlem KNZB was zon dagmiddag door liVGB in het Stoop's bad in Overveen georganisered. Doordat de HPC-favo- rieten aan nationale wedstrijden deelnamen, was er meer spanning dan gewoonlijk in de strijd om de eerste plaatsen. 50 meter schoolslag meisjes 8 en 9 jaar: 1. K de Koker. Hillegom, 52.1 sec. 50 meter schoolslag jongens 8 en 9 jaar: 1. E. Koslovs, DWR, 46.8 sec. 50 meter vrijeslag meisjes 10 en 11 jaar: 1. J. Bakker, HPC, 39.1 sec. 50 meter vrijeslag jongens 10 en 11 jaar: 1. R. Janus, HPC, 37.8 sec. 50 meter vrijeslag meisjes 12 en 13 jaar: 1. K Koop. HPC, 33.5 sec. 50 meter vrijeslag jongens 12 en 13 jaar: 1. Bas Smallegange, HPC, 32.7 sec. 100 meter vlinderslag dames: 1. Ch den Bei der, HPC, 1 min. 24.1 sec.; 2. L. Bakker, HPC, 1 min. 27 sec. 100 meter vlinderslag heren: 1. Th. Schouten, HVGB, 1 min. 8 sec.; 2. R. Dix, HPC, 1 mm. 9.5 sec. 100 meter rugslag meisjes 12 en 13 jaar: 1. K. Koop, HPC, 1 min. 24.9 sec. 100 meter rugslag jongens 12 en 13 jaar: 1. A van Excel, Haarlem, 1 min. 22.1 sec. 100 meter rugslag meisjes 14 en 15 jaar: 1. M. Koppenol, HVGB, 1 min. 25.5 sec. 100 meter rugslag jongens 14 en 15 jaar: 1. H. Wesseling, HPC, 1 min. 16.9 sec.; 2. H. Wei- mar, VZV, 1 min. 16.9 sec. 50 meter schoolslag meisjes 10 en 11 jaar: I. Y. van Slooten, Haarlem, 46,6 sec. 50 meter schoolslag meisjes 12 en 13 jaar: 1. T. Harmenzon, HPC, 41.6 sec. 50 meter schoolslag jongens 12 en 13 jaar: 1. B. Willemse, DWR, 39.8 sec. 100 meter rugslag dames: 1. J Heeremans, Haarlem, 1 min. 27.1 sec.; 2. M. Wiegel, NVA, 1 min. 27.8 sec. 100 meter rugslag heren: 1. Th. Schouten, HVGB. 1 min 10 sec.; 2. H. van Vastenhoven, Haarlem, 1 min. 16 sec. 50 meter rugslag meisjes 8 en 9 jaar: 1. M. Vink, NVA, 52.1 sec. 50 meter rugslag jongens 8 en 9 jaar: 1. E. van Diffelen. HPC. 48.3 sec 10 X 50 meter vrijeslag estafette meisjes onder 16 jaar: 1. HPC 6 min. 38.1 sec.; 2. DWR 6 min. 49.4 sec.; 3. Haarlem 7 min. 3.3 sec 10 X 50 meter vrijeslag estafette jongens onder 16 jaar: 1. Haarlem 5 min. 43.8 sec.; 2. VZV 6 min. 16.5 sec.; 3. DWT 6 min. 31.5 sec. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Duinwijck-spelers zullen niet in aanmerking komen voor het na tionale badmintonteam, dat wordt afge vaardigd naar de Europese kampioenschap pen in Bochum en de strqd om de Helve tia Cup in Oslo. Oorzaak hiervan is net als vorig jaar een geschil tussen Duin- wijck en de bond, over de datum waarop Duinwijck's internationale toernooi „De Zilveren Tulp" zal worden gehouden. Op die datum 13 en 14 april zit de na tionale ploeg in een trainingskamp, dat van 10 tot 17 april wordt opgeslagen in het centrum „Te Werve" bij Den Haag. Spelers die deze training verzuimen ko men voor het nationale team en dus voor uitzending naar Bochum en Oslo niet in aanmerking. „Niet eens zo zeer om die ene training", vindt mevrouw Van Beusekom, die als leidster optrad van de Nederlandse ploeg bij All England, „maar het is meer voor de teamgeest. Daarvoor is die centrale training opgezet. Het is ontzettend jam mer. Ik wil niemand van mijn spelers missen, maar de bond stelt zich nu een maal op dit standpunt. We hebben ten slotte een dure Engelse trainer voor de centrale training de heer Robinson gecontracteerd. Die kun je niet zo maar afzeggen. We hebben nog overwogen om het nationale team gewoon als team op de Zilveren Tulp te laten spelen. Duin wij ck wilde op dit toernooi echter geen spelers aan het nationale team afstaan. Toen heb- HAARLEM. De biljartuitslagen van de competitie van het district Haarlem luiden Afd. C 2: DVS 3-Onder Ons 1 6-2; Haarlem Noord 2-Groenendaal 2 8-0; On der Ons 1-De Vaart 1 6-2; Hof v. Holland 2-Groenendaal 2 4-4; Suisse 3-Hof v. Hol land 2 6-2; Kennemerland 1-OVS 3 7-1. Afd. C 3 A: DVO 2-ADO 1 0-8; Suisse 4-Het Noorden 1 1-7; SVV 2-Haarlem Oost 8-0; Frans Hals 1-IVO 1 6-2. Afd. C 3 B: Suisse 5-Vriendenkring 2-6; Vriendenkring-Odin 8-0. Afd. C 4 A OVS-ADO 2 2-6; Haarlem- Noord 3-ADO 2 4-4; Onder Ons 2-Adven- do 6-2; OVS 4-ADO 3 4-4; ADO 2-SVV 3 6-2 Afd. C 4 B: ADO 4-1939 Bl'daal 2 4-4; Hof v. Holland 4-ADO 4 6-2; Het Noorden 2-SVV 4 4-4; De Vaart 2-Kennemerland 2 6-2. Afd. C 4 C: Haarlem Oost 2-Frans Hals 2 6-2. Afd. C 4 D; Suisse 6-Onder Ons 3 4-4; ADO 6-Boru 2 2-6; Het Noorden 3-De Vaart 3 6-2. ben we onze inschrijving weer terugge trokken. Het is wel begrijpelijk van Duinwijck, dat natuurlijk op zijn eigen toernooi zo sterk mogelijk voor de dag wil komen. Maar het standpunt van de bond moet toch gerespecteerd worden". Voorzitter Verhoef van Duinwijck: „Ik ben toch verplicht op mijn eigen toernooi het sterkste team op te stellen. Eerst had de bond toegestemd onder pressie van Ro binson dat het nationale team zou ko men. Dat is toch ook prettig voor hem dat hij de spelers in actie ziet, tegen sterke buitenlanders. Nu hoeven ze geen dure buitenlandse reis te maken, maar krijgen ze het gratis thuis. Die datum voor de Zil veren Tulp hebben we vorig jaar april al opgegeven. We hebben hem zelfs al een keer verzet. Eigenlijk wilden we het komende weekeinde hebben. Dat kon niet, want dan zijn de nationale kampioenschap pen. Daarom hebben plaatst naar Pasen. De bond dat is me letterlijk gezegd, wil zijn gezicht niet ver liezen. Nou als ze er een prestigekwestie van maken, zijn we uitgepraat natuurlijk. We eisen van onze spelers dat ze op ons toernooi spelen, anders worden ze ge schorst". Volgen de Duinwijckers de op dracht van hun club op en gaan ze niet naar de centrale training, maar naar de Zilveren Tulp, dan worden ze door de bond gepasseerd. Voorzitter Verhoef geeft dan ook zelf toe dat zijn spelers tussen twee vuren zitten. „Dat is de ellende. De spelers worden altijd de dupe". Eén Duinwijck-speelster heeft al duide lijk gekozen. Agnes Geene zal een schor sing van haar eigen club Duinwijck, ris keren. „Ik ga naar de Europese kampi oenschappen, al mag het niet van Duin wijck. Daar heb je toch veel meer aan. Ik laat geen twee dingen schieten voor 't Zilveren Tulp-toernooi. Je kan natuur lijk wel clubliefde hebben, maar als die twee de bond en Duinwijck niet met elkaar kunnen opschieten, hoeven de spe lers er toch niet onder te lijden." Voor een schorsing is Agnes Geene niet zo bang. „Het loopt toch tegen de zomer. Dan ga ik weer tennissen". Agnes Geene heeft ook aan bondsofficials al duidelijk ge maakt dat zij de centrale training wèl zal mee maken. Zij is daarom in tegen stelling tot de Duinwijckers Lily en Mar- got Ter Metz, Herman Leidelmeyer, Bou dewijn en Piet Ridder, die zonder ook nog maar iets verzuimd te hebben al bij voorbaat niet zijn ingeschreven voor de Europese kampioenschappen op 19 april wél ingeschreven. „Zij heeft be loofd de centrale training te bezoeken", verklaart mevrouw Van Beusekom.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 15