Toezegging van minister: Burgers meer beschermd tegen activiteiten van de B.V.D. Geen „B.V.D.-nazorg" voor Tieleac-cu rsisten R ussisch Wanneer het regent merkt u direkt dat de zool van uw schoen door is... en Radicalen met vier zetels in Kamer PvdA grootste partij voor en de IJmond 7 t Beleid ruimtelijke ordening juist Tandheelkunde in noodsituatie Vader onkundig van uitspraak V eldkatnp-onderzoek Jongeren breken met P.v.d.A. wat SKOL? ■Sb I# vr- Warmer weer B E Goodrich SCHEEPJE MET DODE VISSER OP STRAND VAN KATWIJK Binnen 15 tellen klaar: s-s DONDERDAG 28 MAART 1968 \1 Studenten RVD-instructie blijft geheim K V P-werkgroe pen: MUKO TRON A nti-Griekse activiteiten K isten mak er-pr ojekt In Zaanstreek Zaak-Mia Versluis In Groningen 584ste STAATSLOTERIJ 1 'L I Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Kabinet-De Jong •Sfl ii Ss (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Minister Beernink van Binnenlandse Zaken heeft een aantal maatregelen toegezegd, welke de burger moeten beschermen tegen de B.V.D., de Binnenlandse Veiligheidsdienst. In de commissie van Binnenlandse Zaken uit de Tweede Kamer, welke zich gisteren bezig hield met de activiteiten van de B.V.D. en die met klem aandrong op waarborgen voor de persoonlijke vrijheid van de burgers, deed hij de volgende be loften: Er zal een procedure worden ontwik keld om verweer tegen B.V.D.-rapporten mogelijk te maken. De heer Franssen (P.v.d.A.) behoefde de motie, waarin dit werd verlangd, niet in te dienen. Mensen die op grond van een B.V.D.-rapport een bepaalde functie niet krijgen, moeten in zage van het rapport kunnen krijgen en zich ertegen kunnen verweren. ADVERTENTIE •llllimilllllllHllllllllllltlllllllllllHIM Met banden is het een andere zaak. U kunt •r vaak niet inkijken. Ook inwendig kan er iet* ■an mankeren. Echt I Tip van RUFAV Laat Rufay uw banden eens van binnen en van buiten controleren. U bent er zelf bij. De kosten zijn het niet. ów bandenspecialist levert en monteert nieuwe banden, o.a. GOODRICH Radiaal GT 100. AMSTERDAM-Z Pijnackerstraat 34-36 Tel. (020) 733884 HAARLEM Dr.de Liefdestraat 14-16 Tel. (023) 62944 ALKMAAR Koelmalaan 342 Tel. (02200) 16390 Ook op vrijdagavond open van 6-10 uur DEN HELDER Bootsmansteeg 2-8 Tel. (02230) 12389 MEDEMBLIK Oude Haven 7 Tel. (02274) 602 AMSTELVEEN Noorddammerlaan 101 Tel. (02964) 11565 AMSTERDAM-N Grasweg 5 Tel. (020) 265913 Ook op zaterdag open van 9-13 uur Bloemententoonstelling. In 1972 zal ver moedelijk in Amsterdam een internatio nale bloemententoonstelling worden ge houden onder auspiciën van Fleurop-In- terflora. Deze expositie moet aanmer kelijk groter worden dan de Floriade in 1960 in Rotterdam. Ontoereikend toezicht. Het Delftse ge meenteraadslid de heer Spanjaard (P.v.d.A.) heeft critiek geleverd op de wethouder van Openbare Werken omdat deze volgens hem Openbare Werken zou willen vrijpleiten van tekortkomingen aan drie torenflats. De heer Spanjaard vindt dat de gemeentedienst geen goed toezicht op de woningbouw heeft gehad. Ook bij andere woningen zijn tekorten geconstateerd. De wethouder wilde ar chitect en aannemer de schuld geven. Eerste woonblok Bijlmermeer. Het eerste woonblok in de Amsterdamse Bijlmer meer nadert zijn voltooiing. Op 3 april zullen enkele honderden schoolkinderen de eerste struiken in deze nieuwe stadswijk aanplanten. Prof. Dols commandeur. Prof. dr. ir. M. J. L. Dols is benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje Nassau. Hij gaat einde deze maand weg als raadsadviseur in algemene dienst bij het Ministerie van Landbouw en Visserij. Onder tractor. De 59-jarige landbouwer J. Th. Akkermans uit St. Annaland is tij dens het eggen onder zijn tractor be kneld geraakt. Hij is ter plaatse over leden. Auto tegen trein. Op de onbewaakte spoor wegovergang bij Geldermalsen is een auto tegen een treinstel gereden. De in zittenden, een man en zijn kind, bleven ongedeerd. De trein kreeg een vertra ging van 23 minuten. Jongetje verdronken. De 2-jarige Johan nes Brouwer uit Wormer is achter zijn ouderlijk huis in een sloot gevallen en verdronken. Grootste telefoondistrict. De telefoon dienst in het district Rotterdam is de grootste in ons land. Gisteren werd de kwartmiljoenste abonnee aangesloten. Er zal een overzicht worden gepubli ceerd van de overheidsfuncties, welke men pas kan verwerven na een positief onderzoek van de B.V.D. Het aantal func ties, waarvoor zo'n veiligheidsonderzoek' nodig wordt geoordeeld, is al beperkt en het zal nog kleiner worden. De minister zei onmogelijk een lijst van alle functies bekend te kunnen maken. „Het zal wel licht een wat globaal overzicht worden", zei hij voorzichtig. Het onderzoek zal voortaan beperkt worden tot de gevallen waarin het duidelijk nodig is. De minister heeft geen bezwaar tegen het verlenen van het enquête-recht aan de speciale Kamercommissie voor de inlich tingen- en veiligheidsdiensten. Hij wil al leen de mening van de Kamer weten over toekenning van dit recht, bp grond waar van de commissie zelfstandig mensen kan horen over inlichtingen- en veiligheids kwesties. De activiteiten van de B.V.D. bij uni versiteiten en hogescholen zijn gebonden aan een voorlopige regeling, waarvan de resultaten moeten worden afgewacht. De B.V.D. kan via de rector-magnificus of een daarvoor aangewezen functionaris inlich tingen over studenten inwinnen. Die mogen evenwel alleen studieresultaten en vooropleiding betreffen. Er zal worden bestudeerd of het moge lijk is B.V.D.-dossiers na verloop van tijd te vernietigen, zodat de betrokkenen er niet hun leven lang mee zullen worden achtervolgd. Minister Beernink week niet voor de aandrang van P.S.P., D'66, V.V.D. en P.v.d.A. om het Koninklijk Besluit met de instructie voor de veiligheidsdiensten openbaar te maken. Er is bij de formu lering van het stuk van uitgegaan dat het niet zou worden gepubliceerd. Bovendien is de essentie van het besluit opgenomen in het openbare verslag van de B.V.D.- DEN HAAG. Van de 175 K.V.P.- werkgroepen, die zich hebben beraden over de ruimtelijke ordening van Neder land vindt een zeer grote meerderheid dat de regering een juiste koers uitzet. Zij acht het gelukkig dat richting wordt gegeven aan de ontwikkeling van leefbare woongemeenschappen. De meeste werkgroepen twijfelen ech ter aan de haalbaarheid van het sprei- dingsbeleid, dat maatregelen beoogt om de bevolkingsaanwas ten noorden van de lijn Alkmaar-Arnhem met 100 percent te doen toenemen en ten westen van deze lijn slechts met 17 percent, indien de ont sluiting van het noorden niet krachtig wordt aangepakt. De werkgroepen achten het een ernstig gebrek dat over de finan ciering van alle plannen nauwelijks wordt gerept. Doel van het beleid zal moeten zijn een zo doelmatig mogelijk gebruik van de grond te realiseren. ADVERTENTIE De mooiste, witste en langst wit- blijvende muurverf Zeer goed wasbaar commissie uit de Kamer. „Daarmee zijn we al bijzonder ver gegaan", aldus de minister. Hij verzette zich tegen de „mythe-vor ming" over de B.V.D. De dienst houdt extreem rechtse stromingen en personen die staatsgevaarlijk kunnen zijn even scherp in het oog als extreem linkse, zei hij. Ook ontkende hij dat de B.V.D. stu denten zou betalen om inlichtingen over medestudenten te verstrekken. Iemand die dienst weigert komt niet vanzelfspre kend in de kaartenbakken van de B.V.D., zo antwoordde hij de heer Laban (P.v.d.A.) die dat veronderstelde. Dienst weigering, aldus de minister, is op zich zelf geen anti-democratische activiteit. Reizen naar landen achter het IJzeren Gordijn behoeven ook geen reden voor on gerustheid te zijn, zei hij. Ook is er geen „B.V.D.-nazorg" voor deelnemers aan de Teleaccursus Russisch. Ook heeft de B.V.D., waarvan het be staansrecht onder meer voortvloeit uit NAVO-verplichtingen, niet de opdracht om activiteiten, die bijvoorbeeld tegen het huidige Griekse bewind zijn gericht, door te geven aan de Griekse veiligheidsdienst. Dat gebeurt ook niet, zei hij. Er is wèl contact met buitenlandse veiligheidsdien sten, maar daarbij wordt rekening gehou den met het politieke beleid van de rege ring. Ook wordt zonodig overleg gepleegd met het ministerie van Buitenlandse Zaken. De heer Wiebenga (P.S.P.) vroeg zich af of het lidmaatschap van zijn partij een belemmering voor benoeming of bevorde ring in overheidsdienst is. Hij diende er twee moties over in. In de ene stelt hij dat lidmaatschap van een politieke partij geen belemmering mag vormen voor een ambtelijke loopbaan, in de andere noemt hij alleen het lidmaatschap van de P.S.P. De moties, die minister Beernink nadruk kelijk afwees, zijn aangehouden tot de volgende vergadering van de commissie. Minister Beernink antwoordde de heer De Goede (D'66) dat hij niet weet of de B.V.D. het projekt-Kistemaker beschermt. Het projekt-Kistemaker is de opzienba rende Nederlands-Duitse vinding om op een goedkope manier uranium te verrij ken. De B.V.D. zal zich er graag mee willen bemoeien, maar deze zaak ressor teert onder het ministerie van Economi sche Zaken, dat voor dit projekt een „veiligheidsman" heeft aangesteld. DEN HAAG. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid acht de situatie ten aanzien van de tandheelkundige ver zorging der ziekenfondsverzekerden in de Zaanstreek ongewenst. Dit zegt hij in een nota aan de Eerste Kamer. Er is een noodsituatie ontstaan, omdat te weinig tandartsen overeenkomsten hebben willen aangaan met ziekenfondsen. Dege nen, die dit wel hebben gedaan, hebben inmiddels hun praktijk voor nieuwe zie kenfondspatiënten gesloten. De ziekenfondsraad en de Nederlandse Maatschappij ter bevordering der tand heelkunde achten deze situatie eveneens ongewenst. In het kader van de Zieken fondsraad wordt thans nagegaan op welke wijze de verzekerden tandheelkundige hulp kan worden geboden. De minister neemt aan dat het denk beeld om, al dan niet door wetswijziging, te bevorderen dat de ziekenfondspatiënten recht krijgen op restittutie van de ge maakte kosten van particuliere hulp voor tandheelkundige verzorging door de Zie kenfondsraad in de beschouwingen zal worden betrokken. Si n&m Pl&iwiiSS V Het uit Harwich afkomstige vissers scheepje H.H. 22 „Mollie Lass" (50 ton) is gistermiddag op het Zuiderstrand van Katwijk gelopen. Aan boord bevond zich het leven loze lichaam van een ongeveer 60- jarige visser. Hij moet reeds twee dagen dood geweest zijn. De netten hingen buiten boord en er stond een emmer vis op het dek. Het roer van het scheepje stond vast en in de schroef was een lijn vastgelopen. Nog niet bekend is of zich nog meer mensen aan boord hebben bevonden. (Van onze correspondent) ARNHEM. Het gerechtshog in Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak-Mia Versluis. Het medisch tuchtrecht ver biedt de procureur-generaal, mr. J. P. Hustink, echter de uitspraak mee te de len aan de vader van Mia Versluis. Er was tegen de narcotiseur zeven maanden ontzegging van de bevoegdheid tot het uitoefenen van de geneeskunde en publi- katie van het vonnis geëist. De heer Versluis weet nu alleen dat zijn klacht tegen de narcotiseur gegrond is verklaard. Van een ongegrondverklaring zou hij namelijk wèl in kennis zijn ge steld. Het gerechtshof zal de uitspraak en de motivering publiceren in twee medische vakbladen en een juridisch periodiek. Dat zal zeker vier weken vergen de termijn waarin de narcotiseur cassatie kan aan vragen. (Van onze correspondent) AMSTERDAM De Party Radicalen zou wanneer nu verkiezingen zouden worden gehouden in de Tweede Kamer vier zetels krijgen. D'66 zou een winst boeken van zes zetels. De partijen die nu het kabinet-De Jong steunen, de K.V.P., V.V.D.A.R.P. en C.H.U. zouden in plaats van met 86 met 78 van de 150 zetels in de Kamer vertegenwoordigd worden. Dat is een krappe meerderheid, maar een stembusakkoord P.v.d.A., D'66 en Ra dicalen zou slechts 57 zetels halen. Dit blijkt uit een verkiezingsonderzoek, dat De Telegraaf in samenwerking met het bureau Veldkamp Marktonderzoek heeft ingesteld. Volgens dit onderzoek zou de P.v.d.A. tevoorschijn komen als de grootste partij. Het beeld van de Tweede Kamer zou er als volgt uitzien: K.V.P. 36 zetels (nu 42), P.v.d.A. 37 (nu 37), V.V.D. 17 (nu 17), GRONINGEN. Het bestuur van de Federatie van jongerengroepen in de P.v.d.A., afdeling Groningen, heeft de sa menwerking met de P.v.d.A. verbroken. Het bestuur is van oordeel, dat het poli tieke klimaat binnen de federatie Gro ningen van de P.v.d.A. op dit ogenblik elk zinvol gesprek onmogelijk maakt. Het bestuur meent dat in vergaderingen van deze federatie te dikwijls uit het verle den stammende principes en meningen koste waf kost prevaleren, waarbij' emo tie en persoonlijke rancunes een rol gaan spelen. Er zijn geen fundamentele meningsver schillen over de koers van de P.v.d.A De voorzitter van de P.v.d.A. in Gronin gen, de heer B. Tent, was over dit be sluit bijzonder verrast en onaangenaam getroffen, aangezien hij hiervan nog niet op de hoogte was gesteld. Hij vond dat organisatorisch een volslagen onjuiste gang van zaken. „Natuurlijk is er ver schil van opvatting tussen de jongeren en de ouderen, die de problemen wat ge nuanceerder proberen te bekijken. Maar het moet toch mogelijk zijn", aldus de heer Tent, „dit generatieverschil te over bruggen". ADVERTENTIE donderdag 28 maart 1968. DERDE KLASSE Prijzen van f 15 zijn gevallen op de nummers eindigende op 7 50 zijn gevallen op de nummers eindigende op 564 100 zijn gevallen op de nummers eindigende op 391 200 zijn gevallen op de nummers eindigende op 582 400 zijn gevallen op de nummers eindigende op 940 1000 zijn gevallen op de nummers eindigende op 9967 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 072616 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 077287 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 025740 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 084267 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 040662 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer 081523 De prijs van 30.000 is gevallen op het nummer 064053 LET WEL Op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. ppllslllii l**v m Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Solo toneel van de Griekse ballinge Aspasia Papathanassiou. Regie: Erik Vos. Vrijdag, 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Een dag uit de dood van verdomde Loewietje", van Peter Nichols. Regie: Walter Kous. Concertgebouw, vandaag, 20.15 u.: Zes de concert in de Kamermuziekserie. Pro gramma: werken van de Amerikaanse componist Charles Ives. Vrijdag, 20.15 u.: Zesde C-Concert door het N.Ph.O. o.l.v. Otakar Trolik. Solist: Theo Olof (viool). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.45 u.: „De tien geboden", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Invasie op Ambushbay", 14 j. Vrijdag, 23.30 u.: „Ontsnapt uit San Pablo", 18 j. ADVERTENTIES 7 w Lk O U Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Mini-weekend", 18 j. Luxor, 14. 19 en 21.15 u.: ,,'n Gids voor de getrouwde vrijbuiter", 18 j. Vrijdag, 23.30 u.: „Modesty Blaise", 18 j. Minerva, vandaag, 20.15 u.: „Zeventien", 18 j. Vrijdag geen filmvoorstelling. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Liefdes labyrint", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Ik, een slecht meisje", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Liefdes dossier van een telefoniste", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van twintig kunstenaars. Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur. Tot 7 april. Vleeshal (Grote Markt): Expositie van beeldhouwwerk, wandkleden, keramiek en grafiek uit de verzameling moderne kunstwerken van het Frans Halsmuseum Dagelijks 10-17 u. Zon en feestdagen 13- 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, be halve maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie Drengel (Bakkumstraat): „Van Harlekijn en de Droom", expositie van werk van Maggi Giles. Dagelijks van 20-22 u. en donderdag, zaterdag en zondag ook van 13-17 uur. Tot 11 april. Gemeentehuis O verveen (Bloemendaal- seweg 158): Expositie van werk van Kees Verkade en Willem Snitker. Dagelijks (ook zondags) van 10-17 u. Tot 7 april. Stadskweektuin (Kleverlaan), gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kassen en bloemgewassen. Woensdags van 14-17 u. en zaterdags en zondags van 10-12 en 14-17 uur. DIVERSEN Raadhuis Bennebroek, vandaag, 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Heemstede, vandaag 20 u.: Gemeenteraadsvergadering (o.a. Streek plan Zuid-Kennemerland). Minervatheater (Heemstede), vrijdag, 20 u.: Chr. Kinder- en Jeugdkoor „Jong Heemstede" met „De pruik van de ko ning". DONDERDAG 28 MAART City, 20 u.: „Zij waren naakt... en moesten sterven" (speciale voorstelling). VRIJDAG 29 MAART City, 20 u.: „Het 25ste uur". Stadsschouwburg, 20 u.: „Rooie Sien", door het Amsterdamse Volkstoneel. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 t»t 16.30 u. DONDERDAG 28 MAART Kennemer Theater, 19.30 u.: „De tien geboden". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Arizone Colt". Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen IJmuiden, 20 u.: Bijeenkomst met spreker voor Ver. van Liefhebbers van Cactussen en Vetplanten „Succulenta". VRIJDAG 29 MAART Kennemer Theater, 19.30 u.: „De tien geboden". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Arizone Colt". Huize „Westerhout", Westerhoutplein 5, 14 u.: Demonstratie (met proeven) van klaarmaken van vruchtendranken door mevr. Van Eykelen voor St. Recreatie Bejaarden. A.R.P. 13 (nu 15), C.H.U. 12 (nu 12), Boerenartij 6 (nu 7), D'66 13 (nu 7), C.P.N. 5 (nu 5), P.S.P. 3 (nu 4), S.G.P. 3 (nu 3), G.P.V. 1 (nu ,1), Radicalen 4 (nu 0). Uit het onderzoek blijkt verder dat de kiezers de voorkeur geven aan een kabi net-De Jong boven een kabinet-Den Uyl. Van de ondervraagden heeft 44 percent zijn stem gegeven aan een kabinet-De Jong, dat steunt op K.V.P., V.V.D., A.R.P. en C.H.U. en 31 percent aan een kabinet- Den Uyl, waarin P.v.d.A., D'66 en Radi calen samenwerken; 11 percent van de ondervraagden wilde geen van beide ka binetten en 14 percent had geen voorkeur Bij het onderzoek is ook de vraag ge steld wie de meest populaire minister is. Als vrijwel altijd kwam minister Luns als eerste uit de bus. Hij wordt gevolgd door premier De Jong, oud-minister Den Uyl en oud-minister Biesheuvel. ADVERTENTIE Lekker! vla-flip yoghurt limonade siroop Het KNMI deelt mee: Onder invloed van een hogedrukgebied kwam in grote delen van West-Europa weinig of geen bewolking voor. In ons land daalde in de nacht de temperatuur in het binnenland hier en daar tot 2 gra den onder het vriespunt. Laag bleef de luchtdruk boven Scandinavië onder in vloed van oceaanstoringen, welke weinig van plaats veranderen. Een depressie handhaaft zich ook ten zuidwesten van Portugal. Dit lagedrukgebied breidt zich in noordoostelijke richting uit. Samen hangend hiermee wordt nog iets warmere lucht uit Frankrijk aangevoerd. Het fraaie voorjaarsweer met voor de tijd van het jaar zeer hoge middagtempera- turen houdt aan. WEERRAPFORTEN Maximum- «n minimum to jl5 «M a •a h temperaturen J 2 S 3 5 3 binnen- en buitenland BH BH Den Helder onbew. z 10 3 0 Ypenburg onbew. w.st 14 2 0 Vlissingen onbew. ozo 12 5 0 Eelde onbew. zzw 14 1 0 De Bilt onbew. ozo 15 -1 0 Twente licht bew. zo 16 -1 0 Eindhoven onbew. w.st. 18 1 0 Z.-Limburg onbew. O 16 2 0 Helsinki motregen zw 2 1 1 Stockholm geh. bew. wzw 9 7 0 Oslo half bew. zw 11 6 0 Kopenhagen lichtu bew. zw 10 7 0 Aberdeen zw. bew. zw. 13 10 0 Londen mist w.st. 16 2 0 Amsterdam onbew. zo 15 2 0 Brussel onbew. zo 17 7 0 Luxemburg onbew. no 16 5 0 Parijs onbew. ono 17 4 0 Bordeaux licht bew. O 20 9 0 Grenoble onbew. O 21 6 0 Nice onbew. n 20 12 0 Berlijn zw. bew. z 16 5 0 Frankfort zw. bew. no 17 3 0 München licht bew. ono 15 4 0 Zürich mist w.st. 16 2 0 Genève onbew. zzw 18 1 0 Locarno onbew. w.st. 20 4 0 Venen licht bew. wzw 17 2 0 Innsbruck mist w.st 0 0 Belgrado onbew. zzw 18 4 0 Athene licht bew. n 18 12 0 Rome mist w.st. 18 7 0 Barcelona licht bew. n 20 8 0 Madrid geh. bew. w.st. 23 10 0 Mallorca onbew. ono 23 10 0 Lissabon regen O 22 12 4 VRIJDAG 29 MAART Zon op 6.22 uur; onder 19.09 uur. Maan op 6.37 uur; onder 19.57 uur. MAANSTANDEN Nieuwe maan 28 maart 23.48 uur. HOOG EN LAAG WATER .N IJMUIDEN DONDERDAG 28 MAART Hoog water 3.40 uui en 15.55 uur. Laag wateT 11.41 uur en uur. VRIJDAG 29 MAART Hoog water 4.13 uur en 16.26 uur. Laag water 0.00 uur en 12.18 uur. Het hoog en iaag water te Zand voort ls 10 tot 15 min. vroeger dan te Umuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2