Beverwijk zal blijven vechten tegen fusie drie gemeenten Uitspraken rechtbank Beverwijkse sportweek, in juni, waarschijnlijk zonder atletiek Bevoorradingsbases VELSEN NIET GELUKKIG MET EVENTUELE VESTIGING Drie gegadigden, maar nog geen contracten ill P. J. Sigon afgetreden als voorzitter van E.M.M. AUTO-ACCESSOIRES COR OLY BURGEMEESTER J. G. S. BRUIN SM A Bill Plannen voor Huis ter Wijck zijn gereed Directeur liet werknemer rijden zonder rijbewijs Duinbegroeiing in brand Clubs dringen aan op sporthal NEDERLAND Marktberichten Opgevolgd door J. P. Logger Voor de DONDERDAG 28 MAART 1968 7 H| L BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK (Van een onzer verslaggevers) IJMOND Voor zover thans bij het Velsense college van B. en W. is bekend, heeft men tot dusver voor een vestiging in IJmuiden van bevoor radingsbases voor booreilanden nog geen enkel contract getekend. Wel zijn er voor dergelijke objecten enige gegadigden, zoals de n.v. „Octopus", welke een tiental grote Nederlandse maatschappijen omvat, met haar hoofdvesti ging in Delfzijl. Deze groepering zal gaan samenwerken met de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen in Velsen-Noord, met de bedoeling hier een dependance te vestigen van kleinere omvang. De beschikbare haven- outillage van de papierfabriek aan het Noordzeekanaal zal dan worden benut voor het opereren van een sub-basis. Daarnaast wenst de Amster damse Droogdok Maatschappij, in samenwerking met „Cementbouw" uit Heemstede op het terrein van de Kalkzandsteenfabriek vijf hectare te be nutten voor opslag materialen en het analyseren van monsters, terwijl voorts kan worden vermeld dat Hoogovens deel uitmaakt van de zo genoemde „Noordwinning-groep", welke eveneens aan de opsporings- en winningsactiviteiten zal gaan deelnemen. Machteloos ENORME SORTERING - SCHERPSTE PRIJZEN GA NAAR BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK Sporthal DENK MET TE GAUW dat U alles al gezien hebt. De rijke E.M.-kollektie MEEDELEN is elke tceek weer nieuw: Vrouw aangereden Rijbewijs v<. v.:;: BEVERWIJK Als laatste spreker in de ronde van het college van burgemeester en wethouders heeft burgemeester J. G. S. Bruinsma gesproken, en daarbij zijn mening over het voornemen van mi nister B e e r n i n k om de drie IJmond- gemeenten samen te voegen, onmisken baar naar voren gebracht. De raadsvoor zitter noemde dit plan „een onzalige ge dachte", waartegen Beverwijk tot het hoogste niveau zal blijven vechten. Een verblijdend bericht noemde de bur gemeester dat de plannen voor Huis ter Wijck gereed zijn. Gehoopt wordt nog dit jaar de eerste paal hiervoor te helen. •swt (U»I Burgemeester Bruinsma ging aller eerst in op de suggestie van de zijde van de P.S.P. met betrekking tot de instelling van wijkraden, waarbij zij verwees naar Rotterdam. De raadsvoorzitter noemde dit een ongelukkig voorbeeld, want don derdag (heden) komt in de raad van Rot terdam in behandeling een voorstel van B. en W. van die stad, om de wijkra den op te heffen. Zij voldoen namelijk niet aan het gestelde. Wel functioneren zij voor kleinere feestelijkheden en dergelij ke, maar niet in groot verband. De idee van de wijkraad is een volkomen misluk king geworden. Een fusie van de drie gemeenten noem de de burgemeester een onzalige gedach te. Beverwijk zal er voor vechten om dit te voorkomen, met elk middel! Ter zake Huis Ter Wijck kon de bur gemeester meedelen, dat dinsdag bij het ministerie de laatste besprekingen zijn ge voerd. Het geld ongeveer 6 a 7 miljoen gulden is er! Het wordt een flat van tien verdiepingen, met 126 éénpersoonska mers, 18 kamers voor echtparen en 72 flats voor bejaarden .Op de benedenver dieping komen dienstruimten, personeels- en ziekenkamers. Per eenheid zijn er een badcel met douche. De kosten van pen sion zullen zoals de zaak thans ervoor staat 500,- per persoon bedragen. De bejaardenflats gaan een huur vragen van 150,- per maand. Nog dit jaar hoopt men de eerste paal te slaan. Daarnaast willen B. en W. po gen een contingent van 25 woningen over te dragen aan de woningbouwvereniging St. Willibrord, die er dan her en der in de gemeente bejaardenwoningen van kan bouwen, dat wil zeggen in de omgeving van het Kuenenplein. HAARLEM Een 19-jarige glazenwas ser uit Haarlem is door de Haarlemse rechtbank veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf en onvoorwaardelijke ter beschikkingstelling van de regering. Hij had een grote serie branden ge sticht in Haarlem, waarvan hem drie ten- laste waren gelegd. Ook had hij drie in braken gepleegd waarbij hij dan de bran den stichtte. Er was tegen hem tien maanden on voorwaardelijk en twee maanden voor waardelijk geëist en een voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering met drie jaar proeftijd. Voor een poging tot zware mishande ling werd een 20-jarige Aalsmeerse begla- zer veroordeeld tot zes maanden met af trek. Hij had in de nacht van 2 op 3 decem ber in zijn woonplaats met een briefope ner naar een plaatsgenoot gestoken. De broer van de beglazer kreeg voor vernieling van een bank in een park 75,- boete en een 18-jarige kwekersknecht voor het ingooien van een ruit bij het politiebureau in Aalsmeer 14 dagen ge vangenisstraf. Voor het leeg laten lopen van de band van een politieauto werd een 20-jarige au tomonteur gestraft met 30,-. Tegen de Aalsmeerders was respectievelijk een jaar gevangenisstraf met aftrek, een week, zes weken en twee weken geëist. Een 33-jarige Haarlemse rijschoolhou der werd vrijgesproken van de hem ten- laste gelegde valsheid in geschrifte. Er was al vrijspraak tegen hem geëist. Er is gesproken over de toepassing van computers in het gemeentelijk bedrijf, doch B. en W. menen daaraan nog niet te moeten beginnen. Het HBM-systeem voldoet uitstekend. Wel zal er een kleine computer voor be paalde doeleinden nodig zijn. Een daar toe strekkend voorstel kan de raad tege- moetzien. Over de Bescherming Bevolking con stateerde de burgemeester, dat deze be tekenis heeft gehad in de periode, dat de koude oorlog een hoogtepunt heeft bereikt. Verheugend noemde spreker, dat de B.B. nu evolueert naar een rampen- dienst. In de gemeentelijke brandweerga rage staan vier motorspuiten en liggen voorraden materiaal van de B.B., welke gebruikt kunnen worden. Het leger heeft ook niet de sympathie van iedereen, maar het moet er zijn, zo oordeelde de burge meester. De motie contra de post van de B.B. besprekend zeide de burgemeester, dat het „pro-memorie" ramen zou betekenen, dat men de post van belang acht, doch er geen geld voor heeft. Overigens zullen Gedeputeerde Staten het nimmer goedkeu ren, ook al weet elkeen, dat de burgerij weinig sympathie heeft voor de B.B. De voorlichting besprekend en dan met name de voorlichtingsdienst der gemeen te, attendeerde spreker op het nut van deze dienst en kondigde hij op korte termijn een voorstel aan voor de instel ling van een voorlichtings-commissie ten einde een nauwer contact met de be volking te bewerkstelligen. Het college van B. en W. doet alles om een eventuele kloof tussen bestuur ders en bestuurden te overbruggen, maar ook de politieke partijen hebben hier een taak. Er is gevraagd om het strand na het seizoen nog een paar maal schoon te ma ken. Dit kost de gemeente per keer een paar duizend gulden. Overigens zijn de pachters verplicht, elk in hun vak, het strand schoon te maken. Dat staat in hun contract. GEBOREN: Michael J. z.v. T. A. Zuur bier en J. A. A. Hoogland; Paulus F. z.v. J. H. Kruidenberg en T. J. Boon; Inge E. H. C. d. v. J. A. M. van der Waart en A. P. M. Noordermeer; Daniëlla J. d.v. H. Zonneveld en V. Jovic; Sylvia, d. v. C. Ramerpagt en M. Rietman: Teake R. z.v. T. J. M. Ettema en M. A. Schoorl; Anto- nius C. N. z.v. N. Jacobs en M. J. van Ba len; Petrus C. J. en Ronald A. J. z.v. G. A. de Ruiter en A. C. M. Hulscher; Tjoen H. z.v. K. D. Lo en T. T. Tan; Evert z.v. H. Doustra en J. de Jong; Richard z.v. H. Bosma en H. Schelvis; Ingrid M. d.v. J. G. Stratmann en M. W. Sueters; Maar- tje d.v. P. J. L Zuurbier en J. C. Schmitz; Stephan W. z.v. W. Schipper en C. C. Raaijmakers; René z.v. J. H. Meijer en J. van der Steen; Arnoud M. A. N. z.v. A. Bolten en C. J. Stuifbergen; Marcus A. z.v. M. van Esch en H. F Sombroek; Mieke d.v. W. Wiggerts en L. B. Klooster man; Alexander F. z.v. A. M. Baardemans en J. M. Stals. ONDERTROUWD: G. W. J. Tuijn en G. L. Jansen; J. Vergers en M. C. J. Zon neveld; J. G. Schuijt en A. C. J. Duiker; T. Albers en W. W. Oudhoff; J. de Blaauw en Z. G. van Rijn; P. Mura en W. Schrö- duer. GETROUWD: H. den Hertog en J. Hen- drikx; R. Scheelinga en A. Wouterse; C. van de Leur en Z. den Dunnen; P. B. van den Berg en J. Blikslager; B. Bilyj en A. Berghuis. OVERLEDEN: C. Vlootman, 73 jaar, geh. gew. m. J. J. Hugtenburg; C. Roos, 72 jaar; H. J. Kruidenberg, 64 jaar; W. T. Frijn, 76 jaar; K. Knegt, 73 jaar, geh. gew. m. H. Wilbrink; E. M. Keelman, 68 jaar; P. Meijer, 45 jaar, geh. m. F. G. van Lingen. Het college van B. en W. tijdens de algemene beschouwingen over de gemeentebegroting. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM „Ik neem alle schuld op me, ik heb hem gevraagd te gaan rijden", zei woensdagmorgen bij de Haarlemse po litierechter een 61-jarige directeur van een bedrijf uit Zandvoort. De directeur moest samen met zijn 51-jarige verkooplei der uit Haarlem terecht staan. Hij had zijn werknemer laten autorijden terwijl de verkoopleider de bevoegdheid tot auto rijden was ontzegd. Beide mannen reden op 1 december van het vorig jaar naar Dieren, De direc teur bestuurde eerst de wagen, maar voel de zich, omdat hij die nacht nogal wat slaaptabletten had ingenomen, niet hele maal veilig op de weg. Hij verzocht toen zijn passagier het stuur over te nemen. Hoewel de Haarlemmer anderhalf jaar ontzegging had voor het rijden onder in vloed stapte hij toch achter het stuur. Voor uitlokken tot het rijden zonder be voegdheid eiste de officier van justitie tegen de directeur 1000 boete en veer tien dagen voorwaardelijke gevangenis straf met drie jaar proeftijd. De politie rechter veroordeelde de Zandvoortenaar tot een boete van 750 met dezelfde voor waardelijke straf. Conform de eis kreeg de Haarlemmer 500 boete en eveneens veertien dagen voorwaardelijk. (Van een verslaggever) CASTRICUM. Woensdagavond om streeks zeven uur is een brandje ont staan in het duinterrein tegenover de woning van meester Verkerk. De brand weer heeft de vlammen met een poeder blusser gedoofd. Slechts een klein stukje duinterrein ging verloren. De vermoede lijke oorzaak moet gezocht worden in een achteloos weggeworpen sigaret. (Van een onzerverslaggevers) BEVERWIJK. Vertegenwoordigers van enkele Beverwijkse sportverenigingen en leden van de sportraad hebben gister- vond in Scheybeeck het programma van de komende sportweek uitvoerig aan el kaar bekend gemaakt. Opmerkelijk punt daarbij was het ontbreken van een atle- tiekonderdeel, omdat, deelde DEM-atle- tiek voorzitter Schuyt mee, voetbal ook in juni nog in belangrijke mate beslag legt op de sportpark Adrichem. Negen juni, slotdag in de sportweek, heeft De Kenne- mers het jeugdtoernooi van hoofdsteden- teams en dan is er geen plaats voor atle tiek. Die datum had DEM graag gehad voor atletiekwedstrijden. Mogelijk kunnen er voor donderdag (6 juni) nog wedstrij den worden gearrangeerd. In grote lijnen ligt het programma van de sportweek (1 tot en met 9 juni) al wel vast. Zaterdag 1 juni is er een wan delmars van De Zwervers ter opening, een dag later een wielerronde van Bever wijk opgeluisterd met skelterwedstrijden (op het sportpark Adrichem) en op 3 juni trekt het internationale juniorentoernooi van Beverwijk om de Jan Maenhoutbeker de aandacht. Dinsdag 4 juni zijn er wedstrijden om het kampioenschap van het tennisdistrict Beverwijk (met Uitgeest, Bakkum, Mar quette, Rooswijk en de beide Beverwijkse tennisclubs DEM en Duinwijck). Voorts is er een basketbaldemonstratie (Racing Beverwijk tegen Exercitia), demonstra ties van de invalidensportclub KIS en tafeltennisdemonstraties met onder meer Bert van der Helm en Ge Bakker van bijna tafeltennisclubkampioen Scylla uit Leiden. Woensdag 5 juni is een rustige dag in de sportweek. Slechts judodemonstraties van sportschool De Lange zijn dan ge pland. Donderdag 6 juni geven Turnlust en SSS turndemonstraties. Aan de Plan- Een en ander werd woensdagavond door de Velsense wethouder van Openba re Werken, de heer C. Ockeloen aan de leden van de gemeenteraad meegedeeld in verband met de verschillende publika- ties van de laatste tijd over deze eventuele vestigingen. De wethouder voegde hier aan toe dat het college met een dergelijke ontwikkeling allerminst gelukkig is, omdat men meent dat Velsen geen industrieën van enige omvang meer mag aantrekken. Deze activiteiten zullen im mers een welkome economische impuls kunnen betekenen voor andere kustplaat sen als Den Helder en Harlingen. Ook de ruimtelijke mogelijkheden zijn daar on getwijfeld groter. Het argument dat deze vestigingen slechts tijdelijk zullen zijn, achtte de wet houder uiterst dubieus, omdat alles wat op de bodem der zee wordt aangetroffen, ook blijvend aan land moet worden ge bracht. Overigens maakte de heer Ockeloen zich geen enkele illusie over een moge lijkheid voor Velsen deze ontwikkelingen tegen te gaan. Het betreft hier immers uitsluitend terreinen die in particuliere handen zijn. Wel kan het gemeentebe stuur toezicht houden op een juiste nale ving van de bepalingen betreffende hin derwet en luchtverontreiniging, maar de wethouder was ervan overtuigd dat de maatschappijen voor een punctuele uit voering zullen zorgen. Wel heeft het college de minister van Verkeer en Waterstaat reeds schriftelijk verzocht geen terreinen van het Staats- vissershavenbedrjjf meer uit te geven, zonder voorafgaand overleg met het ge- I ADVERTENTIE meentebestuur van Velsen. Dit naar aan leiding van het feit dat de directie van het SVH op haar beurt eerder de kalkzand steenfabriek op dit terrein heeft toegela ten, zodat hier geen vestiging van een basis meer kan worden voorkomen. Deze mededelingen vormden voor de leden van de raad een gerede aanleiding voor het stellen van enkele vragen, waar bij door de heer Kruisman (C.P.N.) werd verzocht de minister zo spoedig mogelijk te laten weten, dat men in Vel sen niets voor dergelijke plannen voelt. „Snel handelen en niet afwachten", luidde zijn advies. wie de heren Zuurbier Andere leden, onder A 1 g r a (Prot.-Chr.) en (Radicaal) verzochten het college om een nota over deze kwestie, doch de heer W i tt e (K.V.P.) gaf er de voorkeur aan dit onderwerp eerst in de commissie van Economische Zaken te bespreken. Dit laatste was ook de mening van wethouder Ockeloen, omdat de raad geen enkele mogelijkheid heeft tot een bindende uitspraak te komen en hij dus niet zou weten wat in een dergelijke nota moet worden vermeld. Op een vraag van de heer Roosend aal (Prot.-Chr.) ant woordde de wethouder nog dat het woord „helikopterhaven" duurder klinkt dan het in feite betekent. Een helikopter kan im mers op een beperkte ruimte landen, zo dat hiervoor weinig voorzieningen nood zakelijk zijn. tage is de Beverwijkse badmintonclub ac tief en is er een wielerrit in het neder- laagtoernooi van Kennemerland. Vrijdag is het, voorlopig althans, geheel rustig in de Beverwijkse sportweek, terwijl zater dag daarentegen een drukbezette dag is: aspirantendag van turnvereniging Hercu les, nationale zwemkampioenschappen voor invaliden, met ook wedstrijden voor blinden in het sportfondsenbad; een hand- baltoernooi in Wijk aan Zee en de eerste schermutselingen in het voerbaltoernooi van De Kennemers. Op zaterdagavond wordt eveneens de finale gespeeld van het voetbaltoernooi door de Beverwijkse clubs om de beker die door burgemeester Bruinsma is beschikbaar gesteld. De voor wedstrijden in dit toernooi zijn in mei. Zondag 9 juni staat voorlopig alleen de oriëntatierit van de KMAC op het pro gramma en het slot van het jeugdtoernooi van De Kennemers. De begroting van de Beverwijkse sport week omvat 3500. Wetenschap voor vol gende jaren is dat de gemeentelijke dienst voor sportzaken niet erg gecharmeerd is door het idee, dat de velden tot in juni nog door voetballers worden belast. De aanwezige vertegenwoordigers van de sportclubs in Beverwijk besloten gis teravond tot een telegram van de gemeen teraad, waarin zij met klem op spoed aandringen ten aanzien van de plannen voor een sporthal. Te veel wordt daar mee in ieder geval te lang in voorbe sprekingen omgesprongen, meenden zij. Na dat emotionele onderdeel van de bij eenkomst vertelde Ab Geldermans over zijn ervaringen in het wielermétier. ADVERTENTIE Woninginrichting Marktplein 29 - IJmuiden Telefoon (02550) 1 05 41 EUROPA MEUBEL EEN KOMPLIMENT VOOR UW INTERIEUR EUROPA MEUBEU BEVERWIJK. De noteringen aan de groenteveiling „Kennemerland" van woensdag 27 maart luidden: andijvie 95- 110; spinazie 60-90; sla 16-25; prei 45-112; waspeen 22-32; breekpeen 8-30: radijs 12- 31; rode kool 8-25; spruiten 85-135; uien 10-22. (Van een verslaggever) Beverwijk. Op de algemene leden vergadering van de afdeling Beverwijk van de Koninklijke Nederlandse Midden standsbond „Eendracht maakt macht", welke in hotel „Parkzicht" aan de Zee straat is gehouden, zijn twee min of meer netelige problemen aan de orde gekomen, te weten de verkiezing van een nieuwe voorzitter en een voorstel tot verhoging van de contributie. Beide punten zijn tot (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM Een wilde tocht door Haarlem maakte in september een der tigjarige Haarlemse betonvlechter terwijl hij onder invloed in zijn auto zat. Hij verscheen woensdagmorgen niet voor de Haarlemse politierechter bij de behandeling van deze zaak. De man had met zijn auto over wegen gereden die waren afgesloten voor verkeer, was links van de weg gaan rijden, had te hard ge reden, niet voorgesorteerd en bijna een aanrijding met een politieauto veroor zaakt. Ook was hij met zijn wagen over de trottoirs gegaan. Hij werd tenslotte aangehouden nadat hij op de Gedempte Oude Gracht tegen een voor hem rijdende auto was gebotst. Het alcoholpermillage bij de bloedproef bleek nog betrekkelijk laag vergeleken bij het aantal glazen drank dat de beton vlechter had opgegeven Ie hebben ge dronken. Conform de eis veroordeelde de politie rechter hem tot veertien dagen gevange nisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. „Dertig kilometer is veel te hard", vond de officier van justitie van de snelheid waarmee op 12 januari een 35-jarige Haarlemse besteller op zijn bromfiets een voetgangers-oversteekplaats naderde. De besteller reed in januari vanaf het Haar lemse Stationsplein de Rozenstraat in en raakte op de zebra een 74-jarige vrouw. De vrouw brak een been. Het licht voor de voetgangers stond op groen toen zij overstak. Na een eis van 300 boete en een jaar ontzegging kreeg de besteller 250 boete en een half jaar ontzegging. Een 36-jarige Haarlemse bouwvakker, die als chauffeur wilde gaan werken bij een vrachtwagenbedrijf, meende iets ge vonden te hebben voor het probleem dat hij niet het juiste rijbewijs bezat. Hij knipte van een „gevonden" rijbewijs met de bevoegdheid vrachtwagens te bestu ren een kant af en plakte die over zijn eigen rijbewijs heen. Hij had het echter zo onhandig gedaan dat het al snel uit kwam. De officier van justitie eiste veertien dagen gevangenisstraf. Het werd een boete van 150 en veertien dagen voor waardelijk. genoegen van zowel de leden als het be stuur opgelost. Reeds in zijn openingswoord zeide de voorzitter, de heer P. J. Sigon, dat hij zijn functie ter beschikking stelde, omdat hij het om technische redenen en teneinde overbelasting te voorkomen wenselijk en noodzakelijk oordeelde de functies van voorzitter van EMM en vertegenwoordi ger bij de Kamer van Koophandel te scheiden. Met algemene stemmen dron gen de leden er bij de heer Sigon op aan toch als voorzitter aan te blijven. Aange zien de heer Sigon op zijn standpunt bleef staan, volgde een schriftelijke stemming voor een nieuwe voorzitter. Hierbij werd de heer J. P. Logger als zodanig be noemd, terwijl de heer Sigon tot vice- voorzitter werd gekozen, welke functie voor hem wel acceptabel was. De perio diek aftredende heer A. Davidson werd bij acclamatie herkozen. De vacature H. Hopman werd op verzoek van de verga dering open gehouden voor een lid van een wijkvereniging. Bij de overdracht van de voorzitters hamer bracht de heer Sigon eerst dank aan de heer Hopman voor diens vele werk en wenste hij de nieuwe voorzitter veel kracht en sterkte. De heer Logger dankte op zijn beurt de heer Sigon en zei voorts te trachten het in hem gestelde vertrouwen niet te beschamen. Hoewel de verhoging van de contributie een moeilijk te verteren onderwerp was, werd deze toch na lange discussies aan vaard. Behalve de traditionele jaarverslagen van secretaris en penningmeester werd ook nog verslag uitgebracht over de werk zaamheden in het verband van de BOC, de vergrote voortzetting van de BMC. Ook werd een uitvoerig overzicht gegeven van de in Rotterdam gehouden jaarvergade ring van de KNMB, uit welk overzicht voor de leden duidelijk het grote belang van het lidmaatschap van een midden standsbond bleek. De kwestie winkelsluiting gaf aanleiding eveneens tot dermate lange discussies, dat het punt van de gemeentelijke herin deling van de IJmond maar heel kort werd behandeld, temeer waar men over de uiteindelijke afloop toch in het duister tast.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7