REGERING WIL GEEN ROULETTE KIP INI PANNETIE RECEPTIES HET HOGE DUIH DIRCK DIRCKZ en In IJsselmeer polde „iets additioneels" Luchthaven Schiphol zal niet verhuizen Spanningen door gebrek aan vertrouwen w/£ SKOL? LORD THOMPSON: TE VEEL KRANTEN De grootste gordijnen show Memorie van Antwoord over wijziging Wet op Kansspelen Voorlopig ook geen lotto Gevangenis geëist voor handel in hennep Verkorte opleiding voor HTS'ers Jhr. Van Lennep onderscheiden Thant 7-9 april in ons land Nieuwe K.V.P.-voorzitter: Nederlands serum in '69 gereed Tijdelijk veel bewolking O J. H. BRASSER en Zn. VAN DUIVENB0DEN n.v. ZATERDAG 30 MAART 196 8 2 Speelautomaten Lotto Aan TH-Delft Jumbo's Je gen afstoting na transplantaties Samenwerking óHabla U.espanol? Telefonee el numero (010) 128755 Haarlem V elsen-U muiden Beverwijk Heemskerk Uitbreiding i ■£•8 .fit e| ès 2* 8S DEN HAAG. De regering wenst vast te houden aan het ook door de meerder heid van de Staten-Generaal bij herha ling in het verleden onderschreven stand punt dat „spelen tegen de bank", waar tegen bij verschillende groeperingen in onze samenleving ernstige bezwaren be staan, in Nederland verboden moet blij ven. Het wettelijk mogelijk maken van roulette en dergelijke wordt dan ook door dit kabinet niet overwogen. Dit hebben de ministers van Justitie en van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk en de staatssecretaris van Financiën meegedeeld in een Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer in zake de wijziging van de Wet op de Kansspelen. Verscheidene leden van de bijzondere ADVERTENTIE gebraden halve kip; royaal garnituur, fruitmix 4.95 geen zaalhuurl port-sherry-vermouth 0.90 Vraag de folder menusuggesties diners 15 pers.en meer v.a. 6.50 HOTEL-CAFE-RESTAURANT 40 meter boven de zee Wijk aan Zee 02517-322 SPECIALITEITENRESTAURANT Bilderdijkstraat hoek Kwakersplein A^M-Wïs1-02^8317^j Burgemeester. Met ingang van 16 april is benoemd tot burgemeester der gemeen te Chaam de heer W. M. A. van Zee land, sinds 1 januari 1964 gemeentese cretaris van Hengelo, Gelderland. Advertentie. De 28-jarige A. G. Voorden dag, raadslid in Strijen heeft in het plaatselijke advertentieblad zijn rede voering tijdens de begrotingszitting als advertentie laten opnemen. Hij is onte vreden over de berichtgeving in de plaatselijke pers. De advertentie kostte hem 300,-. Protest. De Nederlandse vereniging van ex-politieke gevangenen uit de bezet tingstijd (Expoge) heeft in een telegram aan het ministerie van Buitenlandse Za ken in Bonn geprotesteerd tegen „de duise activiteiten van het Duitse Ro de Kruis, waardoor de opsporing en be rechting van oorlogsmisdadigers ver ijdeld worden". Vrijgesproken. De rechtbank in Utrecht heeft een 49-jarige uitgever uit Amster dam, die verdacht werd van het in voorraad hebben en verspreiden van als pornografie aangemerkte Ameri kaanse pin-upbladen, vrijgesproken. De rechtbank overwoog dat haar „door de persoonlijke waarneming bij het onder zoek is gebleken dat de tijdschriften en boeken niet aanstotelijk zijn voor de eer baarheid". Vóór Johnson. De Utrechtse politie heeft een 34-jarige Utrechtse historicus aange houden, omdat hij een winkelruit ter waarde van 500,- had vernield en een Johnsonfoto had gestolen. De man zei, dat hij de foto in de etalage zó denigre rend en insinuerend had gevonden dat hij uit menselijke overwegingen voor de president had willen opkomen door de plaat te verwijderen. Valse gouden munten. De Belgische re cherche heeft in Leuven twee Nederlan ders aangehouden, die verdacht worden van handel in valse gouden munten in België. Advocaat gearresteerd. Een Amsterdamse advocaat is, verdacht van o.a. uitlok king tot valsheid in geschrifte, door de Rijksrecherche gearresteerd. Het gaat om de grote, inmiddels reeds berechte flessetrekkerij-affaire met n.v.'s, waar van als directeuren aangestelde stro mannen grote bestellingen bij Neder landse en buitenlandse firma's deden; de geleverde artikelen werden nooit be taald maar voor zeer lage prijzen weer van de hand gedaan. Dief op foto herkend. De Soester archi tect R. Schaatsbergen, wiens auto on langs gestolen werd door een Duitse lif ter, heeft van een foto in een Duits weekblad de dief herkend. Het blijkt een nog voortvluchtig man te zijn, die met drie anderen in het Ruhrgebied vorig jaar een bank van 97.000 DM beroofde De architect heeft Interpol op de hoog te gesteld. Kielmansegg. Generaal von Kielmansegg is door president Johnson onderscheiden met de commandeursgraad in het „Le gion of Merit". Met een parade in Bruns sum heeft het geallieerd hoofdkwartier ln centraal Europa vrijdag afscheid ge nomen van de generaal. Kamercommissie hadden de gedachte ge opperd om een centrale keuringsinstan tie in het leven te roepen, die zou moeten beoordelen of een spel al dan niet als behendigheidsspel moet worden aange merkt. Deze suggestie lijkt de bewinds lieden niet voor verwezenlijking vatbaar. Verboden is een spel waarbij de deelne mers op de kansbepaling „in het alge meen geen overwegende invloed kunnen uitoefenen". Zoals uit de jurisprudentie blijkt, is beslissend welke resultaten de grote meerderheid van de spelers in de praktijk bij het spel behaalt. Dit kan niet in het laboratorium worden uitgemaakt, maar zal door de politie en de justitie moeten worden geobserveerd en beoor deeld. De rechter, wellicht zelfs in hoog ste instantie, heeft het laatste woord. Minister Polak van Justitie deelt in de Memorie van Antwoord mee dat hij over de niet bevredigende situatie rondom de speelautomaten binnenkort met zijn ambtgenoot van Binnenlandse Zaken in overleg hoopt te treden. Er zal voorlopig geen Nederlandse lotto komen. De werkgroep-kansspelen heeft advies gegeven over de invoering van deze speelvorm in ons land. De kern van dit advies was, dat het toestaan van deze kansspelvorm, de beleidsoverwegingen, die tot een voorstel van wijziging van de toto leidde, zou doorkruisen. (Van onze correspondent) UTRECHT De officier van Justitie bij de Utrechtse rechtbank heeft tegen een 31-jarige Nederlandse ex-journalist één jaar en zes maanden, tegen een Span jaard twaalf maanden, waarvan vier voorwaardelijk, tegen een 24-jarige Alge rijn tien maanden, waarvan twee voor waardelijk en tegen een Marokkaan twaalf maanden, waarvan vier voorwaar delijk geëist. De vier mannen waren betrokken bij een internationale handel in Indische hen nep. De verdachten hadden samen onge veer 45 kg. hennep in hun bezit gehad. De officier meende dat de Nederlander een „uitlokkingsrol" had gespeeld. Deze zou overigens twee maanden zijn bezig geweest om de hennep te verkopen. Een der raadslieden schertste de zaak als een .handeltje van amateurs". Vakmensen zouden binnen 24 uur de juiste kanalën hebben gevonden". De zaak was aangegeven door een 46- jarigc Biltse administrateur. De recht bank doet uitspraak op dinsdag 9 april. DELFT. Bij de afdeling der werk tuigbouwkunde van de Technische Hoge school te Delft zal in het cursusjaar 1968-'69 aan hts'ers de mogelijkheid wor den geboden om in plaats van de be staande opleiding volgens het vijfjarig, resp. zesjarig studieprogramma een met één jaar verkorte opleiding te volgen. In verband met de omvang van de te be handelen stof wordt een aantal colleges reeds vanaf 2 september gegeven. Om streeks Kerstmis wordt een tentamen af genomen. Wie slaagt blijft in de versnel de opleiding; wie zakt zal de studie moe ten voortzetten op basis van het normale studieprogramma. ln het Hiltonhotel in Amsterdam is gisteren een ontvangst gegeven ter ere van Lord Thompson of Fleet, de Britse krantenmagnaat, die als gast spreker was uitgenodigd voor het jaardiner van de Buitenlandse Pers vereniging. Op de foto v.l.n.r. bur gemeester Samkalden van Amster dam, minister Luns, minister Klom- pé, Lord Thompson en premier De Jong. Lord Thompson, die 170 kran ten bezit, zei gisteren, van oordeel te zijn, dat een geleidelijke maar tevens fundamentele wijziging zal optreden in hetgeen de lezer van de krant verwacht. „Er is thans sprake van een explosie van onderwijs, van kennis. De kranten moeten ook aan die revolutie het hoofd bieden. Steeds hoger ontwikkelde lezers zullen kranten van betere kvialiteit vragen". Het grootste probleem voor de komende tien jaar is volgens hem misschien wel het vinden van het juiste redactiepersoneel om. aan de verwachtingen van de lezers te vol doen. Lord Thompson ziet niet in, dat er zoveel kranten nodig zijn. Het feit bijvoorbeeld dat een in woner van Amsterdam elke ochtend de keuze heeft uit een stuk of vijf, zes bladen, vond hij bepaald over bodig. In New York verschijnen thans maar twee ochtendbladen, evenals in Chicago, terwijl de mees te steden in Amerika er slechts een hebben. Lord Thompson ziet wel ge varen in de dagbladconcentraties in één hand. Dat zou kunnen leiden tot een dictatuur. Zelf zei hij vol ledige vrijheid te geven aan zijn hoofdredacteuren, zolang zij èich aan het voor hen uitgeschreven budget houden. Hij ziet zijn taak zuiver commercieel. ADVERTENTIE „.Ill's .■■-TW.iWrttin ANTIEKE TAFELS, STOELEN ENZ. MEUBELMAKERIJ - STOFFEERDERIJ IN DE OUDE KUNST aanmaak van exclusieve banken en fauteuils Korte Houtstraat 35 - Telefoon 0 23 - 41997 HAARLEM - Naast 't GOEDE UUR BERGEN OP ZOOM Vrijdagmiddag is brand uitgebroken in een schuurtje bij de woning van C. Pistorius te Bergen op Zoom. Toen de brandweer de brand had geblust, vond men tussen de resten het stoffelijk overschot van het vierjarig zoontje. AMSTERDAM Burgemeester dr. Samkalden van Amsterdam heeft tijdens de afscheidsreceptie van jhr. H. van Len nep, scheidend directeur van de K.N.S.M., de heer Van Lennep de zilveren medaille van de stad Amsterdam overhandigd. AMSTERDAM (AP) De secretaris generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, zal maandag vertrekken voor een reis van 12 dagen naar Europa die beslo ten zal worden met officiële bezoeken aan de Beneluxlanden. Hij zal 7-9 april in Nederland zijn. SCHIPHOL. Van een eventuele ver huizing van het huidige Schiphol naar een plek in een der IJsselmeerpolders zal niet kunnen worden gesproken, zo heeft de heer M. A. Hagenaar, hoofd der afde ling juridische en commerciële zaken van de N.V. Luchthaven Schiphol, op een persbijeenkomst aldaar meegedeeld. Zijns inziens zal het in dat geval gaan om „iets additioneels". Hij deelde mee, dat het oude Schiphol binnenkort onderdak biedt aan een der tigtal bedrijven die zich daar nog geen jaar na het in gebruik nemen van het nieuwe Schiphol, zijn gaan vestigen. Het zijn in hoofdzaak Amerikaanse bedrijven, waarbij zich binnenkort twee Japanse zullen voegen. Het gaat hier voorname lijk om verdeelcentra van produkten van buitenlandse fabrieken over het afzetge bied in Europa. SCHIPHOL. De directie van de Luchthaven Schiphol bereidt zich al enige tijd voor op de intree van de grote straal- verkeersvliegtuigen, de „jumbo's", die, zoals de Boeing-747 waarvan de KLM er UTRECHT. De partijraad van de K.V.P. zal begin juni zich moeten uit spreken over het interimrapport van de Groep van Achttien. De spanningen als gevolg van het feit dat de K.V.P. in be weging is zijn niet alleen ontstaan door verscheidenheid van inzicht, maar ook „en (Van onze correspondent) DEN HAAG. Eind 1969 komt een hoogwaardig Nederlands serum beschik baar ter beheersing van de natuurlijke afweerreacties van de witte bloedlichaam pjes bij weefsel- en orgaantransplanta ties. Het nieuwe anti-Iymfocytenserum dat ontwikkeld werd door het Centraal laboratorium van de bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis, het TNO en het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid zal alle tot nu toe bestaande afweermid delen overtreffen in werking en doelma tigheid. Het project dat ongeveer 1 mil joen kost wordt geheel door de overheid gefinancierd. Dit heeft de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid dr. Kruisinga meegedeeld. Proeven op dieren hebben uitgewezen dat na korte tijd met het toe dienen van het serum gestopt kan wor den Het nieuwe serum maakt ook het toedienen van medicamenten tegen afsto ting van de getransplanteerde organen overbodig. De weerstand van de patiënt bij wie de transplantatie is uitgevoerd wordt bij het nieuwe serum niet ver minderd. misschien wel vooral" door gebrek aan vertrouwen. Dit zei de nieuwe K.V.P.-voorzitter mr. Van der Stee op een bijeenkomst van de bestuursraad. „Verscheidenheid van me ningen binnen de partij is mogelijk in dien men bereid is zich te laten overtui gen en zich neer te leggen bij de be slissingen van de meerderheid", aldus mr. Van der Stee. Sprekend over de alls-behalve roos kleurige financiële situatie van de K.V.P. verklaren mr. Van der Stee „grote waar dering" te hebben voor het feit dat „een aantal onzer buiten de directe partijorga nisatie zich persoonlijk inzet om verbete ring te brengen in onze financiën. Drs. Nederhorst van de P.v.d.A. heeft zich op een forumavond in Terneuzen uit gesproken voor samenwerking van de P.v.d.A. met de Christen-radicalen, de P.S.P en D'66. De partij zou elk ogen blik bereid zijn „tot een beslissend ge sprek", aldus drs. Nederhorst. De C.H.U.-radicaal Buddingh wees evenals drs. Aarden de C.D-U.-gedachte van de hand. „De C.H.U. zou heel haar verleden verloochenen wanneer zij zich door drs. Schmelzer zou laten gebruiken om te komen tot een Nederlandse C.D.U.". ADVERTENTIE Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: To neelgroep Centrum met „Volpone", blij spel van Ben Jonson. Regie: Guus Her mus. Maandag, 20 u.: Toneelgroep Thea ter met „De goede mens van Sezuan" van Bertolt Brecht. Regie; Erik Vos. Gereformeerde kerk (Vijverweg, Bloe- mendaal), vandaag, 19 u.: Uitvoering van de „Johannes Passion" van Bach door een gemeenschappelijke dienst o.l.v. Piet Hal- sema. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.45 u.: „De tien geboden", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Invasie op Ambushbay", 14 j. Vandaag, 23.30 u.: „Ontsnapt uit San Pablo", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Mini-weekend", 18 j. Vandaag, 23.30 u.: „Geen genade voor Tom Doo- ley", 18 j. Zondag, 11 u.: „Die Fleder- maus", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: ,,'n Gids voor de getrouwde vrij buiter", 18 j. Vandaag, 23.30 u.: „Modesty Blaise", 18 j. Minerva, vandaag en zondag, 20.15 u.: „Zeventien", 18 j. Zondag, 14.30 u.: „Mak ker, de zoon van Rin-Tin-Tin", a.l. Maan dag, 20.15 u.: „Moord voor het voetlicht" (speciale voorstelling voor „Vrienden van het Minerva Theater"). Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Liefdeslabirint", 18 j. Zondag, 11 u.: „Het oerwoud roept", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Liefdesdossier van een telefoniste", 18 j. Zondag, 11 u.: „In het jachtgebied der haaien", a.L TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de collec tie Van Looy". Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van twintig kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 u. Tot 7 april. Vleeshal (Grote Markt): Expositie van beeldhouwwerk, wandkleden, keramiek en grafiek uit de verzameling moderne kunstwerken van het Frans Halsmuseum. Dagelijks 10 tot 17 u. Zon- en feestdagen 13 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 u. De eer ste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-T (Bakenessergracht): Exposi tie van werk van Guido Biasi. Dagelijks 11 tot 17 u. en zondags 13 tot 17 u. Tot en met 21 april. Galerie Drengel (Bakkumstraat)„Van Harlekijn en de Droom", expositie van werk van Maggi Gelis. Dagelijks van 20 tot 22 u. en donderdag, zaterdag en zon dag ook van 13 tot 17 u. Tot 11 april. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158): Expositie van werk van Kees Verkade en Willem Snitker. Dagelijks (ook zondags) van 10 tot 17 u. Tot 7 april. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histori sche stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdags 9 tot 12 u. Vanaf 1 april. Stadskweektuin (Kleverlaan), gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kassen en bloemgewassen. Woensdags van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Dam- straat), vandaag, 20 u.: Optreden van Martine Bijl en Henk van der Molen. Hildebrandzaai (Smedestraat), zondag, 20 u.: Dansavond m.m.v. „The Jolly Jo kers". ZATERDAG 30 MAART City, 19 en 21.30 u.: „Het 25ste uur". Stadsschouwburg, 20 u.: „Goedfort op Caribo". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 u.: Expositie werken van Herman de Vries. ZONDAG 31 MAART City, 14.30 u.: „Elvis op z'n best"; 19 en 21.30 u.: „Het 25ste uur". Stadsschouwburg, 15 u.: Vijf weken in een luchtballon"; 20 u.: „Goedfort op Ca- riba". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 u.: Expositie werken van Herman de Vries. MAANDAG 1 APRIL City, 20 u.: „Een man en een vrouw". Stadsschouwburg, 20 u.: Lia Dorana in „Solo '68', Cabaret, Tour de Chant, to neel en musical, Velser Kunstkring. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 u.: Expositie werken Herman de Vries. Peter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZATERDAG 30 MAART Kennemer Theater, 19 uur: „De tien geboden"; 23.30 uur: „De gebochelde van Rome". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Arizone Colt". ZONDAG 31 MAART Kennemer Theater: 14.30 uur: „De slag om het vrouwenfort"; 16.30 uur: „De ge bochelde van Rome; 19.00 „De tien ge boden". Luxor Theater: 14.15 uur: „De onder gangvan Rome"; 16.30, 19.00 en 21.15 uur: „Arizone Colt". MAANDAG 1 APRIL Kennemer Theater, 19 uur: „De tien geboden". Luxor Theater: 19.00 en 21.15 uur: „Amerika, land van God". „Amerika, land van God". ZATERDAG 30 MAART Marquette Theater: 20.00 uur: „Django" ZONDAG 31 MAART Marquette Theater: 14.00 uur: „Prins Valiant"; 16.00 uur: „Djongo"; 20.00 uur: „Caprice". drie heeft besteld, tussen de 400 en 500 passagiers tegelijk kunnen vervoeren. Dit deelde directeur S. de Mul mee. De stu die heeft aangetoond dat, uitgaande van de fabrieksgegevens, de huidige lengte van de banen op Schiphol voldoende is. Ook is gebleken dat de banen sterk ge noeg zijn om de „jumbo's" te dragen. Het systeem van pieren,zoals dat nu op Schiphol is uitgevoerd, zal niet direct moeilijkheden geven. De directie stelt zich voor één groot vliegtuig als de 747 aan de pieren te parkeren op de plaats waar nu twee kleinere straalverkeers- vliegtuigen kunnen staan. Voor het in- en uitstappen van de 400 passagiers kun nen twee bruggen worden gebruikt in plaats van één. Er zijn verscheidene mogelijkheden voor uitbreiding van de accommodatie. Het huidige stationsgebouw is zo opgezet dat de capaciteit met veertig percent kan worden vergroot door er een stuk naast te bouwen. Zo nodig kan het bestaande stations gebouw op betrekkelijk korte afstand er van worden gedupliceerd. Het luchtverkeer neemt toe. Uitbrei ding van het huidige systeem van pieren is bij de bouw al voorzien. Het valt te verwachten dat dit stelsel rond 1970 niet meer voldoende zal zijn. Er zijn nu 25 opstelplaatsen en door uitbreiding kun nen maximaal 45 opstelplaatsen worden verkregen. Er zal vrij gauw aan moeten worden begonnen. ADVERTENTIE wordt heden geëxposeerd van binnen en buitenlandse huizen bij KRUISWEG 22 HAARLEM U zult zien dat het een lust voor het oog is. Het K.N.M.I. deelt mee: Nabij de Azoren bevindt zich een nieuw hogedrukgebied, dat zich in oostelijke tot noordoostelijke richting verplaatst. In het overgangsgebied tussen beide syste men trok een koufront over de Britse eilanden in de richting van het vasteland. Vanmorgen bereikte dit front onze kust. Het komende etmaal zal dit front met veel bewoking onze omgeving passeren. Daarna wordt met westelijke winden koudere lucht, waarin opklaringen voor komen, naar ons land gevoerd. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum XIC «W «3 U temperaturen •o-3 (B C binnen- en buitenland Den helder onbew. wzw 19 4 0 Ypenburg onbew. w 25 8 0 Vlissingen onbew. wnw 19 9 0 Eelde onbew. zw 24 4 0 De Bilt onbew vera. 24 4 0 Twente onbew vera. 24 6 0 Eindhoven onbew. z 24 6 0 Z.-Limburg onbew. z 23 10 0 Helsinki regen z 11 0 1 Stockholm zw. bew. zzw 9 5 0 Oslo mist w.st. 5 2 0 Kopenhagen licht bew zzo 13 4 0 Aberdeen onbew. w 0 0 bonden geh. bew. wnw 7 0 \msterdam onbew. wzw 24 6 0 Brussel onbew. z 24 9 0 Luxemburg onbew. z 22 6 0 Parijs licht bew. w.st. 23 5 0 Bordeaux zw. bew. w.st. 22 7 0 Grenoble licht bew. w.st. 22 5 0 Nice licht bew. n 19 10 0 Berlijn onbew. zzo. 24 10 0 Frankfort onbew w.st. 23 3 0 Vlünchen onbew. zzw 21 7 0 Zürich onbew. O 21 3 0 Genève onbew. w.st. 19 2 0 '.ocarno onbew. w.st. 21 3 0 Venen onbew. zo 22 8 0 Innsbruck onbew wnw 23 4 0 Belgrado onbew. zo 21 6 0 Athene onbew. nnw 18 9 0 Rome onbew. w.st. 17 4 0 Barcelona geh. bew. ono 17 11 2 Madrid geh. bew. w.st. 10 9 2 Mallorca zw. bew. w.st 19 10 1 Lissabon geh bew. no 14 11 19 ZONDAG 31 MAART Zon op 6.17 uur; onder 19.12 uur. Maan op 6.58 uur; onder 22.24 uur. MAANDAG 1 APRIL Zon op 6.15 uur; onder 19.14 uur. Maan op 7.12 uur; onder 23.38 uur. MAANSTANDEN Eerste kwartier 6 april 4.28 uur. Volle maan 13 april 5.52 uur. Laatste kwartier 19 april 20.35 uur. Nieuwe maan 27 april 16.21 uur. HOOG EN LAAG WATER IN 1JMUIDEN Hoog Laag ZATERDAG 30 MAART water 4.44 uur en 16.57 water 0.33 uur en 12 53 ZONDAG 31 MAART uur. uur. Hoog water 5.13 uur en 17.26 uur. Laag water 1.04 uur en 13.24 uur.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 38