Jubileum bil Emmaschool HOOFDONDERWIJZER J. BERGSMA VEERTIG JAAR BIJ ONDERWIJS VERENIGINGSNIEUWS Publiek genoot zeer van voordracht Jules Croiset Judo-examens met veel geslaagden Deurwaarder C. Eelman zilveren jubilaris Vier zilveren jubilarissen bij Turnlust Betaling abonnementsgeld per giro Heesters voor onze duinen Bouwvakkers naar Den Haag Leao-school in Beverwijk Opruiming in „De Loods" 5 Kort IJmondnieuws ZATERDAG 30 MAART 1968 V elsen-lj muiden Beverwijk Wijk aan Zee H eemskerk N ot abelen Bert Japin er zijn zóveel aparte geschenken in de stoutenbeek ZATERDAG 30 MAART Intersoos Azpia, Patronaatsgebouw, IJmuide-oost, 20 u.: feestavond ten bate van de actie „Sam-Zam". ZONDAG 31 MAART Velserbad, open van 10.30 tot 12 uur. Idee '67, Snelliusstraat 41, IJmuiden, 20 u. Beat-avond met „Closely printed" 't Braambos, Zeeweg, IJmuiden-oost, 20 u.; Nummer 44, 07.32.174", toneel Vrijz. Chr. Jeugd Centrale. MAANDAG 1 APRIL Stadsschouwburg, 14 u.: Schoolvoorstel ling door „Arena"; opgevoerd wordt „Het laatste loverbos". Prof. mr. Vissering-m.m.s., Briniostraat 20 u.: Voorlichtingsavond over beroeps keuze. Gymnasium Paulinum, Driehuis, 20 u.: Jac. Zuurbier spreekt over partij Radi calen. Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandt- laan, IJmuiden-oost. 19.30 u.: „Faja Loeb- bie", film voor afdeling IJmuiden van de Algemene Bond van Bejaarden. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen IJmuiden. Nederlandse Vereniging voor Sexuelie Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 21.45 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-noord, Wijker- straatweg 77: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Santpoort, „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.-k. bibliotheek): 14.30 tot 17.30 u, en 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; Uitleenpost IJmuiden-West, parochizaal onder Petruskerk, Venusstraat 1: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur. ZONDAG 31 MAART Sportfondsenbad, Kuikenweg 84, ge opend van 9.00-13.00 uur. Kennemer Theater, Zeestraat. Ruil- en beursdag postzegelvereniging „Heems- werk" en „Kennemer Postzegelclub". MAANDAG 1 APRIL Huize Scheijbeeck", Velserweg 2. 13.30 en 19.00 uur: naaien door de Stichting voor huih. en gezinsvoorlichting; 19.30 u.: toneelgroep Perine. Huize „Westerhout", Westerhoutplein 5. 10.00 uur: Toneelspelen o.l.v. C. Idema; 14.00 uur: Handwerken door Stichting Recreatie Bejaarden. Vrijetijdscentrum „De Slof", Kruisweg 88: 19.30 uur: Schilderen o.l.v. Kick de Zwart door het „Groene Huis". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104 20.00 uur: Beeldhouwen o.l.v. Nico Betjes door Kennemer Staten. Het Groene Huis, Kruisweg 100. 16.15 19 30 uur: Balletgroepen; 19.30-21.30 uur: Cursus fotografie. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7.00-17.30, 18.30-19.45 en 20.45- 22.00 uur. Verenigde openbare bibliotheek, H. Bur gerstraat 70: 14.00-17.30 en 19.00-21.00 uur; jeugd 15.30-17.30 en 19.00-21.00 uur; Arendsweg 61: 14.00-17.30 en 19.00-21.00 uur; jeugd 15.30-17.30 en 19.00-21.00; Am- stelstraat 44: 15.00-17.30 en 19.00-21.00 uur; Parmentierstraat: jeugd 15.30-17.30 uur. ZATERDAG 30 MAART Café „De Zon", Voorstraat, 20.00 uur: Toneeluitvoering van „Nieuw Leven". ZONDAG 31 MAART Onderlinge veldlopen r.k.s.v. DEM. MAANDAG 1 APRIL Parochiekerk: H. Eucharistie-viering. Hotel „Sonnevanck", 20.00 uur: Af scheidsreceptie em. pastoor A. A. v. d. Togt. Vereniging openbare bibliotheek. Zwaanstraat: gesloten. ZATERDAG 30 MAAR Buurthuis „De Zandkraai", Handelstraat 20.00 uur: dansen m.m.v. „The Skunks". Dr. Prinsenhal, Maerlelaan: 8.00-20.00 uur: Tafeltennistoernooi door commissie bedrijfsontspanning KNHS en DOKO. Café-Rest. „De Jansheren", Kerkweg, tot 17.00 uur: Filmjurering amateurfilm club „IJmond Dubbel Acht". St. Jozefziekenhuis, Ingen Houszstraat: 10.30 uur: Opening en ingebruikneming paviljoen 6. Verenigingsgebouw „De Vrijbureht", Vrijburglaan, 14.30 uur: Provinciale bij eenkomst van gereformeerd jeugdwerk in Noord-Holland. Buurthuis „De Lichtboei", Maasstrat 5. 14.00 uur: poppenkastvoorstelling; 20.00: kienen en dansen. ZONDAG 31 MAART Buurthuis „De Lichtboei", Maasstraat 5. 16.30-17.30 u.: gezellige clubs voor meisjes van 6 tot 8 jaar; 19.00-21.00 u.: Sieraden maken voor tieners van 12 tot 17 jaar; 16.30-17.30 uur: schilderen, timmeren, bil jarten, zaalspelen en buitenspelen voor jongens van 6 tot 8 jaar; 19.00-20.30 uur: toneelclubs voor tieners van 12 tot 16 jaar; 19.30-21.30 uur: Indische keuken o.l.v. mevr. Quitz; 19.30-21.30 uur: Huid verzorging en make up; 19.30-21.30 uur: film- en televisievorming o.l.v. Huizinga. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk weg 45 (volwassenen) 15.00-17.30 en 19.00- 21.00 uur: Ruysdaelstraat la: jeugd 19.00- 21.00 uur. Jansheren, Kerkweg, 19.30 uur: Bijeen komst ANMB. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Hedenmiddag is het feest in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan. En wel een kinderfeest voor de leerlingen van de christelijke Emmaschool aan de Beukenstraat in IJmuiden-Oost dat zij aan hun hoofdonderwijzer, de heer J. Bergsma, hebben te danken. Voor de heer Bergsma zal het maandag 1 april namelijk veertig jaar zijn geleden dat hij in het Friese Warns met zijn loopbaan bij het onderwijs begon. Dit was voor het bestuur van de vereniging voor C.V.O. in IJmuiden een ge rede aanleiding de jubilerende hoofdonderwijzer een receptie aan te bie den, maar de heer Bergsma gaf er echter de voorkeur aan dit feest te midden van „zijn" kinderen te vieren. Hetgeen aldus deze middag het ge val zal zijn. En het wordt waarschijnlijk een bijzonder feest, want ook de populaire „Shepherds" uit IJmuiden hebben, als oud-leerlingen van de heer Bergsma, hun bezoek eveneens al aangekondigd. (Van een verslaggever) VELSEN. In ons hele land zal woens dag 3 april weer de jaarlijkse Boomfeest dag worden gehouden. Ook in Velsen zal dan vooral de schooljeugd worden gewe zen op de grote betekenis van parken, plantsoenen en bebossing als verbetering van de woonomgeving en verfraaiing van het landschap. Vorig jaar werd aandacht besteed aan de straatboom, nu staat de duinbeplanting in het centrum van de belangstelling. Leerlingen van de hoogste klassen van de J. F. Kennedyschool, de De Visserschool en de Zeewijkschool zul len woensdagmorgen langs het nieuwe deel van de Heerenduinweg onder leiding van de plantsoenendienst in het duin thuishorende heesters gaan planten. Wet houder J. G. Kolkman zal de betekenis van de Boomfeestdag toelichten. Zaterdagmorgen werden in Schevenin- gen 150 kisten wijting, 350 kisten gul en kabeljauw, 700 kisten schol en 9000 kilo gram tong aangevoerd. De heer Bergsma werd 20 september 1905 in het volgens hem zo „lieve en leu ke" Friese dorpje Exmorra géboren, een heel klein plaatsje tussen Bolsward en Makkum, dat slechts enkele verspreid gelegen huizen en boerderijen omvatte. Ook de ouders van de heer Bergsma be woonden een boerderij annex stalhoude rij, zodat hij zijn jeugd heeft doorge bracht op het ruime Friese platteland, te midden van paarden en de vrije natuur Hij droomde zich dan ook nimmer een toekomst bij het onderwijs, tot hij als vijftienjarige jongen als assistent in de stalhouderij van zijn vader werd belast met het geregeld halen en brengen van een zeventigjarige hoofdonderwijzer uit Bolsward. En deze oude baas heeft zich altijd zo enthousiast over dit vak uitge laten, dat de jeugdige Bergsma uiteinde lijk tot eenzelfde loopbaan besloot. Hij bezocht daarom de kweekschool in Sneek, om hier vier jaar later met vlag en wimpel het begeerde diploma te beha len. In die dagen, de beruchte tijd van de „kwekelingen met akte", was het aller minst eenvoudig ergens als onderwijzer te worden aangesteld, maar toch slaagde de jeugdige Bergsma erin uit niet minder dan achtenzeventig sollicitanten voor Warns te worden uitverkoren, zodat hij hier met ingang van 1 april 1928 als zo danig bij de christelijke school werd be noemd. De heer Bergsma ziet thans nog altijd met het grootste genoegen op deze periode terug, ook al omdat hij als onderwijzer tot de notabeleh van het plaatsje behoor de. Hij werd dan ook al spoedig aange zocht de voorzittersplaats van de harmo nie te bezetten, een functie waar de heer Bergsma altijd veel plezier aan heeft beleefd. Zelf een enthousiast bespeler van de trombone, wist hij talrijke amateurs voor de muziek op te leiden, terwijl zijn ervaringen in Warms waarschijnlijk mede van invloed zijn geweest op een indeling bij de Koninklijke Militaire Kapel tijdens zijn diensttijd. Later behoorde de heer Bergsma in Velsen tot de oprichters van de muziekschool. Toch werd het leven in een dergelijk enge en enigszins bekrompen kleine plaatselijke gemeenschap de jonge onder wijzer iets te benauwd, zodat hij na enige jaren solliciteerde als onderwijzer voor de Emmaschool in IJmuiden, waarvoor hij inderdaad met ingang van 1 oktober 1931 werd benoemd. De heer Bergsma heeft zijn komst naar IJmuiden nimmer betreurd, ook al omdat hij hier zijn vrouw heeft gevonden. Weliswaar kostte het hem de eerste jaren enige moeite zich bij een andere mentaliteit aan te passen „De zeewind maakt de mensen hier vrijer en spontaner, maar wij hebben elkaar opge voed", meent de heer Bergsma maar al spoedig begon hij zich in IJmuiden volledig thuis te voelen. Zijn benoeming tot hoofdonderwijzer in 1947 heeft er niet weinig toe bijge dragen om de heer Bergsma veel leed van de oorlog (Grebbeberg), onderdui-1 ken en evacuatie te doen vergeten, zodat hij zich nu bij voorkeur met de vele prettige kanten van zijn beroep bezig houdt. Een genoegen dat ongetwijfeld we derzijds is, hetgeen hem deze middag door vele leerlingen, oud-leèrlingen en ouders wel duidelijk zal worden gemaakt. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Dinsdagmorgen om acht uur zal uit IJmuiden een groot aantal bouwvakkers in bussen naar Den Haag vertrekken. Zij gaan meedemonstreren te gen het besluit van minister Roolvink de bouw-cao een halt toe te roepen. De groep uit IJmuiden bestaat uit le den van de katholieke en algemene bouw bedrijfsbonden. De bussen vertrekken van Paulus Potterstraat no 19 in IJmuiden- Oost. Elke deelnemer krijgt een onkosten vergoeding van tien gulden uit de kas van de bonden. Het vervoer komt ook voor rekening van de bonden. De aanmeldingsadressen zijn: C. Car- baat, Planciusstraat 52, IJmuiden en J. de Groote, Paulus Potterstraat 19, even eens in IJmuiden. (Van een verslaggever) BEVERWIJK. Van de zijde van het ministerie van Onderwijs en Wetenschap pen is bericht ontvangen, dat de Staats secretaris gunstig heeft beschikt op het ver zoek van de gemeentebesturen van Bever wijk en Velsen om de vglo-scholen in deze gemeenten om te zetten in één open bare leao-school (lager economisch ad ministratief onderwijs). Tussen de gemeentebesturen van Be verwijk en Velsen is overeengekomen, dat deze school gevestigd zal worden in Beverwijk, indien in deze gemeente ge schikte huisvesting voor deze school ge vonden kan worden. In overleg tussen de beide gemeentebesturen worden thans verschillende mogelijkheden hiertoe on derzocht. BEVERWIJK. Dankzij de Stichting Microtheater beschikt Beverwijk sinds het begin van deze maand over een cul turele uitgaansgelegenheid, waaraan hard behoefte bestond. In de paar weken van zijn bestaan heeft Microtheater reeds ge toond, een verrassend veelzijdig pro gramma te kunnen brengen, waarin plaats is voor zowel muziek als toneel, film en voordracht en zelfs rekening wordt ge houden met de gedifferentieerde smaken van het publiek. Over gebrek aan belangstelling heeft Microtheater tot dusver dan ook nog niet te klagen gehad. Ook gisteravond was een van de sfeervolle zalen van Huize Schey- beeck weer geheel gevuld toen Jules Croiset er voordroeg uit de werken van de grote Russische vertellers. De negentiende-eeuwse Russische ver telkunst blijkt het in onze tijd nog al tijd te doen, dankzij de trefzekere stijl economie die de scheppers ervan, ondanks al hun barokke woordenrijkdom, aan de dag leggen, de scherpe observatie van mensen en toestanden en de ironiserende (Van een verslaggever) BEVERWIJK. Bij de aan sportschool De Lange gehouden examens judo slaag den een groot aantal jongens en meisjes voor de verschillende graden. De uitslag van deze examens luidde: Eerste gele slip: Jeroen Ermers, Pat- riek Verstege, Ilona van Zalm, Bert van Lieshout, Mark van Buuren, Leo van de Putten, Arian Dekker, Erik Verwoerd, Freek van de Werff, Henk Langeveld, Kees Langeveld. Jos van Duivenvoorde, Nico Postma, Milco Smit, Rob Kaufman Ton Konijn, Martin Zonneveld, Wilco de Weijer, Henk de Weijer, Renée van de Weijst, Marco Kooiman, Jacob van de Meij Rudi Rozemeijer, Freddy van Word, Rudi Bosman. Benny Plooy, R. v.d. Mark en Ton Duin. Tweede gele slip: Frans Bakkers, John Adrichem, Rudi Niesten, Peter Hardunk, Johan Stolp, Arian van Ieren, Frits van de Meij, John Tieken, Johan Roselier, Pe ter Timmer, Ari Moerkerken, Peter Otte, Henk Wuis, Dick Huisman, Peter Kuiper. Gele band: H. Spanjaard, F. v.d. Scheer M. Verwoerd, Albert Vink, Eddy Weijde- ma, Bert Visser, Vera Eek, Renée Eek, Ronald Rozeboom. Eerste oranje slip: Paul Reinders, Jos Zandbergen, Tom Romijn, Tweede oranje slip: Mario Allard, Mare Duin, Walter Smit,Martin Smit, Frans Nij- huis. Peter Gerritse, Marta de Vries., Pim Rumping, René Nederhand. Blauwe band: Jos Sanding. Bruine band: B. Willems. De jubilerende hoofdonderwijzer te midden van zijn leerlingen. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD De leiding van het buurthuis „De Loods" aan de Geelvinck- straat in Velsen-Noord heeft bij haar ve le activiteiten weer een nieuw initiatief ontwikkeld. Dit iniatief is ingegeven door de schoonmaaktijd, die vele huis vrouwen weer tot opruimen noopt. Deze opruiming van talrijke zaken, waaronder overcompleet geworden huisraad, meube len, boeken, fietsen en brommers en grammofoonplaten, die vaak met lede ogen wordt bekeken als zij eenmaal bij de vuilnisemmer zijn beland, kunnen door „De Loods" nu wellicht een andere weg volgen. Aangezien men nog altijd geneigd is om van de op te ruimen spullen nog wat te verkopen wordt daartoe „De Loods" opengesteld op zaterdag, 6 april tussen halftien en 13 uur. Men kan dan ook in aan te bieden zaken snuffelen. Ieder kan dan zelf eens als koopman of koopvrouw op de „rommelmarkt" fungeren. De ver koopruimte is gratis ter beschikking. De verkoophandeling wordt alleen aan parti- vulieren toegestaan. AMSTERDAM. In Amsterdam is een 33-jarige werkloze fabrieksarbeider uit Groningen gearresteerd, die wordt ver dacht van aanranding en poging tot wur ging van zijn 6-jarig achternichtje. U kunt het uzelf gemakkelijk ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 13. postabonnees f 14.50. U kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant vermelden Voor incasso-girobetaling en (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dit geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE (Van een verslaggever) IJMUIDEN Deurwaarder C. Eelman zal maandag geen officiële bezoeken af leggen want op die dag heeft hij buiten gewoon verlof wegens het feit dat hij dan 25 jaar in overheidsdienst is. 's Mid dags om vier uur, na het afsluiten van de kas, heeft op het kantoor van de ont vanger der belastingen aan de Kanaal straat (246) een kleine feestelijke bijeen komst plaats. De heer Eelman werd 18 april 1921 op Texel geboren. Daar ook leerde hij zijn vrouw, afkomstig uit Zaandam, kennen. Op Texel heeft de heer Eelman drie jaren gewerki bij de gemeentelijke distributie- dienst. De laatste 22 jaar is hij werkzaam bij de Rijksbelastingen, nu al veertien jaar als deurwaarder in het rayon IJmui- den-West, Oud-IJmuiden en IJmuiden- Oost. Dit betekent gemiddeld vierhonderd bezoeken met dwangbevelen en een kleine veertig beslagleggingen per maand. In al die jaren is het maar zeven keer tot een openbare verkoop gekomen en slechts één keer tot gijzeling. Het ging om be dragen variërende van tien tot f 80.000, die moesten worden betaald wegens per sonele, inkomsten- en grondbelasting. Meestal was door onverschilligheid nog niet betaald en kwam via een regeling alles wel weer in orde. „Ik heb niet het prettigste beroep, maar het is toch ook zo. dat ik bij mijn weten geen vijanden heb. Het is de manier waarop je de mensen benadert. Een en kele keer te worden ontvangen met een kanonnade van scheldwoorden is er nu eenmaal bij en ook wel begrijpelijk. In zo'n geval vraag ik de volgende dag te mogen komen en dan gaat alles van een leien dakje. Dan begrijpen ze heel goed, dat ik de duivel niet ben en staat de kof fie klaar, dikwijls met een sigaar toe. Vooral mensen boven de 65 zijn bijzonder vriendelijk en ik help ze heel graag met eventuele ontheffing van personele be- lastingaanvragen en de afhandeling er van". De Eelmans brengen al hun vakanties op Texel door. Zij gaan weinig uit; ze hebben een leuk volkstuintje en thuis een volière. De twee dochters blazen hun par- Ideeënbus 1968. In de kantine van het Opleidingscentrum van Hoogovens aan de Wenckebachstraat in IJmuiden zullen woensdag 3 april 's morgens om 10.15 uur tijdens de jaarbijeenkomst van Ideeën bus 1968 de bekers worden uitgereikt voor de meest succesvolle inzenders van het jaar 1967 door ir. W. H. Schoenmaker. De heer Th. H. Oltheten zal spreken over „Trombose in de communicatie". tijtje mee in de IJmuider Harmonie, hun Na de jubileumviering gaat pa Eelman weer op de fiets officiële bezoeken af leggen. De dienst heeft maar één brom mer en die wordt door een collega ge bruikt, want die doet Santpoort en de polder, ietwat te ver soms om zonder motor te rijden. De heer C. Eelman thuis. humor waarmee dat alles in de meeste gevallen is overgoten. Door de wijze waarop Jules Croiset, gekleed in een costuum dat aan zijn voor dracht wat „couleur locale" gaf, deze ver halen min of meer „speelde", gaf hij aan deze facetten een extra reliëf. Op het programma stonden Gogols „De Mantel" en Tsjechows „Bridge", door Croiset zelf vertaald en bewerkt, alsmede Tsjechows „Uit het dagboek van een opvliegend mens", in de vertaling van Aleida Schot. Bij beide laatste voordrachten gebruikte Croiset zelfs enkele attributen, als tafels, stoelen, schrijfgerei en een mantel, waar door zijn „semi-toneel" er een dimensie bijkreeg, die, mede dankzij zijn expres sieve voordracht, deze humoristische ver halen in het juiste perspectief zette. Het was een ervaring, deze bekende verhalen op deze wijze opnieuw tot leven gewekt te zien en het publiek genoot er dan ook zichtbaar en hoorbaar van. Voor het jonge Microtheater betekende het een geslaagde avond, die ongetwijfeld nog door vele gevolgd zal worden. Het programma voor de komende maand ziet er tenminste weer aantrekkelijk uit: op 5 april wordt de Agatha-Christiefilm „Moord in trein 16.50" vertoond, op 19 april speelt de Amsterdamse Toneelschool Pinterfragmenten en „De dierentuin" van Albee en op de 26e komt Studio Laren met „Werre werelden", een collage van middeleeuwse muziek, liedjes en voor drachten, geïllustreerd met dia's. ADVERTENTIE iunart de kunst nijverheid* *tdeling van ^WONINGINRICHTING BEVERWIJK (Van onze correspondent) BEVERWIJK. Tijdens de druk be zochte jaarvergadering van de oudste Be- verwijkse gymnastiekvereniging „Turn lust" is aan vier leden het ere-speldje uitgereikt voor het 25-jarig lidmaatschap. De voorzitter, de heer W. Schipper, over handigde het insigne aan de dames W. Los-Oudhuizen, H. Geiseler-Braas, A. Los- Hoogland en de heer H. Los. In zijn openingwoord memoreerde de voorzitter de inschrijving van het dui zendste lid in januari van dit jaar. Te vens bracht spreker dank aan de propa- gandacommissde, de penningmeesteres en de technische leiding. Als stoffelijk blijk van waardering voor de vele ver diensten, welke zij voor de vereniging hebben gehad, kreeg mejuffrouw L. Hen driks een boekenbon aangeboden en wer den mevrouw Schipper en de heren G. C. Tabak en H. Los verrast met een prach tige plant. Uit de mededelingen bleek voorts, dat de heer H. Westra in dienst van de vereniging is getreden en zich on der andere heeft belast met het admi nistratieve gedeelte. De aftredende be stuursleden werden tenslotte bij acclama tie herkozen. Na het huishoudelijk gedeelte kreeg do bijeenkomst een enigszins feestelijk ka rakter. 'sss vZ', s' s -it»./,x. ,t.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 41