De Kleine en Vultink bleven bij het bandstoten aan de top White Stars ondervond van Giants onverwachte tegenstand HAARLEM-BLAUW WIT UEFA nodigde ADO uit voor bespreking na-competitie FRANS SIGMANS: „Als ik over de finish kom, sla ik een kruisje Dubbele keuring wijst uit BOEKESTEIN KAN BLIJVEN SPELEN De opstellingen VERSCHIL IN BEURTEN BELANGRIJK Alleen van Leur heeft na „grote tweenog kans op kampioenschap Wereldbeker weer voor Killy Geen spelers van Blokkeer in volleybalselectie Merckx gaf leiding in Catalonië prijs Ebben tweede in Antwerpen Kampong en HMC beginnen strijd om landstitel Honout gaat weer spelen voor RCH De Munck blijft bij Vitesse Schotse leiding bij Nederland-België 11 NEDERLAND-BELGIË ZATERDAG 30 MAART 1968 Jeugdtoernooi polo Engels voetbal Bert Teegelaar werd gisteren kans loos in de titelstrijd bandstoten. Eerst versloeg Van Leur hem, daar. na De Kleine. (Van onze speciale verslaggever) VENHUIZEN In het Nederlands kampioenschap bandstoten in Venhui zen speelt aan de top het aantal beur ten een bijzonder belangrijke rol. Na tuurlijk houdt zowel Hans Vultink als Henk de Kleine rekening met een onberaden misstap. Maar bovenal zien zij angstig nauwkeurig toe, dat de afstand in beurten niet te groot wordt. Gisteren liep Henk de Kleine weer uit op zijn waarschijnlijk enige rivaal. Dat was ook te zien aan de algemene gemid delden, 7.76 voor De Kleine en 6.95 voor Vultink. Zij waren na vier ronden de enigen, die nog zonder verliespunten op de ranglijst prijkten. Bert Teegelaar had zijn Waterloo ge vonden in een bijzonder spannend en daarna zeer matig duel tegen Lambert van Leur, die zo verwoed streed voor zijn laatste kans voor aansluiting met de top, dat Teegelaar volledig uit zijn spel ge bracht werd. Het theatrale van de Rotter dammer bleef de naar de zoldering ge richte blikken, de ongelovige uitdruk king op zijn gezicht als de ballen niet rol den zoals hij graag wilde maar de „snee" was er uit geraakt. Wie dan te gen Teegelaar aantreedt, heeft een kans om te winnen. Die kans greep Van Leur met beide handen, al was het tenslotte na een voortdurende lichte voorsprong een narrow escape: 182-200. 's Avonds verwees Henk de Kleine Tegelaar geheel naar de kansloze middengroep. Dat Vultink en De Kleine geen fout maakten en dus ongeslagen bleven, lag 's middags vooral aan het zwakke spel van de tegenstanders Jacobs en Sund- quest, dan aan eigen beloftevol spel. Zo volledig bleek het tweetal in de ban van het scorebord van de concurrent, dat het «pel er danig onder leed. Pas tegen het einde, toen Jacobs zowaar met enkele aanvaardbare series (25-11-13) zijn ge middelde tot boven de 3,5 ophees, kwam er wat genialer carambolage. Vultink scoorde 30 caramboles, waardoor hij op 197 strandde en nog een extra-beurt no dig had om te finishen. Henk de Kleine «chonk de toeschouwers de milde gave van een voortreffelijk gespeelde serie van 41 in de 27ste beurt, waarna hij met een 17 de 200 volmaakte. Vultink kreeg vroeg in de avond met de groeiende kracht van Duysens te ma- ROSSLAND Jean Claude Killy, de omstreden drievoudige Olympische ski kampioen, is voor de tweede achtereen volgende maal winnaar geworden van de wereldbeker. Doordat de 24-jarige Frans man vrijdag de slalom won van de inter nationale wedstrijden te Rossland, gelegen op de grens van Canada en de Verenigde Staten, is hij in de competitie om de tro fee onbereikbaar geworden voor zijn con currenten. ken. De Belgische Nederlander stootte er prinsheerlijk op los, nam een steeds grotere voorsprong en velen in de zaal geloofden heilig in de eerste verliespartij van de grote favoriet, toen Duysens in de 20ste beurt met 131-95 voorkwam. Zij hielden geen rekening met het vechters instinct van Vultink. Toen de explosies kwamen, had men geen ogen genoeg om al het schoons op te nemen. 44 Caram boles scoorde Vultink in de 23ste beurt. Nog was Duysens niet bereid te capitu leren (143-140). De 16, gevolgd door een nieuw stuk vuurwerk (40) waren echter doorslaggevend. Dat Hans Vultink daarna nog vier beurten nodig had om de vier caramboles te scoren, die hem van de 200 scheidden, deed vooral Henk de Kleine deugd. Lambert van Leur won wel van de po vere Jacobs, maar had zoveel beurten no dig (44), dat zijn algemeen gemiddelde een flinke knauw kreeg. Met zes uit vier handhaafde hij zich vlak onder de top. Voor Van Leur begint echter vandaag pas het grote werk (Vultink, De Kleine). Duysens 185 35 29 5.28 Ligthart 200 35 17 5.71 Teegelaar 182 48 21 3.79 Van Leur 200 48 25 4.17 Jacobs 102 29 25 3.51 Vultink 200 29 35 6.89 De Kleine 200 28 41 7.14 Sundquest 62 28 14 2.21 Jacobs 177 44 30 4.02 Van Leur 200 44 39 4.54 Duysens 158 30 18 5.26 Vultink 200 30 44 6.66 Ligthart 156 31 28 5.03 Sundquest 200 31 30 6.45 Teegelaar 158 22 17 7.18 De Kleine 200 22 35 9.09 De stand na twee dagen is: 1. De Kleine 2. Vultink 3. Van Leur 4. Ligthart 5. Teegelaar 6. Sundquest 7. Duysens 8. Jacobs 41 57 39 43 48 52 29 30 7.76 6.95 4.96 5.89 5.17 4.73 4.72 3.02 Jaap Ligthart, de nerveuze speler uit Alkmaar, kreeg het gisteren na de derde ronde te kwaad. Hij moest onderzocht worden door een arts, kreeg enkele uren extra rust van de wedstrijdleiding en stond gister, avond laat pas weer achter de biljarttafel. DEN HAAG. Het Nederlandse jeugd- zevental zal op 12, 13 en 14 april aan een internationaal waterpolotoernooi in Marseille deelnemen. Voor het toernooi hebben naast Nederland, Italië, Joegosla vië, Spanje, Frankrijk en West-Duitsland ingeschreven. Voor het Nederlandse zevental (bestaan de uit spelers tot en met 18 jaar) zijn de volgende spelers uitgenodigd: Wiersma (Nept. Amersfoort), Durieux, Reedijk en Slebeck (DZV), v.d. Heuvel (Zijv), Van Harten (AZPC), Bosch (De Meeuwen) Van Eerden (TZV), Snel (DVZ), Bras (Po lar Bears) em Leyssenaar (Het Y). (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. White Stars heeft in de baskelbal-eredivisie dames van het Am sterdamse Giants gewonnen. Maar de Haarlemse meisjes ondervonden meer te genstand dan zij verwachtten. Giants speel de beter dan de plaats op de ranglijst voorlaatste, deed vermoeden. Vooral in de eerste helft waren de goed combine rende Amsterdamse meisjes beter en drukte dit via 2-5; 8-15 en 14-18 in de 19-22 ruststand uit. White Stars kwam na rust goed terug en nam, ondanks het gemis van Jenny van der Hoeden, snel de leiding: 29-28. Verder afstand nemen konden de sterren echter niet. De spanning bleef, getuige de DEN HAAG. De Nederlandse volley- balploeg, die van 13 tot en met 20 april deelneemt aan het toernooi om het West- europese kampioenschap, dat in een aan tal plaatsen in het zuiden van West-Duits land wordt gehouden, bestaat uit de vol gende spelers: Bert Aalbers (US), Johnny Groen, (SFC), Cor de Hond (tornado), Richard Onnes (Hoevok, België), Hans Valken burg (Bekkersveld), Piet Wassenaar (Li banon). Hans Jansen, Hans Lodder. Kees Tinga, Harry Veldhuis, Bram Vermeulen en Geert Trompetter (allen AMVJ). Trai ner/coach is Henk Blok. In deze ploeg ontbreken een aantal spe Iers, die vorig jaar deel uitmaakten van het basisteam dat in Amersfoort West europees kampioen werd. Jurrien Kooien, de laatst Blokkeer-speler in de nationale formatie, Piet Swieter en Jan van der Hoek hebben wegens drukke studie of werkzaamheden bedankt, terwijl Jan Wil lem Mulder met blessures kampt. Henk Blok heeft het team nu aangevuld met een drietal jonge spelers: Johnny Groen, Kees Tinga en Piet Wassenaar. LONDEN Vrijdagavond werd voor de eerste divisie van de Engelse league de wedstrijd West Ham UnitedArsenal ge speeld. De ontmoeting eindigde in een gelijkspel: 11. ADVERTENTIE Zondagmiddag om half drie aan de Jan Gijzenvaart eindelijk weer eens een thuiswedstrijd voor de competitie: De Amsterdammers met Piet Paternotte in het doel zijn in de le divisie recordhouders op het gebied van gelijke spelen (14) maar de roodbroeken doen met 12 draws met zo heel veel voor hen onder. Er moet beide clubs die in Amsterdam ook met verder kwamen dan een gelijkspel, alles aan gelegen zijn om het ditmaal tot een overwinning te brengen. Voor HAARLEM met de geheel herstelde Wytze Couperus weer in de voorhoede zou dat bovendien een kans op hernieuwde aansluiting bij de kopgroep betekenen. 39-37 en 44-42 tussenstanden. In de slot fase werd White Stars toch sterker en won verdiend met 53-46. Biene Vonke- man: 12-13 en Betty Veenstra 4-15 scoor den voor White Stars. Voor Giants waren Maria Schappert-Mol: 8-3 en Marion Wierma: 8-2 topscoorsters. In de rayonklasse deed Antilopen goed werk door na 14-10. Adams met 37-28 te kloppen. H.O.C. verloor met gering ver schil 46-48, na 20-25 bij rust, van het Hel- derse Albino's. Typhoons verspeelde te gen Exercitia zijn laatste (theoretische) kampioenskans. De IJmuidenaren won nen via 26-20, met 66-58. De uitslagen in het district Haarlem luiden Dames 1: Spetters-White Stars 2 23-39, Exercitia-H.O.C. 2 56-15, Akrides-Tornado 44-22. Dames 2 A: ETO-Typhoons 16-6; Heren 2 C: Cios-Flamingo's 6 56-26; Flmanigo's 5-H.O.C. 3 35-28; E.T.O. 4- Schoten 2 29-32; Lions 2-Akrides 3 30-39. ADVERTENTIES ZONDAG 7 APRIL a.s.: OLYMPISCH STADION - ADAM Interland voetbalwedstrijd: (Aanvang 14.30 uur) Officiële voorverkoop: JAC. J. GROENEVELD Oranjestraat 50-52, Haarlem (West) Telefoon 023 - 1 21 23 BARCELONA De Fransman Leme- teyer heeft gisteren de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. Hij legde de 178 km van Lerida naar Barce lona af in 5 u. 32 min. 16 sec. De tweede plaats was voor zijn landgenoot Serge Bolley. Na vijf ritten heeft de Spanjaard Mariona Diaz de leiding in de algemene rangschikking. De Belgen Eddy Merckx en Guido Reybroeck staakten de strijd, omdat zij de Ronde van Vlaanderen, die vandaag gereden wordt, prefereerden boven de Ronde van Catalonië. De uitslag van de vijfde etappe is: I. Lemeteyer (Fr.) 178 in 5.32.16; 2. Bol ley (Fr.) z.t.; 3. Goyeneche (Sp.) z.t.; 4. Soave (Belg.) z.t. Algemeen klassement: 1. Diaz (Sp.) 18.39.52; 8. Den Hartog (Ned.) 18.43.16; II. Haast (Ned.) 18.44.56. ANTWERPEN Antoon Ebben is gisteravond tijdens een internationaal concours hippique in Antwerpen op de tweede plaats geëindigd in een punten- wedstrijd om de internationale grand prix Grundig. In de barrage werd op tijd ge reden. Ebben, die Kairouan bereed, legde het parcours 0.8 sec. langzamer af dan de Fransman Geneste. Eindstand: 1. Geneste (Fr.) met Ama B 55 punten 49,0 sec.; 2. Ebben (Ned.) Kairouan 55—49,8; 3. Westwood (G.B.) Maverick 55—50,3; 4. Schridde (W.-Dld) Dozent 5553,9; 5. Charron (Belg.) Ger- dy 55—63,4; 6. Coakes (G.B.) Little Fel low 5259,0. DEN HAAG. De competitie om het Nederlands kampioenschap hockey (he ren) begint zondag met de wedstrijd tus sen Kampong (west) en HMC (noord), die vorige week in hun afdeling de titel behaalden. Hattem, dat in Oost al een week eerder kampioen was, komt niet in het veld. De vierde titelhouder, die van het zuidelijk district is nog niet bekend, landkampioen Venlo, dat met nog een wedstrijd te spelen een punt voorsprong heeft op HTCC, ontmoet in zijn laatste (uit) wedstrijd HTCC. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Ajax, Feijenoord en ADO zijn door de UEFA officieel uitge nodigd voor de internationale na-compe titie. Bovendien zijn de drie clubs ver zocht 4 en 5 april in Zürich aanwezig te zijn om met de andere twaalf clubs tot een poule-indeling te komen. Behalve de drie Nederlandse clubs doen aan die na-competitie mee de Italiaanse clubs Torino en Inter Milaan, de West- duitse clubs FC Nürnberg en München '60, de Belgische clubs Anderlecht en Standaard Luik, St. Etienne (Frankrijk), Dukla Praag (Tsjechoslowakije), Rapid Wien (Oostenrijk), Athletico Madrid (Spanje) en Sporting Lisboa (Portugal). Mogelijk zal Lausanne Sports de vijftien de deelnemende club zijn. De gedachten van de UEFA gaan uit naar vijf poules van drie clubs. Elke club krijgt dan twee uit- en twee thuiswed strijden, die tussen 15 mei en 19 juni moe ten zijn gespeeld. De poulewinnaars ont moeten elkaar daarna volgens afval- systeem. (Van onze sportredactie) HEEMSTEDE. De leiding van RCH en speler Jan Honout hebben de moei lijkheden, die waren ontstaan, gister avond tijdens een bespreking opgelost. Honout zal weer gaan trainen en spelen bij RCH. De Beverwijkse routinier uit de Racing heeft acht weken niet gespeeld. (Van een speciale verslaggeyer) BAKEL „Het gros van de rijders ziet de harde kantjes, de „paadjes" niet. Ik wel. Ik heb vroeger veel met een brommer over zandgronden ge reden hier om Bakel heen is het allemaal zandgrond. Met een brommer moet je wel de kantjes pakken, want zo'n vijftig cc trek je niet door los zand heen. Dat is het hele geheim", antwoordt moto-crosser Frans Sig- mans (20) op de vraag hoe hij het af gelopen zondag voor elkaar kreeg om net als vorig jaar in Sint Anthonis alle „azen", ook de meest gerenommeerde buitenlandse fabrieksrijders, in alle drie manches achter zich te laten. „Paadjes zoeken, dat is in een cross die hoofdzakelijk over zandgronden gaat het belangrijkste. Ik verken het par. cours van tevoren heel nauwkeurig, eerst een keer te voet en dan nog zo vaak mogelijk op de motor. Als er flink veel publiek langs het parcours staat en die mensen hangen allemaal over de touwen heen, dan zoekt iedere rijder bijna automatisch het midden van de baan op. Ik niet. Ik rijd vlak langs de touwen, daar is de baan minder mul, minder omgewoeld. Dat publiek gaat wel opzij. Moto.crossen lijkt makkelijk. Je houdt je stuur maar recht en dan laat je die fiets maar zwoegen. Ja, maar zo is het niet. Er komt veel gevoel, veel denkwerk bij te pas. Vooral op de zandgronden. Op harde banen, zoals in Zweden en Tsjechoslowakije, komt het veel meer op de kracht van je mo- ter, op stuurmanskunst en op durf aan, spreekt behendigheid minder mee. Als je in Zweden je fiets maar zo plat mo gelijk in de bocht durft te leggen, kom je een heel eind. Op harde banen klop ik die buitenlandse fabrieksrijders niet. Op zandbanen, hoe muller hoe mooier, pakken ze mij niet, pakken ze ons Pierre Karsmakers, Jo Lammers en ik niet. Vorig jaar bezetten we de eer ste drie plaatsen in Sint Anthonis. Als Jo's fiets niet in brand was gevlogen was hij weer tweede geworden en we rijden heus geen combine, zoals bij voorbeeld de Oostduitsers doen. Jam mer dat wereldkampioen Paul Frie- drichs en zijn secondant Heinz Hoppe niet in Sint Anthonis verschenen, dan had ik revanche kunnen nemen op het kunstje wat ze me vorig jaar in Mol geflikt hebben. Toen liet Hoppe zich een ronde terugvallen om mij, terwijl ik op kop ree, zo te kunnen hinderen, dat Friedrichs bij me kon komen, en me zelfs, terwijl Hoppe me afsneed en me in de kant drukte, kon passeren. Dat is niet sportief meer, maar ja, die jongens rijden voor een fabriek, en dan wordt het brood in plaats van sport". GELUK „Die sport kost ons niet-fabrieks- rijders vaak geld, de onkosten kun je nauwelijks met het start- en prijzen geld dekken, en dan moet je behoor lijk vaak in de-prijzen rijden. Voor elk boutje of schroefje dat we in een ge wone winkel voor een gulden kunnen krijgen, moeten we bij de importeur zevenacht gulden neertellen. Serieus aan het wereldkampioenschap deel. nemen is er voor ons dan ook niet bij. Daarvoor moet je zo'n acht, negen Grand Prix in alle delen van Europa mee rijden. Dat is alleen voor fabrieks. rijders, die behalve een vorstelijk sala ris ook alle onkosten vergoed krijgen, te doen". „Ik moet door 's winters hard te werken en zomers veel in de prijzen te rijden mijn motorhelm op proberen te houden. Ik sta bij mijn vader in de zaak, een rijwiel- en bromfietsenhan- del. Vanaf mijn zevende jaar schroef ik al aan motoren. Pa snapt dat brom- fietsgedoe niet zo best meer, die is daar al te oud voor. Dat werk komt dus allemaal op mijn schouders neer. Wij, niet-fabrieksrijders, kunnen alleen aan nationale en internationale wed strijden meedoen in eigen land, in Bel gië of Noord-Frankrijk". „Vorig jaar ben ik zo'n dikke dertig keer gestart, werd veertien keer eerste en acht maal tweede. Dit seizoen ben ik tot half oktober al volgeboekt, moet in elk weekeinde starten. Tot Sint An thonis heb ik dit seizoen alleen nog maar pech gehad met mijn twee 360 cc Husqvarna's. Ik hoop dat ik vanaf nu wat meer geluk hebO ja, hoe ik Sint Anthonis heb gewonnen. Ik heb nog een héél belangrijke factor ver geten: geluk. Eén zandkorreltje in je motor kan je doen stilstaan. Elke keer als ik heel over de finish kom sla ik een kruisje. HAARLEM-IJMOND De competitie in het betaalde voetbal is nu wel in een beslissend stadium gekomen. In de ere divisie resten nog zeven wedstrijden, in de eerste voor de meeste clubs nog elf en in de tweede divisie voor alle verenigingen ook nog elf. Telstar, dat goed nieuws kreeg van Boekestein, die volledig fit blijkt te zijn, moet uit de reeks nog wel wat punt jes zien te halen. Tegen DWS in het sta dion is die kans zeker aanwezig. Voor Haarlem zijn de resterende elf wedstrij den niet zo bar belangrijk meer. Voor te genstander Blauw Wit, dat op bezoek komt, ook niet. RCH heeft op deze laatste reeks duels juist zjjn hoop gevestigd. De Heemstedenaren moeten een achterstand van zes punten inlopen. In de uitwedstrijd tegen Vitesse is het twijfelachtig of dat zal lukken. EDO verdedigt zijn kleine promo tiekans tegen De Baronie uit Breda. Clement zal bij Telstar zeker niet van de partij zijn. De enkelblessure, die hij in de bekerwedstrijd tegen Haarlem opliep, houdt hem buiten de lijnen. Boekestein zal waarschijnlijk voor Clement in de voor hoede opereren. Boekestein heeft twee keuringen achter de rug: één in de kliniek van dokter Strikwerda en één in Leiden. Uit beide onderzoeken bleek dat Boeke stein volledig fit is en normaal kan blijven voetballen. Telstar (uit tegen DWS): (vermoede lijk) Van der Meeren - Bakker, Althoff, André en Van Essen - Geestman of Van Wijk en Van Egmond - Van Straa- ten, Kort, Boekestein, N.N. Haarlem (thuis tegen Blauw Wit): Boomgaard - Wentink, Peijs, Peters, Van Duffelen - Meyer en Kruyer - Hoeben, Couperus, De Wolf en Van Haaren. RCH (uit tegen Vitesse): Bes - Croes, Oldenziel, Koning en Koppen - Fransz en Van Doesselaar - Stoute, Meijer, De Goede en Gerritsen. EDO (uit tegen De Baronie): Amama - Van der Zon, Van der Putten, Breeu- wer en Spiers - Mul en C. Koene - Hendriks, Koek, Bosdijk en Burke. Bij DWS is doelman Schrijvers gebles seerd. Jan Jongbloed is zijn vervanger. De opstelling van DWS is: Jongbloed, Flinkevleugel, Cornwall, Overweg en Pijlman; Dijkstra en Burgers; Nieuwen- huis, Geurtsen, Rensenbrink en Simoko- vic. Haarlem heeft zijn elftal deels noodge dwongen ingrijpend gewijzigd. Kunst heeft een enkelblessure en kan niet worden op gesteld Smit is ziek. Koster is naar het oordeel van de Haarlem-leiding iets uit vorm. Peijs en Peters spelen nu weer in het centrum van de verdediging. In de voorhoede maakt Van Haaren zijn rentree. Blauw Wit: Paternotte - Van Meeteren, Breevoort, Sparendam en Herman Witschge en Gerritse - Van Dijk, Wildbret, De Boer en Muskee. RCH heeft na het zwakke bekeroptreden een wijziging in het team aangebracht. Jeugdspeler Caspers is vervangen door Fransz in de middenlinie en in de voor hoede staat Gerritsen nu op de linksbui tenplaats. Meijer opereert naast Stoute. Vitesse: Van der Zwaard - Hofs, Van In- gen, Huiberts en Schoorl - De Vries en Van Kerkhof - Zweers, Verhagen, Neu mann en Vleming. EDO gaat met hetzelfde team, dat RCH versloeg, naar De Baronie in Breda. Voor EDO is dit duel vrij belangrijk. Bij winst krijgen de kansen op een plaats bij de bo venste drie iets meer tekening. De Baronie: Van Hooydonk - Van Zundert, Stickers H. van Ierssel en Van de Broek - Overs en A. van Ierssel - Harting, Deijkers, K. van Ierssel en Brouwers. ARNHEM. Zag het er aanvankelijk naar uit dat de breuk tussen de Arn hemse eerste divisieclub Vitesse en trai ner Frans de Munck definitief zou zijn, deze week zijn beide'partijen alsnog tot overeenstemming gekomen. Het contract van De Munck is verlengd tot 1 juli 1969. Het contract is verlengd op basis van het salarisaanbod dat door Vitesse was gedaan voor De Munck zijn ontslag aan bood. In Vitessekringen is het besluit van De Munck de Arnhemse ploeg nog een jaar te blijven trainen met instemming begroet. DEN HAAG. De interlandwedstrijd Nederland - België, die op 7 april in het Olympisch Stadion in Amsterdam zal ge speeld worden, wordt geleid door de Schotse scheidsrechter Paterson. De grens rechters voor deze wedstrijd zijn Christie en McKeeman. VOETBAL. De Argentijnse voetballer Omar Sivori, die op dit moment voor de Italiaanse club Napels speelt zal het ko mende seizoen weer naar Argentinië terugkeren. Sivori gaat spelen voor Bue nos Aires.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 47