Stemmige Matt heus in de Nieuwe Kerk Strandloop Terrasvogels VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND UST Bezoekt onze modelwoning NIEUWE WOONIDEEËN voor IEDEREEN Europort '68 Amsterdam met visserij-expositie Zware en lange reis van sleepboten uit IJmuiden Veertig deelnemers afgevallen Cursus creatieve handvaardigheid Modehuis Nederland heropend Duinbrand in Heerenduinen Congresdag over visserij Rond Kaap naar Koeweit Havenherichten 5 UIT DE ZAKENWERELD DIT BANKSTEL WERD VOOR GEKOZEN DOOR HONDERDEN MEUBELSPECIALISTEN! Kort IJmondnieuws Uw leverancier voer KOLEN en OLIE VRIJDAG 2 9 MAART 1968 V elsen-U muiden J elsen-N oord DAMESKAPSALON Lange Nieuwstraat 471 IJmuiden - Tel. 1 11 66 NIEUWS Carillonklanken over IJmuiden WONINGINRICHTING MARKTPLEIN 29 - IJMUIDEN - TELEFOON (0 2550) 10541 EUROPA 4 ETAGES MEUBELEN EN WOONIDEEËN MEUBEL 6 «4- 'f L 4 en Zesde reis 1 De jaarlijkse uitvoering van de Mat- thcius-passion in IJmuiden blijft steeds weer een bijzondere ervaring. Dat komt vooral door de bijzondere sfeer, die „Looft den Heer" in de Nieuwe Kerk weet te ver wezenlijken. Het moment van stilte voor de uitvoering, die daarna met klokgelui begint, de grote toewijding van alle be trokkenen, de gespannen aandacht van de luisteraars, het is allemaal kenmerkend voor de Umuidense Mattheus. Gisteren was dit nog duidelijker merkbaar dan an ders. Zelden hebben we solisten zo toe gewijd zien meezingen met de koralen, en soms kregen ze ook nog steun van een orkestlid dat even werkloos was. „Looft den Heer" zong zeer expressief, al hebben we de indruk gekregen dat het koor ditmaal niet altijd een even grote hoogte bereikte. Zo klonk het openings koor minder vloeiend dan bij vorige gele genheden en hadden sommige sopranen ditmaal moeite met de hoogte. Maar de ADVERTENTIE kennemerlaan 150. telefoon 10745*, ijmuiden (Van een medewerker) SANTPOORT Op het strand van IJ muiden zet de sportvereniging Terrasvo gels uit S-mtnoort zondag 14 april voor de eerste keer een grote paasstrandloon op stapel. Met de voorbereidingen is men al wekenlang bezig en daarbii worden de zaken terdege aangepakt. Er is onder vele sportverenigingen zo werden alle voetbalclubs in de HVB aangeschreven reeds bekendheid gegeven aan deze strandloop, waaraan alles en iedereen mag meedoen. Uit de gelederen van Terrasvogels is voor deze strandloop onder v oorzitter- schap van de heer W. Kolkman het idee is afkomstig van zijn broer J. F. Kolkman een werkcomité opgericht en daarin hebben de afdelingen voetbal, honkbal en softbal met elk vijf leden zit ting. Oud-EDO-doelman Teun v.d. Berg maakt als vertegenwoordiger van de soft- ball deel uit van dit comité, dat vol ijver en enthousiasme aan de slag is gegaan. Het is al vier keer in vergadering bijeen geweest en heeft aan 300 sportverenigin gen (voetbal, honkbal, softbal, gymna stiek, wielrennen etc.) een schrijven ge richt om deel te nemen. Er zijn negen aanmeldingsadressen ingeschakeld in Sant poort(2), IJmuiden (2), Beverwijk (1) en Haarlem (4). Bovendien kan vóór 8 april ingeschreven worden via de giro door overmaking van 1,50 op postrekening 646801 t.n.v. s.v. Terrasvogels met ver melding „Paasstrandloop" De deelne merskaarten zullen dan toegezonden wor den. Er kan zondag 14 april ook nog tot half twaalf ingeschreven worden in res taurant Van Zwuyveren te IJmuiden. Het inschrijfgeld bedraagt dan 2,00. Voor na dere inlichtingen of inschrijvingen kan men zich ook richten tot de VVV Velsen- IJmuiden, Marktplein te IJmuiden (tel. 02550-15611). De start van de paasstrandloop is 's- middags om twaalf uur. \7oor dames en heren ouder dan 1 5jaar bedraagt de af stand 7,5 km. en voor de jongeren 3.5 km VRIJDAG 29 MAART Petrazaal, Spaarnestraat, IJmuiden- Oost, 20 u.: Leven, wonen en werken in het Noordzeekanaalgebied. forumavond Velser Gemeenschap, Volksuniversiteit, 't Nut en NIVON. Cultureel Centrum, 20 u.: Contactavond Fauna Felisena. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord: 19 tot 21.15 u.; filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 19 tot 21.30 u.; r.-k. openbare leeszaal en bi bliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 19 tot 21 u.; filiaal r.-k. openbare lees zaal en bibliotheek in Velsen-Noord, Ban- jaertstraat 13: 19 tot 21 u. ZATERDAG 30 MAART Intersoos-Azpia, Patronaatsgebouw, IJ muiden-Oost, 20 u.: Feestavond ten bate van Actie Sam-Zam. Bibliotheken: De gemeentelijke open bare bibliotheek en leeszaal, de filialen in Velsen-Noord, Santpoort-Noord en Wil lemsbeekweg in IJmuiden zijn geopend van 10 tot 12.30 u. VRIJDAG 29 MAART Gebouw Concordia, Doodweg, 20 uur: feestavond gepensioneerden en jubilaris sen Van Gelder Zonen m.mv.. Trio Will Sibbelee. ADVERTENTIE Vroeg begonnen, veel gewonnen Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen passiemuziek zit er bij dit koor zo muur vast in, dat er steeds sprake was van een nauwkeurig musiceren, waarbij de uit spraak zeer duidelijk was. Voortreffelijk was het aandeel van een jongenskoor onder leiding van Jan Kin man, dat overigens ook één, meisje in zijn gelederen had opgenomen. Dit koor zong in tegenstelling tot de meestal gebe zigde praktijk drie koren, niet alleen het openingskoor, maar ook het slotkoor „O Mensch, bewein' dein' Sünde gross" en „Was mein Gott will, das g'scheh' all' zeit". Zoals gebruikelijk had „Looft den Heer" voor voortreffelijke solisten gezorgd. Onze belangstelling ging in de eerste plaats uit naar de alt Marianne Dieleman. die vorig jaar zo naar voren is gekomen en toen ook in IJmuiden zo'n goede indruk heeft gemaakt. Ze slaagde er in de verwachtin gen volkomen te vervullen Haar stem is vol, haar zeggingskracht groot en zowel in de laagte als in de hoogte behoudt haar stem glans. Tenor Gerard Honig be gon niet zo overtuigend, maar gaandeweg verdween het ruwe in zijn stemvorming. waarna hij toch een goed peil bereikte. Meinard Kraak, die de basaria's zong. heeft hiervoor eigenlijk een iets te lichte stem. In de hoogt.? klinkt zijn stem fraai, maar in de lage registers is de uitdruk kingskracht nog tc gering. Dit bleek voor al door een vergelijking met Herm. Schey. die elk jaar nog prachtiger expressie aan de Christuspartij weet te geven, en die ditmaal zelfs ondanks een verkoudheid el ke passage door zijn doorleefd en glansvol zingen tot een beleving maakte. Wat Annette de la Bije en evangelist Ar jan Blanken betreft geldt dat goede wijn geen krans behoeft. Jaap Spigt en Simon C. Jansen speelden de clavecimbel- en orgelbegeleidingen, het N. PH. O. bege leidde behoudens enkele verkeerde inzet ten zeer betrouwbaar onder leiding van de geroutineerde Willem Wiesehahn. Kees Maas Vijf da gen pi an (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Ongeveer veertig men sen, die deelnamen aan het Vijfdagen- plan een actie, zoals is bekend, om onder medische- en persoonlijke leiding van het roken af te komen zijn in de loop van week afgevallen. Donderdag avond, tijdens de vierde bijeenkomst, wa ren in de Kroonzaal van restaurant Brink- mann nog ruim honderd mensen aanwe zig. Ofschoon maandagavond zich zeven tig deelnemers hadden aangemeld kwam een dubbel aantal opdagen. Ds. D. Vink. die met de leiding van het Haarlemse Vijfdagenplan georganiseerd door de B.O.T.A is belast, is bijzonder tevreden over de gang van zaken. Deze maakte bekend, dat er nog een nazorg zal zijn. Om de drie weken ko men de deelnemers daarvoor bijeen. Bij de actie in Rotterdam en Middelburg zijn deze nazorgavonden bijzonder gezellig ge worden, zei hij. Er werd ditmaal minder gehoest en ge kucht in de zaal. Op sommige wangen was meer kleur. Een cursist die twee pakjes sigaretten per dag rookte: .Ik ben er mee gestopt abrupt. En ik voel n|e best". Een ander: „Ik heb de eerste da gen nog vier sigaretten per dag gerookt Nu niet meer. Maar ik vind het wel moei lijk." Ds. Gabriël, die destijds met de leiding in Rotterdam was belast, voerde een psychologische oorlog tegen de sigaret Hij zei dat men wellicht nog 'weken, zelfs maanden een zwak voor sigaretten zou koesteren en dat men derhalve waakzaam moest blijven. ADVERTENTIE Wij creëren de moderne kapsels met of zonder losse haarstukjes die wij in verschillende uitvoeringen voor u in voorraad hebben. (Van een verslaggever) IJMUIDEN Woensdag 3 april vangt het onderdeel „Werken met hout" van de cursus creatieve handvaardigheid van de Werkgroep Ludische Vorming IJmond aan. De totale cursus creatieve handvaardig heid duurt 60 avonden en leidt op voor het gelijknamige diploma A, dat een ge liefd bewijs van bekwaamheid is voor vele jeugdleiders(sters), onderwijzend personeel, doch evenzeer voor vele andere geïnteresseerden. De cursus is verdeeld in 6 onderdelen van elk 10 avonden. Het onderdeel „klei", waaraan circa 15 deel nemers bijzonder veel vreugde hebben beleefd, is zojuist geëindigd. Op 3 april vangt het onderdeel „hout" aan, even eens 10 avonden. De gewone houtbewerking, doch ook houtsnijwerk en gutsen zullen worden be handeld door een bekwam docent, na melijk de heer C. Darlang uit Santpoort. De heer Darlang is handvaardigheids therapeut van beroep en een van de be voegde docenten van de Nederlandse Vereniging voor Handenarbeid. De cursus op woensdagavond duurt van 19.15 uur tot 22.15 uur. Gebruik wordt gemaakt van het handenarbeidlokaal van het Kennemer Vormings Instituut, Wille brordstraat 61 te IJmuiden-Oost. Er kun nen nog enkele deelnemers worden ge boekt. Wie interesse heeft, kan tevoren hiervan mededeling doen aan de heer G. J. Kwakkel, telefoon 15743 of 15678 (02550). Eventueel kan men zich op de eerste cursusavond melden aan het han denarbeidlokaal. Men kan ook een onder deel afzonderlijk meemaken, zonder dat dit de verplichting inhoudt de gehele cursus creatieve handvaardigheid te moe ten volgen. VAN DE IJMOND (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Modehuis Nederland aan de Lange Nieuwstraat in IJmuiden heropende donderdagmiddag zijn deuren voor het publiek. Na ruim vijf weken is de verbouwing klaar gekomen. Een ver bouwing die ten doel had de oppervlakte van de zaak te vergroten. Men heeft te vens van de gelegenheid gebruikgemaakt om enige verbeteringen aan te brengen. Onder meer werd in paskamers ventila tie aangebracht. Het interieur heeft een wat vriendelijker karakter gekregen. De woninginrichting „Nederland" uit IJmuiden heeft een dankbaar gebruik ge maakt van de haar geboden gelegenheid een der vier-kamerflats van het nieuwe flatgebouw „Noordarcade" boven de su permarkt aan de Lange NieuWstraat als modelwoning in te richten. Uiteraard ge schiedde dit met veel kennis van zaken en het gebruik van moderne meubilering en stoffering, zodat bijvoorbeeld de vloer bedekking in alle kamers bestaat uit slijt vaste en gemakkelijk te reinigen nylon- produkten. Bij het meubileren is kennelijk gestreefd naar de juiste verhoudingen en een com binatie van gezelligheid en comfort, waar bij de sfeer evenmin werd verwaarloosd. Zo blijkt de moderne stijl thans door la qué-meubelen te worden vertegenwoordig zodat Old Finish en dergelijke uitvoerin gen nu wel definitief hebben afgedaan. Op vallend is de bijna vernuftige wijze waar op de bergmeubelen zijn ingedeeld, waar mee op een betrekkelijk kleine plaats een minumum aam ruimte wordt verkregen. Wandversiering, gordijnen, kleinmeubelen en verlichtingsornamenten vormen met dit alles een bijzonder fleurig, smaakvol en gedistingeerd geheel, waar nieuwe be woners stellig bruikbare ideeën zullen op doen. Deze fraaie modelflat met als eerste bezoekers de wethouders J. van Leeuwen en C. Ockeloen, is verder dage lijks ook zondag geopend van 14 tot 17 en 19.30 tot 22 uur. Hein de Ligt bespeelt zaterdag het carillon in de stadhuistoren van IJmuiden en van vier tot vijf uur 's middags zal hij laten horen Rubenmars, van P. Benoit; Als de grote klokke luidt; Als hier een pot met bonen staat; Als de rombom heeft geslagen; Gavotte en Plaisir d'amour van Padre Martini; Santa Lucia; Tiritom- ba; O sole mio; Improvisatie, van H. de Ligt; Boerenschots; Jan Pierewiet; Boe- renplof; Heideröslein en Schlafe, schlafe, van Franz Schubert; Jongetje Joost, van Hans Peters; De Voddeman, van Jules de Corte; Tio Pepone, van Magda Evertse; Fantasie over 3 kinderliedjes, van H. de Ligt. ADVERTENTIE EUROPA MEUBEL <,-y v".\ Tijdloos bankstel met royale 4-zitsbank bekleed met een prachtige Dralon-velours 1650.- In 3-zits uitvoering 1495.- Met dit bankstel zit u goed. Het is de keuze van alle bijl Europa Meubel aangesloten woninginrichters en meu belspecialisten. Uit het enorme internationale meubel aanbod kozen zij juist dit bankstel, omdat 't u in deze stijl de beste kwaliteit biedt tegen de laagst mogelijke prijs. Zo gaat 't met elk bankstel, eethoek, slaapkamer - kortom met de hele Europa Meubel-kollektie. U hebt 3-voudige zekerheid: omdat niet alleen wijzelf, maar ook de EM-organisatie en de fabrikant er achter staan. Wat kan u dan nog gebeuren? boven SIMON DE WIT aan de Lange Nieuwstraat (ingang Vechtstraat) GEOPEND Dagel. van 2—5 uur en van 7.30—10 uur; zaterdag en zondag alléén van 2—5 uur. (Vah een verslaggever) IJMUIDEN. Donderdagavond tussen zes en zeven uur zijn in de Midden-Hee renduinen twaalfhonderd vierkante meter duinbegroeiing door brand vernietigd. Op een brandmelding was de Velser brand weer uitgerukt naar het duingebied rond Duin en Kruidberg, doch de brandweer lieden vonden daar geen brand. Later bleek, dat door een hoofdagent en twee jachtopzieners, geholpen door enkele wandelaars, een duinbrand verderop, in de Midden-Heerenduinen was geblust. P.v.d.A.-jongeren. De jongerengroep van de afdeling Velsen-Noord van de Par tij van de Arbeid houdt donderdag 4 april een bijeenkomst in buurthuis „De Loods" aan de Geelvinckstraat. ADVERTENTIE Willemsbeekweg 88 - Tel. 1 46 27 Vraag naar onze spaarregeling (Van een verslaggever) IJMUIDEN'. Europort '68, georgani seerd door Europort Tentoonstellingen N.V., in samenwerking met de Vereni ging Nationaal Technisch Instituut voor Scheepvaart en Luchtvaart, zal van 12 tot 16 november in alle hallen van het RAI- complex in Amsterdam worden gehouden. Dit zal de zevende internationale mari tieme tentoonstelling worden. Er komen tevens een speciale visseri.itenfoonstelling en een visseri.icongresdag. De keuze is evenals vorig jaar, op Amsterdam gevallen. De hoofdstad krijgt hiermee haar derde Europort-expositie. Rotterdam heeft geen geschikte gelegen heid om een tentoonstelling onderdak te verlenen. Voor de komende tentoonstelling in Amsterdam is met betrekking tot de ge reserveerde standruimte thans reeds een record bereikt sinds het bescheiden begin in 1962. In Europort '68 zal een aparte ruimte worden gereserveerd voor de Nederland se Visserij-tentoonstelling („Visto"). Het opnemen van „Visto" in Europort wordt door de organisatoren en deelnemers aan de tentoonstelling als een natuurlijke ont wikkeling gezien het grootste deel van de leveranciers aan de visserij-industrie te vens belangen bij de maritieme industrie hebben. Er zal een afzonderlijk congres worden gewijd aan de visserij; deze speciale con gresdag zal zijn zaterdag 16 november. Alle congressen welke zijn verbonden aan Europort-tentoonstellingen zullen in het vervolg worden georganiseerd door (Van een verslaggever) IJMUIDEN Een zware en lange sleepreis, die via het Suez Kanaal slechts 4400 mijl lang zuu zijn, maar die als ge volg van het gesloten zijn van deze inter nationale vaarroute nu rond Kaap de Goe de Hoop gaat leiden en daarom ruim 12.000 mijl lang wordt, begint volgende week voor twee Wijsmuller sleepboten in Ska- ramanga, nabij Piraeus en Athene in Grie kenland De sleep, die het tweetal zal vastmaken, is een kolossaal object, de „Suhail", een 48 meter lang en ruim 40 meter breed ge vaarte. dat in het noordelijkste puntje van de Arabische Golf in Koeweit het voor naamste onderdeel moet gaan vormen van het olielaadplatform voor supertankers. De eerste van deze zes Gulf-supertankers, die elk 312.000 ton dwt. meten, komt be gin september in de vaart en kan in de loop van die maand te Koeweit worden verwacht orn de eerste lading olie in te nemen. Dan zullen de Wijsmuller-slepers het eiland inmiddels afgeleverd moeten hebben ondanks de grote omweg en zal de laadpier gereed moeten zijn. Transportcommandant op deze lange reis naar wordt verwacht ruim twee maanden slepen is kapitein Oene Ede- lenbosch van de sleepboot „Willem Ba- rendsz" De andere sleepboot is de „Noord- Holland" onder bevel van kapitein H. Bronsdijk uit IJmuiden. Beide slepers worden eind van deze week bij de Helle nic scheepswerf te Skaramanga verwacht om de sleep voor vertrek gereed te maken en de sleepverbindingen in orde te bren gen. De „Suhail" werd begin maart te water gelaten door de echtgenote van een van de stafleden van de Koeweit Oil Company, mevrouw Marjorie Heiser. „Suhail" is het Arabische woord voor „ongecompliceerd". Het olielaaoplatform komt op een viertal poten ruim 18 km uit de kust van Koeweit in volle zee te staan en is met de wal ver bonden via een 1,20 meter dikke pijplei ding de dikste pijpleiding, die ooit in zee is gelegd Voorts is een pijpleiding met een doorsnee van 50 cm gelegd om de su pertankers van brandstofolie te voorzien. De gehele lengte van het laadstation in volle zee is bijna 500 meter, bestaande uit de „Suhail" en tal van dukdalven, waar langs en waarop afgemeerd zal worden door de supertankers. Het gehele project staat onder supervisie van het Nederlandse Ingenieursbureau Frederic R. Harris (Hol land) N.V., terwijl De Long Corporation te Londen een van de belangrijkste aanne mers van het project is. De reis met de „Suhail" is voor de Wijs- muller-sleepboten de zesde sleepreis, die sinds de sluiting van het Suez Kanaal in juni 1967 rond Kaap de Goede Hoop leidt en die de sleepboten en de eigenaren van de sleep een grote (en kostbare) omweg bezorgt. Reeds eerder sleepte de „Noord- Holland" het Franse motorschip „Tayga" van Aden rond de Kaap naar Marseille; bracht de „Friesland" de Franse boorten- der „Neptune VI" van Djedda naar Mar seille en sleepte de „Groningen" de zuiger „Ifrikia" van Singapore rond de Kaap naar Marseille. In uitvoering zijn thans de sleepreis van de „Gelderland" onder commando van ka pitein T. Hoek met de zuiger „Karamata" van Lübeck in Duitsland via de Kaap naar Karachi, Pakistan, en de sleepreis van de „Jacob van Heemskerck" onder commando van kapitein D. van Dorp met een beladen ponton, de „Barca 5", en de sleepboot „Castor" van Hamburg naar de Arabische Golf. In totaal zijn deze zes reizen1 onge veer 70.000 mijl (of drie maal rond de aar de) lang Via het Suez Kanaal was die af stand in totaal ongeveer 30.000 mijl. Tenslotte wacht het IJmuidense bedrijf nog de sleepreis Japan-Arabische Golf met een drijvend pomp- en krachtstation van een oliemaatschappij. Dit 70x24 meter grote gevaarte, dat 30 meter boven zee uitsteekt, wordt thans in Japan gereed gemaakt voor de lange reis. een speciaal daarvoor in het leven ge roepen stichting, „Stichting Economische Technische Congressen" genaamd De stichting werkt geheel onafhankelijk van de tentoonstellingsorganisatie. Men wil de congressen uit de commerciële sfeer halen en zo doende op een hoger niveau pre senteren als tot dusver het geval is ge weest. Een nieuwe ontwikkeling is verder de opname van een internationale baggerpre- sentatie. Ook hiervoor zal een speciale af deling in Europort zijn. Vorig jaar waren bedrijven uit 22 lan den vertegenwoordigd in het RAI-complex De Nederlandse bedrijven maakten 33 percent uit van het totaal aantal bedrij ven op Europort '67. Van de buitenlandse bedrijven stond Duitsland met 22 percent van het totaal aantal inzenders bovenaan, gevolgd door Engeland met 13 percent, Amerika met 6,4 percent, Italië met 6 percent en Frankrijk met 4,5 percent. In de Rotterdamse Ahoy-hallen wordt van 17 tot 21 september een internatio nale tentoonstelling voor de behandeling van opslag, transport en het gebruik van water gehouden. Onder andere zal daar aan worden deelgenomen door organisa ties op het gebied van zeewaterontzouting en wellicht door een of meer organisaties op het terrein van zeezandontzouting. Donderdag aangekomen te IJmuiden: Amstel- stroom, Huil; Paerl, Dagenham; Catharina W, Antwerpen, IJmuiden; Christel Vinnen, Ant werpen; Marcab. Llandulas; Function, Londen, IJmuiden; Gitana, Workington, IJmuiden; Te resa, Swansea; Gazelle, Boston, Zaandam; Da- niela, Bardsburg, IJmuiden; Luise Schupp, Se- villa; Frema, Londen; Embla, Rotterdam; Dis- kos, Rotterdam; Doni, Londen; Njord, Rotter dam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Adele J, Rendburg; Prinsenbeek Stockholm, IJmuiden; Res Nova, Boston, IJmuiden; Othonia, Plymouth IJmuiden; Erjo, Rotterdam, Zaandam; Maria F, Sas van Gent; Columbia, Philadelphia; IJstroom, Dagenham; Finnsmore Meadow, Norfolk, IJmui den; Alk, IJstad, IJmuiden; Magnus 3 Bliz zard, Hoek van Holland; Gertr ten Dovenhaat, Hamburg, IJmuiden; x Alca Kotka, IJmuiden; Annie G Antwerpen, Zaandam; Amstelstroom, Huil; Magula Kolding, IJmuiden; Booker Val- liance, W. Indië, Volme, Dagenham; Willi Hu- ber, Nova Scotia; Novel, Rotterdam; Comtesse, Antwerpen; Andalien, Antwerpen; Bilma. Bre men; Marietta, Rotterdam. Beverwijk; Ajhoy, Leith, IJmuiden; Wedloper, Delfzijl, Beverwijk; Neptun, Bremen. Zaanstroom, Rotterdam; Delfi- nus, Stavanger; Katsedijk; Rouen; Thea, Duin kerken, IJmuiden, Mithras, Rotterdam; Harrier- sand, Rotterdam; Stolt Vestfonn, New Orleans. Vrijdag aangekomen te IJmuiden: Wotan, Da genham; C. H. Bohl, Duinkerken, IJmuiden; Els Teekman, Rotterdam. IJmuiden; Annika, Rot terdam, IJmuiden; Joker, Grangemouth, IJmui den; Vanos, Londen, Zaandam Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Polyduke, Curayao, Amstelland, Las Palmas. (Indien achter de haven van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit. dat het betreffende schip van of ar Amsterdam is gegaan.) 7,50: mevr De Groot Van Leeuwen straat 85 IJmuiden 5,J. Slagboom. Lanyt- Nieuwstraat 796 IJmuiden ƒ2,50: A. M. Nijman, Heidestraat 39, IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5