Poging voor een tweede motie contra de B.B. is mislukt Raadslid was even afwezig Twee V.G.Z.-medewerkers negentig dienstjaren NVaaf" :et vaker? het dan n'c BOEKHANDEL ERASMUS IJMUIDEN SANTPOORT Automobilisten G.tnia BEGROTING VAN BEVERWIJK Cactusvereniging in belangstelling Wedstrijden in zwemmend redden Huldiging in Veis en-Noord Afwasautomaaf 1650.- Zentveld en Van Breemen v. -v.:' kÈtismék* J. F. GROOT LANGE NIEUWSTRAAT 243 TELEFOON 16138 HOOFDSTRAAT 234 TELEFOON 8371 „BRANDENBURG" Let op en doet uw voordeel WEEK A AN BIEDING STUURHOES Automobielbedrij'ven BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN SIMCA1100 In Concordia ,np de pols van het- devin9e'n omstreden gu«a. houden te|ien n_rechts. Van rani Want boeken Ze^ Van een jubi|e3 gelijks geb cntso\(e p3rtiJ etballer ook. B0pïde oorlogenenmac itieke k ktyo maakt S^STvan ^^fvToont om de ho Lueel.Enuwboeenrtl3al' t wie leest, weet nu - QUCL LI Verh. van GELEGENHEIDSKLEDING Arendsweg 52 - Beverwijk Telefoon 0 2510- 2 48 96 HERENCONFECTIE - MAATKLEDING Eén van onze Miele modellen zonder waterontharder 1495. Bel ons voor een demonstratie. Elektrotechnisch Bureau Oosterduinweg 20. IJmuiden. Tel. 13405 Licht-, kracht- en geluidsinstallaties - sterk- en zwakstroominstallaties nieuwbouw en onderhoud. ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De gemeenteraad heeft zijn goedkeuring gehecht aan de gemeentebegroting voor 1968, welke een nadelig saldo toonde groot 1.450.000. In cidenteel is tegen enkele posten bezwaar aangetekend, elf raadsleden konden hun fiat niet geven aan de geraamde post voor de dienst Bescherming Bevolking; tegen welke post verscheidene aanvallen zijn gericht, met steeds een negatief resultaat. Een laatste poging om op het scheiden van de markt een verworpen motie nog eens ter tafel te brengen met slechts een minimaal redactioneel verschil leed schip breuk omdat de raadsvoorzitter deze mo tie niet accepteerde. De middagbijeenkomst werd begonnen met de tweede ronde van het college van burgemeester en wethouders. Hieraan voorafgaande heeft burgemeester J. G. S. ADVERTENTIE Geldig t.m. vrijdag 5 april Wegens enorm succes en op veler verzoek nogmaals bij een bedrag van 10,of meer benzine getankt aan ons Caltex-benzinestation te IJmuiden, krijgt u machtig mooi 2.45 winkelprijs 6,25 Ook banden verkopen wij met een speciale korting en dan nog gratis monteren. Service - station geopend Weekdagen van 7.30 tot 21.30 uur. Zaterdag van 8.30 tot 18.00 uur. Zondag van 8.00 uur tot 18.00 uur. Leuke attracties voor uw kinderen Wijk aan Zeeërweg 194, IJmuiden Telefoon 12181 BEVALLEN: P. C. van Benseham-Van Duijvenbode, d., Havenkade 41, IJmuiden; M. M. P. Zeegers-Handgraaf, d., Hage- lingerweg 48, Santpoort; P. van Leeuwen - Nowak, d., De Weerdstraat 15, IJmuiden; G. J. Dammers-Zandvliet, z., Kanaal straat 212, IJmuiden; C. A. Denekamp- Leering, d., Zeeuwstraat 13, Velsen- Noord; M. Snijders-Van der Vaart, d., Kinheimweg 47, Bloemendaal; S. M. Hens-Bakker, d. Van den Bergh van Ey- singaplantsoen 93, Santpoort; C. de Back- Van Heerden, z., Maasstraat 9, IJmuiden; M. van Hemert-Hoogstoevenbeld, z., Na pierstraat 3, IJmuiden; T. Gravenmaker- Van der Wal, d., Boerhaavestraat 18, IJmuiden. ONDERTROUWD: C. G. Apeldoorn, Acaciastraat 37, IJmuiden en P. Harlaar, Warmenhovenstraat 84, IJmuiden, t.a. Van Leeuwenstraat 2, IJmuiden; A. N. Mak, Hagelingerweg 83, Santpoort en H. M. Bekhuis, Zeeweg 168, IJmuiden, t.a. Biezenweg 70, Santpoort; R. J. van den Berg, Gaelstraat 51, Haarlem en M. Flo- ris, Hoofdstraat 274, Santpoort, t.a. Hoog straat 18, Tholen; J. C. M. Celie, Duven- voordenstraat 87, Haarlem en H. F. A. M. Spanjaart, Paramaribostraat 10, Sant poort, t.a. Duvenvoordestraat 122 rd., Haarlem; L. J. C. van der Kuijl, Pla- netenweg 200, IJmuiden en K. J. van der Heide, Van Dalenlaan 89, Santpoort, t.a. Groeneweg 46, IJmuiden; J. J. van Loon, De Wetstraat 9, IJmuiden en M. C. E. Bakker, Zeeweg 167, IJmuiden, t.a. De Wetstraat 9, IJmuiden; A. W. P. Meijers, Ripperdapark 28, Haarlem en G. M. M. Bakker, Ogelwightstraat 12, Velsen- Noord. GETROUWD: F. H. Meijer en A. N. Bos, Wijkerstraatweg 132 A, Veisen- Noord; J. Suiker en H. Dorjee, Jac. van Heemskerkstraat 40, IJmuiden; A. J. van den Bergh en A. M. Willems, v. d. Werff- straat 142, Vlaardingen; N. A. Spijker en G. Duijn, M. van Heemskerkstraat 48 rd., Haarlem; M. S. Span en A. Schutter, Dennekoplaan 41. IJmuiden; S. Witte brood en A. J. Boontjes, de Ruijter- straat 163, IJmuiden; M. L. Langbroek en A. C. van Veen, Dennenstraat 6, IJmui den; H. G. Jansen en M. A. Koelemeijer, Jagtlustlaan 5. Santpoort; B. R. Franken en M. P. de Bruid, Jisperveldstraat 607 XI, Amsterdam; M. Schuiten en A. H. Irik, v. Valkenburgstraat 3, Velsen- Noord; J. J. Tiets en W. E. Huijer, Spar renstraat 29, IJmuiden. OVERLEDEN: J. J van Veelen, 18 j„ P C Hooftlaan 11, Driehuis; A. -Stru- ving, 78 j„ wed. van A. de Jong, Duin weg of Duivelslaan 26, Santpoort. Achter de tafel, van links naar rechts- het echtpaar H. A. van Dig. gelen, de heer en mevrouw A. D. M. Jansen en de heer M. J. Aldenkamp. Bruinsma een telegram voorgelezen van de Beverwijkse Sportraad, waarin er bij B. en W. op wordt aangedrongen spoed te betrachten met de bouw van een sport hal. Een en ander zal in handen worden gesteld van de desbetreffende commissie, opdat deze er vóór 11 april zich erover kan beraden. Wethouder W. Vessies heeft toegezegd, dat zodra het bestemmingsplan voor Be verwijk gereed is, hierover mededelingen zullen worden gedaan aan de burgerij, tijdens een aantal voorlichtingsavonden. Wethouder E. Gerritse kwam even terug op het bericht met betrekking tot een herziening van de kosten van reorganise ren van het Moensplein. Hij maakte be kend. dat tezelfdertijd vanuit „Den Haag" bericht was binnengekomen om ook de riolering van het villapark en de aanleg van het sportcomplex aan de St. Aagten- dijk nog eens onder de loep te nemen. Wethouder F. R. W. Kaebisch kon de raad meedelen, dat er een herstelplan ge reed is voor de sportvelden. De plantsoe nendienst zal zich hiermee bezighouden. Zodra men ermee denkt te beginnen, zul len de verenigingen hiervan op de hoogte worden gesteld. De raadsvoorzitter burgemeester J. G. S. Bruinsma kwam terug op het gespro kene met betrekking tot de eenheid in het college van B. en W. en zei van oor deel te zijn, dat de raadsvoorzitter bij een verschil in zakelijk inzicht niet als coördinator behoeft op te treden. In april- mei zal de voorlichtingscommissie aan de raadsleden worden „voorgeschoteld". Het is niet onmogelijk, dat ook, niet-raadsle- den daarvan deel zullen gaan uitmaken. Na de koffiepauze werd de motie van mevrouw A. Bolte-Prent (P.S.P.) in stem ming gebracht. Deze is verworpen met 11 tegen 10 stemmen. Oorzaak daarvan was, dat de heer Lindeman (V.V.D.) een voorstander van de motie zich niet in de raadszaal bevond. Toen de stemming teneinde was en een nieuw on- (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In Kennemerland be staat sinds vijf jaar een afdeling van de Belgisch-Nederlandse Vereniging van Liefhebbers van Cactussen. Hoewel deze organisatie reeds veertig jaar lang haar activiteiten ontplooit en in ons land een aantal bloeiende afdelin gen heeft, is „Succulenta" in Kennemer land nog vrij onbekend. De laatste tijd ontstaat echter een toe nemende vraag naar cactussen en vet- planten. En daarmee stijgt ook de be langstelling voor de vereniging Vooral flatbewoners ontdekken dat het kweken van cactussen een goede compensatie kan zijn voor het gemis van een tuin. Sommigen gaan een collectie aanleggen. Een van de leden bezit meer dan duizend van deze vlezige, stekelige bladloze plan ten, zoals de cactus in het woordenboek wordt omschreven. „Succulenta" heeft haar leden te bie den: Een verenigingsbibliiDtheek, een maandblad, plantenkeuringen, excursies, ruilbeurzen en lezingen. Donderdagavond hield de afdeling een contactbijeenkomst in het Cultureel Cen trum in IJmuiden. Hier werden gege vens over het kweken uitgewisseld en planten verhandeld. derwerp ter sprake was gebracht, kwam hij pas binnen. Dit lid van de V.V.D.- fractie heeft daarna gepoogd de eer te redden door alsnog een motie in te die nen, van gelijke strekking als de motie van mevrouw Bolte, echter met toevoe ging van de woorden „en de bouw van schuilkelders". Mevrouw Bolte wilde na melijk de gelden, bestemd voor de BB- post bestemmen voor een rampendienst gevormd uit brandweer, Rode Kruis en ehbo-verenigingen. Deze motie werd ver worpen. De heer Lindeman wilde nu het zelfde, maar daarbij de woorden „en voor de bouw van schuilkelders". De raads voorzitter zei van oordeel te zijn, dat deze motie nagenoeg gelijkluidend was aan de reeds in stemming gebrachte en accepteerdè de motie niet. In snel tempo is daarna het „vragen- boekje" doorgenomen en de begroting aan de orde gesteld. Zoals wij reeds schreven, hebben elf personen hun stem onthouden aan de post voor de Bescherming Bevol king. De begroting werd daarna vastge steld. ADVERTENTIE (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Zondagmiddag om twee uur worden in het Velserbad wedstrijden zwemmend redden gehouden. Deze wed strijden worden georganiseerd door het district Noord-Holland van de Konink lijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD Met de heren H. A. van Diggelen, chef van het havenbe drijf en A. D. M. Jansen, administratief medewerker in dezelfde afdeling van het concern van de Koninklijke Papierfabrie ken Van Gelder Zonen n.v. hebben twee zeer getrouwe personeelsleden donder dagmiddag wegens pensionering afscheid genomen, na respectievelijk 46 en 45 dienstjaren. Dit afscheid is niet zonder meer voor bij gegaan* want behalve uit de kring van de eigen grote afdeling, was hiervoor be langstelling in de eerste plaats namens de raad van bestuur, van de Velsense fabriek en van velen die vrijwel dagelijks van buiten het bedrijf contact hadden met beide heren. De grote kantine was de verzamelplaats van het uitgebreide havenbedrijfsperso- neel om dit afscheid luister bij te zetten. De beide echtparen werden hier ontvan gen door de heer M. J. Aldenkamp, hoofd van het havenbedrijf Velsen, die met en kele woorden de huldiging door het per soneel inleidde. Namens het personeel en het jubileumfonds sprak de heer N. Ver duin hartelijke woorden van waardering voor de wijze, waarop de heer Van Digge len zijn mensen benaderde en vooral bij ziektegevallen niet alleen de personeels leden maar ook hun gezinnen zijn mede menselijkheid liet blijken. Daarvoor werd grote dankbaarheid uitgesproken onder aanbieding van een tuinsproeier en enke le boekwerken. Ofschoon de heer Jansen niet zo direct met het personeel te maken had en zijn arbeid meer achter de schermen verricht te, illustreerde de heer Verduin ook hier een vertrouwde figuur te moeten gaan missen, waarbij ook hem boeken werden aangeboden. Namens de gehele „ploeg" sprak de heer G. Hilliger, kernlid, die het niet eenvoudig vond het karakter van de chef te analyseren. Hij beschouwde de scheidende èhef als een nauwgezet mens, niet spoedig te overtuigen mahr met be langstelling voor de vakbewegingszaken, waarover ondanks een enkele botsing frank en vrij kon worden gesproken. De zaken werden echter nimmer in het per soonlijke vlak getrokken. Ook deze spre ker getuigde van de belangstelling voor de mens in werk, ziekte of erger en noem de de heer Van Diggelen een van de meest beleefde chefs, die altijd klaar stond om behulpzaam te zijn. De heer Hilliger noemde het een groot voorrecht ADVERTENTIE Maak een proefrit bij: voorheen KENNEMER GARAGE N.V. Kennemerlaan 222 - 226 IJMUIDEN Telef. 02550 - 1 43 24 1 62 38 na 46 dienstjaren op 60-jarige leeftijd het bedrijf, waarmee men vergroeid is, reeds nu te kunnen verlaten en van ver diende rust te genieten. Beide heren ontvingen bij hun 40-jarig jubileum de Zilveren eremedaille van Oranje Nassau orde. De echtparen Van Diggelen en Jansen werden vervolgens in gebouw Concordia ontvangen, waarbij mr. Tj. Halbertsma, onderdirecteur sector inkoop van het con cern, in aanwezigheid van de heren P. Vons, hoofd grondstoffentransportafde- ling, M. J. Aldenkamp, chef havenbedrijf en ir. M. J. E. M. Heynens, bedrijfsdirec teur Velsen, de „arbeidzame tijd" van bei de scheidenden belichtte. De heer Van Diggelen, in de haven dienst (toenmaals buitenploeg) als blo zende knaap begonnen, kon nu na alle facetten via correspondentie en ander administratief werk als blozende grijs aard afscheid nemen als chef havenbe drijf. De heer Halbertsma maakte des tijds de heer Van Diggelen bij controle werkzaamheden inzake houtaankopen in Finland intensief mee. Met grote erkente lijkheid voor de vele verdiensten kreeg de heer v. Diggelen in plaats van 't gebruike- bestuur een fraaie kijker aangeboden en ontving mevrouw Van Diggelen bloemen. Vrijwel eenzelfde levensloop aan de fa briek maakte de heer Jansen mee, die in de cellulosefabriek begonnen via de "technische zijde van dit bedrijf naar de administratieve taken overging. Door het sluiten van de C.F. in 1958 kon hij zijn functie gelukkig voortzetten aan het ha venbedrijf, waar de planning tot een bij zonder belangrijk facet gerekend wordt. Ook hier erkentelijkheid en waardering, uitgedrukt in het aanbieden van acces soires voor de elektrische boormachine en bloemen voor mevrouw Jansen. Daarna kwamen velen vanuit de Vel sense fabriek en relaties de beide schei dende VGZ'ers de hand drukken, gepaard gaande met vriendelijke woorden en voor beiden een flink aantal fraaie geschen ken, die nog lang aan dit afscheid zullen herinneren. ADVERTENTIE

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7