de ruiiter Ongevallen in Veisen Onbekende man onder de trein Bromfietsdief door publiek gegrepen Emmaschoolhoofd gehuldigd ZON WEREN? DCIJ won massakamp van BDC VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND - KAMPIOENSTEAM CEHULDICD Gesloten tijd verse haring Reddend zwemmen in Velserbad „Alleen Rijn- en IJmond verbeteren" Ouders gaven nieuwe klok Muziek en dans voor Sam-Zam MAANDAG 1 APRIL 1968 5 NB tegen Scheveningen ZON FIFTEEN? Woninginrichtingen V elsen-IJ muiden Burgemeester J. G. S. Bruinsma overhandigt de aanvoerster Riet Alles de sportmedaille van de ge meente Beverwijk. Wethouder Kae- bisch en voorzitter Buntsma kijken geamuseerd toe. IJMOND. In de nacht van zaterdag op zondag hebben er in Velsen twee on gevallen plaatsgehad, waarbij telkens een personenauto was betrokken. Eerst om kwart over twee op de hoek IJmuider- straatweg-Kortenaerstraat, waar een 20- jarige bromfietser uit IJmuiden verzuim de voorrang te verlenen aan een nade rende personenauto, die door een 19-jari- ge Haarlemmer werd bestuurd. Een aan rijding volgde, waardoor de bromfietser een grote wond aan het been en enige schaafwonden heeft opgelopen. Nadat hem in het Antoniusziekenhuis eerste hulp was verleend, kon hij weer naar zijn woning terug keren. Twee uur later begon op de noordelij ke oprit van de westbuis van de Velser- tunnel een door een 33-jarige montage werker uit Beverwijk bestuurde perso nenauto plotseling te slingeren, waar oor de wagen naar links schoot en na ïen ANWB-bord te hebben geraakt, te gen een betonnen zoutkist tot stilstand kwam. De bestuurder liep enige schaaf wonden aan gelaat en handen op en een inzittende, een 20-jarige Spaanse kantoor bediende uit Beverwijk, moest met een hersenschudding naar het Antoniuszie kenhuis in IJmuiden worden gebracht. De auto werd zwaar beschadigd weggesleept. IJMUIDEN. Het produktschap voor vis en visprodukten heeft besloten van 1 mei tot aan de openingsdatum van de nieuwe haringteelt de verkoop van ver se haring direct aan de consument te ver bieden. Het walkaakverbod een perio de waarin het verboden is haring aan de wal te kaken en deze door te verkopen gaat per 15 april in. De voorzitter van het produktschap, drs. J. van Dijk, heeft op de jongste ver gadering van het produktschap gepleit voor een betere regeling van de mini mum prijzen met Frankrijk. Kamelen van Boltini luisterden de optocht voor Sam-Zam op. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN In een feestelijk versier de zaal van het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan in IJmuiden is za terdagmiddag de heer J. Bergsma gehul digd wegens het feit dat hij veertig jaar aan het onderwijs is verbonden. Daarvan is hij ongeveer 38 jaar in dienst bij het Christelijk Voortgezet Onderwijs in IJmui den, als hoofd van de Emmaschool. Talloze leerlingen, oud-leerlingen en bekenden waren naar deze feestmiddag gekomen, een feest dat de heer Bergsma eigenlijk niet had willen vieren. Hij had alles liever stil gehouden en het feit in een wat intiemere kring willen gedenken. Het heeft ons dan ook de grootste moei te gekost, aldus een van de sprekers, de heer J. Groen, hem zover te krijgen dat hij hier naar toe wilde komen. Hij ver zocht alle na hem komende sprekers het niet al te lang te maken. Het is niet hele maal gelukt. De wijze waarop de heer Bergsma het onderwijs heeft gediend, leende zich niet voor een kort woord. Maar feitelijk hadden allen hetzelfde op hun hart. Zij waren unaniem vol lof: de heer A. Kol, inspecteur van het C.V.O., de heer v. d. Made, namens 't personeel van de school, mevrouw B. Noorland als ver tegenwoordigster van de ouders van de leerlingen, de heer J. J. Huizinga na mens de Beatrix- en de Julianaschool en de heer Nooy, oud-hoofd van de Emma school. Zij waren het er over eens dat de heer Beiggma te^bescheiden is. Veer tig jaar bij riet onderwijs is een prestatie en vooral de wijze waarop hij zijn werk heeft gedaan. Als iemand dat tegen liftm zei, antwoordde hij: „Het is alleen maar mijn plicht". Ook goede wijn mag toch wel eens een krans hebben, zo werd ge zegd. De wijn, in dit geval de heer Bergs ma, heeft de kans gekregen. Hij heeft het goed gedaan, zoals hij dat ook wilde, maar gelukkig is hij nooit perfectionist geworden. Hij behield de nodige soepel heid. Iedereen verklaarde getroffen te zijn door het menselijk medeleven met de kinderen en de ouders. De sfeer op school is dan ook bijzonder goed. De echtgenote van de heer Bergsma werd eveneens in de hulde betrokken. Zij heeft haar man op een uitstekende ma nier terzijde gestaan en dat mag zeker één van de oorzaken zijn, waardoor haar echtgenoot het zolang bij het onderwijs heeft volgehouden. De stroom van woorden ging gepaard met tal van geschenken. Zo mochten de heer Bergsma en zijn vrouw een Friese stoeltjesklok, een houten plantenbak, een parasol, een gereedschapskist en ver scheidene envelpppes met inhoud in ont vangst nemen. Het was voor de kinde ren moeilijk geweest tijdens al die toe- K Jubilaris J. Bergsma kreeg een Friese stoeltjesklok aangeboden. spraken stil te zijn, maar hun geduldig wachten werd beloond. Speciaal voor hen trad de goochelaar en buikspreker Peter Groonny op. De uit IJmuiden afkomstige zanggroep de Shepherds waren eveneens aanwezig. Dat komt mede, doordat twee van de leden van de groep oud-leerlingen zijn van de heer Bergsma. Voor hun op treden boden zij de jubilaris bloemen aan Alle klassen van de Emmaschool droe gen hun steentje bij in het programma met een zangspel en poppenkast. Aan het slot van de gezellige middag dankte de heer Bergsma mede namens zijn vrouw voor de vele bewijzen van hulde die zij mochten ontvangen. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT Zondagmorgen om streeks half zes is op de spoorbaan tussen de stations Santpoort-Noord en Santpoort- Zuid een nog onbekende man onder de trein geraakt en daarbij zo onherkenbaar verminkt, dat zijn identiteit niet kon worden vastgesteld. De leeftijd van het slachtoffer moet tussen de 25 en 50 jaar zijn geweest. De man was gekleed in een donkergrijs kostuum, met een Frans hoofddeksel en hij moet een kort, gedron gen postuur hebben gehad. Zijn haar was donkerblond. Een ieder die over de iden titeit van het slachtoffer inlichtingen kan verschaffen wordt verzocht zich met het hoofdbureau van .politie in Velsen in ver binding te stellen. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN -Het district Noord-West van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het redden van Drenkelingen heeft zon dag in het Velserbad in IJmuiden natio nale brigadewedstrijden in zwemmend- redden gehouden. De deelnemende brigades waren afkom stig uit Amsterdam, Bloemendaal, Castri- cum, Haarlem, Heemstede, Heerhugo- waard, Hoogwoud-Opmeer, Wijk aan Zee, IJmuiden en Zandvoort. Deze wedstrijden vormden tevens een onderdeel van de wedstrijdofficialscursus. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Zaterdagmiddag om vier uur viel het enkele burgers in de De Noostraat op dat een jongeman met een scooter aan de hand dit voertuig tegen een woning plaatste, om zich vervolgens op een hier staande bromfiets te willen verwijderen. Omdat het hun toevallig be kend was dat deze bromfiets hem niet toebehoorde, werd hem het wegrijden be let en hielden zij de jongeman vast, tot de politie was gewaarschuwd. Deze bracht hem over naar het hoofdbureau, waar hij zich bekendmaakte als een 18-jarige kan toorbediende uit Amsterdam. Na te zijn verhoord werd hij des avonds weer op vrije voeten gesteld. UTRECHT De bij het N.V.V. aan gesloten Nederlandse Bond van Ver voerpersoneel meent dat er in Neder land geen behoefte bestaat aan een twee de Europoort, die zou kunnen ontstaan wanneer men in allerlei kleinere havens de accommodatie zou verbeteren. De N.B.V. keert zich niet tegen duidelijke streekhavens als Delfzijl, Harlingen en in het gebied van de Westerschelde, maar outillageverbetering tussen Rijnmond en IJmond acht de N.B.V. „verspilling ten koste van de gemeenschap". De N.B.V. reageert hiermee op uit latingen van mr. W. C. A. Riem Vis, di recteur van het Haagse haven- en markt wezen, ten aanzien van de verbetering van de Scheveningse havenmonden. De N.B.V. meent dat Scheveningen moet blijven wat het is „namelijk een typische vissershaven en een badplaats van be tekenis". XXX**XXXXXXXX30C)000000000000000000000000< WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE intermeubel neem meteen de beste SUNWAY van Europa's grootste jalouzieënfabriek -fe vlugge levering gratis plaatsing 5 jaren garantie (Van een verslaggever) IJMOND In het kader van het veer tigjarig bestaan van de Beverwij kse Dam club is in een feestelijk versierde zaal van het verenigingsgebouw „De Meerpaal" de massakamp BDCDCIJ gespeeld. Het is een ontmoeting vol sportiviteit en strijd lust geworden. Ruim 50 dammers bonden de strijd aan. Het werd een spannende ontmoeting, waarbij de DCIJ vooral aan de hoogste borden als sterk favoriet werd beschouwd. De uitslag bleef lange tijd onzeker. Na de gelijke stand 13-13 kwam BDC zelfs nog even voor te staan. Na de score-stand 19-19 kwam DCIJ echter met 21-19 op winst te staan. Uiteindelijk zege vierde DCIJ met 26-20. Voor het begin van de wedstrijd spra ken zowel de voorzitter van de BD&, de heer %N. Adelaar, als de voorzitter van DCIJ, de heer B. Dukel, de wens uit, dat deze massakamp een jaarlijkse terugke rend evenement zal worden. Als herinne ring aan deze vriendschappelijke ontmoe ting overhandigde de heer Adelaar een vaantje aan de heer Dukel. ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE Tijdens een infor mele bijeenkomst in hotel „De Wijck" aan de Van Ogtropweg in Wijk aan Zee is het eerste dameselftal van de hockey club „Scheijbeeck" gehuldigd ter gelegen heid van het behalen van het kampioen schap van de vierd klas in afdeling C door een 1-0 zege op Terriers I uit Alkmaar. Buiten veel waarderende woorden kreeg het kampioensteam een aantal geschen ken toegevoegd. De rij van sprekers werd geopend door de voorzitter, de heer N. Buntsma, die de meisjes dankte voor hun inzet en hun enthousiasme. Wethouder F. R. W. Kae- bisch bracht de gelukwensen van het ge meentebestuur van Beverwijk over. In een geestige toespraak stelde de heer Kaebisch, dat het genoegen in en het be leven van de sport primair gesteld moet worden. Spreker noemde dit nog belang rijker dan het behalen van een kampioen schap. Een fraaie tuil bloemen voor de aanvoerster Riet Alles onderstreepte zijn woorden. Burgemeester J. G. S. Bruins ma, die met zijn hele gezin de huldiging bijwoonde, overhandigde Riet Alles de sportmedaille van de gemeente als her innering aan het behalen van het kam pioenschap. Namens de Beverwijkse Sportraad prees de heer Th. W. Reijnders het enorme enthousiasme en de geweldige wilskracht van de leden van het team. Hij hoopte, dat het kampioenschap van het eerste team een stimulans en tegelijk een uitdaging zou zijn voor de lagere MAANDAG 1 APRIL Prof. mr. Vissering-m.m.s., Briniostraat 20 u.: Voorlichtingsavond over beroeps keuze. Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandt laan, IJmuiden-oost, 19.30 u.: „Faja Lob- bie", film voor afdeling IJmuiden van de Algemene Bond van Bejaarden. Gymnasium Paulinum, Driehuis, 20 u.: Jac. Zuurbier spreekt over partij Radi calen. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. Plein 1945: 19 tot 21.30 uur; filiaal Sant poort, „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.-k. bibliotheek): 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat: 19 tot 21 u.; Uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venus- straat 1: 19 tot 21 uur. DINSDAG 2 APRl^, Stadsschouwburg, 10 en 14 u.: School voorstellingen „Het laatste loverbos" door Arena. Moerbergschool, IJmuiden, 20 u.: Ouderavond. Kennemer Staten, Velsen-Noord, 19.30 u.Cursus houtbewerking, Stichting voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting. CUSA, Santpoort-Noord, 19.30 u.: Cur sus naaien, Stichting voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden: 10 tot 12 30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Federatie Bejaardenzorg, sociaal advies voor bejaarden; spreekuur voor IJmuiden e.o.: 9 tot 10 uur in het gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22 in IJmui den, benedenzaal 3, tel. 02550-15010; Vel- sen-N„ 11-12 uur in de gemeentelijke ver gaderzaal in de Smidt van Gelderstraat 5 in Velsen-Noord, telef. 02250-25550; Sant poort: 15 en 16 uur in het gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort, tel. 02560-8014. Verder volgens afspraak, secretariaat: Hoofdstr. 117, Santpoort, tel. 02560-8014. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting. Spreekuur leidster van 9-30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden. elftallen. De secretaris van de Sportraad, de heer J. v. d. Scheer, overhandigde als stoffelijk blijk van waardering een boeket bloemen aan alle teamleden. Buitengewoon spontaan was de geste van de heer H. du Maine, conciërge van de UTS, die vrijwillig als beheerder van de kantine van de hockeyclub „Scheij beeck" optreedt. Mede namens zijn echt genote schonk hij alle leden van het team een namaak-hockeystick gevuld met cho colade. De heer Du Maine hoopte, dat de bouw van een eigen clublokaal spoedig gerealiseerd zou kunnen worden. Me vrouw H. Nieuwenhuizen, de moeder van het meisje, dat het winnende doelpunt scoorde, bood namens de ouders een elek trische klok voor het nieuwe clubhuis aan. De dekenale jeugdraad betuigde haar medeleven door een geschenk onder cou vert. Na een dankwoord van de aanvoerster Riet Alles sprak de heer Buntsma tot slot de hoop uit, dat de sportiviteit bij „Scheijbeeck" altijd de boventoon zal blijven voeren. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Voorafgegaan door de drumband „Voorwaarts", trokken zater dagmiddag drie kamelertf 'van het circus Boltini door IJmuiden. Tijdens deze rond gang verkochten leden van verschillende sportverenigingen loten ten bate van de actie „Sam-Zam". Het resultaat is helaas tegengevallen. Van de vijfduizend loten zijn er ongeveer tweeduizend verkocht. De beatavond, die de intersoos „AZPIA" heeft gehouden, is daarentegen een groot succes geworden. De zaal van het Patro naatsgebouw in IJmuiden was uitver kocht. De organisatoren hadden veel moeite gedaan een aantrekkelijk pro gramma te brengen. Daarin zijn zij zeker geslaagd. In een met visnetten en bal lonnen versierde zaal traden onder het toeziend oog van burgemeester mr. J. C. Bührmann en wethouder C. Ockeloen ve le artiesten belangeloos op. de beatgroepen Eklips, Closely Printed en Tumble Weed, de Volkszanggroep The Flinn's en de zan ger Marius Monkau. Het geheel werd om lijst door een modeshow, waarop de nieuwste mode, de „Schoffiemode", in IJmuiden werd geïntroduceerd. Al met al kunnen de organisatoren terug zien op een geslaagd evenement en de jeugd van Velsen heeft er voor gezorgd, dat er een fiks bedrag aan de opbrengst voor de actie „Sam-Zam" kan worden toegevoegd.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5