Kinderen en kindvrouwtjes van het witte doek 1 Alphenaar UITGAAN IN HAARLEM» 6 viscount NEGEN MUZEN Gert, Hermien en Tom Jones RTV-nieuwtjes Televisie-vanavond Radio-zaterdag Televisie-programma VRIJDAG 5 APRIL 1968 19 Little Mary Pickford Zakenvrouw Mariene Dit zijn vier ringen uit de eindeloze collectie van Siebel, die u in een gastvrije omgeving op uw gemak kunt passen. Op het graveren kunt u wachten. Uw ringen worden uw hele leven lang gegarandeerd. Model Klassiek, 3,5 mm, f 88,- pp. Model Romance, f192,- per paar. Model Madeleine, met 1 briljant, f155,- per stuk. Model Claudia 690, f162,- p.p» ^fortgenó „LENTE! Salon „MOLENDIJK" beluister... bespeel en kies nu uit droomorgels WWWWMIlfMMIMIMWWMMMn (Van onze filmcriticus) AMSTERDAM. Op zaterdag 13 april wordt in het Amsterdamse Rembrandt- pleintheater een merkwaardig experiment gehouden. Er zullen op die dag in be doeld theater vier matinees worden ge houden met als hoofdfilm „De kleine ko lonel", een van de grote successen uit 1935 van het kind-sterretje Shirley Tem ple. Bedoeling van die reeks voorstellin gen is, behalve het bezorgen van een nos- talgieke middag aan de bezoekers van veertig jaar en ouder, de opinie te peilen van de aanwezigen omtrent een al dan niet gebleven adoratie voor het kleine meisje met de pijpekrullen, dat in de ja ren dertig golven van ontroering over de hele wereld teweeg wist te brengen. GEZIEN tegen de achtergrond van wat zich in die tijd voor en achter de diplo matieke schermen in Europa en de rest van de wereld afspeelde, gelet op de con stante oorlogsdreiging en de staaltjes van politiek gangsterdom die zich iedere dag voor onze verontruste ogen afspeelden, krijgt die massale vertedering rond een meisje van om en nabij vijf jaar iets huichelachtigs, maar men kan het ver schijnsel ook verklaren als een subliem voorbeeld van „escapism", een doel dat de bioscoop, toen sterker en doelbewuster dan nu, nastreefde. Shirley Jane Temple, werd op 23 april 1929 in Santa Monica in Californië gebo ren. Haar vader was bankier en in de familie kwamen geen artistieke neigingen voor, zodat Shirley waarschijnlijk ano niem zou zijn gebleven als niet een on dernemende filmproducent voor 't bijpro gramma in de bioscoop korte filmpjes had gemaakt, waarin kinderen moesten optreden en die hij „Baby burlesks" noemde. Bij opnamen in een balletschool tje in Santa Monica, dat Shirley onder haar leerlingen telde, viel het toen drie jarige meisje op door wat destijds „schat tige maniertjes" werden genoemd en ze kreeg een aanbieding van Paramount om mee te spelen in een tweetal films. Het werden bijrolletjes die geen bijzondere aandacht kregen en alleen de filmmaat schappij 20th Century Fox attent maak ten op een mogelijk kind-sterretje. Kin deren in de film was toen een verkoop baar artikel en de vreugde bij Fox moet geweldig zijn geweest, toen hun eerste film met Shirley in de hoofdrol „Stand up and cheer", een groot succes bleek. Dat was in '33 en drie jaar later kon me vrouw Temple, die als Shirley's manager optrad, een contract afsluiten met Darryl Zanuck, toen de grote „boss" van Fox, waarbij haar dochtertje in de komende zeven jaar 2!4 miljoen gulden zou gaan verdienen met gemiddeld vier films per jaar. De titels van die films zijn veelzeggend: „The little colonel", „Our little girl", „The „Little miss Broadway", enz. Het is niet littlest Rebel", „Poor little rich girl", onwaarschijnlijk dat binnen afzienbare tijd verscheidene van deze succesfilms met hun onvervalste sentimentaliteit en hun roofbouw op vertederende gevoelens die kinderen oproepen, terug zullen komen hetzij in de bioscoop, hetzij op t.v., want er is maar weinig voor nodig om jeugd sentimenten op te wekken en op onver schillig welke periode in het verleden te richten. Het zou mij tenminste niets ver wonderen, als het initiatief van Fox een Shirley-race zou veroorzaken die misschien zelfs de recente belangstelling voor Hum phrey Bogart zou overtreffen. Er is zelfs bij de voorstellingen in het Rembrandt- pleintheater, die al ongeveer uitverkocht schijnen te zijn, een beroep gedaan op de oud-leden van de Nederlandse Shirley Temple club, die in '36 door Luc. Willink de toenmalige perschef van Fox in Neder land werd opgericht, een tijdlang een ei gen maandblad bezat dat eenvoudigweg „Onze Shirley" heette en een eigen club insigne voerde. EN WIE WEET of bij gebleken succes een handig filmverhuurder niet nog wat verder terug zal gaan in de filmhistorie en Mary Pickford zal ontdekken als ver waarloosde ster, daarbij een beroep doende op het jeugdsentiment van de zestigjarige en ouderen. Er is bovendien alle aanlei ding, want Mary wordt op 8 april 75 jaar en ze was in haar tijd niet minder be roemd, eveneens als kind-actrice, dan Shirley. De historici beweren zelfs, dat met Mary Pickford het tijdperk van de filmster werd ingeluid. Als meisje van vijftien met al een ze venjarige toneelcarrière achter de rug, speelde zij in 1908 haar eerste filmrol on der de beroemde Dave Warwick Griffith, die haar nog ettelijke malen in die begin tijd zou regisseren, voor zij onder leiding van anderen kwam die haar onschuldige blikken en frêle figuurtje, krulhaar, gin gen exploiteren in een reeks interpretaties van jonge meisjes, die tenslotte wat hun jeugd betrof in geen enkel verband meer tot Mary's ware leeftijd stonden. Daarbij krachtig gesteund door een am bitieuze moeder, die een keiharde onder handelaarster bleek bij het vernieuwen van contracten, verdiende miss Pickford, die eigenlijk Gladys Smith heette en bij het publiek bekend was als „little Mary", al gauw voor die tijd topsalarissen. In 1915 ontving zij tienduizend dollar per week en een aanzienlijk aandeel in de winsten van haar films. Ook bij haar komt in de titels van haar films het woordje „little" herhaaldelijk voor, som mige titels („Poor little rich girl", „The little princess") zijn zelfs dezelfde als van het repertoire van Shirley. IN de loop der jaren bleek Mary een niet minder goede zakenvrouw dan haar moeder geweest was. In 1919 stichtte zij met Chaplin, Griffith en Douglas Fair banks, met wie zij inmiddels getrouwd was, de filmonderneming „United Artists waarvan zij in '35 vice-president werd en in '37 richtte zij het einde van haar filmcarrière voelende naderen de „Mary Pickford Cosmetic Company" op, een niet onbegrijpelijke keuze van be roep voor een vrouw, die op bijna dertig jarige leeftijd nog Little Lord Fauntleroy aannemelijk wist te maken op het witte doek. Nog niet zo lang geleden heeft Shir ley Temple pogingen gedaan om een rol in het politieke leven te gaan spelen, waarbij zij evenals haar collega Ronald Reagan nogal van ultra-rechtse sympa thieën vervuld bleek. Ook Mary Pick ford heeft jaren geleden de behoefte ge had in het openbaar van h»ar maatschap pelijke en godsdi»»-'" avoelens blijk te geven, t' waarschijnlijk van de ve igstelling van haar inkrin bewonderaars. Zij schreef ujke bestsellers als „Why nc en „My rendez vous with lift aarna niettemin lang zaam in vergetelheid te geraken. Waar aan dan misschien een einde kan wor den gemaakt door genoemde handige filmverhuurder, die zou moeten proberen met „Rebecca of Sunnybrook farm", „Hulda from Holland" of „Daddy Long- legs" de „little Mary" van de jaren twin tig met haar gouden krullen in ons al ler belangstelling terug te brengen. Nu we het toch over beroemde kind vrouwtjes van het witte doek hebben een die nooit met jeugd en onschuld ge- ADVERTENTIE verloven CONSTANT CONSTANT CONSTANT CONSTANT EL JUWELIERS Haarlem - Grote Houtstraat 63 Amsterdam - Kalverstraat 123 Den Haag - Lange Poten 11 Rotterdam - Stadhuisplein 24-26/Coolsingel 50 Shirley Temple in „The little princess" (1939). ADVERTENTIE (3oud - 2-i/oer - cHorlogeó - ^Celtum^leet Gr. Houtstraat 6. Haarlem, Tul. 02500 10616 koketterd heeft, Mariene Dietrich, is ..still going strong", niet alleen op varié tépodia overal ter wereld, maar ook in Cinétol in Amsterdam, waar nu voor de derde week haar „Scarlet Empress' uit 1934 gedraaid wordt, een sublieme film om de speciale Josef von Sternberg-stijl te leren kennen, maar ook een prachtig voorbeeld van het mysterieuze acteerta lent (of ontbreken ervan) bij Mariene, die in haar eerste kostuumrol het Duitse prinsesje speelt dat uitgehuwelijkt wordt aan de krankzinnige Peter van Rusland en via allerlei hofintriges de cazarina Catharina de Grote wordt. Een historisch document, dat nog ten volle als sterke speelfilm genoten kan worden, omdat het hier toch om een andere inzet gaat dan om pijpekrullen, kuiltjes in de wangen en een kinderstemmetje dat „On the good ship Lollypop" zingt. Charles Boost ADVERTENTIE Iff „GOED VERZORGD UITERLIJK helpt u daarbij. KAP- SCHOONHEIDSSALON TELEFOON 6 06 43 SAUNA Bekroond. „A man for all seasons" en de hoofdrolspeler daarin, Paul Scofield, hebben de hoogste Britse filmonder scheidingen gekregen. De film, die ze ven maal werd bekroond, werd tot bes te film uit alle landen en beste Britse film uitgeroepen. Scofield werd uitge roepen tot beste Britse acteur. Verder kreeg de film onderscheidingen voor het beste scenario (Robert Bolt), de beste decors en kostuums en de beste kleurenfotografie. HILVERSUM. Voor veel kijkers zal het voornaamste programma-on derdeel zijn de Gert en Hermien-show. Op het tweede net de tweede Tom Jo- nes-show. Twee buitenlandse series in het voorprogramma van de AVRO op het eerste net. We beginnen na Pipo, het journaal en de reclame met Luipaard op Schoot. Het echtpaar bezoekt een krater in Afrika, waarin dieren leven. Vervolgens ook in kleur een nieuw avontuur van Zuster Bertrille, ofwel de Vliegende Non. Ze doet goed werk als de brave, altijd zorgzame en hulpvaardige Carlos bedreigd wordt door 'n gewetenloze bandiet. Het non netje zorgt voor opluchting en geneert zich niet daarvoor een gokje te gaan maken in het casino. Na het journaal van acht uur eerst een half uur „AVRO's Televizier" en dan de show van Gert en Hermien Timmermans. Gert zingt met Hermien samen„Rode Rozen en serin gen", „Zolang nog sterren stralen" en „Geen rozen zonder doornen." Het programma is gesitueerd op een dorps pleintje in Spanje, waar ook de vaste gasten van de show, de Globetrotters, optreden, alsmede een Spaans dans paar en het accordeonduo les Estrel- las. Het wordt een show van veertig minuten. Daarna blijft er nog ruim een uur over voor Willem Duys, die voor de vijftigste maal zijn „Voor de Vuist weg" presenteert. Zoals iedere vrijdagavond tussen ze ven en acht op het 2de net het „Ge westelijk journaal" en „Open Oog", waarin tips voor de vrije tijd. De NCRV heeft een zevental shows ge kocht, die de Ierse zanger Tom Jones voor de Engelse televisie heeft ge maakt. Vanavond de tweede uit deze reeks, waarin de zanger het zangeres je Maxine Brown ontvangt. Enkele van de nummers, die Tom Jones zelf zingt zijn „Sixteen tons", „That lucky old sun" en „Brother can you spare a dime". In „Internationaal gezien" een re portage van een Amerikaanse toneel groep, bestaande uit doofstommen, beat in Oost-Europa, autoracen in En geland en muziek uit Frankrijk. Dan „Frace Majeure", vijf minuutjes met het Schevenings Vissersvrouwenkoor en de actualiteitenrubriek „Hier en Nu". Op Hemelsvaartdag zendt de NCRV televisie de première uit van het koor werk Genesis, dat Prof. Ir. Henk Ba- dings in opdracht van de regering componeerde. Het werk, dat wordt aangeduid als een experimenteel klank- en kleurprogramma, wordt uit gevoerd door Die Haghe Sanghers on der leiding van Jos Vranken met ge bruikmaking van slagwerk en twee elektronische klanksporen. Rob Ma- rouw Smit leidde de opnamen. België zendt naar het concours om de Gouden Roos in Montreux een dol le show, die wordt geregisseerd door Jef Bruyninckx en waaraan medewer ken Paul Cammermans, Jef Cassiers, Marcel Hendrickx, Lily Castel en het Nederlandse fotomodel Jannie de Knegt. De voor de AVRO werkende Amerikaanse choreograaf Cary Coch ran zorgt voor de bewegingen. De show is gebouwd rond het mannetje Alexan der Postuum (een rol van Paul Cam mermans) dat is overleden en dan acht dagen verlof krijgt om op dit ondermaanse nog eens iets te doen. wat hij altijd graag gewild had. Hij speelt de grote verleider, maar komt bij zijn eigen vrouw terecht. iü»'' 5 Ria Carets zingt in de Gert en Her mien-show. (Nederland I, tien voor negen). Geesink, die aanvankelijk nogal wat moeite had om zijn televisiestrip Rick de Kikker geplaatst te krijgen, heeft er nu toch veel succes mee geboekt. De- zeer dagen is de eerste aflevering in het Engels opgenomen. Deze bewer king van de populaire TROS-serie is verkocht naar Engeland en Amerika. Voor de Nederlandse markt is ook een grammofoonplaatje van Rick opgeno men, waaraan naast Frans van Dus- schoten die altijd de stemmen spreekt het kinderkoor de Damrak kertjes zijn medewerking verleende. Er is in de televisiewereld een over weldigende belangstelling voor het jaarlijkse festival van Montreux, waar Rudi Carrell en Tom „Dorus" Manders voor ons land bekroningen in de wacht sleepten. Zesentwintig landen uit de gehele wereld hebben zich aangemeld voor het concours om de Gouden Roos, dat eind april aan het Meer van Ge- nève wordt gehouden. Behalve het concours is er trouwens ook een leven dige beurs in Montreux. Nergens wor den in zo korte tijd zoveel televisie programma's verkocht als daar tijdens dit festival. ADVERTENTIE Model C3 f. 2195.- Dit is een orgel uit de serie, varië rend iil prijs van f1395,- tot f4495,-, die wij u graag vrijblijvend demon streren. De Viscount kleurenfolder ligt voor u klaar. ADVERTENTIE Kruisweg 47-49 Haarlem 023- 11532 HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassieke kamermuziek. 7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten. 7.45 Lichte kamer muziek. 8.00 Nws. 8.11 Gewijde muziek. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. 9.15 Muzaiek. 11.00 Nws. 11.02 Leren leven met de oekumene, lezing. 11.17 Solis tenkamer. 12.00 Country and Western Express. 12.14 Marktberichten. 12.16 Wereldgezondheidsdag 1968. 12.26 Me- ded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws 12.41 Actualiteiten. 12.50 Zonder gren zen. 13.00 Vliegende schijven. 14.00 PM. 16.30 Franse les. 17.00 Suikerziekte. 17.30 Voor de tieners. 18.30 Nws. 18 46 Actualiteiten. 19.05 Pianomuziek. 19.10 Eucharistieviering. 19.30 Sjook: pro gramma voor twintigers. 20.00 Tour de chant. 20.30 Verzoekplaten. 21.30 De Springplank. 21.50 Lezing. 22 00 Liedjes 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Goal. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gramm. muziek. 7.54 Deze dag. 8 00 Nws. 8.11 Van de voorpagina. 8.15 Z.O. 135. 10.30 Sores van Dorus. 10.50 Wegwijs. 11.00 Nws. 11.02 Lichte orkestmuziek. 11.25 Oosteuropese kro niek. 11.45 Metropole orkest. 12.15 Le zing. 12 26 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.29 Tussen start en finish. 13.00 Nws. 13.11 VARA-Varia. 13.15 Tijd voor teenagers. 14.00 Uitlaat: programma voor twintigers. 14.40Radio Jazz Maga zine. 15.00 Wat biedt de Mammoetwet Uw kind, lezing. 15.10 Twintig jaar wereldgezondheidsorganisatie, lezing. 15.30 Volksmuziek uit Spanje 16.00 Nws. 16.02 Zestig jaar jazz. 16.30 Amu sementsmuziek. 16.50 Uilenspiegel: studentenprogramma. 17.10 Licht in strumentaal trio. 17.30 Radioweekjour- naal. 18.00 Nws. 18.16 Commentaar op het nws 18.22 Met naald en slinger: oude grammofoonplaten. 18.45 Feest de herkenning. 19.30 Nws. 19.35 Artis tieke Staalkaart. 20.15 Amusementsmu ziek. 21.00 Lagobaddi, of: Kruiswoord raadsel op zondag, hoorspel. 21.30 Lich te gramm. muziek. 22.00 Klassiek strijk kwartet. 22.30 Nws. 22.40 Franse chan sons 22.55 Plein en publiek. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Djinn. 12.00 Nws. 12.03 Skivatoon. 13.00 Nws. 13.03 Licht in strumentaal sextet. 13.30 Zuidzee-sere- nade. 14.00 Nws. 14.03 Magazine voor tieners. 15.00 Nws 15.03 Halte: pro gramma voor twintigers. 15.00 Country and Western muziek. 16.00 Nws. 16.03 Actualiteiten. 16.07 Licht gevarieerd platenprogramma. 17.00 Nws. 17.02- 18.00 Hier en nu. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12 03 Amusementspro gramma. 12.40 Weerbericht. 12.45 Lich te muziek. 12.55 Buitenlands persover zicht. 13.00 Nws. 13.15 Gevarieerd pro gramma. 17.00 Nws. 17.10 Noord en Zuid. 17.35 Geestelijke liederen. 18 00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesport. 18.30 Franse les. VRIJDAG 5 APRIL Nederland I 10.45 NTS/NOT: Schooltelevisie. 18.50 NTS: Pipo de clown. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 AVRO: Luipaard op schoot. 19.32 De vliegende non, tv-feuilleton, 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 AVRO: AVRO's Televizier. 20.50 De Gert en Hermien-show. 21.30 Voor de vuist weg. 22.40 NTS: Journaal. TENTOONSTELLINGEN. Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur, zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prenten kabinet: „Een keuze uit de collectie Van Looy" Van 6 april tot 20 mei extra avondopenstelling. Dagelijks (ook zon dags) van 20.30 tot 22.30 uur. Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van twintig kunstenaars. Dagelijks 10 tot 17 uur en zondags 13 tot 17 uur. Tot 7 april. Vleeshal (Grote Markt): Expositie van beeldhouwwerk, wandkleden, keramiek en grafiek uit de verzameling moderne kunstwerken van het Frans Halsmu seum. Dagelijks 10 tot 17 uur. Zon- en feestdagen 13 tot 17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 19): Permanente expositie van oude reli gieuze kunst, schilderijen, middeleeuw se kunstnijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 uur en van 13 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossie len, mineralen en historische natuur kundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-T (Bakenessergracht 67): Exposi tie van werk van Guido Biasi. Dagelijks 11 tot 17 uur en zondags 13 tot 17 uur. Tot en met 21 april. Galerie Drengel (Bakkumstraat): „Van Harlekijn en de Droom", expositie van werk van Maggi Giles. Dagelijks van 20 tot 22 uur en donderdag, zaterdag en zondag ook van 13 tot 17 uur. Tot 11 april. Vanaf donderdag 11 april tot 8 mei: Expositie van werk van Janneke Ducro en Karei Slingervoet. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaalse weg 158)Expositie van werk van Kees Verkade en Willem Snitker. Dagelijks (ook zondags) van 10 tot 17 uur. Tot 7 april. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van his torische stoom machines en grote ma quette van de watersnoodramp van 1953. Maandag tot en met vrijdag 9 tot 17 uur. Zaterdags 9 tot 12 uur. Keukenhof (Lisse): Openluchttentoon stelling van voorjaarsbloemen. Dage lijks 8 uur tot een half uur na zons ondergang. Tot half mei. Stadskweektuin (Kleverlaan)Gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kas sen en bloemgewassen. Woensdags van 14 tot 17 uur en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. TONEEL. Vrijdag 5 april: Toneelgroep Centrum met „Een dag uit de dood van verdomde Loewietje." Maandag 8, dinsdag 9, woensdag 10 en donderdag 11 april. Stadsschouwburg, 20 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met „Interview" van Marie-Sophie Nathu- sius. Regie: Pim Dikkers. M.m.v. Mar- tine Crefcoeur, Enny Meunier, Loudi Nijhoff, Camille de Vries, Jules Roy- aards, John Schmitz en Jan Teulings. (Abonnement F, B, C, D en E). Zaterdag 6 en zondag 7 april, Stadsschouw burg, 14.30 uur: Pantomimegezelschap Caroussel o.l.v. Rob van Reyn met „Kasjtanka", naar een verhaal van Tsjechov. (kindermatinee). MUZIEK. Zaterdag 6 april, Grote of Sint Bavokerk (Ingang Oude Groenmarkt), 19.45 uur: Orgelconcert door Klaas Bolt. Maandag 8 en dinsdag 9 april, Kathedra le Basiliek St. Bavo (Leidsevaart). 19.30 uur: Uitvoering van de „Matthaus Pas. sion" van Joh. Seb. Bach door de Chris' telijke Oratorium Vereniging Haarlem, o.l.v. Piet Kiel Jr. M.m.v. de Koorschool St. Bavo o.l.v. J. Valkestijn en het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Solisten: Nellie Groenevelt (sopraan), Martha van Kerkhoff (alt), Herman van Kerkhof (tenor), Henk van Mon- sjou (bas), Nico Boer (tenor), Henk Driessen (bas), Klaas Bolt (orgel), Ma- rinus Metz (orgel) en Corry Jansen (viola da gamba). Woensdag 10 april, Minervatheater, (Heemstede), 20.15 uur: Concert in de Mozartcyclus door het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Henri Arends. Soliste: Christa Romer (piano). Programma: Ouverture „Die Zauberflö- te"; Pianoconcert in A gr. t.; Ouvertu re „Fingaro's Hochzeit" en Pianocon cert in C. gr. T. POPPENTHEATER. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35), toegang 5 jaar, 14.30 uur, zaterdag 6 april: „Het Onderwatera vontuur"; Woensdag 10 april: „De Toverhoed". DIVERSEN. Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat) dagelijks, behalve maandag, vanaf 20 uur geopend. Vrijdag, 20 uur: „Hoote- nannyavond". Zaterdag 20 uur: Optre den van „CCC Folks and Blues Inc." De Ark (Nieuw Heiligland), iedere avond, behalve dinsdag, van 20-23 uur grammo- foonplatenconcert. Woensdag 10 april, 20.30 uur: Optreden van de groep San- jar. Stedelijk Gymnasium (Prinsenhof), za terdag 19-21.30 uur en zondag 14.30-17 uur: Tentoonstelling van de Stichting „Jong Haarlem Vooruit" Zaterdag 20 uur en zondag 15 uur: Modeshow. Kroonzaal Brinkmann (Grote Markt), zondag 7 april, 20 uur: Dansavond m. m.v. het „XYZ-Combo". Frans Halstheater, dinsdag 20.15 uur: Haarlemse Filmliga met „De onschul dige verleider" van Andrzef Wajda m. m.v Polanski. Nederland II 18.50 NTS: Pipo de clown. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 Weekjoumaal (voor slecht horenden). 19.25 Tips voor het vrije weekend. 20.00 Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 NCRV: De Tom Jones Show. 20.45 Internationaal amusements programma. 21.30 Farce Majeure. 21.50 Vissersvrouwenkoor uit Scheveningen. 21.55 Actualiteiten. 22.20 NTS: Journaal. ZATERDAG 6 APRIL Nederland I 13.30 NTS: Teleac. 16.00 Nieuws. 16.01 KRO: Klokke Vier, familie programma. 17.00 Voor de kinderen. 18.50 NTS: Pipo de clown. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 KRO: Daktari: De valse hond, tv-feuilleton. 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 KRO: Het gulden schot. 21.33 Brandpunt. 22.00 NTS: Eurovisie Songfestival 1968. 23.45 Journaal. 23.50 KRO: Dagsluiting. Nederland II 18.50 18.56 19.00 19.03 20.00 20.16 20.20 21.00 22.30 NTS: Pipo de clown. STER: Reclame. NTS: Journaal. TROS: Familie Favorieten: 19.03 Rick de Kikker, tv-feuilleton; 19.08 Mr. Ed: De Wedstrijd, tv-feuilleton; 19.32 De Monsters, tv-feuilleton. NTS: Journaal. STER: Reclame. TROS: In: noviteiten op het gebied van muziek, toneel en film. Gevarieerd programma. NTS: Journaal.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 19