Nieuw schip voor onderzoek visserij naar IJmuiden Naamgeving en overdracht op 1 mei na proefvaart „Je kan me geloven of niet," zei ik „maar ik heb nog nooit super gebruikt/ medewerker Boron Caltex service Automobielbedrijf J GARAGE STORMVOGELS Caltex service: Garage caltex Garage Zentveld en van Breemen Havenberichten MNL. ADMINISTRATIEVE KRACHTEN BOUWKUNDIG TEKENAAR DINSDAG 9 APRIL 1968 7 riCCDCDTC TUSSENBEEKSWEG 7-9 1. UftODtnlO IJMUIDEN - TEL. 14156 KALVERSTRAAT 9 - IJMUIDEN-O. - TEL. 14806 ^VT UrVtKUUb Tel: 02510 - 24153 service - stationA Wijk aan Zeeërweg 194 Elektronica U hoeft 't niet te geloven, maar het feit blijft bestaan dat hij onze normale benzine heeft gebruikt. Wat iets heel anders inhoudt, dan u wel dacht. Normale benzine is buitengewoon zorgvuldig geraffineerd. Er zit een aantal chemische toevoegingen (zogenaamde „additives") in, ter bescherming van de motor. Maar, al is hij nog zo goed, gewone benzine is niet geschikt voor dit soort auto. Normale benzine is voor een motor met lage compressie-verhouding; super voor hoge compressie. Maar dat is niet het enige verschil. In bijna alle soorten superbenzine zitten meer additives dan in gewone. Een werkelijk goede super, zoals Boron, heeft een pakket additives dat bescherming geeft van tank tot uitlaatpijp. En deze additives in Boron zijn goed voor iedere motor. Dus, of uw motor nu super moet hebben of niet, bescherm 'm met Boron. Als u een motor met lage compressie hebt zult u misschien niet altijd Boron nemen. Maar tankt u 't in ieder geval zo vaak mogelijk. En denk dan meteen even aan de olie. Beter nog: onze olie. Chevron Supreme. Hij is werkelijk uitstekend. De beste, vinden wijzelf. Of u 't daarmee eens kan zijn? De praktijk zal het leren. Zoals hij het al aan zovelen heeft geleerd. heet niet voor iixecs: beschermingsbenzine Indien u in het bezit bent van een middelbare opleiding, systematisch kunt werken, organisatorische aanleg hebt, gemakkelijk contacten legt en onderhoudt, kunnen wij u een interessante en veelzijdige functie aan bieden. Leeftijd minstens 25 jaar. Vanzelfsprekend houden wij rekening met gemaakte vakantie afspraken. Inlichtingen en schriftelijke sollicitaties te richten aan de afd. Personeelszaken, Postbus 7600. Luchthaven Schiphol-Oost. III I I 1/ F n A A AD Stratingplantsoen 79 - VELSEN-N. Leuke attractie voor de kinderen Bij het PROVINCIAAL ELECTRICITEITSBEDRrjF VAN NOORD-HOLLAND te BLOEMENDAAL kunnen worden geplaatst (20-25 jaar) Diploma Mulo, typevaardigheid en een of meer praktijkdiploma's vereist. Diploma UTS (bwk.) of gelijkw. opleiding vereist. Bruto-salaris: tussen 518,en 880,p.m., afh. van opl., erv. en leeftijd. Schr. sollicitaties met recente pasfoto, welke niet wordt teruggezonden, te richten aan de directie van het P.E.N., Ign. Bispincklaan 19 te Bloemendaal. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. In de middag van woensdag 1 mei zal op de Noordzee ter hoogte van IJmuiden de naamgeving en overdracht van het nieuwe visserijonder- zoekingsvaartuig plaatshebben. Aan dit vijf miljoen gulden kostende schip wordt thans b(j de N.V. Scheepshelling Maat schappij Scheveningen, die het in op dracht van het ministerie van Landbouw en Visserij heeft gebouwd, de laatste hand gelegd. Na Pasen wordt de eerste technische proefvaart gemaakt. Het schip vertrekt 17 april uit Scheveningen en wordt vrijdag 19 april voor een uitwendige schoonmaak beurt opgenomen in het dok van het Staatsvissershavenbedrijf in IJmuiden. Maandag 22 april vertrekt het schip uit IJmuiden voor een vierdaagse proefvaart waarbij zal worden gevist. Hierna keert het schip weer naar IJmuiden terug, waar het 'n vaste ligplaats krijgt in de Haring haven, dicht bij het Rijksinstituut voor Visserij onderzoek en het TNO, die er het meeste mee zullen gaan werken. Het nieuwe onderzoekingsvaartuig zal worden toevertrouwd aan kapitein Krijgs man uit Katwijk, die op de grote handels vaart heeft gevaren en bovendien visserij- ervaring heeft. Zijn eerste stuurman is de heer F. Verschoor, voorheen schipper van Maandag te IJmuiden aangekomen: Mynias, van Lissabon; Nerlandia, Aarhus; Magula, Ron- neby; Ditte Holmoe, Arendal; Archimedes, Curagao: Musketier, Rotterdam; Berkelstroom, Rotterdam; Lissabon, Hamburg; Ruth Dieter, Skoghall; Gunda, Skoghall; Adi, Otersen, IJ muiden; Walenburgh, Rotterdam; Embla, Gefle; Wotan, Dagenham. Maandag vertrokken van IJmuiden: Lauwers- borg, naar Goole, IJmuiden; Novian Coast, Londen; Thea Nagel, Huil; Reiger, Rochford; Germa, Londen; Ador, Londen; Voline, Dagen ham; Gazelle, Rochester, Koog aan de Zaan; Brittenburgh, Rotterdam; Hude, Rotterdam; Petro Minor, Rotterdam; Hondsbosch, Londen; Magas, Rotterdam; Donata, Boston, Koog aan de Zaan; Sulev, Bremen; Dinkel, Kingslynn; Pergo, Vlaardingen; Boekanier, Kingslynn. Dinsdag aangekomen te IJmuiden: Heinrich- S., van Manchester; Forelle, Vaestervik; Del- finus, Rotterdam; Amstelstroom, Huil. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Prokopy Galushin, naar Rotterdam; Benares, Isle of Grain; Dania, Rotterdam; Ch. Bohl, Poole, IJ muiden. (Indien achter de haven van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit, dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.) de VL 115. Tweede stuurman is de heer M. de Niet, die op de Willem Beukelszoon, het huidige visserijonderzoekingsvaartuig, heeft gevaren, en derde stuurman is de heer A. Paal, vroeger schipper van de SCH 16. Als eerste werktuigkundige komt aan boord de heer Van der Zee, met als tweede en derde werktuigkundigen de heren Van der Hoek en Den Heijer uit Scheveningen, welke laatste eveneens dienst heeft gedaan op de Willem Beu- kelsz. In de kombuis zwaait chef M. Ver baan, die op de kleine en groot handels vaart, op tankers en op vissersvaartuigen en ook op de Willem Beukelsz. heeft ge varen, de pollepel. Hij zegt vooral op de tankvaart erg verwend te zijn geworden maar geeft grif toe dat hij nooit eerder met zulk schitterend materiaal heeft ge werkt: vrijwel alles elektrisch en geauto matiseerd, alles kon onbeperkt koud of warm gehouden worden. Er is accommodatie voor 12 onderzoe kers en 25 bemanningsleden. Twee twee persoonshutten zijn voor eventueel vrou welijk personeel. Het nieuwe onderzoekingsvaartuig, dat onder meer vijf laboratoria, koel-, vries- en diepvriesruimen heeft, is uitgerust met de modernste elektronische apparatuur. Er zijn radar, echoloden voor verschil lende doeleinden en frequenties, asdic en andere meetapparatuur en voor de bestu ring automatische piloot en girokompas. Op de brug zijn meters, alarm- en bedie ningstoestellen zo veel mogelijk in pane len ondergebracht en dit is eveneens het geval in de motorkamer, waar de Bolnes hoofdmotoren van 1200 en 600 paarde- krachten zijn gemonteerd, die het schip een snelheid van 14,5 mijl per uur kun nen geven Het nieuwe schip is eigenlijk een hyper moderne hektrawler met een bijzonder comfortabele, bijna luxueuze accommo datie voor alle opvarenden. Het nautisch, het technisch en het overige personeel aan boord en de „opstappers" zoals de werkende passagiers door het varend per soneel kortweg worden aangeduid vin den er alles wat nodig is om goed, snel en efficiënt te kunnen werken. Onnodig tijdverlies wordt voorkomen door televisie op diverse knooppunten, zodat met één oogopslag kan worden waargenomen wat er in de verschillende afdelingen van het 61 meter lange en bijna tien meter brede schip gaande is. Er kan zowel met de trawl als pela- gisch gevist worden. Het nieuwste snufje, nog niet eerder op een Nederlands schip gebruikt: een hydraulische nettentrommel waarin alle netten kunnen worden opge borgen. Behalve in de labs zullen de biologen ook aan hun snijtafel, aan het einde van een dertig meter lange vistransportband., bij ruw weer door kunnen werken, want de stabiliteit van dit schip heeft de uiter ste zorg van ontwerper en bouwer ge had. Het nieuwe visserijonderzoekings- vaartuig dat op 1 mei in dienst ge steld wordt en IJmuiden als basis krijgt. N.V. KONINKLIJKE NEDERLANDSE VLIEGTUIGENFABRIEK FOKKER Aangezien in ons concern de vraag naar automatisering van de informatieverwerking voortdurend toeneemt en omdat ons computercentrum sinds kort is uitgerust met een snelle Siemens 4004 computer willen wij de groep die belast is met de Voorbereiding en Planning van de door de computer uit te voeren processen, uitbreiden met een actieve, accurate. Een product van Chevron Petroleum Maatschappij (Nederland) N.V.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7