Meer toezicht op inrichtingen voor geestelijk gestoorden NEST-HAREN Im *r m?' Duitsland wil praten over München Dreigement van De Gaulle 0 WITTE KRUIS 19 Belofte van staatssecretaris Comité solidair met Cula „Bonnie"-film redde barettenindustrie Zwolsman wil van theater Carré af Zomerpostzegels in de verkoop Grafici: 4l/2 pet loonsverhoging 1 TP* Meer premiebouw; woningwetbouw blijft achter Onechte vaders voor onechte kinderen Nieuw wapen tegen hartaanvallen E Hartstikke links dat ben ik' Vervanger voor Pi po gezocht Redelijk spannend HIJ HOUDT HET BIJ POEDERS Rood-Wit-Blauw Televisie-vanavond Radio-donderdag Televisie-programma WOENSDAG 10 APRIL 1968 Ook korter werken Akkoord over de CAO Prof. Querido contra harttransplantaties B rl I rS'S Ssl grMi i Pater Jelsma (VPRO): C. Boost (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De regering streeft naar een spoedige herziening van de Krank zinnigenwet, waarbij het staatstoezicht op de inrichtingen voor geestelijk gestoor den wordt verbeterd. Dat heeft staats secretaris Kruisinga (Volksgezondheid) dinsdagavond in de Eerste Kamer mee gedeeld in antwoord op klachten uit de Senaat over de gebrekkige controle op de behandeling van de patiënten in deze inrichtingen. Aanleiding voor de klachten was een onderzoek dat de Commissie voor de ver zoekschriften uit de senaat heeft inge steld naar de inrichting voor geestelijk gestoorden „Sancta Maria" in Noord- wijkerhout. Door het ontslag van de ge neesheer-directeur, een gevolg van een conflict dat hij had met de beheerster van de inrichting, de Congregatie van de Zusters van Liefde, kwam aan het licht dat in de betrokken inrichting geen be hoorlijke patiënten-administratie werd gevoerd en dat de patiënten werden mis handeld. Artsen zouden bij een aantal van hen althans onnodige in- en uitwen dige kwetsuren hebben geconstateerd. Volgens het rapport bestond ook geen duidelijke afbakening van de bevoegd heden. Hoofdzusters, behorende tot de congregatie- stonden als personeelslid on- AMSTERDAM (ANP). In Amster dam is opgericht het „Comité van solida riteit met Cuba", dat een stichtingsvorm heeft en waarvan de schrijver Harry Mu- lisch voorzitter is. Het comité stelt zich ten doel de culturele en economische be trekkingen tussen Nederland en Cuba te bevorderen. „Op Cuba is een heel sympathiek volk bezig met een uniek politiek experiment, dat belemmerd wordt door de Amerika nen, die pogingen doen door een blokkade het land uit te hongeren", zei Mulisch op een persconferentie. Het woord solidari teit betekent niet dat wij het met alles wat er op Cuba gebeurt eens zijn", zo voegde hij er aan toe. „Wij willen nu goodwill gaan kweken voor Cuba en deze in dienst stellen voor hulp aan Cuba, onder andere in de vorm van medicamenten, alsmede technische en wetenschappelijke hulpmid delen, zoals wetenschappelijke litteratuur. Verder wordt gedacht aan het zenden van bijvoorbeeld voor een jaar van een land bouwkundig specialist, waarover het co mité contact wil opnemen met de land bouwhogeschool in Wageningen. Ook de handel wil het comité bevorderen. „Het komt voor", zei Mulisch, „dat in Neder land contracten tot stand komen met Cuba, die onder Amerikaanse pressie weer ongedaan moeten worden gemaakt. Ten slotte wil het comité ook via Kamer leden de contacten op regeringsniveau bevorderen en streven naar sluiting van een cultureel akkoord. Het comité wil met zijn activiteiten als intermediair fungeren, zo lichtte Mulisch de taak van het comité nog nader toe. Alle leden van het comité hebben op uitnodiging van de Cubaanse regering het eiland bezocht. Het comité bestaat verder uit drs. Wouter Gortzak, secretaris-penningmeester, Jan Hein Dorv- ner, Han Lammers, Peter Schat, Theo Stibbe en prof. dr. L. Zimmermann. PAU (AP) De film „Bonny en Clyde" heeft de Franse barettenindustrie gered. De film heeft een nieuwe mode in hoofddeksels voor dames te weeg ge bracht en in de hele wereld zijn vrouwen op zoek naar een „bonnie-baret". Het ge volg is hier, waar de meeste baretten ter wereld worden gemaakt, verbazingwek kend geweest en een van de barettenfa- brikanten noemt het „een wonder". Nog in januari van dit jaar schreef de Kamer van Koophandel in Pau in haar jaarverslag woorden die op een graf schrift voor de industrie leken. De Ka mer merkte in haar verslag op: „De ver koop is het vorige jaar met zestien per cent teruggelopen, dit jaar zal de Baski- sche baret nog slechter verkocht worden". „Maar toen kwam „Bonnie en Clyde" en de produktie van baretten steeg met dui zend percent. (Van onze economische redactie) AMSTERDAM. Zwolsman is in on derhandeling over de verkoop van het theater Carré in Amsterdam. De koper, die 6 miljoen geboden zou hebben, wil aldaar een hotel gaan exploiteren. AMSTERDAM. Muzikaal begeleid door de Amsterdamse politiekapel heeft loco-burgemeester dr. P. J. Koets van Amsterdam gisteren op de Magere brug de eerste serie zomerpostzegels 1968 ge kocht van de hoofddirecteur der posterij en de heer A. G. De Vries. De plaats van handeling was niet toe vallig. Op de uit vijf zegels bestaande se rie zijn Nederlands bekendste bruggen afgebeeld en een daarvan is de uit de 17de eeuw daterende brug over de Am stel, die haar naam te danken heeft aan het feit, dat er aanvankelijk maar een persoon tegelijk kon passeren. Op de overige zegels: de St. Servaasbrug in Maastricht, de spoorbrug over de Lek bij Culemborg, de Van Brienenoordbrug in Rotterdam en de Zeelandbrug over de Oosterschelde. Eerder was de Zomerserie, die tot en met 25 mei verkrijgbaar is, in het PTT- gebouw aan de Keizersgracht symbolisch overgedragen aan de voorzitter van het comité voor de Zomerpostzegels, mr. H. W. Bloemers, Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland. der de geneesheer-directeur, maar waren tevens lid van het bestuur van de in richting eh stonden als zodanig boven hem. De commissie heeft soortgelijke ver houdingen ook elders gesignaleerd. De pony die hier, nog gehuld in wintervacht, in de voorjaarszon ligt, laat rustig toe dat hij door een kouwenpaar van zijn nu overbodige dikke jas wordt verlost. De vogels vliegen af en aan; met een snavel vol paardenhaar keren ze telkens terug naar het nest 'om dit te stof feren. AMSTERDAM Het centraal bureau voor de grafische bedrijven maakt be kend, dat tussen partijen overeenstem ming is bereikt over de vernieuwing van de cao's voor het technische en leidingge vende personeel in het grafische bedrijf, die met terugwerkende kracht tot 29 ja- nari 1968 zullen gelden. De nieuwe cao's voorzien onder meer in een loonsverhoging van 414 percent, voortzetting van de regeling ingeval van ontslag bij fusie, reorganisatie of liquidatie, uitbreiding van de vakantie met een verplichte snipperdag en per 1 juli een arbeidstijdverkorting van een kwart uur per dag in de normale dag dienst, in verband waarmee compense rende maatregelen ten aanzien van de ploegendienst- en werktijdregelingen zijn getroffen. WMMFi (Van onze correspondent) DEN HAAG. In maart, zo blijkt uit de C.B.S.-cijfers, zijn ruim 6.500 bouwver gunningen afgegeven voor premiewonin gen, waardoor het totaal van dit jaar over de 12.200 heenkomt. Vorig jaar werden in het eerste kwar taal bijna 7.800 bouwvergunningen voor premiewoningen uitgegeven en in het ge hele jaar 47.000 vergunningen. Het aantal woningwetwoningen is het bij het eerste kwartaal sterk achterge bleven bij het eerste kwartaal van 1967. Toen kwamen er vergunningen voor ruim 21.600 woningwetwoningen tegen bijna 14.300 in het eerste kwartaal van dit jaar. Ook het aantal woningen in de vrije sec tor blijft achter: vorig jaar in het eerste kwartaal 5.550 goedkeuringen, dit jaar 4.200 goedkeuringen. BONN (AP en Reuter) West-Duits- land heeft de Sovjet-Unie meegedeeld dat het bereid is met de nieuwe regering van Tsjechoslowakije te onderhandelen over voorwaarden ter ongeldigverklaring van het Pact van München van 1938, waarbij Sudentenland aan Duitsland werd afge staan, aldus is door Westduitse autoritei ten bekendgemaakt. West-Duitsland heeft de Sovjet-Unie ook voorgesteld besprekingen te beginnen over een overeenkomst, waarbij zowel de Bondsrepubliek als de Sovjet-Unie en de andere landen-leden van de verdragsor ganisatie van Warschau, Oost-Duitsland inbegrepen, zich verplichten van het ge bruik van geweld tegen elkaar af te zien. In het actieprogram van de Tsjechoslo- waakse communistische partij wordt een pleidooi gehouden voor het weer erken nen van de Duitsers in Tsjechoslowakije als een groep met een eigen nationaliteit. In Tsjechoslowakije wonen nog 1.350.000 Duitsers. MOSKOU (Reuter) Na veertien jaar van strijd en discussie in de Sovjet-Unie over de manieren om de nadelen weg te nemen, die een buitenechtelijke geboorte voor het betrokken kind met zich mee brengt, is dinsdag in Moskou een nieuwe wet gepubliceerd die voorziet in de crea tie van een „onechte vader" voor een on echt kind. Als langs juridische weg het vader schap is vastgesteld, zal de naam van de natuurlijke vader in de geboorteakte worden bijgeschreven. Maar zo de moe der de rechtbank niet wil inschakelen om het vaderschap vast te stellen zal er een niet-bestaande vader te hulp worden geroepen. Die krijgt dan de familienaam van de moeder plus alle voornamen die zij hem wil geven en die namen worden dan in de geboorteakte opgenomen. De wet bepaalt voorts dat werkende vrouwen, die zich laten scheiden van in valide of op andere wijze niet tot arbeid in staat zijnde mannen, gedwongen kun nen worden tot betaling van alimentatie. Voorts mogen mannen geen verzoek tot echtscheiding meer indienen als hun vrouwen zwanger zijn. Een dergelijk ver zoek mogen zij ook niet indienen binnen een jaar na de geboorte van een kind. Het staat wel vast dat het wetsontwerp zal worden aangenomen door het Russi sche parlement. LONDEN (AP). Zevenendertig van de veertig patiënten die fatale hartaanval len hadden gehad zijn hersteld bij proe ven in het Westminsterziekenhuis met een nieuwe zuurstofkamer, welke door de medische groepen van Vickers is ontwik keld. Het Lotus-bed ontleent zijn naam aan de gelijknamige racewagen. De patiënt wordt er in geschoven, waarna de door zichtige koepel wordt afgesloten en zuur stof met tweemaal de normale atmosfe rische spanning wordt binnengepompt. Doktoren zeiden Rat het normale sterfte cijfer voor patiënten die een acute ha'rt- aanval hadden gehad ongeveer één op drie was. Het voordeel van het bed boven nor male zuurstofkamers is dat de patiënten er in kunnen blijven tijdens de behandelin gen. Het bed kost 6.250 pond. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Het Eerste-Kamerlid prof. dr. A. Querido, hoogleraar in de sociale geneeskunde in Amsterdam, heeft zich dinsdagmiddag in de Senaat heftig gekeerd tegen harttransplantaties. De so cialistische senator sprak over „een me dische ingreep die tot stunt is verlaagd en die niet in het belang kan worden genoemd van de patiënt". Hij signaleerde een internationale concurrëntierace, waarin artsen en medische onderzoekers zijn meegesleept en bracht hulde aan de wetenschapplijke onderzoekers in Ne derland, die zich „van deze mensonteren de toestanden" afzijdig hebben gehouden. (Van onze correspondent) PARIJS. Wanneer algemene verkie zingen in Frankrijk ooit een linkse meer derheid zouden opleveren, zal president De Gaulle aftreden. Hij wenst geen staats hoofd te zijn in een republiek waarin de huidige organen van regering en parle ment niet meer zouden kunnen fuctione- ren zoals vandaag en volgens zijn wensen en zijn wil. Deze conclusie heeft de bekende Fran se journalist Raymond Tournoux in „Pa ris-Match" getrokken uit een volzin die hij een week eerder uit de mond van De Gaulle had opgetekend en die in politieke kringen nogal enig opzien baarde. Die eerste volzin van De Gaulle luidde dat hij nooit de communisten of hun vrienden op de leidende posten van de staat zou instal leren. 8 ji t j fi 8 'J5 8 &8 9 i 8S «I» -av V (Van onze correspondent) DEN HAAG. Op 15 april wordt zoals gemeld pater S. P. A. Jelsma, 19 jaar en ordegeestelijke van de mis sionarissen van het heilig hart, hoofd van de afdeling tv-programma's van de vrijzinnig protestantse radio omroep. De verbintenis Jelsma-VPRO kwam tot stand na een advertentie en een se rie inleidende gesprekken. Hij zelf vindt de gang van zaken niet zo schok kend: „Aanvankelijk bestond er onze kerheid. Die is na enige gesprekken weggenomen. Ik geloof dat deze be- lisssing een symptoom is voor een ont wikkeling, die al jaren gaande is bij deze omroep. Ook in de r.k. kerk trou wens". Verwacht u weerstanden van het pu bliek? „Nee, dat geloof ik niet. Er zullen wel enkele katholieken en protestanten zijn, die mijn mening en die van de VPRO-leiding niet delen. Uit gesprek ken is mij gebleken, dat veel mensen er positief tegenover staan." Waarom verschillende omroepen? „Zeker is dat mijn benoeming en talrijke andere zaken niet alleen het gevolg zijn van een ontwikkeling, maar deze ook stimuleren. De vraag „waar om al die versplintering", ook in het interkerkelijke vlak, is acuut. De men sen worden rijp voor nieuwe concentra ties. Als ik daaraan kan meewerken, ben ik blij. De mensen van een toe komstig omroepbestel zullen de pluri formiteit èn de eenheid binnen de om roep in het oog moeten houden. Zij kunnen niet gokken op een van de twee. Datzelfde geldt voor de oecu mene. Eenheid in veelheid, dat is het. Geen uniforme, gestroomlijnde kerk of omroep. Eenheid in veelheid typeert per slot alle levende organismen". U wilde geen lid zijn van de KRO, waarom niet? „Ik vind mijn geloof, mijn visie op de dingen, mijn mening het best terug bij de VPRO". Uw geloof? „Ja in de breedste zin, ook het chris telijk geloof. Maar het woord geloof kan veel méér inhouden. Je visie op de wereld, op de toekomst, wat er moet gebeuren. Waartegen wij moeten vechten en waarvoor wij moeten plei ten". De VPRO heeft in het recente ver leden nogal wat opschudding verwekt met jongerenprogramma's als „Hoe pla". „Tot mijn schande moet ik toegeven die nooit gezien te,hebben". Het vorige jaar heeft u eens gezegd dat „de gekleurde beeldbuis-religie" u stoorde. „Ja. Daarmee wilde ik zeggen, daf het beslist noodzakelijk was de vraag te stellen of er nu wel zo hoognodig kleurentelevisie ingevoerd moest wor den. Elke vooruitgang bewijst zijn nut. Maar men moet zich op zijn minst af vragen, en het antwoord doetver dan niet zoveel toe, of een luxe als kleu- ren-tv nodig is tegen de achtergrond van een vrijwel ontbrekende ontwik kelingshulp". Welke politieke overtuiging is pater Jelsma toegedaan? „Als het woord nog iets betekent, dan noem ik mijzelf links. Hartstikke links. Ik ben ook zo'n leeg woord door het vele misbruik radikaal. Ik tsa structurele veranderingen voor. Ge lijke kansen voor iedereen op basis van een absolute solidariteit". HILVERSUM. Het is niet zeker dat Pipo ook het komende wintersei zoen op het scherm komt. „Voor de variatie" zoekt de NTS naar een waar dige vervanger. Wordt die niet gevon den, dan blijft Pipo misschien. Overi gens staat het helemaal niet vast, dat Pipo voorgoed zou verdwijnen, als hij in oktober niet terugkomt. Zoals bekend zal van juni tot en met september Barend de Beer de kleuters naar bed brengen. Leo Jacobs (Rood-Wit-Blauw), Neder land II, kwart voor negen. (Van onze filmcriticus) AMSTERDAM. In 1960 maakte Michael Anderson („Around the world in 80 days") de Engelse film „The na ked edge", een handige „thriller" naar de roman „First train to Babylon" van Max Ehrlich. Vooral door bemid deling van scenarioschrijver Joseph Stefano die een jaar later Hitchcock zou assisteren bij het schrijven van „Psycho", was uit de middelmatige roman een redelijk spannende film ontstaan. Een ander pluspunt voor „The na ked edge" was het optreden van Gary Cooper in de rol van de Amerikaanse zakenman George Redcliff die door zijn vrouw (Deborah Kerr) verdacht wordt van een jaren geleden gepleeg de misdaad. Het was de eerste keer dat Cooper buiten Hollywood filmde, de eerste keer dat hij ook in een „thriller" optrad, het was tegelijk zijn laatste rol, want nog geen jaar later, op 13 mei 1961 stierf de populaire ac teur. Op zichzelf is de film die vanavond op het televisiescherm te zien is dus al interessant door dit laatste optre den van een filmacteur, die bijna veertig jaar lang in allerlei filmgen res gespeeld heeft, maar vooral in herinnering zal blijven door zijn crea ties van sheriffs en wildwest-helden in talloze „westerns", met name in „High noon". Eén voor één verdwijnen de figuren, die Hollywood groot hebben gemaakt, van het toneel. In „Guess who's coming to dinner" die op het ogenblik door ons land rouleert, ziet men Spencer Tracy in de laatste rol van zijn leven, de film van vanavond op uw scherm heeft eenzelfde histo rische bij-betekenis gekregen met be trekking tot Gary Cooper, ook al is de rol die hij daarin speelt zeker niet karakteristiek voor zijn talent. ADVERTENTIE En U? Cachets of tabletten? Houd het in elk geval bij Witte Kruis: aktief tegen griep, verkoudheid en pijnen. Witte kruis spaart boven dien de maagl HILVERSUM. Tegelijk met de hoofdfilm op het tweede net het koel- satirische programma Rood-Wit-Blauw gevolgd door de kunstrubriek „Uit Bel- levue". Het avondprogramma op het eerste net gaat van start met Pipo, de re clame, het journaal en „de Dood van een- Beul". d'Artagnan gaat naar Vlaanderen en ontmoet daar een ge wonde man. Hij neemt hem mee, maar de gewonde wordt in een café vermoord. Allemaal redenen voor de dappere luitenant om zich vdst te bij ten in zijn plannen. Panoramiek tot acht uur, daarna het journaal en tien minuten met het Ge- reformeerd Politiek Verbond van de heer Jongeling. Aansluitend de gebrui kelijke woensdagse vijfentwintig minu ten „Inburgeren". Ditmaal over de Grondwetsherziening. Vervolgens daar na nog het laatste journaal en het nieuws van het Nederlands pastoraal beraad, dat zijn laatste dag had van daag. Na Pipo, de reclame en het eerste nieuws op het tweede net Coronation Street. Concepta en Harry hebben een fijne huwelijksreis gehad, maar meer dan hun terugkeer houdt het ongeluk van Minnie de mensen uit de straat bezig. De laatste tien minuten voor acht worden gevuld met een filmpje van een Tsjechische ruiterdans. Na het journaal eerst vijfentwintig minuten „Achter het Nieuws" en dan veertig minuten Frans Boelens en zijn „Rood. Wit, Blauw". Medewerkenden zijn Leo Jacobs, Wim Bloemendaal, Susanne Piët en Paul van den Bos. Tot slot van de avond „Uit Bellevue" de kunstkroniek van Henk de By. On derwerp is 't werk van de grote Oost- duitse regisseur Walter Felsenstein, die de stuwende kracht is achter de vermaarde Komischer Oper van Oost- Berlijn. HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badinerie. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. 10.00 Wat heeft dat kind? 10.20 Muziek uit de Barok. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 12.00 Lichte gram. muziek. 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualitei ten. 12.50 Variant. 13.30 Over de Band. 14.30 Klassieke en moderne gewijde muziek. 15.00 Hervormde middagdienst 15.30 Banden met het verleden. 15.45 Spel. 16.00 Nws. 16.02 Toneel op school. 16.25 Lichte gramm.-muziek. 16.50 Spe len met taal. 17.00 Kamermuziek. 17.45 Sport. 18.00 Koorzang. 18.30 Nws. 18.46 Actualiteiten. 19.00 Inleiding op de Matthaus Passion. 22.30 Nws. 22.40 Passie-meditatie. 22.50 Moderne mu ziek. 23.00 Studio 2300. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte gramm.muziek. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Lichte gramm.muziek. 8.50 Morgenwij ding. 9.00 Romantische kamermuziek. 9.40 Voor de kinderen. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. 11.55 Éeurs. 12.00 Oude en moderne muziek. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.29 Toppers van toen. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 Klassieke en moderne kamermuziek. 14.25 Logboek. 1562. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.02 Van vier tot vijf. 17.00 Muziek uit Suriname. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nws. 18.16 Radiojournaal. 18.20 Uitzen ding van de C.H.U. 18.30 Gevarieerd programma. 19.30 Nws. 19.35 Een we reld van een Kerk. 20.05 Kunstkroniek. 20.30 Moderne en klassieke muziek. 22.15 Hongaars orkest. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.55 Muzikale lezing. 23.30 Passieliederen. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Voor de zieken. 9.30 Lichte instrumentale muziek. 10.00 Nws. 10.03 Muziek bij de koffie. 12.00 Nws. 12.03 Platenkeus. 13.00 Nws. 13.03 Actualiteiten. 13.08 Knalmuziek. 14.00 Nws. 14.03 Netty Rosenfeld. 15.00 Nws. 15.03 Where the action is. 16.00 Nieuws. 16.03 Tienerprogramma. 17.00 Nws. 17.02 Actualiteiten. 17.07-18.00 Verzoek platen. BRUSSEL 234 m. - 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht. 12.48 Lichte muziek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nws. 14.03 Ka mermuziek. 14.55 Pianorecital. 15.00 Nws. 15.03 Muziekprogramma. 15.30 Lichte muziek. 16.00 Nws. 16.09 Hand in hand met Nederland. 17.00 Nws. 17.15 Lichte orgelmuziek. 17.30 Gewij de muziek. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesport. 18.30 R.K. godsdienstige uitzending. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muziek. 19.45 Politieke uit zending. 19.55 Operafragmenten. 20.30 Hoorspel. 21.26 Amusementsmuziek. 21.30 Israëlische godsdienstige uitzen ding. 22.00 Nws. WOENSDAG 10 APRIL Nederland I 17.00 VARA: Voor de kinderen. 18.50 NTS: Pipo de clöwn. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 NTS: Nieuwe avonturen van De Drie Musketiers. 19.31 Panoramiek. 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 NTS: Uitzending van het G.P.V. 20.30 Stichting Socutera. 20.35 Ons vuile water. 21.00 The Naked Edge, speelfilm. 22.35 Journaal. 22.40 KRO: Pastoraal Concilie. Nederland II 18.50 18.56 19.00 19.03 19.50 20.00 20.16 20.20 20.45 21.25 22.15 NTS: Pipo de clown. STER: Reclame. NTS: Journaal. VARA: Coronation Street. Tsjechische dansfilm. NTS: Journaal. STER: Reclame. VARA: Achter het nieuws. Rood-wit-blauw: een (vrij natio naal) gekleurd programma voor (overwegend) jonge mensen die graag zwart-wit willen zien. De regisseur Walter Felsenstein. NTS: Journaal. DONDERDAG 11 APRIL Nederland I 18.50 NTS: Pipo de clown. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 NCRV: De jacht op de grijze beer. 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Actualiteitenrubriek. 20.45 Ik en gij. 20.47 Getrouwdof niet?, kluchtig blijspel. 22.40 Gezond gezin: gesprekken. 23.00 NTS' Journaal. Nederland II 18.50 NTS: Pipo de clown 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 Van gewest tot gewest 19.20 Zienswijze. 19.45 Openbaar Kunstbezit 20.00 Journaal. 20.16 STBR' Reclame. 20.20 AVRO: Wallenstein, spel van Fnedrich von Schiller. 22.00 CVK/IKOR/RKK: Kenmerk - Laat. 22.30 NTS: Journaal.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 19