Sterke combinatie OKKER EN ook als duo naar RIESSEN Johannesburg, Parijs en Rome automobilisten profiteer 255 voordeel Wash and shine Groningen steunt GVAV financieel ALTIG NIET NAAR TOUR Tom Okker speelt tegen Graebner Revanche van heren op Pools volleybalteam Aanklacht van voetbalkijker Bob Janse weg bij NAC AC Milan-Bayern München op 1 mei Real gelijk tegen Barcelona Lijn Loeveseijn drie keer eerste in Alkmaar Leeds en Bologna bij laatste vier Willy Dullens: „Weg bij Sittardia" gebroken rib UEFA-team vrijwel uitgeschakeld door verlies tegen Engeland Miel Pijs heeft HW BP^HMI Af heeft een pittige |||ft|Al WMET*LEKKER VEEL KIP HAAL GAUW EEN PAKJE: 1,59 (300 GRAM) WOENSDAG 10 APRIL 1968 25 uw auto epc - schoon engian :J 'n' behandel',,9 Voor de snelle was- en glansbeurt van uw auto. 2 flakons met (Jij speciaalspons tijdelijk slechts "f Voldoende voor 40 wasbeurten Produktief In Willemstad Constandse verloor in Knickerbockertoernooi Boris Spasski leidt in tweekamp met Gelier Hordenren paarden Vier HPC-leden gekozen in jeugd-zwemploeg Jaarbeurstoernooi jéÊk Dè verrassing voor de boterham, de rijst, MMWEBEI I de aardappels en de pasteitjes. Alle huis- Hf ifW moeders en kipliefhebbers opgelet! Iglo W I 1 B (jükMw Sm ^m. kipperagout diepvries. Vol met &|||Lll J IP IlPiÉlf reJiv IÉÉ de lekkerste stukjes kip en smakelijke W W V BW llpBr pp BWWJbWw W Pp ingrediënten. (Door Tom Okker) WILLEMSTAD Na mijn be zoek aan Colombia, waar ik in Bar- ranquilla het meest succesvolle toernooi van dit Caraibische circuit had gespeeld, resteerden mij nog twee toernooien in deze reeks, na melijk in Caracas (Venezuela) en in Willemstad op Curacao. Hoewel ik daar met minder succes genoe gen moest nemen, ben ik over de resultaten niet ontevreden en ik geloof wel te mogen zeggen, dat ik op een geslaagde toernooienreeks kan terugzien. Zowel in Caracas als in Willemstad was Marty Riessen de ongenaakbare tennisvorst en in beide toernooien heeft hij beslag weten te leggen op de twee titels, die hij daar kon veroveren, name lijk het herenenkelspel en het herendubbelspel. In het dubbelspel speelde hij beide toernooien met mjj. In Caracas werd het toernooi, dat aitstekend georganiseerd was, ver speeld op de banen van de Altamira tennisclub. Men treft er allerlei natio naliteiten aan: Fransen, Italianen, Duitsers en ook veel Nederlanders. We logeerden in het prachtige Tamanaco hotel, fantastisch goed met een heerlijk zwembad. Het was schitterend gele gen en vanuit onze kamer hadden we uitzicht over de hele stad met de ber gen op de achtergrond. De organisatoren van het toernooi hebben ons nog een keer meegenomen naar een luxe hotel, dat op een berg boven de stad staat. Het is één van de bezienswaardigheden van Caracas, maar wordt uit bouwkun dig oogpunt als een misgreep be schouwd. Het uitzicht over de stad, met aan de andere kant de oceaan was echter geweldig en beslist de moeite waard. De plaatsing voor dit toernooi zag er als volgt uit: ADVERTENTIE GRONINGEN. Het college van B. *n W. van Groningen stelt de raad voor garant te staan voor een lening van 250.000 gulden, waarmee de stichting be taald voetbal GVAV zijn liquiditeit wil vergroten. Volgens de voordracht wordt het betaald voetbal voor het leefklimaat van het noorden en in het bijzonder van de stad Groningen van grote betekenis ge acht. Aangezien het voor de gemeente in verband met de centrale financiering niet mogelijk is op korte termijn een lening aan de stichting te verstrekken, zijn B. en W. van mening dat de helpende hand zou kunnen worden geboden, door, indien de stichting een onderhandse langlopende le ning van ongeveer 250.000 gulden aangaat betaling van rente en aflossing te garande ren. 1. Richey, 2. Bill Bowrey, 3. Okker, 4. Gulyas. Marty Riessen, één van de beste spelers van dit circuit, was he lemaal niet geplaatst en zo kon het gebeuren dat ik al in de kwartfinales tegen hem uit moest komen, wat na tuurlijk niet zo gunstig was. In de kwartfinale nam Riessen op mij revanche voor zijn nederlaag in onze finale-partij in Barranquilla, door mij nu met 7-5 en 6-4 uit te schakelen. We speelden in Caracas weer op ce ment en deze banen schijnen hem het beste te liggen. Tot dan hadden we vijf keer tegen elkaar gespeeld, waar van ik drie keer en hij 2 keer had gewonnen, beide keren op cement. Hij speelt dan ook graag op dit soort banen, terwijl ik een meer veerkrach tige baan prefereer. In de halve finale versloeg Riessen de Tsjech Kodes, die steeds beter gaat spelen, terwijl hij in de finale Cliff Richey ontmoette, die met heel veel zwoegen de eindstrijd had bereikt. Richey is tijdens de laat ste toernooien 11 pond afgevallen en dat schijnt hem niet goed te zijn be komen. Zijn conditie is niet wat die geweest is en de „buil" moet nog har der werken, dan hij altijd al deed. Ries sen heeft alleen in de tweede set moeite met hem gehad, maar wist deze toch ook op zijn naam te brengen. Uitslag: 6-1, 7-5, 6-1. Riessen en ik wonnen onze zoveelste herendubbel door in een slechte finale Orantes/Arilla te verslaan met 6-2, 6-2 en 6-3. Het was een erg eenzijdige party, want Orantes kon niet erg uit de voeten komen, daar hij een spier in zijn dijbeen had verrekt. De combina tie van Riessen en mij heeft overigens vanaf de eerste keer goed geklopt en van de negen keer, dat wij samen hebben gespeeld, hebben we 7 toer nooien gewonnen, terwijl wij één keer met een tweede prijs genoegen moes ten nemen. Eén keer in Rome hebben we in de halve finale klop ge had en wel van Emerson/Stolle. We hopen dan ook deze zomer onze com binatie op verschillende andere toer nooien te kunnen voortzetten en heb- KEULEN. Rudi Altig, wereldkampi oen op de weg in 1966, zal dit jaar niet deelnemen aan de ronde van Frankrijk. De Westduitse renner, die bij Salvarani (Gimondi's ploeg) onder contract staat, maakte dit woensdagavond bekend tijdens een bijeenkomst van het bestuur van de Westduitse wielerbond en de professionals uit Duitsland. Altig vertelde dat zijn fabriek wenst, dat hij zowel in de ronde van Spanje start als in die van Italië. „Niemand", zei hij, „zal dan van mij verlangen dat ik nog een derde grote ronde, de Tour de France doe. Zou er echter toch nog worden be sloten mij niet in te schrijven voor de Vuelta of de Giro, dan stel ik mij graag beschikbaar voor de Tour de France". Ook Merckx zal waarschijnlijk niet in de Tour starten. Om dezelfde reden als Altig. Okker ben al definitieve afspraken voor Jo hannesburg, Rome en Parijs. Ann Jones had weer eens één van haar dagen en won het toernooi. Zij versloeg in de finale Julie Heldman (Amerika) met 6-4 en 11-9 in een eeuwigdurende partij: beiden aan de baseline en maar hengelen. Het laatste toernooi van het Cari bische circuit, dat van Willemstad op Curacao. De banen waren ongeveer hetzelfde als in Caracas (een asfalt achtig cement) en Marty Riessen was weer echt in zijn element. Opnieuw stonden we in de finale tegenover el kaar en opnieuw heb ik het onderspit moeten delven. Ik had de finale bereikt via overwinningen op Edlefsen (Ame rika), Juan Gisbert (Spanje) en Gulyas (Hongarije). In de finalepartij deden we de eerste 3 sets niet veel voor el kaar onder, want nadat Riessen de eerste set met 7-5 had gewonnen, nam ik de beide volgende voor mijn reke ning met 6-3 en 11-9. Na de rust was het speibeeld geheel verschillend en bleken het geluk noch de lijnrechters op mijn hand te zijn. Riessen had toen niet veel moeite met me en won de beide volgende sets met 6-2, 6-2, waar door hij onze onderlinge score op 3-3 bracht. De herendubbel was ook dit keer weer een succes. In de finale wonnen we met 6-3 en 10-8 van het Tsjechische duo Kodes/Kukal. De toernooi-organisatie heeft ons het verblijf op Curacao zo prettig moge lijk gemaakt. Men had alle spelers ondergebracht in een prachtig motel „The Country Inn", dat 72 air-conditio- ned kamers met keukentje bevatte, voorzien van alle gemakken, zoals ijs kast, radio en televisie. Verder was er een zwembad, een cafetaria, een self service,barbecue, een tennisbaan, een midget-golf-baan en gelegenheid om volleybal te spelen. JOHANNESBURG. Tom Okker zal in de halve finales uitkomen tegen Clark Graebner. De andere halve eindstrijd zal gaan tussen Ray Moore en Marty Riessen. Margaret Court Annette van Zijl en Virginia Wade Karen Krantzcke zijn de wedstrijden voor de halve finales bij de dames. ROTTERDAM. De Hilversumse Noortje Bos heeft de leiding bij de meis jes in het Knickerbocker-tennistoernooi te Rotterdam behouden. Zij bleef'ook de tweede dag ongeslagen. De Hagenaars Frits Schmitz en Paul van Min nemen na vijf ronden de eerste plaats in bij de jongens. De Haarlemmer Alex Constandse leed zijn eerste neder laag. DRONTEN. In de tweede officiële interland zorgde het Nederlands volley balteam gisteravond in Dronten voor een revanche door Polen met 3-2 te verslaan. De setstanden waren: 15-9, 6-15, 12-15, 15-6, 15-13. Uitblinkers bij de Nederlander waren Harry Jansen, Bram Vermeulen en Richard Onnes. Het Nederlandse damesvolleybalteam heeft voor de derde maal een nederlaag geleden tegen Polen. De ontmoeting voor 2.000 toeschouwers in Dronten gespeeld, werd met 1-3 verloren. De setstanden waren: 5-15, 11-15, 15-9, 9-15. De Poolse dames waren vooral tech nisch aanmerkelijk bekwamer dan de Nederlanders. Truus Grunnekemeyer was in de Nederlandse formatie de meest op de voorgrond tredende speelster. SOETSJOEMI. De Rus Boris Spasski heeft de vierde partij uit de schaaktwee kamp met zijn landgenoot Efim Gelier, die maandag werd afgebroken, gewon nen. Spasski leidt met 3-1. DEN HAAG. Achttien halfbloeds zijn ingeschreven voor de eerste hordenren die op 30 april op de baan van Emmeloord wordt gehouden. Onder de deelnemers aan deze ren zijn enkele bekende jacht en concoursruiters. De afstand van de ren, om de Orakel- prijs, bedraagt 3200 meter. De paarden krijgen over dit parkoers veertien horden, met een hoogte van ongeveer een meter, te springen. DORTMUND. Een toeschouwer van de zaterdag gespeelde Bundesliga- wedstrijd Borussia Dortmund1860 München heeft bij de politie een aan klacht ingediend. Hij beschuldigt Bo russia van bedrog, omdat de ploeg te slecht zou hebben gespeeld. „Ik heb 14 mark betaald om te mogen kijken en mag daarvoor beter voetbal eisen dan ik heb gezien", meent de verbit terde supporter. De politie heeft de klacht geaccepteerd onder het motto „opzettelijk bedrog". De klacht is ongetwijfeld uniek in de voetbalhistorie en kan verstrek kende gevolgen hebben als de toe schouwer succes heeft. Of het zover zal komen, is echter twijfelachtig. Het zal namelijk moeilijk zijn te bewijzen dat de spelers van Borussia opzettelijk of „op bevel" slecht hebben gespeeld. NIMES. Nederland heeft gisteravond in Nimes in een wedstrijd voor het EFA-jeugdtoernooi met 1-0 verloren van Engeland. Het beslissende doelpunt werd in de eerste helft gescoord door Foggan. Door de nederlaag tegen Engeland is de kans dat Nederland als eerste in groep B eindigt en daardoor de kwartfinales bereikt zeer klein geworden. Nederland heeft twee punten achterstand op Bulga rije en Engeland. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Bob Janse, trainer van NAC, is bij bestuursbesluit van zijn func tie ontheven. Zijn contract bij de Bredase eredivisieploeg liep tot 1 juli. Leo Canjels, oud-NAC-speler en international, volgt hem als oefenmeester op. De kans, dat Bob Janse terugkeert naar zijn oude ver eniging Xerxes/DHC, is niet uitgesloten. BERN. De Europese voetbalunie (UEFA) heeft de data voor de ontmoetin gen tussen het Italiaanse AC Milan en het Westduitse Bayern München vastge steld. De eerste ontmoeting uit de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars wordt op 1 mei in Milaan gespeeld. De return vindt een week later, 8 mei in München plaats. BARCELONA. Real Madrid heeft dinsdag in een wedstrijd voor de eerste di visie van de Spaanse voetbalcompetitie ge lijk gespeelde met 1-1 tegen Barcelona. Met nog drie wedstrijden te spelen heeft Real Madrid een voorsprong van drie pun ten op Barcelona. De wedstrijd zou aan vankelijk zondag worden gespeeld, maar door het plotselinge overlijden van de back van Barcelona, Julio Cesar Benitez, werd de ontmoeting uitgesteld. ADVERTENTIE (Van onze wielermedewerker) ALKMAAR. De rappe Amsterdam mer Lijn Loeveseijn was dinsdagavond niet voor niets naar de Alkmaarse wieler baan gekomen, want hij bracht het tij dens de tweede „populaires" van dit sei zoen tot drie triomfen. Eerst zegevierde de pupil van baancoach Jan Derksen in de sprintfinale, daarna won hij een selec- tierit en tenslotte bleek Lijn ook de rap ste in het hoofdnummer, van de avond. Er was niemand die hem in zijn zegedrift kon stuiten. Er was ditmaal een record aantal van 41 amateurs naar de baan gekomen. Al deze liefhebbers moesten voor een goed verloop van het hoofdnummer eerst twee selectieritten rijden en die leverden winst op voor Loeveseijn en Ben ten Tije (Den Haag). Met vijftien deelnemers droeg de grote race een levendig karakter en werd tenslotte in de sprint door Loeveseijn ge wonnen. Hij hield Bram Breur (Nieuwe Tonge), baankampioen Cees Stam (Koog aan de Zaan), Harry van Leeuwen (Den Haag) en Klaas Slot (Alkmaar) achter zich. De Haarlemmer Jack Groeneveld eindigde als zevende. De tijd van Loeve seijn over de 10 km. was 13 min. en 22 sec. De Amsterdammers Rous en Raats wonnen de twee ritten voor niet geplaat sten over onbekende afstand. In de ene werd de Beverwijker Sjaak de Goede tweede en de Haarlemmer Jan Molenaar vijfde. In de sprintfinale won Loeveseijn van zijn stadgenoten Janmaat en Vlijm. De 21 nieuwelingen moesten ook eerst twee selectieritten door Lubke en Brou wer gewonnen rijden alvorens aan de 5 km.-race te moge beginnen. In deze koers sloeg de Bovenkerker Juul Brues- sing op het juiste moment zijn slag. De Amsterdammers Engel en Fens werden tweede en derde. Vierde was Melle v.d. Meulen uit Aalsmeer, vijfde Ron Bakker en zesde Piet Neeskens (beiden Haar lem). In de selectieritten klasseerden Neeskens en Bakker zich als derde en vierde. Hun plaatsgenoot Fred Hoogland kwam daarin tot een vijfde plaats. (Van onze zwem-medeweker) HAARLEM. In de nationale jeugd- zwemploeg, die op 13, 14 en 15 april in de landenwedstrijd tegen Zweden in Den Bosch zal uitkomen, zijn de volgende le den van HPC opgesteld: 200 meter rug slag meisjes: Irene Aarens; 100 meter schoolslag jongens: Ted Mackay; 100 me ter vrijeslag meisjes en 4 x 100 meter wisselslag estafette meisjes: Irene Aarens. Rita Bloos is opgenomen in de 4 x 100 meter vrijeslag estafette meisjes. In de laatste wedstrijd van de eerste ronde komt het jeugdige oranjeteam, sa mengesteld uit spelers van 16 tot 18 jaar, uit tegen Bulgarije. Slechts als Neder land wint en in de andere ontmoeting Rusland het Engelse elftal verslaat, is er een mogelijkheid dat Nederland niet is uitgeschakeld. In dat geval hebben alle vier ploegen drie winstpunten vergaard. De formatie met het beste doelsaldo gaat dan over naar de kwartfinales, die zater dag worden gespeeld. De Engelsen startten in een zeer hoog tempo en hadden direct een overwicht, dat Foggan in de vierde minuut in een doelpunt uitdrukte. Weliswaar kreeg Ne derland enkele goede kansen, doch door dat de precisie ontbrak, bleef de gelijk maker uit. Ruim 2.000 toeschouwers woonden de wedstrijd bij. Nederland speelde in de volgende opstelling: Stoop (VUC), Nieuwhof (Elinkwijk), De Wit (ZFC), Visser (Sparta), Graaumans (NAC), Van der Sluis (CVV), Van den Berg (Velox), Koning (Ajax), Smid (Go Ahead), Husers (AFC) en De Groot (Cambuur). VOETBAL. Go Ahead heeft ook de tweede wedstrijd van zijn Engelse tour nee gewonnen. In Halifax zegevierden de Deventenaren met 1-0 over de vierde di visieclub van die naam. Hoekema scoorde in de 55e minuut van deze aantrekkelijke en spannende ontmoeting het beslissende doelpunt. (Van onze sportredactie) Willy Dullens weet het heel zeker. „Voor ons is het afgelopen. Sittardia is eigenlijk al gedegradeerd, daar ben ik van overtuigd". Voor een deel zijn de uiterst magere prestaties van de Sittardse nu nog eredivisiever eniging te wijten aan het feit dat zijn 22-jarige stervoetballer bijna eindeloos met blessures tobde. „Maar", zegt Wil ly Dullens zelf, „je kunt niet blijven verliezen, alleen omdat je geblesseer de spelers hebt. De voornaamste oor zaak van de slechte resultaten is een verkeerd aankoopbeleid. De aankopen bleken geen aanwinsten". Om de lijn het volgend seizoen om te buigen moet volgens Dullens vooral de aanval versterkt worden. „In de verdediging hebben we hoogstens nog één speler nodig, maar de aanval, daar zat het hem in dit seizoen. Die was veel te zwak". Sittardia heeft voor het volgend seizoen tot overmaat van ramp ook nog te zorgen voor een vervanger voor zijn ex-international. Willy Dul lens: „Ik denk niet dat ik het volgend seizoen nog bij Sittardia speel. Ik wil wel weg. Eens afwachten wie er voor me komt." Hij maakt er geen geheim van dat een plaats in het Feijenoord- elftal hem het meest aanstaat. „Ze zijn nog niet bij me geweest, maar het lijkt me erg fijn. Samen met Jansen op het middenveld". De lijdensweg van Willy Dullens is overigens nog niet afgelopen. Tegen Telstar zal hij nog niet van de partij zijn. Na in het begin van dit jaar voor enkele wedstrijden zijn rentree ge maakt te hebben, raakte hij opnieuw geblesseerd. Maar Willy Dullens is een doorzetter. Hij blijft optimistisch. „Het gaat al weer goed op het moment. Zon dag ben ik er nog niet bij, maar over twee weken wel weer. Het heeft ook geen zin het te forceren. Dit seizoen is voor mij toch verloren. Het komt er alleen op aan dat ik voor het komen de seizoen weer helemaal in orde ben. Dat zal wel lukken, daar ben ik van overtuigd. Ik kan al weer voluit trai nen". Dat doet hij dan ook. Tien keer in de week. Zes maal 's morgens op het Sittardse CIOS, en vier maal per week de normale training van Sittardia Op het CIOS werkt ook trainer Sins, die na het ontslag van Beara ook al na een meningsverschil over het aankoopbeleid de technische leiding overnam. Full-prof Dullens enkele maanden geleden getrouwd werkt hard aan zijn come back. Ook in het Nederlands elftal, waarin Kessler hem wel zou kunnen gebruiken. Ja, ik hoop dat ik er weer bij kom. Het was niet best, hè zondag". De prognoses van Willy Dullens voor toto 41 luiden: TOTOTIPS Feijenoord—Volendam 1 DOS—DWS 1 TelstarSittardia 3 Go Ahead—MVV 1 ADOFC Twente 2 Fortuna—PSV 2 NACXerxes-DHC 3 AjaxSparta 3 NEC—GVAV 2 Den BoschWillem II 1 SW—AZ'67 2 CambuurHaarlem 1 DFCHolland Sport 3 (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Het is zeer twijfel achtig of Miel Pijs van Sparta zondag meespeelt tegen Ajax. De Spartaan heeft in de wedstrijd Nederland-België een ge broken rib opgelopen. luuinnmuuinnnnnnrTi NOVISAD. Bologna heeft zich gister avond geplaatst in de halve finales van het voetbaltoernooi der jaarbeurssteden. In Novisad won Bologna de uitwedstrijd tegen Vojvodina met 2-0. Beide doelpunten werden na de rust gescoord. Er waren 12.000 toeschouwers. De eerste wedstrijd tussen beide clubs leverde een 0-0 gelijk spel op. Ook Leeds United bereikte de halve finales. De Engelse eerste divisieclub ver sloeg op eigen terrein Glasgow Rangers met 2-0. Aangezien de eerste wedstrijd in een doelpuntloos gelijkspel eindigde gaat Leeds over naar de voorlaatste ronde. Hierin ontmoet Ferencvaros Boedapest het team van Bologna en Leeds United het elftal van het Schotse FC Dundee.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 25