Kardinaal waarschuwt tegen revolutieverheerlijking Concilie vraagt om open financiële boeken Mlphenaar Ontwikkelingsdebat op Concilie Als theater Carré sluit sterft showbusiness ONGERUSTHEID OVER VERKOOP Samkalden: Gemeente heeft belangstelling Tweemaal toneel Verwen uw huid Prijs voor Franse Vietnamfilm Goochelaar Thiery contra KRO Nederlands voor Westduitsers Radio-vrijdag Televisie-vanavond Televisie-programma DONDERDAG 11 APRIL 1968 21 Nieuwe formulering over sterilisatie Twee kwaden ELECTRONISCHE Kolonialisme A9 René Sleeswijk (Van onze correspondent) NOORDWIJKERHOUT „Het is tegenstrijdig, enerzijds te treuren over de dood van de geweldloze Luther King en anderzijds bijna aan te drin gen op gewelddadige revoluties". Kardinaal Alfrink greep gisteren met deze woorden in op het pastoraal con cilie in Noordwijkerhout, bij de be spreking van de ontwikkelingssamen werking in de wereld. In die bespre king waren twee kernpunten: de revolte en het bevolkingsvraagstuk. Kardinaal Alfrinks bezwaar tegen de passage in het ontwikkelingsrapport over de revolutie (waarop men in Latijns Ame rika bijvoorbeeld bijna zit te wachten) werd gepareerd door de Groninger hoog leraar dr. J. A. G. Tans: voor dominee King had het middel van de geweldloos heidzin omdat Amerika een rechtsstaat is. Maar in landen en streken waar de menselijke rechten niet gerespecteerd worden en er geen vrije publiciteit is? Tevoren had prof. Tans gezegd, dat de kerk duidelijk moet zijn over vertrapping van menselijke grondrechten. Als zij zich niet uitspreekt is dat ook een uitspraak Natuurlijk verlangt niemand dat een aartsbisschop met een vlag de barrica den opgaat. Maar wel moet de prediking van de kerk zich over die rechten uit spreken. Aan de christenen zelf dan de taak de consequenties van deze verkondi ging te trekken. Pater Schram, een missionaris met ver lof, vroeg aandacht voor de feitelijke si tuatie. Die is in de ontwikkelingslanden al revolutionair, of pre-revolutionair. De kerk moet er in die situatie bij zijn. Zo als in het leger de aalmoezeniers begelei dend werkzaam zijn, zo moet de kerk in die landen de revolutie begeleiden. Vooral bij de jongeren ligt deze zaak erg emotioneel, aldus prof. dr. L. H. Janssen S. J. voorzitter van de com missie die het rapport had gemaakt. Er steekt in solidariteitsverklaringen met gewelddadige actie ook wat bevrediging van eigen emotionaliteit. De zinsnede over de revolutie moest nog maar eens bekeken worden, ook al omdat een uit spraak voor het Nederlands concilie kan leiden tot repercussies ten aanzien van missionarissen en andere werkers in ont wikkelingslanden. Sommigen van hen dra gen nu al het stempel van revolutionair te zijn. Moet het Nederlandse concilie nu een voorwendsel verschaffen om hen uit het land te zetten? De bevolkingspolitiek in de ontwikke lingslanden vormde het tweede belangrij ke punt. Prof. dr. J. A. Ponsioen vertel de waar het op stond. Wij mogen niet om bevolkingspolitieke redenen als lan den bijvoorbeeld maatregelen nemen op het gebied van geboortenbeperking, die ons niet zinnen steun op ander gebied aan die landen onthouden. Men moet die lan den zelfs daarbij eventueel op hun ver zoek helpen. In aansluiting van wat het internationale lekencongres in Rome vo- (Van onze correspondent) NOORDWIJKERHOUT. Het pasto raal concilie heeft haar tweede zittings periode gisteren in Noordwijkerhout be- iloten in uiterste tijdnood, waardoor on der meer de moties over de nieuwe kate- chismis niet in behandeling konden ko men. Het mandaat van de thans zitting heb ben afgevaardigden loopt binnenkort af. Toch zullen zij nog een paar halve dagen bijeenkomen om enkele raadsels, die aan de besprekingen van missie- en ontwik kelingswerk waren blijven hangen, af te hechten. Ook de katechismus-moties ko men dan aan de orde. Er zijn belangrijke organisatorische aanbevelingen voor de missie gedaan, on der meer ter beëindiging van het langs- elkaar-heen-werken van missie-instanties en landelijke acties, zodat men met niet al te veel boter op het hoofd de samen werking met de Nederlandse zendings raad kan uitbreiden. In die samenwer king zullen onder meer gezamenlijke hulpacties worden geprobeerd en de mo gelijkheden van gezamenlijke opleiding zal worden bestudeerd. Ook wordt nage gaan in hoeverre door gezamenlijke stu die, bezinning en experiment een een stemmig getuigenis over Christus ten overstaan van de wereld mogelijk is. Deze katholiek-protestantse samenwer king zal men proberen onder te brengen in secties van de op te richten Neder landse Raad van Kerken. Het meest ingrijpend in het rijke en arme roomse leven is de dringende op- ADVERTENTIE Hf Philicorda Hammond Viscount Eminent Solina Viscount, 2 klavieren en voetpedaal, van ƒ1395.- tot Solina, 2 klavieren en voetpedaal, van 1595.- tot Eminent 500 De Luxe, 2 klavieren van 4 octaven, percussie, voetpedaal met sustain, ingebouw Lesliesysteem Philicorda, het bekende model Groot model, 2 klavieren van 4 oct. Tijdelijke inruilpremie 200.- en voetpedaal. Hammond, 1 klavieren en voetpe daal, vanaf Electronisch Mini portable orgel 4495. 3095. 3995. 1495. 2595, 4790. 695. Kruisw. 47 - 49 Haarlem - 0 23 -11532 - 13042 roep van het concilie aan alle bisdom men, ordes en congregaties en dergelijke om hun boeken te openen. Op het ogen blik is de financiële toestand van de r.-k. kerk in Nederland totaal onoverzichtelijk. De vrees bestaat dat veel geld degelijk, maar ouderwets en dus onrendabel wordt beheerd. Omdat men de tienduizend mis sionarissen niet in de steek wil laten en vooral hun ziekte- en oudedagsvoorzie ning illusoir is, zal men op alle kerke lijke begrotingen een vaste (en geen sluit)post voor de missie geplaatst willen zien, als iets dat bij het kerk-zijn hoort. Centrale fondsen (ook voor opleiding en steun aan de kerk in jongen landen) zou den hieruit gevuld kunnen worden. De duisternis die alle kerkelijke finan ciën omhult maakt het niet mogelijk na te gaan of dit kan. Daarbij zal ook ge dacht worden aan de zogenoemde „sla pende" fondsen. Omdat op dit punt van de kleinste parochie tot de grootste mis siecongregatie krachtig de boeken voor anderen dichtgehouden worden is de aan drang van het concilie bijna revolutio nair. Niettemin werd het besluit bijna ter loops tussen allerlei andere zaken door genomen. rig jaar uitsprak, dient het concilie te verklaren dat de kerk alleen over inge ving en waarde van het huwelijk te spre ken heeft en niet over methoden en tech nieken van geboortenregeling. Het rapport stelt zelfs de mogelijkheid dat de overheid de bevoegdheid heeft om de ouders een regeling voor te schrijven. Waarom? Omdat volgens prof. Ponsioen men van twee erge kwaden het minst erge moet kiezen. Inbreuk op de rechten van de ouders is een groot kwaad. Maar een erger kwaad is, als zoveel kinderen geboren worden dat zij geen voedsel, on derdak, kleding, onderwijs en levenskan sen hebben. Vanuit het gezin geredeneerd is in som mige landen een groot gezin niet zo dom: zij vormen werkkrachten en oudedags voorziening voor de ouders. Maar facto ren van maatschappij en economie ma ken dat niet alleen vanuit het gezin gere deneerd mag worden, althans in streken als de Ganges-vallei en de Nijl-delta (in Centraal-Afrika ligt het anders). Zijn medecommissielid professor Jans sen ging dit te ver: hij vond dit het uitle veren van rechten van de mens aan ma teriële en geestelijke ellende. Zelfs secre taris-generaal Thant handhaaft uitdrukke lijk de eigen verantwoordelijkheid van de ouders. „Wij, die vroeger misschien room ser waren dan de paus, moesten nu maar onroomser zijn dan Oe Thant." Ook op dit punt had de kardinaal ern stige bezwaren. Over de methodieken en technieken (waarvan de meeste, hangen de een steeds weer uitgestelde uitspraak van de paus, officieel taboe zijn) zweeg hij. Maar hij vroeg zich af, of het Neder landse concilie moest gaan zeggen wat men elders moet gaan doen. Deze onbe scheidenheid achtte hij een soort geeste lijk kolonialisme. „Er zullen hele volken zijn dit dit inter preteren als een poging van rijke landen om hen klein te houden. Dit verschrik kelijke probleem is een reden temeer", aldus de kardinaal, „om op te roepen tot rechtvaardige verdeling van de we reldrijkdom." Die bescheidenheid zou de kerk, volgens mej. J. S. M. Kooke, moeten weerhouden, anderen te veroordelen om hun bevol kingspolitiek. En volgens dr. F. Haarsma uit Nijmegen zou men vanuit Nederland als deel van de wereldkerk er toch wel aan kunnen meewerken, dat belemmerin gen aan die politiek, door de wereldkerk in de weg gelegd, zouden verdwijnen. Het slot was dat voor de alinea's over sterilisatie en revolte nieuwe formulerin gen worden ontworpen. De rest van het rapport wordt verspreid, het plan voor uitgebreide voorlichtingsactiviteiten, nog deze winter, komt op gang. Het concilie vindt het vanzelfsprekend dat deze actie niet binnenkerkelijk gevoerd wordt. Van de vele moties en voorstellen noe men wij een gedachte uit de Utrechtse delegatie, dat de rooms-katholieken zich moreel verplichten een soort ontwikke lingsbelasting te gaan opbrengen, zolang de overheid van het overige belastinggeld niet meer aan ontwikkelingshulp besteedt. Omdat niet duidelijk werd hoe dit zou moeten, zullen de Utrechtenaren met an deren proberen de volgende keer met meer uitgewerkte plannen te komen. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Het bericht dat liet Amsterdamse theater Carré voor zes mil joen gulden te koop is aangeboden aan een Amerikaanse hotelcombinatie heeft in de hoofdstad grote ongerustheid veroor zaakt. De toelichting van de heer R. Zwolsman „ik zal er geen traan om laten als Amsterdam een bekend theater ver liest, het belangrijkste is dat wij er een goede prijs voor krijgen", heeft hem de vijandschap van de Amsterdammers be zorgd. De wijze waarop de heer Zwolsman het gementebestuur van de hoofdstad met de rug tegen de muur heeft gezet wordt tenslotte als een wat kwalijke wijze van zakendoen gezien. De N.V. cultuurmaatschappij Serbadja- di, een dochtermaatschappij van Zwols- mans exploitatiemaatschappij Schevenin- gen kreeg in 1963 voor 2,2 miljoen gulden het theater in handen. De heer Zwolsman noemde dit een „voordelige koop" en om de ongerustheid over het voortbestaan van het populaire theater weg te nemen ver klaarde hij toen dat de exploitatie nor maal doorgang zou vinden. Theater Carré zou niet als speculatief object zijn aange trokken maar als een schakel in een keten van amusementscentra die de E.M.S. be zig was op te bouwen. Voor insiders kwam het bericht over de verkoop van Carré echter niet onver wacht. De E.M.S. zou dringend behoefte hebben aan liquide middelen en theater Carré is een van de projecten die snel afgestoten moeten worden. Het gemeente bestuur van Amsterdam is officieel mee gedeeld dat het theater te koop is. Zwols man weet immers dat het gemeentebe stuur zich niet kan permitteren dat het theater verdwijnt voor een hotel, een melkfabriek of een flatgebouw. Burgemeester Samkalden heeft gisteren verklaard dat de gemeente zeer geïnte resseerd is in de aankoop. Het is de eni ge manier om het theater van de onder gang te redden. Het is echter de vraag in hoeverre waarde moet worden gehecht aan Zwolsmans bewering dat er „grote belangstelling in binnen- en buitenland" is voor het gebouw en of een bedrag van zes miljoen gulden dat in de onderhande lingen met de Amerikaanse hotelcombina tie een rol zou spelen serieus kan worden genomen. Zelfs voor dezelfde prijs die Zwolsman in 1963 heeft betaald is Carré als theater niet winstgevend exploitabel te maken. Wie een hotel of ander bedrijf wil bouwen zal echter niet direct denken aan de aan koop van Carré. Men kan immers voor minder dan zes miljoen gulden elders in Amsterdam op gunstiger plaatsen grond krijgen. Het is duidelijk dat Zwolsman hét gemeentebestuur onder druk wil zetten en het gemeentebestuur heeft geen keus. Car ré kan alleen worden behouden als de heer Zwolsman een goede winst uit de gemeen- schapskas wordt betaald. Voor Carré's directeur Karei Wunnink was het gisteren een zwarte dag. „Ik zit niet aan de onderhandelingstafel en weet dus niets. Als Carré moet sluiten zal dat een ramp zijn, want er is elders geen ruimte voor grpte theaterprodukties. Mijn grote vrees is dat de gemeente te lang zal aarzelen met de aankoop en er dan niets meer aan te doen zal zijn". Als theater Carré, het laatste ongesub sidieerde grote theater van Nederland, moet sluiten zal dat het einde zijn van de showbusiness in Nederland. Dat is de mening van René Sleeswijk. „Niet alleen Amsterdam, maar heel Nederland zal dan verstoken zijn van grote theaterproduk ties. Als Amsterdam uitvalt heeft het im mers ook geen zin in Den Haag of Ro- terdam te komen". WWWWWWWIIIWWWWWWIIUIIIIWWVWI HILVERSUM. Twee toneelstuk ken vanavond, een Israëlische klucht en het eerste deel van Schillers Wal- lenstein. Na Pipo, het nieuws en de reclame begint de NCRV het donderdagavond- programma op het eerste net met een Amerikaanse documentaire. Het is een werkstuk, dat David Wolper maakte voor de National Geografie Society. De film geeft een beeld van de pogingen om de grijze beer voor uitsterven te behoeden. De mannen, die op jacht gaan naar deze holbewoners in Noord- Amerika, nemen grote risico's. De actualiteitenrubriek „Hier en Nu" volgt op het journaal. Daarna een ouderwetse klucht. Fred Benaven- te kreeg opdracht om in de Singer con certzaal een televisieregistratie te ma ken van „Getrouwd of niet", het stuk van de Israëliër Ephrain Kishon, waar mee Sylvain Poons zijn jubileumtour nee maakte. Medespelenden voor de onvermoeibare Poons zijn Ans Kop- oen, Wim de Meyer en Teddy Schaank. Daniel Brozovsky en zijn vrouw Ella lebben een dochter, die wil trouwen. 2e moeten hun trouwboekje te voor- ;chijn halen, maar dat is nergens te /inden. Een kwart eeuw geleden, toen :e elkaar in een kibboets leerden ken nen, ging alles nog niet zo officieel en eigenlijk vragen Daniel en Ella zich af, of ze wel helemaal echt getrouwd zijn. Dat zint de dochter helemaal niet en nog minder haar aanstaande, die er heel andere ideeën op na houdt. Daniel zal proberen er alsnog achter te ko men hoe het allemaal met zijn huwe lijk is gegaan. Dan komen de complica ties in de vorm van allerlei andere mensen, die zich al dan niet vrijwillig met de zaak bemoeien. Huwelijksproblemen vormen ook de stof van de laatste uitzending van deze donderdagavond. Het is „Gezond Ge zin" met als ondertitel „Waarop wach ten?" en het gaat over de voorberei ding op het huwelijk. Bekende programmaonderdelen in het aandeel, dat de NTS heeft in het tweede net-programma. Eerst Pipo, de reclame, het journaal, dan „Van Ge west tot Gewest", Zienswijze (ditmaal worden de schijnwerpers gericht op de Christian Science en de Yoga Stich ting) en tenslotte Openbaar Kunstbe zit met de vijfde aflevering van de se rie over de zeventiende-eeuwse inte rieurkunst. Na het journaal de eerste aflevering van „Wallenstein" in een programma van de AVRO. De Duitse televisie liet dit historische drama in drie delen bewerken en spaarde kosten noch moeite. Onder regie van Franz Peter Wirth werkten de beste acteurs en actrices mee aan de opvoering. Wil helm Borchert speelt de titelrol van de keizerlijke veldheer, die zich door zijn eerzucht laat verleiden tot het voeren van geheime besprekingen met de vijand. Zijn doel is de keizer te dwingen hem tot koning van Bohemen uit te laten roepen. Mede dank zij de actviteiten van de vroegere boezem vriend van Wallenstein, Piccolomini, komt de keizer achter het verraad en dat komt Wallenstein duur te staan. Piccolomini trouwens niet minder, maar zover zijn we nog niet in dit eerste deel, „Wallensteins Lager" geti teld. Het verhaal speelt in het begin van de zeventiende eeuw, als de Scandi- naviërs Duitsland zijn binnengevallen. Wallenstein, bevelhebber van de kei zerlijke troepen, heeft een toevlucht gezocht in Bohemen en weigert daar de vijand aan te vallen. Wallenstein leidt een keizerlijke afgevaardigde, die zijn mannen wil dwingen hem on trouw te worden, om de tuin en nu al blijkt Piccolomini niet meer aan zijn zijde te staan. Schiller schreef Wal lenstein" op latere leeftijd. ADVERTENTIE Verwen dagelijks uw huid door gezicht en hals met Olie van Olaz te verzor gen. Deze vochthoudende tropische olie voorkomt dat zon en wind de huid uitdrogen. Het houdt haar zacht en elastisch en is de best denkbare bescherming tegen rimpelvorming. Olie van Olaz, verkrijgbaar bij dro gisten en parfumerieën, is tevens een ideale basis voor make-up en schenkt u een prachtige matte teint, kortom het bewaart de juegd van uw huid. Margaret Merril Wilhelm Borchert als Wallenstein en Alexander Golling als Illo in het stuk van Schiller. (Nederland IJ, tien voor half negen). NEW YORK. „De patrouille An derson", een door Pierre Schoendorfer voor de Franse televisie vervaardigde documentaire over de oorlog in Viet nam, is bekroond met de „Emmy Award". Deze onderscheiding wordt jaarlijks door de Amerikaanse televi sie-academie toegekend voor de beste buitenlandse tv-documentaire. (Van onze correspondent) VENLO. Wereldkampioen goo chelen Harry Thiery is van plan stap pen te ondernemen tegen tv-presenta- tor Kees Schilperoort, die zondag in zijn programma „Het gulden schot" (KRO) Tel Smit uit Den Haag als we reldkampioen goochelen heeft opge voerd en niel bereid blijkt deze fou tieve voorstelling van zaken te recti ficeren. In verband met zijn plannen om in de naaste toekomst een tournee door Nederland te maken acht Harry Thie ry zich door deze uitlating benadeeld. Tel Smit heeft vorig jaar tijdens de wedstrijden om het wereldkampioen schap goochelen in Baden-Baden de eerste plaats behaald als manipulator. Harry Thiery behaalde bij deze gele genheid de grand-prix, dat is de eerste prijs op alle onderdelen en daarmee het uitsluitend recht zich drie jaar lang wereldkampioen te noemen. Als zodanig is hij sindsdien in tal van steden van West-Europa opgetreden en gaat hij binnenkort een tournee ma ken door Japan. Harry Thiery is Ven- Ionaar van geboorte, maar woont in West-Duitsland. (Van onze correspondent) AKEN. De pensionhouders aan de Nederlandse kust zullen er rekening mee moeten houden. De Duitsers gaan Nederlands leren. Op 10 mei begint de Westdeutsche Rundfunk op het derde net met de televisiecursus „Met Ma rijke Nederlands voor reis en vakan tie". Op 22 juni, acht dagen voor de schoolvakanties in het Ruhrgebied, wordt de laatste van de zes lessen uit gezonden, zodat inwoners van West- Duitslands industriële hart gewapend met een aardig mondje Nederlands hun tocht naar de lage landen kun nen beginnen. Bovendien wordt de cursus overgenomen door de Nord- deutsche Rundfunk en de zender Freies Berlin. In Aken zijn gisteren voor een ge mengd Nederlands-Westduits gezel schap enkele fragmenten uit de cursus getoond. Het is een Walter en Conny- achtig geheel. De cursist wordt door zen paartje Marijke, een Neder lands meisje en Rolf, een Duitse jon gen meegenomen op een reisje naar Holland. Daarbij krijgen de kijkers senvoudige Nederlandse zinnen, woor den en grammatica voorgeschoteld. Bo vendien leren ze wat meer van het land en de bewoners. Marijke en Rolf gaan met een botter varen op het IJsselmeer, ze bezoeken de moeder van Marijke, bezichtigen een kasteel en gaan naar Amsterdam. Marijke brengt haar vriend het nodige bij, variërend varf „zachte berm" tot „kan ik beta len? hoeveel is het", van „Ja mevrouw, we hadden een goede reis" tot „Het dorpsgezicht". De rol van Rolf wordt gespeeld door een Duitse acteur, Marijke is de Ne derlandse radio- en televisiepresenta trice Mieke van Bommel, die zich in ons land vooral met kinder- en tiener programma's bezighoudt. Het boekje, dat bij de Nederlandse cursus hoort, zal voorlopig in een op lage van tienduizend exemplaren ver schijnen. Hiernaast begint de Duitse radio op 1 november eveneens met een cursus Nederlands. De voorberei ding wordt verzorgd door de Neder landse Radio-Unie. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badinerie. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Aubade. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 12.00 Van twaalf tot twee. 14.00 Klassieke en moderne muziek. 15.00 Godsdienstige uitzending. 16.00 Nws. 16.02 Actualiteiten. 15.07 Klassieke gramm.muziek. 16.30 Uit de school geklapt. 17.00 Klassieke gramm. muziek. 17.30 Sportkompas. 17.50 Ac tualiteiten. 18.00 Kinderkoor met orgel. 18.20 Uitzending van de KVP. 18.30 Nws 18.45 Actualiteiten. 19.00 Passieliederen 19.30 Gereformeerde kerkdienst. 20.30 Moderne orkestmuziek. 21.00 Moderne gewijde muz. 22.00 Met andere woor den. 22.30 Nws. 22.40 All In. 23.55 Nws. HILVERSUM H. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte gramm.muziek. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.10 Radiojournaal. 8.20 Lich te gramm. muziek 8.50 Vandaag de dag. 9.00 Morgengebed 9.30 Operacon cert 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen. 11.55 Beurs. 12.00 Blik op de wereld. 12.27 Meded. ten behoe ve van land- en tuinbouw. 12.30 Over heidsvoorlichting: voor de landbouw 12.40 Licht vocaal ensemble. 12.50 Praatje. 13.00 Nws. 13.10 Actualiteiten. 13.30 Voor de middenstand. 13.35 Oude orgelmuziek. 13.40 Moderne gewijde muziek. 14.20 Consumentenrubr. 14.30 De gehuwde buitenshuis werkende vrouw. 15.00 Lichte gramm.muziek. 15.20 Een uitstapje naar de vrede, le zing. 15.30 Passiemuziek en passiepoë- zie. 16.00 Nws. 16.02 Thuis. 16.30 Voor de kinderen. 16.45 Klassieke gramm. muziek. 17.40 Informatie. 18.00 Nws. 18.15 Berichten. 18.20 De vrije gedach te: Gesprek. 18.30 Hee: -een program ma voor onvolwassenen. 19.00 Golgo tha, oratorium van Frank Martin. 21.00 Klassieke en moderne muziek. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Prettig weekend. 23.55 Nws. HILVERSUM Hl. 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes voor de pep. 11.00 Nws. 11.02 Licht platenprogram- ma. 12.00 Nws. 12.02 Joop van Tijn, 13.00 Nws. 13.02 Programma met Hans Kemna. 13.30 Help. 14.00 Nws. 14.03 Actualiteiten. 14.08 Nieuwe platen. 15.0 Nws. 15.03 Lichte muziek. 16.00 Nws. 16.03 Fragmenten uit musicals. 17.00 Nws. 17.02 Sport. 17.05-18.00 Zingende Bougie. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Gramm. muziek. 12.05 Landbouwrubriek. 12.15 Stemmig programma voor Goede vrijdag. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nws. 14.03 Klassieke orgelmuziek. 14.10 Koorwer ken. 15.00 Nws. 15.03 Orgelrecital. 1510 Liederen. 15.30 Orkestmuziek. 16.00 Nws. 16.03 Beurs. 16.09 Klassieke mu ziek. 17.00 Nws. 17.15 Etnische muziek. 17.45 Beroemde pagina's. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paarde- sport. 18.30 Katholiek-godsdienstige uit zending. 19.00 Nws. 19.40 Georgisch lied. 19.45 Echo's uit de natuur. 20.00 Militaire kapel. 20.30 Concert. 22.00 Nws. 22.15 Amusementsmuziek. 23.40 Nws. DONDERDAG 11 APRIL Nederland I 18.50 NTS: Pipo de clown. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 NCRV: De jacht op de grijze beer. 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS: JournaaL 20.16 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Actualiteitenrubriek. 20.45 Ik en gij. 20.47 Getrouwdof niet?, kluchtig blijspel. 22.40 Gezond gezin: gesprekken. 23.00 NTS- Journaal. Nederland II 18.50 NTS: Pipo de clown. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 Van gewest tot gewest. 19.20 Zienswijze. 19.45 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 AVRO: Wallenstein, spel van Friedrich von Schiller. 22.00 CVK/IKOR/RKK: Kenmerk - Laat. 22.30 NTS: Journaal. VRIJDAG 12 APRIL Nederland I 11.30 18.55 19.00 19.03 20.00 20.16 21.00 21.50 22.50 22.55 AVRO: Matthaeus Passion van Bach in de Grote Kerk te Naarden. NTS: Pipo de clown. Journaal. VARA: Fenklup, tiener programma. NTS: Journaal. VARA: Kenilworth, tv-feuilleton. Roemenië, documentaire. Mies en scène. Consumentenrubriek. NTS: Journaal. Nederland II 18.55 19-00 19.03 19.25 20.00 20.16 21.00 21.25 22.00 22.40 NTS: Pipo de clown. Journaal. Weekjournaal voor gehoor gestoorden. Open oog tips voor vrijetijds besteding. Journaal. KRO: De Kruisweg, tv-spel. Ook al is hij gestorven. Byzantijns Liturgisch drama. Eurovisie: Paus Paulus VI bidt tijdens een processie in Rome samen met de gelovigen de kruis weg. NTS: JournaaL

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 21