Voor twee jubilarissen in de IJmond Verbeterde busdienst A msterdam-IJm u iden goud en briljant kleinbeeld reflex show^S Gans Zoekt u een Bankstel? PRISMA7 Combinatie boot-bus woninginrichting VERSPUIJ De veilingen in de paastijd foto film Kort IJmondnieuws Hogere subsidie Thijsse's Hof IN DE IJMOND IJmuiden Beverwijk Heemskerk Man valt meisje in Spaarndam aan Wrak gelicht van kustvaarder „Bern" DONDERDAG 11 APRIL 1968 7 Kennemerlaan 5 (bij de brug) IJmuiden Telefoon 15705 Voorstel van GS. PLEIN 1945 nr. 2 - IJMUIDEN - TEL. 110 89 PRISMA ^ünctifUf^ DRIESSEN JUWELIERS HORLOGERIE HERMAN MULDER STREGO 't SILVER STOEPKE De Tijdmeter Stadsschouwburg City Luxor Kennemer theater Marquette theater Aanranding op IJ dijk verijdeld Bij Hoek van Holland Ook kan men 's morgens met de boot uit IJmuiden vertrekken, een bezoek aan Am sterdam brengen of een NZH-rondrit ma ken en 's middags met de bus terugrijden naar IJmuiden. Er vertrekt ook een middagboot uit IJ muiden. Van de Amsterdamse Amsteldijk en van IJmuiden-Sluisplein vertrekken de boten om 10 en 4 uur. De boottocht duurt ongeveer tweeën eenhalf uiir. De NZH-bussen vertrekken van 7.00 tot en met 22.00 uur op elk heel uur van het NZH-busstation Amsterdam- Marnixstraat en van vijf minuten voor negen uur 's morgens telkens vijf minuten voor het hele uur van IJmuiden-strand. De laatste dienst vertrekt om vijf voor tien 's avonds. BEVERWIJK. Evenals in voorgaande jaren zal in de bloemenveiling ,,'t Cen trum" op tweede paasdag 's morgens om 10 uur een veiling worden gehouden. Aan de groenteveiling „Kennemerland" wordt niet geveild. Daar hervat men het veilen weer op dinsdag 15 april om tien uur 's morgens. BEVERWIJK Aan de groenteveiling Kennemerland waren woensdag de note ringen: spinazie 25-84. andijvie 112-117, sla 24-29, prei 32-64, witlof 55-118. radijs 15-31, rabarber 40-63, rodekool 10-24, uien 4-14, raapstelen 18-24 en breekpeen 12-25. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN De NZH-zomerdienst 1968 welke op zondag 5 mei ingaat, voorziet in een rechtstreekse uurverbinding van Am sterdam naar het IJmuider strand, door het westelijk havengebied en langs het Noordzeekanaal. De duur van de rit be draagt 47 minuten (lgn 72). Ook lijn 70 (Haarlem-Schalkwijk-station- Santpoort-IJmuiden) rijdt door naar het strand, evenals lijn 75 IJmuiden-Beverwijk -Hoogovens. Aan de Hoogovenkant zullen de bussen voortaan één keer per uur naar het woonschip Arosa Sun doorrijden. De diensten van 6.30 uur van IJmuiden-Zee- wijk en 7.10 uur van de Arosa Sun zullen alleen op zaterdagen en zondagen naar en van de Arosa Sun worden uitgevoerd. De NZH opent dit seizoen niet alleen een nieuwe strandverbinding Amsterdam Marnixstraat-IJmuiden, maar biedt samen met de Rederij „Amsteldijk" tevens de mo gelijkheid om een afwisselende tocht van Amsterdam naar IJmudien en weer terug te maken, of uiteraard in tegengestelde richting. Men kan zowel 's morgens als in de middag met de boot uit Amsterdam ver trekken, een boeiende tocht over de Am- stel en het Noordzeekanaal naar het Sluis- plein in IJmuiden maken en vandaar per bus naar Amsterdam terugkeren. Geholpen door de heer D. H. Soeters gespt mevrouw Dijt haar echtgenoot het gouden polshorloge om. Ir. E. C. van der Ende, fabrieks directeur van Mekog, speldt jubi laris M. Veenstra het ere-insigne op. ADVERTENTIE FOTO GANS organiseert een show van louter klein- beeld-reflexen. Ook de allernieuwste modellen zijn er bij. En natuurlijk alle mo gelijke toebehoren, zoals tele- en groothoeklenzen, balgapparaten, zoekersys temen, etc. Nagenoeg alle beroemd heden zijn aanwezig: Exacta, Nikon, Pentax, Zeiss Ikon, Minolta, Voigtlander, Canon en gaat u zo maar door. U kunt ze natuurlijk in de etalage zien. Maar veel in teressanter is het om ze in uw handen te hebben. Om alle mogelijkheden te pro beren en om te kunnen ver gelijken. En dat is nu mogelijk! Wij houden 7 voorlichtingsavon den, namelijk op: woensdag 17 en 24 april, donderdag 18 en 25 april, vrijdag 19 en 26 april en maandag 22 april. Openingstijd van half 8 tot half 10. U kunt dan, zonder de min ste verplichting, zo bij ons binnen lopen. Terwijl u naar hartelust mag proberen, ma nipuleren en vragen stellen. Uw koffie loopt u er niet door mis, want ook daarvoor hebben wij gezorgd. Enfin, u merkt het al: u bent welkom. Chr.-prot. fractie. De christelijk-pro- testantse fractie van de gemeenteraad van Velsen houdt haar spreekuur in plaats van maandag (tweede paasdag) op dins dag 15 april, in het Stadhuis, aan Plein 1945, IJmuiden, tussen 19 en 20 uur. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Woensdag 10 april had Hoogovens onder zijn personeelsleden twee jubilarissen met een dienstverband van 40 jaar. In de morgenuren werd de heer M. Veenstra uit Beverwijk samen met zijn echtgenote bij N.V. Mekog in een besloten bijeenkomst ontvangen door fabrieksdirecteur ir. E. C. van der Ende. Ir. Van der Ende overhandigde de heer Veenstra als dank voor het vele en be trouwbare werk dat deze gedurende 40 jaren voor het bedrijf verrichtte het ere- insigne de zeester met briljant een gouden polshorloge en een enveloppe on der couvert. In zijn toespraak memoreerde ir. Van der Ende het uurbedrag waarvoor de jubilaris zijn loopbaan bij Hoogovens begon als leerling elektricien in de cen trale werkplaats. Dat bedroeg 15 cent. Toen de heer Veenstra in 1938 huwde hij was toen inmiddels electriciën bij de elektrotechnische afdeling verdiende hij 56 cent per uur. In 1950 werd hij voor man bij de elektrotechnische afdeling van Mekog, waar hij nu sedert enige jaren op zichter is. Na ir. Van der Ende sprak de heer J. D. Hakemulder, chef elektrotechnische af deling Mekog. Hij roemde de kwaliteiten van de jubilaris als een goed en betrouw baar vakman, die zich altijd een zeer (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. De Gedeputeerde Staten van Noord-Holland stellen de Provinciale Staten voor, de jaarlijkse subsidie, die sinds 1964 verleend wordt aan de Stich ting Thijsse's Hof in Bloemendaal voor 1968 met duizend gulden te verhogen, zo dat de provinciale bijdrage op 2000 komt. De inkomsten van Thijsse's Hof bestaan onder andere uit gemeente- en rijkssub sidie, die in 1966 verhoogd werden. De uitgaven Stijgen echter sterk in ver band met de nog op het programma staan de werkzaamheden als het schoonmaken en uitdiepen van de vijver, de herstelling van de afrastering van het terrein, de vernieuwing van de vele banken in het park en het treffen van voorzieningen voor de schuil- en werkruimte van de tuinman. Alle reserves waaruit de stichting kan putten, zullen voor deze werkzaamheden moeten worden aangesproken. Wanneer de provinciale subsidie verhoogd zou wor den. zouden deze reserves echter niet hoe ven worden aangetast om de begroting sluitend te maken. Gedeputeerde Staten argumenteren hun voorstel door te wijzen op de verdienste van het terrein, dat voor iedereen toe gankelijk is, en dat vooral voor de na tuurbeschermingsopvoeding van grote waarde is. Men houdt in het park gere geld rondleidingen van onder andere scholen uit de gehele provincie. De Provinciale Staten zullen het voor stel op woensdag 24 april in hun open bare vergadering behandelen. ADVERTENTIE Verzuim dan vooral niet ook onze nieuwe kollektie eens te bekijken. Wij brengen vele modellen in modern - klassiek - Windsor enz. Bij ons bent u ook als kijker van harte welkom want we verbeelden ons niet dat we alles hebben en smaken verschillen, nietwaar Wij willen u graag vrijblijvend alles laten zien en we verzekeren u dat de kans van slagen bijzonder groot is. goed collega betoont. De heer Hakemul der bood namens de afdeling cadeaus aan voor een van de hobby's van de jubilaris, fotografie. De tweede jubilaris was de heer Ch. C. Dijt uit Haarlem, bankwerker bij de tech nische dienst walserijen. De heer D. H. Soeters, hoofd technische dienst walse rijen, ontving de jubilaris en zijn vrouw namens de raad van bestuur. De heer Soeters legde grote waardering aan de dag voor de positieve wijze waar op de jubilaris, destijds bij Beynes wer kend, de moeilijke overgang naar Hoog ovens had doorgemaakt. Ook mijvrouw Dijt werd in deze lof betrokken daar zij haar man in moeilijke ogenblikken altijd goed had weten te ondersteunen. De heer Soeters overhandigde de jubilaris het ere-insigne de zeester met briljant het gouden polshorloge en de enveloppe met inhoud als erkentelijkheid van de raad van bestuur. De A. C. Kalis, afdelingschef werktuig- kundigonderhoud afdeling kaliberwalse- rijen was de volgende spreker. Hij noem de de jubilaris een zeer positieve vakbe kwame man, die een voorbeeld genoemd kon worden voor de werkplaats. Zijn positieve instelling en zijn jeugdige geest worden wel 't best bewezen door de wijze waarop hij leerlingen in het vak coached. Ook voor deze opvang van jonge vaklie den kan hij een schoolvoorbeeld worden genoemd. Als laaste spreker voor het dankwoord van de heer Dijt zelf, kwam de heer F. Jacobs aan het woord. Deze was in de Beijnes-periode een collega van de heer Dijt. Nu is hij dat, bij Hoogovens, weer. Vandaar ook dat hij een cadeau aanbood namens de oud-Beijnesmensen en namens de collega's van vandaag. Het waren een plant voor mevrouw Dijt en een boor- standaard voor een elektrische boor voor de jubilaris zelf. ADVERTENTIE 1/ Internationale allure - waterdicht - Incabloo shockproof - onbreekbare veer - moderne vlakke wij zerplaat doublé 119.- edelstaal 125.- 2/ Gouden herenhorloge, fraai bewerkte wijzerplaat met gediamanteerde cijfertekena 365.- Sinds 1776 Barteljorisstraat 1, hoek Smedestraat, Haarlem - Telefoon 13131 Kampervest 51 - Telefoon 21101 Wijkerbaan 23, Beverwijk-Meerestein. Tel. 3 09 00 5 zaken in Amsterdam Grote Houtstraat 49 - Telefoon 20049 - Haarlem Verkrijgbaar bij Wagenweg 88 Telefoon 17343 rfilms John Wayne en Kirk Douglas spelen de hoofdrollen in de western „The War Wagon" naar de roman „Badman" van Clair Huffaker, die ook het draaiboek samenstelde. De muziek voor deze film, die van vrijdag tot en met maandag in de Velsense stadsschouwburg draait is van Dimitri Tiomkin, bekend van ,High noon'. De titel is de omschrijving van een soort pantserwagen, waarmee in 1870 goud naar El Paso werd vervoerd. Bij de voor de hand liggende overval op deze oorlogswagen onder leiding van Wayne, die ditmaal aan de kant van de schurken staat, worden ook Indianen onder leiding van Levi Lopende Beer ingeschakeld, maar juist die Indianen bederven de pret, want zij zijn meer belust op het meel dat de goudlading dekt dan op het goud zelf.Een kleine misrekening. Het vrouwe lijk schoon wordt geleverd door Kate, die door een van de mannen bij haar ouders is ingeruild voor wat geld en een paard. Op beide paasdagen draait 's middags om 3 uur in de Stadsschouwburg „Geheim agent Fred Flintstone", een tekenfilm die vakwerk verraadt. Fred is ditmaal in actie tegen een complot in het jaar 1.000.007 jaar voor Christus. Hij redt bij vergissing het land uit de handen van de gevaarlijke Groene Gans Het City-theater in IJmuiden presen teert van donderdag tot en met woensdag elke avond één voorstelling in verband met de lengte van de hoofdfilm van „The Sound of Music", in Veronica-ter- men „een gouwe ouwe", met in de hoofd rol Julie Andrews als de novice Maria en Peggy Wood als Moeder Overste. Oostenrijk, Salzburg.het einde van de dertiger jaren. De Alpen rondom Salz burg hebben een bijzondere aantrekkings kracht voor Maria, die zich moeilijk aan kan passen bij de regels van het klooster. De moeder-overste vindt het beter haar tijdelijk onder te brengen in het gezin van kapitein Trapp, die zijn zeven kinde ren met ijzeren discipline regeert. Maria vertedert het hart van alle kinderen met onder meer het zingen van „My favorite things" op een moment dat de kinderen zich, angstig voor een dreigend onweer om haar heen verzamelen. Later studeert zij samen met de kinderen een lied (do re mi) in en geven zij een poppenkast voorstelling. Het talent van de kinderen leidt tot deelneming aan het Salzburg Fes tival. Tijdens de beraadslagingen van de jury verdwijnt de familie Von Trapp de kapitein beeft Maria inmiddels ten huwe lijk gevraagd heimelijk. Als bekend ge maakt wordt, dat zij de eerste prijs heb ben gewonnen, zijn zij reeds te voet op weg, de bergen over, de vrijheid tege moet, vluchtend voor de nazi's. Zondagmiddag draait in dit theater „De wraak van de piraten", die zich afspeelt aan het einde van de zeventiende eeuw, toen Engelse ballingen naar Australië ge stuurd werden. Donderdag 18 april is er in het City theater een speciale voorstelling van „Ree- perbahn bij nacht". Voor boven de acht tien. Maandagmiddag tweede paasdag de onuitroeibare „Tarzan de geweldige". In „de twaalfveroordeelden" (van don derdag af de gehele week om 8 u. en bei de paasdagen ook om 4 uur in het Bever- wijkse Luxor Theater) behandelt regis seur Robert Aldrich het ongewone ver haal van twaalf tot levenslang of tot de doodstraf veroordeelde misdadigers, die na een grondige training een levensge vaarlijke opdracht in bezet Frankrijk moeten vervullen. Een nogal rauw gege ven, dat Aldrich zonder veel gevoel voor maat en goede smaak als een „vuil" avon tuur op het doek heeft gesmeten, omdat hij waarschinlijk wilde aantonen dat oor log een smerige zaak is, waarin eigenlijk alleen doorgewinterde misdadigers moe ten optreden. Het is ook mogelijk, dat hij met deze harde film niets anders bedoeld heeft dan uit een ongebruikelijke situatie, zoveel mogelijk handeling, sensatie en wat bijpassende, zwarte humor te halen. Voor de jeugd wordt beide paasdagen om 2 uur „Sjors en Sjimmie en de goril la" vertoond. Het filmprogramma van deze week in het Kennemer Theater begint donderdag met „De grootste geldroof aller tijden", een zo nauwkeurig mogelijke reconstruc tie van de spectaculaire treinoverval bij Glasgow in Engeland. Van zondag tot en met woensdag kan men zich amuseren met Norman Wisdom als verpleegster in „De lefschopper". Voor de liefhebbers van het wildwest genre draait in de nachtvoorstelling van zaterdag „Nevada Smith", een bij-figuur in de film „The carpetbaggers" en toen gespeeld door Alan Ladd, maar nu tot centrale figuur gemaakt in een drama van bloedige wraak, waarin Steve Mc Queen de titelrol speelt. Van vrijdag tot en met woensdag draait in het Marquette Theater in Heemskerk de James Bond-film „Je leeft maar twee keer". Dat betekent de zoveelste ontmoe ting tussen agent 007 en het internationa le misdaadsyndicaat „Spectre", dat dit maal het plan koestert een derde wereld oorlog te provoceren door Amerikaanse en Russische ruimte schepen te onder scheppen of te vernietigen en dusdoende achterdocht en vijandschap te zaaien tus sen beide wereldmachten. De oorlogs spanning is al hoog opgelopen als James Bond wordt ingeschakeld om achter het geheim van de verdwenen ruimteschepen te komen; een opdracht die hem naar Ja pan voert, waar zich de nodige verwikke lingen van avontuurlijke en erotische aard afspelen. Voor de jeugd zondagmiddag om kwart over twee „Tarzan's verborgen schat" en om vier uur: „Jerry Lewis in het wilde westen." (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Op een zandzuiger in het Zijkanaal F bij Spaarndam, waar hij zicli had verstopt, heeft de politie in de afgelopen nacht een 31-jarige dekknecht uit Marken in de kraag gepakt die ervan wordt verdacht een poging te hebben ge daan een 21-jarige typiste in Spaarndam aan te randen. De man is ingesloten. Het meisje stapte om twaalf uur gister avond bij de halte op het Visserseinde uit de bus en liep naar haar woning. Tege lijk met haar verlieten drie mannen de bus. Een van hen naar later bleek de dekknecht volgde het meisje. De twee andere mannen, een 31-jarige en een 23- jarige Spaarndammer, hadden de chauf feur van de bus tegen de dekknecht ho ren zeggen, toen deze achter het meisje uit de bus stapte, dat bij nog een halte verder moest. De dekknecht reed name lijk steeds mee tot de halte bij de sluis. Ómdat de twee Spaarndammers dit vreemd vonden en er kort geleden in Spaarndam een poging tot aanranding van een meisje was gedaan, volgden zij de man die achter de typiste aanliep. Zij zager hoe hij het meisje inhaalde en vast pakte. De man bedekte de mond van het meisje met een hand om haar het schreeu wen te beletten. Het meisje verzette zich hevig, beet de aanrander in zijn hand en gilde om hulp. Toen de twee Spaarn dammers het meisje te hulp schoten, koos de aanvaller het hazepad. Enige tijd la ter werd hij op de zandzuiger, waarop hij werkt, aangehouden. De man heeft toegegeven dat hij het meisje heeft beet gepakt maar ontkent oneerbare bedoelin gen te hebben gehad. (Van onze correspondent) ROTTERDAM. De op 19 maart bij Hoek van Holland gezonken Nederlandse kust vaarder „Bern" is gelicht en in de Waterweg voorlopig aan de grond gezet. Duikers van een bergingsbedrijf hadden dezer dagen het schip recht op zijn kiel gezet en stroppen aangebracht. Het lag ongeveer een mijl buiten het Noorder- hoofd buiten de vaarroute. Waarschijnlijk zal men het schip leegpompen en dan naar een werf slepen.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7