Inbraken in Velsen want dan stuift het straks in Zeewijk VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Aanrijdingen in IJmuiden W. Schipper verlaat schoolvoetbal Ook voortgezet onderwijs aan de slag gegaan Nieuwe directeur van YVY Havenberichten Kleuterscholen in Santpoort-Noord Vaasklanken over IJmuiden Nieuw tuincomplex in Santpoort-Noord Vier inbraken in één nacht Koninginnedag in de nieuwe wijken Goedkoop rijden ging niet door Jongen gewond bij aanrijding Raad Heemskerk 9 mei bijeen BEJAARDEN KREGEN BEZOEK Carré moet voor Amsterdam behouden blijven" Schoolvoetbal in Yelsen VRIJDAG 12 APRIL 1968 5 Motto: lief zijn voor elkaar. Tien deelneemsters aan schaakkampioenschap Kamerlid D'66: Velsen-IJ mniden Beverwijk Heemskerk Langs de Orionweg in IJmui- den-Zeewijk verdwijnt een aan zienlijk stuk duinterrein, dat wordt afgegraven ten behoeve van de bouw van particuliere eensgezinswoningen. Ook de bomen in dit gebied vallen ten offer aan de woning bouw. Een aantrekkelijk stuk speelterrein voor de jeugd gaat hiermee verloren, want omdat dit stuk duin toch zou verdwij nen mocht de jeugd hier onbe perkt en naar hartelust ravotten, in bomen klimmen, kuilen gra ven en hutten bouwen. Veel fantasie kon hier worden uitge leefd in het woeste landschap. Een compensatie voor dit unieke speelterrein is nauwe lijks te vinden, want er zijn wel veel begroeide duinen in IJmui den, maar op de meeste plaatsen wordt de jeugd belemmerd door prikkeldraad en bordjes met het opschrift „Verboden toegang", terwijl men verder alleen de paden mag betreden. Het gemeentebestuur van Vel sen wil zich echter niet als boe man laten gelden. In Zeewijk kreeg een bordje met „Verboden toegang" zelfs de vorm van een vriendelijk, met redenen om kleed verzoek door de toevoe ging want lopen en spelen beschadigen de begroeiing en dan stuift het straks in het nieuwe Zeewijk!" nend en zowel in de strijd tussen de Creutzberg Ulo 2 en Pr. Bernhard HBS 2 als die tussen de Joannes Ulo I en Visse ring HBS 3 kon een 1-1 gelijkspel aange tekend worden. De Joannes Ulo I ont kwam op het nippertje aan een nederlaag en kon in de laatste minuut uit een straf schop een der verdedigers van de Vissering HBS 3 had onnodig hands ge maakt de halve winst bemachtigen. Een ruime 6-0 overwinning behaalde de W. de Zwijger Ulo 2 op de Kohnstamm VGLO 1. De doelman van Kohnstamm stond een nog grotere zege van W. de Zwijger in de weg. Ook de Technische school 3 had niet veel moeite met de Papiervakschool en won met 5-0. Het eerste van de Visserijschool hield de Adelbert VGLO 1 met een 4-1 score op af stand. De uitslagen in afdeling C waren: Creutzberg Ulo 2Pr. Bernhard HBS 2 1-1; Joannes UloVissering HBS 3 1-1; Technische school 3Papiervakschool 1 5-0; Kohnstamm VGLO 1W. de Zwijger Ulo 2 0-6; Adelbert VGLO 1Visserij- school 1 1-4. De Prins Bernhard HBS 4 kwam in D tot een duidelijke 5-0 overwinning op de Vissering HBS 4. In de tweede ande re wedstrijden bedroeg het verschil maar twee doelpunten. De uitslagen in afdeling D waren: Vis sering HBS 4Pr. Bernhard HBS 4 0-5; 'jee, -^7:7.:;" CCÜ"^diunct7i- I Creutzberg Ulo 3-Pr. Bernhard HBS 3 gesteld. Het is de heer S. Smit, adjunci-ai- rv,w tti„ 9 Vicooi-ino mts van VVV'-s in 13-1, H. de Groot Ulo 2—Vissering tttss 5 2-0. (Van een medewerker) VELSEN. Op de tweede dag van het school voetbaltoernooi in Velsen werden gisteren maar acht wedstrijden gespeeld in de afdelingen C en D. Het was voor de eerste keer dat de scholieren van het voortgezet onderwijs in het veld kwamen. Helaas deed zich ook een klein ongeluk je voor en moest Jan de Rooy van c.e Prins Bernhard HBS zich met een oogver wonding in het ziekenhuis laten behan delen. Hij kon later nadat de wond ge hecht was de strijd verder als toeschou wer volgen. Ondanks het kleine programma viel de belangstelling voor de wedstrijden in het sportpark Schoonenberg mee. Enke le ontmoetingen waren bijzonder span- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De VVV Wijk aan Zee Beverwijk heeft een directeur aan (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In de nacht van woensdag op donderdag zijn in Velsen diverse in braken gepleegd, waaronder in het maga zijn van het H.A.C. aan de Schulpweg in Velsen-Noord. Men verschafte zich toe gang door het openbreken van een afge sloten buitendeur, waarna in het maga zijn verschillende kasten werden geopend. Uit een daarvan werd uit een niet af gesloten geldkistje ongeveer zestig gulden meegenomen. In dezelfde nacht hebben ongewenste bezoekers het kantoor betreden van de firma Lagendijk aan de Trawlerkade in IJmuiden, waarvoor eerst het harmonika- (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Rijdende over de Ko ningin Wilhelminakade in IJmuiden ver loor donderdagmorgen omstreeks half elf een 36-jarige verpleegster door onoplet tendheid de macht over het stuur van haar personenauto, waardoor zij tegen een geparkeerde auto aanreed. Hierdoor werd een kettingbotsing veroorzaakt, waarbij nog een andere personenauto en een Volkswagenbusje waren betrokken, die hier eveneens stonden geparkeerd Alle vier auto's werden behoorlijk be schadigd, de bestuurster liep geen enkel letsel op. In de namiddag om zes uur verzuimde een 11-jarige wielrijder uit IJmuiden- Oost op de hoek van de Trompstraat en de Casembrootstraat voorrang te verle nen aan een naderende bestelauto, be stuurd door een 26-jarige handelaar pluimvee uit Heerhugowaard. Een aan rijding volgde, waarbij de wielrijder en een 13-jarig meisje dat hij op de bagage drager vervoerde, tegen het wegdek wer den gesmakt. De jongen bleef ongedeerd, maar het meisje moest door de ongeval- lendienst met een gecompliceerde arm breuk naar het Antoniusziekenhuis wor den overgebracht. In de auto van de pluimveehandelaar braken nog ongeveer honderdvijftig eieren. Donderdag aangekomen te IJmuiden: Anne van Rotterdam; Hoop, Felixtowe; Almkerk Hamburg; Hermine. Rotterdam. IJmuiden; Cito Londen; Emma Retzlaff, Glasgow; Baltic, Ant werpen; Marschenland. Ipswich; Hada 2. Par Gruno, Londen: Res Nova, Goole, IJmuiden Diatibarang, Lloseumawe; Anchises, Londen Lana, Danzig; Erjo, Tvedestrand, Zaandam Meppel, Ipswich; Zeevaart, Londen; Star Billa bong Rotterdam. Velsen; Boekanier, Kingslynn Boreas, Rotterdam; Njord, Rotterdam; Lanrick, Grangemouth, IJmuiden; Desiree, Rotterdam Gazelle, Boston, Zaandam. Donderdag vertrokken van IJmuiden; Joern naar Solvesborg. IJmuiden; Producer, Norfolk Fred Hughes, Londen; Fauna. Turku, Velsen Voline, Dagenham; Spes. Vlaardingen, IJmui den; Spaarnestroom. Antwerpen; Hoegh Binny Monrovia; Alpha, Rotterdam, IJmuiden; Ruby Rotterdam; Concordia, Hamburg; Cimbria Barry Zaanstroom, Rotterdam: Baltique, Ant werpen; Atlantik. Bremen; Luise Buhk, Ham burg' Ipswich Pioneer, Le Havre: Calchas. Lis sabon; Gruno, Londen; St. Herblain, Basse Indra, IJmuiden. Vrijdag aangekomen te IJmuiden: Gemma van Klaipeda; Diana-V, Rochester; Moerdijk Den Helder. Sumatra, Bilbao; Claus, Poole Bernhard Schepers, Porsgrunn; Billiton. Bilbao Wotan Dagenham; Bengalen, Bremerhaven Amstelstroom. Huil; Prinses Margriet. Ponte vedra; Hoegh Bannière, Rotterdam. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Solon, naar Guyanas; Irish Fir. Belfast; Lumme. Rotter dam; Helios 2, Hamburg; Brinda, Duinkerken IJmuiden; Else Skou, Le Havre. (Indien achter de haven van herkomst of be> stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit, dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.) (Van een verslaggever) SANTPOORT In Santpoort-Noord, op een terrein gelegen aan de Roos en Beeklaan en het Dreefplantsoen, zullen vrij spoedig twee kleuterscholen ver rijzen. De openbare kleuterschool „De Bijen korf" en de bijzondere kleuterschool „De Woelwaters", thans ondergebracht in een semi-permanent gebouw aan het Burge meester Weertsplantsoen, zullen naar eerdergenoemde plaats komen. Hel ge bouw aan het Burgemeester Weertsplant soen zal worden gesloopt en op de vrijge komen grond zullen woningen worden gebouwd. Het is de bedoeling, de bouw van de twee kleuterscholen tot stand te brengen door het sluiten van een erfpachts- en leasingsovereenkomst, een vorm van huurkoop. De gemeente Velsen ontvmg hiertoe door tussenkomst van een bank instelling, een aanbieding, welke, naar de mening van het college, dient te worden geaccepteerd. Stadsbeiaardier Hein de Ligt verzorgt op zaterdag 13 april van 16-17 uur een concert op het stadhuiscarillon, dat geheel in het teken staat van het Paasfeest. Het programma luidt als volgt: Praeludium al leluia de Sabbato Sancto, van Sjef van Balkom; 't Was op een Witten Donderdag Ik wil mij gaan vertroosten; Van minne ben ik dus gewond: O Hoofd bedekt met wonden, van H. L Hassler; Mijn Verlos r hangt aan 't kruis, van C. F. Witt Bij 't kruis; Ciacona en Fuga: O Filiï et Filiae, van Albert de Klerk; Christus is opgestanden; Daar nu het feest van Pasen Nu laat ons allen vrolijk zijn: Christus heeft overwonnen, van J. S. Bach; Jezus is ons licht en leven, van Joh. S. Bach Dochter Sions. van G. F. Handel; Im provisatie; Daar juicht een toon, van W Créman. (Van een verslaggever) SANTPOORT. Wethouder J. G. Kolkman zal op zaterdag 27 april om drie uur het nieuwe tuincomplex van de Volkstuinvereniging VTV IJmond openen. Het nieuwe complex is gelegen ten zui den van de hudige volkstuinen aan het Groenelaantje in Santpoort-Noord. gaas van een aangrenzend erf werd open gebroken, waarna diverse vertrekken en het directiebureau werden doorzocht. Ver schillende kasten en bureauladen werden opengebroken, met als resultaat een buit van ongeveer tachtig gulden, twee flessen sterke drank en een snijbrander ter waar de van driehonderd gulden. Eveneens werd ingebroken in de Del Court van Krimpenschool aan het Stra- tingsplantsoen in Velsen-Noord. Hier is men binnengedrongen door het bovenlicht van de toiletten te vernielen, waarna de klassen en de kamer van het schoolhoofd werden doorzocht. Er wordt slechts een zendingsbusje met dubbeltjes en centen vermist. Tenslotte heeft de bewoonster van een perceel aan de Midtienduinerweg in Sant poort-Noord de Velsense politie ervan in kennisgesteld, dat men in de nacht van woensdag op donderdag haar in de oprij laan van de woning geparkeerde perso nenauto heeft ontvreemd. (Van een verslaggever) BEVERWIJK In de nacht van donder dag op vrijdag zijn vier inbraken ge pleegd. Onder meer hebben onge node gasten een bezoek gebracht aan Stoutenbeek's modemagazijnen aan de Breestraat, waar voor circa 100,- aan wisselgeld werd meegenomen. Bij Alpha Engineering aan de Parallelweg werd on geveer 150.- buitgemaakt. Bij Desco's papiergroothandel aan de Meerstraat en bij Sminia's bouwbedrijf aan de Steenka de werd niets ontvreemd. Uit bepaalde aanwijzingen meent de Be- verwijkse recherche te kunnen afleiden, dat er een zeker verband tussen de ver schillende inbraken bestaat en dat deze door dezelfde dader of daders zijn ge pleegd. recteur van de Federatie van VVV'-s in Noord-Holland. De heer Smit is in Alk maar woonachtig en daar sedert twee jaar werkzaam bij de Federatie. Oor spronkelijk is hij afkomstig uit 't Horeca- vak, doch had toen reeds als hobby de behartiging van de belangen van het Vreemdelingen-verkeer. In die tijd was hij woonachtig in het oosten van het land en heeft daar de VVV-afdeling Oost Twente helpen oprichten. Van zijn hobby heeft hij zijn werk gemaakt en als zoda nig die richting gekozen. Voor de bad plaats Wijk aan Zee en ook voor Bever wijk kan hij op dit gebied nog veel en goed werk verrichten. Hij zal het VVV- kantoor op het Julianaplein in Wijk aan Zee ken. (Van een verslaggever) BEVERWIJK Onder auspiciën van het comité Koninginnedag en in nauwe sa menwerking met de Gemeenschapsraad Heemskerk, „De Hoopers", de speeltuin centrale „Flipper" en de gereformeerde jeugdcentrale heeft de contactraad voor de wijken Meerestein, Oosterwijk. Zuid als zijnde het hoofdkantoor, betrek-1 broek en Zwaansmeer het navolgende pro gramma voor 30 april vastgesteld. Voor de kleuters van 4, 5 en 6 jaar voor zover niet op de lagere school worden in de Christelijke LTS aan de Luxemburg laan twee kindervoorstellingen gegeven door Al Preston en Valerie. Tijdens deze voorstellingen krijgen de kinderen een traktatie. De aanvangstijden zijn bepaald op half tien en kwart voor elf 's morgens. De kinderen van de lagere scholen gaan evenals de kinderen van de andere Be- verwijkse onderwijsinrichtingen in de loop van de middag naar een circusvoorstelling, waarvan de aanvangstijden nog nader be kend gemaakt worden, 's Middags om half drie wordt speciaal voor de in de nieuwe wijken woonachtige bejaarden in het wijk- gebouwtje aan de Parmentierstraat een gezellige middag belegd. Het feestelijk pro gramma biedt onder andere een optreden van Kees Stet. Tevens wordt er nog een film vertoond. (Van een verslaggever) BEVERWIJK. Woensdagavond is een 17-jarige Beverwijkse jongen door de po litie betrapt bij het aftappen van benzine uit een op de Meerstraat geparkeerde auto. Tegen de jongeman zal proces-ver baal worden opgemaakt. (Van een verslaggever) BEVERWIJK Donderdagmiddag is een ll-jari'ge Beverwijkse jongen licht gewond bij een aanrijding met een personenauto op de Heemskerkerweg. De auto, die door 'n Beverwijker bestuurd werd, moest en kele geparkeerde wagens voorbijrijden en kwam daarbij op het linkerweggedeelte terecht. De jongen werd geschept en is voor behandeling naar het Roode Kruis-1 ziekenhuis gebracht. HEEMSKERK. De eerstvolgende I openbare vergadering van de Heemskerk- se gemeenteraad wordt verschoven van 25 april naar 9 mei. In verband met de feestdagen is het niet mogelijk gebleken de stukken tijdig aan de raadsleden toe te zenden. 7,50: Mevrouw Groen, Bakkerstraat 8, IJmuiden. 5,Mevrouw C. Jongeling, Velser- duinweg 194, IJmuiden. 2,50: Mevrouw I. Kortekaas, Meeu wenlaan 17, IJmuiden. V (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Volgens een jarenlange traditie trokken onder het motto „Opera tie Witte Donderdag" donderdagmiddag een aantal jongelui in Santpoort-Zuid er in groepjes van drie op uit om bij twee honderdvijfenzestig bejaarden een bezoek je te brengen en hen te verrassen met een mandje met fruit en versnaperingen. De jongens en meisjes zorgden boven dien in de zaal van het Lavigerie College aan de Wüstelaan in Santpoort voor een gezellige bijeenkomst voor bejaarden. Zij brachten een programma van volksdan sen, goochelen en muziek. De organisatie van deze actie berust bij de Witte Paters, missionarissen uit Afri ka. Vroeger deed men voor het rond brengen van de pakjes een beroep op de leerlingen van het Lavigerie College,te genwoordig zijn de jongelui afkomstig uit heel Santpoort. BEVERWIJK. Tijdens de prijsuitrei king van het schoolvoetbaltoernooi voor de kantine van de voetbalvereniging „De Kennemers" op het sportpark „Adrichem'* heeft de heer W. Schipper, hoofd van de Zeewijkschool, afscheid genomen als voorzitter van de schoolvoetbalcommis- e. Namens het gemeentebestuur van Be verwijk richtte wethouder F. R. W. Kae- bisch woorden van dank tot de heer Schip per voor 't vele werk dat hij voor de gehe le Beverwijkse gemeenschap in het alge meen en voor het schoolvoetbal geduren de de afgelopen 14 jaar in het bijzonder heeft gedaan. Als blijvend aandenken en als blijk van waardering overhandigde de wethouder de heer Schipper een boeken bom DEN HAAG Het Nederlands schaak- I kampioenschap voor dames, dat van 19 tot I en met 28 april in Arnhem wordt gehou- I den, zal twee deelneemsters meer tellen dan normaal. Aan de strijd nemen de vol gende tien dames deel: mevr. C. Vreeken (Vlaardingen) titelhoudster, mej. A. v. d. I Giessen (Rotterdam), mevr. C. v. d. Griendt (Deventer), mevr. F. Heemskerk (Amersfoort), mej. P. C. de Klerck (Den iHaag), mevr. J. Mesman (Rotterdam), mevr. C. Roodzant (Rotterdam), mevr. M. A. Roodzant (Rotterdam), mevr. H. G. I Timmer (Beverwijk) en mevr. I. Tuk (Den Haag). (Van onze correspondent) DEN HAAG. Het tweede Kamerlid drs. E. C. Visser (D'66) heeft minister Klompé (Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk werk) schriftelijk gevraagd of de bewindsvrouwe bereid is in overleg met de gemeente Amsterdam een aktief beleid te voeren om Carré voor de Ne derlandse theatercultuur te behouden. Vragensteller schrijft in zijn toelichting dat de kwestie Carré allereerst een Am sterdamse aangelegenheid is, maar met name een bloeiend dagtoerisme uit het hele land naar dit theater maakt het be houd van Carré tot een belang van recre atie op landelijk niveau. Tevens vinden, zo merkt hij op. in Car ré culturele manifestaties plaats die in een theater van deze omvang slechts tot hun recht kunnen komen. VRIJDAG 12 APRIL De Gemeentelijke openbare leeszaal en bibliotheek aan Plein 1945 in IJmuiden en haar filialen zijn tot en met maandag ge sloten. ZATERDAG 13 APRIL De Gemeentelijke openbare leeszaal en bibliotheek aan Plein 1945 in IJmuiden en haar filialen zijn tot en met maandag gesloten. VRIJDAG 12 APRIL Jongerencentrum „Dizzy", Meerplein, 20 u.: Jazz-Sociëteit Time-Out. Vrijetijdscentrum „De Slof", Kruisweg 99. 19.30 u.: pottenbakken voor 15-18-jari- gen o.l.v. mevr. A. M. Teensmavan 't Wout, door Het Groene Huis. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: pottenbakken en boetseren o.l.v. Klaas de Boer, door Kennemerstaten. Het Groene Huis, Kruisweg 100, 20-23.30 uur: Discotheque voor meisjes boven 17 jaar en jongens boven 18 jaar. Buurthuis „De Lichtboei", Maasstraat 5, 19.30-21.00 u.: pottenbakken voor gevor derde dames en heren; 20-22 u.: tafelten nis voor heren van 17 jaar en ouder, o.l.v. de heer H. Visser. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7.00-8.15 uur; 8.45-10.00 uur; 10.30-11.45 uur; 12.15-13.30 uur; 14-15.30 uur; 16-17.15 uur en 20.15-21.30 uur. Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden, 19.30 uur: Lekenspel „De Nachtwake". ZATERDAG 13 APRIL Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 u.: schilderen en tekenen door het St. Lucasgilde, o.l.v. de heer J. C. Heeck. Het Groene Huis, Kruisweg 100, 10-13 u.: judogroepen; 13-14.30 u.: boksen. Buurthuis „De Lichtboei", Maasstraat 5, 14-15 u.: clubjes voor kleuters van 4-5 j.; 9.30-12.30 u.: poppenkastvoorstelling, films e.d. voor kleuters van 3-5 jaar. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84 ge opend van 9-10.15. 10.45-12, 12.15-13.30 en 14-15.30 uur. VRIJDAG 12 APRIL Verenigingsgebouw „De Vrijburcht", Vrijburglaan: Baby-show. Buurthuis „De Zandkraai", Handelstraat 93. 10.00-12.00 uur Gebruik Handenarbeid- lokaal; 10.00-12.00 Biljarten; 14.00-16.00 uur: Kleuteroppas; 13.00-18.00 uur: So ciëteit voor bejaarden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5