AANDACHT IN DEN HAAG VOOR VELSENSE PROBLEMEN G. INIA MEDISCHE VERZORGING IN HET WEEKEINDE CAMPING „ADRICHEM" HEEFT REEDS AANTAL TOERISTEN UST Auto in brand STOFFEN SIMCA 1100 Haringvoorschriften geven haring geen enkele kans Jeugdrecreatie na Pasen Wijzigingen in dienstregeling van NZH-bussen Paasstrandloop van Terrasvogels Handelaar wint proces tegen „Boulevard" Beroepsopleiding van leraren aan universiteit bepleit Luchtmacht wil meer bezuinigen Opnieuw Peelbrand Koppelkoers op Alkmaarse baan Verordening '68 gewijzigd Jeneverstokerij in St. Oedenrode ontdekt Uw leverancier voor KOLEN en OLIE VRIJDAG 12 APRIL 1968 7 Lijn 83 opgeheven B O U S S A C SUPERIEURE COLLECTIE „Kennemer Garage" Drie Belgen in arrest Plaatsingsmogelijkheid landbouwingenieurs verminderd (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Bij het onderzoek van de begroting van het departement voor Ver keer en Waterstaat zullen een aantal Vel- sense problemen ter sprake worden ge bracht, die betrekking hebben op een ver scheidenheid van onderwerpen. Dit blijkt uit het voorlopig verslag van de vaste commissie voor Verkeer en Wa terstaat uit de Eerste Kamer. In dit ver slag is een aantal vragen opgesomd dat bij de openbare behandeling van de be groting mogelijk zal worden besproken. Enkele vragen wil men vóór die behan deling beantwoord zien. In het verslag zijn de volgende onder werpen opgesomd. 9 De werkzaamheden van de commissie Volmuller, die in opdracht van de gemeenten Beverwijk en Heemskerk en Velsen een verkeersonderzoek in- stelde in de IJmond. Met name wil men weten hoe ver het met dit onderzoek staat. Zoals bekend moet het definitieve rapport van deze commissie nog verschijnen. 0 De verontreiniging van het zeewater en de stranden door olie. Concreet luiden de vragen: „Wie is thans aan sprakelijk voor de kosten van het ADVERTENTIE Willemsbeekweg 88 - Tel. 1 46 27 Vraag naar onze spaarregeling (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. De buurthuizen „De Loods" en „De Meerpaal" zullen de jeugd in de week na Pasen een grote verscheidenheid van activiteiten bieden. Voor „De Meerpaal" wordt dinsdag een puzzeltocht gehouden door Velsen- Noord voor kinderen van 9 tot 12 jaar en voor de jongere tieners een boerderij fietstocht. Woensdag zal er een grote sportdag zijn voor de jeugd van 6 tot 12 jaar en donderdag volgt op het ruime plein voor het clubgebouw een tekenwedstrijd voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Voor de jongere tieners is er die avond om half acht een instuif in de inloopzaal. Het grootste evenement zal zijn een zangfeest op vrijdag; voor elke leeftijdsgroep zijn drie prijzen beschikbaar gesteld, 's Avonds wordt aan het strand een pannekoeken- feest gehouden, waarbij iedere deelnemer (ster) een eigen koekepan zal dienen mee te nemen. „De Loods" begint volgende week dins dag haar programma met een film over kamperen en gezamenlijke spelbeoefening voor de jeugd van 9 tot 15 jaar. Een dagje naar Artis met de bus voor 6 tot 15-jari- gen zal er op woensdag zijn, met 's mid dags een instuif voor kinderen van 4 tot 8 jaar en 's avonds voor 12 tot 15 jaar en ouder volksdansen-instuif in De Loods. Voor de jongens en meisjes van 10 tot 15 jaar wordt een fietstochtje naar Spaarn dam gehouden, waar men zich met roeien en andere ontspanning kan bezighouden. Dit gebeurt op donderdag, waarna 's avonds als voorlichting voor ouders een kampfilm wordt vertoond. Een dagstrand tocht is er voorts op vrijdag naar het Heemskerkse strand en duin. Zaterdag morgen tenslotte wordt er in „De Loods' voor de kleinsten een leuk kinderfilmpro gramma vertoond. HAARLEM Zoals wij gisteren al be richtten heeft de NZH ingaande zondag 5 mei enige wijzigingen in haar dienstrege ling aangebracht. Dit geldt zowel voor het Haarlemse stadsnet als de interlokale lij nen. Met ingang van genoemde datum zal met lijn 2 (Sinnevelt-Station- Spaarne- Houtplein-Europawijk) ook overdag een kwartierdienst worden onderhouden. Op lijn 3 (Heemstede (De Glip)-Heem stede (Stat.)-Postkantoor-Station Bloe- mendaal) 'n 29 minutendienst worden ge reden. Voorts wordt de rijtijd van lijn 70 op de route Schalkwijk-Station-Santpoort IJmuiden tussen Haarlem Station en Santpoort Cremerlaan met 2 minuten ver lengd. Zoals in de zomer gebruikelijk is rijdt deze bus door naar het IJmuidense strand. Met lijn 72 (IJmuiden (strand)-Amster dam (Marnixstraat)) wordt elk uur een rechtstreekse verbinding tussen Amster dam (Centrum en' West) en IJmuiden door het westelijk havengebied van Am sterdam en langs het Noordzeekanaal on derhouden. De duur van de rit is 47 mi nuten. De vaste diensten van lijn 80 (Zand- voort-Haarlem-Amsterdam) zullen geheel met de nieuwe en snellere bussen worden uitgevoerd. Lijn 83 als versnelde verster kingsdienst wordt opgeheven. Aangezien de nieuwe bussen van lijn 80 een groter comfort en een groter aantal zitplaatsen bieden dan lijn 83 kan een gelijkmatiger verdeling van de reizigers over de twee of drie bussen worden verwacht. zuiveren van de stranden van aan gespoelde olie?" en „Kan reeds iets naders worden meegedeeld omtrent internationale maatregelen ter be strijding van de vervuiling door olie?" Betreffende de verzilting heeft men vragen gesteld over de gevolgen van de verdieping en de verbreding van de havenmonden van IJmuiden en Europoort. Inzake het Staatsvissershavenbedrijf is de vraag gesteld of kan worden meegedeeld in welk stadium zich thans de besprekingen met het be- (Van een medewerker) SANTPOORT. Voor de eerste paas- strandloop van de Santpoortse sportver eniging Terrasvogels, die zondag 14 april over een afstand van 7,5 km. op het strand van IJmuiden wordt georgani seerd, bestaat zeer veel belangstelling. Er hebben zich al bijna 500 liefhebbers bij de voorinschrijving voor deelname aangemeld en afgaande op de ervaringen met andere strandlopen, verwacht men dat dit aantal nog zeer sterk zal stijgen. Vele lopers wachten met inschrijven tot het laatste moment. Onder degenen die zich reeds opgege ven hebben bevinden zich de dames van de Nederlandse softball-selectie, honkbal ler Piet de Nieuwe, bokser Jan La-ngedijk de oud-wielrenners Manus Taverne, Cees en Wim v.d. Aar met verschillende an dere „duintrappers" uit Haarlem. Er zijn voorts inschrijvingen binnen gekomen uit alle delen van het land en zelfs vier Limburgers komen eerste paasdag naar het IJmuidense strand om mee te lopen. De deelnemers komen verder onder meer uit Strijen, Dordrecht, Medemblik, Utrecht etc. Er kan zondagmorgen nog van negen uur tot half twaalf ingeschreven worden bij restaurant Van Zwuyveren in IJmui den. Het inschrijfgeld bedraagt dan twee gulden. De start is om twaalf uur precies Van alle kanten heeft Terrasvogels mede werking ondervonden en men hoopt dan ook dat de paasstrandloop een doorslaand succes zal worden. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Op de oude rijksweg Haar lem-Alkmaar is donderdagavond om half zeven tegenover „Beecksteyn" de perso nenauto in brand gevlogen van een inwo ner van Heemskerk. De eigenaar had de wagen zojuist door een kennis laten repa reren en was nu aan een proefrit bezig. Het bleek echter dat de benzineleiding niet goed aan de carburator was beves tigd, waardoor deze losschoot en de ben zine over de motor stroomde. Hierdoor ontstond brand, waarbij de motor geheel verloren ging. ADVERTENTIE stoffen van DE PARIS Generaal Cronjéstraat 39 WWIAIWIIWWWIAIMIAIWIIWVIIMIWIWIIVWWWWWIIIIWIIWWIlWI stuur der gemeente Velsen bevinden over het door die gemeente op 5 ok tober 1966 uitgebrachte rapport inza ke dit bedrijf. Met name wil men weten of het waar is, dat het provin ciaal bestuur van Noord-Holland zich positief heeft opgesteld tegenover dat rapport Een andere vraag luidt: „Kan de mi nister thans meedelen, of het efficiency- onderzoek bij de Urkse visafslag ook geleid heeft tot een verbetering van de produktiviteit aan de visafslag in IJmui den? Destijds is van regeringswege ge steld, dat het te Urk ingestelde onder zoek ook IJmuiden ten goede zou komen. Andere punten die bij de begrotings behandeling waarschijnlijk aan de orde zullen worden gesteld, zijn de ontwikke ling van de nieuwe havenmond, de aan sluitende werken en de aanleg van een tweede grote sluis in IJmuiden. Ook de onvoldoende aandacht in het rijkswegenplan voor Noord-Holland be noorden het IJ, althans voor de periode tot 1972. is een punt van bespreking. DEN HAAG. Een Wassenaarse auto handelaar en -importeur is door de presi dent van de Haagse rechtbank in het ge lijk gesteld in het kort geding, dat hij tegen de Haagse uitgever van het blad „Boulevard" had aangespannen. De uit gever werd bevolen zich te onthouden van onware publikaties over de autohandelaar op straffe van een dwangsom van 10.000 per overtreding van dit bevel. Voorts moet „Boulevard" het vonnis met de rechts overwegingen publiceren. De autohandelaar had de uitgever ver weten een onrechtmatige daad te hebben gepleegd door in de rubriek „Roddelcor ner" onwaarheden te publiceren. In de publikatie werd geïnsinueerd dat de han delaar anderhalf miljoen zou hebben ver duisterd. De rechter was het eens met de handelaar dat hij door deze publikatie in zijn bedrijfsdebiet kan worden geschaad. UTRECHT. Prof. J. C. H. Gerretsen, hoogleraar in de wiskunde in Groningen, heeft op de algemene vergadering van de Vereniging voor M.U.L.O. in Utrecht gepleit voor een vakopleiding voor lera ren, zo mogelijk aan de universiteiten. Onderwijskundig bezien, is de leraar aan de U.L.O. en aan een school voor V.H.M.O. in Nederland een autodidakt, aldus prof. Gerretsen. Er bestaat in Ne derland geen beroepsopleiding voor lera ren. Wat nog erger is, men heeft zich daartegen in leraarskringen ook steeds verzet. De algemene vergadering heeft donder dag unaniem de volgende motie aange nomen: „Gelet op de inhoud van de rijks leerplannen voor de eerste drie klassen van het H.A.V.O. en voor het M.A.V.O., constateert de vergadering dat het eind niveau van het vierjarige M.A.V.O. ten minste gelijk is aan het eindniveau van drie jaar H.A.V.O. Zij draagt het hoofd bestuur op, te blijven ijveren voor de tweede graadsbevoegdheid als benoe- mingseis voor het M.A.V.O. Er werd een voorstel van de afdeling Utrecht aangenomen, waarin wordt ge pleit voor het gratis verstrekken van de benodigde leermiddelen aan alle leerlin gen van het voortgezet onderwijs. ADVERTENTIE Er ^ijn zeven uitvoeringen van de verbijsterende elfhonderd. Antwoord op maximale autowensen. KENNEMERLAAN 222 - 226 - IJMUIDEN Telefoon 0 2550 - 14324/16238 DEN HAAG. De bevelhebber van de luchtstrijdkrachten wil op 1 januari bij de luchtmacht beginnen met een systeem van interne budgettering om te komen tot verdere bezuinigingen op de exploita tierekening van de luchtmacht. Interne budgettering wordt bij de lucht macht noodzakelijk geacht. Enerzijds is er een voortdurende groei van een groter en vooral gecompliceerder samenstel van activiteiten, anderzijds is er een toene mende spanning tussen de operationele eisen van de luchtmacht en de daar voor ter beschikking staande gelden. (Van onze correspondent) VENLO. Opnieuw brandt het in de Peel. Nu tussen Venray en Deurne, waar donderdag nabij De Krayenhut enkele honderden hectaren zijn zwartgeblakerd. Tientallen turfmijten, door zon en wind als kurk gedroogd, brandden binnen korte tijd als fakkels. Gevaar voor invreten van het vuur in de peelbodem was niet aanwezig. De Peel is nog te nat. Boerderijen of bossen worden niet bedreigd. Verwacht mag worden, dat het vuur doodloopt op het aangrenzende akkerland. De brand is vrij wel zeker aangestoken. (Van onze wielermedewerker) ALKMAAR. Op de Alkmaarse wie lerbaan wordt zondag 14 april voor de eerste keer in dit seizoen een nationaal baanprogramma afgewerkt met als hoofd nummer een koppelkoers over 100 ron den. Aan deze race wordt deelgenomen door de koppels Rob DuinJan Buis, Cees StamAlbert v. Midden, Wim Kei zerCees Vlijm, Jan JansenHarry Jan sen, Ben ten TijeKnoors, Ted Blom Thijs Bouma, Klaas BalkMarcel Pen- nings, Peter de VosTon Zuiker en Siem Kamp—Bert Janmaat. Er staan voorts sprintwedstrijden met o.m. Jan en Harry Jansen, Klaas Balk, Cees Vlijm, Jack Groeneveld en Cor Leu- nis op het programma. Bovendien zijn er verschillende andere ritten voor ama teurs en nieuwelingen. De aanvang is be paald op twee uur. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Het Produktschap voor Vis en Visprodukten zal woensdag 17 april het gewijzigd ontwerp voor de Haringver ordening 1968 in haar bestuursvergadering behandelen. De verordening voorziet in een aantal marktordenende maatregelen, welke er voornamelijk op gericht zijn om de haringworm te bestrijden. De maatre gelen betreffen zwaargezouten haring, lichtgezouten haring, verse haring en diepgevroren haring. IJMUIDEN Artsen: van zaterdag 13 u. tot zondag 24 uur P. H. J. de Weerdt, Oosterduin weg 8, tel. 16158, en H. Bel, Venusstraat 5, tel. 15675; van maandag 0.00 uur tot dinsdag 8 u.,R. J. Hauer, de Genestetl. 4, Driehuis, tel. 14203 en F. van Vene- tiën, Kennemerlaan 214, tel. 10035. Apotheek: Zondag en maandag Apo theek Pleyler, Planetenweg 52, telef. 15348. Verloskundige: Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen ver loskundige. Bij geen gehoor belle men 008 (Boodschappendienst) om te verne men, welke verloskundigen de dienst waarnemen. Tandartsen voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk: alleen voor spoedgevallen, zaterdag, zondag en maandag C. Ha- mann, Vondellaan 27, Beverwijk, telef. 02510-23017. Wijkverpleging: Groene Kruis, zaterdag zondag en maandag, voor IJmuiden en IJmuiden-Oost zuster E. Meijer, Rijks weg 476, Santpoort, tel. 02560-7118; voor Velsen-Zuid en Velsen-Noord zuster E. maris, Stolstraat 4, IJmuiden, tel. 02550- 14183; voor Driehuis en Santpoort zus ter H. Bijnen, Stolstr. 3, IJmuiden, tel. 02550-12188. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Voor de komende paasdagen wordt wederom een druk be zoek verwacht van vreemdelingen. Met name van de zijde van de Duitsers en de Fransen is de belangstelling voor de kust streek en tegelijkertijd vanzelfsprekend de bollenstreek groot. Alom is men druk bezig voorbereidingen te treffen om de gasten zo goed mogelijk te ontvangen. Doch wanneer vandaag de gasten arriveren zullen zij bepaald niet de eer sten zijn. Op de camping „Adrichem" con stateerden wij donderdag al een druk be zoek van caravanhouders, terwijl hier en daar ook reeds tenten waren geplaatst en bewoond, ook al zal voor velen de temperatuur voor deze laatstgenoemde wijze van overnachten nog niet bepaald aanlokkelijk zijn Wit-Gele Kruis, zaterdag, zondag en maandag zuster W. Zethof, Bonaire- straat *24, Santpoort. Tel. 02560-6531. Dierenarts: De dienst voor zieke huis dieren in de IJmond wordt dit week einde waargenomen door de dierenarts J. D. Beijers, Raamsingel 28, Haarlem, tel. 023-13164. SANTPOORT Artsen: Zondag A. J. Th. van Wely, Hoofdstraat, Santpoort-Dorp, tel. 02560- 8510, maandag Ph. J. Haselager, Hoofd straat 135, Santpoort-Dorp, tel. 02560- 8570. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 149, Santpoort- Zuid, tel. 02560-8249. BEVERWIJK Artsen: Voor de artsen Fierstra sr Fierstra jr., Lange, Reddingius, Plan- tinga, Rolink De Ruiter, Versélewel de Witte Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur J. D. Reddingius, Prinsesselaan 5, Be verwijk, tel. 02510-2551; zondag van 9 tot maandag 9 uur K. K. Visser, Zee straat 96, Beverwijk, tel. 02510-23450; van maandag 9 uur tot 24 uur M. Plantinga, Noorderwijkw. 1, tel. 02510-23340, Voor de artsen Ten Harmsen van Beek, Hom mes, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur H. J. F Peeters, Dommelsingel 2, Be verwijk, tel. 02510-25300; van zondag 24 uur tot maandag 24 uur M. ten Harm sen van den Beek. Lessestraat 1, Be verwijk, tel. 02510-25356. Apotheek: Voor Beverwijk en Velsen- N. van vrijdag tot maandag, Apotheek Huisman. Wijkerstraatweg 164, Velsen- noord, tel. 02510-23883; zaterdag van 8- 12.30 uur is eveneens geopend Apohteek Donker, Breestraat 61, Beverwijk, tel. 02510-27955. Apotheek De Heemskerkse, is niet in de weekends wel alle avon den in de week geopend, tel. 02510- 32490. Voor tandarts en voor dierenarts zie on der IJmuiden. HEEMSKERK. Artsen: Van zaterdag 10 uur tot zondag 9 uur G. F. de Pagter, G. van Assen delfstraat 25b, tel. 02510-32476; van zon dag 9 uur tot maandag 9 uur. J. H Schutte, Gr. Willem Il-laan 26, Heems kerk, tel. 02510-32266; maandag van 9-24 uur. C. J. Nielen, J. v. Kuykweg 78 Tel. 02510-32475. Apotheek: Apotheek De Heemskerkse Kerkweg 11-13; tel. 02510-32490. Voor tandarts en voor dierenarts: zie onder IJmuiden. Wat de zwaargezouten haring betreft, deze dient onmiddellijk na de vangst aan boord te worden gezouten in de verhou ding, 1 op 10, gevolgd door opslag bij een temperatuur van ca. 2 graden C. Aan de wal moet deze haring nog 10 dagen wor den opgeslagen. De lichtgezouten haring kan door de aanvoerder direct na aanvoer voor men selijke consumptie worden verkocht, doch de koper van deze haring heeft de ver plichting haar eerst in een vriesinricting te laten invriezen bij een temperatuur van 20 graden C„ gevolgd door een opslag van 24 uur eveneens bij een temperatuur van -20 graden C, alvorens de haring voor wederverkoop in aanmerking komt. Eenzelfde verplichting geldt eveneens voor degene, die verse haring van de aanvoerder heeft betrokken. Indien deze haring voor export wordt bestemd danwel wordt aangewend als grondstof voor de volconservenfabricage en na 1 juli ook als grondstof voor de rokerijen, stomerijen en inleggerijen, is de koper, die voor de ze doeleinden de haring heeft betrokken, vrijgesteld van de verplichting tot diep vriezen. Deze vrijstelling is slechts gel dig, indien aan bepaalde voorwaarden is voldaan. Ook de door de vriestrawlers aangevoer de diepgevroren haring dient aan boord evenals ten aanzien van de aan de wal diepgevroren haring te worden diepgevro ren tot een temperatuur van ten hoogste -20° C. Indien bij aanvoer, mocht blijken, dat zulks niet het geval is, mag deze ha ring niet in de consumptie worden ge bracht. Deze haring dient dan uitsluitend te worden bestemd voor veevoederdoel einden. Het voor menselijke consumptiedoelein den in de handel brengen van zowel op zee als aan de wal diepgevroren ongekaakte haring is niet toegestaan in de periode van de openingsdatum tot 1 juli. Zulks geldt echter niet, indien deze haring is bestemd voor exportdoeleinden of als grondstof voor de volconservenindustrie wordt gebezigd. Vanaf 1 juli is ook de handel in diep gevroren ongekaakte haring vrij. Dit be tekent, dat ook de overige be- of verwerk- kers diepgevroren ongekaakte haring mo gen betrekken. Voorts gelden danook voor de kleinhandel geen beperkingen meer ten aanzien van het in voorraad hebben en verkopen van diepgevroren ongekaakte haring. (Van onze correspondent) EINDHOVEN. Douanerecherche en rijkspolitie hebben gisteren in de oost brabantse gemeente St. Oedenrode een clandestiene distilleerderij ontdekt. ADVERTENTIE DAMESKAPSALON Wij creëren de moderne kapseis mét of zonder losse haarstukjes die wij in verschillende uitvoeringen voor u in voorraad hebben. Lange Nieuwstraat 471 IJmuiden - Tel. 1 11 66 Gisteravond laat werden in Vaals drie Belgen gearresteerd, die er van ver dacht worden de jeneverstokerij geëxploi teerd te hebben. Zij zouden grote hoeveel heden in St. Oedenrode vervaardigde je never over de grens gesmokkeld hebben. Verwacht wordt dat nog meer arresta ties zullen volgen. WAGENINGEN. Tijdens de uitreiking van diploma's aan afgestudeerden van de Landbouwhogeschool heeft de rector- magnificus, prof. dr. ir. F. Hellinga, een mededeling gedaan die nogal grote ver ontrusting onder de studenten in de tro pische richtingen heeft verwekt. Volgens de rector heeft de directie van Internationale Technische Hulp uit finan ciële overwegingen de werving van assi stent-deskundigen stopgezet. Misschien draagt deze stopzetting een tijdelijk ka rakter, maar het aantal plaatsingsmoge lijkheden voor de landbouwkundige in genieurs wordt opeens sterk verminderd. Een aantal jonge ingenieurs was reeds in bespreking over uitzending naar ontwik kelingslanden, o.a. naar Indonesië, en zij hadden hun studie in de tropische vakken hierop ook gericht. Zij kunnen wel elders terecht, want de „markt" is goed maar zij ervaren deze breuk in de beleidslijn van de overheid als een teleurstellende gang van zaken.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7