Onstabiliteit oorzaak van ramp met de SCH 225? Te hard geblazen Eis half jaar voor openlijke geweldpleging Burgerlijke stand van Velsen lunchroom z Raad voor de Scheepvaart Vroegere schipper: „Het was een schip waar je alles mee kon doen" Subsidie over 1966 Kennemerduinen 3500 hoger Voorwaardelijke t.b.r. geëist voor brandstichten Hockeytoernooi van Eechtrop VSV tegen Duitse club Bergingsboot voor Noordzee Jn de. GESPREK AAN DE STAMTAFEL VRIJDAG 12 APRIL 1968 Prettig schip Rechtbank Haarlem „BRANDENBURG" Voorstel van GS. J. F. GROOT Intelligente vraag te Statusklemmen Lofprijzing DE LUNCHROOM AMSTERDAM. De Raad voor de Scheepvaart heeft een uitvoerig onder zoek ingesteld naar de ramp welke op I g december 1966 de motorkotter „Willem Senior" Sch. 225, trof. Het schip verging vijftig mijl ten noordwesten van de Wad deneilanden. Van de zes opvarenden, on I der commando van schipper Jan Hoek, is nooit meer iets vernomen. ling voor de scheepvaartraad de gedachte op dat er iets haperde aan de stabiliteit. Een feit is dat een zusterschip, de KW. "19, op 24 juli 1965 verging en dat er sterke aanwijzingen waren dat dit onge luk door onstabiliteit is veroorzaakt. Vaststaat ook dat van een ander zuster schip, de KW. 225, de bemanning af monsterde omdat zij het schip niet ver trouwde. Het schip is later opgespoord door dui kers van de marine. Het ligt op een diepte 7 e Weinig bllUdSt? van 45 meter weggezakt in het zand,1 ogenschijnlijk onbeschadigd, zodat de Na het ongeiuk met de KW. 219 kwam veronderstelling dat het aangevaren zou oen deskundige van de Scheepvaartin- zijn niet voor de hand ligt. Er bestaan tal spectie tot de conclusie, dat de stabiliteit van gissingen over de oorzaak van de van jjit type schepen niet voldoende was ramp maar zekerheid bestaat er niet. Wel en (jat 7 ton ballast moest worden mee kwam meer en meer tijdens de behande-1 gevoerd. Bij de SCH. 225 is dit niet ge beurd; er is maar 4.5 ton ballast inge nomen, omdat anders het schip, als de vangst aan boord was, zo diep zou komen te liggen, dat de uitwatering niet voldoen de functioneerde Na de ramp met de Scheveningse kot ter besloot de Inspectie voor de Scheep vaart de stabiliteit van alle schepen be neden de 200 ton te controleren. Het gaat hierbij om 675 schepen onder Nederland se vlag. Dit onderzoek, dat nu ongeveer op de helft is, heeft uitgewezen dat de schepen van het type van de SCH. 225 3.60 meter verlengd moeten worden en 15 ton ballast moeten voeren om aan de normen, welke thans voor een veilige stabiliteit gelden, te voldoen. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. „Meneer de president ik protesteer tegen de denigrerende wijze waarop hier over onze marine wordt gesproken", riep gistermorgen woedend de officier van justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman op de zitting van de meervoudige kamer van de Haarlemse rechtbank. De officier van justitie uitte zijn gramschap over het pleidooi van de advocaat mr. M. J. H. van Wijk in de zaak tegen een 22-jarige onderwijzer, die op 18 mei vorig jaar tijdens het optreden van de Marinierskapel in Haarlem de orde verstoord zou hebben. De onderwijzer schreeuwde toen op Grote Markt teksten als „Bij oorlog geen marsmuziek maar treurmuziek". Mr. J. H. van Wijk zag hier geen orde verstoring in. „Die muzikanten bliezen toen niet eens, kijk op deze foto staat die man rustig met zijn fluit in de hand en die ander met een stokkie onder zijn arm", aldus de raadsman, die verder de marinierskapel een „strijkje, of eigenlijk blaasje" noemde. Na het felle protest van de officier van justitie mengde ook de president mr. N. Reeling Brouwer zich erin. „Ja, meneer Van Wijk, u heeft toch ook de oorlog meegemaakt en de bevrijding, u weet toch hoe de mariniers bij Rot terdam hebben gevochten" zei hij ver ontwaardigd. „Dit ging om muziek" antwoordde de raadsman. „Ik neem het u hoogst kwalijk", zei nogmahls de officier van justitie, die 25 had ge- eist. De raadsman vro.eg vrijspraak. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. Een in brand gestoken handdoek was op 24 februari het sein tot een algemene vechtpartji in een café aan de Raamvest in Haarlem. Tegen twee van de cafébezoekers heeft de officier van jus titie bij de Haarlemse rechtbank donder dag een half jaar met aftrek geëist wegens openlijke geweldpleging. Het tweetal, een 18-jarige disc-jockey en een 25-jarige bar-keeper uit Haarlem, werd er van verdacht een op de grond liggende 61-jarige man met een kapotge slagen glas in het gezicht te hebben ge slagen en hem in het gezicht te hebben geschopt. Tegen een 24-jarige aannemer uit Haar lem, die in het toilet de handdoek in brand had gestoken, eiste de officier van justitie een boete van 100. Het werd een complete veldslag in het café op 24 fe bruari. „Bij de beesten af", zei de presi dent van de meervoudige kamer, mr. N Reeling Brouwer. De disc-jockey en barkeeper waren al eerder voor openlijke geweldpleging ver oordeeld. „Altijd 't zelfde liedje", merkte de officier van justitie op over de disc- jockey. De raadsleden pleitten voor meer voorwaardelijke straf en een zo kort mo gelijke onvoorwaardelijke straf. Uitspraak om half tien 's morgens op 25 april. Tegenover dit alles stond de verklaring van kapitein A. Korving uit Hoek van Holland, mede-eigenaar van de Sch. 225 en tot twee weken voor het ongeluk schipper op de drie jaar oude kotter. Kapitein Korving noemde de „Willem Senior" „een prettig schip waar je alles mee kon doen". Hij had in de drie jaren dat hij met de kotter voer alle weersom standigheden tot windkracht 12 meege maakt en steeds rotsvast vertrouwen in zijn schip gehad, evenals trouwens de rest van de bemanning, welke merendeels al twee jaar op de kotter voer. Schipper Jan Hoek had eerder als stuurman op de Sch. 225 gevaren en was een bekwaam zeeman. Kapitein Korving dacht dat bij het halen van het trawlnet de lijn is blijven haken en de winch is blijven lopen, zodat het schip is omge trokken. Een andere oorzaak was er vol gens hem niet. Tegenover deze veronder stelling stelde de voorzitter van de raad, mr. Rosen Jacobsen, dat bij het trawl- vissen naar zijn weten nog nooit op een dergelijke manier een ongeluk gebeurd was. Het weer was m de ochtend van het ongeluk slecht: windkracht 8, hoge zee en slecht zicht. Het laatst was de Sch. 225 gesignaleerd door een collega. De kotter was toen aan het vissen. Andere vissers zagen later de „Willem Senior gekap seisd drijven en sloegen alarm. Het schip zonk snel en hoewel een tiental schepen de gehele dag bleef zoeken, werd niet meer dan wat drijfhout gevonden. De inspecteur voor de Scheepvaart, de heer Van Doorn, ging niet in op de ver onderstellingen omtrent dé oorzaak van de ramp. Een feit is dat de stabiliteit niet was volgens de normen die thans gelden. Deze normen hebben de schepen beslist veiliger gemaakt. Absolute stabiliteit onbereikbaar; de vakbekwaamheid de schipper blijft de belangrijkste factor De raad zal over enkele weken spraak doen. uit ADVERTENTIE IdHHiggiHIWMIHigiHimHHIWUIIWIMWWWMIimiMIIIHIIIIIIMIIIMmAllAdlIWIMIIWIIIIlMMIIMMMMÊWMMM <Ü3-i£D)-ri ÉÉN VAN ONZE MODELLEN AUTOMATIC f 1195. Bel ons voor een demonstratie Electrotechnisch Bureau Oosterduinweg 20 IJmuiden Telefoon 1 34 05 Licht-, kracht- en geluidsinstallaties sterk- en zwakstroominstallaties - nieuwbouw en onderhoud (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM In tegenstelling tot de verwachting in 1966, dat het exploitatie tekort van de „Stichting Het Nationale Park De Kennemerduinen" over 1966 f 157.530 zou bedragen, is dit bedrag over schreden tot f 193.852,38. In 1966 is tevens bepaald, dat de provincie, die vijfentwin tig percent in het jaarlijkse exploitatie tekort bijdraagt, maximaal f 45.000 zou verlenen, hetgeen een verhoging beteken de. Aanvankelijk zag het er dus naar uit, dat de subsidie over 1966 ruim f 5.500 onder het gestelde maximum zou blijven Met de berekeningen die men nu heeft gemaakt, is gebleken dat 25 percent van het tekort over 1966 f 48.463,09 bedraagt. Gedeputeerde Staten stellen de Provin ciale Staten voor, alsnog het ontbrekende bedrag van f 3.463,09 uit te keren. De stijging van het tekort over 1966 is te wijten aan een aantal onvoorziene om standigheden, zoals de uitbetaling van de zogenaamde „trend" over 1966 waarvan pas in november van dat jaar bekend werd, dat deze zou geschieden en ook hoe veel dit zou bedragen. Voorts werden er „drempeltijden" ingevoerd, waardoor aan het einde van het jaar inkoopbedragen gestort moesten worden, die voorheen niet verschuldigd waren. Als derde post was er een sterke wijziging in de premie heffing van de sociale wetten. Ook de opbrengst van de verkoop van toegangskaarten bleef beneden de ver wachting, terwijl er meer onderhouds werk moest worden verricht. Dat het exploitatietekort nog in zulk een geringe mate is gestegen, is te danken aan de bezuinigingsmaatregelen die de stichting heeft genomen. ADVERTENTIE Verh. van GELEGENHEIDSKLEDING Arendsweg 52 - Beverwijk Telefoon 0 2510-2 48 96 HERENCONFECTIE - MAATKLEDING BEVALLEN: A. Schutte-Kraaijenoord, z„ President Steijnstraat 46, IJmuiden; G van der Kolk-Langenberg, z„ Kerk- weg 132, Santpoort; W. Sotgiu-Vledder, d Stratingplantsoen 47, Velsen-Noord; M. p" de Jong-Van der Stoop, d„ Stalpaert v. d Wielenstraat 17, Haarlem; E. M. Cau- mo-Ockers, z., IJmuiderstraatweg 100 rd„ IJmuiden; K. J. Venema-Verschoor, z„ Dennekoplaan 5, IJmuiden; M. D. van Eek-Van Dillewijn, z„ Hoofdstraat 224, Santpoort; B. G. M. Bes-De Jong, z., Oost- einderweg 11, Velsen-Zuid: M. J. Iloogen- dijk-Halsema, z„ Spaarnestraat 107, IJmui den; A. C. M. van der Lugt-Rutte, z„ Hoofdstraat 142, Santpoort; J. H. de Rui- ter-Van der Werf, d., Princestraat 6, Velsen-Noord. ONDERTROUWD: P. A. van Dalen, Prinx Alexanderstraat 4, Eindhoven en j IH. G. Visscher, Duinweg- of Duivels- laan 19, Santpoort t.a. Sonseweg 382, Eind hoven; J. E. Joorse, K. du Jardmstraat 7 hs Amsterdam en S. Vingerling, Rijn straat 185, IJmuiden, t.a. Merwede- straat 26, Purmerend; L. Lans, Ladder beekstraat 87, Velsen-Noord en M. Kuiper, Ladderbeekstraat 87, Velsen-Noord, t.a. Ladderbeekstraat 87, Velsen-Noord; D. van Duyvenbode, Zeeweg 284, IJmuiden en M. E. Haasnoot, Marconiplein 1, IJmui den; M. Nicolai. Berkendaal 48, Rotterdam en M C. van der Kammen, Tussenbeeks- weg il, IJmuiden; J. Heijne, Spaarnoog- straat 27, Haarlem en J. Visser, Velser- duinweg 237, IJmuiden, t.a. Schoter- HAARLEM. Een 41-jarige inwoner n Haarlem; W. J. H. Bijl, Lange m U(4 ,L.„,L,../lo.. hii Hol 6 -r "1 TV/T O T) (Van een onzer verslaggeefsters) T. Post, Lagersstraat 16, IJmuiden, t.a Van Spilbergenstraat 18. IJmuiden. GETROUWD: A. N. Mak en H. M. Bek huis, Biezenweg 70, Santpoort; D. Guijt en E. Segerius, Vlietlaan 6, Assendelft: K. Holtkamp en H. Smit, Rijksweg 300. Santpoort; H. de Vries en M. Schaap, P C. Hooftlaan 14, Driehuis; C. G. Apel doom en P. Harlaar. Van Leeuwen straat 2, IJmuiden; F. J. Harmsen en H van der Steen, Tussenbeeksweg 56, IJmui den; C. Swart en G. C. Verswijveren, Van Houtenstraat 38, Zaandam. OVERLEDEN: J. van der Woude, 69 j e. van J. M. Lourens. Bloemstraat 47 IJmuiden; M. C. van Duijn, 76 j„ wed van J. Oldenburg, Van Speykstraat 42 IJmuiden; W. F. Voerman. 61 j.. Brede roodseweg 92, Santpoort; W. A. Sijmons 71 j., e. van J. de Looff, Kanaalstraat 218 IJmuiden. ADVERTENTIE „Het doet mij bijzonder veel genoegen zei de AUTEUR, „dat gij allen in koor de wens te kennen hebt gegeven iets- naders te ver nemen van mijn oeuvre. Ik zal u niet vermoeien met uit mijn werk voor te lezen, maar u een inzicht trachten te geven van de oorsprong en de achtergronden mijner boeken". „Maar eerst moeten onze glazen vol", merkte de WINKELIER haastig op, als vreesde hij in volkomen uit gedroogde toestand uit de oorsprong en de achtergronden van de litteratuur te voorschijn te zullen komen. PIETER KASTELEIJN bracht met een humeurig ge zicht de bestellingen naar de stamtafel. Hij wist uit er varing hoe slecht het zijn nering verging als de stam gasten een hunner een lezing deden houden. De PATER, de WINKELIER de DOKTER, de AMBTENAAR en de DOMINEE namen een flinke slok en leunden vol verwachting achterover in hun stoelen, terwijl de AUTEUR in zijn aantekeningen bladerde en zijn keel schraapte. „Welnu", begon de AUTEUR met gedragen stem, „gij weet, of gij behoorde te weten, dat ik tot dusver bijna veertig litteraire werken het licht heb doen zien, terwijl ik mijn arbeid aan het eenenveertigste vanavond helaas heb moeten onderbreken om deze gezellige en ongetwij feld leerzame bijeenkomst in onze taveerne bij te wonen. Ik noem u de titels van de voornaamste en meest succes volle: „Mijn koninkrijk de Kroeg", „Elisa het zigeuner kind", „De waarzegster", „De moedervlek", „Psychologie van het Bridgen", „Elisa verloofd", „Het Lege Biervat", „In het Rijk der Mieren", „De beeldhouwer Zonder Ha mer", „Elisa en haar tweeling", „De Psychologie van het Klaverjassen", „Elisa, de Grootmoeder", „Wijn", enzo voort". „Is Elisa intussen overleden?", informeerde de WINKELIER blozend, terwijl de anderen „sssstttt!" deden. „Elisa is in blakende welstand, althans zij was het toen ik deze avond mijn huis verliet nadat ik haar opneming in een bejaardentehuis had beschreven", deelde de AUTEUR mee, terwijl hij bestraffend over zijn bril naar de WINKELIER keek. „Interrupties zijn toegestaan, maar moeten zoveel mogelijk worden beperkt. De tijd dringt eil „En wij drinken ook", zei de PATER vrolijk, terwijl hij naar PIETER KASTELEIJN wenkte. De AUTEUR verschoof ongeduldig zijn papieren maar kwam toen tot de conclusie dat zijn lezing hem al een danig droge keel had bezorgd, zodat hij zich met de onderbreking kon verenigen. „De achtergrond van al mijn werken", ging hij voort, „uitgezonderd die van „De Moedervlek", vertoont het stramien van een ontargische benadering der dingen, uit gaande van het vivispectrum der mensheid, dat ultrono- mïsch staat tegenover de monatext van het heelal. Vanuit dat vivispectrum op artiduele wijze de schepselen be schouwend, kom ik tot de monatext van het heelal langs de poliografische lijnen die ook u uiteraard in uw gezins leven waarneemt en die velen uwer ongetwijfeld een caporale reactie bezorgen. Deze caporale reactie moet u in de gaten houden. Zij is gevaarlijk voor de thermokal- tische verhoudingen in het gezin en kan een zekere fio- malie veroorzaken, vooral bij de herlabiele karakters. Maar ik dwaal af. De infractionele verhoudingen tussen mijn milieuschildering en de daarin numiek geplaatste figuren scheppen de enkelastiek, die zo kenmerkend voor mijn boeken is en waarvan de meeste critici gewagen als het meest opvallende element. Ik hoop dat u mij volgen kunt". „Ik kan je uitstekend volgen", zei de DOMINEE dap per. „Alleen één ding is mij niet duidelijk: waarom heb je dat procédé niet toegepast in je boek „De Moeder vlek"?" „Dat is een bijzonder intelligente vraag", zei de AUTEUR met merkbare voldoening. „Zij geeft mij de gelegenheid een interessant verschijnsel in mijn „Moeder vlek" aan te duiden, dat in al mijn andere werken af wezig is. Namelijk het antimodeen. De vergelijking tussen de norgische inslag van mijn andere boeken en het anti- modene karakter van „De Moedervlek" levert als ver rassende conclusie op, dat ik bij het schrijven van „De Moedervlek" in een parasextale toestand moet hebben verkeerd, die in de visiotofie wordt aangeduid als Hexa- morf. Nog meer vragen?" „Ja, ahum", zei de DOKTER kregelig. „Hoe kwam je in die parasextale toestand, met andere woorden, hoe werd je plotseling hexamorf?" „Dat is een raadselachtige zaak", verklaarde de AUTEUR. „Ik kan mij niet herinneren dat ik, voordat ik „De Moedervlek" ging schrijven, rastergische aandoe ningen bij mezelf had bespeurd. Dat zou immers een op lossing hebben gegeven, nietwaar? Weliswaar verkeerde ik al weken tevoren in een biograduele depressie, maar dat is niets bijzonders. Zoiets hebben we van tijd tot tijd allemaal, mag ik wel zeggen". (Genotuleerd door R. Agteran) TWAALFDE AFLEVERING - waarin de AUTEUR een bijzonder interessante lezing houdt, de WIN KELIER zijn plaats blijkt te weten, het verschil tot uitdrukking komt tussen schapen hoeden en schrijven, PIETER KASTELEIJN een slechte ne ring heeft en de stamgasten het tenslotte druk krijgen met kleinigheden, waarna zij vroeg ruste gaan. „Bij het minste of geringste teken van biograduele on lust ga ik onmiddellijk met vakantie", merkte de PATER ernstig op. „Ik kan niet riskeren dat ik de mij toever trouwde schapen door dergelijke gemoedstoestanden irri teer". „Schapen hoeden is iets anders dan schrijven", meende de AUTEUR. „Schrijven gebeurt altijd vanuit een irri tatie. Een vernauwd grossometrum is onontbeerlijk om goede litteratuur te scheppen. De geboorte van ieder kunstwerk vereist het losgooien der statusklemmen. Een zekere bonfamie kan men bij iedere kunstenaar bespeu ren. Anders is hij geen creator". „Da's waar", zei de ARTIEST met heftig geknik. „Daar kan ik over meepraten. Ik zou zelfs willen zeggen: een volledige bonfamie is nodig, niet alleen een zekere". „Ik zou nog een bescheiden vraagje willen stellen", op perde de AMBTENAAR aarzelend. „In het begin had je het over het gevaar van fiomalie in het gezin, ten ge volge van caporale reacties. Bedoel je dat die caporale reacties speciaal bij gezinshoofden moeten optreden om fiomalie te veroorzaken, of kan het ook van onderop komen?" „Het ligt er maar aan welke positie het gezinshoofd in neemt", zei de AUTEUR gewichtig. „Een slappe, onder danige vader neem me niet kwalijk, ik spreek in het algemeen zonder caporale reacties kan geconfronteerd worden met kinderen die abnormaal fiomalisch zijn aan gelegd. Dan heb je het gerammel in de glazen, net als in mijn „Moedervlek". „Juist, dank je wel", zei de „Nou begrijp ik het beter". AMBTENAAR voldaan. De WINKELIER, die al die tijd niets gezegd had doch met halve ogen naar de AUTEUR had zitten staren, kwam overeind in zijn stoel, dronk zijn glas met een ruk leeg en sloeg met zijn vlakke hand op het groene stam tafelkleed. „Nu is het mijn beurt", zei hij krachtig. „Ik zal kort zijn, maar duidelijk. Alle engelen des hemels en alle dui vels der hel zijn mijn getuigen als ik zeg dat ik van alles wat de AUTEUR vanavond heeft staan te bazelen, geen woord en geen komma heb gesnapt. Ik heb er niets van begrepen, daar wil ik eerlijk voor uitkomen. Het ging doodgewoon boven mijn pet, er was geen enkel woord bij waarvan ik ook maar in de verte de bedoeling snapte. Ik moet dus toegeven dat ik in dit gezelschap niet thuishoor. Ik sta gewoon op een lager peil van beschaving en ik schaam me er niét voor. Het is maar dat jullie het wéten". juinnnnnnnnrMfT-r--—wwumwwwwmwwiiwiiw Er viel een.dodelijke stilte. Allen, behalve de AUTEUR, leken diep geschokt. De gevierde redenaar schoof zijn paperassen bij elkaar, vouwde ze bedachtzaam op en stak ze in zijn binnenzak. Hij deed een peinzend trekje aan zijn sigaar, keek glimlachend naar de WINKELIER en zei tenslotte: „Goede, brave vrind, er is niemand die beter in dit gezelschap past dan jij. Moedig en openhartig heb je be kend, dat je mijn uiteenzettingen niet hebt kunnen vol gen, je hebt niet gedaan alsóf en je bent eerlijk met je onkunde te voorschijn gekomen. Er is niets in dit leven prijzenswaardiger dan deze soort eerlijkheid. Geen ge leerdheid, geen wetenschap, geen eruditie kan wedijveren met de eenvoud der eerlijkheid die jij onverbloemd hebt weten te beoefenen. Wij nemen het je niet kwalijk dat je het niet begrepen hebt. Ga zitten in vrede". De WINKELIER grinnikte nerveus en veegde met zijn zakdoek over zijn voorhoofd. „Natuurlijk", zei de AMBTENAAR ernstig. „Wij kun nen niet allen genieën zijn. Wij zijn mensen onder elkaar, met onze vaardigheden en gebreken. Wij waarderen el kaar als mensen". Allen knikten, behalve de AUTEUR. Hij tikte tegen zijn glas en zei: „Ik wilde nog een slotopmerking maken. Het is niet zo belangrijk, maar wel aardig om te ver nemen, dunkt mij. Ik heb in mijn voordracht vanavond ongeveer dertig vreemde termen gebruikt. Zij waren alle verzonnen. Geen van de wetenschappelijk klinkende woorden betekende iets. Zij bestaan niet eens. Ik heb ze zelf gemaakt. Mijn uiteenzetting was dus één volmaakte reeks onzin. Alleen de WINKELIER heeft dat begrepen maar in zijn bescheidenheid heeft hij de fout bij zichzelf gezocht. Wat hij vanavond gezegd heeft, was het enige verstandige wat in deze lokaliteit deze avond uitgespro ken is. Het was maar een grapje, mijne heren. Laten we er niet verder over nadenken". Er werd links en rechts een beetje geforceerd gelachen en iedereen had het plotseling druk met het poetsen van brilleglazen, het peuteren in een pijp, het opsteken van een sigaar en het snuiten van een neus. Er zijn zo van die dingen die men doen kan om een pijnlijke minuut on gedeerd door te komen. Men deed die dingen. En men ging deze keer ruim vóór het sluitingsuur naar huis. ----------n-vvinrumnnriwmju V.4r/.vV/. van Zandvoort heeft donderdag bij de Haarlemse rechtbank terecht gestaan wegens poging tot brandstichting en be dreiging. Op 6 december 1966 probeerde de man een woning in Vijfhuizen in brand te steken met flessen benzine met een lont. In dat huis woonde zijn ex-vrouw. De brandstichting mislukte omdat de lucifers waarmee de Zandvoortenaar de zaak wil de aansteken te nat waren. De bewoners van het huis kwamen naar buiten en ont dekten de poging vn de man Nieuwstraat 247, IJmuiden en M. S. R. van Eijkeren, Dennenstraat 15, IJmuiden, ta Velserburch 62, Velsen; B. L. Her mans Dirk Hartoghstraat 15, IJmuiden en BEVERWIJK. De Beverwijkse hockeyclub Eechtrop houdt met Pasen een Na een verblijf"in een psychiatrische in-1 internationaal toernooi. De deelnemende richting werd de Zandvoortenaar geschikt verenigingen zijn Satellites, The Dereham geacht om nu terecht te staan. De offi- Cocks, Troglodites uit Engeland, Horrn cier van justitie eiste een voorwaardelijke und Hamm en Schwarz Neuss uit Duits- terbeschikkingstelling tegen hem, en een land, Basler HC uit Zwitserland en de straf van vijf dagen, met aftrek van de Nederlandse teams Schaerwijde, DKS, vijf dagen voorarrest. Tempo, Scheybeeck en Eechtrop. Er Uitspraak op 25 april om half tien wordt zaterdag, zondag en maandag ge- 's morgens. I speeld. voor de meest verwende smaken heeft ook van die zalige hapjes om mee te nemen. Saté een specialiteit f2.00 Halve Kippen- 2.75 Kroketten, nasi- en bamiballen - 0.50 Zalmsalades60 ct., 1.25 en 2.- Huzarensalades 50 ct., 1.-, 2.- Diverse belegde broodjes 70 tot 1.10 In onze zaak kunt u in een gezellige sfeer genieten van uitgebreide nasi- en bami schotels 3.25 - 5.- BEIDE PAASDAGEN de gehele dag geopend tot 24.00 uur. ELI EL I A; LANG!: 'F' ■"AAT 497 IMUIDEN rr 7" N 10138 ADVERTENTIE De Nutsspaarbank handhaaft een strikte geheimhouding Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen (Van een medewerker) VELSEN Aanstaande zondag speelt VSV op zijn terrein in Driehuis vriend schappelijk tegen de Duitse derdeklasser S.V. Eilbeck 1913 uit Hamburg. De wed strijd begint om 16 uur. Daarvoor wordt een wedstrijd tussen de veteranenelftal- len van beide clubs gespeeld. Voor VSV komen o.a. in het veld: Cor Brom, Cor Schoon, Arie den Oude, Nico Geerlofs, Wim Balvers, Rinus Spaans en Willy Ha- zeveld. Deze ongetwijfeld spectaculaire wedstrijd begint om 14 uur. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. In Millingen aan de Rijn is donderdag de sleepboot „Indusbank", in aanbouw voor de N.V. Nieuwe Rotter damse Sleepdienst, tewatergelaten van een der hellingen van de N.V. Scheeps werven v.h. H.H. Bodewes. De „Indusbank", uitgerust met. 2 Voith- Schneider-propellers zal met een vermo gen van 3400 pk, de sterkste Voith-Schnei- der sleepboot ter wereld zijn en zal ge stationeerd worden in de Europoort, waar zij zal ingezet worden bij het assisteren van de allergrootste tankers. Tevens zal zij uitgerust worden als bergingsboot voor de Noordzee. Na de indienststelling van de Indusbank zal de vloot van de N.R.S. bestaan uit 9 eenheden, te weten zes Voith-Schneider- sleepboten van 1250-3400 pk en 3 schroef- sleepboten van 1250-1650 pk. ADVERTENTIE kennemerlaan 150, telefoon 10745*, ijmuiden

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 9