Muur van tribune stortte in, maar AJAX BLEEF MET GEMAK OVEREIND TEGEN SPARTA Feijenoord en Kindvall vonden kunst van het doelpunt maken terug T elstar-voorhoede overwinning tegen verspeelde Sittardia Brabantse clubs gaan Telstar bedreigen f# mM 111 s.-kj;?.*H ONBEGRIJPELIJKE SERIE MISSERS Ajax nog één punt voor - Ajax nog ■lli at? Érntmm Ajax nog één punt voor - Ajax nog Veertien met dertien punten Tsjechische jeugd eerste in UEFA Van der Hart blijft toch bij Holland Sport «Ér - - - z, m lil DINSDAG 16 APRIL 1968 WmêÊi Sensaties iicsii WÊKËÈÈÊÊÈÈÊÈÉm *ft> a® IS® - m CH -** 13 fcF I lim i 'r' v< v v,. (wk- (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Aan de ingang van het Ajax- stadion viel, een uur voor het begin van de topper AjaxSparta. die een royale 30 zege voor de Amsterdammers oplever de, een opvallend veelvul dig gebruik van woorden als „joetje" (f 10) en „geel tje" (f 25) te beluisteren. Dat waren de prijzen die gemaakt werden voor eenvoudige staanplaatsjes. Sinds een Amsterdammer, gestoken in een wit kel nersjasje en een dienblad met koffie boven het hoofd torsend, op deze wijze ver momd, zich wederrechte lijk een plaats op de ere tribune had veroverd, be sloot het Ajax-bestuur tot hardere maatregelen. Er werd een dubbele controle ingesteld. Onomkoopbare agenten werden ingescha keld. Dit alles heeft zondag weliswaar de zwarte prij zen omhoog gejaagd, maar het was niet afdoende. Vijf minuten na aanvang Ajax had al drie doelrijpe kansen gemist kon de muur van de overvolle staantribune er niet meer tegenop. Het effect van zo'n muurdoorbraak kan afschuwelijk zijn. Het viel erg mee. Slechts een moe der met kind liep wat schaafwonden op. Omdat scheidsrechter Bom het uitgelaten door de muur op het veld wandelende pu bliek niet van te dichtbij op zijn vingers wilde laten kijken, besloot hij het spel te stoppen. Ajax-aanvoer- der Bals moest erbij ko men en een legertje agen ten, dat na zes minuten du wen het publiek zover terug had, dat de wedstrijd verder kon gaan. Sparta was het eerst over de schrik heen. Verdonk spurtte langs Suurbier en Pronk. Zijn voorzet bereikte van der Veen, die vrij stond en alle tijd had om te richten. Hij deed dat vrij slecht: een me ter of twintig naast. Sparta kreeg in deze helft nog meer kansen. Maar Madsen en Heyerman wa ren steeds te gehaast met schieten. Ajax had, ook nu, al een redelijk veldover- wicht, dat met het verloop van de wed strijd steeds grotere afmetingen aannam. Voorlopig werden de Amsterdammers nog in hun aanvalsdrift gehinderd door scheidsrechter Bom, die na de muurdoor braak de smaak van het spelonderbreken te pakken had. De voordeelregel paste hij nauwelijks toe, terwijl hij, als het wel nodig was, zijn fluitje verloren leek. Zo had niemand vreemd opgekeken als de heer Bom Ajax na twintig minuten een strafschop had gegeven, toen Cruyff door Pijs nauwkeurig in de heupzwaai werd genomen. Ajax kwam toch aan zijn goal. Vlak na de weggewuifde penalty schoot Cruyff zo hard tegen Van Beveren op, dat de Sparta-doelman even op de grond moest bijkomen. Keizer had alle tijd de terug gesprongen bal zorgvuldig in het doel te plaatsen. De 1-0 ruststand zorgde in Am sterdamse kringen voor tevreden gezich ten, ook bij de voltallig aanwezige man nelijke fractie van het gezin-Samkalden. De burgemeestersfamilie genoot vooral van Cruyff, die zij wel wat meer aan de bal wilde zien, en dan speciaal in nog zo'n solo over 65 meter, die hij voor rust had laten zien. Het eerste halfuur van de tweede helft was vooral vervelend, maar daarna volg den de sensaties elkaar weer snel op Eerst pikte /Cruyff, vlak bij de corner- vlag Bentzon de bal af waarna Nuninga de scherpe voorzet direct langs Van Beve ren knalde. Meteen daarop verliet Bent zon, die al veel eerder had moeten wor den vervangen, met een dijbeenblessure het veld. In de vorige wedstijd tegen Ajax had Bentzon zijn been gebroken, na een botsing met Sjaak Swart. Volgens Van Beveren wilde hij nu per se de wed strijd uitspelen. Bentzon werd vervangen door Kemper, die bij eep van zijn eerste acties Cruyff op de hielen sprong. Scheids rechter Bom „er was geen andere mogelijkheid, eerlijk Cruyff wil zich ook wel eens voor de show laten vallen, maar nu was het zeker niet zo" verstrekte Ajax dan toch nog een penalty. Geen probleem voor Henk Groot. Wel proble men voor Cruyff, die met een gescheurde enkelband van het veld werd gedragen. Het kost hem waarschijnlijk de trip met het jeugdelftal naar Bulgarije. Aan dat uitstapje zal wel Sparta-keeper Van Beveren deelnemen. Hij was na af loop duidelijk teleurgesteld. „In de thuis wedstrijd, toen we met 1-0 wonnen, had den we niet zoveel kansen als nu". Sa men met Nol Heyerman had hij vooral bewondering voor het ausputzers-werk van Vasovic: „Geweldig, wat een speler". Van Beveren vertrok snel uit de kleed kamer, op weg naar Zeist en verder naar Sofia. Het leven van een beroepsvoetbal ler is niet zo eenvoudig als het lijkt. - «wJHHMH V - (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM. Het lijkt erop of Feijenoord eindelijk van een obsessie is verlost nu het niet langer de top van de eredivisie behoeft te verdedigen. Er werd tenminste tegen Volendam bij vlagen min der krampachtig gevoetbald dan de voor gaande wedstrijden en Kindvall snel ler en vuriger dan hij lange tijd is ge- Kindvall heeft zijn schotvaardig heid teruggevonden tegen Volen dam. Hier maakt hij het derde doel punt van Feijenoord. Doelman Ruy- ter valt voor niets uit. weest maakte weer eens twee doelpun ten. Nu hebben de Volendammers het Feije noord niet extra moeilijk gemaakt door met man en macht voor doel te gaan lig gen. Ze trokken er zelf ook op uit en dat gaf de Rotterdammers lucht, al werd die niet altijd afficient uitgebuit. Na acht mi nuten al was het raak. Doelman Ruyter had een aanval afgeslagen, maar de bal kwam bij Wim Jansen, die nauwkeurig in het gat prikte, waar een verdediger er niet meer bij kon 1-0. Het scheelde weinig of Geels had even later ook ingekopt, maar goed vijf minuten later brak Kind vall door en hij schoot zo hard dat de bal tussen de benen van Ruyter door vloog: 2-0. (Van onze sportredacteur) VELSEN. Onophoudelijk grepen in het wit gestoken voetballers naar het hoofd of beukten zij de grassprieten van het sportpark Schoonenberg in Velsen. Dat waren voorhoedespelers van Telstar, die in de tweede helft van het duel tegen Sittardia zo veel en zulke beste kansen kregen, dat het onbegrijpelijk was, dat er slechts één keer een bal in het net vloog. Wanneer het 5-0 was geweest, zou geen Limburger hebben kunnen zeggen, dat dat een vertekend beeld had opgeleverd. Maar het werd 1-1. En dat was iets waarover de Sittardianen zich toch wel verheugden, vooral ook omdat het Lim burgse doelpunt het waarmerk van klas se had. Cebinac had daarvoor gezorgd. Hij was getergd, omdat hij ten val was gebracht. Hij joeg de bal vlak langs het muurtje en ook vlak langs de paal tegen het net. Bijna zelfs zou een tot aan die ge lijkmaker tam spelend Sittardia nog ge wonnen hebben ook. Dat werd evenwel voorkomen door Hassie van Wijk die als invaller de bal bij een hard schot van üe lijn haalde. Het ontlokte het publiek de kreet: „Hassie-Hassie". Voor de voorhoe de van de Velser club was er slechts hoon- gefluit aan het slot. Sittardia, dat Willy Dullens en Kusters miste, kon Telstar in de eerste helft rede lijk partij geven op het middenveld. Aan vallend werd de ploeg slechts zelden ge vaarlijk. Maar Telstar speelde offensief evenmin imponerend. Maar goed, men ver wachtte in de tweede helft een fel Velsens offensief. Dat kwam ook wel en Sittardia scheen een gewillige prooi te worden, die zich al neergelegd had bij de degradatie feiten. Het regende na de rust kansen de één nog beter dan de ander in het doelgebied van Vogels die een verre van betrouwbare indruk maakte. Het begon al in de derde minuut van die tweede helft. Geestman kopte, Boeke stein kopte. Vogels sloeg de bal weg. Even later deed Boekestein eindelijk iets goeds. Hij schoof de bal naar Bond nog traag en weinig actief bij zijn rentree die het geluk had, dat Vogels de niet harde schuiver tussen de benen door liet glippen. Dat was dus 1-0. Sittar dia zou nu wel onder de voet gelopen worden. Het werd een bedrijvig dringen voor het Limburgse doel. Van Egmond kon de bal na een rush over de helft van het veld niet voldoende onder contro le krijgen voor 'n daverend schot, Boeke stein miste alleen voor Vogels, Clement kreeg een zee van tijd en ruimte om een Boekestein schiet, maar doelman Vogels van Sittardia is op de juiste plaats te vinden. 2de misser van Boekestein te herstellen. Maar ook de linksbuiten van Telstar liet het afweten. En zo ging het maar door. Het was voor de defensie en de midden veldbezetting van de Velser club om moe deloos te worden. Sittardia had inmiddels begrepen, dat er toch nog wel een kansje was op extra gage. Het ging wat meer in de aanval. En in de 31ste minuut dan werd het 1-1. Cebinac was door een agressieve Van Es sen die, al eerder een vermanende vinger van arbiter Van der Veer tegen zich opgestoken had gezien, ten val gebracht. De Joegoslaaf nam de vrije trap zelf De Rotterdamse machine raasde nog even door. Jan Jonk moest een kopbal van Geels van de doellijn halen en Kind vall knalde rakelings naast. Geleidelijk werd het toen weer „eb" in het Rotter damse stadion, waarvan Bond en Kras profiteerden om althans in de buurt van Pieters Graafland te komen. De tweede helft was twee minuten oud toen Ruyter en Jonk elkaar in de weg liepen. Kindvall profiteerde ervan om op zijn gemak de stand op 3-0 te brengen. Maar daarmee hadden de Rotterdammers hun kruit wel verschoten. Voor trainer Peters was het echter voldoende om Geels die met Jong Oranje op reis moet, naar de dug out te commanderen en Guus Haak terug te brengen op het middenveld. Niet eens zo'n slechte ruil niet om Guus Haak, maar om Wim Jansen, die nu op schoof en met zijn felle doorstoten nog de gevaarlijkste man werd. De rest geloofde het wel zo'n beetje en ten slotte werd Israel het „gepriegel" zo zat dat hij er in zijn eentje tussenuit trok en na 35 minuten de stand op 4-0 bracht. Tussen de bedrijven door hadden de Vo lendammers echt wel kansen om hun gezicht te redden. Kras kreeg zo'n kans, maar in eerste instantie werd zijn doel punt afgekeurd. Hij maakte het pas in de laatste fase, met hulp van Bond, toen van de 44000 toeschouwers al menigeen huiswaarts was gegaan. en deed dat meesterlijk. Voordat iemand er erg in had lag de bal tussen de palen. De Limburgse ploeg viel nu nog verwoe der aan. Mares werd bij een actie gebles seerd. Hij werd vervangen door Van Laa turn. Bakker was ook geraakt. Hij maak te gelijktijdig plaats voor Van Wijk. Dit tweetal zorgde voor het sensationeelste moment van de strijd. Nadat Van der Meeren een schot van Guns had wegge slagen, kwam Van Laatum aangestormd. Hij kogelde in. Van der Meeren was uit positie gespeeld. Doelpunt? Nee, Van Wijk haalde de bal er op meesterlijke wijze uit H Van Beveren was kansloos bij de door Henk Groot genomen straf schop. Het was het derde Amster damse doelpunt. I wt ll NSCGVAVH ■ij"iEag"iiia BmMI ftpügjfci WlTlfctfl II fKrV^TT&Tf*. DEN HAAG. De cijfers van sport- toto 41 luiden: aantal deelnemers 573.337, bruto-inleg 794.565 gulden. Eerste prijs 144.214, tweede prijs 78.662, derde prijs 39.331. Maandagavond waren reeds veertien meldingen met dertien goed voorspelde uitslagen binnengekomen. CANNES. Tsjechoslowakije heeft het UEFA-jeugdtoernooi gewonnen. In de finale versloegen de jonge Tsjechische voetballers Frankrijk met 2-1. Portugal werd derde, Bulgarije vierde. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Van de ploegen, waar van Telstar er één onder zich moet hou den om degradatie te ontlopen, hebben de beide Brabantse teams, PSV en NAC hun wedstrijd gewonnen. De derde club die Telstar bedreigt. DOS, verloor met 2-1 van DWS. PSV heeft de uitwedstrijd tegen For- tuna met 3-0 gewonnen. Fortuna had de pech al na vijf minuten zonder goalgetter Fischer verder te moeten. De Limburgers hielden tot de rust stand. Daarna vielen er royale gaten in de Fortuna-defensie en dus PSV-goals. Strik, Senders en Schmidt-Hansen maakten de toekomst voor PSV weer wat zonniger. Ook bij NACXerxes vielen de doel punten na de rust. Daarvoor had Xerxes- keeper Treytel te goed gekeept om goals toe te laten. Van de 46ste minuut tot de 72ste hielden de ploegen elkaar nog in evenwicht. Rijnders zorgde voor 1-0, Fa- fie maakte gelijk. Weer nam NAC, nu door Van Gorp een voorsprong. Weer kwam Xerxes op gelijke hoogte. Maar daarna was het met Xerxes gedaan. Vis sers en Bouwmeerster zorgden voor een niet meer in te halen 4-2 voorsprong. On danks goede kansen werd er daarna niet meer gescoord. DOS stond tegen DWS bij rust nog met 1-0 voor. Wery had voor de Utrech ters gescoord. Twee doelpunten van Geurtsen zorgden na rust toch nog voor een Amsterdamse overwinning. De overige wedstrijden waren voor de eindrangschikking in de eredivisie niet zo belangrijk meer. ADO kwam thuis tegen Twente niet verder dan tot een 2-2 gelijkspel. Bij rust had Twente, door een doelpunt van Hes kamp zelfs een 0-1 voorsprong. In de tweede helft bracht De Zoete met een daverend schot ADO op 1-1. Bego gaf Twente opnieuw een voorsprong, maar een minuut voor tijd zorgde Schoenma kers toch nog voor een gelijkspel. NECGVAV is de wedstrijd van Ton- ny van Leeuwen geworden. Ondanks een groot veldoverwicht en een respectabel aantal schoten kwamen de Nijmegenaren niet langs de GVAV-keeper. Zeven minu ten voor tijd gebeurde het onverwachte: Pedersen scoorde voor GVAV de goal, die NEC maar niet kon maken. Go Ahead had tegen MVV na twintig minuten al de 2-0 eindstand bereikt. So- mer en Veenstra scoorden de doelpunten. Hoe hard ze ook werkten, gevaar lijk konden de Maastrichtenaren niet worden. Go Ahead raakte welgeteld nog driemaal de paal. DEN HAAG. Cor van der Hart heeft zijn contract met Holland Sport met een jaar verlengd. Van der Hart, die aanvan kelijk verklaarde de Haagse vereniging te willen verlaten, is met het bestuur van Holland Sport tot volledige overeenstem ming gekomen over het nieuwe contract. WIELRENNEN. De Nederlandse wiel renner Henk Nieuwkamp is tijdens de „landenwedstrijd voor amateurs", een rit over 96 kilometer in het Westduitse Brunswijk, op de vijfde plaats geëindigd. De rit werd gewonnen door de Westber- lijner Burkhard Ebert.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 13